Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) Lauda válasza v.attis (#31549) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor minek hivogatsz markaboltokat?

(#31552) tomp válasza Kicsirics77 (#31526) üzenetére


tomp
félisten

A 2,6GHz-es LTE cellák harmat gyengék! 350méterre vagyok az állomástól és nem látja a telefon. Kb 300méternél van valami voda lte. Ehhez nem elég csupán a meglévő cellákon bekapcsolni. Rengeteg új cella kell!

(#31553) Kicsirics77 válasza tomp (#31552) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem is azt mondtam,hogy egyszerre lefedték ma az egész országot hanem pest egyes részei illetve a cikkben említett 10város,most jelenpillanatban nem tudom megnézni mivel nincs nálam a telefonom,és 24.-ig nem is lesz nálam utána meg majd valamikor csak 2-3 hét mire megyek szolnokra ahol lenne lte.Bár ha így haladok akkor vasárnap Páfommal felhozatom a telefont pestre magamnak.Mondjuk korházba nemszivesen hozom be de majd meglátom még.
Egyébként meg lesznek fejlesztések ezt meg biztos forrásból tudom,szóval nem marad ilyen harmat gyenge az biztos.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#31554) Zack1899 válasza hroberto (#31541) üzenetére


Zack1899
tag

1 giga :)

Mások döntenek a fejünk fölött. Ki tudja, mi folyik a színfalak mögött?! Kapukat döngetünk, de nem fogadnak, és a kiskapuk is zárva maradnak.

(#31555) tomp válasza Kicsirics77 (#31553) üzenetére


tomp
félisten

Na de akkor fedjenek le egy utat teljesen. Most ugyan azon az úton sétálva: van, nincs, van, nincs. :-)

(#31556) hroberto válasza Zack1899 (#31554) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor jó. Ma váltottam 500 Megásról 2 Gigásra, persze az ügyintéző nem tudta biztosan megmondani, hogy tiltják-e, vagy sem. :U
Köszi a választ!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#31557) v.attis válasza Lauda (#31551) üzenetére


v.attis
őstag

Jó, akkor MÁRKAKÉPVISELET... A voda jó nagy üzletére gondoltam, ami megyeszékhelyen van a bevásárlóközpontban. Tehát nem egy kis pici üzlet egy szem álmos eladóval.

(#31558) Lauda válasza v.attis (#31557) üzenetére


Lauda
félisten

Bocsi, akkor felreertettem. Nokia markaboltra gondoltam.

(#31559) xcbiker


xcbiker
addikt

Van valakinek rálátása a Vodafone-nál vásárolható készülékekre?
Úgy értem miket rendel a jövőben a samsungtól...
Konkrétabban.... Lesz-e és mikor Samsung Galaxy Alpha az ezüstön kívül más színben?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#31560) eami válasza xcbiker (#31559) üzenetére


eami
addikt

IGEN!

A vodafone vezetőinek, akik nem fogják az orrodra kötni :U

(#31561) mukibuci válasza xcbiker (#31559) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

[link]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31562) xcbiker válasza eami (#31560) üzenetére


xcbiker
addikt

Igazán építő jellegű hozzászólás volt mindkettő. :R Kár volt koptatni az ujjatokat! :U Gratulálok! :R Az értelem megint a tetőfokára hágott!! :C

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#31563) Daffni2 válasza xcbiker (#31562) üzenetére


Daffni2
addikt

Már megbocsáss, de hülye kérdésre milyen válaszra számítottál?

Még ha van is rálátása itt valakinek ezekre, majd egy nyilvános fórumon üzleti titkok, belső bizalmas információk kiadásával kockáztatná az állását?

"Aki ad,az nyer"

(#31564) Viktor0610 válasza xcbiker (#31562) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Telenor gyakorlatából kiindulva a Vodafone esetében sincs rálátása "senkinek", milyen készülékeket fognak forgalmazni.
Sem típusra, sem színre vonatkozóan...

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#31565) xcbiker válasza Viktor0610 (#31564) üzenetére


xcbiker
addikt

Ennyire voltam kíváncsi. Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#31566) xcbiker válasza Daffni2 (#31563) üzenetére


xcbiker
addikt

Hű de bizalmas info ez...
másrészt nem kértem hogy itt válaszoljon.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#31567) eami válasza xcbiker (#31566) üzenetére


eami
addikt

de neked pont el lehet árulni, nem? :C :U

(#31568) berbatov2 válasza xcbiker (#31566) üzenetére


berbatov2
senior tag

Igazabol minden heten elojon ez a kerdes, talan ezert valaszlonak igy a forumtarsak.

(#31569) Sztbeni válasza tomp (#31552) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ez jelenleg gyakorlatilag egy nyílt 4G teszt, majd ha igazán elindul sokkal jobb lesz.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#31570) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Melyik a legolcsóbb feltöltős mobil internet hűség nélkül?

(#31571) Landsmann válasza Buster17 (#31570) üzenetére


Landsmann
addikt

Mindhárom szolgáltató nyújt feltöltőkártyás mobil internetet. Úgy vannak kitalálva, hogy nem konkurenciái egymásnak. Attól függően, hogy várhatóan mennyi adatforgalmat és mennyi idő alatt akar az ember elhasználni, hol az egyik, hol a másik, hol pedig a harmadik az előnyösebb. Mindegyik szolgáltatótól van modemem és feltöltőkártyás netem a laptophoz. Felváltva használom, mikor melyik az előnyösebb.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#31572) Buster17 válasza Landsmann (#31571) üzenetére


Buster17
addikt

Akkor 3000forint alatt nem úszom és csak 1gb ami elég karcsú. 5gb meg sok 5ezerért.
Aranyközépút meg nincs mert ezeknek nem lenne jó biznisz... :(

(#31573) Landsmann válasza Buster17 (#31572) üzenetére


Landsmann
addikt

Vodafonenak van napi, heti és havijergye.A napi 500 mega, 690 Ft, a heti 1 gb 2490 Ft. A havit nem tudom most így fejből. A telekomnak pedig sávos a csomagja. 30 naponta zárják le, adatforgalomtól függ az ár. 100 mega 500 Ft, ha a 100-at túlléped, újabb 500-at vonnak le, azzal talán 500 megáog mehetsz. Aztán így tovább talán 10 gigáig.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#31574) Buster17 válasza Landsmann (#31573) üzenetére


Buster17
addikt

ezek a napi meg a heti jegyek is akkora baromság... Ha 1 hónapot netezek így akkor már 10ezer felett vagyok :W

Külföldön sokkal jobb a helyzet, nincs túlbonyolítva és mindenki örül. 10euro 3 giga!

(#31575) vgyuri válasza Buster17 (#31572) üzenetére


vgyuri
őstag

3.000-ért a Tesco Mobile 2gb-ot ad, alapegyenlegből vonódik le. Pl. feltöltöd 3.000-rel amit netre felhasználsz, kapsz mellé még 3.000 forintot, ami 59 forintos percdíjon lebeszélhető (50 perc).

(#31576) Sayuar válasza Buster17 (#31574) üzenetére


Sayuar
őstag

digi move 2 GB hűség nélkül 1900 Ft, ha van bármilyen másik digi előfizetésed (műholdas TV, kábel TV, internet). Hűségidő nincs, a 2 GB után lassítanak, nem kapcsolnak ki.

(#31577) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
Van egy lejárt hűségű iphone 5-öm. Bementem a helyi vodafone üzletbe hogy lejárt a hűség gari stb szeretném hivatalosan függetleníteni a készüléket. Csak rázták a fejüket hogy a vodának nincs ilyen szolgáltatása :Y
Pedig több helyen is olvastam van. Akkor most mi az igazság?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#31578) stairmaster válasza bull84ghia (#31577) üzenetére


stairmaster
tag

Szia!

Azaz igazság, hogy 2500 Ft-ért függetlenítik. A csavar ott van, hogy 2012. szeptember 1. után csak akkor függetlenítik ki, ha átmész másik szolgáltatóhoz, és viszed a számhordozási papírt.

(#31579) bull84ghia válasza stairmaster (#31578) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ez érdekes üzletpolitika :W
Köszi az infot.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#31580) v.attis


v.attis
őstag

Nem tudjátok mennyire komoly vizsgálat van a vodánál, ha telefont akarok venni? 6 éve náluk vagyok két előfizetéssel és újra szerződést hosszabbítanék. Viszont amit kinéztem telót, az 5000 Ft. havonta náluk. Ezzel se lenne baj, de a munkaszerződésem határozott idejű... Nem tudom számít-e...?

(#31581) Zsocy155 válasza v.attis (#31580) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én amikor hosszabbítottam és telefont is vettem (20K előleg + 12 havi részlet) akkor semmit nem kértek csak a telefonszámot és az ügyfélbiztonsági kódot. Személyesen üzletben.

(#31582) Daffni2 válasza bull84ghia (#31577) üzenetére


Daffni2
addikt

Forrás (ÁSZF Lakossági Díjszabás melléklet):
"A 2012. szeptember 1-je előtt kötött Előfizetői Szerződések esetében Előfizető a hálózati zár feloldását a hálózati zár
feloldásának díjának megfizetése után kérheti.

A hálózati zár feloldására akkor van lehetőség, ha Előfizetőnek nincs díjtartozása.

A hálózati zár feloldásának díja

Az előfizetői szerződés megkötésétől számított 0-1 év között: bruttó 20.000 Ft
Az előfizetői szerződés megkötésétől számított 1-2 év között: bruttó 10.000 Ft
Az előfizetői szerződés megkötésétől számított 2 év után: bruttó 2.500 Ft

A készülék hálózati zárának feloldását a Szolgáltató márkaképviseletein lehet kérni. A márkaképviseletek listája a
Szolgáltató honlapján (wwww.vodafone.hu) elérhető. A készülék hálózati zárának feloldását az Előfizető hajtja végre,
miután a hálózati zár feloldásához szükséges kódot a Szolgáltató postai úton – levélben – eljutatta részére. A Szolgáltató
vállalja, hogy a hálózati zár feloldásához szükséges kódot tartalmazó levelet a jelen Díjszabás szerint befizetett díjaknak a
Szolgáltató könyvelési rendszerében történő rögzítésétől számított 15 munkanapon belül postára adja, az Előfizető a kód
ismeretében végezheti el a feloldást. Kivételt képeznek ez alól azon készülékek, amelyek esetében a
feloldást az Előfizető a
készülék jellemzői miatt nem tudja elvégezni (pl. nincs billentyűzet). Ezen esetekben a feloldást vagy a gyártó, vagy a
Szolgáltató végzi el, 30 munkanapos határidőn belül."

A 2012. szeptember 1-je után kötött előfizetői szerződések esetében a határozott időtartam alatt a szerződés megkötésekor (ideértve az újabb határozott időtartam vállalását is) vásárolt készülék hálózati zárának feloldását kizárólag számhordozás esetén biztosítjuk.

A zár feloldásának feltételei:

- Az előfizetéshez tartozó hívószám elhordozása sikeresen megvalósult

- Készülékkedvezmény összegének megfizetése

- Hálózati zár feloldás díjának megfizetése (lásd: ÁSZF Díjszabás)

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#31583) vgyuri válasza stairmaster (#31578) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha pl. valaki feltöltő kártyásan veszi a telefont, de nem tölt rá és 1 év után megszűnik a száma, akkor a telefon örökre vodafone-os marad?

(#31584) bull84ghia válasza Daffni2 (#31582) üzenetére


bull84ghia
őstag

:R
A csavar a dologban hogy a készülék nem is az én nevemre lett véve mivel használtan vettem.
Megpróbálkozom az applenél hátha ott van rá lehetőség.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#31585) eami válasza Daffni2 (#31582) üzenetére


eami
addikt

tehát ha én vettem nem rég egy telefont go+ csomagban de már 10+ éve előfizető vagyok akkor 2500 forintért megkapom az unlock kódot? aszf szerint legalábbis igen :)

(#31586) LightManTM válasza eami (#31585) üzenetére


LightManTM
csendes tag

Szia!

Nem.

Idézem: "...(ideértve az újabb határozott időtartam vállalását is) vásárolt készülék hálózati zárának feloldását kizárólag számhordozás esetén biztosítjuk."

Tehát hiába vagy 10 éve előfizető, ha mondjuk 3 hónapja hosszabbítottál készülékkel, akkor az bizony 3 hónapnak számít, és mivel 2012. október 1-je után vagyunk, így csak számhordozás esetén kérhetnéd, és az első évre érvényes díjat kell fizetni + mivel elhordozol kötbér megfizetésével kérheted csak.

(#31587) LightManTM válasza bull84ghia (#31584) üzenetére


LightManTM
csendes tag

Az Apple nem sokat fog tudni tenni.

Ha nem a te nevedre/előfizetésedre lett megvásárolva a készülék, akkor te sehol nem fogod tudni kérni a feloldást. Hiába megvásároltad az előfizetőtől, a feloldást csak ő kérheti.

[ Szerkesztve ]

(#31588) Lauda válasza vgyuri (#31583) üzenetére


Lauda
félisten

Aki ilyet csinal, az meg is erdemli. :D

(#31589) eami válasza LightManTM (#31586) üzenetére


eami
addikt

tényleg az kimaradt. köszi :) mondjuk nem értem minek ennyire szívatni a népet mert egy részt a többieknél simán kaphatnak unlock kódot (nyilván kötelezettség lejártát követően) másrészt meg (bár ilyet nem szabad) de "One unlock code costs 5.99 EUR. ".

(#31590) Sayuar válasza Lauda (#31588) üzenetére


Sayuar
őstag

arra gondolt, hogy ha már van egy vitamax pre-paid száma, és vesz egy készülékcsomagot, amiben értelemszerűen van egy másik hívószám, akkor mi a helyzet, ha ezt az új számot időközben kikapcsolják (minek tartaná meg, és minek töltené évente), de a telefont később (2 év múlva) szeretné függetleníteni?
Ez egy fórum: gondolom a hasznos tanácsok miatt írnak ide emberek, és nem az "úgy kell neki" típusú bejegyzések miatt...

(#31591) Lauda válasza Sayuar (#31590) üzenetére


Lauda
félisten

Azert remelem leesett a mondandom es az arcocska is. :)

Feltoltosen miert vesz valaki fuggo telefont?

Mi szamit hasznos tanacsnak? :)

(#31592) Sayuar válasza Lauda (#31591) üzenetére


Sayuar
őstag

miért vesz függő telefont?

Pl:
Nokia 735 bolti ár 80.000 Ft-tól kezdődik a megbízható boltokban
Vodánál 68.000 Ft
Tehát pont 12.000 érv szól mellette.
Az aki 10 éve vodás, és a készülék vásárlásakor nem gondolkodik szolgáltatóváltáson, az inkább 12.000-el olcsóbban megveszi a vodától. De mi van, ha 2 év múlva mégis szolgáltatót váltana?

És igen, tudom, hogy van olcsóbban is, de azokról a boltokról megvan a negatív véleményem/tapasztalatom.

A lényeg: nem biztos, hogy ez az új fajta ászf (már ami a függetlenítésre vonatkozik) aggályoktól mentes...

(#31593) membrandj válasza Sayuar (#31592) üzenetére


membrandj
nagyúr

Hát ez pont rossz példa volt.
Gyári gari, rendes áfa, 85 ezer ft.
[link]

Bolti gari, rendes áfa, megbízható bolt, 70 ezer ft.[link]

Tudom,hogy a voda gyári garival adja, tehát a 85 ezreshez kellene hasonlítani,de a voda meg függő ugye.. Neked pedig ez volt a probléma.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#31594) Sayuar válasza membrandj (#31593) üzenetére


Sayuar
őstag

köszönöm a hozzászólásod, pont azt bizonyítottad, amit mondtam: a vodánál gyári garanciával olcsóbb függően a telefont mint máshol.
Azt pedig sehol se nem írtam, hogy a függőség probléma lenne. A történet onnan indult, hogy nem szerencsés az új ászf, miszerint csak számhordozás esetén biztosított (2 év után) a készülék függetlenítése.

(#31595) LightManTM válasza Sayuar (#31594) üzenetére


LightManTM
csendes tag

Nem csak akkor biztosítja.

A határozott idő alatt biztosítja csak számhordozás esetén. Ha már letelt a 2 év, akkor számhordozás nélkül is feloldják 2500 forintért.

Legújabb ÁSZF tisztábban fogalmaz:

"A 2012. szeptember 1-je után, határozott időtartamra kötött Előfizetői Szerződések esetében a határozott időtartam alatt a készülék hálózati zárának feloldását Szolgáltató kizárólag az Előfizető számhordozása esetében biztosítja."

Feltöltőkártyásnál meg gondolom a telefon vásárlásának napja a mérvadó, lévén ott nincs határozott idejű szerződés.

(#31596) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok! Készülék csere esetén, a jelenlegi micro simet nano -ra cserélném.mennyi idő kell a szolgaltatonak a régi számom aktivalasahoz?

(#31597) membrandj válasza Sayuar (#31594) üzenetére


membrandj
nagyúr

Te írtad: "Az aki 10 éve vodás, és a készülék vásárlásakor nem gondolkodik szolgáltatóváltáson, az inkább 12.000-el olcsóbban megveszi a vodától. De mi van, ha 2 év múlva mégis szolgáltatót váltana?"
Ha a függőség nem probléma, akkor ne is akard függetleníteni.

Kemény 2 ezer ft-al drágább a független..
Az bizonyítottam, amit írtam: A vodánál gyári garis ,voda függő 2 ezer ft-al drágább a bolti gari,de függetlennél.
Ha pedig független kell és gyári gari, akkor meg kell venni 85-ért.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#31598) Daffni2 válasza bandras54 (#31596) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem a régi számodat aktiválják, hanem a régi SIM et lecserélik a rendszerben az újra.
Ha az üzletben vásárolod a készüléket és kérsz nano SIM et akár ott azonnal lecserélik.

kb 15 perc és aktív az új SIM.

"Aki ad,az nyer"

(#31599) Lehiñito válasza LightManTM (#31595) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Hali.

Én is úgy értelmeztem az áfsz-t, hogy csak akkor köti számhordozáshoz a sim lockot, ha még nem telt le a 2év.
Ebből gondolván ha letelt a hűség szimpla 2500ft, és lesz egy független telód amivel utána azt csinálsz amit akarsz.
Természetesen most 2012.09.01. után kötött szerződésről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#31600) iday


iday
aktív tag

Senki nem tesztelte még a 4G sebességét? :F
Meg persze hol? A belváros elég tág fogalom. :D

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.