Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) iceshark18


iceshark18
csendes tag

Sziasztok!

Én most úgy jártam, hogy vettem egy Z3-mat, megvágtam volna nano-ra a sim kártyámat, de valami fura hosszúkás chip-el ellátott kártyám volt(a chip simán magában hosszabb mint az egész nano kártya) amúgy a hagyományos még nem perforált lap. Gondoltam biztos régi(pedig nem kb 4 éves) bementem a Voda-hoz, hogy dobálja a térerőt ki kellene cserélni, készséggel cserélték is, sőt "látom a HTC-d ebbe még jó a sima is, de ha újítasz ebből már ki tudod majd törni a kisebbet". Na mondom minden problémámat ilyen készséges ügyintéző intézze, királyság!
Sajnos a csavar a történetben annyi hogy ugyan perforált a lap, de csak micro-t lehet kitörni belőle, viszont a chip megint ez a hosszúkás sz*r, tehát ebből sem tudok levágni anélkül, hogy magába a chip-be ne vágnék bele nem is keveset :((( /a céges t-com kártyám bezzeg már egy évvel ezelőtt is nano méretű volt)

Ilyenkor mi van? Mi ez a hosszú chip-es sim? Valahol azt olvastam hogy ott nincs info a chip-en, de hát az már elég barbár vagdosás lenne. Most mehetek be a voda-hoz, hogy bocsi megpróbáltam ingyen, nem jött be megszívattatok ezzel a múlt századi kártyával itt a 7000 kérek egy nano-t? :O
ötlet? :)

(#31252) Kicsirics77 válasza Rick4 (#31250) üzenetére


Kicsirics77
veterán

éppen most LTE bővítésről beszéltem ,szóval indulnak a fejlesztések vidéken is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#31253) Rick4 válasza iceshark18 (#31251) üzenetére


Rick4
félisten

Levágatod valahol, berakod és használod.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31254) #86973952 válasza Paloczi95 (#31245) üzenetére


#86973952
törölt tag

Engem igazából az érdekel, hogy növelik -e mellé a csomagokhoz tartozó adatforgalmi keretet. Már 3G alatt is írtó kevés. Akkor meg minek akár 100G is, ha ugyanúgy beragad az alap felhasználható mennyiség... 4G alatt a Go és a Go+ csomagok teljesen értelmetlenek, kivéve ha nem rendelsz rá "jegyet". Bár ha jól tudom nagyobb csomagokban is nevetséges az alap.

Egyébként még mindig szórakoztató, hogy amikor bent várok a Vodánál, akkor Telenor -os előfizetésen, Telekom -os wifivel netezek. :)

[ Szerkesztve ]

(#31255) 313313 válasza #86973952 (#31254) üzenetére


313313
addikt

Többi szolgáltatónál is nevetséges a csomagokhoz tartozó adatmennyiség. A Telekom pl november 1-től minden előfizetéses csomagját LTE képessé tette. A legolcsóbb csomagjukba 50mb adat/hó van :U

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#31256) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

majd ha belép a digi is mint negyedik mobilszolgáltató akkor észbe kapnak

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#31257) #86973952 válasza 313313 (#31255) üzenetére


#86973952
törölt tag

A Telenor is, de ott is irtó kevés a net korlátlan beszélgetős csomagokban is...

Kicsirics77:
Szerintem ne várj nagy változást, egy darabig még mástól függetlenül nem lesznek képesek működni. Így az árakban sem lesz nagy meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#31258) Kicsirics77 válasza #86973952 (#31257) üzenetére


Kicsirics77
veterán

digi szolgáltató max akkor lenne ha net kellene és elérhető lenne ott ahol lakom,egyébként nálam nem esélyes

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#31259) AMD Power


AMD Power
titán

Szaisztok!

Mitől lehet az ,hogy (Mátrix 1 ) a szabad felhasználású perceimből van még hátra 10 perc , a Vodafone percből 180 perc de a Havidíjon felüli költések 174 Ft? Semmit nem vettem és nem hívtam stb.... és ez már nem az első esett. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31260) #86973952 válasza Kicsirics77 (#31258) üzenetére


#86973952
törölt tag

Régóta vagyok a Diginél a saját lakásomnál, vezetékes net és TV miatt. Én meg vagyok elégedve.

Alapvetően a mobilszolgáltatókkal sincs bajom. Az internetes csomagjaikban kellene egy elég erős újítás, átgondolás. Mert nevetségesen elavult a mai világban. 2G alatt szuper volt az 500 mega, de manapság már egy dokumentum vagy frissítés is jóval nagyobb méretű, egy weboldal is sokkal nagyobb adatforgalommal jár. Ráadásul 3G - 4G alatt már érdemes lenne kicsivel nagyobb lehetőséget adni az ügyfeleknek is. Voda egyébként a legnagyobb csomagban még jó, mert 4 giga nettel jár, ugyanez ha jól emlékszem a Telenornál 2 giga. 500 megás csomagok már simán lehetnének 1 gigások... mert így kb. használhatatlan. RED Basic 9.990 HUF - 500 MB.

(#31261) Rick4 válasza #86973952 (#31260) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor tudhatnád már, milyen a digi, egy sarokkal arrébb már nem szolgáltat, és annyi. Itt is lesz 30000 emberre kiépített kapacitás és csókolom....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31262) Kicsirics77 válasza #86973952 (#31260) üzenetére


Kicsirics77
veterán

RED Basic 9.990 HUF - 500 MB.
ilyen csomagom van és tökéletesen elég mellesleg még marad is vagy 70-80 mega a hó végén amit fel sem használok

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#31263) #86973952 válasza Rick4 (#31261) üzenetére


#86973952
törölt tag

Engem az nem nagyon érdekel, hogy egy sarokkal arrébb már nem szolgáltat. :) Amíg nálam minden ok, addig nincs problémám. 100 % -os szolgáltatás meg nincs, soha nem is lesz.

Kicsirics77:
Pirosnál az 500 megám legutóbb 1 hét alatt fogyott el. Tartalomfogyasztással, és kb. 3 app letöltéssel (nem játszom a telefonon). DE ahogy a környezetemben nézem, mások is küzdenek ezzel. Alapvetően fél/harmad hónapig el vagyok ekkora adatmennyiséggel. 1 gigát én ekkora csomagokban már reálisnak tartanék, ráadásul szerintem nem is sok, hogy ezen panaszkodnia kellen a szolgáltatónak. HA már növelik a letöltési sebességet, akkor talán nem lenne rossz kihasználni sem, mert az app -ok is ehhez fejlődnek.

[ Szerkesztve ]

(#31264) Zack1899 válasza AMD Power (#31259) üzenetére


Zack1899
tag

Szia

180 voda perced azért lehet, mert az előző hónapban nem használtad fel a 90 percedet és az e havihoz hozzáadták.. A havidíj feletti költést nem tudom... :S

Mások döntenek a fejünk fölött. Ki tudja, mi folyik a színfalak mögött?! Kapukat döngetünk, de nem fogadnak, és a kiskapuk is zárva maradnak.

(#31265) Bozek válasza #86973952 (#31263) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért egy mobilszolgáltatás esetében biztos érdekelne az "egy sarokkal arrébb már nem szolgáltat" rész. Márpedig itt arról van szó, nem a TV-ről meg a NET-ről.

A tartalomfogyasztás is érdekes kérdés, nekem azért az 500 MB majdnem hó végéig elég szokott lenni (függ attól is, hogy épp hány meccsről tudósítok abban a hónapban, mivel az folyamatos online kapcsolat 2 órán keresztül, percenkénti 1-2 frissítéssel). Nem kell YouTube videókat nézni, netrádiót hallgatni. Továbbá a 3 app is lehet nagy méretű, főleg a mai világban.

(#31266) #86973952 válasza Bozek (#31265) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szóba sem került részemről ennél a cégnél a mobilszolgáltatás. Előzmények! Új szolgáltatók majd néhány év múlva tudják felvenni a versenyt, korábban biztos nem. DE ezt írtam is. Egy jódarabig nem igazán hiszem, hogy ezek a "kezdő" cégek igazán versenyképesek tudnak lenni, mivel önálló működésre nem lesznek képesek.

Pontosan ez a lényeg. Amikor még nem volt elterjedt a 3G sem, akkoriban egyes app -ok frissítései sem voltak ilyen nagy méretűek. Már ha normálisan akarod őket használni. Nem beszélve az előre telepített programokról. ROOT -olni meg nem mindenki fog. Leszedtél hozzá néhány megát, nagy ritkán 10 -et is elérte. Manapság sima "alapszolgáltatás" is letölt magának 40 - 50 mega körül. Ahogy fejlődik a technika, növekszik a lefedettség, illetve a letöltési/feltöltési sebesség is, ahhoz igazodnak a különböző tartalmak is. Weboldalak, dokumentumok, képek, programok, illetve azok frissítései.

Ez ugyanolyan, mint hogy app- ok igazodnak a gyártók által készített készülékekhez, képernyő méretére igazítva, minél nagyobb tárhelyet vagy memóriát igényelve.

[ Szerkesztve ]

(#31267) Rick4 válasza #86973952 (#31266) üzenetére


Rick4
félisten

Minderre van egy egyszerű megoldás: kipipálod, hogy frissítés csak wifin... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31268) #86973952 válasza Rick4 (#31267) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem ti is nagyon jól értitek, hogy miről "beszélek", csak valamilyen érthetetlen okból kifolyólag kerestik a kifogásokat, hogy miért ne legyen igazam. Fejlődik a technika, a hozzáadott szolgáltatás meg nem. Ez a lényeg, ezen nincs mit szépíteni. Teljesen felesleges a 4G, ha az alapcsomag nem rendelkezik megfelelő szolgáltatással hozzá.

Egyébként az online navigációk is egyre többet esznek az adatforgalomból és arra nem az a megoldás, hogy használjak offline változatot. Egyszerűen az a lényeg, hogy az adatforgalom jelentősen megemelkedett az utóbbi években alapszintű programoknál is.

[ Szerkesztve ]

(#31269) Bozek válasza #86973952 (#31268) üzenetére


Bozek
nagyúr

Senki nem tiltja meg, hogy vegyél kiegészítő adatcsomagot. Mint írtam, nekem általában elég az 500 MB. Frissítést, hírek offline letöltését WiFi-n végzem. Gondolj bele, hogy egy-egy játék már akár 1 GB-os is lehet (tudom, nem játszol), akkor adjanak 100 GB-ot a szolgáltatók a 9990 Ft-os előfizetésed mellé?

[ Szerkesztve ]

(#31270) #86973952 válasza Bozek (#31269) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ne haragudj a kérdésért, de neked fizetnek azért, hogy ezt írd, vagy tényleg nem érted a lényegét? Illetve az előzményeket elolvastad?

(#31271) Bozek válasza #86973952 (#31270) üzenetére


Bozek
nagyúr

Te nem érted a lényeget.
Hétköznapi példa: Ha veszel egy gyorsabb autót, akkor ugyanazért a pénzért több benzint fogsz bele kapni? A szolgáltató se fog neked a két szép szemedért magasabb adatforgalmi keretet adni. Ha szükséged van rá, megveszed, ennyire egyszerű a történet.
Azt se feledd el ilyenkor, hogy ha mindenki 3-4 GB-nyi keretet kapna, akkor azon lógna folyamatosan, nem használna máshol se WiFi-t. Márpedig a tornyok kapacitása véges, így idővel meg azért szidnák a szolgáltatókat, hogy minek az LTE, ha ennyire lassú.

(#31272) Kicsirics77 válasza Bozek (#31271) üzenetére


Kicsirics77
veterán

főleg,hogy még az mms-t sem lehetne megkapni illetve minél többen lennének ugyanabban a cellában akkor még a hangátvitelre is hatással lenne.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#31273) 313313 válasza Kicsirics77 (#31272) üzenetére


313313
addikt

4G-n csak adat megy, hanghívás nem...
Akkor vizsgáljuk meg azt, mi értelme van a 4g-nek, egy olyan előfizetésnél, ahol 50mb/hóval lehet gazdálkodni?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#31274) Kicsirics77 válasza 313313 (#31273) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Akkor vizsgáljuk meg azt, mi értelme van a 4g-nek, egy olyan előfizetésnél, ahol 50mb/hóval lehet gazdálkodni?

nyílván ez semmire,de nekem az 500 mb/hó bőven elég

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#31275) n@p@lm válasza Bozek (#31269) üzenetére


n@p@lm
őstag

röviden:
igen!

(#31276) #86973952 válasza Bozek (#31271) üzenetére


#86973952
törölt tag

Felhoztam egy tényt, te pedig meg akarod magyarázni, hogy miért ne. Kicsit objektívnek kellene maradnod, főleg ha már szakmai oldalon vagyunk. Amiket írsz folyamatosan, annak meg semmi köze ahhoz, amit én írtam. Hozzászólásról hozzászólára írsz teljesen más dolgokat. Ezen nem tudok segíteni, feladom.

Példa:
"Azért egy mobilszolgáltatás esetében biztos érdekelne az "egy sarokkal arrébb már nem szolgáltat" rész. Márpedig itt arról van szó, nem a TV-ről meg a NET-ről."
1 óra és19 perccel előtte: "Szerintem ne várj nagy változást, egy darabig még mástól függetlenül nem lesznek képesek működni. Így az árakban sem lesz nagy meglepetés."
12 perccel előtte: "Régóta vagyok a Diginél a saját lakásomnál, vezetékes net és TV miatt. Én meg vagyok elégedve." Aminél erre reagáltam: "Kicsirics77: digi szolgáltató max akkor lenne ha net kellene és elérhető lenne ott ahol lakom,egyébként nálam nem esélyes"
vagy
"akkor adjanak 100 GB-ot a szolgáltatók a 9990 Ft-os előfizetésed mellé?"
46 perccel előtte: "1 gigát én ekkora csomagokban már reálisnak tartanék,"

Többit nem is sorolnám, mert tök mindegy mit írok. Az a lényeg, hogy kiragadj valamelyik mondatból egy szót.

[ Szerkesztve ]

(#31277) Juliuska válasza Kicsirics77 (#31248) üzenetére


Juliuska
senior tag

honnan az infód...?

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#31278) Kicsirics77 válasza Juliuska (#31277) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja,hogy ez
félfüllel halottam,hogy decemberben pesten már elindulhat az lte szolgáltatás
mivel a tesztüzem már megy

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#31279) Rick4 válasza Bozek (#31271) üzenetére


Rick4
félisten

Én is úgy állok, hogy 29.-én jár le az 1GB, ebből viszont még van 840MB. Arra, amire a mobilnet való, hogy menet közben megnézzem a mailjeimet, ránézzek a fórumra, meg ezt azt keresgéljek, az 1GB-os kerettel nekem tökéletes. Ugyanaz a mail gyorsabb hálón se lesz nagyobb méretű, tehát csak a sebességnövelés miatt tényleg felesleges a nagyobb adatmennyiség. Persze órára lebontva így többmindent lehet megnézni, tehát + 20% adatmennyiség épp belemagyarázható. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31280) eami válasza Bozek (#31271) üzenetére


eami
addikt

Érdekes, a Digi például pár hete a két szép szemünkért 40/20 Mbit/secről 100/50 Mbits/secre emelte a sebességet. Érdekes módon amióta van a digi töredék áron kínálja sokszorosát annak amit a többiek és mindezt optikai hálón, amit szintén nem két fillér kiépíteni. Persze nem elérhető még mindenhol, mint ahogy tippre az LTE sem lesz mindenhol elérhető startnál. Először budapesten utána megyeszékhelyeken stb...
Csak azt akarom ezzel mondani, hogy bizony vannak olyan cégek akiknél nem akadály úgy fejleszteni, hogy közben hosszú távra terveznek a befektetés megtérülésével (amúgy a voda is ilyen, csak itthon ült le az egész).

Mobil vonalon vannak technikai limitációk is, azt hiszem erről linkelt is valaki egy nagyon jó kis összefoglalót nemrég. Az új frekikkel és az LTE eszközökkel ezek az akadályok bőven kitolódnak. Tehát jogos a kérdés, hogy vajon a "két szépe szemedért" emel e a voda vagy majd valamelyik másik kezdi meg az "licitet". Tulajdonképpen ezen nem is kell aggódni, mert mindháromnál ugyanaz a helyzet van, amint elkezdhetik használni az új sávokat bőven emelhetnek majd a forgalmi korlátokon és mivel annyira ugyanúgy áraz mind a három így tökmindegy melyik lép először a többi is követi majd szépen. (lásd red meg a többi korlátlan duma csomag, ahol tök véletlenül 12 órán belül vezette be ugyanazt ugyanazon az áron a másik kettő is).

Szóval meglátjuk mi lesz ;)

Amúgy attól még, hogy neked nincs 500MBnál nagyobb igényed másnak lehet. Akinek meg se okostelefonra se mobilnetre nincs igénye (vannak jó sokan itt ph fórumokon is) ilyen alapon joggal mondhatná hogy az 500MBos neted kerüljön havi 10 ezresbe mert hát ha kell akkor fizessed :U

(#31281) Paloczi95


Paloczi95
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Valóban kevés adatmennyiséget biztosítanak, de úgy gondolom, amit én említettem, a 2GB-os csomag annyira már nem kicsi, szerintem egyáltalán nem felesleges hozzá az LTE.

A másik kérdésem az lenne, hogy ha most a T-nél van előfizetésem, amin már nincs hűség, és elindítom a számhordozást a Vodánál, akkor automatikusan megszűnik az előfizetésem a T-nél, ők automatikusan a részarányos havidíjat kiszámlázzák és végeztünk a T-vel? Vagy nekem kell előtte velük valamilyen ügyet intéznem? Ne adj Isten dominoba át kell váltani előtte?

[ Szerkesztve ]

(#31282) #86973952 válasza eami (#31280) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én is azt gondolom, hogy belátható időn belül fogják növelni az adatforgalmi keretet, hiszen túl sok értelme ezen a szinten nem lenne. Manapság már egy online navi is többszörösét eszi annak, ami régen volt. Ez az 500 mega az "ősrégi" berögződés abból a korszakból, amikor még a 3G -t sem szokhattuk meg.

Már megint az az érzésem, hogy tényleg kezdek öregedni, mert a jól ismert kedvezmény szerint 26 év alatt 1 giga járna. Pedig "nem csak a húszéveseké a világ". :)

Egyébként abból a szempontból viszont jobb a Voda, hogy maxos csomagnál 4 gigát ad alapban. Persze ott már nincs lassítás, hanem egyből zárják netet, amíg nem veszel "jegyet", de már az is elég hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#31283) AMD Power válasza Zack1899 (#31264) üzenetére


AMD Power
titán

:F Az is volt a kérdés. A többivel tisztában vagyok. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31284) karldergroße válasza Paloczi95 (#31281) üzenetére


karldergroße
senior tag

Szerintem a t-től semmiképpen se válts a Vodá-ra. Nem nyersz vele semmit.

(#31285) Paloczi95 válasza karldergroße (#31284) üzenetére


Paloczi95
tag

Csak a Vodánál tudok viszonylag jó flottába belépni, ezért a váltás. Egyébként elégedett voltam a T-vel, de előtte éveken keresztül Vodánál voltam, velük sem volt gondom. Miért ellenzed ennyire?

(#31286) karldergroße válasza Paloczi95 (#31285) üzenetére


karldergroße
senior tag

Így megértem, természetesen. De az számomra most már egyértelmű, hogy a voda bánik az ügyfelekkel a legmostohábban, borzalmas az ügyfélszolgálat, telefonválaszték egy nagy nulla, az egész cég kicsinyes. Én most akarom otthagyni őket, elegem volt. Most válthatnék telefont, de szerintem inkább megvárom a januárt, aztán dobbantok.

(#31287) Paloczi95 válasza karldergroße (#31286) üzenetére


Paloczi95
tag

Remélem, hogy nem nagyon kell majd ügyet intéznem, mert az mindig valami probléma miatt van. Szóval bízom a hálózatukban. Ezen kívül jó ismerős dolgozik a Vodánál, (ezért is a flottaajánlat) szóval ő majd csak segít, ha mégis lenne valami gondom. :)
A készülékekre pedig annyit, hogy az ott dolgozó ismerősöm is ezt mondja és a díjcsomagok árképzése is ezt mutatja: a szolgáltató azért van, hogy szolgáltatást nyújtson, a mobilbolt, MM, edigital, stb. pedig azért van, hogy telefont vegyél. Ez nyugaton is hasonlóan van, a szolgáltatóhoz szolgáltatásért mennek, a telefont nem ott veszik. Én ezzel egyet tudok érteni, az árképzéssel pedig próbálják efelé irányítani az embereket (ha telefont is veszel, drágább a havidíj). És persze azt is tudni kell, hogy egy készülék eladásával a szolgáltatónak nem különösebben van haszna. Ugyanakkor feladata van vele, hiszen hozzá viszed garanciális ügyekben, szóval mondhatni majdnem nullás üzlet maga a készülék nekik. Egy szó mint száz, a szolgáltatók egyetlen okból árulnak készüléket is: hogy megvedd a díjcsomagot. Semmi másért.

(#31288) membrandj válasza karldergroße (#31286) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nem érdemes így általánosítani... Egyéne válogatja,hogy kinek mi kell.
Cégesbe nekünk pl.
[link]
Ennél jobbat sehonnan nem mutatsz. Hálózaton belül korlátan. 5000 Brutto a havidíj és 2500 lebeszélhető 25Ft/ perc alapon, DE másodperc alapú számlázással.
Készülék nélkül 4470 ft havonta.
Bónuszba 500 MB net,de ez már mellékes.

Üzletibe a közelébe nincs a t-nek hasonló tarifája.
Lakosságiba a next S van,de az 6500, 35Ft percdíj,gyanítom ,hogy perc alapú számlázás.

Ezzel nem azt akarom mondani,hogy a voda a legjobb,hanem mindenkinek utána kell néznie,hogy az ő feltételeinek mi fekszik a legjobban.

Telefonválaszték abszolút nem érdekel, ha kiszámolod, akkor a végén a kárytafüggetlen árat fizeted ki.

Ügyfélszolgálat félretájékoztatott, kaptam egy új egyedi ajánlatot+ jóváírták egy teljes havi számlám.. Csak szimplán panaszt kell tenni náluk.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#31289) Rick4 válasza membrandj (#31288) üzenetére


Rick4
félisten

Ennél jobbat sehonnan nem mutatsz. Ennél 5x jobb flottás tarifás cégest adtam vissza 2 éve, szerintem 10-ből 8 ennél bármikor jobb..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31290) karldergroße válasza membrandj (#31288) üzenetére


karldergroße
senior tag

Természetesen el tudom fogadni, amit mondasz, nekem kellemetlenebbek a tapasztalataim.

(#31291) AMD Power


AMD Power
titán

Felteszem még egyszer a kérdést. Hátha egy okos Vodás tud nekem erre magyarázatot adni.

Mitől lehet az ,hogy (Mátrix 1 ) a szabad felhasználású perceimből van még hátra 10 perc , a Vodafone percből 180 perc de a Havidíjon felüli költések 174 Ft? Semmit nem vettem és nem hívtam stb.... és ez már nem az első esett.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31292) mukibuci válasza AMD Power (#31291) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem lenne egyszerűbb a számládon megnézni, mint találgatni vaktában? Ha már máskor is volt, akkor a régi, ha pedig erre vagy kiváncsi, akkor az aktuális számládban :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31293) membrandj válasza Rick4 (#31289) üzenetére


membrandj
nagyúr

Igen, 2 éve. 2 éve még én is céges flottás tarfiát kötöttem. Ha most kötnék, akkor a cég miatt még rájönne 1400 ft havonta. Utánajártam, elhiheted. Ezért nem lett több céges szám behozva a flottához. Az ország legnagyobb voda flottájába vagyok kb.

Cég esetén teljesen más a történet. Magánszemélyeknek van kedvezőbb flotta, azt elismerem, csak nehéz bekerülni.

karldergroße
Erre csak azt tudom mondani,hogy írj panaszlevelet. Csak az írásos bejelentés ér valamit. Azt viszont komolyan kezelik.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#31294) mars622


mars622
tag

Sziasztok!

Van valakinek bárminemű infója arról, hogy RED 2-éves hűséghosszabbítással vett Xperia Z3-as telefonnak gyári (vodás) függetlenítése mennyibe kerülhet sacc/kb?

Köszi!

(#31295) mukibuci válasza mars622 (#31294) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nincs függetlenítés, csak ha elhordozod a számod

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31296) Rick4 válasza membrandj (#31293) üzenetére


Rick4
félisten

Hogy értve a cég miatt? Itt eleve 2250Ft volt a havidíj, amiből 1500 lebeszélhető, egyedül az a 700Ft ment a levesbe. Minden mobil irányba 9+ áfa, minden vezetékes 5+ áfa, egymás közt ingyen, 2Ft-os telefonadó nincsen. Erre nyugodtan rárakhatod az 1400Ft-ot, a közelébe se lesz a számlád ugyanazzal a havi telefonhasználattal. Én nem jártam utána, csak szimplán így sikerült, de jobbat még senki se tudott mondani. Aztán ki tudja, lehet már még kedvezőbbek a díjak, mert 2 éve még csak 500-an voltak...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31297) membrandj válasza Rick4 (#31296) üzenetére


membrandj
nagyúr

Úgy értem,hogy ha cégként kötöd a szerződés, akkor valami havi 1500 ft körüli összeg plusszba rájön már tavaly október óta. Akinek már volt száma, szerződése, azon nem módosítottak, akkor fognak max, ha újrakötöd.

Ez vodás flotta?
Na jó,de amit én mutattam,hogy voda irányba korlátlan sms, mms, hívás.. Ha használod is a telefonod, akkor máris jobban megéri. + ebbe gondolom nincs net.

Nekem ez a havi 1500 lebeszélhető meg baromira kevés, hiába 700 ft a költség.

Ahol én vagyok flotta, ott meg havi 6400 az alapdíj nekem. Ha most hoztam volna ki még egy számot cgére, akkor már valami 8 ezer lett volna. Ott sokkal több beszélhető le,de ugye nincs voda hívás ingyen,de a 8k meg már sok lett volna, mert annyit azért nem telefonál az illető.

Amúgy meg : 2250+ 1500 ft = 3750 , ez meg ~ 4500 és nagyjából ugyan annyi beszélhető le. Vál fix 5000-nél ugye fixen 100 perc , a tiédnél meg 131 perc,de ugye a vál fix-nél a voda hívás is ingyen van,szóval ha csak fél órát hívsz vodást , akkor már ugyan ott vagy,de itt van még 500MB net is ugye és voda irányba nyilván többet is beszélhetsz,mint fél óra, csak onnantól " éri meg".

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#31298) Rick4 válasza membrandj (#31297) üzenetére


Rick4
félisten

50MB net van, lehet mellé kérni. Az 50MB miatt nincs a 2Ft rá. Lehet bárhogy nézni, nem biztos, hogy egyeznek a felhasználói szokások. Szerintem ez nem olyan rossz. Jaja, persze, hogy vodás.

Számolok picit:
Itt havi 2250 az alapdíj, és ebből 1500 lebeszélhető. Az 1500-at is 9+ áfával beszélem le, 11.43 bruttó. 131 perc. De ekkor még csak 2250Ft-nál tartok. Ha a 6400-at akarok fizetni, akkor beszélgetnem kell még 4150Ft értékben, ami a 11.43-mal 363 perc, tehát összegezve
6400Ft-ért beszéltem 494 percet, ha kell net, valami 150Ft az 1GB, és minél többet beszélek, annál hamarabb utolérek mindenkit aki 20-25Ft-okért beszél. Szívesen megkérdem, mennyi most, de mivel 2 éve redem van, és 9900-ért annyit beszélek amennyit akarok, annyira nem érdekes már számomra. Kíváncsiságból megkérdem, aktualizáljuk már. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31299) membrandj válasza Rick4 (#31298) üzenetére


membrandj
nagyúr

6400-al csak bekavartam, az az én flottás cuccom. Azt most ne keverjük össze, mert az jelenleg , ha most kötöd 8000. Ezért se kötöttem újat.

Én a 4500-as vál fix 500-hez hasonlítottam.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#31300) Rick4 válasza membrandj (#31299) üzenetére


Rick4
félisten

Amúgy meg : 2250+ 1500 ft = 3750

De mint írtam, 2250 az alapdíj, AMIBŐL 1500Ft lebeszélhető. Tehát már 131 percet beszélek, és még mindig 2250Ft-ot fizetek. :D

Van ám kavarás. ;]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.