Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65951) spanyoll válasza Freddy76 (#65950) üzenetére


spanyoll
addikt

Majd kereslek akkor amint lesz időm elvinni a kocsit egy héten belül. @Studi téged is ha úgy van (újpest közelebb lenne, mint 17)

@Lassú Víz: Ja, de ha van ismerős ismerőse aki megbízható, akkor inkább oda viszem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65952) aleister válasza spanyoll (#65951) üzenetére


aleister
veterán

Miért nem csinálod meg magad? Gyakorlatilag csak az olajszűrőt kell lecsavarnod, aztán miután nem folyik belőle már semmi, felcsavarni az újat.
Télen persze nyüg a hideg aszfaltra feküdni, de ilyen jó időben, egy sör mellett poén a haverokkal.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65953) Lassú Víz válasza aleister (#65952) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Annyira nem poén, amikor kiveszed a leeresztő csavart. Nekem megér pár ezret, hogy más legyen olajos, és
a használt olajtól is rendezett módon kell megszabadulni. Egy szervizben ez többnyire biztosított.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#65954) *Ropi* válasza Lassú Víz (#65953) üzenetére


*Ropi*
félisten

A miénkben eléggé szerencsétlenül van elhelyezve a leengedő csavar mert hátrafelé áll, tehát elölről benyúlva, látatlanban visszafelé kell kitekerni nőgyógyászként, de heccből bepróbáltam - végül egy csepp olaj se ment rossz helyre (persze gumikesztyűben). Másnak sem okozna gondot szerintem, főleg ha könnyebb az elérése. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#65955) aleister válasza Lassú Víz (#65953) üzenetére


aleister
veterán

Ahogy Ropi írja, egy gumikesztyű mindenre megoldás.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65956) spanyoll válasza aleister (#65952) üzenetére


spanyoll
addikt

Azt tudom mondani, amit Lassú Víz: vannak dolgok, amiket meg tudok oldani ha nagyon kell, de a saját kényelmem és a kocsi épsége megér annyit, hogy inkább olyan csinálja, akinek ujjgyakorlat. Világhíres módon hülye vagyok az autók technikai részéhez, így hiába tudnám megcsinálni 3 perc gondolkodás és 10 perc anyázás után, inkább olyan buzerálja aki fixen jó dolgot buzerál.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65957) Studi válasza aleister (#65952) üzenetére


Studi
addikt

Az nem feltétlen jó ötlet, ha az olajszűrőnél próbálod leereszteni az olajat, épp a legproblémásabb része marad az olajteknő alján. Nem véletlen van ott az olajleeresztő csavar, ahol.

És ha már olajszűrő letekerés: az se feltétlen triviális, és házilag megoldható. Spec szerszám (igaz 2-3e Ft-os, az árát első használatkor visszahozza) kell hozzá, de néha még azzal is komolyabb szenvedés letekerni egy megszorult olajszűrőt.

Nem árt az se, ha rendesen alá tudsz férni a kocsinak. Az egy oldalán való emelés nem feltétlen jó ötlet, mert megintcsak nem folyik ki rendesen a használt olaj. És kell megfelelő edény/tálca, amibe leereszted az olajat, majd kell valamit kezdened vele, hivatalosan veszélyes hulladék.

Mi is megcsináltuk otthon, de apáméknál van akna, ahol normálisan alá lehet férni. De nem az a fajta művelet, amire azt mondom, hogy a belváros szűk utcáiban, vagy épp a Tesco parkolóban álljon neki valaki ezzel szórakozni.

(#65958) m3ss válasza Studi (#65957) üzenetére


m3ss
veterán

amen. akna/emelo nekul szivas barmit is csinalni. en kocsimon pl egy turtura kivenni az olajszurot..
na meg amugy sem art ha raneznek szakerto szemek az autora nagyritkan...lehet feltunik nekik olyasmi amire nem is gondolna a tulaj.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#65959) spanyoll válasza Studi (#65957) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja ez a másik amit akartam mondani, hogy a kutyaszaros bpi utcákon nem nagy kedvvel fekszem be a kocsi alá :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65960) aleister válasza Studi (#65957) üzenetére


aleister
veterán

Nyilván nem árt előtte leengedni az olajat. :)
Akna nélkül sem olyan nagy ördöngösség ám, legalábbis az alfa alá bőven be lehetett még mászni.Sőt még csak olajszűrő leszedő sem kell hozzá. Vízvezeték kulccsal is meg lehet szépen fogni, vagy simán átszúrsz rajta egy csavarhúzót. Úgyis megy utána a kukába.

Mindig spannal csináljuk az ilyet. Nekiállunk szombat kora délután 2 üveg borral. Ha elfogytak, akkor előkerülnek a szerszánok is. Két hete az Astra csomagtartó ajtaját cseréltük le, mert elég korrodált volt amivel vettem.

Szóval, ha kell valakinek, van eladó hátsó szélvédő, ablaktörlő motor, zár. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65961) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Antik kedvelőknek :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#65962) spanyoll válasza zoltanz (#65961) üzenetére


spanyoll
addikt

Erre most mit kéne reagálni?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65963) Fandango válasza spanyoll (#65962) üzenetére


Fandango
veterán

A tisztelt kolléga biztos nem tudja,hogy ez a topik egyáltalán nem a fotózásról szól. :D

(#65964) t_a_m_a_s válasza Fandango (#65963) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jah, se szar zene, se jó csaj, nem tudunk mit kezdeni vele...
;] ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#65965) spanyoll válasza Fandango (#65963) üzenetére


spanyoll
addikt

Az alkalmankénti fotózás még akár el is megy, de ez a post számomra nem volt több, mint indokolatlan önszopkodás, abból meg van itt elég amúgy is néha :DDD
Aztán biztos csak én vagyok a rosszmájú már megint.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65966) zoltanz válasza spanyoll (#65965) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azt hittem valakit érdekel, bocs, amúgy nem felvágni akartam. Írtam, hogy saját?
Különben az "üveg" az érdekes belőle, és nem is drága kategória.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#65967) j.bravo válasza spanyoll (#65965) üzenetére


j.bravo
addikt

Mondjuk ki, utáljuk hogy telik neki ilyenekre, nem csak zenitre meg prakticára :)
Ha digi lajka, ami egy autó ára, akkor végképp utáljuk :)
(Elég almapalinka van bennem h ne ismerjem fel)

Na jó, nem.
Csak erre tényleg nem ez a megfelelő topik.

Zoltanz: nem kérdés, jól néz ki. De egy jo csaj még jobb, szar zenével is. Jo zenével meg pláne.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#65968) zoltanz válasza j.bravo (#65967) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Túl szakmai volt a post? :)
Tényleg nem értem mi feszegeti egy offtopik határát?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#65969) Mercutio_ válasza spanyoll (#65965) üzenetére


Mercutio_
félisten

Írígy voltál.
Ennyi.

:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65970) rbalint88 válasza zoltanz (#65968) üzenetére


rbalint88
addikt

-tul szakmai
-tul draga
-tul keves puncit tartalmaz
-es meg csak nem is zenel.

;]

Hogy ontopik is legyen:
#budasidewildlife

Mindez a Margit hidtol kb 200m-re. Foto minosegeert elnezest kerek, kocsiban, telefonnal, tolatas kozben ennyire futotta.

[ Szerkesztve ]

(#65971) Mercutio_ válasza rbalint88 (#65970) üzenetére


Mercutio_
félisten

Színe alapján ez a róka répát is tartalmazott.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65972) Ear001 válasza spanyoll (#65959) üzenetére


Ear001
addikt

Erre megoldás a Csináld Magad Autószervíz, emelővel, aknával, szerszámmal, persze csak akkor, ha az embernek van hozzá kedve, meg némi érzéke. Például ez.

Mercutio Én úgy tudtam, hogy répát minden tartalmaz, miért pont a róka lenne kivétel? :)

[ Szerkesztve ]

(#65973) zoltanz válasza rbalint88 (#65970) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Rendicsek, legközelebb csak Pajtás fényképezőgépről készült fotót rakok ki, punci társaságába :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#65974) Ear001 válasza zoltanz (#65973) üzenetére


Ear001
addikt

Ide? Nem kell a Pajtás, elég a punci. ;]

(#65975) Freddy76


Freddy76
addikt

Jól értem, valaki betett egy képet egy fényképezőről, és elkezdtétek ezért basztatni? Gyerekek, ez azért nem a Lordok Háza zárt klubja, talán nem is kellene úgy viselkedni, mintha mi itt valami zárt kaszt lennénk, ahova kívülálló csak nekünk tetsző tartalommal léphet be, ellenben a Tagok bármilyen baromságot leírhatnak. Amúgy Bálint képében sem volt sokkal több a zene és a punci, mintha ott mégis elnézőbbek lennétek...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65976) Novics válasza Freddy76 (#65975) üzenetére


Novics
senior tag

Raptorok. ;]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65977) zoltanz válasza Freddy76 (#65975) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem sértődtem meg. :)
Jártam erre már többször is, válaszokat is kaptam a kérdésemre, csak most eléggé áll a húsbárd a levegőbe valamiért. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#65978) Studi válasza zoltanz (#65977) üzenetére


Studi
addikt

Kitört mindenkin a tavaszi fáradtság. :K Meg a kapuzárási pánik. Egyszerre. :D Sz@rjál rá! :K

(#65979) Lassú Víz válasza Ear001 (#65972) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Néztem én is valamelyiknek az ajánlatát, de az jött ki, hogy ha az órabért megszorzom a saját gyakorlatlanságommal többe fog kerülni, mint egy normál szerviz rezsióradíja, és még én leszek a végére olajos. :N

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#65980) Studi válasza Lassú Víz (#65979) üzenetére


Studi
addikt

Ennek a bérműhelynek nem a spórolás lényege, hanem hogy magad bütykölheted a kocsid, normális körülmények között. Aki meg autób@zi, azt nem zavarja, ha olajos lesz a keze. ;)

(#65981) spanyoll válasza Mercutio_ (#65969) üzenetére


spanyoll
addikt

Meg amúgy is kötekedhetnékem volt, aztán a gonosz kismalac hangulatomnak éppen mindegy volt, hogy ki jön szembe.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65982) Mercutio_ válasza spanyoll (#65981) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre ne ezt a topicot használd :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65983) spanyoll válasza Mercutio_ (#65982) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem ezt használom, de ha már itt voltam. Amúgy tényleg indokolatlanul nagy segg kerekedett ebből :D Ha berakja a fotót hát rakja; ha egy törzstag tesz be valamit amit nem akarunk itt látni belé is belekötünk, plusz sokakat nem is zavart, tehát főleg nincs semmi.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65984) Studi válasza Mercutio_ (#65982) üzenetére


Studi
addikt

Nem kötekedésképp, de mostanában neked is elég alacsony az ingerküszöböd. :P :DDD

(#65985) t_a_m_a_s válasza zoltanz (#65977) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ne szegje kedved ez. Rakj be pinát, és cimbi leszel ;] :D

Holnap majd jól beletépünk...

(#65986) Studi válasza t_a_m_a_s (#65985) üzenetére


Studi
addikt

Aztán csak módjával, mert azt meg a törvény fórumszabályzat bünteti! :K :DDD

(#65987) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Srácok, két dologban segítsetek. Kéne egy olyan progi amivel adott képekből (sok kép) tudok kollázst csinálni amit kb a3-ban ki kell nyomizni, meg egy olyan amivel ezekből a képekből tudok valami zenés bemutatót henkölni, minimális idő ráfordítással. Lehetőleg free cuccok legyenek.

Holnap majd jól beletépünk...

(#65988) t_a_m_a_s válasza Studi (#65986) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jó, hát szoktunk találni olyat amit nem büntet... :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#65989) Mercutio_ válasza Studi (#65984) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen.
És?

[/ :DDD P]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65990) m3ss válasza t_a_m_a_s (#65987) üzenetére


m3ss
veterán

photoscape pl. ingyenes, kollazsokhoz. slideshow-t passzolom, lightroom?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#65991) rbalint88 válasza zoltanz (#65973) üzenetére


rbalint88
addikt

Engem nem zavar, meg ertekelem is az ilyen kepeket :) enyemben sem volt sok elvarhato tartalom :P

(#65992) spanyoll


spanyoll
addikt

Na akkor békítésként jó zene és egy segg.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65993) *Ropi* válasza Ear001 (#65974) üzenetére


*Ropi*
félisten

Neked nem a p!nci a legjobb pajtásod? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#65994) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#65987) üzenetére


*Ropi*
félisten

Slideshowra a FastStone Image Viewer (igen: arra is jó). :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#65995) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#65994) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Köszi Ropi, ránézek! M3ss, neked is!

Holnap majd jól beletépünk...

(#65996) Freddy76 válasza spanyoll (#65992) üzenetére


Freddy76
addikt

A zene jó (majd mindjárt jön Ali, és jól megmondja, hogy nem :DDD ), ez pedig nem segg, max. egy popó.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65997) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Niykee Heaton, nesztek . :P

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#65998) Freddy76 válasza zoltanz (#65997) üzenetére


Freddy76
addikt

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65999) spanyoll válasza Freddy76 (#65996) üzenetére


spanyoll
addikt

Egyrészt B, másrészt meg sajnos egyet kell értenem. Gondolkoztam is, hogy belinkeljem vagy sem, mert én keveseltem a húst róla, de mondom jobb, mint a semmi.

@zoltanz: Üdv itt :C

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#66000) Studi válasza zoltanz (#65997) üzenetére


Studi
addikt

Csak annyit, semmiképp nem kötözködésből, hogy a képeket ne direktbe tedd be, hanem linkeld léCCi, mert többen munkahelyen is belenézünk a topikba. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.