Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) Achill3uS válasza Zájec (#5497) üzenetére


Achill3uS
veterán

mit jelent neked az uj prime? énis használtam már a 64 bitest.
és közel sem személyes oldalról közelítettem meg a dolgot, hogy amit te látnál az rossz, csupán azt mondom ne feltétlen bízz meg egy programban, nézz utána több oldalról, hogy valóban akkora terhelést végez-e mint amennyire ő azt állítja neked az oldalsávban. pl ha közben netezel, meg filmet nézel, irhat akármit ki az a teszt hogy ő bizony 100%-ra terhel minden szálat, akkor vajon milyen erőforrásból szolgálja ki az azon kívüli utasításokat?

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5502) HSM válasza Achill3uS (#5501) üzenetére


HSM
félisten

Próbáld meg felhúzni "realtime" prioritásra.... Az egeret se fogod tudni megmozdítani... (De, Q6600 mellett kb 30 másodperc után picit arrébbment...) ;)
A windóz meg ugyebár időosztásos elven szolgálja ki az alkalmazásokat, szóval amíg nem küldöd meg közel realtime-ra, addig más process is fog futásidőt kapni. :K Ergo fogsz tudni netezni, filmet nézni. ;)

(#5503) Achill3uS válasza HSM (#5502) üzenetére


Achill3uS
veterán

ezt bármelyik programmal meg tudod csinálni, attól még nem fog a memória jobb címzést kapni, mert megküldöd a cpu-t real time-ba. memtest-nél az elérhető memória hiánya miatt nem tudsz elérni más alkalmazást normál prioritáson is. prime-nál nekem eddig se volt problémám smallfft futtatásával, i7-nél pedig az eddigieknél is kevesebb értelme van a blend-nek szvsz.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5504) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Na beröccent az új masina, elsőre minden működik. Vista 64bit kicsit bekattant, mikor ráengedtem a P45+C2Q driver-ekkel. de pár újraindítás után már működik rendesen. Persze lesz új Win, csak nem ma......

Proci természetesen C0, FPO 3843A786, márc 3-án csomagolták, Costa Rica-i gyártmányú. :) (Még jó, hogy nem csehszlovák :DDD )

Tuning meg ilyesmi holnap lesz, ma még ismerkedem az új lappal. Aki kíváncsi nézzen át a Giga X58 topikba, mindjárt írok pár érdekességet az UD5 lapról........

Kérdés:
CPU-Z vagy 4 féle procifeszt ír ki, össze-vissza változik. A konkrét VID-et mivel tudom megnézni? (CoreTemp, RealTemp nem ír semmit.) Egyenlőre minden alapon, látom a sok energysaver feature működik......

(#5505) ImI87 válasza ImI87 (#5504) üzenetére


ImI87
őstag

Én itt nagyban örömködök, és nem jár erre senki. :( :O
Pedig tele vagyok lelkesedéssel, kérdésekkel, stb.........

(#5506) HSM válasza ImI87 (#5505) üzenetére


HSM
félisten

Csak hagyunk kibontakozni.... :P
Amúgy üdv a klubban! :D

[ Szerkesztve ]

(#5507) ImI87 válasza HSM (#5506) üzenetére


ImI87
őstag

THX :R

Amúgy nálam is előjött a cicergés, és qrva idegesítő :W Idle is csinálja, meg a legkisebb task-nál is már nagosan (pl Total Commander megnyitása). :U Ez ellen lehet v.mit tenni? :F

(#5508) HSM válasza ImI87 (#5507) üzenetére


HSM
félisten

Persze, C1E OFF, vagy 160Mhz feletti BCLK..... (Nem tudom, mennyire kell felvinni, nálam most 165-ön van, és afölött se csinálja.) Alternatív rosszmegoldás elindítani egy prime-ot egy magon... :DDD

(#5509) SzlobiG válasza ImI87 (#5507) üzenetére


SzlobiG
félisten

Milyen lappal cicereg?

(#5510) ImI87 válasza HSM (#5508) üzenetére


ImI87
őstag

OK, de tuning még hátravan........

SzlobiG: Giga EX58-UD5
Eddig ilyen nem volt, csak a VGA-tól hallottam ilyesmit játékok menüjében, vagy Vantage -ban betöltés alatt. Eléggé zavaró..........

A VID nagyságáról hol tudnék megbizonyosodni? :F
Nézegettem a feszeket CPU-Z-ben, és volt olyan is, hogy 1,280V. És ez tök alap beállításon van, minden auto-n. Na most ha v.mi ilyesmi VID-je van a procimnak, akkor domos ki a kukába. :D sőt, ez még ráadásul drop esetén 1,280V

[ Szerkesztve ]

(#5511) SzlobiG válasza ImI87 (#5510) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor jobb ha hozzá szoksz nálam mondjuk idlébe nincs csak ha terhelve van. Vid-et tudtommal semmi nem írja.:U

(#5512) HSM válasza ImI87 (#5510) üzenetére


HSM
félisten

Itt felejtsd is el gyorsan a VID-et... Van ennek a procinak bőven... A Turbo-val nekem is hajlamos olyan feszt belőni magának, amivel még 3800Mhz-en is stabil.... Biztos, ami biztos, nemdebár? :U

(#5513) Zájec válasza ImI87 (#5510) üzenetére


Zájec
veterán

:C grat , összejött a csere a core i7 -re ;) űdv a táborban :D

"A VID nagyságáról hol tudnék megbizonyosodni?"
csak a biosban.... ott irja ahol beállitod a cpu vcore-t , baloldalt...
úgy ahogy mondja HSM kolléga ,,, a intel Turbo bekapcs , kikapcstól függöen változik a vid ( ha van olyan ;] ), a HT-ra assziszem nem változik... szóval nálam 1.28v és 1.23v a két érték a "Turbo"-tól függöen... szóval ezt lehet megnézni , most nem tudom hogy ez VID -e vagy nem.... nekem tökmindegy hogyhivjuk :D

"beállításon van, minden auto-n.."
régi alapszbaály hogy nem állitjuk "AUTO"-ra az feszeket , hanem számszerüen egy megadott értékre, alapesetben alapértékre , értelemszerüen... "normal"-ra...
egyedül a QPI/VTT-nek lehet vagy "kell"alapból többet adni talán...
a többi alapértéken elvileg elég.....

(#5514) ImI87 válasza HSM (#5512) üzenetére


ImI87
őstag

Akkor jó, nem festem az ördögöt a falra. :)
Majd szépen meg kell szokni az új rendszert, és biztos lesznek még hülyeségeim a Core2 érából. :B

Frissítettem bios-t F6-ra, amit a Giga honlapjáról szedtem. Ez a legfrisebb most ugye?
Feltettem az ET6-ot is, de nekm nem ír semmit a feszeknél, csak üres képernyő van. (Tuner fül, Advanced, Voltages) Ezt is most szedtem a honlapról.....

SzlobiG: :R

Zájec: köszi :R

Ismerem az alapszabályt, csak annyi dolog van, mhogy először hozzá sem nyúltam, csak az órát állítottam be. Minden teljesen alap beállításon van, MÉG !!!
Akkor a "VID"-del kapcsolatban megnyugtattál.

Hőfokok nem vészesek, full idle 33-36 fokosak, TRUE+2 venti a hűtés. Legfrisebb CoreTemp és RealTemp is ezt mutatja. A TJ max itt is 100° fok?

[ Szerkesztve ]

(#5515) Lauda válasza #97544192 (#5491) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, semmi gond, Te se haragudj, csak gondoltam hátha kicsit jobb kedved lesz. ;) Én sem szeretnék összeveszni se veled se mással, csípek itt mindenkit. :P

[ Szerkesztve ]

(#5516) Lauda válasza SzlobiG (#5511) üzenetére


Lauda
félisten

Nálad is van cicergés? :DDD Asusnál még nem olvastam, hogy lenne, nálam sincs soha.

ImI87: Grat a cucchoz, sok sikert hozzá! :R

(#5517) ImI87 válasza Lauda (#5516) üzenetére


ImI87
őstag

THX :R

ET6-hoz van ötletetek? csak ürs kép van, pedig bios is meg a progi is friss.......

(#5518) Zájec válasza ImI87 (#5517) üzenetére


Zájec
veterán

igen a TJmax 100 itt is... :)

az ET6 azért nem müködik szerintem mert nincs felrakva esetleg a chipsetdriver?
lehet hogy bezavarodott ,, a hiretelen cserétöl ... majd a friss oprendszerrel müködni fog bizti... ha rendesen újratelepited.. :)

(#5519) ImI87 válasza Zájec (#5518) üzenetére


ImI87
őstag

Persze, teszek majd új Win-t, csak ma már nem akartam azzal tölteni 3 órát. :N

Közben megnéztem biosban, proci feszhez 1,31V-ot ír...... ez jelent valami jót/rosszat?

(#5520) Lauda válasza ImI87 (#5519) üzenetére


Lauda
félisten

3 óra, Te atya ég, fél óra egy win a driverekkel. :D

Ezt a részét én pl sose néztem, de nem is érdekes, 3400-3800-ig nagyon kellemes fesszel tuningolható általában a 920, afelett már kell neki a power, hogy stabil is legyen, de ez így szvsz nagyon rendben van. :D

(#5521) Zájec válasza ImI87 (#5519) üzenetére


Zájec
veterán

propáltad rátenni még erre a rendszerre az x58 chipsetdriver-t ? az megvolt ?

ha kikapcsolod az intelTURBO-t akkor mennit mutat a biosban ?

(#5522) ImI87 válasza Zájec (#5521) üzenetére


ImI87
őstag

x58 driver-t feltettem
pill és nézem turbo nélkül is.......

(#5523) Lauda válasza ImI87 (#5517) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom a Gigánál mi ez a bios frissítés mizéria, de szinte mindenki ezzel van elfoglalva. Nekem még mindig az eredeti bios van a lapon, asszem az 1003-as és minden faszán megy. :D

(#5524) ImI87 válasza Lauda (#5523) üzenetére


ImI87
őstag

Hát, ha minden jó, akkor fölösleges. De lehet, hogy a jónál van még jobb is. :U Szerintem azért érdemes........ én ritkán láttam olyat, hogy egy új bios rosszabb, mint a régi.

(#5525) sniper elite válasza ImI87 (#5517) üzenetére


sniper elite
senior tag

ET6-nak kell elvileg menni ha F6-os biosod van fent és minden cd-n lévő drivert felraktál, de én kicsit csalódtam a progiban, mert procit úgy ahogy belőtte, de ramot nem nagyon... amúgy gratula hogy váltottál! Remélem sok örömöd lesz benne a jövőben! :)

(#5526) Lauda válasza ImI87 (#5524) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig van úgy néha, ez p35-nél is előfordult. :K

Persze van jobb is, de ha megnézem a bios listát asusénál, nincs ami engem érintene. :P

(#5527) ImI87 válasza sniper elite (#5525) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi a bíztatást, rendes vagy! :R

De azért tuningolni nem a Quick Boost gombokkal kellene, főleg olyan konfigot, mint ami neked van..... sokkal többet, és sokkal jobb feszekkel is ki lehet hozni abból a gépből. Gondolom láttad a többiek eredményeit. ;)

(#5528) sniper elite válasza ImI87 (#5527) üzenetére


sniper elite
senior tag

Általában én is biosban szoktam állítgatni, most használom kevesebb mint egy hete a ET6 progit, de igazából annyi kényelmet értem el, hogy stabilan belőtte 3.6GHz-re a procit, ami nekem játékhoz bőven elég! Sajnos elég csekély a tuning tudásom, pedig 7 éves korom óta van saját gépem, de annyira csak a játékokra voltam korlátozva mindig is hogy csak az utóbbi 2 évben kezdtem kicsit a tuningal foglalkozni! Ram tuning inkább ami egyenlőre nem megy annyira...

(#5529) #97544192


#97544192
törölt tag

Gratz a rendszerhez, ImI87! Mondtam, hogyha segítség kell, írj PM-et, és ha tudok, segítek. Egyébként ha a cicergést még nem intézted volna el, BIOS-ban lődd ki a C1E-t, azt csá :D
Na meg, ha lehet, akkor ma tegyél új Windows-t, mert egy cfg váltás után a régi be tud kettyózni, szóval nem ajánlom sokáig úgy hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#5530) serito válasza jugeen (#5492) üzenetére


serito
senior tag

Ez eszméletlen! Ez az órajel kellene a 3db 4890XFX-mellé! :K
Azonnal eladom a procimat és beszerzek egy D0-st.

Szép eredmények! :C

(#5531) serito válasza serito (#5530) üzenetére


serito
senior tag

(#5532) bignory


bignory
csendes tag

sziasztok van egy gondom: asus rampage 2 extrem lapom van es 12 gb OCZ ddr3 de lap nem megy csak 6 gb , ha mind 12 gb benne van akkor fagy le vagy jon a kek halal .
adtam ra voltot mindent kiprobaltam de semmi nem segiit kerlek irjatok :W :W :W

(#5533) HSM válasza bignory (#5532) üzenetére


HSM
félisten

1066Mhz-es rammal, alapbeállításon? Próbáltad így, esetleg 1 VGA-val? :U

(#5534) ImI87 válasza #97544192 (#5529) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi! :R
Majd írok, ma este lesz tuning meg tesztelés, biztosan lesz kérdés......
Cicergés eltűnt, belőttem 160 BCLK-ra, és így már nem csinálja.

Ma dobok fel új Win-t is......

(#5535) serito


serito
senior tag

Kapható egyáltalán magyarországon D0-ás 920-as proci?

(#5536) jugeen válasza serito (#5535) üzenetére


jugeen
addikt

nem

(#5537) serito válasza jugeen (#5536) üzenetére


serito
senior tag

Az baj mert már majdnem eladtam a procimat. Vissza kellene lépnem? Tudunk közelebbit mikor lesz?

(#5538) HSM válasza serito (#5537) üzenetére


HSM
félisten

Ott a 35xx-es Xeon... Azt kapni, D0-s, gyakorlatilag tudtommal a szerververziója a 920-nak....

(#5539) serito válasza HSM (#5538) üzenetére


serito
senior tag

Engen csak az 920 érdekel, de köszi.

(#5540) SzlobiG válasza jugeen (#5536) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mikor lesz elérhető nálunk kb? Gondolom előbb kisöprik a raktárakból az előzőket.

(#5541) jugeen válasza HSM (#5538) üzenetére


jugeen
addikt

asb-nál nincs, kvaz-mic-nál sincs eddig... hol lehet kapni?

(#5542) serito válasza SzlobiG (#5540) üzenetére


serito
senior tag

A nagyobb nagykereket már leinformáltam de nincs náluk. :N

(#5543) HSM válasza jugeen (#5541) üzenetére


HSM
félisten

Ez trükkös! :C Mikor felmerült a Xeon téma, gyorsan gugliztam, és több heyen is kínálták webshopban (google keresés) most meg már csak ez van, meg oldal nem található 2 helyen is.... meg van amit most ki se hozott az első pár oldalon... :U Mondjuk a 100-120K közötti ár se volt túl szimpi.... :D

[ Szerkesztve ]

(#5544) Invader HCA válasza HSM (#5543) üzenetére


Invader HCA
csendes tag

Üdv! Van egy i7-920-s rendszerem, azt szeretném kérdezni, hogy gyári hűtéssel(mert még nem mertem húzni a procit) meddig lehet biztonságban emelni a herzeken? Vagy tud valaki jó fajta hűtést a procira? THX!

Az erősnek a szive parancsol, a gyengének meg mások! "Szophoklész"

(#5545) HSM válasza Invader HCA (#5544) üzenetére


HSM
félisten

Hát a gyári hűtéssel max 3200 környéke HT val, anélkül 3500-3600, ahogy fórumtársak írkálták, az enyém bontatlanul ott áll a proci dobozában... Nekem Coolermaster Hyper 212 van hozzá, ami lehűti 3800-on is 80 fok alatt, HT-vel, de 4Ghz-en se megy a proci 85 fok fölé. Ennél picit jobb a Thermalright Ultrák illetve a Scythe Mugen 2. Ezek jutottak eszembe hirtelen, de mindjárt jönnek majd szerintem még ötletek.... ;)

(#5546) milbo válasza Invader HCA (#5544) üzenetére


milbo
aktív tag

Én is pont ebben a témában nyomozok. Az én gyárim mikor még hűvösebb volt, bírta 3.8-ig HT-vel. Most már csak kb. 3.6-ot. Ha még melegszik az idő (márpedig melegedni fog) akkor még lejjebb kell adnom.
Gyári hűtővel ezt Te is meg tudod csinálni. Prime-al kb. 70C volt a max, az még tűrhető.

Ha esetleg másik hűtőre fáj a fogad, akkor az alábbi kép segítséget nyújthat.

(#5547) ImI87 válasza milbo (#5546) üzenetére


ImI87
őstag

Srácok, isten ments, hogy beleugassak, de egy i7 rendszer mellé igazán beleférhetne egy rendes hűtő, és akkor nem kell a hőfokoktól parázni. lap+pri+ram minimum 150K, és 10K-ért mér komoly hűtőket lehet venni. szal érzitek az arányt........ :U

(#5548) OkosTibiKing válasza ImI87 (#5547) üzenetére


OkosTibiKing
tag

hát ja :) de pl nekem 8 napot kellet hütöre várni ami lett volna raktáron az nem fért volna be a házba ehez meg a lefogatohoz kellet várni de megérte :) kb 40 ora folyamatos 100% terhelés mellet HT onban volt 68°C-75°C-s 3360-on szobában átlag 20-25°C lehetett napszak fügöen.
amugy BOINC-setit futattam.

[ Szerkesztve ]

Okos Vok.

(#5549) milbo válasza ImI87 (#5547) üzenetére


milbo
aktív tag

Igazából nem akarom túlságosan tunningolni mert nincs értelme. Viszont azt meg szeretném megtudni hogy kb. mennyit tud. Gyári hűtővel ez meg ugye lehetetlen. Sajnos idáig még nem találtam olyan magyar oldalt ahol lenne egy részletes teszt több hűtővel, így bizonytalan vagyok hogy melyiket vegyem. A Kabuto-ra voltam rákattanva de az előző kép alpján az sem valami nagy durranás. Lehet hogy mégis egy Noctua lesz a befutó.

(#5550) ImI87 válasza milbo (#5549) üzenetére


ImI87
őstag

Hát az a kabuto ránézésre gyenge........
TRUE változatai, HR-01 Plus, Scythe Mugen 2, Ninja 2, CM Z600, ezek közül válogass, ezek a legjobbak, és a legjobban keresettebbek.......
És a jó hűtő nem csak a tuninghoz kell. Értelem szerűen a procinak jobb, ha alacsonyabb hőmérsékleten megy. És jön a nyár, stb....... v.mikor minden fok számíthat.

Közben már izzad a gép, proci 180*20-on megy, HT on, bios 1,31V, LLC on, így valójában 1,28V-ot kap meg, és szépen lement 1 óra prime teszt. Ez még nudli, de majd nézem feljebb is....... Kezdetnek nem rossz, a minimum követelmény teljesítve van. :K
Screen-t majd a normális eredményekről teszek........

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.