Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65501) Ear001 válasza Mercutio_ (#65497) üzenetére


Ear001
addikt

A koraiakat szeretem, abban valahogy több az érzelem meg az irónia a matekon kívül. Ebből nekem a King Crimson a csúcs, főleg a három dobosos felállás. Nem is tudom, hogy egy koncerten ütnek-e kettőnégyet. El nem tudom képzelni, náluk hogy mehet a számítás, jammelés, simán, lehet, hogy csak a leírt kottákat küldözgetik egymásnak cseten. ;]

Az pedig, hogy az ötéves rokker meg lesz mentve a Justin Bieber rajongástól, sajna nem igaz. Persze, most bejön apa és anya példája, nem egy barátom volt, ahol a majdnem kamasz gyerekkel együtt hallgatták az operákat-metált-freejazzt, éppel hol mi volt a kedvenc, aztán ahogy kamasz lett, jöttek az aktuális tinisztárok - mert itt már nem a zene a fontos, hanem a közösséghez tartozás.

(#65502) madgie válasza Ear001 (#65501) üzenetére


madgie
titán

Kamaszkor után meg majd visszatér a normális zenéhez. Nincs ezzel semmi baj :)

King Crimson: Epitaph. A világ egyik legjobb száma.

[ Szerkesztve ]

(#65503) spanyoll


spanyoll
addikt

A minap döglődött egy erőset az alma, így rá kellett jönnöm, hogy semmi backup telefonom nincs arra az esetre, hogy megdögölne. Fontolgattam a cserét, de inkább taposom a belét addig, amíg szét nem esik. Az viszont elég idegesítő, hogy ha meghal, akkor nincs mit használnom ideiglenes. A kérdés, hogy szerintetek érdemes-e venni butafónt (és ha igen akkor van-e valakinek tippje, hogy melyiket érdemes), ami amúgy később is jó lehet és elmegy ezer éven át, vagy ha ilyen van akkor elvagyok 1 napig telefon nélkül, és azonnal veszek másikat.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65504) aleister


aleister
veterán

Skacok!

Olyan droid appot ismertek, ami amellett, hogy navi még rögzíti a másik oldali kamerával az úton történő dolgokat?
Gondoltam, hogy veszek valami kamerát videó logolási célzattal a gépsárkányba, hátha nekemcsattan valami nyomi, aztán rájöttem, hogy ha már úgyis ott van az ablakon a teló a navi miatt, akkor miért ne lenne erre is valami app egyben?

(#65497) Mercutio_
Régen sokat hallgattam, de elkezdett zavarni a gitáron való, öncélű technikai demo jellegű futamok sokasága, és találtam helyette más hallgatnivalót.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65505) gorgo válasza spanyoll (#65503) üzenetére


gorgo
őstag

1-2 napra nincs előző telefonod amit elővehetnél? Én 4 évente szoktam cserélni de így is van. igaz azzal tényleg csak telefonálni lehet, de nem vagyok egy autóban ülő üzletkötő, szal bőven jó.
Amőgy meg mi a pöcsnek? Veszel egyet, fiókban lesz x hónapig, ájfón nem akar megdögleni, és mire majd kell, már lesz jobb/olcsóbb.
Bemész boltba, kezedbe nyomnak egyet azonnal. Otthon fiókban megnyugtatóbb?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#65506) j.bravo válasza spanyoll (#65503) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, azt leginkább te tudhatod hogy elvagy-e telefon nélkül egy (munka)napot :)
A buta teló (akár kiciócó aliexpresszes) biztos kibírja ha csak áll a szekrényben, az aksi nem biztos.
Sok-sok éve (még a fél negyed téglás méretben) valamelyik Alcatel egyik fő marketing erénye az volt, hogy végszükség esetén 2/4 sima AA ceruzaelemet bepattintottál, és ment a teló.
Ha van most is ilyen (tudni nem tudom), az az általad vázolt helyzetre remek.

Gorgo: tulképp jogos. Azt az esetet kivéve ha épp hétvégén kéne és mondjuk pláza sincs nyitva, vagy túl messze van.

aleister: az ötlet alapvetően remek, az a nem triviális, hogy marad-e elég prociidő a navigálás mellett :U (ha a modern kori telókon a modern navik már nem vesznek igénybe miiinden létező erőforrást, akkor nem szóltam)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#65507) t_a_m_a_s válasza spanyoll (#65503) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem van vésztartalék játéktelefonom, engem megnyugtat hogy áll a fiókban valami bevethető, amivel telefonálni legalább tudok ha beszarik az okosteló.

Az edigiben 4000-ért lehet venni faék egyszerű dualsimes telefont, belehenkölöd azt a 10-15 számot ami fontos, aztán elvan a fiókban.

Holnap majd jól beletépünk...

(#65508) spanyoll


spanyoll
addikt

Az a probléma, hogy almába ugye nano sim van most, tehát ha megkattan a teló, akkor hiába van a kistégla, akkor attól még nem rakhatom bele. Bár ahogy nézem, van rá valamilyen keret.
Igazából ha nagyon muszáj el tudok lenni egy napig telefon nélkül, de ha pont akkor akar elérni valaki, akkor nagyon nem lenne jó, ha nem tudna.
Lehet, hogy beújítok egy olyat, amit Tamás linkelt (köszi a linket amúgy).

Gorgo alapvetően én is ezt csináltam idáig, csak fele annyi időkkel, vagyis két évente. Namármost az ős régi htc legendem megvan, de annak nagyon kilóg a bele, sokkal beljebb nem vagyok vele, az az után következő telót meg hülye módon elajándékoztam egyik exemnek, mert neki is kellett éppen akkor telefon, így most backup nélkül vagyok én is.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65509) Lassú Víz válasza aleister (#65504) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Sygic navi fizetős verziója.

(#65507) t_a_m_a_s: Én pár SIM átrakása után rászoktam, hogy SIM-re is mentem a számokat. Szívtam már meg tönkrement telefonnal, hogy ment vele a szám is.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#65510) Studi válasza spanyoll (#65508) üzenetére


Studi
addikt

párszáz Ft a keret bármelyik GSM boltban. Venni csak ezért szerintem semmit nem érdemes, inkább hozd előbbre az új telefon vásárlást, és tartsd meg a régit tartaléknak. Én legalábbis így szoktam.

Amúgy ha írsz ide, akkor pár órán belül biztos tudunk neked villantani valamit, csak a logisztikát kell megoldanod. :)

(#65511) Balinov válasza spanyoll (#65508) üzenetére


Balinov
félisten

altalaban - legalabbis itt keltaeknal - ha elofizut veszel a plasztik amibe a sim figyel eleve egy nano sim, de normal, micro kerettel.

lehet meg van is otthon elfekvoben. kuldjek egyet postan? :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65512) spanyoll válasza Studi (#65510) üzenetére


spanyoll
addikt

Amúgy ha írsz ide, akkor pár órán belül biztos tudunk neked villantani valamit, csak a logisztikát kell megoldanod. :)

Na erre látod nem gondoltam, pedig így van. Laptop leggyakrabban nálam van, amikor nincs akkor meg hozzáférek géphez, tehát írni mindig tudok. Ja, akkor marad a mostani. Az új vásárlását nem szívesen hozom előrébb, mert ki akarom húzni ezzel ameddig csak tudom, hogy rendeset vehessek majd amikor veszek, ne csak valami félig átmeneti megoldást.

@bali: Köszi, most nem kell és remélhetőleg nem is fog kelleni. De majd írok ide akkor, amikor épp pattan el a húr és küzdök a nyugalmamért, mert meghalt a teló.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#65513) t_a_m_a_s válasza Balinov (#65511) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

[link]

Kici kínaiak küldenek 287 Ft-ért... Nem hiszem hogy te ennyiből el tudod küldeni :D Nekem is van itthon egy valaggal, egy 500asért el is tudnám postázni. :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#65514) madgie válasza Lassú Víz (#65509) üzenetére


madgie
titán

Hát ki ment telefon memóriába számokat? A gugli meg az ájklód idejében?

(#65515) t_a_m_a_s válasza madgie (#65514) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én is guglira mentem, csak azt nehéz szinkronizálni a 6310-el :D Mondjuk vész esetén lesz*rom hogy nincs névjegyzékem... Csörög, felveszem.

Bakker, az ántivilágban, a telefonkártyák idejében 20-30 telefonszámot tudtam fejből... Mondjuk ennyit most is tudok, csak azt nem hogy kihez tartozik :DDD :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#65516) Real_Necro válasza aleister (#65504) üzenetére


Real_Necro
veterán

DailyRoads

Hatterben futtathato, mehet kozben Waze.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#65517) aleister válasza Real_Necro (#65516) üzenetére


aleister
veterán

+ Lassú Víz

Köszi srácok! :R

Peti:
Szerintem ez már a 4 magos telóknál sem lenne szabad, hogy gondot okozzon, de a mai 6-8-10 magos monstrumoknál már tuti nem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65518) Novics válasza t_a_m_a_s (#65515) üzenetére


Novics
senior tag

Gimiben még kimenővel jártunk ki, hogy a kinti kártyás telefonfülkéből haza tudjunk telefonálni. :) Hogy Boci Úr kedvenc mondását idézzen: "Régen minden jobb volt!" ;]

A vezetékes telefonunk számát még mindig tudom fejből, de a mobilok... Csak a sajátomat tudom, a többire ott van a telefonkönyv.

Nekem most 3 telefonom van. Mind a három Blackberry. :) Az egyiket a húgomtól kértem el, régi 9320, azt viszem túrára, mert az kicsi, könnyű. A Q5-öt nyúzom, de már vettem egy Passportot tartaléknak, amíg lehet kapni. Most azt használom tablet helyett.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65519) Studi válasza Novics (#65518) üzenetére


Studi
addikt

Tavalyi bringázásra hányat is hoztál? :P :DDD

(#65520) Novics válasza Studi (#65519) üzenetére


Novics
senior tag

Arra egy Nokiat vittem. Az volt a baj. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65521) aleister


aleister
veterán

A mai nap fénypontja: lesz True Detective S03!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65522) Balinov válasza t_a_m_a_s (#65513) üzenetére


Balinov
félisten

Kínaiak nyertek, 98cent a bélyeg eun belül..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65523) aleister


aleister
veterán

A mai "miért nem kéne úgy egyáltalán nem adni jogsit a nőknek" rovatunkat látták.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65524) Balinov válasza aleister (#65523) üzenetére


Balinov
félisten

Ob+

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65525) Studi válasza aleister (#65523) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem azért az, hogy megpróbálták a hátulját odébb emelni találékonyságból érdemel egy ötös alát! :D Én láttam kispolszit így beparkolni, hogy két srác bebillentette az elejét! :Y :DD

(#65526) *Ropi* válasza Studi (#65525) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Szerintem azért az, hogy megpróbálták a hátulját odébb emelni találékonyságból érdemel egy ötös alát! :D"

Szerintem meg kb. olyan, mint amikor csinál az ember egy gyenge fotót, aztán utómunkában akarja feljavítani. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#65527) Freddy76 válasza *Ropi* (#65526) üzenetére


Freddy76
addikt

Tehát teljesen megszokott?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65528) *Ropi* válasza Freddy76 (#65527) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem ismerem a pontos statisztikákat, de elég csak felnézni az Instagramra, stb... :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#65529) aleister válasza Balinov (#65524) üzenetére


aleister
veterán

Az igazán nagy troll az a csóka, aki először segít nekik beállni, majd arrébb megy 2 métert a mellette álló autóhoz, ami az ÖVÉ, majd elhajt vele. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65530) Byk01 válasza aleister (#65529) üzenetére


Byk01
senior tag

Szerintem csak félt, hogy megtörik az autóját, akár aközben is, hogy ő kiáll :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#65531) aleister válasza Byk01 (#65530) üzenetére


aleister
veterán

Lehet. De akkor is vicces volt a végeredmény. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65532) aleister


aleister
veterán

Uraim! Sok-sok év kitartó kutatómunkába, fáradtságot nem kímélő fészbuk túrásba és álmatlan éjszakákba került ugyan, de megtaláltam a kedvenc női sportom, ami nem más, mint a ...dobpergés...részegen jógázás. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65533) Byk01 válasza aleister (#65532) üzenetére


Byk01
senior tag

A férfi szakág már létezik egy ideje :D [link]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#65534) aleister válasza Byk01 (#65533) üzenetére


aleister
veterán

Kecsesek! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65535) Studi válasza aleister (#65534) üzenetére


Studi
addikt

Srácok, 37 éves koromra először, tanúként eljutottam egy bíróságra. Így már sokkal jobban értem, hogy miért tart itt a magyar igazságszolgáltatás. Ez egy tragédia, egy szánalmas bohóckodás. :(

(#65536) Novics válasza Studi (#65535) üzenetére


Novics
senior tag

Jut eszembe, láttátok a festékdobálós srácok bírósági tárgyalását? Az ügyvéd mekkorát trollkodott már, amikor besúgta a vádlottnak, hogy a bíró kérdésére, miszerint kinek a jelére dobtak, hogy Soros György?

A tragikomédiáról pedig Freddy biztosan tudna sztorizni, én szerencsére még nem volt bíróságon. Legalábbis nem emlékszem rá. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#65537) aleister válasza Studi (#65535) üzenetére


aleister
veterán

Nagyon kis level 1-es tanú vagy akkor. :)

Én a Kozma gyilkosságnál tökéletes képet kaptam erről az egészről. Tán 5-ször kellett tanúvallomást tennem. A végén már megkérdeztem majdnem, hogy mlyik szót nem érti a tisztelt bíróság. De a kedvencem a tavalyi legénybúcsús verekedésem volt. Akkor már nem számoltam háűnyszor hívtak be....majd mondták le. Vagy le sem mondták, csak ültem kint a terem előtt, majd kiderült, hogy elnapolták a tárgyalást. Mivel az egyik sértett/vádlott Angliában dolgozik/él, ezért gyorsított eljárásban több, mint másfél évig tartott annak a megtárgyalása, hogy elcsattant pár pofon.
El sem tudom képzelni mennyi pénz ment erre az egészre el, pl a kiértesítések miatt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65538) Studi válasza aleister (#65537) üzenetére


Studi
addikt

Persze, abszolút senki vagyok a sztoriban. :) 2008 tavaszi ügy, most jutottam eszükbe, de még mindig az alapokon gondolkozik a bírónő. :(

(#65539) rbalint88 válasza Studi (#65538) üzenetére


rbalint88
addikt

:Y 9 eves ugy, de durva

(#65540) Studi válasza rbalint88 (#65539) üzenetére


Studi
addikt

Bocs, a szerződéskötés volt 9 éve, a jogi hercehurca rá 2-3 évvel kezdődhetett. Persze akkor is döbbenetes.

[ Szerkesztve ]

(#65541) Freddy76 válasza Studi (#65535) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem értem miről beszélsz.

Sajnos de.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65542) Studi válasza Freddy76 (#65541) üzenetére


Studi
addikt

Tudom, meséltél már ilyesmiket Te is, de élőben tapasztalni egész más. Hihetetlenül abszurd volt az egész, az ember óhatatlanul elkezdi keresni a kamerát, meg Balázst a hülye parókájával és a pezsgővel...
Nagyon remélem, hogy nem kell a jövőben kapcsolatba kerülnöm ezzel a közeggel, és pláne remélem, hogy engem érintő témában nem.

[ Szerkesztve ]

(#65543) athomi válasza Studi (#65542) üzenetére


athomi
veterán

Pár évvel ezelőtt a munkahelyemnél volt egy zaklatásos ügy. A bíró 20 percet szánt tanúnként annak a boncolgatására, hogy mit jelent hogy napi szinten. El lett neki magyarázva mit jelent az évi szinten, a havi szinten, a heti szinten, hogy legyen fogalma róla mit jelent a napi szinten. Persze nem érte be ennyivel, konkrét napokat kérte megjelölni, mert továbbra sem tudta értelmezni mit jelent a napi szinten történő zaklatás.

[ Szerkesztve ]

(#65544) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

[link]

Így :D

Holnap majd jól beletépünk...

(#65545) aleister válasza Studi (#65538) üzenetére


aleister
veterán

Nem évült már az el?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#65546) Balinov


Balinov
félisten

Autoszakik, szerintetek Fabia kombiba vagy Hyudai ix35-be fernenk be kenyelmesebben a kovetkezo cuccosokkal.

2felnott, 1, majd' 3 eves, gyerekulessel
1 lapra csukhato babakocsi
1 db nagyborond
2 (vagy 3) ryanair sztandard meretu kisborond
2 hatizsak

Nem tudom, 2017-es vagy /15-16-os verziokat kapnank tenerifen,
Skodae csomagtere ekkora, ix35-e meg ekkora.

Nekem nagyobbnak, oblosebbnek tunik a hunyadie, nagyborond mehetne egybol hatsoules moge, babakocsi elereallitva amoge, 1 vagy 2 kp meg akar meg oldalra/ vagy ezek tetejere is.

borondoket ugyis csak repterre oda/vissza kene mozgatni,Fabiabol sanszos, hogy valami kis 1l-1.2-es benyas (jobb esetben 1.2TFSI, talan) lenne, Hunyadibol meg wiki alapjan 1.6B vagy 1.7D a legkisebb motor, ami nem jonne rosszul a hegyek felfedezeseben, palyan/fouton cruzolva se kene a vilagba felporgetni..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#65547) Freddy76 válasza Studi (#65542) üzenetére


Freddy76
addikt

Kollégám védett egy pilótát, aki egy kisgéppel repült Sármellékről Ferihegyre. Kissé alátervezte az üzemanyagot, de nem lett volna gond, csak éppen Ferihegyen valami biztonsági ok miatt a legtöbb gépet várkoztatták, ezek ilyenkor különböző magasságban köröznek, és várnak a leszállási engedélyre. A kisgépnek fogytán volt az üzemanyaga, de az irányítók ezt valahogy nem vették komolyan. Ezután a pilóta leadta a vészjelző kódot, ez már az irányítóknál is villog, gyorsan előre vették, leszállították. Ilyenkor automatikusan rendőrség vizsgál, az ügyész meg valamiért vádat emelt légi közlekedés biztonságának veszélyeztetése, vagy valami hasonló miatt.

Na most, a Fővárosi Törvényszéken olyan bírónő tárgyalta az ügyet, akinek még jogosítványa sem volt. Igen, a Fővárosi Törvényszéken olyan bíró tárgyalt közlekedési bűncselekményeket, akinek nem volt jogosítványa. Szakértőnek berendeltek egy pilótát. Egy ponton a bíró kérdezte a szakértőt, hogy érzékeltesse a vészhelyzet komolyságát. A pilóta elkezdett beszélni a ráfordulási szögről, szélről, satöbbi, mire a bíró kérte, hogy egyszerűbben szemléltesse, mondjuk valami autós párhuzammal. A pilóta kicsit meghökkent, majd sóhajtott egyet, és mondta: "Rendben. Képzelje, hogy az autójával az M1 autópályán megy Győrbe, amikor kifogy az üzmeanyag. Most képzelje el, hogy az autójával az M1 autópálya a fölött repül Győr felé, amikor kifogy az üzemanyag."

A végén még őt cseszték le, hogy nem tiszteli a bíróságot."

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65548) Real_Necro válasza Freddy76 (#65547) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azert az is durva, mikor arrol szuletik papiros, hogy a derekszog nem 90 fok.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#65549) konyi79 válasza Real_Necro (#65548) üzenetére


konyi79
addikt

Hát mennyi?
Pí/2?
:)

(#65550) Freddy76


Freddy76
addikt

Na ez, ez kérem, ez itt az újságírás csúcsa. Ez rajzoló a rajzolók David Beckham-je, a ceruza Mozart-ja.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.