Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) sirszevenap válasza mukibuci (#31449) üzenetére


sirszevenap
addikt

Remélem. :K 5C van ebben az árban, viszont ő annyira nem vonz. Androidot most így hirtelen akaratomon kívül pedig nem szeretnék.

Bankkártyával? Hát persze!

(#31452) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Nem értem a Vodafone logikáját. :W
Miért más egy vállalkozó 5e Ft-ja mint az enyém? Miért kerül 35e Ft-ba egy Samsung S4 mini üzleti csomaggal, és miért kerül pl Go csomaggal 70e Ft-ba?

(#31453) Daffni2 válasza DjKoxi (#31452) üzenetére


Daffni2
addikt

Az egyes készülékek árazási logikáját nyilván sokféle szempont alapján alakították ki.

Egy egy készülék árát kiragadva nem lehet következtetéseket levonni.

"Aki ad,az nyer"

(#31454) DjKoxi válasza Daffni2 (#31453) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Megnéztem ezt, és akkor sem értem miért ér többet a Vodafonnak egy friss kisvállalkozó, mint egy 10 éves ügyfél 5 db előfizetéssel, 0 nap díjfizetés késedelemmel.

(#31455) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Hmmm. Ez így érdekes:

"Az online pénztárgép adatszolgáltatása nem kapcsolódik internethez - mobiltelefon-alapú kommunikációval történik az adatszolgáltatás -, így az online pénztárgép adatszolgáltatása és a távközlési adó kiterjesztése egymáshoz nem kapcsolódó témakörök – írta kérdésünkre a Nemzetgazdasági Minisztérium."

Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy akkor BÁRMILYEN mobiltelefonalapú kommunikáció esetén sem kellene adót fizetni - ergo egyik mobilszolgáltatót sem fogja érinteni - azaz bármi amihez Sim kártya kell és azzal tudunk netezni (mobilstick, mobiltelefon) azt nem terheli az internetadó.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#31456) Bozek válasza Bogyi007 (#31455) üzenetére


Bozek
nagyúr

Olvasd el a teljes cikket, mielőtt örülsz. :)

"Ezek tehát nem az internetes szabványok szerint kommunikálnak az eszközökkel" - ergo az nem ugyanaz a mobilinternet, tehát ott nem kell fizetni, máshol viszont igen.

(#31457) Bling95


Bling95
őstag

az mitől lehet hogy a voda webshopban a céginfo kitöltésénél nemenged 0-t írni ? pár helyen elég nagy szükség lenne rá :D cégnévnél még engedte, sehol máshol nem

[ Szerkesztve ]

(#31458) Stanley-B. válasza Bling95 (#31457) üzenetére


Stanley-B.
őstag

lakossági megrendelésnél sem engedte a nullát... vicc

ps: ha vki véletlen menne a vodához iPhone 6-ot venni, és nem új előfizető, ne tegye. Van minden boltban készletük és jelenleg szerződéshosszabbítóknak nem adnak el, csak új előfizetőknek.

Ezek után természetesen már máshol lesz az új szerződésem.

[ Szerkesztve ]

(#31459) Vangelis válasza Stanley-B. (#31458) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Micsoda marketing...

Magyarán csak ügyfeleket akarnak ezzel toborozni... csak nehogy visszanyaljon a fagyi.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#31460) Drughi válasza Vangelis (#31459) üzenetére


Drughi
addikt

Voda Állami Dolgozók nevű tarifáról / flottáról tud valaki bővebb infót adni?

Pixel 7a

(#31461) Vangelis válasza Drughi (#31460) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ha ott dolgozol akkor a kapcsolattartónál kell érdeklődni.

Mivel csak dolgozók kaphatnak.
Ha jó tudom ott sem mindeki.

De nincs pontos infóm,.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#31462) n@p@lm válasza Drughi (#31460) üzenetére


n@p@lm
őstag

elég gagyi.
olyan 2500 a havi díj, ebben nincs net (külön kérhető szokásos lehúzós tarifával), igaz hogy olyan 12 forint /perc mp alapon, de én keveset beszélek, inkább net kéne de úgy meg már nekem drága (kettő előfizetéssel kell számolnom).
akinek amúgy is 3-4-e szokott lenni a havi számlája annak megérheti.

(#31463) Drughi válasza n@p@lm (#31462) üzenetére


Drughi
addikt

Akkor nem ezek a tarifák: [link]

Pixel 7a

(#31464) HofiZoli válasza Drughi (#31463) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ezek csak az úgynevezett "szolgálati telefonokra" érvényes tarifák. Amit a cég fizet az alkalmazottainak, vezetőinek. Saját részre jóval drágábbak a percdíjak és talán 50 MB net van a csomagban..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#31465) janeszgol


janeszgol
félisten

Sziasztok!

Egy rövid kérdésem lenne. Meg lehet szabni a napi maximális számlázási mennyiséget? Tehát kivédendően a túlszámlázást.

(Pl ha ellopják a telefonom, vagy valami más úton módon próbálnak meg lehúzni. Nem a Vodások, hanem a cslaókról beszélek.)

Magyarul úgy, mint a bankkártáyknál a napi limit.

(#31466) club1 válasza janeszgol (#31465) üzenetére


club1
veterán

Te beszélsz valakivel, és megszakad a vonal. Vagy hogy képzelted? Természetesen nincs ilyen lehetőség szolgáltatói oldalon. Okostelefonnal szerintem megvalósítható a figyelmeztetés.

(#31467) membrandj válasza club1 (#31466) üzenetére


membrandj
nagyúr

Úgy érti,hogy ellopják a telefonját és ő csak 3 órára rá veszi észre. Ez idő alatt amerikát hívogatva szép kis számla jönne össze.
Választ nem tudok erre,de szerintem lényegesen gyorsabb és egyszerűbb lenne az ügyfélszolgálatot felhívni.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#31468) Zsocy155 válasza janeszgol (#31465) üzenetére


Zsocy155
őstag

Ilyet kérdeztek a Vodafone honlapján is. Egy moderátor válaszolta, hogy a szolgáltató részéről nincs lehetőség ilyen korlátozásra.

(#31469) janeszgol


janeszgol
félisten

Mindhármótoknak köszönöm szépen! :R (Pont a kérdésemre kaptam választ.)

(#31470) Bling95 válasza Stanley-B. (#31458) üzenetére


Bling95
őstag

akkor személyesen kell bemenni sajnos :/

(#31471) eami válasza club1 (#31466) üzenetére


eami
addikt

aztán 2 óránként mégis megszakitja a beszélgetést.

(#31472) club1 válasza eami (#31471) üzenetére


club1
veterán

Függetlenül a számlázási rendszertől.

(#31473) Vangelis válasza eami (#31471) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem céljuk ilyen dolgokat megoldani.

Az előfizetés lényege, hogy minél többet költs.
T-nél és a Telenornál pont ezért vannak olyan csomagok mint a Fun vagy a Limit.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#31474) vgyuri válasza janeszgol (#31465) üzenetére


vgyuri
őstag

Minden előfizetőnek magának kell gondoskodni a védelemről:

- pin kód

- képernyő zárolása

- emelt díjas smseket és hívásokat tiltsd le

- kimenő nemzetközi hívásokat tiltsd le

- androidon bizonyos programok futtatásához is be lehet állítani védelmet

- egyéb védelem: pl. kapcsold be a bluetooth-ot, csatlakoztass hozzá egy eszközt amit folyamatosan viselsz pl. nyakban, ha a telefon nincs a hatókörön belül, akkor lezárások alkalmazása

-ha olyan helyre mész pl. buliba akkor vigyél egy pár ezer forintos buta telefont és feltöltőkártyás simet

(#31475) MKLS


MKLS
aktív tag

Mi van akkor, ha kötök egy 2 éves GO előfizut telefon nélkül 2690FT-ért és menet közben meggondolom magam és mégiscsak kellene szolgáltatótól készülék? Lehetséges ezután a tarifában leírt árral telefont elhozni, havidíj emeléssel?
A tarifén belüli különbség, hogy telefon nélkül 2690/hó, telefonnal meg 3190/hó.

(#31476) Bozek válasza MKLS (#31475) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tudtommal erre nincs lehetőség.

(#31477) Sayuar válasza MKLS (#31475) üzenetére


Sayuar
őstag

lehet, ha eltelt 3 hónap

(#31478) Tomeeka28 válasza MKLS (#31475) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Bármikor dönthetsz úgy hogy szeretnél készüléket, de ha új előfizető vagy az első 8 hónapban előleget is kell fizetned, ha nem akkor semmi akadálya 500 Ft-tal emelkedik a havi díj.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#31479) MKLS


MKLS
aktív tag

Tehát akkor mégegyszer a biztonság kedvéért.

Telefon vásárlás előtt vagyok és két lehetséges jelölt van.

Az első választás egy független szolgáltatón kívüli készülék, a második egy Vodafone-os telefon.

A GO csomag az mindenképp adott. (Régi 10+ éves Vodás előfizető vagyok)

Első esetben 2 éves előfizetéssel 2690HUF/hó lenne az előfizetésem, második esetben 3190HUF/hó.

Azért dilemmázok, mert ha nem tudnék megbarátkozni a független telefonnal, ha utálnám, akkor működik-e az, hogy eladom és bemegyek a Vodafone-ba a már élő 2 éves GO előfizummal, amihez készülék nem tartozik és kihoznék egy telefont a GO csomagban kiírt áráért és az egyetlen változás az a havidíj emelés 500HUF-al meg mondjuk onnan újra indul a 2 év? <--- Ha ez így lenne akkor szuper lenne!!!!

(#31480) Daffni2 válasza MKLS (#31479) üzenetére


Daffni2
addikt

Ha nem új szerződést kötsz, hanem tarifát váltasz, SIM only konstukcióban,2690 Ft lesz a hvidíjad.

Ha mégis majd szeretnél készüléket venni, bejelented a szándékot, és 72 óra elteltével vásárolhatsz készüléket, ez esetben a Go csomag 3190 Ft és onnantól 2 év a "hűség".

Csak új előfizetésekre vonatkozik a 8 hónapon belüli /kizárólag Márkaboltban lehetséges/, előleg fizetése melletti készülékvásárlás.

"Aki ad,az nyer"

(#31481) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!
Kaptam egy 0 forintos számlát már másodjára, ezzel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy ha csak simán otthagyom a számlát befizetetlenül - 0ft-ot nehéz fizetni - akkor kapok-e letiltást vagy egyéb "büntetést" mert nem fizetem a számlát? Vagy csak simán hagyjam úgy és nem történik semmi, mert ez nem számít számlabefizetés-elmulasztásnak? Köszi.

(#31482) Viktor0610 válasza bajusz15 (#31481) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben a számla 0 forintról szól, nem kell vele foglalkozz.

Gondolom, volt valami előleged vagy túlfizetésed, amit ebben a számlában írtak jóvá. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#31483) bajusz15 válasza Viktor0610 (#31482) üzenetére


bajusz15
senior tag

Igen, úgy vettem egy telefont előfizetéssel, hogy a 3. hónap után írják jóvá azt az összeget, amit vásárláskor kellett fizetnem. Köszönöm a választ! :)

(#31484) sifo996


sifo996
újonc

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem,Vodanal neztem most egy csomagot amely iPhone 5s-et tartalmaz 145 ezer forintert es hozza jár Vodafone Go csomag amelynek havi dija 3190(vagy csekkes befizetessel 3490) es az lenne igazabol a kérdés,hogy megéri e? Ti mit gondoltok erről esetleg valakinek valami vélemény akár a vodárol akár a telefonrol? (Telekomos vagyok es nem ismerem sajna annyira a vodat de olvasgattam es sokan leszoljak..)
Előre is köszi a választ!

(#31485) Daffni2 válasza sifo996 (#31484) üzenetére


Daffni2
addikt

Mit értesz leszólás alatt? Sokan?

Nézd meg a másik kettő topikját, ott is sokan leszólnak.

Ne a készülék ára miatt legyél Vodafone előfizető, szerintem a szolgáltatás minősége, a mindenképpen jobb és egyenletesebb lefedettség, az ügyfélkezelés miatt jobban járhatsz.

De 145 ezerért megkapod függetlenül is.

"Aki ad,az nyer"

(#31486) raziel01 válasza Daffni2 (#31485) üzenetére


raziel01
veterán

Viszont csak a Telekom csinált olyat, hogy drágultak a díjcsomagjai és bárkinek engedték ez miatt, hogy kötbér nélkül akármelyik csomagba leváltson. Volt aki 10 ezres díjcsomagról váltott 2 ezresre. Telefonok meg drágák a Vodánál (mondjuk másik szolgáltatónál is)

(#31487) Daffni2 válasza raziel01 (#31486) üzenetére


Daffni2
addikt

A Vodafone esetében pedig nem drágultak a csomagok. ;]

Amikor régebben volt drágulás, pld. a Telekom adó miatt,akkor a Voda volt az első aki bejelentette,hogy ez miatt drágulás lesz,és mindenféle korlátozás nélkül lehetett bontani ill. alacsonyabbra váltani.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#31488) Bozek válasza raziel01 (#31486) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hidd el, azt se magától csinálta a Telekom. Az előfizetőt hátrányosan érintő változás történt, szóval sok választási lehetőségük nem volt. Egy perben valószínűleg nem a Telekom javára ítéltek volna.

(#31489) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a problémám. Flottaelőfizető vagyok a Vodánál 2015 06.05-ig tartó hűséggel. Megpróbáltam a díjcsomagom módosítani a flotta go+ díjcsomagra (a havidíja 500 Ft-al több, 500 perc helyett korlátlan vodán belüli beszélgetés, ami változás az eddigi díjcsomaghoz képest) Vasárnap este megpróbáltam váltani, be is fogadta a rendszer, azzal hogy 48 órán belül értesítenek sms-ben. Tegnap viszont próbaképpen rámentem a tarifacsomag váltásra, ott pedig azt írta ki, hogy ön nem jogosult díjcsomagváltásra. Akkor a rendszerben vagy bennem van a hiba? Előre is köszi a segítséget.

(#31490) Bozek válasza Tappancs2001 (#31489) üzenetére


Bozek
nagyúr

Várd meg, míg kapsz SMS-t. Váltás közben akarsz megint váltani, szerintem ez nem tetszik a rendszerüknek.

(#31491) sifo996


sifo996
újonc

Szóval szerintetek inkább vegyem függetlenül az 5s-et es mondjuk hozza egy elofizut a vodánál?

(#31492) 313313 válasza Bozek (#31488) üzenetére


313313
addikt

Telenor mégis magasról a...rt az előfizető fejére, és megetette velük a drágább csomagokat.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#31493) trec12 válasza Daffni2 (#31487) üzenetére


trec12
addikt

Erre is azt mondták, hogy verseny van vagy mi fene és nem hárítják át majd az adót. :(( Aztán a lebeszélhetőség iránya stb. ugye emlékszünk.
Azért azt a bontást nem "erőltették" emlékeim szerint voltak a fórumokon panaszok doszt....

[ Szerkesztve ]

(#31494) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Sziasztok!
Másik fórumról küldtek ide, hogy infót kapjak. Szóval, szeretnék VoIP telefonálásra előfizetni, viszont mondták, hogy meg kell nézni, hogy az én csomagomban ez nincs-e letiltva. Ezt hol tudom megtenni? Ja, és céges (flottás) előfizetésem van.

(#31495) Bozek válasza CanibelZ (#31494) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az ÁSZF-ben. Nagy valószínűséggel le van tiltva, de vannak olyan NET-es kiegészítő csomagok, amikkel lehet engedélyezni.

(#31496) gabor9991 válasza CanibelZ (#31494) üzenetére


gabor9991
őstag

Ezt használd:
https://www.surfeasy.com

Igy megy a voip.

(#31497) chester99


chester99
aktív tag

Üdv

Lehet már tudni valami pontosat a 4g-ről? A szerződést már aláírták a frekvenciapályázatról.

(#31498) boxfan válasza chester99 (#31497) üzenetére


boxfan
tag

Ez engem is nagyon érdekelne.....Remélem,nem úgy lesz,mint a kéknél,hogy meghatározott tarifacsomaggal lehet használni...A Telekom teljesen korrekten,minden előfizusnak adja :C

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#31499) felhasználóx válasza CanibelZ (#31494) üzenetére


felhasználóx
tag

Èrdemes a mobilvoip alkalmazàst hasznàlni. Az nem tudjàk tiltani a szolgàltatók. Èn 100mb os minicsomaggal is problèma mentesen hasznàlom

(#31500) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. A Q-Trex kft. flottájában vagyok tag, a hűségem 2015.09.05-ig tart. Próbáltam egy magasabb flotta go + díjcsomagra váltani, aminek a havidíja akciósan 4990 Ft, ami így is magasabb a díjcsomagom 4600 Ft-os díjánál. A rendszer ennek ellenére nem engedi a díjcsomagváltást. Semmiféle díjtartozásom nincs, rendesen fizetem a számláimat. Ennek mi lehet az oka? Előre is köszi a segítséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.