Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) keIdor válasza sniper elite (#6346) üzenetére


keIdor
titán

Normális helyeken ha D0-t kérsz, akkor azt fognak adni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6352) ImI87 válasza smoli (#6350) üzenetére


ImI87
őstag

Én csak egy megjegyzést tettem. Habár a tesztben szereplő lapok relatív "drágák" lapok, de a maga kategóriájukban egyáltalán nem a drágábbak közé tartoznak.
Vannak a "fapados" lapok 50K körül, a közepesek 70K körül, és a komoly tuninglapok 90-100K körül.
Ezek alapján szerinted a tesztelt lapok hova tartoznak? :F :P
A te mondatodból kiindulva: alaptól fel és plafonról le, az pont középen van. :K

Szal az én hsz-emben nem volt semmi negatív hangvétel, te meg itt okoskodsz, meg "jó magyar"-ozol. És nem vagyok a "drágád" sem.......... :((( Vagy te talán v.mi buher gyerek vagy? :U

[ Szerkesztve ]

(#6353) Lauda válasza keIdor (#6338) üzenetére


Lauda
félisten

Ha tönkre akarna menni, már tönkre ment volna. Egyébként amíg van rá gar azt csinálsz vele amit akarsz, ha megpusztul akkor cserélik. A büdös életbe nem derítik ki, hogy mitől ment tönkre a proci. :D

smoli: Igaza van ImI-nek, ezek majdnem a legalja lapok, a drágák 80-tól fölfelé vannak, a k@rva drágák meg 100 felett. Nyilván a kategórián belül kell nézni, nem a 478-as asrockhoz viszonyítva. :DDD De amúgy a teszt is hiányos és értelmetlen szvsz. Min triple channel, oc teszt, hogy az a proci melyikben megy többet, aztán az a proci melyikben megy magasabb uncore-t, melegedés tuning alatt, melyikben mennyi vcore kell azonos órajelhez, millió dolog kellett volna még bele. Persze aki nem ismeri az i7-et, annak ez fel sem tűnik. :U

[ Szerkesztve ]

(#6354) keIdor válasza Lauda (#6353) üzenetére


keIdor
titán

Egy jó procit én sajnálnék kinyírni, szerintem értelme sincs kínozni 200Mhz miatt, de természetesen mindenki azt csinál a dolgaival, amit akar! :R Viszont eladásnál egy ilyen procival jól át lehet "k*rni" a vevőt, mert lehet nála fog meghalni, esetleg degradálódni...
A garancia meg... sokan ezzel jönnek, hogy ott a gari, de ti szerettek heteket várni az újra? Mert én nagyon nem...

Egyébként megkérdezhetem, hogy Te hány volton használod? Ez a kérdés Zájec-nak is szól. Ha 1,45V akkor oké, ha nem, akkor miért nem? :U

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6355) Lauda válasza keIdor (#6354) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben igazad van, én is sajnálnám, de Te is látod, hogy nincs velük gond. Valóban nincs értelme, ezért nem kínzom én se annyiért. :N A használt mindig lutri, ez is bent van, aki ettől fél vegyen újat.
Lehet, hogy várni kell rá, de akkor is cserélik és a mondandóm csak erre vonatkozott. :)

Most alapon, 1.1 v. A kitesztelt 24/7-es a 200x19, vcore/qpi bios 1.3/1.35 v, llc on. Azért nem, mert ilyenkor felesleges annyira hajtani. 1.45 volton csak vízzel megy terhelve, léggel meg is gyulladna.

(#6356) ImI87 válasza keIdor (#6354) üzenetére


ImI87
őstag

Igazad van teljesen, én ezért nem veszek soha használt procit. Ki tudja, hogy mit csináltak vele? (Esetleg attól vennék, aki megbízható, és lehet adni a szavára.)

Viszont én is maximálisan korrekt vagyok, alapból nem feszelem szét a procikat (és semmi mást sem), ha én adok el v.mit, akkor leírom a hírdetésben, hogy mekkora feszen mit megy, és hogy mi volt a max, amit megkapott, de azt is csak egy 3dmark erejéig, pontgyűjtés céljából. :))

[ Szerkesztve ]

(#6357) Lauda válasza ImI87 (#6356) üzenetére


Lauda
félisten

D0-ra váltás előtt ez tényleg jó szöveg! :DDD

(#6358) smoli válasza ImI87 (#6352) üzenetére


smoli
aktív tag

Az hát csak ne mond el senkinek :B

(#6359) ImI87 válasza Lauda (#6357) üzenetére


ImI87
őstag

Ez nem "marketing" duma. Tényleg így van. :K Már eladtam 5-6 procit, és soha semmi baj nem volt. Sőt, volt amikor 5x felhívtak és hálálkodtak. :C

Meg azt is elmondatm kb 100 helyen, hogy soha nem kínzom a cuccaimat. A normál, egészséges tuning híve vagyok, eddig is az voltam, ezután is az leszek.

(#6360) S.O.S. válasza tthomasso (#6349) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !

Na és a hőfokokkal hogy áll ?

Üdv :

(#6361) Lauda válasza ImI87 (#6359) üzenetére


Lauda
félisten

Csak poénból írtam, gondolom ez látszott az emotikonból' :DDD is. Én sem vagyok gyilkológép, van egy ingerküszöböm, amit nem lépek át. Ez ennel a rendszernél a vcore/qpi 1.4625/1.45, ha nem megy akkor nem megy, akkor sem adtam neki többet soha. Pedig látod, intel szerint is lehet neki tolni a feszt szarásig, de valahogy én még se akarom. Bár ez most van, lehet holnap már 1.6 v-al tesztelek, ahogy változik a hangulatom. :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#6362) tthomasso válasza S.O.S. (#6360) üzenetére


tthomasso
tag

Tegnap este 28 fokos lakásban az everest szerint cpu:36 cpu 1, 2, 3, 4: 41
Procihűtő fordulatszáma: 1308
Ez erős terhelés alatt kb. 8 fokot emelkedik. A ház CM 690, jól szellőzik.
Húzni nem próbáltam, arról nem tudok nyilatkozni.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#6363) HSM válasza Lauda (#6361) üzenetére


HSM
félisten

"Pedig látod, intel szerint is lehet neki tolni a feszt szarásig"

Intel szerint az abszolút maximum QPI fesz 1,35V.... :U

(#6364) gombcomp válasza HSM (#6363) üzenetére


gombcomp
senior tag

Az ASUS lapokban (pl.R2GENE) még az 1,6V körülit is csak közepes tunningnak mutatja (sárga),akkor ki tudja a frankót? :F
Ez csak a RAM-ra lett "hegyezve" 1,62-vel : CSX

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#6365) S.O.S. válasza tthomasso (#6362) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !

Köszi az infót.

Lauda linkje szerint ez a hűtő nem teljesít valami jól. :DDD
Az alapján amit leírtál egész jó hűtőnek tünik. :K
Úgy érzem az igazság odaát van. :D
Most aztán törhetem a fejem ,hogy mit vegyek . :W
Kellene több vélemény is ,bár a drága proci vásárlás után nem hiszem,hogy sok embernek maradt pénze 1 jó kis hűtő vásárlásához. :DDD

Úgy érzem egy darabig megint nem veszek semmit. :Y

Üdv : :R

(#6366) szacsee válasza HSM (#6363) üzenetére


szacsee
nagyúr

Twealtown fórumon giga supportos srácok is írták, hogy lehet tolni neki 1,35 felett... ennyi volt a válasz amikor megkérdezték ugyanezt: Ez Gigabyte alaplap nem Intel. :U :D

(#6367) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Más. :)
Felraktam a legújabb biost. Eddig a DRAM BUS VOLTAGE értéke hónapokon keresztül
1.58 V volt és hiba nélkül ment a gép.Persze manuálisan állítottam erre az értékre..Most nézem csak hogy autómatában hagytam mikor az új biost feltettem. Két perce poénból rákattintottam a TURBOV-re és akkor szembesültem a ténnyel miszerint autómatában 1.8 V-tot ad a Ram nak. :Y Gondolom ez nem normális. Ennyire rosszul mér ?
Egyáltalán ,hogy adhat ennyi feszkut ha már 1.6 V nem ajánlott !

Üdv : :R

(#6368) S.O.S. válasza S.O.S. (#6367) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Bocsánat 1.65 V a plafon.

Üdv : :R

[ Szerkesztve ]

(#6369) gombcomp válasza S.O.S. (#6367) üzenetére


gombcomp
senior tag

Az Intel ajánlása max.1,65V. Néhány vélemény szerint ez lehet magasabb is csak
a CPU VTT-nél ne legyen nagyobb 0,45-0,5V nál.(pl.1,400 CPU nál akár 1,9V is lehetne) :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#6370) HSM válasza szacsee (#6366) üzenetére


HSM
félisten

Najó, ez a dolog csak annyiban sántít, de ott nagyon, hogy a CPU-nak teljesen mindegy, Gigabyte vagy Intel laptól kapja feszt... :U Az 1,35V Intel és Giga lapon is 1,35V.... Márpedig ez az 1,35V-os infó a proci "abszolút maximum" című specifikációjában van.... Ergó nem tűnik lapfüggőnek.... :U

Szerk: Itt a doksiból, ami érdekes: [link]
Amúgy nem azt mondom, hogy para, de azért bennem maradt némi kétely, miért is van ott az az 1,35V-os max érték.... Ez már kicsit túlzottan is "Do at your own risk", pláne az ha az 1,55V-os max Vcore mellett nézed..... :U Azért korábban elég sokszor előfordult, hogy aki nem vette ezeket a doksikat figyelembe, rosszul járt... Mondjuk ellenpélda is van, elég sokan használják pl. 1,4-1,45V QPI/VTT feszen a CPU-t egyenlőre gond nélkül....

(#6364) gombcomp: Nem hiszek ezeknek a színezéseknek... :N Gigán már az 1,355V is sárgul.... Na akkor hogy is van ez? :U (Igaz, utána jó sokáig sárga is marad... :D De ha jól emlékszem, 1,6V környéke már piros, meg villog, meg mindent csinál.... Az R2G lehet csak LN2-es hűtéshez vonatkozó figyelmeztetéseket tartalmaz? ;) :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#6371) szacsee válasza HSM (#6370) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lehet színvak volt az Asus mérnök és a piros helyett sárgát tett be a fekete helyett pedig pirosat.. :DDD

(#6372) Lauda válasza HSM (#6363) üzenetére


Lauda
félisten

Annak igen, a vcore-a értettem csak lemaradt. :D

(#6373) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Tudnátok segíteni abban,hogy a Gigabyte EX58-UD4 alaplapban hány belső SATA-s merevlemezt és DVD-írót tudok összesen rákötni?Valahol azt írják,hogy 6-ot,de a használati útmutatójában 8 van,akkor most melyik az igaz.Mert ha nyolcat lehet,akkor lehet ez mellett döntök az UD5 helyett,mert a 3-way SLI-t ugyse fogom kihasználni.Valamint néztem,hogy az UD5-be,ha berakok 2 videokártyát,akkor már semmit sem tudok mellé rakni,de az UD4-ben marad még egy PCI slot szabadon.Megköszönném,ha segítenétek eldönteni,Köszi.

(#6374) Lauda válasza leonaprofi (#6373) üzenetére


Lauda
félisten

(#6375) zsero


zsero
aktív tag

Mennyit megy stabilan Thermalright Ultra Exteme hűtő mellett egy 920 D0 mondjuk egy UD4-es lapban? Szerintetek többet ki lehet belőle hozni mint egy Q9650-ből (nem mhz-re, hanem valós teljesítményre nézve)

(#6376) smoli válasza leonaprofi (#6373) üzenetére


smoli
aktív tag

Szia Leon!

Személyesen is tanúsíthatom, hogy 8 belső SATA csatlakozó van az UD4-en.
3 pár egymás mellett 1 pár pedig egy kicsivel odébb Ha megnézed a [link] -et is jól látszik a 3 világoskék mellet az 1 fehér csati.

(#6377) Zájec válasza keIdor (#6354) üzenetére


Zájec
veterán

"Egyébként megkérdezhetem, hogy Te hány volton használod? Ez a kérdés Zájec-nak is szól. Ha 1,45V akkor oké, ha nem, akkor miért nem?"

én a szürke hétköznapokon 3.7-3.8ghz-n használom, alapfesz alatt egy picivel , tehát 1.200v - 1.250v közötti Vcore feszen.. a QPI /VTT feszt is 1.300v körül használom, a memok csak 1400mhz-n mennek , szigoruan csak 1.5v-al...
nincs értelme a gyorsabb beállitásnak , nem használom ki, igy is nagyon gyors ez a rendszer..még a legalapabb beállitáson és odaveri a korábbi FSB limites platformot...

azért is mert amivel játszani szoktam , (már ha idöm engedi) azon a szerveren limitálva van a max fps, igy nincs értelme a magasabb órajelnek...

én abszolut nem használom ki a bika gépemet... teljesen felesleges nekem egy ilyen erös gép,,, csak azért vettem mert érdekelt az újdonság és az új kaland az új lehetöségekkel.... szóval egy kicsit kiváncsiság is benne van... nekem ez egy hobby,, ennyi nem több... :D

ez a dolog kb. már 20éve rajtam lehet... :Y
amikor még a c-64 , amiga500 , spectrum gépek voltak.... :B
jártam minden hétvégén "számitógépes klubba" az idösebb szomszéd haverommal, ekkor még kb 15 éves lehettem....(most 35 vagyok ) ez BP.-n a 15ker-ben volt egy müvelödési házban , ahol minden hétvégén összegyült egy 150-200 user, mindenki hozta a gépét, és folytak a demok, meg az ismerkedések,játék cserék.... stb.... vazze :Y akkor még szallagos magnóval nyomtuk a cuccokat....csavarhúzoval kelett állitani a magnó-fejet... :B de kezdet bejönni a nagy floppy lemez is..
istenem de rég volt..... :) tényleg hihetetlen hogy elment az idö....

[ Szerkesztve ]

(#6378) gombcomp válasza Zájec (#6377) üzenetére


gombcomp
senior tag

Csokonai Műv. ház? ;)

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#6379) Zájec válasza gombcomp (#6378) üzenetére


Zájec
veterán

:C juuujj , egy öreg motoros :C :C :R :K ;)
akkor te is ott voltál , emlékszel rá... :K

(én már nem emlékeztem hogy Csokonai Müv.ház volt a neve... :R annyira rég volt)

de annyira megmaradt ez a fiatalkori emlék bennem.... :)

alakultak akkoriban is különféle Bandák.... én is benne voltam 1-be...
assziszem a leghiresebb magyar csapat akkoriban az F.B.I. crew volt...

(#6380) ImI87 válasza Zájec (#6379) üzenetére


ImI87
őstag

Mikor ti már nagyban nyomtátok a gépet, én akkor még csak a csattogósfülű falepkét tologattam a kertben! :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#6381) gombcomp válasza ImI87 (#6380) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nem csak a gépet... :P
De elég volt az OFF,le leszünk állítva!

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#6382) ImI87


ImI87
őstag

Közben D0 tulaj lettem! :C :))

Még nem tudok róla semmit, de az elsőre látszik, hogy majdnem 0,1V-tal kevesebb az "alapfesze". Teljesen alap beállításokon (LLC off, HT on, Turbo on) a C0-nál a lap 1,31V-ot adott neki, most ugyanez 1,23V.

Még (!) alapon megy, és C1E meg EIST is be van kapcsolva, így a cpu-z load 1,2V-ot mutat, teljesen idle pedig 0,928V-ot. :Y Jó hogy nem már nem is ad neki feszt, és lekapcsolódik az egész proci. :D

Holnap 2 ZH-t írok, szal ma már nem lesz tuning, de holnap este megnézem mit tud a kicsike. ;] :K

(#6383) Cyberpunk válasza ImI87 (#6382) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jó neked én is egy D0-ra vadászok, de mire (kb.1 hónap) meg lesz rá a lé addigra talán már gyakoribbak lesznek, feltéve ha nem kapkodják el őket, ami nem túl valószínű ;]

Ja és mi a véleményetek az Asus Rampage2 Gene alaplapról az oké hogy mATX de állítólag egy kis méregzsák? No meg nem megy bele 3 VGA meg túl sok bővítő kártya ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6384) Lauda válasza ImI87 (#6382) üzenetére


Lauda
félisten

Ehun e, grat hozzá! :C Honnan szerváltad, ipon vagy Deepdish? :DDD

(#6385) ImI87 válasza Lauda (#6384) üzenetére


ImI87
őstag

privi........

Közben eszembe jutott, hogy tanulás közben ráér menni a prime. :D
Szerintetek csak a procit mivel érdemes tesztelni? Elég a prime small-FFT, vagy legyen ez az új csoda, a LinX? :F
Azért akarom így, mert a lap meg a ram nagyjából már ki van tesztelve, csak az új procit kéne belőni. Nem ártana, hogyha "gyorsan" meglennék, belövöm 4-4,1 giga körülre, aztán csá. (persze ha Isten is úgy akarja) :)

Pár kérdés:
200*20 még mindig felejtős a bclk bug miatt (giga lapokban)? 191*21 is jó lenne, vagy amit még efölött menne. Mégegy fontos: UD5-ben a "normal" vcore az az alapfeszt adja neki, ugye? A feszvisszavétel csak ebben az állapotban működik, vagy ha emelek feszt, akkor is visszafogja venni?

Qrva meleg van a szobámban (27 fok) így alapfeszen idle 36, load 58 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#6386) Lauda válasza ImI87 (#6385) üzenetére


Lauda
félisten

Na erre kiváncsi leszek. :R

Nemtom cseréljek-e, mostmár sok helyen kapni D0-át, meglátjuk milyenek a tapasztalatok. :D

(#6387) gombcomp válasza Cyberpunk (#6383) üzenetére


gombcomp
senior tag

Minek 3 VGA,ha abból úgy is csak 2db 16X-os?
Minek bővíteni egy stabil géphez bőven elég.
Tényleg egy "méregzsák" csak az NB-t kell nagyon (léggel) hűteni.
De majd hétvégén kiderül! ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#6388) Ombi5


Ombi5
őstag

VEttem 1 hutot: Scythe Mugen 2

Nektek alapfeszen 1.232V 3500 Mhz-en mennyi a homerseklet? :R

(#6389) Cyberpunk válasza gombcomp (#6387) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Miért, lesz?
Én már komolyan szemezgetek ezzel a jószággal:) Persze eszem ágában sincs valami pici lan-os gépet össze rakni, azokban a kis házakban ilyen hardverek :DDD Viszont a jelenlegi házamban elvész, de legalább nézzük a jó oldalát jó sok hej lesz még odabent. Könnyen el lehet vezetgetni a kábeleket, neonok stb..
A tesztek alapján simán felveszi a versenyt a P6T Deluxal is, és hát jóval olcsóbb:)
De mindenesetre ha lesz neked akkor beszámolhatnál tapasztalataidról, hátha megtérünk mATX-re :DD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6390) Ombi5


Ombi5
őstag

Hi.

Van Giga UD4P lapom es 3x2 gb 1600 crs cl9 ramokkal, i920 cpuval!

21x 150 fsb bios fesz: 1.225v vista 1.2 v
uncore : 3000 mhz
mem 9-9-9-22-1T alapfeszen amit o belalliott
1200 mhz memoria

Igy megy a gep, de ha mar 155re rakom fsbt- cseszik ,ra meg ha cpunak adok 1.35v akkor se jon be, ha visszavezsem memoriat es hozza uncore-t akkor se. MEg se moccan. Nem ertem mit cseszek el? :F
QPI/VTT: 1.35v-al is probaltam mar? :F :F

(#6391) ImI87


ImI87
őstag

Úgy néz ki nem lesz rossz a proci: 3705 @1,168V :))
(ET6 a procifesznél hülyeséget írt, nem tudom, hogy a power on értéknél miért szerepel 1,34V......... :U 1,25V van belőve a bios-ban)

Csak small FFT-t néztem, mert a procit akarom kitesztelni. Ez találomra egy fesz, bios 1,25V, ebből kap meg idle 1,216V-ot, és prime alatt 1,168V-ot. Remélem a 4 giga meglesz 1,2V környékén, és akkor maximálisan meg lesz a kivánságom.

V.miért hatalmas a drop, nem tudom, hogy az új bios miatt van-e, vagy a proci miatt. És persze LLC off.

[ Szerkesztve ]

(#6392) Lauda válasza ImI87 (#6391) üzenetére


Lauda
félisten

Aztakurva! :C Asszem csere lesz, bepörgök és holnap rendelek egyet iponba, péntekre ittvan. :O :DDD

(#6393) ImI87 válasza Lauda (#6392) üzenetére


ImI87
őstag

nyugi-nyugi! :D
aztán nehogy megálljon nekem 3,8-on! :DDD nyugtával dicsérjük a napot! :K

(#6394) Lauda válasza ImI87 (#6393) üzenetére


Lauda
félisten

Egyenlőre csak vicceltem, várok még tapasztalatokat. Nameg aztán meggondolandó a csere, 3800-on tudom hajtani ezt is, ami már önmagában teljesen felesleges, nemhogy afölé tornászni 24/7-re. :D Igaz a D0 valszeg kisebb feszen vinné, de nem érdekel, ha primolok se megy 75 fok fölé, úgy meg kb 100 évet kibírna.

[ Szerkesztve ]

(#6395) Zájec válasza Ombi5 (#6388) üzenetére


Zájec
veterán

jól tetted :K kb. 40 fok körül van ... nálam..

(#6396) Lauda válasza Zájec (#6395) üzenetére


Lauda
félisten

És terhelve? :D

:Y :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6397) ImI87 válasza Zájec (#6395) üzenetére


ImI87
őstag

Mester! :)
# 6385-re mondanál pár okosságot? :R

(#6398) Zájec válasza ImI87 (#6397) üzenetére


Zájec
veterán

jó lesz a prime is .. azzal is kiderül meddig - hogyan...

szerintem nyugodtan tolhatod neki a 200Bclk-t.. :K akár x21 turbo-val is.. több feeszel..

Lauda :: nálad mennyi terhelve ? ebbe a dög melegbe :D

málnaszörpöt látok a jobb sarokban :)

[ Szerkesztve ]

(#6399) ImI87 válasza Zájec (#6398) üzenetére


ImI87
őstag

OK, halaodok......... ;)

Viszont most is él, hogy az alacsony "VID"-es procik jobban melegszenek. :K 3,8-on ez is nyaldossa a 70 fokot, pedig egy tizeddel kevesebb feszt kap, mint a régi. :U

de 28 fok van a szobában. :Y panel rulez............ :W

[ Szerkesztve ]

(#6400) Lauda válasza Zájec (#6398) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam most prime-al terhelve 50 fokos, igaz alapon megy és bios 1.1v. :D A memók miatt 133/160/200-as bclk-t használok csak, ha gondolod tesztelhetünk párat, hogy melyik hűtő hogy dolgozik, bár ez nagyban függ a ház szellőzésétől is. :)

A kép nem nálam készült, google dobta ki. :P :D

ImI87: 28 fok? :Y :C Hol laksz Te, valahol az egyenlítő mellett? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.