Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35201) aleister válasza t_a_m_a_s (#35200) üzenetére


aleister
veterán

Ja, egyébként gratula! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35202) t_a_m_a_s válasza aleister (#35201) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

kösszépen :C

Holnap majd jól beletépünk...

(#35203) TayRol válasza t_a_m_a_s (#35202) üzenetére


TayRol
veterán

:K :C

(#35204) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#35202) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csatlakozom! :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35205) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#35197) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tündivel mi is gratulálunk! ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#35206) m3ss válasza gab.m (#35196) üzenetére


m3ss
veterán

ez fincsi, jo hatterzenenek.
tamas gratula! :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#35207) Larry303 válasza t_a_m_a_s (#35197) üzenetére


Larry303
addikt

asszony nálunk idén lesz 43, és ha minden jól megy májusban jön a trónörökös...asszem mi is kivártunk amíg lehetett...bár szvsz az, hogy papíron hány éves vki az egy dolog..ismerek olyat aki 35 évesen kb 50nek néz ki, de pl itthon pont fordított a helyzet, senki nem hiszi el, hogy hány éves.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#35208) aleister válasza Larry303 (#35207) üzenetére


aleister
veterán

Én azt hittem, hogy neked van gyerkőcöd.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35209) Larry303 válasza aleister (#35208) üzenetére


Larry303
addikt

jól hitted, de ő kisasszony..elvileg öcsi jön, hogy tutira ne unatkozzunk a következő 20 évben

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#35210) aleister válasza Larry303 (#35209) üzenetére


aleister
veterán

Áháám. :)
Akkor asszem oda is dukál egy gratula! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35211) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Köszi srácok!

Larry, te mennyi vagy?

Holnap majd jól beletépünk...

(#35212) aleister


aleister
veterán

Gitárosoknak és nem gitárosoknak. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35213) atok666 válasza Larry303 (#35209) üzenetére


atok666
őstag

Multkor mar irtam, hogy utanozas majomszokas... :DDD
Eloszor az FF, aztan meg a kislany utan egy fiu... (nalunk a jovo heten erkezik, ha minden igaz :) )

Atok

p.s. Tamas, gratula! :)

(#35214) aleister válasza atok666 (#35213) üzenetére


aleister
veterán

Na most utoljára még leírom, hogy "gratula", de 2015-re aztán már elég legyen! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35215) j.bravo válasza Mercutio_ (#35181) üzenetére


j.bravo
addikt

Rohadtul be lehettem rúgva, mert még békazabáló nyelven is toltam végig, amit amúgy nem beszélek, és az egészre nem emlékszem. :D

Tamás, Balázs, nagy gratula mindkettőtöknek és persze. az anyukámnak is!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#35216) spanyoll


spanyoll
addikt

Így kell fotózni kérem! "Csapkodd meg magad. Ezaz. Bumm!"
Én is kilógó hassal, izompólóban és papucsban szoktam fotózni, remélem ti is.

Ez a beszélgetés is priceless:
"fel az állat!
-NEM KELL!"

Amúgy részemről is gratula mindenkinek aki 2014ben ilyen potens és tevékeny volt!

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35217) t_a_m_a_s válasza atok666 (#35213) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Gratula Tamásom, akkor most még gyors alvás! :)

többiek: erről a nagy gratulálásról mindig ez jut eszembe :DDD :DDD Amúgy meg mindenkinek gratula mindenhez :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#35218) Mercutio_ válasza atok666 (#35213) üzenetére


Mercutio_
félisten

Grat!

All:Van valahol info arról mennyibe kerül egy 1.6-os benyás auto (elvileg duster) forgalomba helyezése, valamint mik azok a kötelező cuccok amit nem adhat a kereskedő pénzért? :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35219) Mercutio_


Mercutio_
félisten

+ mi a @ ez a vagyonszerzési illeték amikor a leadózott pénzből vesz a magyar ember ingóságot? :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35220) forceberg válasza Mercutio_ (#35219) üzenetére


forceberg
veterán

:)) :DD :DDD :O
Az igazi valóságshokk

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35221) cOxeR válasza Mercutio_ (#35219) üzenetére


cOxeR
Ármester

4% bezony... én is most szembesültem, hogy mit kell még becsengetnem, ha veszek egy lakást... :U

(#35222) forceberg


forceberg
veterán

Grat a várandós apukáknak! :C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35223) Colonel993 válasza Mercutio_ (#35219) üzenetére


Colonel993
senior tag

+1

12 Millió után még további több mint 500e HUF-ot kellett küldeni Vitya tesónak...
A földhivatal viszont december óta ül a papírokon/adásvételin...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#35224) Mercutio_ válasza cOxeR (#35221) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha másodikat veszel nem?
Első lakás esetén bizonyos összegig elengedik Ha kérelmezed (ez is milyen köcsögség már, főleg, hogy illeték hivatalban nem hívják fel rá az ügyfél figyelmét)

Amúgy meg az ingatlan, a kocsi viszont nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35225) cOxeR válasza Mercutio_ (#35224) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen a másodiknál... meg az ügyvédi költség... meg a sok léhűtő ingatlanos költsége amit lefej a többnyire balga eladóktól... egy ingatlan árának a 7-8%-a simán elmegy, csak ezekre...

(#35224) Mercutio_
Bizony vérszemétség...

[ Szerkesztve ]

(#35226) cOxeR válasza forceberg (#35222) üzenetére


cOxeR
Ármester

Grat! Bár lemaradtam, ki a szerencsés. ;)

(#35227) Byk01


Byk01
senior tag

Atok, Tamás gratula részemről is.

A mikor kérdésről én is úgy gondolkodom, mint Lassú Víz: ha azt várod, hogy minden összejöjjön, akkor sose lesz gyereked. Sosem tudhatod, mi lesz a következő évben, vagy akár csak hónapban. És mindig lesz valami, ami miatt "most még nem". A gyereknevelés túl hosszú ideig tart ahhoz, hogy előre lásd, mi minden történik közben. Bele kell vágni, aztán megoldani a kialakult helyzetet, ha úgy alakul.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#35228) Andrew31 válasza aleister (#35178) üzenetére


Andrew31
senior tag

Az úgy túl egyszerű lenne :D , van valami nevük is.

Hogy most Kurultaj vagy mi, azt én nem tudom. .s

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#35229) Mercutio_ válasza Andrew31 (#35228) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lesfotós túra szervező cég oldalán ilyen nevekbe botlottam, hogyaszonnya: Ajsa, Aletta, Ankissza, Füzike, Boróka :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35230) spanyoll válasza Mercutio_ (#35229) üzenetére


spanyoll
addikt

Ha ott lesz Aletta Ocean meg Boróka Balls, akkor mindenképp menj, még a végén egy lessátorban gubbasztotok órákat.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35231) Mercutio_ válasza spanyoll (#35230) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem is Boróka ugrott be rögtön a neveket olvasva :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35232) Studi válasza spanyoll (#35230) üzenetére


Studi
addikt

Mi az a gub? :DDD

Mercutio: vagyonszerzési illeték autóknál nem vételártól, hanem kortól-teljesítménytől, hengerűrtartalomtól függ. Itt egy jó kalkulátor, ez ír minden kötelező költséget.

Ezen felül ha még nincs Magyarországon forgalomba helyezve (új, vagy behozott használt) akkor egy műszaki vizsga is kell.

(#35233) Studi válasza Studi (#35232) üzenetére


Studi
addikt

Ja, és amit mondani akartam: új autóknál a kereskedők azt mondják, hogy forgalomba helyezve adják át az autót, szóval kapod a kulcsot, és mehetsz. Ennek ellenére átvételkor szokott kiderülni, hogy a kötelező tartozékok (háromszög, EÜ doboz) hiányoznak, de nekik épp van tizenöt-húszezerért...

Ez két oldalról is gáz: egyrészt ezek nélkül nem mehetsz ki közútra. Másrészt ezek kötelező kellékek a műszaki vizsgán is, tehát ha levizsgáztatva adják át az autót, akkor ezt vizsga után ne vegyék ki belőle...

Izzókészlet viszont már nem kötelező tartozék, a xenonok elterjedése miatt itt már enyhítettek.

(#35234) Mercutio_ válasza Studi (#35233) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na ez (forgalomba helyezve dolog) érdekes, mert Dákónál ilyen nincs a honlapon, vagy ezt majd a szalonban fogja nekem bedobni a kereskedő? (gondolom felárért, amit mindenképpen ki kell még csengetni :U )

Órás arcok ez csak nekem tetszik?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35235) Chapel


Chapel
addikt

Én hülye meg utazok 400km oda-vissza gemenc miatt, közben meg itt vannak a szomszédban a srácok :DDD

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#35236) Studi válasza Chapel (#35235) üzenetére


Studi
addikt

Pedig a talis topicban volt is szó róla, hogy Freddy76 és JohnyBlue inni mentek... :DDD

(#35237) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#35234) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nem, ez egy szép óra szerintem is. Bár nekem már túl elegáns, inkább öltönyös darab, azokból meg az egyszerűbb, letisztultabb sima 3 mutatósokat csipem.

mint pl ez vagy ez

Holnap majd jól beletépünk...

(#35238) Studi válasza t_a_m_a_s (#35237) üzenetére


Studi
addikt

Nekem öltönyhöz egy ilyen egyszerű Doxa van, de nagyon ritkán hordom. Nem drága, de elég jól néz ki, ráadásul nagyon könnyű és kényelmes viselet is.

(#35239) Andrew31 válasza Mercutio_ (#35231) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nekem csak az Aletta volt ismerős... :U

De másféle hagyományokról van itt szó. :D

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#35240) #40935168


#40935168
törölt tag

Spanyoll... [link]

(#35241) t_a_m_a_s válasza #40935168 (#35240) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

zsír!

Holnap majd jól beletépünk...

(#35242) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#35237) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szépek, bár 250 dodó nem kevés. (az általam linkeltet nem találtam, gyanítom az se olcsó)
Nekem pont az tetszett benne, hogy van egy kis csavar a normál letisztult vonal mellett a számlapban/kialakításban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35243) #40935168 válasza t_a_m_a_s (#35241) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K És egy kis chill, most ezek vannak nálam... [link]

(#35244) spanyoll válasza #40935168 (#35240) üzenetére


spanyoll
addikt

Szájszélnyalogatós.
Már csak az kell a boldogságomhoz, hogy érkezzen meg ebayről a jack->kazetta átalakító, hogy a jövő heti folyamatos kocsikázgatáshoz olyan zeném legyen amilyet én akarok.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35245) Real_Necro válasza atok666 (#35213) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gratulálunk Nektek is! ;)

(aztán most már remélem mindenki bejelentette, mert jobban nem tudunk sárgulni... :B)

Merci, Coxer:

Jó tudni mennyit kell még pluszban kiperkálni... Egyébként második ingatlannál nem csak az első és a második közötti különbözet után van? A 4% egy 25 millás házikó után már 1 milla lenne? :Y

Spanyoll:

Bakker, valahol van olyanom, szóltál volna előtúrom és megdoblak vele ingyé...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#35246) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#35242) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

[link]

139 Euro ha jól olvastam satnya angoltudásommal.

Studi: én öltönyhöz is ugyanazt az órámat hordom amit egyébként is. Arra az évi 1-2 alkalomra nem veszek másik órát :)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#35247) spanyoll válasza Real_Necro (#35245) üzenetére


spanyoll
addikt

Nekem is, csak "elvesztettem", ezért rendeltem egyet ebayről. DE mossssst. Most megvan. Múltkor megagykontrolloztam, hogy hol lehet, rá is jöttem, de nem néztem meg. Most megnéztem és ott volt. Úgyhogy most boldogabb vagyok mint sejtettem, hogy ma este leszek. Holnap telitank és irány a világ vége!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35248) t_a_m_a_s válasza Real_Necro (#35245) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

(aztán most már remélem mindenki bejelentette, mert jobban nem tudunk sárgulni... :B)

Gyakorolni kell a technológiát, nem csajos képek linkelgetésével tölteni az időt ;] :DDD

Bocs Andris, de ez magas labda volt :) Remélem Nektek is összejön mihamarabb.

Amennyiben a második ingatlant az első helyett veszed, akkor csak a különbözet után adózol. Ha mellé, akkor gondolom a teljes vételár után perkálsz, és Vityáéknak hála, egységesen 4%-ot... Régen bizonyos értékig csak valami 2,5% volt.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#35249) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#35246) üzenetére


Mercutio_
félisten

Papírok és doboz nélkül 50 euróért még jobb lenne, de gondolom valami bennfentes kapcsolata volt a srácnak, aki írta.

Real_Necro: Úgy második, hogy van egy lakásod, és mellé még veszel egyet. Ha eladod az elsőt és aztán veszel másikat, akkor persze a különbözet után kell csak, de azt is külön kérvényezni kell, még ha az adásvételibe beleírtad, hogy pl. 12millából 8-at az előző ilyen-és iylen helyrajzi számú kéglid eladásából biztosítasz, akkor is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35250) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#35249) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Egyébként pont most olvastam az index órás adok-veszek topikjában, hogy valami boltban féláron adják a megmaradt Midokat: 2545.hsz

Nem tudom melyik modellek, mert csak a számait írta ki az ember, de féláron már mindegyik Mido elég baráti...

szerk.: a második fasza! Csak 1243 dollár az Amazonon :) [link]

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.