Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) leyo76 válasza Jarod1 (#7200) üzenetére


leyo76
senior tag

Magát a wint visszaállítja az eredeti állapotára, így az asztal is meg minden vele kapcsolatos új lesz. Régi könyvtárakat átnevezi de ott hagyja, egyes programok futnak ugyanúgy tovább, másokat viszont újra kell rakni.

Ez akkor jó ha nem tudsz másként dolgokat lementeni és nem tudod elérni az oprendszert.

pillanatnyilag nincs jobb ötletem

(#7202) Fireman67


Fireman67
tag

Helló, Valaki! Segítsetek!
Tegnap vettem egy P3-as számítógépet, böngészőnek.
Kaptam mellé egy 512 -es memó. kártyát.
Az eladónál még tökéletesen ment a kütyü, sőt még itthon is, míg az 512 - őt bele nem tettük. azzal semmi, vissza az eredetit, azóta azzal se, se kép, se hang.
Nem bútol be azóta. Az üzemi led, meg az egyik cd olvasó ledje csak villog.
Ha, valakinek van valami használható ötlete, ossza meg velem.
Köszi előre is!
Üdv!
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#7203) veze válasza Fireman67 (#7202) üzenetére


veze
őstag

nekem akkor csinált ilyet ( szintén P3-as asus tusl2-c lap) amikor több memoria modult tettem bele mint amit a lap kezelni képes volt. 3 slot volt rajta de csak max 512MB -ot volt képes kezelni. Nem irtad milyen lap, mennyit képes kezelni slotonként és összesen. bios reset vagy elem ki és be, és utana egyenként probald a memoriákat

(#7204) Fireman67 válasza veze (#7203) üzenetére


Fireman67
tag

Köszönöm,
kipróbálom a leírtakat.
Sajnos az alaplap "kifírolásáig eddig nem jutottam el.
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#7205) Fireman67 válasza Fireman67 (#7204) üzenetére


Fireman67
tag

Helló!
Az elem ki - be megvolt, de mi az a bios reset, illetve, hogy kell csinálni?
Köszi előre is!
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#7206) saskaa válasza Fireman67 (#7205) üzenetére


saskaa
tag

a kiveszed az elemet az is nullázza a biost.

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7207) gizmoboy


gizmoboy
csendes tag

Sziasztok!

A fateromnak adtam a régi számítógépem, de valamiért nem működik rendesen. Nálam is
jelentkeztek már gondok, épp nyár volt, úgyhogy főként a hűtésre gyanakodtam, ezért én már többet nem is használtam. Aztán pár hónapja elvittem a gépet a fateromnak, mert neki még ennél gyengébb gépe volt, kiszedtem a belsejét a régi házából, kipucoltam minden alkatrészt, és beletettem egy jóval nagyobb, masszívabb házba, és bővítettem még fél gigával a memóriáját. Tehát a konfig most így néz ki:

alaplap - ASUS K8N nVidia nForce3
processzor - AMD Athlon 64 1800 Mhz
memória - 2 db Hynix + 1 db Kingmax 512 MB 400 Mhz = 1,5 GB
videokártya - Inno3D GeForce 6600 GT 128 MB DDR3
tápegység - FSP 350W
merevlemez - Western Digital 250 GB 7200 rpm 16 MB cache
DVD-RW - 1 db LG + 1 db Toshiba-Samsung
floppy - Samsung
hálókártya - TP-Link Wi-Fi 108 Mb/s

Ami a problémákat illeti, többféle jelenség fordult elő (a régi és az új házban és összeállításban egyaránt!):
- a Windows nem indult el, mert már közben lefagyott a gép... még akkor sem, ha az egy teljesen frissen felrakott Windows volt, amire még egyetlen más programot nem telepítettem, sőt előfordult, hogy a Windows telepítés közben is megakadt a gép
- a Windows betöltésénél kiírta, hogy hiányzik valami system32-es fájl, ezért a gép nem tud elindulni... pedig teljesen rendben állítottam le
- előfordult, hogy a Windows indításakor a felbontás nevetségesen alacsonyra ugrott 8 bit színmélységgel, és nem is lehetett feljebb rakni, újraindítás után szerencsére visszaállt

A faterom elvitte valami szombathelyi PC szervízbe, ahol azt mondták, valószínűleg a merevlemezzel lesz a gond, ezért beadtam a szervízbe (bőven tart még az 5 év garancia), ahol kivizsgálták, és mindent rendben találtak. Itt tart most az ügy, tanácstalan vagyok. Tudna valaki tippet adni, melyik hardver okozhat még ilyen hibát?

Köszönöm előre is!

(#7208) dashed


dashed
senior tag

Sziasztok..

Vettem egy Sapphire hd4870 512mbos kartyat, es itt kezdodtek a gondok..
Probalom tomoren irni:)

-Giga p35c-ds3r
-4x1G kingmax 800mhz ddr2 Ram
-Intel Q9400 (4x2.66Mhz)
-Corsair vx450 (450W)
-Sapphire 4870 512MB (8800GT- t valtotta le. Ezzel a kartyaval semmi problemam nem volt ebben a cfg-ben)

Amit meg tudni kell ,hogy minden alapon, semmi nincs huzva.

P35 lapoknal van egy bug , megpedig hogy egyes kartyak nem hajlandoak csak pci-e 1x sebesseggel futni ebben a lapban (tobb kulf. forum is foglalkozik ezzel, megoldasok vannak ra nalam egyik se mukodott).
Miutan ez kiderult fogtam es lecsereltem a lapot.

Gigabyte p45-ud3lr -re.

Minden mas maradt..

Ebben a lapban mar bekapcs utan kep sincs ezzel a kartyaval (no signal)
Egy megoldas van erre ,megpedig =

Bekapcs, majd a vidkari hatuljan levo 3 piros led felvillan 2-3x mikozben fel/felporgeti a venti fordulatszamat, majd a speaker csipog ,hogy nincs kartya a gepben.
Na de ha ez utan nyomok egy reset gombot elindul a gep es hasznalhato, am megint csak 1x pci-e sebesseggel fut a kartya..Tovabba a reset gomb utanni elso win inditaskor nem toltodik be a win csak egy fekete kepernyo jelenik meg a login kepernyo helyett..
Nyomok megegy restartot es tadamm, Win betolt lehet normalissan hasznalni. De ismet csak pci-e 1x sebessegen.

Amiket probaltam.

-cmos reset. (elem kivetel is)
-bios frissites
-gepbol minden kihuz. (proc,vidkari,ram maradt)
-Masik tap Corsair 550vx (550W)
-Kisebb 2 magos proci
-Masik vidkari hd3850 (tokeletessen megy vele a gep)
-Masik alaplap Asus p5q-se2. Itt mar nem tudtam sehogy se beuzemelni a kartyat. No signal es a restartos trukkozes se segit.

Ami biztos..

Minden hardver tokeletes.Beleertve a kartyat is :) 3szor voltam kiprobalni az eladonal.
Nala poccre indul a gep ezzel a kartyaval normalis pci-e sebesseggel megy. Furmarkkal es 3dmarkal is lett tesztelve a szemem elott. Tapra nem gondolnek mert a legelso p35-os lapban egy 400w s chifi tappal is poccre indult a gep, de ugye csak pci-e 1xes ment.

Ha valakinek van otlete ne tartsa magaban. En kifogytam.
Esetleg a ramokat lehetne kicserelni ,de nem hinnem ,hogy barmi koze lehet ehhez az anomaliahoz.

Udv :R

[ Szerkesztve ]

(#7209) veze válasza Fireman67 (#7205) üzenetére


veze
őstag

bios reset az elem kivételével megtörtént.
vedd le a vinyót is rola csak a videokartya maradjon, meg egy memoria modul, aztán cserélgesd a memoriákat. A biosig el kéne hogy jussál..

(#7210) ---VuK---


---VuK---
csendes tag

Heló!
Olyan problémám lenne h a következő gép folyamatosan fagy...
MSI 770-c45
AthlonII x2 245
2 Gb Kingmax 1600
7600 gt 256 mb
nem értem mi lehet a gondja, most pakoltam össze, a videókártya kivételével minden új, Remélem vannak ötletek...

(#7211) leyo76 válasza ---VuK--- (#7210) üzenetére


leyo76
senior tag

Ez azért egy pöttyet kevés infó, na de:

Gondolom frissen telepített op.rendszer van rajta.
Gondolom bios beállítások alapjáraton vannak.
Gondolom mem tesztet csináltál.

Leggyakrabban a memó órajele okoz problémát (ilyen magasságban), kezd azzal hogy átmenetileg visszább veszed az 1600mhz-t eggyel.

(#7212) ---VuK--- válasza leyo76 (#7211) üzenetére


---VuK---
csendes tag

igen, oprendszer új, már a második, bios frissítve, alapjáraton, memória 1333-on, memteszt az nincs, nemcsináltam még de akkor nyílván próbálkozom mert én is affelé sejem a problémát
köszi a segítséget..

(#7213) jaja1981 válasza ---VuK--- (#7212) üzenetére


jaja1981
addikt

Tápod milyen?
Nem értem miért kell erőltetni az 1600-as ramokat.
Nagyon kevés az a tuningos proci, amihez kellene ilyen ram.
Sokszor volt probléma ezekkel a ramokkal.

(#7214) ---VuK---


---VuK---
csendes tag

ramot teljesen visszaveszem és ugy is lefagy....windows élményindex megállapításnak a legelejénél...420W-os alapkategóriás táp van...

(#7215) laszlo168


laszlo168
senior tag

Sziasztok. Van itt egy Fujitsu laptop ami nem indúlt el eddig, normál XP-t nem lehet rá tenni, de valahogy sikerült átálitani a bioszban hogy mégis felment rá, be is indúl, viszont a szerviz-pac2-tőt már nem tudom rátenni, ez mitől lehet?

Azt még leirom hogy eddig ezt az Xp-t nem lehetett rátenni, állitólag valami spec Xp kell rá.

[ Szerkesztve ]

(#7216) 14adam válasza laszlo168 (#7215) üzenetére


14adam
addikt

speciális xp? :U

Próbáld meg sp3-as telepítővel,mert már énis jártam így,hogy az sp1 felment de nem tudtam frissíteni,aztán egy sp2-es vagy 3-as telepítővel kelett felrakni.

(#7217) jaja1981 válasza ---VuK--- (#7214) üzenetére


jaja1981
addikt

Én ramra gyanakszom.
Tudsz kölcsön kérni másikat?

(#7218) ---VuK--- válasza jaja1981 (#7217) üzenetére


---VuK---
csendes tag

sajna nem...

(#7219) Titinho31


Titinho31
csendes tag

Szevasztok!

Remélem tudtok segíteni. Tegnap haza értem este és beszerettem volna kapcsolni a gépemet. El is indult, de nem volt kép a monitoromon. Játszadoztam vele egy ideig, de beleuntam, mert nem akart az istenért sem normálisan működni. Aztán csak nem bírtam magammal szétkaptam a gépem és kipróbáltam a monitorom másik gépen ott működött... Utána egyből teszteltem a videokártyám szintén egy másik szgépben és ott ment a kártya is betöltött vele a rendszer és volt kép. Utána memóriákat néztem meg szintén működött a másik szgépben. Aztán kivettem még tegnap este a winchesterem is, önmagában nem indult el masterként a húgom gépében, de szolgálatiként működött. Egyenlőre még másra nem volt időm és lelki erőm. Tápot és társait még nem tudtam átnézni.

Észrevételeim amit még tegnap tapasztaltam:

- A számítógépem be\ki kapcsoló gombjára nem reagál a gép semmit. Mint ha ott sem lenne.

- Most is jelenleg a húgom gépét haszn. úgy, hogy az én winchesterem megy szolgálatiba, tegnap este kikapcsoltam és reggel bekapcsolásnál ugyan az volt ezen a gépen is a hiba ment a gép de nem volt kép. Lehúztam az én winyom bekapcsoltam és ment a gép. Megint kikapcsoltam és visszadugtam az én winyom és ment akkor már normálisan.

- az én gépemen tegnap este megfogtam a winyot nem rezgett és hideg volt... ( a hűtőventilátorja pont elé van kötve az kapott áramot a winyo már nem.) az egyik memóriám is szintén hidegnek találtam (bár nem vagyok benne biztos)... Talán a gép nem kap rendesen már áramot az az a táp lehet a hibás?

A számítógépben nem cseréltem évek óta semmit, szóval ez a hibalehetőség nem áll fent h ütközik valami valamivel. Ez egyik napról a másikra kikapcsolt álló helyzetében lett ilyen...

nagyjából a gépem adatai:

2,6 Intel Celeron
1GB Ram DDR 400
Ati Radeon 9600 Pro 128 AGP
Asus P4p800Se
A táp márkáját nem tudom fejből, de nem volt olcsó 2-3 éve vettem 550W
és van még mellette egy SB live! 5.1 hangkártya és egy TV kártya. Szerintem ezek azok amik szóba jöhetnek mint hiba forrás.

Segítségeiteket előre is köszönöm!

(#7220) leyo76 válasza Titinho31 (#7219) üzenetére


leyo76
senior tag

Nekem ez inkább táp/alaplap hibára ad gyanút, vinyó ilyet hogy nem kapcsolt monitort, nos én még nem találkoztam ilyennel. Az hogy a húgod gépén is bejött a hiba jelenség inkább véletlen egybe esés.

Esetleg ha a házban az áram erősség ingadozik akkor az okozhat galibát. Szerintem ebben az irányban indulj el áram, táp, lap...

(#7221) Titinho31


Titinho31
csendes tag

Igen egyébként én is tápra gyanakszom, de a legelső megérzésem tegnap nekem is az alaplap volt szóval ha mind2en ezekre gyanakszunk akkor attól félek, h valamelyik a kettő közül lesz. Alaplaptól féllek legjobban, azért nem is akartam említeni próbáltam elengedni a fülem mellett, mert azt nem tudom kicserélni. Nincsen itthon alkatrészem hozzá, lotyi meg...
Ezért az alaplapról próbáltam nem tudomást venni... :O

(#7222) saskaa válasza gizmoboy (#7207) üzenetére


saskaa
tag

tudsz próba hdd-t szerezni? ha igen akkor a feladat adott, cseréld ki telepíts arra windowst és próbáld ki h azzal fagy-e. én első körben megnézném HD sentinel-el hogy tényleg nincs-e baja a vinyónak, ill néznék egy memó tesztet. valamint a chipset hőfokát se baj ha megnézed, nekem egy 939-es lapom néha meghülyült és felforrósodott a chipset-e akkor állt le win telepítés közben (bár az nem ASUS volt), ha semmi..akkor nincs több ötletem :(

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7223) Titinho31


Titinho31
csendes tag

Igen tudok szerezni tegnap próbáltam már nem volt változás sajnos... De minden esetre megpróbálom még 1x. Köszi az eddigi segítségetek :))

(#7224) Fireman67 válasza Titinho31 (#7223) üzenetére


Fireman67
tag

A "döglött gépet" holnap visszaviszem, hátha kicserélik.
Ennek, nem bioszreszet kell, hanem zúzda!
Azért köszi mindenkinek a segítséget.
Fireman67

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#7225) laszlo168 válasza 14adam (#7216) üzenetére


laszlo168
senior tag

Köszi, közben rákerestem keresővel, és megvan a megoldás, minden mükszik :)

(#7226) veze válasza Fireman67 (#7224) üzenetére


veze
őstag

több minden baj lehet..
de ram cserélgetés utan jelentkezett Nálad, addig jo volt.. ezért nem hoztam szoba az esetleges tápcserét, vagy másik procival való kiprobálást a lapnak..
nekem most is van müködö P-III Tua lapom és semmi baj vele.
ha megteheted legjobb ha visszaviszed , lehet 10 perc alatt gatyába rázzák és jó lesz :)

(#7227) Titinho31 válasza saskaa (#7222) üzenetére


Titinho31
csendes tag

Feltettem a programot amit ajánlottál saskaa hát nem kecsegtet túl sok reménnyel... Teszteltem vele húgom winyoját (HDD1-es kép) és az enyémet is (HDD2-es kép). A Maxtor ami az én gépemben volt. Olyan 6 éves biztos van és jó 3 éve vagy 4 nem volt teljesen formázva. Ha megcsinálom a teljes formázást stb... van egy elég okos programom MultiBoot azt hiszem vele is lehet okosságokat csinálni pl. boot szektorokat kijavítgatni, akkor lehet rá esélyem, hogy legalább hdd-t megmentsem?

[ Szerkesztve ]

(#7228) leyo76 válasza Titinho31 (#7227) üzenetére


leyo76
senior tag

ha azt a jó vinyót is bepróbáltad és a helyzet nem változott akkor talán nem hdd a ludas mindenben.

Hasonló vinyóm van, én is kétségbe estem, kb két éve és a vinyó azóta is probléma mentesen működik és azóta is ugyan olyan rossznak titulálja a hdd sentinel, szóval no comment.

(#7229) veze válasza Titinho31 (#7227) üzenetére


veze
őstag

ugyanilyen maxtorok vannak nekem is (3 db 80GB)
ugyanigy a HD Sentinel kiabál hogy ennyi-annyi szektor problémás, meg át lett helyezve, már vagy 2 éve, mikor elöször sentinelt használtam, akkor ilyennek mutatta..azóta se változott semmi rajta, nem tettem rá túl fontos dolgokat , merhogy megadja majd magat hamarosan, ahhoz képest két év óta semmit nem változott a helyzet, ugyanaz :)

(#7230) Titinho31


Titinho31
csendes tag

Jól van köszi srácok a segítséget akk nem a Hdd a hiba. Megint átcseréltem a Samsungot meg a Maxtort az én gépembe. Elöször betettem a Maxtort és bekapcsoltam a gépemet nem kapott áramot a winyo. Kikötöttem a maxtort betettem a Samsungot és az már melegedett is és éreztem h megy. Kikapcsoltam a gépem és rákötöttem a samsung mellé a Mxtort is és ugy már ment mind2ő... Teljesen nem értem... ráadásul a táp ugyanarra a kábelére kötöttem öket végig. Viszont a monitoromon kép ugyan így semmi. :O

(#7231) saskaa válasza veze (#7229) üzenetére


saskaa
tag

Ezektől függetlenül jó program az, nekem is volt vinyómnál szólt h 18nap hátralévő élettartam, és még bírta félévig, de utánna meghalt. Ne felejtsük el hogy ez csak egy becsült érték, és lehet a pontosságával kötözködni, de legalább nem lepődik meg az ember amikor tényleg bekövetkezik a baj :DDD

Titinho31: ezek szerint biztos nem (vagy nem teljesen) a vinyó a gond. Nekem hasonló tüneteket okozott egyszer egy rosszul bekötött vinyó - cdrom páros. Az hogy a másik gépben is ezt csinálta a vinyód, lehet csak kicsit megzakkant állapota miatt volt. Így maradt az alaplap ill táp, de inkább a lapra gyanakodnék.

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7232) M3oH


M3oH
addikt

Sziasztok!
Segitseget, tanacsot kernek en is. Ocsem gépeben hetvegen behalt a ~8eves vinyo menet kozben. Semmi gond, megszolgalta, van 1 masik ifjabb vinyo, lecsippentjuk a az Xpnek a helyet es ok a dolog. A gondom itt kezdodik. Hiaba allitom biosban, hogy Cdrol bootoljon, az istenert jon ossze. Bejon a szokasos szoveg, bootol cdrol, kérem nyomjon meg 1 gombot, nyomom de semmi...es utana kicseszi ntldr. nem talahato, ujrainditas ctrl+alt+del. Probaltam mar biosresetet, master/slave kombinaciokat, masik ide kabelt, masik DVD olvasot, masik telepito cdt, nem jutok tovabb. A dolog erdekesege, hogy ha a vinyot lehuzom es csak maga a dvd van bekotve, akkor elindul a telepites, csak hat nincs hdd, amire lehetne telepiteni... Sajna magat a vinyot nem tudtam megnezni masik geppel. Megeshet, hogy a menetkozbeni bekrepalas osszecseszte az alaplapot, vagy a masik vinyot is? Koszonom a figyelmet, esetleges otleteket.

(#7233) saskaa válasza M3oH (#7232) üzenetére


saskaa
tag

ezen a fiatalabb vinyón gondolom még nem volt xp... mivel ha nincs bent a vinyó akkor indul a cd, akkor lehet hogy alapból a vinyóról bootolna csak ugye nemtud...biosba biztosan a cd-rom az elsődleges boot lehetőség?

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7234) jaja1981 válasza M3oH (#7232) üzenetére


jaja1981
addikt

Én is erre gondoltam.
Lehet mégsem a CD-ről akarna boot-olni.

(#7235) dashed válasza dashed (#7208) üzenetére


dashed
senior tag

Erre vki? :(

(#7236) jaja1981 válasza dashed (#7235) üzenetére


jaja1981
addikt

Lehet egyszerűen nem kompatibilis a lapod a kártyával.
Én is láttam már ilyet.
Add vissza a karit és vegyél egy másikat.

(#7237) M3oH válasza saskaa (#7233) üzenetére


M3oH
addikt

NEm volt meg rendszer ezen a vinyom. Jel. pill.ban 1 160G particio. Tutti, hogy a biosban a cdrom az elsodleges, sot mind 3at arra allittom akkor is ez a helyzet. NEm vagyok 1 pczseni, de tizenjopar ev pc tulajkent, azert 1 xp telepites mar nem fog kirajtam, elvileg:)

(#7238) DeltaPower válasza M3oH (#7237) üzenetére


DeltaPower
őstag

usb-s billentyűzet?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7239) gizmoboy válasza saskaa (#7222) üzenetére


gizmoboy
csendes tag

Köszi, ha legközelebb nála járok, ellenőrzöm a winyót és a memóriát is, aztán meglátjuk...

(#7240) bobalazs válasza dashed (#7208) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát te szívsz de rendesen... :((

(#7241) dashed válasza bobalazs (#7240) üzenetére


dashed
senior tag

:)) nem picit..

Az a durva ,hogy kozel 15 eve rakok ossze gepeket de meg ilyet nem lattam.
Most vagy veszek egy uj alaplapot(kerdes abban nem lesz e hasonlo problemam, vagy eladom a pics... a kartyat.)
Meg egy utolso eselyt adok neki es megnezem masik ramokkal a gepet amint vkitol tudok kolcsonbe kunyeralni.

(#7242) Titinho31


Titinho31
csendes tag

Halihó!

Tegnap/ma éjjel megtaláltam a hibát szétbombáztam a jó és a rossz gépet. Ellenőriztem a tápom és tökéletesen működött. Igazából mindent átvizsgáltam volt amit 2x is. Minden jó és működik. Egy dolgot nem tudtam megnézni az a processzor, mert az nem illik bele a másik alaplapba. De szerintem eléggé le lett szükítve a kör... szóval szerintem alaplap lesz ami beszart.

Mivel nem mostanában vásárlogattam alkatrészt ezért nem tudok egy alaplapot elérhető áron, de olyat ami megbizható és jó a teljesítménye is?

Köszi mindenkinek a segítséget!

(#7243) jaja1981 válasza Titinho31 (#7242) üzenetére


jaja1981
addikt

Milyen gépbe?
Írd be léci még egyszer.

(#7244) Titinho31 válasza jaja1981 (#7243) üzenetére


Titinho31
csendes tag

2,6 Intel Celeron
1GB Ram DDR 400 + még egy 512 Ram amit ma vettem bele
Ati Radeon 9600 Pro 128 AGP
Asus P4p800Se volt...
550W-es táp

és van még mellette egy SB live! 5.1 hangkártya és egy TV kártya. Szerintem ezek azok amik szóba jöhetnek mint hiba forrás.

Esetleg egy ugyan ilyen asus p4p8se?

[ Szerkesztve ]

(#7245) P100 válasza Titinho31 (#7244) üzenetére


P100
senior tag

S478-as tokozású alaplapot, ha jól tudom már csak az AsRock gyárt, szóval nem igen van választási lehetőséged: ASRock P4I65G (~15 ezer Ft).

Esetleg hardverapro.hu-n keresgélhetsz használt s478-as alaplapokat...

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#7246) saskaa válasza Titinho31 (#7244) üzenetére


saskaa
tag

én is csak asrock lapot láttam mostanság s478ba, ha mégis használt mellett döntesz az asus p4p800 sorozatát nem ajánlom, nekem is egy hónapja halt meg egy olyan...életük végére értek :U

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7247) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Milyen hiba lehet az, amikor a gép bizonytalan időközönként nem hajlandó elindulni?
Bekapcsoláskor a ventik felpörögnek, de kép nincs, és 1 hosszú, majd 3 rövid sípolás hallatszik.
Pár ki-be kapcsolás után elindul, 2-jára, 3-jára, de van, hogy többedjére.
A hiba még nem állandósult, valamikor a múlt hétvégén csinálta először, és ma.
A két hibajelenség közötti időben a gép gond nélkül működik.
Szóval, hol kezdjem, mi fog meghalni hamarosan: memória, vga, hdd, netán a proci, vagy az alaplap? :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7248) P100 válasza klepto (#7247) üzenetére


P100
senior tag

Valószínű kicsit ki van csúszva a videokártyád az alaplapi foglalatból.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#7249) saskaa válasza klepto (#7247) üzenetére


saskaa
tag

1 hosszú és 3 rövid beep memória hibát jelez. Szedd ki és tedd be újra a memória modulokat, ha még mindig fent áll a probléma, futtass le egy memória tesztet.

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#7250) P100 válasza saskaa (#7249) üzenetére


P100
senior tag

Ja tényleg, összekevertem. Az 1 hosszú 2 rövid a videó probléma :)

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.