Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65401) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Itt az orosz rulett új verziója: remélem mindenkinek ilyet hoz a nyuszi. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#65402) Freddy76


Freddy76
addikt

Hogy valami teljesen offot mondjak: hétvégén sokadszorra voltam Prágában, és meg kell állapítanom, hogy azt a szerencsétlen várost egyre jobban megeszik a turisták. Túl azon, hogy a csehek bunkósága is egyre feltűnőbb, egy új, megmagyarázhatatlan őrület is felütötte a fejét. Minden sarkon kürtőskalácsot árulnak, mint tradicionális cseh ételt. Gőzöm nincs, hogy "tradicionálisan" kié a kürtőskalács (a szlovákok is igényt tartanak rá), de hogy korábbi útjaim alkalmával egy kürtőskalácsost sem láttam Prágában, az biztos. Ami viszont durva: fagylalttal adják a kürtőskalácsot. Tölcsér formájúra sütik, telepakolják fagyival, rá tejszínhab, és árulják, mint tradicionális cseh valamit. Én bírom a cukrot, és nem számolom a kalóriákat (pedig kellene), de ez már nekem is sok. A sok ember meg zabálja.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65403) TayRol válasza Freddy76 (#65402) üzenetére


TayRol
veterán

Mi tavaly év végén voltunk, reméltük, hogy alig lesznek, de teljesen egyet kell értsek veled, a turistás rész élvezhetetlen volt. Menekültünk is ki a kevésbé ismert kis frankó helyekre.

(#65404) Freddy76 válasza TayRol (#65403) üzenetére


Freddy76
addikt

Kb. 11-ig kezelhető a város. Az Óváros téren a csillagászati óránál délután ötkor iszonyú tömeg volt, semmit nem lehetett szinte látni. Másnap reggel tízkor mentünk ki, bőven volt hely, kényelmesen megnéztük, ahogy elüti a kilenc órát (mivel nem nyári időszámítás szerint megy). Másnap reggel kilenkor mentünk ki, pár ember lézengett a téren.Bóklásztunk, beültünk egy helyre reggelizni, mire kijöttük fél 11 körül, már bolondokháza volt.

Prága megtelt, ez kétségtelen, az a város nem bír el több embert.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65405) madgie válasza Freddy76 (#65402) üzenetére


madgie
titán

Öhm, a lengyeleknél is kürtőskalács-döpping van, megyünk végig az utcákon Zakopane-ban, tejkaramella sehol (!), kürtőskalács-árusok meg egymás hegyén-hátán.

(#65406) Freddy76 válasza madgie (#65405) üzenetére


Freddy76
addikt

A kürtőskalács az új perui zenekar, úgy látszik. Régen azok voltak minden sarkon...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65407) Byk01 válasza Freddy76 (#65406) üzenetére


Byk01
senior tag

Nyugtass meg, hogy cseh sört azért még lehet kapni :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#65408) Balinov válasza Freddy76 (#65406) üzenetére


Balinov
félisten

vajon mennyire szezonalis ez Pragaban? Eszemben volt, szeptemberben el kene menni 2-3 napra varostnezni.....en voltam meg a macskas cegtol, Hotel Movenpick-ben volt a szallas a villamos vonalan, mentunk privatba a regi villamossal, vacsora az oratoronnyal szemben levo tobbemeletes etteremben, valamikor koraosszel volt ez, ugy 2009-ben...nem remlik,hogy annyira zsufolt lett volna, mint ahogy irod

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65409) TayRol


TayRol
veterán

1 év után végre eljutok addig, hogy veszek egy nas-t. Mivel baromira kiestem a hálózatos dolgokból, volna valaki, akit esetleg egy Zyxel 326-tal kapcsolatban zargathatnék? Szaktopikjában nem annyira akarok kérdezhetni...
Torrent, time machine, file backup, stb. Alap dolgok. :)

(#65410) konyi79 válasza TayRol (#65409) üzenetére


konyi79
addikt

A 326 nem túl gyors, akkor inkább 520. Viszont én is szívok vele. Szóval ha nem szeretsz Linuxban turkálni, inkább valami készebb terméket vegyél, mint pl Synology.

(#65411) TayRol válasza konyi79 (#65410) üzenetére


TayRol
veterán

De ami synologyból jo, az már 60e. Es én ezt használtan 20e-ért venném, szóval 3x-os ár. Azért az nem kevés.

(#65412) konyi79 válasza TayRol (#65411) üzenetére


konyi79
addikt

Te tudod.
BF-ben volt 28-ért 520, akkor cseréltem le a 310-et. Annak se volt túl erős a sw oldala, de azóta a zyxelnek szerintem sikerült még lejjebb adnia. Ami a baj, stabilitásban is. nem tudnám őszintén ajánlani senkinek. Míg a kicsi 3 évig nem volt újraindítva se, addig ezen a transmission Január óta 3x omlott össze teljesen.
Ebben a topikban vannak nagyon ügyes srácok, igazából minden Zyxel típusban tudnak segíteni. Feltéve ha a Linuxszal nem úgy vagy mint én, hogy csak bottal piszkálnád.

(#65413) TayRol válasza konyi79 (#65412) üzenetére


TayRol
veterán

Vennék én szívesen 216j-t, csak basszus 60e. És a 20e-hez képest kérdés, hogy a dupla árat az 520 megéri-e...

(#65414) konyi79 válasza TayRol (#65413) üzenetére


konyi79
addikt

Nem. Dupláját semmiképp, annyival nem jobb.
Kb mindkettőnek ez a felülete.
A Syno jobb annyival :)

(#65415) Freddy76 válasza Balinov (#65408) üzenetére


Freddy76
addikt

2009-ben én is voltam, akkor sokkal élhetőbb volt. Évről évre nagyobb a tömeg, egyre népszerűbb Prága. Nézd meg a booking-com-ot, rendre minden hétvégén 90 % felett foglaltak a szállások.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65416) #31733248 válasza Balinov (#65408) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha nem feltétlenül fontos hétvégén menni, akkor azért jobb, bár a szokásos helyeken szeptemberben is óriási a tömeg, a várnál pedig 150 méteres sor áll (igaz, elég gyorsan pörög).

Kevéssé ismert célpont és kicsit messzebb is van, de aki teheti, látogasson el Szentpétervárra is. Gyönyörű, stílusosan megépített város, rengeteg látnivalóval, kulturális élménnyel.

(#65417) Mercutio_ válasza Balinov (#65408) üzenetére


Mercutio_
félisten

Prága helyett esetleg Chesky Krumlov és/vagy Karlovy Vary?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65418) TayRol válasza Mercutio_ (#65417) üzenetére


TayRol
veterán

vagy Brno. Nekem az is nagyon bejött.

(#65419) szuszinho válasza Mercutio_ (#65417) üzenetére


szuszinho
őstag

És akkor ott már kötelező a Becherovka Múzeum :)

(#65420) Mercutio_ válasza szuszinho (#65419) üzenetére


Mercutio_
félisten

Se Becherovka, se ouzu nemgyerebe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65421) Balinov válasza Mercutio_ (#65417) üzenetére


Balinov
félisten

azok is szepek, foleg utobbi, lattam arrol valami filmet evekkel ezelott. Nem lenne viszont hatrany, ha nem kene kocsit berelni, hanem celallomason legyen repter.

Freddy/Econ koszi az infokat. hetkozben lenne az idealis, azt tudom,

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65422) Balinov válasza TayRol (#65413) üzenetére


Balinov
félisten

NAS temahoz. nsa325v1-em 2,5evig birta ffp-vel, aztan lehalt, v2-es nsa325 lett helyette, jo, jo, de pl. nem erem el az admin feluletet, ami elegge gaz..

v2-re valtasnal ugye adott volt,hogy tudjon 2 diszket kezelni...de ha most vennek nas-t, nem biztos,hogy zyxelt neznek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65423) TayRol válasza Balinov (#65422) üzenetére


TayRol
veterán

Szívem szerint 216j-t vennék, de az ára...

(#65424) Balinov válasza TayRol (#65423) üzenetére


Balinov
félisten

megertelek. rohadek Anyegin:)

hulye kerdes, ennyibol nem lehet beszervalni valami jo allapotu hasznalt HP microszervert? vagy epiteni valami kis cuccost?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65425) konyi79 válasza Balinov (#65424) üzenetére


konyi79
addikt

Egyébént én is erre húznék sokkal inkább már NAS helyett. Fillérekből kijön egy Ivy i3, azok meg már nem is esznek sokat. Mégis sokkal többet tudna.

(#65426) gorgo válasza Freddy76 (#65415) üzenetére


gorgo
őstag

Durva, kb. én is ekkor voltam először és utoljára. Már akkor eszeveszett tömeg volt. Konkrétan elbaszta már 8 éve is az egészet, mert amúgy gyönyörű város lenne....
Karlovy Vary talán 1 napos program, érdemes megnézni, de nem több. Amúgy az egész országban van rakás hely ami szépen fennmaradt, és érdemes megnézni, azaz inkább ilyen körutazósdira nem is rossz. Kivéve a buszosat, mert annyiszor nem lehet megállni pisálni :) :) mint ahányszor kellene, ha sört is fogyasztana az utazóközönség..

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#65427) Freddy76 válasza gorgo (#65426) üzenetére


Freddy76
addikt

A cseheket jobban megkímélte a történelem. Minket legyalult először a török, a hódoltság alatt nem lévő részeken is folyamatosan harcok voltak, nem egyszer belháborúk. Utána kiűzték a törököt, megint legyalulták az országot. Kétszer fellázadtunk a Habsburgok ellen, megint két háború, ráadásul a Rákóczi szabadságharc után lerombolták az összes magyar várat (ezért nem maradt fenn egy sem). Majd a végső döfés a II. világháború, a legdurvább keleti front rajtunk ment keresztül, és a lengyeleken, a cseheket ez is megkímélte. Így náluk a legtöbb város történelmi városmagja eredetiben maradt fenn. Ennek persze hátrányai is vannak:
- Prága belvárosában lehetetlen közlekedni, mert még mindig a középkori utcaszerkezet van meg;
- Szűk terek vannak, emiatt a kevés turista is nagyobb tömegnek hat;
- Nem voltak nagy újjáépítések, nem alakultak ki nagy közterek.

Amúgy sok szép város van, Karlovy Vary-t pont nem ajánlanám önálló célpontnak. Cesky Krumlov-ot igen.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65428) konyi79


konyi79
addikt

Fuck, mi történt kérem?
Azt mondták párszáz méteren lesz a hóhatár. Vagy feltolták Kecskemétet a hegyekbe? Szakad a hó!

(#65429) Freddy76 válasza konyi79 (#65428) üzenetére


Freddy76
addikt

Kolléganőm kecskeméti, szokta mondani, hogy van a városban valami emelkedő valahol...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65430) Studi válasza Freddy76 (#65429) üzenetére


Studi
addikt

A pláza mélygarázsánál. :K :DDD

(#65431) konyi79 válasza Studi (#65430) üzenetére


konyi79
addikt

Nemigaz! :P
Csináltunk magunknak saját hegyet, ott a vízműdomb!

(#65432) Studi válasza konyi79 (#65431) üzenetére


Studi
addikt

WOW, erre simán kéne még egy kilátó! :DDD

(#65433) Mercutio_ válasza Studi (#65432) üzenetére


Mercutio_
félisten

És legalább 2 híd is, darabját 400 misiért ;] :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65434) konyi79 válasza Studi (#65432) üzenetére


konyi79
addikt

Na, ennek azért még értelme is lett volna. Csak félbemaradt. :U
Egy félig megvalósult álom.

(#65435) Byk01 válasza konyi79 (#65431) üzenetére


Byk01
senior tag

Az ott a bal alsó sarokban a hozzá tartozó síugró sánc? :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#65436) Freddy76


Freddy76
addikt

A múltkori tárhelyproblémámhoz: jelenleg van 7 giga szabad helyem, de van egy 4,99 gigás partíció, amelyből 4,98 giga szabad (ezt valami nyomtató telepítésekor hozták létre), emellett a felhasználók/felhasználó/AppData/Local/Temp mappa 16 gigás.

Mivel ezt a gépet csak munkára használom, 10 giga plusz hely annyi időre megoldja a gondjaimat, hogy előbb lecserélem a gépet.

Kérdéseim:
- Van valami egyszerű módja a partíciók átalakításának, pl. hogy a mostani 5 gigás jóval kisebb legyen, és ezt hozzácsapja a használthoz? Az egyszerű mód alatt azt értem, hogy egy jogász is meg tudja csinálni*.
- A temp mappában lévő cuccok törölhetők, vagy itt sem minden szükségtelen?

*Aki ajánl valami egyszerű módot, és mégsem az, azt beperelem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65437) Real_Necro válasza Freddy76 (#65436) üzenetére


Real_Necro
veterán

Attol fugg mit raktal a tempbe. Szerintem nezd at es szelektalj, egyebkent en azzal kezdenem.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#65438) Balinov válasza Freddy76 (#65436) üzenetére


Balinov
félisten

korabban emlitett CCleaner-t probaltad?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65439) konyi79 válasza Byk01 (#65435) üzenetére


konyi79
addikt

Régen a szabadtéri mozi volt ott, most hófánk (nem én találtam ki!!! :DDD ) lett belőle. Mert van aki szárazon szereti. Errefelé az alföldön így megy, ha nincs hely csinálunk. Csúszdát is megoldjuk, a bőr meg visszanő úgyis..

Freddy:
A windóznak is van beépített partíció kezelője, ami ha olyan kedve van (meg a szektorokat sorba tudja szedni) hozzá tudja tenni a levágott darabot. Csak írd be a win keresőjébe "partíció" és kattints a "Partíciók létrehozása és..."-ra. A felugró lemezkezelőben egyik kötetet zsugorítod (jobb gomb), másikat kiterjeszted. Ha megy. Ha a szektorok nem egymást követik, akkor kell valami külső program. Na azokkal könnyen fordulhat peres eljárásba a dolog..

[ Szerkesztve ]

(#65440) Balinov


Balinov
félisten

Napiszarzene depeche mode rajongoknak, elektronikus klasszikus 2000-bol. Masfel oraja hallgatom loopban, libaboros muzsikaszo!

Es igen,nooormalis:)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65441) konyi79


konyi79
addikt

[link] :DDD
Namostmé?! Nem hozott eleget? Az is baj a ha senki nem siet? :))

(#65442) Studi


Studi
addikt

A tenisz az egy csendes sport. Ezért néha hallani még azt is, mit csinálnak a szomszéd házban. :Y :DDD

(#65443) Freddy76 válasza konyi79 (#65439) üzenetére


Freddy76
addikt

No, a méreteket változtatni nem lehetett ott. Viszont a jobb egérgomb-tulajdonságok-lemez karbantartása gomb csinált plusz 18 giga helyet, így most van 24.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65444) Studi válasza Freddy76 (#65443) üzenetére


Studi
addikt

Akkor a Win saját szemete vitte el a helyet. Ez a legnyugodtabb megoldás, nem töröl olyat magából, ami később kellhet neki. :) Ezt nekem is meg kéne csinálnom már. :K

(#65445) konyi79 válasza Freddy76 (#65443) üzenetére


konyi79
addikt

Újabb bizonyítéka, a legegyszerűbb dolgok a legnagyszerűbbek. Valóban, érdemes lenne megnézni, van-e esetleg Windows.old mappád a C meghajtón, nagyobb rendszer frissítés is hagyhat maga mögött olyat..

(#65446) |AP|


|AP|
veterán

Filmajánló

Kemény gyomros volt...

(#65447) szuszinho válasza |AP| (#65446) üzenetére


szuszinho
őstag

Erről nem is hallottam még, de akkor ez lesz a következő. Múlt héten megnéztem a Hacksaw-t, engem az is nagyon megfogott.

(#65448) *Ropi* válasza Freddy76 (#65436) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem tudom, nem értek hozzá. :DDD

Egyébként a WinSxS kereszthivatkozásainak a kompresszálásával is tudnál nyerni még ~5 GB-ot: keress egy winsxslite.bat fájlt a neten és kövesd a mellette lévő leírást (kettő kering abból a fájlból, de csak az egyik működik).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#65449) |AP| válasza szuszinho (#65447) üzenetére


|AP|
veterán

kicsit megtévesztő a leírás... bár többször lehet rajta mosolyogni, inkább drámának mondanám, mint vígjátéknak. Nálam nagyon betalált.

madgie: gondolom ez a Hacksaw-nak szólt :)

[ Szerkesztve ]

(#65450) madgie válasza |AP| (#65449) üzenetére


madgie
titán

Igencsak jól megcsinálta Gibson papa, ez a Garfield gyerek meg jó színész, nagyon jó színész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.