Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) bociiika válasza hernor02 (#10800) üzenetére


bociiika
csendes tag

Az alaplap felől éreztem meleget, a videókártya "hűvös" volt.

(#10802) hernor02 válasza bociiika (#10801) üzenetére


hernor02
tag

Akkor CPU vagychipset hűtő.

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#10803) Najtkin válasza Hitman (#10795) üzenetére


Najtkin
csendes tag

Ez a "kattanó hang" összeszerelt vagy szétbontott állapotban volt? A leírásod alapján lehet zárlat is. Az hogy miben és hol, látatlanban csupán fejvakarás :W

(#10804) Najtkin válasza bociiika (#10801) üzenetére


Najtkin
csendes tag

Nézd meg BIOSban a processzor hőmérsékletét, és ha normális, akkor mérd ki a tápot, bár szerintem a hőmérséklettel van a gond.

(#10805) #10726912 válasza bociiika (#10801) üzenetére


#10726912
törölt tag

Melegedhet a memória is. Nézd meg a memóriákat ( érdemes lenne egyesével beraknod a gépbe, mindegyiket a processzor felőli foglalatba), lehet, hogy az egyik hibás, felmelegszik és leáll a gép. Ha nincs lehetőséged kifúvatni a processzor hűtőjét, a chipset hűtőjét és a tápegységet (sűrített levegővel, nem porszívó!!), akkor puha ecsettel takarítsd ki a hűtő bordákat, ventilátorokat. Ha másképp nem férsz hozzájuk, szedd szét őket, a tápegységet is. A BIOS-ban megnézheted a hőfokokat, mikor beindul a géped, abból is tudsz következtetni, mi a hiba.
Ventilátorok zajmentesek?
Ellenőrizd le a processzor pasztázását: nincs sok rajta, nem féloldalas?
Pormentesek legyenek a hűtőbordák.
Memória teszt.

[ Szerkesztve ]

(#10806) CoolMan válasza bociiika (#10799) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerintem tipikus táp hiba. Nem hinném, hogy melegedés mivel bekapcsolás után le is áll. Jó lenne tudni a gép adatait is, úgy könnyebb segíteni is.

(#10807) V60


V60
aktív tag

Sziasztok

Most voltam a gépem közelébe ezt írja. Indítás után del-re:

Entering SETUP
* Press F11 for BBS POPUP
Dram Timings:/Trcd:9/Trp:9/Tras:24/Trfc:74/Trrd:4/Tfaw:20/Trtp:10/Twtr:5
Itt azt, hogy az usb controlled Done
4096 gondolom a ram mennyisége

Ezután F11 gomb lenyomás

* Boot Selection Popup menu has been selected

És ennyi.... Ha valami ötletek van megszönönöm mindenkinek. :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#10808) CoolMan válasza V60 (#10807) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

BIOS reset, (ha kell vedd ki az alaplapi elemet 1-2 percre) majd állítsad be a boot sorrendet.
A billentyűd jó nincs beragadva, nem zárlatos?

(#10809) V60 válasza CoolMan (#10808) üzenetére


V60
aktív tag

Köszi. A billentyűzetet nem tegnap vettem produkálhat ilyet ha valamelyik billentyű ragad? Ja és a lap manual oldalán ezt találtam, vannak kódok amit kiír egy jobb alsó panelen a lapon:
3C : Initialization of chipset registers

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#10810) szoke12 válasza V60 (#10807) üzenetére


szoke12
őstag

Kipróbáltal mindent amit a múltkor mondtunk? Szerintem is bios reset. Próbálj még del-t vagy f10-et nyomni.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#10811) V60 válasza szoke12 (#10810) üzenetére


V60
aktív tag

Szia :R

Nem még csak most reggel kapcsoltam be, és azért írtam ide, hogy miket látok rajta meg olvasok a képernyőn. Találtam egy leírást is róla ezt nézegettem mert nem voltam eddig otthon. A leírásba lárom a lapon a reset gombot de, hogy kell használni fogalmam sincs még nem csináltam.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#10812) szoke12 válasza V60 (#10811) üzenetére


szoke12
őstag

Akkor vedd ki az elemet. Az ugyanaz. Errõl irt CoolMan is.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#10813) CoolMan válasza V60 (#10811) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Olvasom a lapod leírását és látom van rajta Clear CMOS gomb, na azt bátran nyomjad meg!
Utána DEL gombbal belépsz a biosba ott megkeresed a "Boot Device Priority" menüt és itt beállítod, hogy HDD-röl bootljon a gép.

(#10814) V60 válasza CoolMan (#10813) üzenetére


V60
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek mégegyszer :R . Még lesz egy totál láma kérdésem milyen állapotba nyomom azt a Clear CMOS gombot? indítás után, vagy amikor még csak készenlétbe van a lap?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#10815) CoolMan válasza V60 (#10814) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Indítás után, a post képernyőnél a lényeg, hogy a windows ne töltődjön még be.

(#10816) V60 válasza CoolMan (#10815) üzenetére


V60
aktív tag

Értem. :R A win-ig amúgy se jut el ha nem del-ezek se. Majd írok. Sziasztok

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#10817) CoolMan válasza V60 (#10816) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amúgy először próbáld meg úgy, hogy nem indítod el a gépek megnyomni a Clear CMOS gombot mert asszem így is működik, ha nem akkor a másik módszer.
Azt is nézd meg létszi, hogy a bios látja-e a vinyót?

(#10818) V60 válasza CoolMan (#10817) üzenetére


V60
aktív tag

Okés :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#10819) szoke12 válasza V60 (#10818) üzenetére


szoke12
őstag

Bocs, h nem irtam. Sulim volt.
Nincs mit izgulni, elrontani ugyse tudod(ezt).

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#10820) V60 válasza szoke12 (#10819) üzenetére


V60
aktív tag

Semmi gond, már eddig is sokat segítettetek :R :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#10821) hernor02 válasza szoke12 (#10819) üzenetére


hernor02
tag

Fura lenne, ha ennyitől elromlana :DDD

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#10822) szoke12 válasza hernor02 (#10821) üzenetére


szoke12
őstag

Ezt en is így gondolom. Vagy ez oltás lett volna?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#10823) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Legyetek szívesek befejezni az OFF hsz. gyártást, nem hinném, hogy ez itt helyén való. :(((
Mivel nem témába vágó hozzászólások, igazán OFF-ba rakhatnátok. (alul van egy olyan gomb, hogy "off topic")

[ Szerkesztve ]

(#10824) hernor02 válasza szoke12 (#10822) üzenetére


hernor02
tag

Nem oltogatok senkit ok nélkül, tudtommal nem adtál okot :R

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#10825) V60


V60
aktív tag

CoolMan81, szoke12 kolléga mégegyszer köszi :R :R ! Indítás nélkül is clear volr a külső gpmbra és már indult is mint a meszes. Egy optimal defaultot biosba érdemes lenne csinálni azért? + újrarakni esetleg a win-t?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#10826) szoke12 válasza hernor02 (#10824) üzenetére


szoke12
őstag

Ok. Értem. A válasz hangvetele nem jött le, de így minden rendben.

V60: Sikerült a reset? Vagy még mindig nem akarja az igzat?
Ja gyorsabb voltál.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#10827) Najtkin válasza V60 (#10825) üzenetére


Najtkin
csendes tag

Ha minden pöpec, nem kell optimal. Ha pedig nem tudod hogy mik a jó beállítások, ne is állíts semmit, még optimalt sem, mert van amikor lap se tudja hogy mi az optimal és súlyosabb/zavaróbb hibát generál mint azelőtt. Ha valami nem kóser a géppel, akkor inkább hívj egy szerelőt/ismerőst aki valamennyire ért hozzá, mert látatlanban nem hinném hogy akárki segíteni tudna neked a fórumról.

(#10828) Unki


Unki
csendes tag

Sziasztok.
Segitséget szeretnék kérni.
Amikor elöször jött be a kék halál akkor kb max 15 percig volt jó a gépem majd kékhalál és el sem indult.
Újratelepitettem a gépet driverek feltelepitése nélkül nélkül szinte be sem indult,
majd kivettem belöle 2 Giga ramot(2*2 Giga ram volt benne).
Müködött kb 2 hétig majd megint újrakezdte .
Kékhalált

A gépem adatai :
DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)
Asus P5QL Pro (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
BIOS típusa AMI (03/12/09)
ATI Radeon HD 5700 Series (1024 MB)
Realtek ALC1200 @ Intel 82801JB ICH10 - High Definition Audio Controller
2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
win 7 32 bit van fent max fríssitésekkel a videokártya driver is a legúljabb 2011 11 21.

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 9A53EFF8
BCP3: 9D8939EC
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\120311-14960-01.dmp
C:\Users\Unkasz\AppData\Local\Temp\WER-30934-0.sysdata.xml

A segitségeket elöre is köszönöm

(#10829) Najtkin válasza Unki (#10828) üzenetére


Najtkin
csendes tag

Többet segítenél, ha azt írnád le, hogy mit ír maga a kékhalál, mert leginkább ez vezet a probléma megoldásához. Ilyeneket keress benne mint: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL vagy MEMORY_MANAGEMENT esetleg ami fájlra hivatkozik pl.: "win32k.sys" vagy "ACPI.sys" mert a kékhalált okozhatja hardveres vagy szoftveres hiba is. Mindenesetre futtass le egy memtestet, hacsak nem tudod felidézni pontosan a kék képernyőt :(

(#10830) CoolMan válasza Unki (#10828) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nos, ha húzva van a géped akkor tegyél vissza mindent alapra. (proci,ram) Utána a memóriát teszteld le egyesével ezzel, majd ellenőrizd le a vinyót is ezzel. A tápod az milyen, mert azt nem írtad?
Amúgy én memória gondra gyanakodok.

[ Szerkesztve ]

(#10831) Unki válasza CoolMan (#10830) üzenetére


Unki
csendes tag

Nincs húzva a gépem.
Viszont a tápom :Deer 400W DR-8400BTX
Letöltöttem a memoria tesztelő progit és a hddt is.
Mind a 2 jó söt még amit kivettem 2 giga ram is működik most bent van mind a 2 ö .
Teszteltem külön külön és duálban is mind a 4 slotban.
De nem értem mikor kivettem a ramokat amikor kék halállal megállt direkt cserélgettem és az egyiktől el sem indult min a 4 slotban kipróbáltam.
Utána telepítettem újra a win 7 et..

Nem tudom mi lehet a hibás tápegység tesztelő program létezik?
Vagy az alaplapom lenne a rossz?

(#10832) CoolMan válasza Unki (#10831) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Deer!!! :DDD már bocsi....de szerintem ez a hiba. Teszteld másik megbízható táppal a gépet. Milyen régi a táp? Mert ha nem garis akkor szedd szét és nézzél bele, hogy nincs-e benne púpos kondi vagy egyéb elváltozás. Ettől függetlenül én azt a tápot sürgősen cserélném, még mielőtt nagyobb kárt nem okoz.
Új táp vásárlása előtt itt érdeklődj.

(#10833) Najtkin válasza Unki (#10831) üzenetére


Najtkin
csendes tag

Legegyszerűbb lenne kimérni a tápot, hogy leadja-e a megfelelő feszültséget. Persze a márka magáért beszél, mert sok a negatív tapasztalat velük, viszont előfordulhat hogy épp a táp az ami működik. Anno Codegen tápom volt, és túlélte a videokártyám meg az alaplapom is. 7 éves, és még mindig tökéletesen működik a régi gépemben. A program amivel letesztelheted a tápod inkább hardver, és úgy hívják hogy multiméter.

A hiba lehet az is, hogy különböző a ramok gyártója (mondhatnám hogy típusa is, hiába azonosak az elméleti paraméterek), ezért "nem szeretik egymást" ( főleg ha az egyik Samsung :DD )

(#10834) CoolMan válasza Najtkin (#10833) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Abban azért egyezzünk meg, hogy a codegen és társai tápot "ipari hulladékot" nem magasztaljuk ennyire. Az, hogy neked még működik az egyedi és ritka eset. :)
Ezek a tápok sajnos sok kárt és bosszúságot tudnak okozni és ezt gondolom te sem akarod senkinek. Ezt viszont tapasztalatból mondom, de ha nekem nem hiszel nézzél be a tápos topicba és szemezgess. :)

[ Szerkesztve ]

(#10835) Najtkin válasza CoolMan (#10834) üzenetére


Najtkin
csendes tag

Én elhiszem, hiszen többszörös személyes tapasztalat is alátámasztja, csupán megemlítettem hogy néha szerencsés is lehet az ember, én pedig "részesülhettem eme megtisztelésben". Persze a negatív tapasztalat nálam is igen magas, mint Codegen, Deer, HKC, Stability Cower, de manapság egy új táp ára az alaplapéval vetekedik, így ha a problémákat okozhatja más, érdemes azokat kiszaglászni, mielőtt a zsebünkbe nyúlunk. Magyar mentalitás :DDD

(#10836) Unki


Unki
csendes tag

Tápcsere megvolt ideiglenesen egy másikkal, a hiba továbbra is ugyanaz.
Csináltam egy képet mikor bejön a kék halál .
http://kepfeltoltes.hu/111204/20111204276_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#10837) Unki


Unki
csendes tag

Bocsi de most jöttem rá hogy tudom linkelni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10838) CoolMan válasza Unki (#10837) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen táp volt a másik? ;]
Akkor most szerintem ereszd rá a Prime95-t. Futtasd legalább 2-3 órát, ha még nem használtad akkor itt olvass utána. Ezek után ha nincs hiba, akkor még mindig kérdéses az alaplap.

Najtkin: Pont azért megyünk sorba, először azt kell kideríteni, hogy van-e hardver hiba és ha nincs akkor lehet szoftveres problémát keresni. Fordítva nem jó :N És igen ha hardveres a hiba akkor sajnos elkerülhetetlen a zsebünkbe nyúlás, és szerintem akkor már ne codegen típusú alkatrészeket vegyünk (már ha nem akarunk magunknak bajt okozni). Vannak a codegennek is alternatívái is igaz nem olyan olcsón de nem is méreg drágán.

(#10839) Unki


Unki
csendes tag

A tápegység :
[link]
Elindítom a CPU tesztet reggelig hagyom menni ha megy addig ..

(#10840) CoolMan válasza Unki (#10839) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendben, várom az eredményt.

(#10841) Unki


Unki
csendes tag

Szép jó reggelt.
CPU teszt megvolt hiba sehol....
VGA tesztelő progit tudsz ajánlani?
És alaplaptesztelő program létezik?

(#10842) hernor02 válasza Unki (#10841) üzenetére


hernor02
tag

Szia!
én a helyedben máshol keresgetném a hibát. Memóriát szerezz, vagy teszteld azt ami most van, valammint egy WD40-nel a ram és pci-e slotot kínáld meg, ram érintkezőivel együtt :K

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#10843) hernor02 válasza hernor02 (#10842) üzenetére


hernor02
tag

HDD-t ellenőrízted sentinellel?

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#10844) Unki


Unki
csendes tag

Igen és a memóriákat is azok jók.

(#10845) hernor02 válasza Unki (#10844) üzenetére


hernor02
tag

Akkor túl sok választás nem maradt, alaplap vagy vga.

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#10846) CoolMan válasza Unki (#10841) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"VGA tesztelő progit tudsz ajánlani?" Igen, 3Dmark meg a Furmark de ezzel vigyázni nehogy megfőzd vele a videókarit. Meg még a játékok.
"És alaplaptesztelő program létezik?" :( legalábbis ilyen formában nem tudok róla. A legbiztosabb az lenne ha másik lappal is meg tudnád nézni.

(#10847) Unki válasza CoolMan (#10846) üzenetére


Unki
csendes tag

3dmark 11 is megvolt.
Alaplapom nincs másik szal próbálok régi ill. új szoftvereket cserélgetni hátha az lesz a hibás...

(#10848) hernor02


hernor02
tag

Én nem tartom valószínűnek a szoftveres hibát, de próba cseresznye!

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#10849) Najtkin válasza Unki (#10847) üzenetére


Najtkin
csendes tag

A memória modulok azonos típusúak?

(#10850) CoolMan válasza Unki (#10847) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Pedig az alaplap még nincs kizárva, mint hiba forrás. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.