Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) radio100jozs válasza max-pain (#48998) üzenetére


radio100jozs
őstag

Kizárt, hogy ilyet tett volna a Voda.

(#49002) viktorhu válasza max-pain (#48998) üzenetére


viktorhu
veterán

Budapesten több helyen is találkoztam ilyennel - meg lehet oldani, mert a 2100 MHz nem nagyon van kihasználva, oda át tudja sakkozni a 3G-t a 900-ról, a 900-on meg mehet a GSM. De legalább annyi hely van, ahol egy kis helyet hagytak a 2G-nek is 1800-on.

(#49003) Bozek válasza brumicica (#49000) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én meg csak szombat óta vagyok flottás, de amikor beléptem, ki is kapcsolták a JóDolgok-at. Mondjuk az 1 GB-t megmaradt, amit előtte aktiváltam. Az ingyenes beszélgetés meg nekem nem opció, mert amúgy is ingyen van.:D

(#49004) #08205312 válasza Bozek (#49003) üzenetére


#08205312
törölt tag

"Az ingyenes beszélgetés meg nekem nem opció, mert amúgy is ingyen van"

Hogy lehet valami ingyen, amiért fizetsz :F :U

(#49005) Bozek válasza #08205312 (#49004) üzenetére


Bozek
nagyúr

Havidíjat fizetek a szolgáltatásért,a beszélgetés ingyen van.

(#49006) #08205312 válasza Bozek (#49005) üzenetére


#08205312
törölt tag

Aktuális díjszabás: [link]

Linkelj/idézz nekem légy szíves EGYETLEN részletet a vodafone díjszabásából, ahol azt írják, hogy ingyen beszélgetést adnak, mert én hiába kerestem rá az "ingyen" szóra az ÁSZF-ben nulla találatot adott.

Már megint alkottál. :))

(#49009) #08205312 válasza #20749568 (#49007) üzenetére


#08205312
törölt tag

Érveltem, a szolgáltató ászfével.
Mivel te eztc áfolni nem tudod, személyeskedsz.
Gratulálok!

(#49011) #08205312 válasza #20749568 (#49010) üzenetére


#08205312
törölt tag

Ugyanaz....nyilván ugyanaz, és ezért kerüli a vodafone az "ingyen" szót tudatosan az ászfben. :U mert hülyék a jogászaik....és mert a vodánál is mindenkinek elmentek otthonról.

(#49012) feco70


feco70
senior tag

Mint az óvódában

(#49014) szuszinho válasza Diák66 (#44474) üzenetére


szuszinho
őstag

Szia,

Független lett a MiFi-m (R216-Z). A gondom, hogy nem Vodás SIM-mel csak akkor tud a hálózatra csatlakozni bekapcsolás után, ha a beállításoknál nyomok egy mentést. Nem kell semmit állítanom, csak a mentés gombra klikkelnem.
Jól értem, ez is Vodás FW? Csak szolgáltatós FW van a készülékre?

(#49015) brumicica válasza szuszinho (#49014) üzenetére


brumicica
tag

Ez egy nagyon jó kis router, de én is szenvedek nem-vodafone kártya esetén ezzel a problémával :-( Fapados megoldás, bár kisegíthet, ha az inaktivitás idejét hosszabbra teszed (és a routert töltőre), amenyiben kritikus, hogy ne kapcsolódjon le. Ha valaki normális FW-t tud, az engem is nagyon érdekelne!!

[ Szerkesztve ]

(#49016) viktorhu


viktorhu
veterán

Ha hűségidőn belül nagyobb díjcsomagra váltok, akkor visszaválthatok később, vagy onnantól arra vonatkozik majd a hűség?

(#49018) Daffni2 válasza viktorhu (#49016) üzenetére


Daffni2
addikt

Ha csak tarifaváltás,az eredeti határidő marad,vissza már nem válthatsz,csak ha lejárt a hűség.

Ha a lejárat ideje 3 hónapon belül van az már szerződéshosszabbítás,nem csak tarifaváltás újra indul a "hűség"

"Aki ad,az nyer"

(#49019) viktorhu válasza Daffni2 (#49018) üzenetére


viktorhu
veterán

Az első verzió :) Köszönöm!

(#49020) feca126


feca126
csendes tag

Sziasztok! Nem NAT- olt mobilmettel kapcsolatban tudnátok segíteni?

(#49021) HoaryFox válasza feca126 (#49020) üzenetére


HoaryFox
őstag

APN-nek net.vodafone.net helyett standardnet.vodafone.net, majd ki-bekapcs.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#49022) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok.
Slamasztikába kerületem. Red előfizetésem van ( az alap 10ezer/hó.) Ugye jól tudom, hogy esélyem sincs kissebb díjcsomagra váltani?
Jelenleg 2havi tartozásom van és azon töprengek, hogy oldjam meg, hogy nehogy felmondják a szerződésem amiből van még hátra egy év. (mennyi lenne vajon kötbérrel együtt?)
Tudtok valami megoldást?
Hirtelen azt találtam, hogy szüneteltetem a szolgáltatást 6 hónapra és közben részletekben befizetem az elmaradást már ha ez járható út.

/\____/\

(#49023) Bozek válasza Daffni2 (#49018) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vissza is válthat, csak akkor kötbért kell fizetnie. Nekem is kell, mert flottába kaptam egy kedvező ajánlatot. Még szerencse, hogy nem régóta indult a hűség.

(#49024) bucihost válasza szabacsik (#49022) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia!

Kötbéres minden esetben. Szerintem ha szünetelteted akkor is, mert elvileg szerződés szegésnek minősül. Na meg kérdés van e egyáltalán szünetelési lehetőség. Ezt 1270-en megmondják.

Kötbér 2-3 dologból tevődhet össze.
- Ha vettél lészüléket is, akkor a készülék kedvezményes ára és a listaár közötti különbség.
vagy
- Tarifa kedvezmény. A kedvezményes tarifa (12-24 hó hűség) és a listaár közötti különbség.
- 10000 Ft belépési díj. (Ha szerződés kötéskor nem fizettél akkor, kötbérbe fel plusszolják)

Ők felmondani nem fogják, csak letiltják a kártyád. (se hívni nem tudsz, se téged nem tudnak hívni stb)
De ugyan úgy számláznak.

Nem akarok turkálni a pénztárcádban, de mivel szeretnéd megtartani a szerződést, én a helyedben valami baráttól, ismitől, rokontól kérnék kölcsön, hogy a tartozást rendezzem, mert a tartozásnak van egy olyan hátulütője is, hogy "preventeles" leszel (szolgáltatók közötti fekete lista). Sokkal macerásabb lesz a későbbiekben szerződést kötnöd. Akár itt, akár máshol.

Viszont esetedben a 2 havi tartozás nem 2*10 ezer, hanem 2x11 ezer lesz. Mivel gondolom e-packos vagy, így van rajta az 1000 ft kedvezmény, ami ha nem időbe fizetsz ki számlázódik.

Vagy van szerintem itt is lehetőség méltányossági szerződés bontásra vagy tarifa váltásra. Viszont mindenképp ügyfél szolgálatot hívd. (Mivel redes vagy, van red asszisztens.)

:R

(#49025) Soulfly842 válasza szabacsik (#49022) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szia!

Az előttem szóló tévesen írta: hírközlési hatóságok szerinti szabályzás értelmében aktív hűségidő alatt is lehet szüneteltetni a szolgáltatást legfeljebb fél évig, de gondolom, akkor a Vodánál is úgy van, hogy azzal az időtartalommal a hűségidő kitolódik.Minél hamarabb állapodjál meg velük, hogy ne kerülj még nagyobb slamasztikába. 2500 Ft viszont a részletfizetési megállapodás díja, amit utólag ki kell fizetni.

(#49026) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#49025) üzenetére


Soulfly842
addikt

Továbbá csökkentett díjat ez alatt is kell fizetni. Az előfizetési díj 27%-át. Az ilyen megállapodásoknak feltétele szokott lenni, hogy ilyenkor viszont az időközben elkészülő számlákat szigorúan határidőre kell fizetni.

(#49027) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Bejelentették, a Vodafone megveszi az UPC-t!

Frissítés: cikkünk megjelenését követően, szerda reggel a felek hivatalosan is bejelentették szándékukat, így a kiadott közlemények szerint immár bizonyos, hogy a Liberty Global eladja német, román, cseh és magyar leányvállalatait a Vodafone Csoportnak. A 19 milliárd eurós összértékű tranzakció a jövő év közepén zárulhat le, az Európai Bizottság jóváhagyását követően.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49028) #08205312 válasza radio100jozs (#49027) üzenetére


#08205312
törölt tag

Ezek után kíváncsi vagyok, mire megy az új tulajdonos a telenorral, illetve a digi a mobilos terveivel.

[ Szerkesztve ]

(#49029) radio100jozs válasza #08205312 (#49028) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, kicsit felbolydul a piac, indul a Digi mobil, a Digi megveszi az Invitel vonalas részlegét, a Telenort eladták, és itt van a Voda-UPC akvizíció is.

(#49030) #08205312 válasza radio100jozs (#49029) üzenetére


#08205312
törölt tag

Valószínű jönni fog a vodától a vowifi, és ezzel szabad mobilos frekvencia szabadul fel.

(#49031) Soulfly842 válasza radio100jozs (#49029) üzenetére


Soulfly842
addikt

És a legnagyobb konkurencia már réges-régen tudja, hogy a Voda foggal-körömmel azért küzd, hogy az egyik fő vezetékes konkurenciája legyen... Szerintem már a részletekről is több benyomása volt, mint bármelyik média-résztvevőnek.

[ Szerkesztve ]

(#49032) California1 válasza radio100jozs (#49029) üzenetére


California1
őstag

"Indul a Digi mobil" :-)
Igen nehezen akar...
A UPC is a voda hálót használata/használja még sem borította csomagjaival a piacot. A Digi se fog vélhetően 1 csilliardért saját hálót kiépíteni. Szerintem ha egyszer el is indulnak mint "mobilszolgáltató" szerintetek lesznek a pofámleszakadcsomagjaik??

(#49033) eami válasza California1 (#49032) üzenetére


eami
addikt

gondolom igen, mint anno a vodának is voltak.

(#49034) bul07 válasza California1 (#49032) üzenetére


bul07
nagyúr

Pedig szerződik a tornyok helyére
Mi falunkba is megvan már a Digi tornyának a helye hogy hova fogják építeni, és ha jól tudom ahol tornyot épít ott fog vezetékes internetet is kiépíteni legalábbis nálunk így tervezik
Optikát emlegetnek, na de hogy milyen sebességet akarnak adni azt nem tudom, meg lehet kamu is

De a torony helye már fix

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#49035) California1 válasza bul07 (#49034) üzenetére


California1
őstag

Lehet igy lesz ahogy írod de mire kiépítik elindítják az évek.... persze ha saját lesz és nem bérelt.

(#49036) bul07 válasza California1 (#49035) üzenetére


bul07
nagyúr

Voda is úgy kezdte hogy más hálózatán szolgáltatott
Aztán jól megszívták a vodások mikkor leálltak ezzel a gyakorlattal, mert csak főutak mellet meg városokban volt térerő
Emlékszek nekem is vodás számom volt akkoriba, majd 35Km kellet autózzak hogy legyen térerőm, na akkor váltottam vodáról
Persze utána kiépítették de én nem tértem vissza

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#49037) szabacsik válasza bucihost (#49024) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Az lenne a legkisebbik baj, ha csak tiltanák a kártyát, de emailba arról írtak,hogy felmondják a szerződést.
(a hosszabb story hogy nem magamnak hoztam ki hanem rokonnak de 2 hónapja ígéretés van és bíztam benne, de ideje elkezdenem a kezembe venni. Mindegy. Én hibám. Tanultam belőle. Öröm az ürömben, hogy anno telefont is akart kihozatni vele, de abba már nem mentem bele. És a kéthavi tartozása valami 36ezer mert vásárolt is... ).
Felhívom őket és meglátjuk.
Még egyszer köszönöm! :R

/\____/\

(#49038) radio100jozs válasza bul07 (#49036) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Digi már most nagyobb lefedettséggel indulhat, mint a Voda tette 1999.11.30-án, és rá 1 évre már le is kapcsolták a Telekom hálóról a Vodásokat. A Vitamax City kártya mikor elindult, meg a Rock&Roll csomag, az csak a saját hálón működött, azért volt "kedvezőbb", és akkor pl. az 52-es úton Kecskemét után csak Solton volt Voda antenna, meg az autópályákon. A Voda ott meg csak 1800-al ment, eleve ez is volt a pályázatban, hogy a 900-on nem indíthatott 1-2 évig. Egy a lényeg, az NMHH oldalát nézve, és a helyszíneket, ahová napi szinten 2-5 antenna építésére kérnek engedélyt, most az eldugott kis falvakban is épít a Digi már. Ráadásként arról meg nem is kell engedély, így nem is látni, ami meg épületekre, vagy meglévő antennákra szerel fel a Digi. Ettől függetlenül a Voda anno elindult az 1800 MHz-en 2*15 MHz-es készlettel, a Digi meg most 2*5 MHz-el, így csodákra nem szabad számítani a Diginél. Na meg azért a Voda lefedettséggel is vannak néha gondok, akkor ezt képzeljük el a Diginél, mint ha vissza mennénk az időben 15 évet, amikor még nem volt alap a metróban, meg a mélygarázsokban, irodaházakban a beltéri lefedettség.

(#49039) Kbali válasza radio100jozs (#49027) üzenetére


Kbali
nagyúr

2019. nyarára várják az Eu engedélyt, a tényleges összeolvasztás csak utána kezdődhet el - mire ebből érdemi konkurencia lesz, az kb. 2020 vége.

(#49040) viktorhu válasza Kbali (#49039) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, az érdemi összeolvadás akkorra, de együttműködés a két cég között előbb is elképzelhető. Érdekes például, hogy amikor bejelentették, hogy a Digi megveszi az Invitelt, az Invitel napokon belül lecsökkentette az új szerződésekre vonatkozó árait kb. telekomos nagyságrendűről kb. digis kategóriára, függetlenül attól, hogy azóta sincs még az összeolvadásra versenyhatósági jóváhagyás.

(#49041) Kbali válasza viktorhu (#49040) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem tehetnek ilyet (persze igen), hiszen addig továbbra is versenytársként kell működniük.

(#49042) Batib


Batib
őstag

Milyen megoldást javasoltok erre a problémára? Kártyás csomagom van 300MB nettel. A hétvégén szükségem lenn kb. 1,5GB adatra, de még a 300 sem fogyott el.Ha erre kérek még 1GB-tot az hozzá adódik, és ha mégegyszer 1GB akkor az is? Vagy hogy csináljam? A Vodánál nincs olyan mint a thome-nál, hogy veszek valamennyi adatot és tart amíg tart, akár 1 évig is használhatom. (asszem maraton a neve)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#49043) edk-


edk-
őstag

A Digi nem ,,fog'' saját hálót kiépíteni, hanem egy ideje már folyamatosan építi azt.

Működő Digi bázisállomások

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#49044) viktorhu válasza Kbali (#49041) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincsenek versenyben igazán az érintett országokban, mást szolgáltatnak. Az angoloknál versenyben vannak, de ott nem is veszik át a hálózatot.

Ha pl. lazítanak a UPC virtuális mobilszolgáltatására vonatkozó korlátozásokon (pl. bekapcsolják nekik is a 4G-t), akkor quad play ügyben máris előbbre vannak. Beleszólhatnak esetleg befektetési döntésekbe is (a UPC a koaxot nyomja, a Voda az optikát). Esetleg mobil adatkedvezmény horizon go-ra?

(#49045) bul07 válasza radio100jozs (#49038) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze, csak arra utaltam hogy voda se úgy kezdte hogy egyik pillanatról a másikra országos térerő

Milyen volt már akkoriba hogy a voda ingyen sim kártyákat osztogatott 1500Ft-al feltöltve, most csinálnának egy ilyen promóciót több 10e új vodás szám lenne, és biztos sokan vodánál ragadnának

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#49046) 4Grider válasza Batib (#49042) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs Maraton a vodánál.

(#49047) gerner1


gerner1
veterán

A Vodafone megvette az UPC -t ... -hogy ebből mi lesz (?) ...

(#49048) radio100jozs válasza gerner1 (#49047) üzenetére


radio100jozs
őstag

Fél napos hír, és erről szól minden, ha visszaolvasnál is.

(#49049) gerner1 válasza radio100jozs (#49048) üzenetére


gerner1
veterán

Valóban. Figyelmetlen voltam.

(#49050) Daffni2 válasza gerner1 (#49047) üzenetére


Daffni2
addikt

Lenyomják a Telekomot :D

"Aki ad,az nyer"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.