Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) csernak75


csernak75
senior tag

Úgy látom errefelé még mindig nem jeleskedik a voda! (Észak Borsod) Csak azért rakom fel mert meglepő hogy nincs voda 3G.

(#32102) asdf_ válasza csernak75 (#32101) üzenetére


asdf_
veterán

Vagy esetleg olyan telefonnal nézed, ami 900 Mhz-en nem tudja a 3G-t és van ott háló, csak épp emiatt nem látod?

(#32103) csernak75 válasza asdf_ (#32102) üzenetére


csernak75
senior tag

Xperia Z3 szerintem illene tudnia, de utánna nézek! :)

Szerk: Tudja a 900Mhz-et!

[ Szerkesztve ]

(#32104) asdf_ válasza csernak75 (#32103) üzenetére


asdf_
veterán

Az tudja, akkor ott tenyleg nem lesz.

(#32105) Pudliing


Pudliing
csendes tag

Még valamit kihagytam a tegnapi hozzászólásomból. Mondták a Vodánál, hogy lehet előleget kell majdm ég befizetnem, na de ha 50.000Ft-ot kifizetem a telefonra, akkor milyen előleget kérnek? (GO csomag(3190Ft)+Huawei G7) Ezt az előleges dolgot egyáltalán nem értem.

(#32106) club1 válasza csernak75 (#32103) üzenetére


club1
veterán

A z3 tudja. Arrafelé a főutakon van csak 3G, a 27-esen csak Szalonnáig. A határ mentén egyik cég sem nyomulhat 900 MHz-el.

(#32107) Daffni2 válasza Pudliing (#32105) üzenetére


Daffni2
addikt

Új előfizetésnél,ha a "hitelminősítés" valami miatt (pld. másik szolgáltatónál volt-van tartozásod,jövedelmi viszonyok alapján, vagy egyéb minősített okok) miatt,előleget kérhetnek, amit 3 hónap után visszaforgatnak.

Ez a másik két szolgáltatónál is így van.

"Aki ad,az nyer"

(#32108) Pudliing válasza Daffni2 (#32107) üzenetére


Pudliing
csendes tag

Köszönöm a gyors és kielégítő választ! :DD

(#32109) Lauda


Lauda
félisten

Szanalmas ez a ceg. Ma kaptam egy levelet, hogy ha nem fizetem be a 2168ft (elkepzelni nem tudom hogy jott ki) tartozast, akkor birosagi uton hajtjak be. Felhivom a csavot a 1750-en, azt mondja, hogy a lemondas es a megszuntetes kozti idotartamnak az elofizetesi dija. Mondom ne rohogtess ember, lemondok egy elofizetest 09.22-en, akkor hogy is kene fizetnem 10.14-ig elofizetesi dijat? Azt o nem tudja, hivjam fel a szamlazast a 1270-en. Azokat meg nem lehet elerni. A velemenyem inkabb nem irom le a cegrol, multkor is ilyenert bannoltak.

(#32110) havri1 válasza Lauda (#32109) üzenetére


havri1
félisten

Ugyan nem vodafone, de van egy bizonyos idő, ami a felmondási idő. T-nél 8 nap ha jól emlékszem...
Nem lehet, h itt is ilyesmi?
09.22 -én csak az igényt adtad le, és onnan ketyeg a felmondás.
Tehát én megkeresném a helyedben az ÁSZF-ben a felmondási időt, és ezt vetíteném rá az esetre.

[ Szerkesztve ]

havri

(#32111) Lauda válasza havri1 (#32110) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet ez is, en nem ertek hozza, de ha igy van, meg ekkora hulyeseget eletemben nem hallottam. Lemondok egy szolgaltatast, akkor addig a napig fizetek, nem meg hetekig, majd egy honapig. Erdekes modon az uj elofozetest azonnal be tudja aktivalni, hogy fizessen a paraszt minel elobb, de mikor ki kene kapcsolni meg huzza az idot?

[ Szerkesztve ]

(#32112) havri1 válasza Lauda (#32111) üzenetére


havri1
félisten

Sajnos ez nem így van. Van egy átfutási idő a rendszerben. Ez alól csak az kivétel, ha pl egy beltérit adsz le, amivel azonnal , átvételkor megszűnik a szolgáltatás.
Én mindig úgy csinálom, hogy ha tudom előre, akkor 1 hónappal megírom a levelet, faxot stb, hogy előre jelzem, xy napon megszűntetem a szolgáltatást.
Így előtte x nappal (felmondási idő) indítsák el a folyamatot, hogy a kért dátumra legyen megszűntetve.
Sajnos ha erről van szó, akkor a köztes időre, amit a törvény vagy ászf előír, köteles vagy a havidíjat kifizetni.

Így első ránézésre soknak tűnik az idő felmondásra. Nem használtad a szolgáltatást ezidő alatt?
Számlazárásod mikor van?
Meg az is fura, hogy vodánál előre kell fizetni a havidíjat. Tehát ha felmondod, és nincs az alapdíjon felül fizetnivalód, akkor még túlfizetésed is lehet.

[ Szerkesztve ]

havri

(#32113) asdf_ válasza Lauda (#32111) üzenetére


asdf_
veterán

Jogilag igy van, tetszik nem tetszik. Vagy az EHT resze ez es onnan van szabalyozva, vagy pedig a szerzodes megkotesekor volt az ASZF resze, hogy a felmondasi ido x nap, csak te nyilvan nem olvastad el elejetol vegeig a 100+ oldalas doksit (mint ahogy kb. senki sem szokta). De amugy a szolgaltatasi szerzodesek az eseteke legritkabb reszeben szoktak azonnal ervenyesulo felmondasosak lenni, jellemzoen a 8, 14, 30, 60, 90 napbol valogat a nep, azonnali megszunes pedig szerzodesszeges eseten szokott jatszani csak. A jogalkotoi cel minden bizonnyal az, hogy a szerzodest nyujto a szerzodes megszunesevel bekovetkezo helyzetre tudjon reagalni, megtehesse a szukseges lepeseket a szerzodes megszunte utani allapotra ugy, hogy az a ceg uzletmeneteben ne okozzon karokat, fennakadast stb. Ha csak abbol a -nem analog- peldabol indulsz ki, hogy ha ma felmondasz a melohelyeden, akkor 30 napig meg el a munkaviszonyod, es amennyiben a munkaltatod ugy dont, ezt a 30 napot koteles is vagy ledolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#32114) Lauda válasza havri1 (#32112) üzenetére


Lauda
félisten

havri1, asdf_ Ertheto, koszonom a segitseget! :R

Hogy pontos legyek azt ertem, amit irtatok, ennek a cegnek a tetu, lehuzos viselkedest tartom gusztustalannak. Az most engem nem erdekel, hogy a masik is ezt csinalja. Nem hasznaltam egyebkent azota, nem is volt a kartya telefonban sem. Ezt az elofizetest is csak a mobilweb kulfoldon opcio miatt tartottam fent, aminek nyaron jart le az 1 eves husege. Direkt ezert mentem be, hogy lemondjam es ratetessem a masik elofizetesre. Csak egy gombnyomas neki hogy inaktivva tegye a szamot, de nem, meg huzza a mezesmadzagot hetekig, hogy a semmiert kifizettesse a havidijat. :W

(#32115) Lauda


Lauda
félisten

85. emberke a vodanal se tudta megmondani miert csak ekkor lett megszuntetve az elofizetes. Vagy en megyek be a boltba es verem ki a balhet, vagy irjak emailt a mittomenhova es majd akkor kivizsgaljak. Az atfutasi ido egyebkent 8 nap amit itt korabban emlitettetek, de meg igy is nekem jarna vissza az elofiztesei dij kulonbozet. Namost en bementem, lemondtam, most megint en intezkedjek, vagy fizessek szo nelkul....no comment ugy erzem.

(#32116) RedSix válasza Lauda (#32115) üzenetére


RedSix
tag

Én tuti e-mailt írnék, ott mindent részletesen összeszednek, amire kiváncsi vagy. Szerintem: 9.22-én lemondtad, tehát ki lett számlázva 10.14-ig a havidíj, mivel senki nem tudta 9.13-án (gyanítom akkor volt számlazárás), hogy a jövőben megszűnik az előfizetés. Mondjuk a záró számlában kellett legyen egy havidíj jóváírás. Ha a tényleges bontásig még telefonáltál is, kijöhet ekkora számla.

***Live online, love online***

(#32117) Lauda válasza RedSix (#32116) üzenetére


Lauda
félisten

Irok is nekik, de azt meg mindig nem ertem (persze lehet en vagyok ertetlen), hogy ha lemondok valamit 09.22-en, aminek akkor elvileg legeslegkesobb 09.30-an meg kell szunnie, akkor a vodafone miert nem nekem kuld vissza penzt ahelyett, hogy engem fenyeget behajtassal.

(#32118) eami válasza Lauda (#32117) üzenetére


eami
addikt

mivel kicsi összeg én a helyedben inkább befizetném és utána kezdeném el megkeresni a felügyeleti szerveket. A másik út is járható, de ahogy írtad / írták is vannak átfutási idők, aztán közben nehogy valami behajtóhoz kerüljön mert az rögtön megtöbbszörözheti az összeget. Aztán ha végül kiderül hogy kicsit is nincs igazad a követelés kezelőnek attól még fizetni kell.

(#32119) LightManTM válasza Lauda (#32117) üzenetére


LightManTM
csendes tag

Szia!

Mikor volt a számlazárási nap? Ha 6,13, vagy 19, akkor a 09.06(13,19)-én elkészült számlában előre van benne a havidíj 10.06(13,19)-ig. Ha 09.22-én kérted a bontást, akkor a 09.06(13,19)-09.30-ig tartó havidíjat és egyéb díjakat kell fizetned, ez pedig a 10.06(13,19)-én elkészült számlában van benne.
Jó lenne, ha megnéznéd az utolsó számlát, azon egyértelműen szerepel az összeg.

(#32120) Lauda válasza eami (#32118) üzenetére


Lauda
félisten

eami :R Koszi a tanacsot, meg ez is elofordulhat! 2015.01.05-ig van idom feladni a csekket, utana viszik felolem a hazat. :D Holnap megirom az emailt, aztan meglatom hogy regalnak. ;)

LightManTM Hello! 13-a a szamlazarasi nap, mar itt beszeltunk rola: [link] [link] ;) Aztan itt megint jelentkeztek: [link] :DDD En mar ezt nehezen tudom kovetni, bolondot csinalnak az emberbol. Bemegyek, onnantol fogva 8 nap mulva semmi kozom a ceghez, ez lett volna szept 30. Itt van december vege es meg mindig keverik a szart. :W

(#32121) Bozek válasza Lauda (#32117) üzenetére


Bozek
nagyúr

"akkor a vodafone miert nem nekem kuld vissza penzt"
Talán azért, mert előfizetéses ügyfél vagy, aki utólag fizet. Kifizetted októberben a szeptemberi számlád időarányos részét?

(#32122) havri1 válasza Bozek (#32121) üzenetére


havri1
félisten

Előre kell fizetni az alapdíjat (havidíjat), nem utólag. Legalábbis nekem így van. Új efinél előre 2 hónapot kell kicsengetni, és onnan indul a +1hó minden hónapban.
Tehát amikor fizetem a számlát, abban az alapdíj a következő hónap, a lebeszélt összeg pedig a múlt hónap.
Ez a 12.06-án lezárt számlám:

[ Szerkesztve ]

havri

(#32123) Bozek válasza havri1 (#32122) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen. És? A számláról beszéltem, nem az alapdíjról. Ha abból tartozása van, akkor azt egyenlíteni kell.

(#32124) havri1 válasza Bozek (#32123) üzenetére


havri1
félisten

Ok, akkor egyenlítse.

havri

(#32125) Bozek válasza Bozek (#32123) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ehh, még írni se tudok értelmesen. Természetesen arra gondoltam, hogy "ki kell egyenlítenie". :)

(#32126) Lauda válasza Bozek (#32121) üzenetére


Lauda
félisten

Termeszetesen minden be van fizetve. Egyedul az elofizetesi dijon rugoznak, amit olyan idotartamra szamlaztak ki, ahol mar le volt mondva az elofizetes.

(#32127) Soma01 válasza hurenzon (#32098) üzenetére


Soma01
veterán

1 db előfizum van csak. De ez sem lenne ha nem tudok velük így megegyezni!

(#32128) Bogyi007 válasza Lauda (#32109) üzenetére


Bogyi007
veterán

Még olcsón megúsztad, anno a T-Hometól mikor átjöttem a Digi (kábelhez) nettel, telefonnal és tévével akkor 8 napra fizetettek ki listaáron 4000 forintot....

Közben a Digi meg a meglevő műholdas előfizetésből hátralevő keretet átírta a kábelesre úgy hogy később annyival kevesebbet kellett fizetnem...

Ezek a nagy multik már csak ilyenek....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32129) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Lenne egy Iphone 5 kb 1,5 éves. Vodafone Red Plus tarifával lett vásárolva, amihez járt az extra készülékbiztosítás. Na most a telefon tegnap túrázás közben, beleesett egy tócsába és ott volt kb 1 órát mire észrevettük, hogy nincs meg. A telefon használhatatlan, befagyott, beázott. Ilyen esetben sikerült már élni a biztosítással? Ismerősöm medencébe csobbant Galaxy S3-al, neki 2 hónap huzavona után valami pitiáner indokkal visszadobták a telefont.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#32130) Daffni2 válasza Bagira01 (#32129) üzenetére


Daffni2
addikt

12. Kárbejelentés és kárrendezés
12.1 Kárigényt csak a Biztosított vagy az a Károsult jelenthet be, akit a Biztosított erre írásban vagy a telefonos kárbejelentés során szóban meghatalmazott.
12.2 Amennyiben a Biztosítottnak a jelen Szerződés alapján kárigénye keletkezik minden  esetben legelőször is  fel kell hívnia az Adminisztrátort a (06 1) 477-4127-es telefonszámon, munkanapokon 9.00-17.00 óráig.
a) Lopás és Rongálás esetén a Biztosított:
(i) annak felfedezéstől számított 48 órán belül köteles feljelentést tenni a rendőrségen (külföldi tartózkodás esetén a tartózkodási hely szerint illetékes rendőrségen), és a feljelentésről jegyzőkönyvet kérni. A rendőrségi jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell a Lopással, illetve Rongálással érintett Készülék IMEI-számát;
(ii) annak felfedezéstől számított 48 órán belül köteles a kárt az Adminisztrátornál telefonon (+36 1 477 41 27 telefonszámon) bejelenteni;
(iii) köteles követni az Adminisztrátor utasításait;
(iv) a fenti bejelentést követően 48 órán belül személyesen fel kell keresnie valamelyik kijelölt Vodafone márkaképviseletet, az ellopott Készüléket köteles a visszaélések elkerülése végett véglegesen letiltatni;
(v) Rongálás esetén köteles a megrongált Készüléket az eredetileg értékesített készülékcsomag tartalmából rendelkezésre álló tartozékaival együtt a Vodafone- részére átadni.
b) Véletlenszerű Károsodás esetén a Biztosított (i) annak felfedezéstől számított 48 órán belül köteles a kárt az Adminisztrátornál telefonon (+36 1 477 41 27 telefonszámon) bejelenteni;
(ii) köteles követni az Adminisztrátor utasításait;
(iii) az Adminisztrátornak történő bejelentést követően 48 órán belül személyesen fel kell keresnie valamelyik kijelölt Vodafone márkaképviseletet, és át kell adnia a sérült Készüléket az eredetileg értékesített készülékcsomag tartalmából rendelkezésre álló tartozékaival együtt a Vodafone-nak.
c) A kárrendezés során a Biztosított az alábbi dokumentumokat és egyéb tárgyakat köteles bemutatni:
(i) személyazonosságot igazoló dokumentumát (személyi igazolványt, útlevelet vagy jogosítványt);
(ii) saját tulajdonú készülék esetén jótállási jegyet;
(iii) saját tulajdonú készülék esetén a vásárláskor kapott számlát vagy szolgáltatási szerződést;
(iv) Lopás vagy Rongálás esetén a rendőrségi jegyzőkönyvet; (v) a sérült Készüléket, amennyiben ez alkalmazandó;
(vi) a Készülék összes meglévő gyári tartozékát;
(vii) az Adminisztrátor által közölt kárszámot.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#32131) raziel01


raziel01
veterán

Mobilnet XL-re nem lehet váltani Mobilnet L-ről? Még június-ig hűségem van rá. (5500 Ft havonta)
Mert látom 6741-ért meg lenne az XL díjcsomag. De belépve nem tudom kiválasztani az XL díjcsomagot.
Van ennek valami akadálya?

(#32132) Pudliing


Pudliing
csendes tag

Sajnos még ma sem értesítettek a Vodától, hogy megérkezett-e a boltjukba a telefon, amit még Pénteken igényeltünk meg. Kissé lehangoló, bár már úgy vagyok vele, hogy a héten nem fog megérkezni. Kár, hiszen már szükség volna rá. :DDD :D

(#32133) Zsocy155 válasza Pudliing (#32132) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szerintem biztosabb, ha te hívod őket.

(#32134) Tomeeka28 válasza Pudliing (#32132) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Miért nem nézed meg egy másik üzletben (válasz hivatalos márkaüzletet ott jó eséllyel kapsz)? Nem hiszem hogy hiánycikk lenne a teló.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#32135) mukibuci válasza Tomeeka28 (#32134) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vidéken azért nincsen minden második bokorban egy vf üzlet :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32136) Bozek válasza mukibuci (#32135) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem a bokorban kell keresni. :D

(#32137) Tomeeka28 válasza mukibuci (#32135) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Jogos... erre nem is gondoltam... akkor online.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#32138) mukibuci válasza Tomeeka28 (#32137) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

online meg főleg nem kapta volna meg idén :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32139) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Srácok!

Nincs valami készletsöprés ? :)

Munkatársamnak most jár le a Red 15ezres előfizetése.
De semmi extrát nem lát. Lehet átmenne máshová, mert igazából mindegy hol van korlátlan csomagja.

Meg elege is lett a biztosításos incidens után. (amit azért 90nap alatt megoldottak, meg legalább kapott jó sok jóváírást.. de akkor is.)

Van valami okosság? Z3 ast szeretne ... :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#32140) Daffni2 válasza Vangelis (#32139) üzenetére


Daffni2
addikt

Z3 készlet söprés?????

"Aki ad,az nyer"

(#32141) Viktor0610 válasza Daffni2 (#32140) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát tudod, ilyen régi készülékeket, mint a Z3, én is kisöpörném. :D :D :D

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#32142) Vangelis válasza Daffni2 (#32140) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Havi 8000 x24 :Y :W

Akkor megy át Telekom next l aranyba a másik mellé...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#32143) Daffni2 válasza Vangelis (#32142) üzenetére


Daffni2
addikt

Tényleg megéri.
NEXT XL 24x23680 =568320

Vodafone Red Basic 24x17990=431976

Csak 136344 Ft a különbség.

"Aki ad,az nyer"

(#32144) Viktor0610 válasza Daffni2 (#32143) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Next L-t írt.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#32145) Daffni2 válasza Viktor0610 (#32144) üzenetére


Daffni2
addikt

Látsz Next L díjcsomagot a T oldalán?

"Aki ad,az nyer"

(#32146) Viktor0610 válasza Daffni2 (#32145) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sejtettem, hogy van ilyen, csak alapból nem elérhető.
Gondolom, min. aranykártyásnak (vagy minek) kell lennie, hogy igénybe vehesse.
Ezt találtam egy PDF-ben:
"... a Next L, Next L Társkártya és Next XL Társkártya díjcsomagokat 15.000 Ft havidíjú, ..."

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#32147) Vangelis válasza Viktor0610 (#32146) üzenetére


Vangelis
nagyúr

társkártya. Másik mellé.

[link]

Elírtam. Next M aranytárs>..

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#32148) Pudliing


Pudliing
csendes tag

Mint Bozek mondja, elég kevés Voda üzlet található felénk. Hát most már igazából nem akarok a számból ...-ot csinálni és azért nem megyek máshova. Kissé bosszant, hiszen mikor voltam, mondta a hölgy, hogy volt, de csak 1 (EGY) db náluk, de már el vitték. Viccesnek találtam, hogy csak egy darabot kaptak abból a fajtából.... :))

(#32149) Vangelis válasza Vangelis (#32147) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De lehet Z2 lesz, m

Next M Aranytárskártya 2 év 9990 Ft havi díj

A készülék ára:
Egy összegben

Online ár
30% kedvezménnyel: 68 640 Ft ert

Sima Z után ez is jó lesz neki.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#32150) Soma01


Soma01
veterán

Nektek nem lett gyorsabb a mi nap(tól, - remélem így marad - ) a 3G net sebessége? (HSUPA / HSDPA)
Eddig 12-14 Mbps letöltést mértem. Most 24 körül van. A feltöltés kb. 1 - 1,5 Mbps-mal emelkedett. Most mértem fél órája, tehát mondhatni csúcsidőben. A ping is 30 körüli. Teljesen jó szerintem.
MobilNet M csomagom van.

Mondjuk azt sokszor látom, hogy HSUPA hálózatot jelez ha nincs nagy forgalom és átvált HSDPA-ra ha pl. sebességet mérek vagy letöltök valamit. Ez miért van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.