Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) ImI87


ImI87
őstag

Akkor itt van az első valamire való eredmény: [link]
proci: 181*21=3801 MHz HT on => bios 1,31V, LLC on load 1,28V
ram: 181*8=1448 MHz 8-8-8-24 => bios 1,64V
uncore: 181*17=3077 MHz => VTT bios 1,32V
qpi: 181*36=3258 MHz

Ez persze még finomítva lesz..... holnap megtámadom a 4gigát is, meg kitesztelem a ramokat is......

[ Szerkesztve ]

(#5552) ATtIs_80 válasza Invader HCA (#5544) üzenetére


ATtIs_80
tag

A Scythe Mugen 2 CPU hűtőt csak ajánlani tudom mindenkinek! Nekem bevált!
Kellemes hőmérsékleten képes tartani a procit terhelés nélkül és használat alatt is! A számok magukért beszélnek! ;)
milbo: ha jól sejtem, akkor te sem szeretnéd jobban húzni a gépet, mint én!? Ebben az esetben szerintem jól járnál egy Mugen 2-vel!

[ Szerkesztve ]

(#5553) HSM


HSM
félisten

Itt is egy jó kis hűtős oldal! Rengeteg tesztelt hűtővel. :K [link]
Sajnos I7 Extreme burning módot (170-250W) nem néztek egyik hűtővel sem, ugyanis egy szint felett néhány hűtő jobban elfogy, mint a többi... De azért a 150W is sokmindenre elég... (Olyan 3400-3800 körül HT-vel tekerő I7-hez...)

(#5554) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Mivel kicsit úgy érzem, hogy sokan már temetik a C0-ásokat (hozzáteszem, hogy szerintem méltatlanul), ezért itt egy bizonyíték, hogy bizony van még létjogosúltsága a procinak!
A gép stabilan fut! A beállításokkal pedig igyekeztem a földön járni:
CPU Vcore:1,3375V; QPI/Vtt:1,315V; DRAM:1,58V. Mivel a Loadline Calibration-t nem kapcsoltam be (Disabled), ezért a proci (csak) 1,31V-ot, a memória pedig 1,57V-ot kap!

Természetesen nem vitatom a tényt, hogy a D0-ás egy igazi bestia!!! :R

(#5555) sniper elite


sniper elite
senior tag

Van olyan ram ami anti tuningos??? Megmondom őszintén a faxom is kivan ezzel, kb 2-3 óráig próbáltam beállítani, van az a XMP vagy mi a retek a biosban, ami automatikusan belövi, de akkor is csak újra indul a gép 3x aztán megint mindent autora rak... ilyenkor mit lehet vele tenni? Túlhúzni nem szabad az okés... de hogy a gyári 1866MHz-s meg a ugyancsak gyárilag előírt 7.8.7.20-as időzítést sehogyan se akarja behozni az már katasztrófa, mindjárt kidobom az egészet az utcára! :W

(#5556) HSM válasza ATtIs_80 (#5554) üzenetére


HSM
félisten

Ezt akkor biztos nem láttad: [link] Csak a CPU kapott feszt (~1,42V BIOS-ból, LLC nélkül) és a QPI picit, de 1,35V alatt. Szerintem nem rossz... ;) Persze, ha ma vennék, D0-t vennék egyértelmű... De egy jobb C0 simán pariban lesz szerintem, egy átlag D0-al.... :K

(#5557) HSM válasza sniper elite (#5555) üzenetére


HSM
félisten

Ennyit tud az extrém procid? :C
Az extrém procid nyugodt, 1066-os ramot követel! :K

Bocs, ezt már nem bírtam megállni.... Ja, nekem meg elindult az OCZ ramom! 1750-CL8 stabilan! [link] Pedig csak egy szerencsétlen szigorúan nem extrém 920-as a procim mellette, és XMP-m sincs! ;]

[ Szerkesztve ]

(#5558) ImI87 válasza HSM (#5557) üzenetére


ImI87
őstag

de gonosz vagy! :N ;]

(#5559) HSM válasza ImI87 (#5558) üzenetére


HSM
félisten

Nem bírtam ki.... :DDD Túl sokat fényezte már az Extreme procikat, hogy ezt a ziccert kihagyjam... :DDD
Na, OFF OFF.....

(#5560) Desmond


Desmond
csendes tag

Sziasztok!

Ma megvettem az új gépemet, össze is raktam, de van egy kis gond vele. Vagyis nem tudom, hogy mi a gond, mert ahogy bekapcsolom nem jön be kép. Minden venti felpörög.
A konfig a következő: DFI Lanparty UT X58 T3eH8, Intel Corei7-920, OCZ DDR3 6GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD4890, 500GB HDD, OCZ 600W ModXStream moduláris táp. A ramokat probáltam már cserélgetni, de nincs kép ugyanugy :O . Esetleg van vkinek valamilyen tippje, mert itt virit összerakva és én meg nagyon szomorú vagyok.

köszi előre is :R

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#5561) SzlobiG válasza sniper elite (#5555) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem jól van beállítva az a gond. Kizárt hogy a rammal lenne gond, feszeket mennyit adtál? qpi,ram,proci? Uncore mennyin van? Így elsőre ennyi, de majd akinek gigája van az többet tud segíteni.

(#5562) sniper elite válasza SzlobiG (#5561) üzenetére


sniper elite
senior tag

qpi:1,35 Ram: 1,65 proci: 1,34! Uncore 3200, 3600-nál már semmi se jött be...

[ Szerkesztve ]

(#5563) SzlobiG válasza sniper elite (#5562) üzenetére


SzlobiG
félisten

QPI-nek tolj 1.4-et próba képp, ramfesz az jó, procinak meg vedd vissza a szórzóját a leglacsonyabbra így kilövöd azt a hibalehetőséget. Uncoret meg mindég tedd a legalacsonyabbra amire tudod (nemtudom gigánál hogy lehet állítani). Pl próbáld meg 1800MHz-et viszi-e.

(#5564) Lauda válasza sniper elite (#5562) üzenetére


Lauda
félisten

Próbáld meg qpi 1.4 v, proci 1.4 v (a magas uncore miatt kell neki), ha nem megy, akkor még feljebb.

SzlobiG: Mivan az uncore-al? Legalább a duplája legyen a DDR3 órajelnek, az alá még véletlen se állítsa, nem is értem a Giga miért nem orvosolta ezt a marhaságot. :D

(#5565) sniper elite válasza SzlobiG (#5563) üzenetére


sniper elite
senior tag

[link] Ez így milyen srácok?

(#5566) HSM válasza Lauda (#5564) üzenetére


HSM
félisten

Orvosolta, akármit állítasz be, minimum a ram 2X-ese lesz. ;) Amúgy ez a baj ezekkel az 1800 körüli kitekkel.... Bőséggel kell hozzájuk fesz.... :( Én inkább leparkolok 1700-1750-nél... ;)

(#5565) sniper elite :Nem olyan rossz.... Alakul. De ez még akár messze is lehet a stabilitástól. :U

[ Szerkesztve ]

(#5567) sniper elite válasza HSM (#5566) üzenetére


sniper elite
senior tag

De ha így marad, akkor mennyi az esélye hogy tönkre megy a ram?

(#5568) HSM válasza sniper elite (#5567) üzenetére


HSM
félisten

Hogy érted, hogy tönkremegy a ram? A ramra nem veszélyes teszem azt 1,65V, ha megfelelően hűtve van, vagy a QPI 1,4V-ja... Viszont a procinak ki tudja... Az Intel 1,35V-ban maximálta a QPI/VTT feszt valamiért, úgyhogy én inkább nem cicázok az 1,4xV-os tartománnyal.... :U

[ Szerkesztve ]

(#5569) Lauda válasza HSM (#5566) üzenetére


Lauda
félisten

Ja akkor nem szóltam. :N Fesz meg kell dögivel, nekem is ezt mondtátok akkoriban, hogy elégedjek meg az 1600-os memókkal, mert különben szét kell feszelni az egészet. :)

(#5570) ATtIs_80 válasza HSM (#5556) üzenetére


ATtIs_80
tag

Köszi! Ez valóan elkerülte a figyelmemet! Figyelemre méltó eredmény, az biztos! :K
Mi a véleményed? Fel lehetne még kicsit paprikázni a beállításaimat valamivel, ami még a józan határokon belül van??

(#5571) sniper elite válasza HSM (#5568) üzenetére


sniper elite
senior tag

most 1,34 a QPI szóval elvileg nem árthat a procinak igaz? Amúgy az unocre elég magas nem? az nem lehet gond?

(#5572) HSM válasza ATtIs_80 (#5570) üzenetére


HSM
félisten

Köszi, régebben készült, szerintem azért nem láttad... :B Nekem teljesen jónak tűnnek a beállításaid, de azért teszteld prime-al, meg amiket itt a fórumtársak még ajánlottak, hogy biztos lehess benne, hogy stabil! :K Csak nekem picit kevésnek tűnik a Vcore, amit itt linkeltél: [link]. Nekem 3800Mhz HT-on, 1,35V körül kell BIOS-ból (LLC OFF), a 4ghz-hez pedig közel 1,42V kellett (LLC OFF). De ez procifüggő, szóval lehet, hogy teljesen jó, de járj utána. :K

(#5571) sniper elite: Az még elmegy, súrolja, de szerintem maradhat. És jól sejted, az uncore magas, az a szívás. De ha magas órajelen akarod járatni a ramod, akkor magas uncore kell, mivel a ramnak minimum 2X-esén kell menjen, ergó 1866-os ramórajelhez minimum 3720-as uncore kell. Márpedig az uncore nálam (és nem csak nálam, sokhelyütt olvastam ilyen tapasztalatokat) 3500 fölött teljesen esélytelen még 1,355V-os uncore-al is, ezért mondtam, hogy 1700-1750 körül lehet az egészséges órajeltartomány teteje hosszútávon, ha az Intel ajánlásait is figyelembe veszed. Az 1600mhz mellé viszont már egész kényelmes 3200-3400-as uncore társítható. :K

[ Szerkesztve ]

(#5573) Lauda válasza sniper elite (#5571) üzenetére


Lauda
félisten

Te sniper elite, ha ennyi pénzed van a cuccokra, akkor nem tök mindegy mi lesz velük? ;) A fesz megold mindent, :DDD ha meg szétmegy valami, veszel másikat. Mit beszariskodsz itt?

Még én is kerülhetek hasonló cipőbe, attól függ összejön-e a munkahelyi felállás, mert ha így marad, én tuti nem szórakozok a cuccokkal, ha megdöglik bebaxok helyette egy másik kitet/procit etc. :U :DDD :DD Szóval lesz lóvé rá és nem fog érdekelni, hogy mi pusztul bele, de ez még nem biztos, még visszatérek rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5574) sniper elite válasza Lauda (#5573) üzenetére


sniper elite
senior tag

Engem arra tanítottak hogy vigyázzak a holmijaimra, és ez hardverre is érvényes... meg nem lenne pofám minden hónapban venni másikat, amikor valakinek kajára is alig van pénze! Ezért szeretném csak belőni szépen, és hagyni az egészet! Szerinted ez a beállítás veszélyes?

(#5575) Lauda válasza sniper elite (#5574) üzenetére


Lauda
félisten

Engem is, de minek vigyázzak rá, ha van rá bőven keret? Mi értelme? Én is vigyáztam a p4-re és nevetséges áron tudtam eladni, sosem élveztem ki a határait, haver most is használja, ő profitál szinte abból, hogy én féltegettem a cuccot. :DDD

Az álszentes részt inkább ne feszegessük, se Téged, se mást itt szvsz nem érdekel, hogy ki mit csinál, mennyi pénze van.

Melyik beállítás? A fesz ne legyen magas, hosszútávon szerintem max 1.4 volt mehet uncore/cpu-nak, ha annyira félted a mocót. :D

[ Szerkesztve ]

(#5576) sniper elite válasza Lauda (#5575) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ha ennyi pénzed van akkor inkább adakozzál, én is szoktam! Erre az egész pc dologra egyszer kell költeni amikor megveszed, aztán addig meghagyni amíg nem kell fejleszteni a játékok miatt feltétlenül, hidd el többet ér ha segítesz a megszorult embereken, és ezt nem azért mondom hogy mondjak valamit, hanem mert így van! Nem tudom mennyi idős lehetsz, én 21 leszek a nyáron, és szó szerint a gép előtt töltöttem eddig ebből 15 évet.... erre ment rá a gyerekorom szóval fullra nem éri meg csak ezzel törődni már rájöttem! De ha te annyira imádod, akkor naponta vegyél százezres dolgokat! Én most befejeztem a komolyabb gépfejlesztést, még megveszem az új ati karikat 5xxx szériából a nyáron! Aztán totál elég lesz játékokra legalább tavaszig a gép!

(#5577) Lauda válasza sniper elite (#5576) üzenetére


Lauda
félisten

Mindjárt sírok, eddig kiken segítettél és mennyit?

Szerintem csak mellébeszélsz. Ha érdekelne más is a földön, akkor nem úgy nézne ki az adatlapod, ahogy most olvasható. X58 extreme, i7 965, 2x4870, főleg ne verd a nyálad. És még jössz itt a megszorult emberekkel. :U 21 éves vagy és ebből 15 évet a gép előtt töltöttél. Akkor nagyon megdolgoztál a cuccokért. Én 30 éves vagyok és 16 éve dolgozom keményen, hogy egy kicsit jobb életem legyen.

Ne haragudj, de eddig kicsit melletted voltam, hogy van pénzed a cuccokra, ne piszkáljanak már, de ezek után nem foglalkozom veled ilyen szinten. Olyan dolgokkal állítod fel itt az e-peniszt, amiért lófaszt se tettél, és még előhozod a megszorult embereket, ez már nekem is sok....

[ Szerkesztve ]

(#5578) jugeen válasza sniper elite (#5576) üzenetére


jugeen
addikt

a végén még mártírnak fogok beállítani magad? ez már nekem is sok... te tényleg ember vagy? nem vagy inkább valami internet bug? :F

(#5579) ATtIs_80 válasza HSM (#5572) üzenetére


ATtIs_80
tag

Köszi! A feszeket állítgattam egy darabig, hogy kiderüljön, hol van az a határ, ahol még (stabilan) tudom használni a gépet. Azért tettem zárójelbe, mert úgy látom, hogy itt rajtam kívül más nemigazán használja az Everest stabilitás tesztjét, de javítsatok ki, ha tévedek! Az Everest nem olyan megbízható, mint a Prime??? A teszt programtól elvonatkoztatva a mindennapi használatban sem hagyott eddig cserben a gép és remélem, ezután sem fog! :)
Valami oknál fogva eddig nem volt szerencsém a Prime-hoz, de letöltöm és kipróbálom azt is! :K

(#5580) HSM válasza ATtIs_80 (#5579) üzenetére


HSM
félisten

Minél többféle programmal nézed, annál jobb! :K Nekem eddig a legjobban a prime és az Intel Burn test vált be, de más-más hibára érzékeny mindkettő! :K Sajnos nagyon komplex dolog egy ilyen proci, nehéz lenne olyan progit találni, ami mindent alaposan megtornáztatna benne.... :U Amúgy, ha megtaláltad a minimális feszt stabilitáshoz, érdemes még egy picit rátenni, teszem azt olyan ~0,025V-ot, hogy biztosan 24/7 stabil legyen.

(#5581) HSM


HSM
félisten

Érdekes megfigyelést tettem: Ha összehasonlítjuk sniper elite eredményét az új ramjával [link] és ezt a korábbi mérésem [link], akkor világosan látszik pár dolog: sniper elite memóriája biztos jóval gyorsabb, mint az az eredményéből látszik, biztosan visszafogja az Uncore, szóval vehetjük úgy, hogy ez a maximum, ami 3720-as uncore-al működhet (nagyságrendileg, biztos lehetne még az időzítésekkel picit nyerni, de azt gyanítom nálam is, szóval ez nem befolyásol semmit.). Ha megnézzük az én eredményem, és osztunk-szorzunk, egyből feltűnik, hogy sniper elite eredménye pontosan annyit gyorsult az enyémhez képest, amennyivel gyorsabb volt az uncore-ja! (3500<-->3720)
És mi következik ebből? Hogy az 1500mhz-en, CL7-ben járó ram nemhogy 3Ghz-es Uncore-al, hanem még 3500-assal is uncore-limites! :Y

Szóval asziszem mítosz lerombolva, hogy főleg a memória sebességétől függne a memóriarendszer sebessége. Ha majd időm engedi, mérek egyet, Cl8-ban is marad-e az uncore limit, vagy legalábbis milyen időzítésnél kezd el lemaradni majd a ram! Ez annyiból rossz hír viszont, hogy az uncore pedig nem szeret 3500 fölött stabilan menni 24/7-re biztosan ajánlott feszek mellett..... Jó hír, hogy (a jelenlegi i7-esekhez) teljesen felesleges erőltetni a jó kis ultradrága ultragyors ramokat, nem azon fog múlni az elérhető sebesség. :K

(#5582) jugeen válasza HSM (#5581) üzenetére


jugeen
addikt

akkor tessék egy ellenpélda az alábbi linkeken.

uncore 4000 ddr3 1200

uncore 4000 ddr3 1600

uncore 4000 ddr3 2000

igaz bennetek nagyon él a qpi fesz miatti félelem, amit abból a szempontból nem tudok mire vélni, hogy éveken keresztül mertétek a ramjaitokat lényegesen magasabb feszültségen üzemeltetni, mint amit a gyártó meghatározott. 1.45 qpi mellett nyugodtan lehet üzemeltetni az i7-et is. ha van rajta egy jó hűtés, akkor probléma nélkül menni fog. ugyanis a magas qpi fesz átka az, hogy rendesen befűti a procit. ha azt meg tudod 72 fok alatt tartani, akkor a throttling meg sem fog jelenni.

(#5583) jugeen válasza HSM (#5581) üzenetére


jugeen
addikt

elfelejtettem hozzátenni hogy sniper eredményéhez hasonlítani... hogy is mondjam...

(#5584) jugeen válasza jugeen (#5582) üzenetére


jugeen
addikt

és akkor 4 mag HT on eredmények.

uncore 4000 ddr3 1200

uncore 4000 ddr3 1600

uncore 4000 ddr3 2000

[ Szerkesztve ]

(#5585) HSM válasza jugeen (#5583) üzenetére


HSM
félisten

Jólvann, na... De azért egy everestet csak nem tud rosszul lefuttatni!? :DDD

Amúgy amit írtál, asszem részben cáfolja, részben meg is erősíti, amit írtam. Először is, hogy az 1200-CL7-es eredményed kb. magasan alázza az átlagos 1600-as kitekkel elért sebességeket, azért sokat elmond, alaposan lekörözted az 1500-as eredményem is. Van itt még érdekesség. Pl. hogy a sz*rba nem nőtt a WRITE??? Újabb everest bug, vagy micsoda? Harmadszor, látható az is, hogy nálad is az 1200-->1600 váltás szépet dobott az eredményeken, de az 1600-->2000 már korántsem. (Gondolkodjunk %-okban, 5-10%-ot gyorsult, pedig az órajel 25%-ot emelkedett. Nem jó arány, pláne ha hozáveszem, hogy egy 2000-es kit árban inkább négyzetesen aránylik egy 1600-ashoz... :D )

És ha hozzászámolom, az 1200--> 1600-as váltás is max 15% gyorsulást hozott, szóval valami mintha még mindig visszafogná valami a rendszert. (lehet meg kéne nézni SiSoftware Sandra-val is, hátha csak mérési hiba... :F )

Ami viszont a második, HT-s mérésed illeti, hát ott már inkább ki sem számolom, mennyit gyorsult 1600-->2000 váltáskor.... :C Igaz, ott egész szépen kijött az 1200-->1600 váltás áldásos hatása is.

Szóval azért nem jártam messze az igazságtól... ;)

(#5586) Desmond


Desmond
csendes tag

Sziasztok!

[link]Esetleg ebben tudtok segíteni? :R

köszi előre is

We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. ASUS P8P67, Intel Core i7-2600k, G.Skill 2*4GB 1600MHz, Sapphire Radeon HD6970, Scythe Ninja 3, Samsung SyncMaster P2770HD.

(#5587) Lauda válasza jugeen (#5582) üzenetére


Lauda
félisten

Ez is igaz, de szvsz HSM úgy érti, hogy az "alacsony" uncore fogja vissza a rendszert, nem csupán a DDR3-as sebesség a lényeg.

Csinálj úgy is teszteket, hogy memók 1600-on, uncore 3200, majd folyamatosan növeld az uncore-t, úgy, hogy a memók maradnak 1600-on. Szépen emelkednek majd a teszteredmények, én is ezt próbálgattam múltkor. :D

Ez a TR Ultra elég keményen hűti a procit, tehát ha 72 fok alatt tudja tartani, akkor probléma nélkül mehet 24/7 az 1.45-ös qpi fesz? A procinak mennyi mehet 24/7-re szerinted, amitől nem fekszik ki? :)

[ Szerkesztve ]

(#5588) szacsee válasza Desmond (#5586) üzenetére


szacsee
nagyúr

Próbáld ki másik VGA-val is.. :K

(#5589) HSM válasza Desmond (#5560) üzenetére


HSM
félisten

1. tipp: A plussz 8-tűs tápcsatit rádugtad-e a lapra?
2. tipp: A megfelelő slotokba dugtad a ramot? Kézikönyvből kiderül, melyikbe kell dugnod elsőzör, mert ha a másikat töltöd fel, se kép, se hang. ;)

(#5590) jugeen válasza HSM (#5585) üzenetére


jugeen
addikt

hidd el nekem is jobban tetszene, ha lineáris lenne a változás, de nem az.

nem jártál messze az igazságtól, még is azt állítottad, hogy " teljesen felesleges erőltetni"

(#5591) Beowulf_78 válasza jugeen (#5578) üzenetére


Beowulf_78
addikt

"te tényleg ember vagy? nem vagy inkább valami internet bug?"

Ez frappáns volt. :DDD :C

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#5592) HSM válasza jugeen (#5590) üzenetére


HSM
félisten

Jó, akkor pontosítok: minimális növekedésért kell igen jelentősen többet fizetnünk. ;) Nálam ez azt is jelenti, hogy nincs sok értelme, ergo felesleges... ;)

Márpedig érdekes lenne rájönni, miért nem lineáris a változás, ugyanis tudtommal ha a memória órajele azonos időzítés mellett növekszik, akkor lineárisan növekszik az elérhető sávszélesség is, és lineárisan javulnak a hozzáférési idők. Persze, ezt mi nem így érzékeljük, mert még x+1 dologtól függnek még ezek a dolgok. De azért nagyságrendileg lineárisan kéne, hogy változzon, legalább az átviteli sebességek.

Szerk: Ja, amúgy az a 72 fok max az érzésre 72 fok, vagy van valami "tudományos" magyarázata? Csak mert nálam 70-80 fok között van, ha 3800-on, HT-vel, cibált QPI-vel jár, de még ez is 20-30 fokra van a TJmaxtól, szóval elvileg még bőven jónak kellene lennie... :F

[ Szerkesztve ]

(#5593) jugeen válasza Lauda (#5587) üzenetére


jugeen
addikt

szerinted újdonságot mondtál azzal, hogy csinálj úgy is teszteket, hogy memók 1600-on, uncore 3200, majd folyamatosan növeld az uncore-t, úgy, hogy a memók maradnak 1600-on. Szépen emelkednek majd a teszteredmények

abszolút nem. és ebben abszolút igazad is van, hogy az eredmények emelkednek. be is b*szna, ha nem emelkedne. :)

btw, a HSM-nek a válaszom nem erre irányult, mit amit te írtál. :)

(#5594) Lauda válasza jugeen (#5593) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, tudom, hogy Ti széttesztelitek az agyatokat. :D A procfeszes kérdésemre tudsz valamit mondani?, mert akkor nekiállok újra kicsit morcosítani a gépet. :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

(#5595) jugeen válasza HSM (#5592) üzenetére


jugeen
addikt

3Dmark06-tal jól ki tudod mérni, hogy kapcsol-e nálad a throttling a cpu teszt szépen visszaesik olyankor. próbáld ki 3800-on, 4000-en, és 4200-on.

(#5596) HSM válasza jugeen (#5595) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! :R Erre nem is gondoltam. :K Nálam a legutóbbi mérés vele: [link] Ha 4ghz-en megvan a 7672 pont, akkor nincs throttling, ha jól sejtem. :D Sajnos nekem nem sikerült 4200-on, HT-vel működtetnem, a 4011-hez is ~1,42V kell BIOS-ból, mivel én LLC nélkül használom. Ez így kellemes szerintem és stabil is, de nem akarok feljebb menni fesszel. :D Ja, és még így is IBT-vel sikerült 87 fokra felfűtenem, pedig csak 1,312V-ot kap terhelés alatt.... Prime alatt "csak" max 80-85 fok.... :DDD Ha 3800-on megy, akkor még nem sikerült átlépnem a 80 fokot, csak súrolnom, oda csak 1,264V kell terhelés alatt.
(Persze, ebben bene van az is, hogy eléggé takarékon mennek a ventik a házamban, és a hűtőm 2000-es ventije is le lett cserélve egy csendes 1600-asra... :D )

[ Szerkesztve ]

(#5597) SzlobiG válasza Lauda (#5564) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen azért írtam neki, hogy a legkissebbet állítsa be mivel az a duplája és írtam, hogy nem tudom gigánál ez hogy állítható(lehet alá is menni), de asusnál a duplája a legkisebb beállítható érték.;)

Hsm: Mióta megvan 1.45-el megy a QPI...:D

[ Szerkesztve ]

(#5598) Zájec válasza HSM (#5581) üzenetére


Zájec
veterán

teljesen jó a meglátásod erröl beszéltük korábban hogy az Uncore rendesen megtudja nyomni az eredményeket..

"Ez annyiból rossz hír viszont, hogy az uncore pedig nem szeret 3500 fölött stabilan menni 24/7-re biztosan ajánlott feszek mellett..... Jó hír, hogy (a jelenlegi i7-esekhez) teljesen felesleges erőltetni a jó kis ultradrága ultragyors ramokat, nem azon fog múlni az elérhető sebesség" igen , kb 1.35v a megengedett QPI/VTT fesz a 24/7 használatra....

(#5599) HSM válasza SzlobiG (#5597) üzenetére


HSM
félisten

Kezdjük előről? Emélkszem, mit mondtam anno! ;] Úgy könnyű, hogy mindig steppinget váltasz.... :U Már újkorában tudtad, hogy cseréled, persze, hogy nem érdekelt, kinyúlik-e vagy sem... :D De amúgy még a tiéd is nagyon friss, mondtam, ha majd egy év múlva is menni fog, akkor majd mondhatjuk, hogy igen, bírja az 1,45V-ot is a QPI.

(#5600) SzlobiG válasza HSM (#5599) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mit is?:D Ahogy írtad úgy is váltani fogom, majd idővel szal akkor miért is érdekeljen ha megdöglik ott az egy év gari azt kész úgyse tudják meg mitől halt meg...a másik meg, hogy szerintem egy év után se lenne semmi baja na de ez nálam nem fog kiderülni.Legalább van mindég egy ellen példa aki használja 1.4 felett.:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.