Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34201) #40935168 válasza Balinov (#34198) üzenetére


#40935168
törölt tag

+1, baszki nem vagyok hülye de én sem vágom wtf..

(#34202) Byk01 válasza aleister (#34185) üzenetére


Byk01
senior tag

Összefoglalva: fizess azért, hogy a pénzedből épített valamit használhasd.

Otthon is ezt csinálod. A pénzedből veszel tévét, és utána még fizetsz, hogy legyen benne műsor, és legyen áram a működéséhez. Ezzel nincs igazából gond. A gond ott van, hogy háromszor fizetsz érte, meg fizetsz olyanokért is, ami finoman szólva sem éri meg a fizetést (ilyenkor keresel alternatív megoldást, ha tudsz). Gondolok itt a tegnap leírt reptérre vezető kb. 500 m-re, vagy a pesterzsébeti Szentlőrinci utat az Auchannal összekötő útszakaszra (autópálya, de még 90-nel sem mehetsz, mint egy sima országúton).

Nekem egyébként hoz jót is ez a rendszer, mert haza ezentúl tudok járni az M5-ön és a 405-ös úton (vagy veszek Bács megyei matricát is ... még nem döntöttem el). De azért nem örülök a lehetőségnek. Jobb volt a régi ingyenes rendszer.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#34203) fi:zi'k válasza #40935168 (#34196) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért vettem Pana plazmát mert mozizni akarok otthon. Nem szeretném eltaknyolni a dolgot félmegoldásokkal. :B
Tehát vmi dedikált médialejátszót keresnék, HTPC most nem játszik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34204) Real_Necro válasza Mercutio_ (#34199) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó lesz akkor bóléba. :))

Fizik:

Mennyire keresel olcsó megoldást, valamint mik az elvárások?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34205) fi:zi'k válasza Real_Necro (#34204) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem olcsót keresek, hanem képileg és hangilag egy "minimumot" a középkategóriában, max 50e-ig.
Nem volt még m.lejátszóm, így nem tudom mik a hasznos dolgok.
Távkapcs kell, illetve ha PC-ről tudja venni az anyagot az jó lenne. A szabványok ismerete meg alap.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34206) Real_Necro válasza fi:zi'k (#34205) üzenetére


Real_Necro
veterán

50-ig én tuti egy Mede8er-t ajánlanék. Nekem 600-as van, szerintem tökéletes. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34207) Larry303 válasza spanyoll (#34145) üzenetére


Larry303
addikt

15 től már lehet normálisat venni...amire k figyelj: kényelmes legyen...nagyon...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#34208) *Ropi* válasza Mercutio_ (#34199) üzenetére


*Ropi*
félisten

Legalább Vivinek hívják a modellt? :DDD Mert akkor a "Vivitar camera models *without Vivi" eléggé félreérthető lenne. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34209) Csabusman18


Csabusman18
tag

Útdíjhoz: UK-ban roadtax-ot kell fizetni, 1,6-os benzinesre 220 font/év volt a díj. Ez ott 35 óra munka, minimálbéren. Mindenhova jó volt, persze van kivétel, pl. M6 egy rövidke szakasza, de a régi úton elkerülhető.
(tapasztalat).

(#34210) cOxeR válasza Real_Necro (#34193) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem fogjuk megúszni a dugódíjat az tuti... :/

(#34211) Lassú Víz válasza Balinov (#34198) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A pozsonyi reptérre gondolom eddig is vettek valami 10 napos matricát. Most is megveszik és ugyanúgy mehetnek minden felé 10 napig.

A Pest megyeit nem tudom elkerülni, azt muszáj lesz megvennem, a többin még agyalok, hogy mi lesz a költséghatékony megoldás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34212) Freddy76 válasza Lassú Víz (#34211) üzenetére


Freddy76
addikt

Eddig volt három napos...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#34213) spanyoll válasza Larry303 (#34207) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi :)

Más: utánaolvastam ennek a dugódíjnak amit írkáltok és az indexes cikkben ez a mondat szúrta ki a szemem:
"hogy az autóról tömegközlekedésre váltók is megfelelő szolgáltatást kapjanak"

El nem tudom képzelni, hogy milyen változtatás tenné lehetővé, hogy akár csak olyan kényelemben legyek egy négyeshatoson mint egy 20éves astrában :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#34214) Lassú Víz válasza Freddy76 (#34212) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Már tavaly sem volt az a négy napos három napos. :(
Azzal kezdődött a lehúzás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34215) Freddy76 válasza Lassú Víz (#34214) üzenetére


Freddy76
addikt

Akkor tévedtem, én már évek óta éveset használok...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#34216) Balinov válasza Csabusman18 (#34209) üzenetére


Balinov
félisten

UK roadtax elvileg "=" otthoni sulyadoval. itt is van ireknel. 1.6-osra lesz majd kb 500€/ev...vannak ingyenes autopalya szakaszok, M50 Dublin korgyruru (azaz lofaszt kor, tenger miatt kover C) egy resze is ingyenes.

Utdij van, viszont van valasztasi lehetoseg. Vagy fizetsz a kapun mikor athaladsz (bedobod a penzt a kosarba, vagy embernel fizets kp/kartyaval es nilik a sorompo. Viszont van lehetoseg eUtdij-ra. Egy online rendszer, beregeled a kocsi rendszamat, szamlazasi adatokat es havonta vonjak amit hasznalsz. Vagy videos rendszerben, ekkor kamera rogziti az athaladast/hasznalatot vagy tag-gel, akkor csak becsippanik athaladaskor es mar mehetsz is. autopalyakon van tag-hez fast lane, ott 50-60-ra kell csak lelassitani, sorompo elott 50mre van a szenzor, csippanik es nyilik a sorompo. Ugyanezt a rendszert hasznaljak a par fizetos hidnal ill. alagutnal is. Szerintem ez a korrekt.

Persze pl. M50 korgyuru eseten nem kell regisztralni sem, hasznalatot koveto 24h-n belul tudsz online fizetni, de postan, benzinkuton, kisboltokban is le tudod azt a 3.10€-et szurkolni. Videos accounttal ugyanez 2.60€/hasznalat, Tag-gel csak 2.10€

Foutak ill. gyorsforgalmi utak viszont nem fizetosek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34217) A Zéé válasza spanyoll (#34213) üzenetére


A Zéé
addikt

pl ha érvényes P+R jeggyel ingyen használhatnád a bkv-t ahol télen fűtött, nyáron hűtött, normális és stabil menetrenddel közlekedő, csövesektől mentes járművekkel közlekedhetsz, akkor az azért elég vonzó dolog tudna lenni.
Ismerve a BP belvárosának parkolási lehetőségeit lehet, hogy a Hungária-KK körút vonalában leraknám a kocsit, ha tudnám, hogy azért a 300ft-os óradíjért cserébe nem kell még pluszba 300ft-os bkv jegyek tucatját magamnál tartani, és a tervezhető, jól összehangolt menetrend segítségével bárhova eljuthatok 20 percen belül. Ezzel megspórolva a dugóban állást, a parkolóhely vadászást, a parkolójegy vásárlást.

Just a simple Lineman...

(#34218) Balinov válasza Lassú Víz (#34211) üzenetére


Balinov
félisten

eleinte 1-esnek Móvaron at Rajkanak mentunk, de aztan az evek multaval az urak inkabb a matricas/autopalyas megoldast valasztottak, (M1, majd D2/D1 komboval), ugyis 45-50perc. szoval igazad van :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34219) Studi válasza Freddy76 (#34212) üzenetére


Studi
addikt

Az volt az egyik legszemetebb húzásuk, hogy megszüntették a klasszikus "hétvégézős" négynapos matricát. :((( Pedig az volt a legkorrektebb megoldás, ha valaki leszaladt a Balatonra. Mert a 10 napos arra már pont nem elég, hogy két hét múlva is lemenj, míg azért minden hétvégére mifelénk nem jut autópályás program.

(#34220) Studi válasza aleister (#34185) üzenetére


Studi
addikt

Eredetileg. Mert aztán rájöttek, hogy semmi logikus kapcsolat nem mutatható ki a befizetett adó és a befolyt pénz felhasználása között, ezért elnevezték gépjárműadónak, és már nem a gépjármű súlya, hanem ugye a kora és a hengerűrtartalma alapján szedik.

(#34221) Studi válasza Balinov (#34216) üzenetére


Studi
addikt

500 EUR/év az viszont elég kegyetlen, itthon több, mint egy havi bruttó! minimálbér. Öreg kocsi? Mert azt a szigeteken elég keményen büntetik, ezért olyan olcsó ott a használt autó.

(#34222) csuf válasza Studi (#34174) üzenetére


csuf
tag

Üdv!

Én csak read-only üzemmódban olvaslak titeket - inmáron évek óta nyújtotok "felhőtlen szórakozást" és sok-sok hasznos információ forrása is vagytok.

Most viszont cáfollak téged! Óbarok - sok-sok nyári vakációm színhelye, apai nagyszüleim éltek ott - az M1 mindkét irányából a pihenőkből megközelíthető, a titok nyitja az M1 felett átívelő felüljáró. Évente több alkalommal is használom. Óbarok lehajtó

A 2015 évi matrica használatáról nincs infóm :)) én havit vagy tíz naposat használok, attól függően mikor és miért használok autópályát :)
Illetve idén lesz a lakóhelyem - Hatvan- miatt Heves és Pest megyei matricám, ami az utazásaim 90%-t lefedi - a többi szintén 10 napos vagy havi matrica lesz :))

Tisztelettel: csuf

[ Szerkesztve ]

(#34223) Balinov válasza Studi (#34221) üzenetére


Balinov
félisten

Bakker, jo is, hogy eszembe jutott..lejart a disc-em 31-evel. Most ujitottam meg online, 514€/ev, ha negyedevente veszem, akkor €145. Korabban meg szoktam egy evre egyben venni, de most csak n.eveset vettem. Amugy 2001-es 1.6B A4 szedan.

Amugy aranyaiban is draga, nem csak 10+ eves "oregautora". 2009-ben, mikor a 8eves 1.2-es Puntot vettuk akkor is valami 398/ev volt...

Itt 10ev a virtualis vizvalaszto, azutan dragul erosen a roadtax/sulyado ill. 10ev vagy afeletti kocsit evente kell vinni muszakira.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34224) Studi válasza csuf (#34222) üzenetére


Studi
addikt

Üdv! :) És igazad van, én emlékeztem rosszul, valóban a Pest felé vezető oldalról is le lehet jönni! :R Köszi a pontosítást!

(#34225) spanyoll válasza A Zéé (#34217) üzenetére


spanyoll
addikt

Na igen, de ez annyira futurisztikus, hogy egy Asimov könyvet előbb hiszek el, mint ezt.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#34226) A Zéé válasza spanyoll (#34225) üzenetére


A Zéé
addikt

sajnos igen. Hiába tanították ezeket nekünk a tanárok az infrastruktúra tárgyakon, hiába van rá több féle tanulmány, meg számítás, meg gazdasági modell, hogy hogyan lehetne ezt ésszerű számokkal, költségekkel megvalósítani, a "bizonyos" érdekek mást követelnek meg, szóval ilyen nem mostanság lesz.

Just a simple Lineman...

(#34227) spanyoll válasza A Zéé (#34226) üzenetére


spanyoll
addikt

...és akkor még a közlekedési morál sem jött szóba, ami miatt hiába építették ki a bubi rendszert (tegyük fel, hogy annyiba kerülne amennyit ér és jól használható is lenne, nem pedig ilyen dögnehéz gépek), egyszerűen az embereknek nem igazán akaródzik bringára váltani kocsi helyett és azzal közlekedni a belvárosban. Miért is? Leginkább azért, mert még mindig életveszélyes biciklivel közlekedni a belvárosban és néha még az én tököm is szorul, aki azért gyakorlott városi bringás vagyok. Attól pedig tekintsünk el, hogy mennyi hülyefasz bringás van, akik kiharcolják maguknak ezt a hozzáállást és miattuk gyűlölik a bringásokat az autósok (amit meg is értek egy szintig).
De addig, amíg a király utcán nem úgy kell áttekerni, hogy na akkor most valamelyik fasz rámhúzza a kormányt vagy sem, addig nem fognak az emberek átállni bringára, mert félnek, amit megértek. Ha ez nem lenne, akkor rögtön nagyobb kedvvel közlekednének az emberek bringával.

mod: és nem vettem számításba a száguldozó pizzafutárokat, a gyilkos taxisokat, a kamikaze gyalogosakat és egyéb tényezőket :D
(nem, nem a bringás a jóarc mindenki más meg szararc történetet akarom elővenni, mert nem így van; minden járművön és járműben ül sok sok idióta... szimplán csak ez is egy oka lehet, hogy nem megy ez a belvárosi autómentesség).

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#34228) Studi válasza spanyoll (#34227) üzenetére


Studi
addikt

Kérdem én, hogy hol váltsak autóról bringára? Ahol van bubi állomás ott már jellemzően fizetős és drága a parkolás.

(#34229) forceberg válasza Studi (#34228) üzenetére


forceberg
veterán

Akkor arról ne is beszéljünk, azt hallottam, hogy a IX. kerület, a metrómegálló környékeket is fizetőssé fogja tenni, mert sokan P+R-nek használják az ott élők kárára.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34230) Balinov


Balinov
félisten

Excel 2010-ben van itt jartas egyen? Vlookuppal szopok, segitseg kellene :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34231) spanyoll válasza Studi (#34228) üzenetére


spanyoll
addikt

Ez meg a másik, ebbe nem gondoltam bele (ahogy a bubisok sem úgy látszik).

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#34232) zolka78 válasza spanyoll (#34227) üzenetére


zolka78
senior tag

Bocs de most nem osztom a véleményed :) . Szerintem az is egy sarkítás, hogy eszementűl veszélyes a városban bringával közlekedni. Áprilisban tértem át a bringára én is, miután úgy alakúlt, hogy mindennap bekell járnom a munkahelyemre, és klaszisokkal praktikusabbnak tartom mint mással közlekedni. Viszont 10 évvel ezelött is azzal jártam, és most úgy látom, hogy sokkal jobb a helyzet az autósok hozzá állásával, sokkal toleránsabbak. Persze megvan az az istentelen fasz réteg, de kevesebb. Mondom ezt úgy, hogy az elmúlt 1 hónapban volt olyan, hogy a hókotró nem adta meg nekem az elsőbséget a körforgalomban(nem tudom mi a szart keresett ott, mert még havat sem láttam 2014-ben :F ), és volt olyan, hogy autós húzott ki a szarból amikor kutyák akartak leszedni a bringáról a Kozma utcában éjszaka. Szóval azért én nem látom olyan rosznak a helyzetet. Egyébként meg bringásból is sokkal több van mint régebben. Pontosan azért, mert nagyon nem éri meg a bkv-nak fizetni a szar szolgáltatásért úgy, hogy még lasabban is jutsz el á-ból b-be. A bubit nem ismerem. Azt látom, hogy azért használják, de hogy mennyire praktikus, azt nem tudom. Haver van, aki már drágálotta a bkv bérletet, ezért azt csinálta, hogy reggel be bkv-zik bliccelve, mert akkor még gyorsabb és nincs ellenőr, délután sétál egy 10 percet a bubi állomásig, ott kivesz egy bringát, haza teker, és gyorsabban megjárja mint bkv-val, és nem költ annyit mint a havi bérletre. A legnagyobb probléma az, hogy nálunk még nem alakúlt ki az a bringás kúltúra mint máshol. Ezt szoknia kell az autósnak is, meg a bringásnak is, nem elég csak a szabályok betartásával élni.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#34233) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Így készül Obama 3D portréja.

Videó hozzá.

"This is a 64bit 3D capture that samples/captures sub epidermal quality information.

The goal is to 3D capture Obama. Re create a poly mesh and texture map. A 21 century portraiture tool.

Oil painters can the access the file Insert any lighting from Any angle to immortalize him at a later date.

Yes, motion capture data is also embedded."

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34234) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Az IKEA is szívni fog, akik eddig a budaörsibe jártak most csak ezért nem fognak csengetni, így zsúfoltabb lesz az Örsön.

Vekerdy (nem mindenben osztom a véleményét, de vannak benne jó részek) ez pedig egy Rosling videó

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34235) Freddy76 válasza zolka78 (#34232) üzenetére


Freddy76
addikt

Idén én is sokszor bringáztam a munkahelyemre, és nem az autósokkal volt bajom elsősorban, hanem a sok fasz gyalogossal. A sok, bringaúton grasszáló, oldalra hirtelen kilépő, egymás mellett öten sétáló kétlábúval. Ha meg csöngetek, akkor megsértődik.

Amúgy én minden bringásnak kötelezővé tenném a kresz oktatását, miként azt is, hogy tanulják meg az autós közlekedés alapjait. Így pl. azt, hogy hol van az autósnak holttere, vagy miért tudja a kanyarodó autós nehezen kalkulálni a vele párhuzamosan közlekedő biciklis sebességét. Én is sokat vezetek, ezért nincs is gondom az autósokkal.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#34236) spanyoll válasza zolka78 (#34232) üzenetére


spanyoll
addikt

Jobb a helyzet, de elég belefutni pár szar szituba. Itt nem az van, hogy odakoccansz kocsival és vagy elviszed karosszériáztatni vagy ronda kocsival mászkálsz, hanem az, hogy rádnyitja a vén idióta az ajtót (ami már alapból nyitva volt félig) , éppenhogy ki tudom kerülni anélkül, hogy belerepülnék és törném össze magam, aztán amikor elküldöm oda, ahonnan jobb lett volna, ha ki se bújik, akkor nem érti.
Nem kötelezően fos a bringázás, de bizony ha csak heti háromszor ülsz is bringára is összejön minimum 3 havonta egy szitu, amikor beléd tud fagyni a szar. Ha mindez pedig úgy történik, hogy nincs több ezer km bringázás a seggedben akkor nagyobb para is lehet.
@Freddy: Egyet kell értsek. Kresz-t tanuljanak a bringások, mert fogalmuk sincs. Főleg amikor az észlény a kamion mellett lavírozgat és nem érti, hogy az egész jármű egy mozgó holttér, aztán csodálkozik amikor nincs szerencséje.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#34237) zolka78 válasza Freddy76 (#34235) üzenetére


zolka78
senior tag

No, igen, a bringa út meg a gyalogos az egy külön téma. Roszabb mint a 7-es, vagy a 10-es, vagy akár a 11-es fő úton tekerni. A kresz oktatást meg nem csak a bringásoknak tenném kötelezővé, hanem már legalább az általánosban vakamilyen alapvizsgával együtt.

Spanyoll: az amit írsz még nem elég ok, hogy félelemmel keljen kimenni. Meg még is mennyi bringás tapasztalat kell, hogy ne rettenj meg(el) szorultabb helyzetben? Meg mi az ami már sok tekerésnek számit? Mindenre nem tudsz felkészülni. Én július 2-án vettem az új km órámat, dec. 31-én volt benne 3540 km, nem érdekel, hogy sok-e, vagy kevés, de szar szitú mindig lesz, és ugyan úgy meg fog állni bennem az űtő mint máskor, de attól még az álltalános véleményem nem változik. Meg nem a sokezres bringás km fog megmenteni szorult helyzetben.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#34238) spanyoll válasza zolka78 (#34237) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem tudom, én nagyobb biztonságban érzem magam mióta többet tekerek és több van a lábamban, mint amikor kevesebbet tekertem még. Meg érted, amikor húzza rád a kormányt egy autó akkor simán el tudom képzelni, hogy addig kanyarodik az illető amíg a patkát el nem kapja, ahelyett, hogy fékezne egy erősebbet (egyenes út, nem kanyarodás).

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#34239) #40935168 válasza spanyoll (#34236) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ajtórányitás: nyár végén lett újrafényezve a kocsim, október óta van egy rányitás-karcom az ajtómon. Azóta minden bevásárlóközpontban - többnyire a debreceni Fórum esetében is, most őt hozom példának - a kietlenebb szinteken parkolok és úgy, hogy a két parkolóhelyet elválasztó felfestett vonal a sebváltókar alatt fusson nagyjából. Az a plussz 1-2 emeletnyi mozgólépcső már tökmindegy, csak a kocsi legyen biztonságban.

Magyarországon még a 45-fokos beállást sem sikerült implementálni a mai napig, megy ehelyett ez a szájbavert derékszög minden parkolóházban és plázában, a kültéri parkolókról nem is beszélve. Kimész németbe, nem sok ilyennel találkozol. Kényelmesebb srégen behúzni akárki mellé is, majd innen rükvercben visszatoltani az útra és körbemenni, követni az EXIT-et, mint derékszögekkel, szűkös szar helyekkel tökölnie anyunak, aki legrosszabb esetben még meg is húz utána, mert nem érzi a kocsit..

Szóval kurvajó iskoláink vannak (voltak, bocsánat), rohadt nagy a lexikális tudásunk, de az összetartást, a racionális, logikus dolgokat, élhetőbb országot, környezetet még gyakorolnunk kell.

Amikor például valaki megtervez egy ilyen plázát és a kocsibeálló helyeket, vajon ő annyira gyökérsíkhülye retard építészmérnök, hogy merőleges beállókat tervez, vagy a butagyökérretard menedzsment mondja, hogy tervezze őket merőlegesre, így szintenként nyernek +2 helyet a parasztnak .. ? :W

Nagy itt a baj, nem kicsi :)

(#34240) madgie válasza Freddy76 (#34235) üzenetére


madgie
titán

Aki idióta, az minden közlekedési módban idióta. Anyámat is múlt heten csapta el egy autós, hála Istennek egy enyhe agyrázkódással megúszta, az autós persze meg sem állt.

(#34241) Byk01 válasza zolka78 (#34237) üzenetére


Byk01
senior tag

Na igen, az általános iskolai KRESZ oktatást tényleg kötelezővé kellene tenni valamikor legkésőbb 4. környékén. Utána kezdenek önjáróvá válni a gyerekek legalább az iskola vagy az otthonuk környékén, és nem árt, ha pontosan tisztában vannak vele, mit és hogyan kell, meg mit várhatnak a többi közlekedőtől.
Persze a szülő felelőssége is, hogy ezt megtanítsa a gyereknek, de mit várhatunk egy olyan szülőtől, aki ki sem veszi a fenekét az autóból, és aki szerint a motorosokat, bicikliseket, gyalogosokat, buszokat teherautókat (és úgy általában rajta kívül mindenki mást) ki kellene tiltani az utakról? És sajnos, ahogy a különböző közlekedési cikkekhez írt hozzászólásokból látom, elég(túl) sok ilyen ember van az utakon.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#34242) Mercutio_ válasza madgie (#34240) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ilyet levadászni és letöltendő, hogy megtanulják mi az a cserbenhagyás.
Persze Olaszliszka óta bizonyos környéken én se állnék meg, de az más szitu...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34243) A Zéé válasza #40935168 (#34239) üzenetére


A Zéé
addikt

"Amikor például valaki megtervez egy ilyen plázát és a kocsibeálló helyeket, vajon ő annyira gyökérsíkhülye retard építészmérnök, hogy merőleges beállókat tervez, vagy a butagyökérretard menedzsment mondja, hogy tervezze őket merőlegesre, így szintenként nyernek +2 helyet a parasztnak .. ?"

Általában az utóbbi. Minden egyes négyzetcenti számít, pláne, ha még pénzt is lehet szedni érte. Egyik legjobb cimborám közúttervező, kiadtak neki egy parkoló felújítást, kérdezte, hogy szerintem mit változtasson, mert egyszerűen nem látja, mit lehetne, mondtam neki, hogy rakjon 45 fokos parkolókat, mert az praktikusabb, azt mondta azt úgyse fogják elfogadni, mert kevesebb parkolóhely nem lehet az adott placcon, mint ami most van. Ott 3 v 4 parkolóhellyel lenne kevesebb, a mostani kb 50 helyett, cserébe lehetne kicsit ésszerűbben tervezni a ki-be hajtást, még talán valami zöld is elférne, de fizetős parki, bevételkiesésről szó sem lehet.

Csúnya dolgok mennek közúttervezés alatt, én csak a legkiborítóbb dolgokat hallom, de az is brutál. Persze ezzel nem azt mondom, hogy nincsen síkhülye tervező, de sokszor olyan dolgokat kell csinálni, amit épeszű mérnök nem csinálna meg, vagy nem igazán érti miért úgy kell, de hát a megrendelő hajthatatlan. Az egyik kedvenc sztorim, amikor kivitelezés közben (!) azért akarták leállítani az építést, mert az alpolgármester szomszédja úgy érezte(!), hogy nem fogja tudni kényelmesen használni a járdafelújítás miatt a kocsibeállóját, és akkor most mindenki menjen haza, amíg újra nem tervezik (nem tervezték). A másik amikor a városi főkertész virágos, fás, szobros körforgót álmodott meg, csak épp hely nem volt rá. És hisztit csinált az engedélyeztetésnél, hogy arra a kb 5m átmérőjű belső körre, ami odafért, nem tud dombot, és térplasztikát építeni, és nem rakhat annyi virágot a tövébe, amennyit gondolt.

Just a simple Lineman...

(#34244) madgie válasza Mercutio_ (#34242) üzenetére


madgie
titán

Nem látta a rendszámot esés közben, nekem meg nem mert szólni egy hétig :(

(de amúgy meg ő is dinka, mert minimum rendőrt kellett volna hívnia)

(#34245) spanyoll válasza #40935168 (#34239) üzenetére


spanyoll
addikt

Na ez meg a másik. Amikor nem bringázok meg bkvzok és autóval közlekedek akkor is kapok rendesen agyilag. Ki kell emelnem, hogy nincs nagy rutinom, tehát papíron hétvégi autósnak számítok, de ennek ellenére olyan embereket látok néha az utakon autóval közlekedni, hogy nem akarom elhinni. Én személy szerint mindig arra próbálok törekedni, hogy a másiknak is jó legyen. Egyesek meg úgy látszik pont az ellenkezőjére.
Egyik kedvencem amikor állunk a dugóban a Bocskai úton, várjuk, hogy döcöghessünk a BAH felé, egyszer csak arra leszek figyelmes, hogy a két kocsisor között valami szappantartó méretű autóval megjelent egy mammer, és próbál előre menni. Közben rémült arc, nem érti mi is történik, de ő bizony megy előre. Arany szíve azt hitte, hogy azért van a szaggatott vonal, hogy azon keljen menni. Na mondom nem baj, majd leesik neki. De nem. Ugyanolyan rémült arccal kísérgette a kocsisort 5-6 sarkon keresztül, amikor nagy nehezen ráébredt, hogy ez a rendszer nem fog működni. A végére már kb sírtunk a röhögéstől :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#34246) Chapel válasza spanyoll (#34245) üzenetére


Chapel
addikt

Mindig van alkalom gyakorlásra, itt volt ez a szép havas, fagyos idő, kis elhagyatott mellékutcák, a kézifék működik, mi kell még? :D
Én ennyi kézifékes kanyarodást mint most az elmúlt egy hétben, még nem láttam :))

Én spec kimentem egy nagy betonplaccra (30m x 150m kb. van hely), haza felé útba esett mikor voltam kint gemencben a szakadó hóban. Visszafelé a főutakon is szűz 10-15cm-es hó volt....wohhhhaaaa ez mekkora és forgalom sehol. :D

Nem vagyok állat, ésszel persze, de nekem baromira hiányzik hogy gyakorolhassak ilyen körülmények között is, bár sokat vezetek, tapasztalt sofőr vagyok, de a jég/hó az más téma.
Elvégre 2 éve megvolt egy 38 órás utam, hála a március 15.ei hóviharnak, még jó hogy céges új focus volt, tele tankkal :U

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#34247) Freddy76


Freddy76
addikt

Éljen a pártatlan, hiteles köztelevíziózás!!! Az új útdíjrendszer JÓ! Aki ezt nem fogja fel, az drogos! Sőt, USA-ügynök!!!

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#34248) cOxeR válasza Freddy76 (#34247) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ott a pont... a sok reklamáló ember... mikor ez csak is értünk van! :W

(#34249) Real_Necro válasza Freddy76 (#34247) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tegnap pont láttuk... siralmas...dehogyrohadjanak meg. :W

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34250) aleister válasza Byk01 (#34202) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem ez rossz példa.
Nem kell fizetős csatornákat nézned a tévéden. Használhatod pc-ről, médiajátékosról, stb saját tartalmakhoz. De a lényeg, hogy egy kábel tv előfizetéshez kapsz valami szolgáltatást is pluszban (csatornák).
Az áramdíj is sántít. Ebbe nincs beleépítve a tv-d árának egy része, amit újra és újra megfizettetnek veled.

Tán még az a példa áll hozzá közel, ha veszel egy nagy értékű ingóságot a már egyszer leadózott keresetedből; erre kifizeted még ugyebár az áfát; végül még leperkálsz valami vagyonszerzési adót is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.