Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46451) Tulku válasza mepet (#46448) üzenetére


Tulku
veterán

Érzékenységtől mindenképp...vagyis ha kisebb az új fejes érzékenysége akkor nagy valószínűséggel halkabb...de gyakran itt is ferdítenek ezért mindenképp érdemes kipróbálni...ha más nem marad a 3 napos visszafizetést kérni...

(#46452) Bodz válasza TeebyKay (#46449) üzenetére


Bodz
nagyúr

A 8000 forinthoz képest nagy tétel. Vagy 3-4000, attol fugg.

[ Szerkesztve ]

(#46453) TeebyKay válasza Bodz (#46452) üzenetére


TeebyKay
őstag

Értem, akkor most tényleg marad így szerintem. Az EVO tényleg akkora minőségi ugrás lenne?

(#46454) Tulku


Tulku
veterán

Többlépcsős kérdés:

Van ez az MDR 1adac sanyi dac-erősítő fejhallgató...

Hallgatta már valaki?
Mit tudhat egy ilyen?....persze tudom nem egy Wadia dac-amp és Orpheus együttes hangzását várom, de mégis hol helyezkedhet el?

Én megvallom őszintén akkor lelkesednék ha egy ilyen dac-amp-headphone együttesét összekapcsolnám telefonnal és megérkeznék...persze erre még várni kell véleményem szerint...

Fericske beszámolt vmi AKG-ről ami ennyit tud de az 400 ezer...ez meg "csak" 75...nyilván annyit is ér...

(#46455) Nigér válasza Tulku (#46454) üzenetére


Nigér
őstag

Ezt találtam.
Nem túl univerzális eszköz...

(#46456) Bodz válasza TeebyKay (#46453) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem igazan. Tobb tartozék (2 kábel, 2 fele parna), kevesbe megosztó karakter (megnyirbaltak a Superluxos magasakat), ezert dragabb.

(#46457) TeebyKay válasza Bodz (#46456) üzenetére


TeebyKay
őstag

Értem. Akkor most marad ez aztán majd egyszer kellő összeg ellenében csere. Köszönöm.

(#46458) Bukk900 válasza Nigér (#46446) üzenetére


Bukk900
őstag

Rendelhetsz aliról ilyen rövid jack kábelt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#46459) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Korábban említettem, hogy eltört az SRH-840-em fejpántja.

Írtam a Shure szerviznek, ők 20 000 Ft-ért csinálnák meg a fejhallgatót. A kérdés, hogy van e értelme ennyit költeni rá? Érdemesebb lenne venni 20 000 Ft-ért egy új fejhallgatót, nyilván alacsonyabb kategóriában, de ma már nem is érzem hatalmas szükségét a 840 hangjának, bár tény, hogy nagyon szeretek rajta zenét hallgatni, de sajnos egyre kevesebb időm van.

20k-ért milyen fejhallgatók vannak lehetőleg az SRH-840 karakterisztikájával megegyezőek?

(#46460) EQMontoya válasza Vasinger! (#46459) üzenetére


EQMontoya
veterán

Leginkább megpróbáltatnám valami hozzáértővel megragasztatni, valami olyan anyaggal, ami kvázi összeoldja az anyagot, tehát talán a végeredmény is vállalható lesz.

Same rules apply!

(#46461) krichd1 válasza Vasinger! (#46459) üzenetére


krichd1
addikt

Én még mindig azt mondom, hogy először próbáld meg megragasztani. Nem veszítsz vele szinte semmit, a maradék ragasztó jó lesz másra is.

(#46460) EQMontoya: Én is ezt javasoltam először, legolcsóbb és praktikus megoldás.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#46462) Speeedfire válasza Vasinger! (#46459) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Vannak helyek, ahol műanyag hegesztéssel foglalkoznak. Egy próbát megér.

Vagy házi barkák/kókányolás. :))
Megfúrod a műanyagot pl 2-es fúrószárral bele raksz egy menetes csavart fej nélkül, telenyomod ragasztóval aztán örök élet + 1 nap. Kint meg max egy kis heg lesz.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46463) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

krichd1 & EQMontoya & Speeedfire:

Nekem hiába van itthon ragasztópisztolyom, azzal nem hiszem, hogy sokra mennék. Ugyanis olyan pici felületen érintkezik ott egymással a két felület, hogy gyakorlatilag esélytelen érdemi ragasztás csinálni ott, másrészt oldalirányba terhelődik, - nem is keveset - a fejhallgató, amerre a ragasztó nem igazán tud tartani, csak hosszában.

Ettől függetlenül ma megpróbálom, aztán meglátom mennyire tartós, de azt se szeretném, hogy úgy kelljen használni ezentúl mint a hímes tojást, nehogy megint eltörjem. Sajnos sokat hordozom, így erre nem is lenne lehetőség sajna...

Ami még jól hangzik, az a műanyagforrasztás ötlete, de azt nem tudom, hogy hol csinálnak ilyet. Gondolom hagyományos forrasztópáka nem jó erre a célra.
Valaki tud ilyen helyet Pesten? (Főleg csak autós boltokat találtam, ott meg nem hiszem hogy elvállalnák)

[ Szerkesztve ]

(#46464) .DLL válasza Vasinger! (#46463) üzenetére


.DLL
veterán

Lenne több ötletem, akár teljesen új, egyedi fejpánt készítése, illetve a meglévő elemek közül a használhatók megtartása, de ha sokat hordozod, akkor az összecsukhatóság és az esztétika is sajnos előtérbe kerül. :\

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46465) Speeedfire válasza Vasinger! (#46463) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az, hogy autós nem biztos, hogy nem vállalják el neked.
Egy telefont/emailt szerintem simán megér.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46466) Vasinger! válasza .DLL (#46464) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A hordozást szó szerint értem. Utcán nem hordom, csak "két helyen lakom" így itt is és ott is használom. Az, hogy hogyan néz ki nem érdekel.

Egyedi fejpántba gondolkoztam én is, de nem vagyok jártas ilyenben egyáltalán. Az a baj, hogy elég spéci megoldás a Shure-é, de ha Neked lenne valami ötleted, természetesen kompenzációt is adnék cserébe, ha sikerülne olcsón megoldani másik fejpánttal.

Speeedfire:

Köszi, lehet megpróbálom akkor, csak félek, hogy nagyobb kárt ne tegyenek benne.

[ Szerkesztve ]

(#46467) krichd1 válasza Vasinger! (#46463) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem annál sokkal kisebb felületen kellett megragasztanom a Fischert, de olyan gyorsan megoldottam, hogy még "kétségbe esni" sem volt időm. Elővettem a Loctite 407-et, speciális ragasztó nem volt kéznél, egy perc után már használtam is tovább.
Nekem itt vált el a sárgával jelölt résznél, vékony kis darabokat kellett összeragasztani, de sikerült könnyen és nem vált szét.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#46468) Speeedfire válasza Vasinger! (#46466) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Amúgy, ahogy nézem nem egyedi probléma. [link]
Anyaghiba vagy mivan?

#12-es bejegyzés. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46469) EQMontoya válasza Speeedfire (#46468) üzenetére


EQMontoya
veterán

#12 annak fényében különösen mókás, hogy a kis műanyag biszbasz (amibe a becsúszó szárat fogja) szintén szeret repedni/törni.

De legalább lehet kapni

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#46470) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Épp a kolléga A700X-ét hallgatom.
30k-s árához képest meglepően kellemes kis cucc, kényelmes.
A szokásos pezsgő magasokat adja, amit ezektől az ATH-któl megszoktunk, tényleg elég tiszta. Ha az ember nem basshead, akkor a mélye sem rossz ebben az árkategóriában.
Furcsa módon a tere viszont lényegesen rosszabb, mint az A1000X-nek, valahogy sokkal inkább egybemosódik minden. Kicsit olyan az A1000X után, mint ha egy fátyol alól hallgatnám a zenét. Minden elmosottabb, tompább picit, különösen az alsó tartományban.

Egyébként annak ellenére, hogy inkább a tejete tiszta, a karaktere egészen lapos, szerintem hosszú távon is kellemesen hallgatható.

Same rules apply!

(#46471) Faget


Faget
tag

Kedves fejhallgatósok!

Köszönöm a sok információt, amit évek alatt a fórumba pakoltatok. Sokat segített a választásomban.
Egy kérdésem maradt, amire (még) nem találtam választ. Az AKG K702 fejhallgatót szeretném megvenni. Főleg a nad 315 erősítővel hallgatnám, azonban takarításhoz, mosogatáshoz rádugnám a Fiio x1-re is. Sokkal halkabban szólna a Fioo-val? Nem is érdemes rádugni? Ezen a téren nincs tapasztalatom. Köszönöm a válaszokat.

(#46472) EQMontoya válasza Faget (#46471) üzenetére


EQMontoya
veterán

100 ohmig ajánlja a fiio, a k701 pedig 62 ohm, elég nagy érzékenységgel, szóval szerintem simán menni fog.

Same rules apply!

(#46473) Faget válasza EQMontoya (#46472) üzenetére


Faget
tag

Köszönöm. :R

Én azon gondolkodtam, hogy a K702 200mW tud a Fiio 100mW, ezért "túl jó" az AKG.

Azt sem értem mikor kell fejhallgató erősítő, mármint technikai adat alapján.

(#46474) Bodz válasza Faget (#46471) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem érdemes, viccnek is rossz az X1-K702 páros. De mondjuk mosogataskor, takaritaskor sokadlagos szempont a hangminőség szerintem, igy ha eleg magas a tűrőképességed, akkor mehet... :)
Abban se vagyok biztos, hogy a 315 füles kimenete megfelelő lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46475) EQMontoya válasza Bodz (#46474) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az lehet, hogy a hangja fos lesz, de a speckó alapján hangerőnek kellene lennie elégnek.

Same rules apply!

(#46476) Faget válasza Bodz (#46474) üzenetére


Faget
tag

Köszi! Akkor tudnál segíteni milyen technikai adatokra kell figyelni? :F

(#46477) Faget válasza Faget (#46476) üzenetére


Faget
tag

megnéztem 68 Ω a kimenet

[ Szerkesztve ]

(#46478) BigBlackDog válasza Faget (#46476) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem hallgatózni kell, nem a technikai adatokat olvasgatni! :P Ha meg erre nincs lehetőség, akkor a leghasznosabb talán olvasni a felhasználói tapasztalatokat, leírásokat akár itt, akár külföldi oldalakon.

(#46479) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Ismerős venne fejhallgatót. Szempontok:
-tartós legyen
-3,5mm jack
-zenei stílusra minimalt és rapet mondott
-"legyen benne mély" (szvsz inkább csak ne legyen mélyszegény)
-kerete 5-6k lenne
-eddig ezt nézte
-külföldi rendelés nem akadály (sőt, talán preferáltnak is mondanám).
Tudtok ajánlani valamit? :R

(#46480) Samtya


Samtya
senior tag

Szó volt nemrég RetroDJ párnacseréről. Leírom a legújabb tapasztalatomat, mivel most érkezett meg a rendelésem, nevezetesen a Technics RP-DH1200-hoz való ebayes párna (nem tudom szabad-e linkelni).
A lényeg az, hogy az eddig ajánlott Bose QC1 párnához képest szerintem ez sokkal jobb. Majdnem 2x többe kerül, de még így sem drága.
Nagyobb az eredetinél is, kör alakú, nem hártyás bevonatú hanem normál, tömése kicsit vastagabb a QC1-nél. Némileg csúszkál a fejhallgatón, de egyáltalán nem esik le.
Hosszútávú tapasztalatom nincs, mivel kb 20 perce van a fejemen, de nagyon úgy tűnik, hogy ez kényelmes lesz. VÉGRE!!!
A megkeményedett originál párnánál jóval puhább és a belső átmérője 3mm-el nagyobb. Ezek sokat számítanak. Lehetne egy kicsit magasabb, de ha később lelapulna, akkor beteszek alá + szivacsgyűrűket.
Hangjában az eredetihez képest nem hallok különbséget, a mélyek biztos megvannak, nem engedi ki őket.
A QC1-el tuningolthoz képest akár jobb is lehet, mert az kényes a felhelyezésre (szűk és ovális).
RetroDJ2-re is biztos jó, de Sony V55-re vagy akár CAL-ra is jó lehet. majd kipróbálom.
Egyelőre ennyi, ami "sure as the sunrise". :)

Képek:

(#46481) Bukk900 válasza molnarpeter (#46479) üzenetére


Bukk900
őstag

Ez a leírás a Maxell retro dj-re illik.

(#46482) darvinya válasza Samtya (#46480) üzenetére


darvinya
titán

BOSE QC1 teljesen JVC HA-RX széria.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46483) .DLL válasza Samtya (#46480) üzenetére


.DLL
veterán

Szép találat! Ez a párna tényleg jónak tűnik!
Már csak egy Suerlux (AKG) méretű találat kellene a kopogós műagyagbőr helyett (amely anyag gyakorlatilag ugyan az ami a Retro DJ-n is van alapból).
Köszönjük, hogy megosztottad! ;)

(P.H.)

(#46484) Samtya válasza .DLL (#46483) üzenetére


Samtya
senior tag

Van Superlux méretű is, úgy emlékszem. Mindjárt utánanézek.

darvinya: nem igazán értem, hogy mit akartál közölni, de az általad említett két tipus szerintem eltér. Lehet, hogy a JVC HA-S szériára gondoltál.

(#46485) Samtya


Samtya
senior tag

Fülpárnák ebayről:
1.) Beyerdynamic DT660 DT770 DT880 DT990, AKG K240 és K270-re is, valamint Denon AH-D2000/5000/7000-re (ez érdekes): PU leather, 100 mm átmérő, 1000Ft/pár.
2. ) ugyanaz, mint 1.) csak aritificial leather, veluornak néz ki, 2300Ft. +1USD shipping
3.) Audio Technica ATH-M50 M50S M20 M30 ATH-SX1: ovális 10x8,5 cm, gap size: 6,7x6 cm, 1150Ft + 1USD.
4.) Steelseries Siberia V1 V2 V3: méret nincs, de volt Siberiám, kb Superlux méret. 1400 Ft, lehet, hogy van rajta műanyag gyűrű, kép nincs a hátuljáról.
5.) SONY MDR-7506 MDR-V6: lekerekített szögletes alakú, 1400Ft + 1USD.
6.) Pioneer HDJ2000 HDJ1000: ez szerintem ugyanaz, mint a fentebbi kommentemben taglalt RP-DH1200 párna. 800 Ft + 1 USD.
Ennyi van így hirtelen. Linkeket is tudok adni ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#46486) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, megpróbáltam ragasztópisztollyal megragasztani a fülest, sajnos nem tartotta meg, még teljes megszilárdulás előtt is látszott, hogy nem lesz jó. Szinte biztos vagyok, hogy egyszerű ragasztással ezt nem lehet megcsinálni és nem az én "bénaságomon" múlik

Így marad a műanyagforrasztás, vagy valami másik fejesnek a pántjának az átoperálás, sajnos egyik se lesz egyszerű menet.

Egyébként igen, nem egyedi a probléma más SRH-840 és 940-ről is van hír a neten, hogy ez történt vele, sajnos ez ilyen. Az biztos, hogy legközelebb fém fejpántos fejest veszek majd.

Mivel nem akarom szétoffolni a topikot, így ha bárkinek van segítőkész ötlete, szívesen várom mindet. Sajnos most ez pont a legrosszabbkor jött, meg amúgy se szívesen dob ki az ember egy 35k-s fejest a kukába :(

(#46487) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Takstar HI2050 pár hónapja még 12e-ért volt ebayen, mitől ment most fel ennyire az ára? Kifutó?

(#46488) Samtya válasza Vasinger! (#46486) üzenetére


Samtya
senior tag

Igen, nagyon problémás helyen tört el a 840-es. Formára hajtogatott fémlapokkal (akár mindkét oldalon) és összecsavarozással nem lehetne rögzíteni?
Denon D1100-at ragasztottam már kétkomponensű epoxiragasztóval, de annak az üreges részét telenyomtam ragaszóval és még formára vágott plasztiklappal is fedtem az egészet. A még töretlen oldalt is megerősítettem ugyanígy.

Tibike: rájöttek, hogy olcsó. Akárcsak az SHP9500-nál.

[ Szerkesztve ]

(#46489) darvinya válasza Samtya (#46484) üzenetére


darvinya
titán

Annyit akartam, hogy más is ugyanezt használja.
És nem S, hanem RX, mert nekem is ilyen van és pontosan ugyanúgy néz ki.

PÜ-ben küldhetnél linket, mert nekem a műbőr jön le rendesen.
Technics jó, mert abban még 2 fajta sűrűségű szivacs van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46490) .DLL válasza Vasinger! (#46486) üzenetére


.DLL
veterán

"amúgy se szívesen dob ki az ember egy 35k-s fejest a kukába"
Pláne, hogy újonnan 60k... meg a fejhallgató lelke úgy is a driver és a "fül-rész", ha az jó, kidobni semmiképp ...

Egyébként ne ragasztópisztollyal próbáld, az maximum a felülethez tapad hozzá egy kicsit, és a ridegebb anyagokról simán "lepattan" ha kihűlt. Megfogadnám Krichd1 tanácsát/tippjét, a HM5 is egy batár fejes, ha azt megtartotta, akkor az SRH 840-et is meg kéne. Ezenkívül javaslom a fejpánt lecsupaszítását, könnyebb, kényelmesebb, rugalmasabb lesz.
Enyém így néz ki:


Maxell Retro DJ volt a donor a fejpánt párnájával, és fonott átvezető kábelével. Az állíthatóság is megmaradt, és a kisebb erő miatt remélem nem is fog eltörni...

(#46488) Samtya: Az átcsavarozásra is gondoltam, mint ötlet, de nem olyan egyszerű ennél az adott fejpántnál átfúrni az egészet. Az első helyen ahol logikus lenne már van két csavar, ami a műanyag szendvicset összetartja (borzasztó, mennyire túlbonyolított fejpántja van ennek, matrjoska baba) Ha felette fúrná át akkor az átmenő csavar már csökkentené a fejpánt tartományát, még így lecsupaszítva is. Mindenesetre ha nem a legkisebb méret közelében használja, akkor ez beválhat.

(#46491) hugeboy:
A Pro 80 jó, ha találsz még eredetit. Ezen kívül Creative Aurvana Live, nagyon jó mélyekkel, és állítólag a JVC HA-M55x sem rossz ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46491) hugeboy


hugeboy
tag

Sziasztok!

Gondolkozom fejhallgató vásárlásán.
- Jelenleg egy Sony MDR-X400-t használok, ennél gondoltam egy fokkal jobbra.
- A forrás egy MacBook lenne illetve egy iPhone.
- Átlagos minőségű mp3-at, soundcloudot, youtube-ot hallgatnék rajta. (Filmre, játékra, stb. nem használnám.)
- Csak otthon használnám.
- Circumaural kialakításnak jobban örülnék, de nem feltétel.
- Mindegy, hogy zárt vagy nyitott.
- Mindegy, hogy új vagy használt, bár elsősorban újban gondolkozom.
- Sokat hallgatnék dnb-t, technot, ami igényli a szép mélyeket, mélyközepet is. Ezeket szeretném élvezhetően hallani.
- A neten szeretném megvásárolni (ebay, aliexpress).
- Ár: max. a Takstar Pro 80 aliexpresses ára (kb.15.000,- Ft), de örülnék ha ennyi sem lenne. Kérdés, hogy ilyen forrás, és ilyen minőségű zene mellett meddig érdemes elmenni árban. Egy 320 kbps-os zene esetében Macbookról hallgatva van érdemi különbség mondjuk egy Takstar Pro 80 és egy HD2000 között?

Köszi a segítséget.

(#46492) Vasinger! válasza Samtya (#46488) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a baj, hogy ez nekem már nagyon mélyvíz. Ilyen dolgokat még nem csináltam soha sem és félek több kárt tennék, mint hasznot.

.DLL:

De én nem tudom, hogy az a ragasztó mit tud, amit Krichd1 ajánlott, de biztos vagyok benne, hogy az ő fülesének sokkal nagyobb felületét ragasztotta meg, mint az enyém. Lehet a képen nem jön át, de ez nagyon semmilyen vékony rész az. Bejelöltem, hogy mely részek érintkeznek:

Tehát a legtöbb részén kb. 1-1.5 mm vastag csík van és ennyi, az kb. lófing, semmi. Ha az egész szélességében összeérne az jó lenne, de nem így van, mert belül lukas a pánt vagy nem érintkezik eredetileg se

(#46493) krichd1 válasza Vasinger! (#46492) üzenetére


krichd1
addikt

Fischernél sem szélesebb, nagyobb a felület, mert üreges az anyag, ott is ilyen vékony 1mm-es műanyag fogja. Itt talán jobban látszik, belül az a két kis "merevítő" 0,5-0,7mm-es:

Szerintem meg lehet a tiédet is ragasztani, csak jó műanyag ragasztó kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#46494) .DLL válasza Vasinger! (#46492) üzenetére


.DLL
veterán

Több az, az érintett rész kb. U alakú, felkanyarodik oldalra (azok a kerekebbnek látszó részek is fogtak valamikor) ezen kívül körben a pánt mellé is mehet ragasztó, mert szerencsére a csukló nagyobbik fele az amihez kapcsolódik. Nehéz ezt így szóban elmutogatni. :D
Sajnos én sem ismerem a Loctite 407-et, és tény, hogy elég drága, amit használtam egyszer, az Uverapid 5 két komponensű epoxym, bár mi statikus terhelésnek nem kitett elemetket ragasztottunk fel, mozgó dinamikus terhelés nem tudom hogy bírná, de elég jól megkötött. Mindenesetre ezek a két komponensű epoxygyanták nem olyan drágák 1200-1600 Ft körül lehet kapni.

(P.H.)

(#46495) Tin válasza Vasinger! (#46492) üzenetére


Tin
veterán

nem akarok belevau, de tényleg jók ezek a műanyag ragasztók. én a szétesett, feszültség alatt lévő rézlemezt ragasztottam le egy darab műanyaggal a kocsi beltéri világításánál, hogy fogja oda, és működjön újra a kapcsoló. sógor adott valamilyen loctite-ot (számkódra nem emlékszem, de lehet pont a 407 volt), hogy higgyem el, működni fog. csak röhögtem. azóta eltelt fél év és simán fogja... elképzelni nem tudtam az olcsó pillanatragasztók után, hogy létezik, ami tényleg megfogja.

(#46496) #71562240 válasza Vasinger! (#46486) üzenetére


#71562240
törölt tag

A tórt felület rendes összeragasztása után sínbe kell tenni - szövetet szorosan rátekerve, majd pillanatragasztóval átitatva, rágyógyítva a pántra.

(#46497) #16820480 válasza Faget (#46473) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a kis Fiio amúgy sem egy izmos lejátszó, viszonylag hideg hangja van, egyébként sem passzolna a K702-höz, ha kijönne belőle megfelelő hangerő. Ilyen hordozhatóról nem igazán érdemes komolyabb fejest hajtani, általában siralmas az eredmény.

(#46498) f4lcon válasza Vasinger! (#46492) üzenetére


f4lcon
őstag

a ragasztópisztoly az játékszer azokhoz a komoly ragasztókhoz, amik léteznek.
műanyagból is többféle van, ezért érdemes utánaolvasni, hogy mid van (milyen típusú műanyag, polipropilén, polietilén, polisztirol, poliuretán, poli-vinil-klorid, ABS vagy ezek kombinációja), és azt mivel ragaszd meg.
2 nagyon fontos szabályt ne hagyj figyelmen kívül:
- a felületek legyenek por és zsírmentesek. lehet, hogy triviálisnak tűnik, de a "szemre" tiszta az nem jelenti azt, hogy tényleg az. ha nem friss a törés, és már amúgy is b*sztattad valamivel, akkor alkohollal tisztítsd meg rendesen a felületeket
- és erősen nyomd össze a ragasztóval a felületeket, tartsd ott/úgy sokáig úgy, hogy a felületek teljesen 100%-osan érintkezzenek, és az érintkezés teljes felületére jutott a ragasztóból.
ha a megfelelő ragasztót használod, akkor az a ragasztásnál erősebb lesz, mint a nem ragasztott felületeken.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46499) krichd1 válasza .DLL (#46494) üzenetére


krichd1
addikt

Vasinger!:

Most nézem netes boltokban, baromi drága a 407, én annyit biztos nem adtam érte. Amúgy a 406-os is jó.
Ott a Super Attak Plastik kétkomponensű is, azt úgy látom jóval olcsóbb és az is nagyon jó.
Nyilván ezektől is vannak jobbak, modellezős fórumokban érdemes érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#46500) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm szépen mindenkinek a tippeket, igyekszem feldolgozni őket és haszonsítani azokat. Egyelőre most más dolgom van, de vasárnap, jövőhét elején nyélbe lesz ütve a ragasztás. :K

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.