Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) keIdor válasza ImI87 (#5839) üzenetére


keIdor
titán

Az MSi az tényleg gáz, de szerintem az AsRock X58 Supercomputer (már ha arra gondolsz leggyengébbként) egész ígéretesnek néz ki, az elrendezés is első osztály.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5852) ImI87 válasza keIdor (#5851) üzenetére


ImI87
őstag

Lapokkal kapcsolatban:

MSI-ről régóta az a vélemény, hogy nem olyan jók tuningban, stb..... Én ezt nem tudom, sosem volt olyan lapom (de, egy régi nfore3 :) , viszont akkor még azt sem tudtam, hogy mi az a MHz :DDD ), de nem is foglalkoztam velük sokat. Hírekben megnézegettem, de sok dolgo nem testzik rajtuk, meg nem is ismerem a gyártót, és a "szokásait".

Mindig ASUS-os voltam, megszoktam őket, rengeteg praktikus dolog, sok extra, jó tuning, kiváló honlap, stb..... Imádom őket, de most nem volt megfelelő a kínálat. :(

Most azért vettem Gigabyte-ot, mert minden megfellő rajta, sokan dicsérték, ÉS ár/érték arányban az X58 széria sokkal jobb, mint az ASUS kínálata. Az UD5 áráért kaptam volna egy sima P6T-t, ami szinte fapados ehhez képest. Így már nem érte volna meg. Ez az UD5 teljesen fullos, minden megvan rajta, ami nekem kel, és a többiekhez képest olcsó. Pár dolog hiányzik, ilyen apróságok, de megvagyok nélküle. És így rövid használat után is nagyon meg vagyok vele elégedve. :C

EVGA, DFI, Foxconn is szimpatikus, de egyrészt nagyon drágák, nem ismerem őket, (nem tetszik a design), és kedvem sincs teljesne új dolgokat megtanulni.

Szerintem egy normál, 24/7-es tuningos usernek, mint én bőven megfelel egy közép- vagy felsőkategóriás ASUS/Gigabyte lap, az igényektől függően. :K

(#5853) ImI87 válasza Lauda (#5849) üzenetére


ImI87
őstag

Természetesen én úgy értettem, hogy az uncore szorzó változatlan, és ezért nő az uncore a bclk növelésével.....
Nálam 181*21=3801 beállításnál elég a procinak 1,325V (bios), míg 200*19=3800 esetén 1,343V (bios) kell neki. Ennek az okát akartam megfejteni, mert elég jelentős különbség. És azért gondoltam, hogy a nagyobb uncore miatt van ez, ami ugyebár szintén a proci "része". :U

(#5854) Lauda válasza ImI87 (#5853) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet az uncore miatt is, de a bclk emelés miatt is, ezt ki kéne tesztelgetni. Próbáld ki úgy, hogy mikor 200-ra emeled a bclk-t, visszaveszed az uncore-t.

Szerintem a bclk növelése miatt akkor is kell neki a fesz, de majd kiderül.

(#5855) ImI87 válasza Lauda (#5854) üzenetére


ImI87
őstag

Majd még tesztelgetek.........
Találtam egy még szimpatikusabb beállítást, még ma megnézem, hogy milyen feszekkel megy. Egy kis ramsebességet beáldozok a proci javára, mert a ram sebesség úgysem annyira fontos, viszont játékoknál jól jön a nagyobb cpu órajel. :K

Csináltam egy táblázatot a lehetséges beállításokról. Így jól látható, hogy mi-merre-meddig. :) Felteszem, hátha másnak is jól jön: i7 táblázat

És van új CPU-Z, immár telepítős változatban: 1.51 setup

(#5856) jugeen válasza ImI87 (#5855) üzenetére


jugeen
addikt

a táblázatod QPI oszlopában lévő értékek azok mik? mert hogy ez nem GT/s az biztos.

(#5857) Lauda válasza ImI87 (#5855) üzenetére


Lauda
félisten

Jó ez a táblázat, ügyesen összeállítottad! :K :R

Ma én is tesztelgetek kicsit, hátha összejön valami baba kis 24/7.

Azért írtam, hogy nem csak az uncore miatt kell neki a magasabb fesz, mert nálam az alapbeállítás proci 2660 mhz, uncore 3200, fesz meg bios auto-n terhelve drop után 1.176 v. 4000 mhz-en, bclk 200, uncore 3200, így meg kell neki 1.42 v körül prime alatt, tehát az uncore nem változott, mégis szívja a feszt. :DDD

Jugeen: Azt az értéket írta be, amit a winfos alatt látsz a CPU-Z QPI Link ablakában. Jó ez így, a bios ennek a duplája. :)

[ Szerkesztve ]

(#5858) Lauda


Lauda
félisten

Bocsi, nem fért bele az időbe.

Asszem a Giga topikban linkelte valaki (talán HSM :) ) ezt a táblázatot az XS-ről, ami az intel manuáljából való. Itt miért van a proci core maxnál 1.55 v? :DDD

Még valami: A Turbo V alapórajelről történő bclk emelésnél tökéletesen működik, de ha pl 160-as bclk-val bootolok és onnan próbálok emelni, akkor szétfagy az egész rendszer ha csak 161-re húzom akkor is. :D Egyébként a beállítás stabil, tehát nem amiatt van. Ezt miért csinálhatja?

(#5859) Lauda


Lauda
félisten

Egy kis min fesz teszt: [link] :DDD :R

A képen nem látszik: memók 1600, uncore 3200, a prime mellett futott 2 memtest 500 megás címzéssel.
1 v és 0.9 közöt még lehetne játszani, én mikor lehúztam egyből 0.9-re már megfagyott.

(#5860) Zájec válasza Lauda (#5849) üzenetére


Zájec
veterán

azt nem értem , hogy ha azt akarod mondani hogy Uncore növekedése nem igényel plussz Vcore-t akkor miért 1db eredményt linkelsz be ? azon mit lehet összehasonlitani ? ez nem tiszta...

ha meg emeled a BCLK-t akkor emelkedik az Uncore is... persze lehet variálni ha hozzányúl az ember .. szóval ez igy nem igaz hogy a BCLK emelése nem okoz közvetlenül uncore növekedést...

(#5861) Zájec válasza ImI87 (#5855) üzenetére


Zájec
veterán

te irtad össze , ügyes ;) ,, jó kis táblázat...

(#5862) Lauda válasza Zájec (#5860) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyet sose mondtam.

Azonos szorzón igen, emelkedik, de ha visszaosztod akkor is kell több fesz a bclk miatt.

A prime-nál Ti hogyan terhelitek a memót? Hiába állítok be 3 gigát, akkor is csak a szokásosat terheli. :F

Asszem maradok a bios 1.1 volt vcore-nál, így is stabilnak tűnik és primeolva 50 fokosak a magok ht-val. Egyébként tud nagyot droppolni a lap: [link] :Y :C LL persze kikapcsolva.

Most bios 1.1 voltnál cpu-z 1.056 v.

[ Szerkesztve ]

(#5863) Lauda válasza Lauda (#5862) üzenetére


Lauda
félisten

A prime-nál Ti hogyan terhelitek a memót? Hiába állítok be 3 gigát, akkor is csak a szokásosat terheli.

Szvsz a 32 bites rendszer miatt lesz.

Jól elbeszélgetek itt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5864) ImI87 válasza jugeen (#5856) üzenetére


ImI87
őstag

A valódi érték fele, amit CPU-Z ír (ahogy Lauda mondta.....)

Érdekes lenne 1,5V-tal küldeni a procit, szerintem léghűtés oda már kevés. Szinte mindenkinél 70fok körül van 1,3-1,35V-nál is, a legjobb hűtőkkel. (TRUE, Mugen2, stb...)

Nem jött össze a tegnapi cél, 3,8GHz felett már sokat kér a procim :( Nem fogom erőltetni, nem éri meg. És a feszemelés hőfokokban is szépen látszok, +0,01V már 3-4 fokot jelent.

Most akkor mi a helyzet az LLC-vel? Mindenki írja, hogy nem használja. Én bekapcsoltam az első perctől. Esetleg van vele v.mi para? Azt tudom, hogy magasabb fesznél nem ajánlott, de 1,30V körül még biztonságos, nem? :F

(#5865) Lauda válasza ImI87 (#5864) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, hogy kevés oda a lég, nem is azért kérdeztem, mert azzal akarom küldeni. :DDD

Ez másnál is így van, 3800 felett nagyon megugrik a feszigény, C0-ról beszélek.

Én sem használtam soha. Olvasd el ezt és döntsd el megéri-e: Tuning, Vdroop, PWM, procidegradáció :)

[ Szerkesztve ]

(#5866) HSM válasza ImI87 (#5864) üzenetére


HSM
félisten

Sokkal egyszerűbb, ha belövöd mittudomén 1,375V-ra, megnézed mennyi marad a VDROP-al, ekkor ugyanis a lap MAGÁTÓL úgy állítj be a feszt a proci egyedi, pilanatnyi áramfelvételően függően, hogyha megszűnik a terhelés, akkor se lépje túl a beállított értéket. És akkor így olyan 1,4V-ig szerintem nem gáz tesztelni.... :U 24/7-re meg ahogy jónak látod.... ;)

(#5867) ImI87 válasza HSM (#5866) üzenetére


ImI87
őstag

Csak sajna elég nagy a drop.
1,3250V-ra állítva biosban, a proci idle 1,312V-ot kap meg, load LLC-vel 1,296V, LLC nélkül pedig 1,280V. Ez több, mint 4 század, ami szerintem sok. :((

Ugyanehhez a load étékhez LLC nélkül legalább 1,35V-ra kéne tenni, és akkor idle már 1,33V-ot is kap.

De amit írtál, az 100%-ra így van? :F
Eddig ilyen "ultra-smart" vezérlésről nem hallottam. :)

(#5868) keIdor válasza ImI87 (#5867) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem nyugodtan használd az LLC-t semmi gond nem lesz amíg nem 1,4V-ot használsz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5869) jugeen válasza ImI87 (#5864) üzenetére


jugeen
addikt

thx!

llc-t használd nyugodtan. itt nincs akkora torzulás a gtl-ben, mint amekkora a 775-ösöknél volt.

[ Szerkesztve ]

(#5870) ImI87 válasza jugeen (#5869) üzenetére


ImI87
őstag

OK, köszi, ez megnyugtató válasz! :R

Keldor Papa:
Hé Fater!
Ideje lenne összedobnod egy fasza kis i7 konfigot! :))
Neked jelenleg is jó cuccaid vannak, tehát a váltás nem kerülne sokba (sőt, minimális....), viszont nagyon megéri! :K ITT ecseteltem, hogy kb mi mennyibe kerül a váltásnál.

(#5871) Lauda


Lauda
félisten

Előbb toltam neki cpu 1.4v, qpi 1.4 v, LLC Enabled, 20X200 5 perc prime után 86 fok. :DDD

(#5872) SzlobiG válasza ImI87 (#5870) üzenetére


SzlobiG
félisten

A nagyon megérit azér nem mondanám Keldor is többnyire játékra használja a gépet szal ott meg tökmind1. Viszont azért jó volt látni amikor konvertáltam, hogy egyszerre 8 fílmet kezdett el. ;]

(#5873) ImI87 válasza Lauda (#5871) üzenetére


ImI87
őstag

Hát ja, és léggel nem nagyon lehet mit tenni vele..........
Nálam prime alatt 1,3V-on pont 70 fok alatt marad, mondjuk ebből 5 fok a "tetü" GTX295 miatt van. Nem tudom, hogy pl egy Mugen2 mennyivel jobb, de tesztek alapján csak 2-3-4 fok, ami nem túl sok. Főleg úgy, hogy a mérete dupla akkora, mint a TRUE. Szal én biztos nem fogm cserélni. :N

(#5874) Lauda válasza ImI87 (#5873) üzenetére


Lauda
félisten

Lejjebb vettem cpu 1.375, qpi 1.375 és 2 perc után megfagyott, szóval a 20x200 léggel prime nem megy sehogyan. Egyébként nálam a Te beállításod se stabil, 19X200, uncore 3400, cpu/qpi 1.34. :N Bios frissítés előtt belefagyott a biosba, most az új biossal elindul, viszont a prime alatt reboot. Ha az uncore-t hagyom 3200-őn, akkor 1.35/1.35-el is fasza. :)

[ Szerkesztve ]

(#5875) keIdor válasza ImI87 (#5870) üzenetére


keIdor
titán

Ha sikerülne végre eladni a procim már nem hiszem, hogy megint 775 lenne az utód. Csak hihetetlen halott az egész PH apró, nem tudom, hogy a válság miatt van-e, vagy mindenki elégedett a jelenlegi cuccával? :U Lehet jobban járnék, ha egy értelmesebb országban is meghirdetném...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5876) Lauda válasza keIdor (#5875) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem csak nagy buktával tudnál váltani. Sajna azokat a cuccokat értelmes áron nem lehet eladni, mert akkor inkább i7-et vesz az user.

(#5877) Lauda


Lauda
félisten

Van D0 az apróban, ha valaki váltani szeretne. :DDD

(#5878) keIdor válasza Lauda (#5876) üzenetére


keIdor
titán

Érkezett azért 1-2 hihetetlen pofátlan ajánlat. Mondom inkább kirakom a falra dísznek. :D Milyen érdekes az is, hogy újoncok voltak...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5879) Lauda válasza keIdor (#5878) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyenek mindig lesznek, inkább beregel újra, nem meri vállalni a pofáját. :D

(#5880) bignory


bignory
csendes tag

Sziasztok : asus rampage 2 extrem lapom van es nem megy 12 gb ram-mal kene 1 bios update meg soha nem csinaltam....kerlek irjatok le pontossan h kell nem akarom elrontani...es honnan toltsek le mindent koszonom elore iss... :W :Y

(#5881) Lauda válasza bignory (#5880) üzenetére


Lauda
félisten

Ebből kettőt a kezecskédbe veszel, majd be a szádba és egy pohár vízzel leöblíted..... :Y :C :P

(#5882) ImI87 válasza keIdor (#5875) üzenetére


ImI87
őstag

Vágom én, én is ugyanúgy szoptam.
A Q9650-emet alig vitték el 75K-ért, pedig minden rendben volt vele. (3 hetes, 3 év gar, jól ment, stb....) Mi kellett volna még? :F

Én is párszor ideg lettem, pl ilyet is írnak, amikor pont 85K-ról leértékeltem 80K-ra:
"50K-ért azonnal viszem, KP-ban fizetek"
Erre csak egy szemforgatós smiley-t küldtem, de magamban ezt gondoltam, és ezt kellett volna írni:

Idefigyelj te kis buzi!
Egyrészt: Miért nem baszod telibe azt a pofátlan kurva anyádat?!
Másrészt: Mégis mi a gecivel fizetnél, ha nem KP-val? Sajnos nincs otthon kártyalehúzóm, te hülye fasz!

Elnézést a trágár szövegért, de már ki kellett írnom magamból! :R

És bármit hírdettem meg, mindig korrekt áron volt, korrekt feltételekkel. Ennek ellenére mindig bepróbálkoznak. Nem tudom, hogy valami uzsorás paraszt-e, vagy v.mi vicces kedvű kisgyerek, de már a tököm ki van velük. :(((
Persze van ellenpélda is, aki nem sajnál 30 Ft-ot, és felhív, nem alkudozik, és szépen elviszi a cuccot, aztán örömmel használja. Ilyen is van, de ritka.
Alapból ezt a privizgetést is utálom. 3 napig tart, mire le lesz beszélve v.mi. Aki vesz hardvereket 30-50-80 ezerért, annak nincs 100Ft-ja arra, hogy telefonon 2 perc alatt megbeszéljünk v.mit? :F :W

Lauda: :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#5883) ImI87 válasza bignory (#5880) üzenetére


ImI87
őstag

Hát öcsém, fejelheted a falat nyugodtan, rádfér..........

Amúgy ezt a lapod topikjában kéne kérdezni, de tessék:

www.asus.com
support, download
kiválasztod a lapodat
bios-ok közül leszedet a legfrisebbet
ráteszed egy pendrive-ra
restart
bootoláskor Alt+F2, bejön a bios frissítő ablak
kiválasztos a pendrive-ról a bios fájlt
enter, amikor megkérdezi hogy "biztos .......", rámész az igen-re
megvárod amiíg szépen megfrissíti
magától újraindul
bemész újra a bios-ba, és beállítasz mindent
save, retart, és kész

A másik lehetőség, hogy elhozod hozzám a gépedet, hozol egy kis KP-t, és megcsinálok neked mindent, meg belövöm a lapodat. ;)

(#5884) Lauda válasza ImI87 (#5883) üzenetére


Lauda
félisten

Tök mindegy mit írsz neki, nem foglalkozik vele, csak akkor reagál vissza, ha olyanokat írok neki mint előbb. :DDD :DD Olvass vissza a topikban, vagy keress rá a hsz-eire, próbáltunk neki töbször is segíteni és mindig eltűnt egy időre válasz meg nuku. :C

[ Szerkesztve ]

(#5885) bignory


bignory
csendes tag

nem tunok el 1 darabig sokat melozok es nem errek ra mindig h irjak ...tudom h irtatok es koszonom a segitseget de mindent kiprobaltam es nem segitettt semmii...tehat mikor nem irok viszzza akkor probalom a verziokat amit irtatok tehat ragalok csak ha nem irok viszaa akkor nem mukodottt a dologg......enyii....es nemet ben elekk ha magyarban lennek lene aki segitsen csak itt egyedul vagyokkk...:))

(#5886) #97544192 válasza bignory (#5885) üzenetére


#97544192
törölt tag

Jó, oké, de plíííííz, írjá mán' magyarú'!
Esetleg nekem adod a lapod? Adok Gigabyte EX58-EXTREME-t, ezt be tudod lőni. ;)

(#5887) Zájec válasza Lauda (#5862) üzenetére


Zájec
veterán

prime-nál úgy lehet leterhelni a több memot , hogy kiválasztod a "Custom"-t , (a blend alatt van), és ott betudod irni hány MB-t használjon a tesztelésre... amit a Vista használ k.700mb körül, azt le kell vonni az összmemoria mennyiségböl... tehát egy 6gb kitnél , kb 5200-5400MB-t kell beirni... én a 64prime-ot használom (build 25.9.3)...

(#5888) bignory


bignory
csendes tag

imi87: megprobaltam ugy ahogy leirtad,de a bios menube nem inditja a pendrive rol, jon 1 ablak h failed open file....tehat nem megy :) koszi a tanacsot ha valaki eljon magyarbol dortmundba kifizetem a repjegyet es meg kajat is ha belovitek a gepem :) irjatok

(#5889) ImI87 válasza bignory (#5888) üzenetére


ImI87
őstag

Nem írtam külön, mert feltételeztem, hogy tudod, de ugye kitömörítetted a bios fájlt, amit letöltöttél? :F lehet amiatt nem nyitja meg, mert .rar a kiterjesztése.

(#5890) SzlobiG válasza ImI87 (#5889) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szvsz tuti, hogy az volt a probléma. :K

bignory: Ha fizeted már repülök is.:D

(#5891) Zájec válasza ImI87 (#5864) üzenetére


Zájec
veterán

pedig 1.55v érték van meghatárovza, ezekszerint nem elirás...
énis csodálkoztam rajta, de igy van...

de csinálhatnál 3Dmark06 -s eredményt is ha gondolod...
szerintem nálad is menne 4.2 ghz-n a proci....
csinálnál egy jó top10 eredményt, a VGA-d meg van hozzá :K

(#5892) #97544192 válasza SzlobiG (#5890) üzenetére


#97544192
törölt tag

Mondta, hogy fizeti. Tényleg képes lennél elmenni Németországba, hogy belődd a gépét? :DDD

(#5893) Lauda válasza bignory (#5888) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek semmi értelme, hidd el. Vidd be a géped ott egy szervizbe, hogy lőjjék be és kész. :)

(#5894) ImI87 válasza Zájec (#5891) üzenetére


ImI87
őstag

Áááááhhh, köszi, de nem akarom kínozni a cuccot. :N
Meg a ponthajhászás sem érdekel annyira. Fel szoktam tenni az eredményeimet, de nem török a lista élére. Nem látom túl sok értelmét, hogy ezért jól megfeszeljem a procit. :B

(#5895) keIdor válasza ImI87 (#5882) üzenetére


keIdor
titán

De legalább őszintén leírod, amit gondolsz! :R Holnap viszik is a procim, meg "tartalék 4870-et" dejó annyi pénzem lesz vehetnék 975-öt is, de vesz a halál, a kezemet levágatnám utána az tuti...:) lehet inkább nem veszek semmit, sőt tuti. :D Egy ideig 2 mag is elég lesz, úgyse játszok szinte semmivel PC-n... inkább nézegetem a lóvét.

bignory: Most jöttem haza, még meleg a Jetta motorja, csaknem hagynám lehűlni, mikor indulhatok? :B

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5896) Lauda válasza Zájec (#5887) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen :) , közben rájöttem mi lehet nálam a "gond", hogy 32 bites winfos van fent, ezért nem tud kiosztani több memót a prime-nak. Gondolom Te 64 bites vistát használsz? :D

IMI87: Nem is tudnád kinozni, mert egyszerűen léggel nem tudod hűteni, ha primeolsz. Látom nálad is 1.35 bios, 1.296 loaddal is 70 fok, nem csoda, hogy nálam 1.4 v LLC enabled percek alatt 86-87 fok lett, ott állítottam le a tesztet.

(#5897) ImI87 válasza keIdor (#5895) üzenetére


ImI87
őstag

Hát ne is! Csak a proci árából meglenne az egész konfig, aztán 10 gombnyomás a bios-ban, és simán lekörözöd a 965-öt használó tulajokat........ :U

Lauda: hát ja, melegszik szépen. Ezért mondom, pár bench eredményért nem erőltetek semmit.......

(#5898) sniper elite válasza keIdor (#5895) üzenetére


sniper elite
senior tag

"vehetnék 975-öt is, de vesz a halál, a kezemet levágatnám utána az tuti"

Pedig nagy király lennél vele :DDD

Amúgy Core i7 megéri hogy kipróbáld, még ha nem is extrém kategóriában!

(#5899) Lauda válasza ImI87 (#5897) üzenetére


Lauda
félisten

Markokhoz nyugodtan tolhatod neki, ott nincs annyira terhelve, mint a prime-nál. Én úgy próbálgattam, hogy a 06-ban a cpu tesztet indítottam csak és ha megfagyott, akkor még adtam neki, mert ha ott nem fagyott meg, akkor általában gond nélkül lefutott a teszt. A 4.2 gigához bios 1.4625 ment neki, abszolute nem veszélyes. Szóval emiatt ne aggódj, baja nem lesz, de legalább van eredmény a cuccal. :K

sniper elite: Király lenne? Mégis kinek a szemében? Az itteni közösség tuti nem királyozná, ez csak a Te agyadban indít el orgazmust, hogy ha valami 300 ezerbe kerül azt kell megvenni, hiába tudja ugyanazt a 70 ezres is.... :U

(#5900) keIdor válasza sniper elite (#5898) üzenetére


keIdor
titán

Ültem már Core i7 rendszer előtt...

Király? Mifelénk nem az a király, akinek drága gépe van... :U egyszer voltam olyan hülye, hogy vettem Extreme procit, azt is féláron, de már azt is megbántam. Még egy ilyen nem lesz!

ImI87: Én már többször is rászántam magam egy ilyen rendszerre, havernál lenyűgözött a teljesítménye (nem játékokban, csak minden másban) de mindig sajnálom a pénzt rá... játékra amúgy is fölösleges, mást meg most egyelőre nem csinálok a gépen... majd még alszom rá, UD4P, 920-nál úgy se kell jobb... memóriám meg van, igaz csak 2×2 DDR3.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.