Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50844) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Életem során már elég sok gép átment a kezeim között, építettem is több százat, diagnosztizáltam/javítottam is nem kettőt, de ilyennel még nem találkoztam, ezért remélem hátha valaki ügyesebb tudja, hogy mi lehet a baj, vagy egyáltalán hogy indulhatok el...

Adott egy R5 5600G procival, 16GB RAM-mal, B450-es lappal, GTX 1660 Super kártyával és 512GB M.2-es SSD-vel szerelt gép. A tápegység egy 450W-os Corsair, a ház pedig egy Aerocool Streak. A gép teljesen random, terheléstől függetlenül újra indul, sőt, terhelés alatt még egyszer sem indult újra, viszont asztalon mászkálva, mappákat nyitogatva, stb. többször is. Nincsen semmilyen jelenség, csak hard reset, kép fekete, pár másodperc és jön a post screen. A világ összes benchmarkját lefuttattam, minden hőmérséklet rendben (de amúgy sem terhelés alatt csinálja), memtest is ment órákig, 4 pass, 0 error, minden-minden hibátlannak tűnik. Játékok is szépen futnak, minden patika, csak ezeket a random újraindulásokat nem értem és nem tudom hova tenni. Mivel nem tudom reprodukálni, ezért el sem tudom kezdeni diagnosztizálni a gépet...

Bárkinek bármi ötlet?

A házon nincs reset gomb, erre is gondoltam, hogy nem-e ott van valami bibi, így be sincs követve semmi a két pinre a lapon. Egyébként ha össze zárom, akkor ugyan úgy hard resetel, mint mikor magától csinálja random.

Előre is köszi mindenkinek! :R

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.