Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Nemzetközis sofőr vagyok. Vodafone go+ csomagom van.
SMS-be azt küldik, hogy hazai adatmennyiséged külföldön is felhasználhatod. Ez most hogy is van? Mert én ha jóltudom külföldön roaming kell ami baromi drága.
Illetve melyik jobb ha én telefonálok haza vagy ha itthonról hívnak?
Választ előre is köszi!

(#31952) mukibuci válasza fesii (#31951) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

európa napijeggyel tudod kint használni a hazai adatmennyiséget

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31953) membrandj válasza fesii (#31951) üzenetére


membrandj
nagyúr

"Illetve melyik jobb ha én telefonálok haza vagy ha itthonról hívnak?"
Számold ki.
Fogadásért te ~ 30ft körül fizetsz+ a hívó alapdíja, ami a csomagjától függ.
Ha te hívsz , akkor nekem valami 70-90 ft körül rémlik,de ezeket megmondja a voda ügyfélszolgálat 2 perc alatt.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#31954) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem !
Egy hónapja lettem Vodafone GO előfizető+ telefont hoztam ki hozzá. Létezik az hogy elég sok területen nem tud csatlakozni a telefon a 3G-hez ?
Mert nálam legtöbbet H, H+ írogat, fogad a telefon. És itt beleértve Budapest több kerületében.
A készülékkel Lumia 630 biztos nincs gond, mert másik szolgáltatós kártyával simán vitte a 3G,
Előre is köszönöm.

kengyel

(#31955) club1 válasza kengyel (#31954) üzenetére


club1
veterán

A sebességek felfelé:
G-E-3G-H-H+-4g/LTE
Azaz:
GPRS, EDGE, 3G, HSPA, HSPA+, 4G (=LTE)

[ Szerkesztve ]

(#31956) Sztbeni válasza kengyel (#31954) üzenetére


Sztbeni
őstag

H = HSDPA
H+ : HSPA+ vagy DC-HSPA

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#31957) kengyel válasza club1 (#31955) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor a H, H+-rendben vagyok. Csak elég sokat van az E hálózaton is.
A másik szolgáltató... ott ugyan ezzel a telefonnal a 3G írja ki. Akkor lehet ez zavart meg engem :)
Nagyon köszönöm mindkettőtök gyors válaszát :R

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#31958) Sztbeni válasza kengyel (#31957) üzenetére


Sztbeni
őstag

A Telekom alapjáraton nem enged fel HSPA hálóra, csak sima 3G-re. Ezért van a sima 3G kiírás is. H és H+ akkor van, ha adatforgalom van. Voda mindig H lesz. Azért van sokszor E, mert a Telekom és a Telenor jóval kisebb 3G lefedettséggel rendelkezik

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#31959) kengyel válasza Sztbeni (#31958) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt viszont így tételesen nem tudtam. Már kezdtem parázni, hogy rossz a készülékem.
Köszi szépen a segítséget, és felvilágosítást :R

kengyel

(#31960) Bozek válasza membrandj (#31953) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha használja az Európa Napijegyet, akkor már az se drága, mivel a hazai percdíjakat számolják. Igaz, ennek napi 990 Ft az ára, szóval el kell dönteni, hogy mennyire éri meg. Mondjuk egy Red vagy Go+ előfizető még úgy is jobban járhat, ha sokat kell telefonálnia.

[ Szerkesztve ]

(#31961) felhasználóx válasza Bozek (#31960) üzenetére


felhasználóx
tag

Szerintem az eu napijegy a voda parasztvakítàsa. Hosszú tàvon nagyon dräga, pl egy folyamatosan az eu ban csatangoló sofôrnek.... Ennèl sokkal olcsóbb ( igaz egyszei beruhäzàsa dràgàbb) az alàbbi megoldàs: 1. Fûggetlen mobil. 2.helyi pre paid kärtya ( pl. Osztràk Nimm3, tôbb eu. orszàgban fel lehet hasznàlni az egyenlegèt) 3. Mobilvoip vagy reenger letôltèse + egyenleg feltôltés.

(#31962) Daffni2 válasza felhasználóx (#31961) üzenetére


Daffni2
addikt

Tényleg parasztvakítás.

Napi 990 Ft ért az itthoni percdíjon beszélhet,használhatja az adatmennyiségét.
Nem kell szarakodni,ha hívják,bocs most külföldön vagyok,nyugodtan beszélhet az otthoniakkal,ha van akivel díjtalanul beszélhet az is díjtalan.
Jó kis iPhone-val nem kapcsolja ki teljesen az adatroamingot és 3 nap alatt 100 egynéhány MB felhasználásért nem fizet 160 000 Ft ot mint a T-nél ;]

Tényleg kib@szás.

Eu ban csatangoló sofőr 19990 Ft havidíjért ingyen beszélhet korlátlanul nemcsak itthon hanem az EU országaiban, Izlandon, Liechtensteinben, Norvégiában, Svájcban, Törökországban és az USA-ban,és még 10 GB adatot is használhat.

szemét Voda. :O

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#31963) club1 válasza Daffni2 (#31962) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk tényleg a voda EU napijegye a legjobb hazai roaming csomag ajánlat, de azért legalább két apró betűs részt kihagytál (prepaid-postpaid 100 MB fölötti különbségek és a 2 év hűség). Ezen a fórumon nem illik egyoldalúan tájékoztatni.

(#31964) Daffni2 válasza club1 (#31963) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem volt konkrét kérdés, és ezért nem is tartottam fontosnak minden vonatkozó apró betűs részt bemásolni.

"Aki ad,az nyer"

(#31965) eami válasza Daffni2 (#31964) üzenetére


eami
addikt

csak a pozitívat ugyebár... meg azt sem említetted hogy default bekapcsolja a voda így akár egy fél perces hívás is 1000 forintba kerül ha nem figyelsz. Amúgy tényleg a legjobb ajánlat, de nehogy már letold azt aki szerint nem biztos hogy megéri. 1 fél napos kiruccanásra tipikusan nem biztos hogy megér akár egy ezrest is...

[ Szerkesztve ]

(#31966) Daffni2 válasza eami (#31965) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem szándékoztam letolni senkit.
Csak csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy akinek fontos,hogy külföldön is telefonálhasson, és internetezhessen és nem szeretne vagyonokat fizetni ezért, vagy éppen muszáj, mert dolgozik, akkor verhetetlen a Vodafone roaming megoldása.

Nyilván nem is annak szánták aki nem akar telefonálni külföldön.

Az automatikus bekapcsolás kifejezetten ügyfél igények miatt van.

Akik háborogtak miért nem működik automatikusan, miért kell a felhasználónak figyelni,hogy most aktív e vagy nem.
Nyilván megint csak azokról van szó akik ugyanúgy használni szeretnék a telefont külföldön is mint itthon.
Az életünk része lett, egyre több ember alkalmazkodott-állt rá erre.
Az,hogy ez helyes e vagy nem más kérdés.
Manapság már azt tapasztalom, hogy az emberek elvárják,hogy bármikor kapcsolatba léphessenek egymással.

Akinek csak az a fontos,hogy legyen mobilja,"biztonság" esetére,vagy csak azért,hogy elérhető legyen és néhanapján elérhessen valakit, ....nem nekik szánták az Eu napijegyet.

Azoknak sem,akiknek csak menősködésből kell divatos, drága készülék, de a használatért már nem akar fizetni.

"Aki ad,az nyer"

(#31967) eami válasza Daffni2 (#31966) üzenetére


eami
addikt

amúgy mennyit kell már csak várni 1 év és nem is lesz EU-n belül roaming? :)

Amúgy meg azok a szolgáltatók is viccesek akiknek csak menősködésből kell divatos, drága készüléket árulni, de a használathoz már nem akarnak normális netes csomagokat biztosítani, csak PC-re és tabletre :U

[ Szerkesztve ]

(#31968) Daffni2 válasza eami (#31967) üzenetére


Daffni2
addikt

amúgy mennyit kell már csak várni 1 év és nem is lesz EU-n belül roaming?

Addig a másik kettőnél vagy nem telefonálsz,vagy a gatyád is rámegy.

normális netes csomagokat biztosítani,

Mire gondolsz konkrétan?

"Aki ad,az nyer"

(#31969) eami válasza Daffni2 (#31968) üzenetére


eami
addikt

konkrétan arra, hogy tablethez vagy PC-hez ugyanannyiért többszörösét lehet kapni.... de ha gondolod nyugodtan felvilágosíthatsz hogy hol kapok pl 12GB netet telefonra 5 ezer forintért :U

(mármint vodánál)

[ Szerkesztve ]

(#31970) xoxotire


xoxotire
újonc

Sziasztok!
Lehet, hogy furcsa a kérdés, de meg tudja valaki mondani, hogy 2005-ben milyen kezdetű telefonszámokat osztott ki a Vodafone? Az első számjegy érdekelne.
Ja és feltöltőkártyás. Gondolom az előfizetésesnél máshogy van.
Ha esetleg azt is hozzá tudjátok írni, hogy kb. melyik hónapban külön köszönet!

(#31971) AMD Power


AMD Power
titán

Mai nappal átváltottam a Go-ra Matrixról. A számla zárásom pont 13-án van. A Matrixnál 0 perc volt már csak hátra a 150-ből. Ami érdekes viszont. A Netem újra "töltődött" , de a 100 perc lebeszélhetőségem 0. De van még hátra 31 nap a számlazárásig. Most akkor ez ,hogy van?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31972) felhasználóx válasza Daffni2 (#31962) üzenetére


felhasználóx
tag

Senki nem állította hogy szemèt a voda, sőt a másik kèt magyar szolgáltatóhoz képest sok mindenben jobb a híg f@s magyar tengererben......de valóban parasztvakítás a külföldi pre-paid kártyák roaming díjaihoz képest. Több külföldi szolgáltató a pre-paid csomagban igen kedvezmènyes kiegèszítő opciókkal kínálja a szolgáltatását a cégcsoport által lefedett országokban. Ezt a kedves magyar operátorok nem teszik. Persze külföldön a voda nem engedi -hogy ha az adott országban van voda szolgáltatás-, a magyar voda kártyával más szolgáltató hálózatán a roamingot. A külföldről történő VOIP ról meg nem is beszèljünk....abban az esetben über parasztvakítás.
Azèrt a havidíjèrt nagyon sok hónapig beszèlek külföldről, ja ès nem számolom hány percig.
Azèrt mert a telenyomor és a trémobil ebben sz@rabb mint a voda, attól az még nem jó. :O

Persze azt is hozzá kell tenni, hogy kint nem èrtettèk mièrt kèrdezem a VOIP tiltást. Az ott egy ismeretlen fogalom. Itthon tűzzel vassal üldözik.
Egyèbkènt bizakodva várom a digi-t ( hogy kicsit helyreteszi árak tekintetèben a három vízfejet) ès majd a roaming díj eltörlèsèt. Ha ebben rugalmatlanok lesznek akkor remèlem jó pár tízezer ember adatkártyája a szomszèdos eu. országokból lesz... :)

(#31973) felhasználóx válasza eami (#31967) üzenetére


felhasználóx
tag

Úgy tudom 1 èv ès roaming huss....(jelenleg) :)
...nem akarnak normális netes csomagokat biztosítani..." ha.jól tudom a telenornak is ilyen a kamu korlátlan csomagja.
Fèlreèrtès ne essèk nem akarom mindenárom fikázni a magyar szolgáltatókat, csak csont hülyènek néznek bennünket, legalábbis az Európa "szebbik" felèn lakókhoz kèpest....

[ Szerkesztve ]

(#31974) Daffni2 válasza felhasználóx (#31972) üzenetére


Daffni2
addikt

Persze külföldön a voda nem engedi -hogy ha az adott országban van voda szolgáltatás-, a magyar voda kártyával más szolgáltató hálózatán a roamingot.

Rosszul tudod:

ÁSZF
3.1.2.37. Alternatív roaming szolgáltatás  Előfizető az alternatív roaming szolgáltatásokat a Vodafone Magyarország Zrt. barangolási szolgáltatásától függetlenül veheti igénybe a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően az Európai Unió tagállamában és Liechtensteinben, Norvégiában, Svájcban, Izlandon (továbbiakban együttesen: EGT) Előfizető meglévő előfizetésével és SIM kártyájával, ezek módosítása vagy cseréje nélkül.

"Aki ad,az nyer"

(#31975) felhasználóx válasza Daffni2 (#31974) üzenetére


felhasználóx
tag

Ja a "nyomdafestèk" sokmindent elbír. Amit ezzel kapcsolatban ìrtam azt szemèlyes tapasztalatom, és nem csak ùgy a levegõbe kiàltott szó. Vagyis igazàból de, mert hàny NMHH- s szakember olvashatja és szól hozzà ehhez a fórumhoz a voda àltal fizetett bloggerekhez képest. ( jaj megint mit îrok, mindjàrt ki leszek moderálva ( sic !)) Olaszorszàgban és Romàniàban is tapasztaltam. Azokban az orszàgokban ahol nem volt direkt voda èrdek ott persze megvolt a szabad vàlasztàs joga... Biztonsàg kedveért volt nálam egy telenoros kàrtya is, természetesen annál mûkôdôtt, ott szabadon vàlaszthattam ki a hàlózatot.
Persze emiatt ugysem fog az átlagpolgár (mint én ) panaszkodni a felûgyeleti szerveknél, hisz volt roaming, elérhetõ volt a szolgáltatás, anyagi hàtràny nem èrt, ezért meg Magyarisztànban úgysem panaszkodunk.Megszoktuk már, hogy itthon így mennek a dolgok....

[ Szerkesztve ]

(#31976) club1 válasza felhasználóx (#31975) üzenetére


club1
veterán

Én ezt csak akkor tapasztalom, ha valamilyen roaming opciót is igénybe szoktam venni. Pl. novemberben európa napijegy mellett csak voda partnerre tudtam jelentkezni, de amikor már nem volt aktív az opcióm, simán fel tudtam menni Telekom hálóra is.

(#31977) Daffni2 válasza club1 (#31976) üzenetére


Daffni2
addikt

Nyilván, mivel az Eu napijegy csak a preferált hálózatokon használható.

"Aki ad,az nyer"

(#31978) AMD Power válasza AMD Power (#31971) üzenetére


AMD Power
titán

Erre valakinek valami ötlet?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31979) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Ha már roaming: a voda svájcot miért a kettes díjzónába teszi vajon? Mi lesz ha eltörlik a roamingot?

(#31980) Bozek válasza felhasználóx (#31961) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hogy töltöd fel egy külföldi prepaid kártya egyenlegét? Interneten keresztül? És ha nincs arra alkalmas bankszámlád?

(#31979) Grande Ale: Svájc független volt mindig is, most sem az Európai Unió tagja, valószínűleg ezért van a kettes díjzónába. A Telenornál az 1-es (vezetékes) és 3-as (mobil), míg a T-Mobilenál a 3-as zónában van Svájc. Tehát egy svájci mobil felhívása a Vodánál 160 Ft, a Telenornál 162, illetve 172 Ft, míg a T-Mobilenál 179 Ft.

(#31981) eami válasza Daffni2 (#31977) üzenetére


eami
addikt

szóval akkor feleslegesen másoltad be a szöveget... :U

[ Szerkesztve ]

(#31982) mukibuci válasza eami (#31981) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha egy plusz szolgáltatást veszel igénybe, akkor miért is nem szabályozhatják a felhasználását?

eunapijegy nélkül azt a hálózatot használod, amelyiket akarod

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31983) Frenky25 válasza AMD Power (#31971) üzenetére


Frenky25
tag

Szia. Hívj fel valakit, egy perc erejéig, egy pár óra múlva elméletileg frissül az online rendszer, és látni fogod az új perceket.

[ Szerkesztve ]

(#31984) AMD Power válasza Frenky25 (#31983) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt le csekkolom. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31985) eami válasza mukibuci (#31982) üzenetére


eami
addikt

amit kérés nélkül aktiváltak ugyebár... :U

Amúgy meg az volt a lényeg hogy a kedves kollégád rögtön ÁSZFel akar cáfolni, de nem teljes körűen tájékoztat ;)

[ Szerkesztve ]

(#31986) hegti


hegti
aktív tag

A Vodafone webshopján keresztül tudott valaki mostanában venni megrendelni/venni telefont?

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#31987) Bozek válasza eami (#31985) üzenetére


Bozek
nagyúr

Alapból aktív. Ha akarod, már aznap ki is kapcsolhatod, senki nem fog megbüntetni érte...

(#31988) eami válasza Bozek (#31987) üzenetére


eami
addikt

"ha egy plusz szolgáltatást veszel igénybe", plusz szolgáltatás miért is aktív alapból?

(#31989) asdf_ válasza eami (#31988) üzenetére


asdf_
veterán

+1
Ugyanolyan lehuzas automatikusan bekapcsolni, mint anno az automatikusan bekapcsolt 1000 Ft/megabyte internet. Majd ha valaki kulfoldre megy, es terveben all 50 percnel tobb bejovo vagy 14 percnel tobb kimeno hivast intezni -uzleti ut kivetelevel szerintem nem ez a standard-, az nezzen utana es gondoskodjon rola, hogy az neki hogyan a legolcsobb, majd rendelje meg/allitsa be. A tajekozatlan atlagpolgar alpabol probalja a leheto legkevesebbet/semennyit hasznalni a telefonjat kulfoldon, mert azt hiszi, hogy meg mindig horror ara van -inditani meg valoban, a netrol meg ne is beszeljunk-, ha csak annyit csinal, hogy az elso nap hazateleofnal/fogad otthonrol egy hivast, hogy megjottem, minden oke, es mar bukott is egy ezrest. Meg mondjuk egy egyehetes ut alatt meg ketto ilyet, es ott all harom ropi lehuzassal. Opciokat a legkevesbe sem elegans az elofizeto kerese nelkul bekapcsolni, plane ugy, hogy az esetek velhetoen boven donto tobbsegeben szarul jar vele.

[ Szerkesztve ]

(#31990) AMD Power válasza Frenky25 (#31983) üzenetére


AMD Power
titán

:R :R Jó lett.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31991) Frenky25 válasza AMD Power (#31990) üzenetére


Frenky25
tag

Ennek örülök! :) Így működik a rendszer, számlazárás után amíg nincs forgalmad, az előzőt mutatja, a net kvótát azért láttad mert, forgalmaztál mobilneten keresztül a hálózaton, így az már az új adatokat tartalmazta. :)

(#31992) Grande Ale válasza Bozek (#31980) üzenetére


Grande Ale
őstag

Svájcból telefonálni viszont 360Ft,ha jól emlékszem. Rablás.

[ Szerkesztve ]

(#31993) AMD Power válasza Frenky25 (#31991) üzenetére


AMD Power
titán

Mivel ilyen jó fej a Voda Asszony is kapott új telefont hosszabbítással. Én álltam az árat. 1 Ft volt. :DDD :DD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31994) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#31995) felhasználóx válasza Bozek (#31980) üzenetére


felhasználóx
tag

Igen neten keresztûl, vagy ha kint vagyok akkor shop-ban.

(#31996) MrPeekaboo válasza SpongyaBob (#31994) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Annak van valami jelentősége, hogy az Apple-nél nincs még elfogadtatva a Vodafone LTE hálózat, így LTE-re váltás előtt feldob egy üzenetet ezzel kapcsolatban? Látom páran így is tudjátok használni.

(#31997) SpongyaBob válasza MrPeekaboo (#31996) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem tudom mi lehet a jelentősége. Én használom :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#31998) Kicsirics77 válasza SpongyaBob (#31994) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hol lőtted?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#31999) SpongyaBob válasza Kicsirics77 (#31998) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Miskolc, belváros. A jel a méréskor végig maxon volt, a képmentés később történt a speedtestből. Szóval ez a sebesség még elég béta.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#32000) Kicsirics77 válasza SpongyaBob (#31999) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor csak igaz lesz amit vagy egy hónapja mondtam és leugattak,hogy karácsonyig 10 nagyváros plussz pest belvároban lesz LTE.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.