Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) spidersoft válasza run4fun (#25399) üzenetére


spidersoft
senior tag

Valóban, ajánlott tápnak számított annak idején a prohardveren... nekem is olyan a nem-hekkelt táp :) Egyelőre még műköszik, bár kicsit karattyol benne a csapágy, lehet kérne egy kis zsírt.

Update: egyelőre úgy fest, hogy stabil a gépem az átdugott memóriáktól... próbaképp visszadugtam az első két slotba is, ott ugyanúgy nem jó, szóval valószínűleg nem csak megmozgatós baja van (vagy a vezérlő döglött le, vagy valami kondi száradt ki, vagy forrasztási hiba -- amíg ebben a bankban jól megy, addig marad így).

(#25402) spidersoft válasza ztomi (#25400) üzenetére


spidersoft
senior tag

Az én netezős (#1) gépem újkorától ezt csinálja: az alaplapon nem töltődik fel valami kondenzátor (vélhetőleg a VRM-ek környékén) addigra, mire ráadod a terhelést (bekapcsolod). Bedug, elszámol 5-ig (10-ig), és csak utána power gomb. Ha megoldotta, akkor vélhetőleg ilyen töltődős bajság lehet. Ha így se jó, akkor más bibi van.

[ Szerkesztve ]

(#25403) ffodi válasza ztomi (#25400) üzenetére


ffodi
veterán

Ha itt arra gondolsz, hogy áramtalanítás után a bekapcsoló gomb megnyomását követően a gép bekapcsol-kikapcsol-majd ismét bekapcsol és csak ez után indul a rendszer, akkor az tekinthető teljesen normális működésnek. :)

Ha zavar, akkor bárminemű spread spectrum opció, valamint az ErP (ha van) kikapcsolásával megpróbálkozhatsz esetleg.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#25404) ztomi


ztomi
csendes tag

Pontosan arra gondolok, hogy bekapcsolom-kikapcsol, bekapcsolom indul.
Eddig ezt nem csinálta, és szerintem ez nem normális.

(#25405) Ðávid


Ðávid
aktív tag

(#25406) krisztian7


krisztian7
tag

A gépem megadta magát :( Elindul 5 másodpercet fut és utána rögtön újraindul. Memória nélkül elindul, de nem ad képet. Memóriát kicseréltem ugyanaz a hiba, slot csere sem segít. Néha jó, de akkor is csak egy darabig. Gondolom az alaplapi memória slot-tal lehet probléma (természetesen most járt le a gari is).
Asrock h61m-hvs- g530-4gb kingmax-fps táp

(#25407) ebegab92 válasza krisztian7 (#25406) üzenetére


ebegab92
senior tag

Próbáltad másik memóriamodullal? A Kigmaxok mostanság nem az igaziak, szeretnek megpusztulni elég hamar. A foglalatnak nincsen baja, hacsak nem DDR2 modult próbált bele valaki rakni vagy nem öntöttek bele valamit ;]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#25408) Zsivaagoo válasza krisztian7 (#25406) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Szerintem a lap adta meg magát. Kell venned egy lga1155-ös lapot.

Asrock lapok az alsó árszegmensben nagyon gyehenna szarok, Asus/Giga sokkal jobbak, még a nagyon óccsók is. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25409) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok GURUK lenne egy problémám.Kérlem segítsetek nekem. Adott egy konfig:Asus P8 Z77M, i5 3470 proci, 8gb corsair ram, Asus GTX770 VGA, és egy Chieftec CTG550-es táp.Az a gondom a géppel,hogy nagy gépigényű játékok esetén pl Crysis 3 amikor a grafikát Very High-ra rakom akkor a pálya betöltése után azonnal leáll a gépem majd azonnal újraindul.Amikor a grafikát LOW-ra állítom akkor hiba nélkül megy a gép és a játék.Metro Last Light-nál ugyan ez van.Hőmérsékletek rendben vannak több programmal is mértem.Olyan is előfordult,hogy gép bekapcsoláskor a monitor nem kapcsolt be,csak a 3-4 újraindítás után.Tehát azt vettem észre,hogy ha magasra van állítva egy játékban a grafika akkor indul újra a gép.Szerintetek ez a táp miatt lehet?Köszi előre is.

(#25410) krisztian7


krisztian7
tag

Kezd bonyolódni, szereztem egy új kingmax memóriát a régi helyett (ugyanolyat, azt letesztelték és rossz volt) és azzal se indul, áttettem ezt az új ramot egy másik gépbe és ott se jó. Az lehet, hogy tönkreteszi a memóriát a gép alaplapja, mert most az újjal se kapcsol be, vagy már eleve rossz volt és az alaplapnak semmi köze hozzá?
Már nem merek beletenni másik ramot (még van egy otthon), de az is lehet, hogy kifogtam 2 rossz kingmax ramot, ráadásul az egyik teljesen újonnan rossz??

(#25411) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mégpedig abban, hogy a kedvesem gépe egyik pillanatról a másikra magától kikapcsol ( rendesen leáll a windows, mintha manuálisan kikapcsolnánk). Van úgy, hogy visszakapcsol, van úgy, hogy nem. Vírusirtót lefuttattam, nem jelzett problémát. Mi lehet a probléma?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#25412) ebegab92 válasza krisztian7 (#25410) üzenetére


ebegab92
senior tag

Az a másik új talán, azért nem ment, mert a másik lapban más órajel volt belőve az abban lévő memóriának. CMOS reset után próbáld meg indítani a memóriamodulokkal a másik lapban.

(#25411) bajtokarpi: A bekapcsgombot gyanítanám. Ha lehúzod az alaplapról a csatlakozóját (POWER SW), és pl. grafit ceruzával, kulccsal, csavarhúzóval indítod a 2 tüske zárásával, akkor is csinál ilyet?

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#25413) bajtokarpi válasza ebegab92 (#25412) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Nem próbáltam, de köszönöm a tippet.

battletag: bossi#2666

(#25414) Adebayor


Adebayor
aktív tag

üdv.

Ha a bios jön be bekapocsolás után, akkor mi lehet a probléma? (sajnos nem az én gépemmel van a baj, tehát nemtudom hogy konkrétan mit ir ki, ha egyáltalán kiir valamit. Kilép a biosbol, utánna bejön a windows.
tehát akkora nagy probléma nincs, viszont idegesíti a felhasználót :) amugy meg rohadt lassú a gép...
köszi

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#25415) csuri01


csuri01
újonc

Sziasztok,

Probléma: A napi első bekapcsolásnál (8-10 óra állás után) 2-3 órát szenved azzal, hogy felálljon a rendszer bekapcsolás után.

A bios képernyőig sem jut, hanem csak fekete képernyő látszik, ami ritkán fel-fel villan.Sípolás nincs.
A hdd led villog néha. Mikor nagy nehezen bejön, utána nincs semmi probléma egészen addig, amíg nem áll megint hosszabb ideig.Tehát a videokártya szerintem nem rossz, mert utána működik rendesen.

Hozzáértők véleményét szeretném kikérni a hiba eredetét tekintve.
Táp? Alaplap?

(#25416) tornas válasza csuri01 (#25415) üzenetére


tornas
őstag

Inkább táp lehet...Próbáld ki egy máik táppal is a gépedet!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#25417) roland091


roland091
senior tag

sziasztok

kész lett az új konfigom és olyan problémába ütköztem h a bios félig látja és félig nem a hdd-ket kiírja h vannak de se boot prioritást nem enged és mikor telepíteni akarom a win7et akkor meg egyáltalán nem látja.

konfigom a következő:
asus h97m plus alaplap
intel 4590 cpu
fsp raider 550w táp
kingstone hyperx blu e. 2x 4gb 1600mhz
a hdd elég öreg de eddig előző gépembe használva voltak

előre is köszönöm !

(#25418) roland091 válasza roland091 (#25417) üzenetére


roland091
senior tag

szerk: meglett a megoldás :)

(#25419) htc07


htc07
addikt

Sziasztok, pár napja írtam, hogy random kikapcsol (NEM újraindul) a gépem a játéktól kezdve a youtubeozás alatt is (üresjáratban 3 órán keresztül hagytam itt, videót streamelt netről a chrome).

Eseménynaplóban semmit nem találtam, ami a hibára utalna, csak hogy A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

A tápra gyanakodtam, de ma szereztem egy másik tápot, és azzal is ugyan ez a helyzet.

Egy Athlon 5200+ proci, Gigabyte M61PME-S2 lap, 3GB RAM, meg egy Sapphire HD5670 duruzsol benne, Win7 32bit.

Mit gondoltok, ki lehet a hunyó? (A videokarira gyanakodtam hogy túlhevülne esetleg, de csutkára állítottam a zalman ventit rajta, és még így is kikapcsolt.)

(#25420) tornas válasza htc07 (#25419) üzenetére


tornas
őstag

Proci hőfokával mi a helyzet?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#25421) htc07 válasza tornas (#25420) üzenetére


htc07
addikt

Igen, mire leírtam, és visszaolvastam, rájöttem, hogy az maradt ki a számolásból, és valószínűleg a bios vágja le a rendszert önvédelemből.

Mi számít a még elfogadhatónak proci hőfoknál? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25422) tornas válasza htc07 (#25421) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem olyan 60-65 foknál ne legyen magasabb terhelés alatt. Még nyáron sem...

Egyébként lehet vannak kifejezett CPU/GPU hőfok-monitorozó, loggoló progik is. Csak én nem ismerek egyet sem mert nem használok ilyet. Megoldás lehet még az Aida64 "stress testje" is, amit elindítasz és közben folyamatosan figyeled a CPU hőfok változásokat, így megfigyelheted hogy közelítőleg mekkora hőfokon kapcsol le.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#25423) htc07 válasza tornas (#25422) üzenetére


htc07
addikt

feldobtam a coretemp-et, az egyik mag 102, a másik 85 körül :DDD

azt hiszem, valaki holnap megy hővezető pasztát venni.. addigis lehúztam 2,7ről 2,4-re, így stabil 60 fok alatt van mindkét mag.

(#25424) tornas válasza htc07 (#25423) üzenetére


tornas
őstag

"feldobtam a coretemp-et, az egyik mag 102, a másik 85 körül :DDD"

ájjjájjjááájjjjjjááááá..... Szerintem nemcsak új paszta kell oda, hanem egy normális hűtő is. :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#25425) htc07 válasza tornas (#25424) üzenetére


htc07
addikt

szerintem elég lesz a paszta is, ha belegondolok jó két éve már hogy pasztázva lett.. :N

A ventivel meg szerintem semmi baj nincs, ugyanolyan fordulatszámon pörög mint mindig, csak gondolom ez a hőhullám mostanság sok neki. Kibír még egy pár hónapot, aztán úgyis érett már egy teljes felújítás csere.

(#25426) krisztian7 válasza ebegab92 (#25412) üzenetére


krisztian7
tag

Még nem volt időm kipróbálni, de a másik gépben is ugyanolyan típusú/sebességű Kingmax ram van/volt, szóval semmiben nem volt eltérés. Most van még egy hibátlan ram-om, de nem merem beletenni a hibás gépbe, mert nem akarom, hogy esetleg tönkretegye azt a ramot, is, ha ez történt. Tud egyáltalán ilyet csinálni az alaplap, hogy tönkreteszi a ramot?

(#25427) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek. Újítottam kicsit a gépemen, és most nem indul be. A gépem:
- Asrock Z68 Pro3 Gen3 alaplap (most vettem, használtan)
- i5 3470 CPU (szintén, a lappal együtt vettem használtan)
- Artic Cooling Freezer 7 Pro rev.2 (most vettem iPon-ról)
- 2x4 GB Corsair Vengeance 1600Mhz CL9 DDR3 (Low Profile) (2 éve vettem az iPon-tól)
- FSP Raider 550 (1 éve vettem iPon-ról)
- Gigabyte GTX 650 Ti Boost 2GB WF2 (most vettem apróról, még 2 év PCX garancia van rá)
- Sharkoon Vaya ház (2 éves)

Minden jól be van kötve, a bekapcsgomb megnyomása után felpörög a gép, de kb. 10mp után (mielőtt megjelenne a kép a monitoromon) egyszerűen leáll. (majd megint megpróbálja, bekapcsol, de ugyan így leáll)
Minden áram alatt van. Az alaplap és a CPU az új beszerzés, rájuk gyanakszom. (előtte X4 965 + Asrock 970 Pro3-mal tökéletesen működött 2 évig)
Van valami ötletetek? Segítsetek kérlek!
Köszönöm!

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#25428) Gyufaaa válasza haypro (#25427) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A proci megkapta a minimum 4 PIN-es tápcsatit? 1 memória modullal próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#25429) CoolMan válasza haypro (#25427) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

BIOS reset?

(#25430) _XXXXX_ válasza haypro (#25427) üzenetére


_XXXXX_
tag

Próbáld ki az integrált vga-val is. Memória nélkül sípol legalább az alaplap? Amúgy bekapcsolás után eljut a sípolásig vagy addig se?

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#25431) haypro válasza _XXXXX_ (#25430) üzenetére


haypro
senior tag

Gyufaaa
Megkapta, persze, 8 pint. 2 memória modullal próbáltam.

CoolMan81
Még a BIOS-ig se jut el, egyáltalán nem jelenik meg semmi a monitoron, mert hamarabb leáll a gép.

_XXXXX_
Rendben, kipróbálom az integrálttal is, bár nem hiszem hogy a VGA a hibás. Nem jut el a sípolásig. Memória nélkül még nem próbáltam...

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#25432) CoolMan válasza haypro (#25431) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A BIOS resethez nem is kell. BIOS reset

(#25433) haypro válasza _XXXXX_ (#25430) üzenetére


haypro
senior tag

Na megvan, kivettem az egyik memóriamodult, és működik a gép... Aztán visszaraktam egy másik sínbe, és így is működik. (Fordított helyzetben kell belerakni a memóriákat ebbe a lapba és a régimbe, és én a "régi módon próbáltam beleerőszakolni, ezek szerint nem kellett volna)
Azt hogy tudom beállítani, hogy a 8GB RAM-ból mind felhasználható legyen? Mert most azt írja, hogy 6,92GB felhasználható. (gondolom az integrált VGA miatt, de nem azt használom)

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#25434) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok
4 évig hibátlanul használtam a gépem. Aktívan izzasztva játékokkal, etc.
Oda adtam anyukámnak. Hosszú leírni, mindegy miért, de a végén úgy volt rákötve egy HDD a gépre satávla, hogy nem volt bent rögzítve csak a tetején volt. Véletlen kihúzódott.
Nah a satás vinyót ezentúl nem volt hajlandó felismerni a gép. A vinyót beraktam az én gépembe, kifogástalanul üzemelt.
Jó, meghalt a satavezérlő a lapban, rakok bele IDE-s vinyót. Raktam is bele, be is bootolt, raktam rá windwost etc.
Viszont azóta random működik a gép: Vagy bebootol, vagy nem.
Három lehetőség van:
Bekapcsoló gombra felzúg etc, de semmi sem jelenik meg a kijelzőn, a monitoron lévő led néha kigyullad és úgymarad, néha sötét
Bekapcsoló gombra bekapcsol, BIOS kijelző bejön de itt lefagy
Simán bekapcsol.

Na most egy ezer+1 éves IDE vinyót raktam bele, ezért azt hittem az a felelős, és majd ha veszek egy másikat(vagy sata vezérlőt) akkor megoldódik a probléma.
A gond az, hogy ha lehúzom a vinyót, akkor ha olyanja van akkor se jön be a bios, csak a fekete képernyő. Memóriákat cserélgettem, slotokban, tápot cseréltem, vga-t cseréltem, semmi.
Meghalt volna az alaplap teljesen, vagy még van valami amit kipróbálhatok?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25435) Zsivaagoo válasza Vismajor01 (#25434) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Talán ha esetleg leírnád a konfigot, amiről szó van, akkor akár még segíteni is tudnánk.

------------
Működik még a BIOS frissített lapod az FX-6300-al, aminek én egyengettem ki a lábait? Vagy már túl régi ez a project?

----------

" Véletlen kihúzódott." -- hogyne, persze. Mindig véletlenül történnek meg a dolgok. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25436) Vismajor01 válasza Zsivaagoo (#25435) üzenetére


Vismajor01
addikt

:D
Köszönöm kérdésed, a konfig hibátlanul üzemel. Bár még mindig nem volt érkezésem lecserélni a hűtőt amit adtál(965 amd?) és néha aggódom a nagy turbinahangok mellett, hogy a gép helyből felszáll. Ja és az RPMet random ugráltatja 2000 és 5000 között, 3x volt újrapasztázva, próbáltam venti szabályzó progikat de semmi sem segített. Látszólag semmit sem csinál a gép, vagy teljesen ugyanazt, és néha 2000et forog, néha öt ezret...

A konfig ami gyökérkedik:
Amd phenom 9600 x4
Asus M4N78 SE
A videókártya khm... Asus x1600x talán?
Memóriából 2 GB van benne, ddr2, ennyit tudok róla.
A tápegység annyira noname, hogy még cégnév sincs rajta, de évek óta ellátja a feladatát gond nélkül, és chieftec CTG 500 is volt benne, nem segített.
Hm a HDD egy samu ide, SP0802N.
a vinyó pedig tényleg véletlen húzódott ki, egy fos sata kábellel volt bekötve, ami attól is elenged magát, ha rászáll egy légy. Ezt nem tudtam még akkor...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25437) #10726912 válasza haypro (#25433) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tiltsd le a BIOS-ban az integráltat.

(#25438) Zsivaagoo válasza Vismajor01 (#25436) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

- FX-6300-ra legalább egy 7K-s közepes hűtő kell, akkor nem fog zajongani. (A 965BE hűtője igaz, hogy rézmagos és hőcsöves, de mégiscsak kicsike hűtő.)

- A betegeskedő gépen kéne egy BIOS resetet tolni (a BIOS reset jumpert másik állásba helyezni kb. 20 sec-ra, aztán vissza az eredeti pozícióba.) Csak az alaplapi VGA-val próbálj ezek után a BIOS-ba belépni (a VGA kártya természetesen legyen előzőleg kiszerelve), majd itt tiltsd le az alaplapi VGA-t - ahogy a kolléga mondta az előző hsz.-ben - és próba a diszkrét VGA kártyával.

NV csipes olcsó lapokat gyűlölöm, egyre több a háklijuk, ahogy öregszenek.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#25439) Vismajor01 válasza Zsivaagoo (#25438) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nincs benne alaplapi VGA. Elem ki és betétel megoldja a problémát, egészen addig amíg nincs kikapcsolva a gép megint. (bár nem is mindig oldja meg a problémát)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25440) MRProff17


MRProff17
csendes tag

Sziasztok!

A számítógépem magától újraindul és nem tudom miért...
Ha Játszok akkor magától újraindul a gép 10 perc után ha közben TS-re is felmegyek akkor 5 percig se bírja de ha csak netezek akkor nem indul újra ,mitől lehet ez a különleges eset?
A túlmelegedést már ki is zárnám mert egész nap nem ment a gép bekapcsolom és egyből ezt csinálja+ megnézem a hőfokot...

Üdv:Proff

(#25441) MartinHU


MartinHU
csendes tag

Pls help mi ez mitpl van: miért forog ennyire a cpu és a plusz hűtő?

(#25442) dvdbackuper válasza MartinHU (#25441) üzenetére


dvdbackuper
őstag

a feszültségekkel is gond lehet, mérd meg multiméterrel...

(#25443) ebegab92 válasza MRProff17 (#25440) üzenetére


ebegab92
senior tag

Első körben másik táppal nézném meg a gépet, illetve az alaplapon megnézném, hogy van e púpos kondi (ha nem szilárd elektrolitos típusú). Ha pl. a táp halódik, nem kell túlmelegednie, elég neki egy x W-nyi terhelés, már instabillá válik. Ahogy öregszik egy táp, úgy csökken a hatásfoka a tápnak, annál kevésbé bírja a terhelést.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#25444) CoolMan válasza MartinHU (#25441) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ne everestel nézd hanem az utódjával: Aida64

(#25439) Vismajor01: Az elem nincs lemerülve?

[ Szerkesztve ]

(#25445) IstvánLászló válasza MartinHU (#25441) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Cseréldki a tápegységet újj megbizhatóra.

Tápfeszültségeket instabilan adjale,ne kisérletezzél vele mert simán gépedet tönkrevághatja elviszi egész konfigodat magával.

Láttam már régebben emiatt több configot szétégni vagy elszáni is.

Döntés joga a tiéd.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#25446) MartinHU


MartinHU
csendes tag

Köszi!

Ez már jobban tetszik habár én a 2000 is sokallom :9 Elég hangos a kicsike:)

(#25447) IstvánLászló válasza MartinHU (#25446) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Cseréldki a tápegységet újj megbizhatóra.

A 12 voltos ággal gongvan,hiddel instabil tápegységed.

Ne kisérletezzél nemérimeg.

Döntés természetesen csak tiéd.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#25448) MRProff17 válasza ebegab92 (#25443) üzenetére


MRProff17
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Megnéztem az alaplapot nem láttam rajta púpos kondit, na aztán(nem nagyon értek a számítógéphez ezért lehen nagyon hülyeséget csináltam) elindítottam 1 furmarkot 7-8 percig ami azt írta hogy 99%-on van a gpu és az aida is azt mondta hogy 100%-on van a cpu... Mivel azt mondtad elég neki x W-nyi terhelés is de nem indult újra.
Egyébként a konfig:
Asrock h61m-vs
Intel g630
Geforce gt430
2x2 gb kingmax ram
1tb wd blue(1 hónapos)
Logic atx 420W
nemsokkal több mint 2 éves a masina

[ Szerkesztve ]

(#25449) crysis88


crysis88
tag

Sziasztok.

Adott a következő helyzet:

Nemrég lecseréltem a Phenom II X4 955 procimat és az MSI 870 C-45 alaplapomat egy i5 4690k-ra és egy Asus Z97-A lapra. A csere óta valami nem stimmel mert minden játékom hosszabb rövidebb idő után lefagy.(mind eredeti játékok)
Kipróbáltam a walley benchmarkot és az is lefagyott , volt hogy 5 perc után volt hogy majdnem egy óra után.
A videokártya egy ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5 [link]

Először kipróbáltam a prociba integrált VGA-t és több óra játék után sem fagyott le, ebből arra következtettem hogy az Asus VGA a ludas. két havertól kölcsönkértem 2 kártyát ( MSI 560 Ti Hawk , Sapphire HD 7770) és mindkét kártyával hibátlanul mentek a játékok , nem fagyott egyik sem. Ekkor mar biztos voltam abban hogy az én kártyámmal nem smakkol valami de ekkor támadt egy olyan ötletem hogy elviszem a VGA-t a haverhoz akitől kölcsönkértem a HD 7770-et , betettük a kártyámat a gépébe és több óra játék után sem fagyott le!
Na most akkor mi a bibi???
Ha egyszer más gépébe hibátlanul megy a kártyám és más kártya is hibátlanul megy a gépembe akkor mivel van a gond?

Nem szívesen vennék egy másik VGA-t ha egyszer másnál ez is tökéletesen működik :W

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#25450) dvdbackuper válasza crysis88 (#25449) üzenetére


dvdbackuper
őstag

kevés a tápod :C :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.