Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) EQMontoya válasza schawo (#46098) üzenetére


EQMontoya
veterán

HD650 árán akár T90 is szóbajöhet.

Same rules apply!

(#46102) .DLL válasza f4lcon (#46100) üzenetére


.DLL
veterán

Tippnek még ugye az Audio-technica zárt testvérei, A900X, A1000X és A2000X bár ez a kettő már elég sukárul néz ki. :\

Csak az A900X-et hallottam de rövid ideig, csak a karakterére emlékszem, ami "fun" és az ATH-s vonások mellett egész ütős basszusa is van.

(#46101) EQMontoya: "HD650 árán akár T90 is szóbajöhet."
(#46100) f4lcon: "szeretem a melegebb hangzást,"

:N

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46103) EQMontoya válasza .DLL (#46102) üzenetére


EQMontoya
veterán

A1000X-em van, korrekt kis cucc, de nincs kiemelkedő mélye ennek sem, ami a sok (erre számító) mai felvételnél nem feltétlen előny. Egyébként kellemes, melegebb karaktere van.
Tegyük hozzá, tényleg jól néz ki és nagyon kényelmes is, valamint jól izolál.
Itthon viszont nehezen szerezhető, illetve ha igen, akkor is horror áron.
Az enyém Japánból jött, bő 80-ért, ennyiért szerintem jó vétel.

A T90 az otthoni cuccom, valóban más világ, de csövessel hajtva azért nagyon ridegnek sem mondanám a hangját. Cserébe valóban minden részletet megkap az ember.
A kettő közül - pusztán a hangot nézve - szerintem a T90 egy picit jobb fejes, ha adott a megfelelő környezet. Mert az erősítésre, felvétel minőségére érezhetően háklisabb.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#46104) f4lcon válasza EQMontoya (#46103) üzenetére


f4lcon
őstag

hordozhatóra kívánom rákötni, ahogy az elején kifejtettem, semmi csöves asztali cucc.
ráadásul az Oppo is egy kicsit hideg hangú, ezt ellensúlyoznám egy kicsit melegebb hanggal

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46105) EQMontoya válasza f4lcon (#46104) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor az A1000x szerintem jó választás lehet.

A következő fejes talira, ha eljutok, el is tudom vinni.

Same rules apply!

(#46106) Samtya válasza f4lcon (#46104) üzenetére


Samtya
senior tag

Hogy még jobban bekavarjak, megemlíteném még a Denon AH-D2000-et vagy akár az 5000-et is használtan. Vagy akár az AH-A100-at.
Zárt, kicsit meleghangú. Sajnos a kábele fix. 100k körül már van választék.

(#46107) biokox válasza Samtya (#46106) üzenetére


biokox
tag

Az ah-a100 k va jó fejes hordozhatohoz a legjobb amit hallottam de a pántja ropi tuti lehetsz benne hogy eltörik bárhogy is vigyázol rá.

(#46108) Krissz80


Krissz80
senior tag

Fejhallgatónál vajon számít a polaritás?
Eddig Din csatlakozó volt rajta, 4 független érpárral, és kétféleképpen lehetett rádugni a din-jack adaptert, így eddig lehet rossz polaritással hallgattam....
Mondjuk most már mindegy, mert kapott egy fix jack-et.

(#46109) sting2 válasza f4lcon (#46104) üzenetére


sting2
addikt

Simán dobnám az itteni "Dogmákat" és kacsintgatnék a Fidelio X1 - X2 párosra, de még akár az SHB 9500 Kis tesó is jöhet ebbe a csapatba..
(Mondjuk az utolsóval csalok kicsit mert még csak most jött meg, szinte pár órás csak.
De, jól ismerve az X1 - X2 hangját, már most zavarban vagyok ha ajánlanom kellene közülük mert nincs hiányérzetem vele és még csak nem is drága!)
Meleg hangú, mézes - csokis mélyekkel van megáldva - ami kellően gyors, és úgy részletez, hogy közben sehol sem karcol.
A megépítettségük is példás, nagyon egyben vannak ezek a fejesek.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#46110) TeebyKay válasza Bodz (#46042) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ellátogattam ma a media marktba, és szomorúan konstatáltam, hogy a kiállított headsetek tárháza igen korlátozott, de amit tudtam végig próbálgattam, majd az eredménnyel vissza tértem hozzátok. Egy típust találtam ami megfelelőnek tűnt, bár lehetett volna valamelyest nyitottabb, ez a Speedlink Triton. A többi füles kerek kiképzése kényelmetlennek tűnt, de ez a hosszúkás alak teljesen rásimult a fülemre. Ehhez mennyire hasonlóak az ajánlott olcsók (ha ez jó viszonyítási alap), szóval melyik lenne a legjobb valamelyest nyitott füles nekem továbbra is 8 ezer környékén?

(#46111) Bodz válasza f4lcon (#46089) üzenetére


Bodz
nagyúr

Tessék, 120.

(#46112) Bodz válasza TeebyKay (#46110) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hát a HD681 az kerek. Ettől függetlenül lehetne kényelmes neked is, de az próba nélkül nem nagyon derül ki.
Ilyen ovális pl. a Takstar/Invontone HD2000. Ami ugyan zárt, de túl jól nem szigetel. Ott van még az ATH-T300, ami bár baromi kényelmes, de szintén zárt.
Nem hiszem, hogy 8 körül tudok neked már bármi egyebet ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#46113) Samtya válasza biokox (#46107) üzenetére


Samtya
senior tag

Igen, ismerem a fajtáját. Egy részük még garanciaidőn belül törik el. Ha a garin túl vagy, akkor - még ha el sem tört - meg lehet erősíteni ragasztással. Láttam neten modellt is 3D nyomtatáshoz, tehát le is lehet gyártatni.

(#46114) TeebyKay válasza Bodz (#46112) üzenetére


TeebyKay
őstag

Csak a hasonlóságra voltam kíváncsi, de akkor szerintem maradok a superluxnál, berendelem edigitalhoz aztán ha nem jó visszaviszem nekik, máshogy úgyse leszek előrébb. Köszi szépen :)

(#46115) Samtya válasza TeebyKay (#46114) üzenetére


Samtya
senior tag

8k körül a Superluxokon kívül nincs nyitott, egyedül a Koss Porta Pro. Keress rá, érdekes egy szerzemény. Sokkal jobb hangja van, mint azt képek alapján gondolnád.

(#46116) pendre54 válasza f4lcon (#46104) üzenetére


pendre54
addikt

Ha már úgyis mindenki meg akar kavarni rendesen :) , akkor csatlakozok én is, maradva a nyitott, ATH fejes vonalon, és ajánlanám ezt.[link]

Azt ugyan nem tudom, hogy milyen zenéket kedvelsz, de ha olyanokat, amikben dominál az énekhang, akkor ezt a típust melegen ajánlom amellett, hogy hozza a szokásos ATH-s fejesek kényelmét. Mondom ezt úgy, hogy kb. 4 hónapja nyüstölöm ezt a fejest.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#46117) bajuszati


bajuszati
tag

sziasztok,

fejhallgató vásárlás előtt állnék:
1.Lakásban, beltérben.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, film.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
8-16k között
4.) Új vagy használt?
Mindegy, ha a használt nem leharcolt.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural,
6.) Zárt vagy nyitott?
mind1
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
kiegyenlített, se nem túl mély, sem nem túl magas
8.) Honnan vásárolnál?
M.O., vagy ebay német

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
eddig csak egy dell 7440ről lenne hallgatva, később valami olcsóbb fejhall.erősítő

[ Szerkesztve ]

(#46118) f4lcon válasza pendre54 (#46116) üzenetére


f4lcon
őstag

hehe, köszi :)

azt sejtettem, hogy nem lesz egyszerű, úgyhogy most csak annyit akarok, hogy kiderüljön mi az ami az elképzeléseim szavakba öntése után ti leszűkíthetőnek tartotok, és azt utána ki is tudom majd próbálni, így megspóroljuk azoknak a kipróbálását, ami teljesen eltér attól, amit szeretnék.

közben vadul olvasom a headfi vonatkozó cikkeit és fórum hozzászólásait, hogy az itt bedobott fejeseket nagyjából el tudjam helyezni a spektrumon - ráadásul ott is súlyozva az értékeléseket, mert én nem az az audiofil vagyok, aki egész este Beethovent vagy akár csak Diana Krall-t (vagy egyszerűen klasszikust vagy jazzt) hallgat a saját sokmilliós csöves erősítőjéről meg eredeti CD-ről, hanem egy koca zeneszerető vagyok, aki random kompromisszumokkal (pl hordozható erősítő és forrás, tömöríttet zene) szeretné a lehető legjobbat megvenni. rock zenéhez, meg rap zenéhez, meg pop zenéhez, meg amit éppen hallgatok zenéhez.

azt szeretném, ha ilyen review-kből találnék sokkal többet, mert az embert, a zenei szokását, és a viszonyítási alapjait is azonnal látom, remekül van megfogalmazva.

de nem nagyon akarom tovább szpemmelni a fórumot a hülyeségeimmel :)
szorítok egy időben közeli fejes találkozóért ;]

(#46109) sting2 nem adok a dogmákra, és az X2-t már extenzívebben is nézegettem :)

(#46111) Bodz köszi, megremegett a térdem ;)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46119) #71562240 válasza f4lcon (#46104) üzenetére


#71562240
törölt tag

B&W P7 vagy P5 büdzsé megoldás lenne.

(#46120) Samtya válasza bajuszati (#46117) üzenetére


Samtya
senior tag

Hogy ne mindig az EVO meg a CAL legyen, azt mondom ezúttal, hogy Takstar TS671 vagy használtan Sennheiser HD555.

(#46121) .DLL válasza f4lcon (#46118) üzenetére


.DLL
veterán

Ó az az ember nagyon nagy arc! :D Videóit láttad? Kész show, és igen, valahogy egyszerre érthető, közeli, laza és akár bölcs, ahogy akár csak hozzá tud nyúlni dolgokhoz, fejhallgatókhoz.

Ja nem, összekevertem valakivel asszem az ikonja alapkán hirtelen, akkor ennek utána nézek. :P

Egyébként rá gondoltam a fentiek kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46122) #16820480 válasza f4lcon (#46118) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem Fostex Th600, de méginkább Th900 kellene neked ;] Ezek nem nyitottak, bár nem izolálnak szinte egyáltalán, és majdnem olyan jó terük van, mint nyitott fejeseknek.

(#46123) f4lcon válasza #16820480 (#46122) üzenetére


f4lcon
őstag

bakker, ez a 900-as csak ilyen pirosban van? OMG :DDD
(igen, már megtaláltam a Lawton Audio tuning kitet hozzá, na azzal gyönyörű)
szerk: ez lehet kicsit kívül van a keretemen, nem? :D Kínában olcsóbb?

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46124) #16820480 válasza f4lcon (#46123) üzenetére


#16820480
törölt tag

Itt minden olcsóbb :D De amúgy ha 600-at veszel, az feketében van csak. Igaz, hogy az nem fából készült, de jó hangúnak írják ugyanúgy.

Nekem amúgy bejön a piros, nagyon szép élőben.

[ Szerkesztve ]

(#46125) BcJarod


BcJarod
csendes tag

Sziasztok

Kis segítséget, véleményt szeretnék kérni. Két típust néztem ki megvásárlásra, az egyik a JBL T300A - [link], a másik a Sony MDR-ZX660AP - [link] – azért ezt a kettőt, mert a T webshopban ez van amit jó árúnak tartok, és azért ott vásárolnék mert van egy levásárolhatóságom náluk, így nekem a JBL 2600 Ft-ba, a Sony 6900 Ft-ba kerülne.
Kérdezném a hozzáértőbbeket, vagy akinek személyes tapasztalata van, hogy melyiket vennék.

A fejhallgatót általános módon használnám leginkább melóhelyen, amikor nem akarok mást zavarni, még előfordulhat a telefonról történő zenehallgatás is, de nem számottevő, nagy jó minőségű hangrendszerre nem fog felkerülni, de azért szeretném, ha az árához viszonyítva, értelmesen jól szólna. Természetesen, ha felejtsem el inkább mindkettőt a vélemény, azt is elfogadom.

Köszi mindenkinek előre is.

(#46126) dni válasza sting2 (#46109) üzenetére


dni
őstag

Mikorra várható egy beszámoló?

(#46127) f4lcon válasza #16820480 (#46124) üzenetére


f4lcon
őstag

értem én, hogy minden olcsóbb, de úgy harmad áron van? :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46128) #16820480 válasza f4lcon (#46127) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát.... nem. :D De elég jó cucc.

(#46129) f4lcon válasza #16820480 (#46128) üzenetére


f4lcon
őstag

megtetszett, hogy ennyire ráállt a modding ipar.
a lósz.r finom, egymillió légy nem tévedhet

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46130) salytmasztor válasza Dorien (#42403) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

HI2050-nél a "sziszegős frekvenciatüskét 7100Hz-nél" milyen módszerrel lehet és érdemes "kivágni" belőle?

[ Szerkesztve ]

(#46131) EQMontoya válasza salytmasztor (#46130) üzenetére


EQMontoya
veterán

40 fokos ecetes ollóval a drivert kell megvágni 71 és 205 foknál. :)

Same rules apply!

(#46132) salytmasztor válasza EQMontoya (#46131) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

A mai poén is megvolt, köszönjük.
Esetleg értelmes választ is tudsz a kérdésre?

(#46133) EQMontoya válasza salytmasztor (#46132) üzenetére


EQMontoya
veterán

Megpróbálhatsz nekiesni egy EQ-val, de szerintem sokat nem segít. Meg érdemes olyan forással/erősítővel párosítani, ami ott semmiképp nem emel ki.

Same rules apply!

(#46134) salytmasztor válasza EQMontoya (#46133) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Ok. Thx.
Mondjuk sokkal előrébb nem kerültem a megoldáshoz, de legalább ez már valamilyen irányvonal.

(#46135) fericske válasza salytmasztor (#46130) üzenetére


fericske
addikt

Dorien parametric equalizer-rel (pl. JRiver lejátszóban van, több lehetőséggel bír, mint egy grafikus eq) állította be a HI-2050 hangját, meg talán fizikailag is csinált csillapítást, kivattázva a fülesházat.

(#46136) sting2 válasza fericske (#46135) üzenetére


sting2
addikt

Azért ezen mindig jót mosolygok.
Nálam 2 napot bírt ez a fejes...

DNI

Sokat kell még menni de van egy olyan érzésem, hogy minden forintot megér.

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#46137) Dorien válasza salytmasztor (#46134) üzenetére


Dorien
veterán

JRiver Media Center 20
Player > DSP Studio > Parametric Equalizer > Add
-9 dB, Q=3 nyugodtan mehet 7100 Hz-re.

Foobar 2000-nek is van ilyen pluginja.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46138) .DLL válasza Dorien (#46137) üzenetére


.DLL
veterán

A Q-val (jósági tényezővel, de lehet hogy itt szimplán meredekség) próbáltál szórakozni? Ha igen, mit eredményezett?

(P.H.)

(#46139) Dorien válasza .DLL (#46138) üzenetére


Dorien
veterán

Ha 2-re állítom, akkor már sokkal nagyobbat vág. Érzékeny fülűek próbálkozhatnak vele.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46140) salytmasztor válasza Dorien (#46137) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Értem.
Köszönöm.
Arra lenne-e valamilyen megoldás, hogy ne csak lejátszó programoknál, hanem alapból mindenhol (zene/film/játék/stb) ki legyen lőve ez a tartomány?

(#46141) .DLL válasza salytmasztor (#46140) üzenetére


.DLL
veterán

Építesz neki egy ilyen szűrőt: [link1] A szimuláció szerint 7225kHz-en szűr.
Ezt eredetileg a Superlux HD681-ekhez talált ki egy felhasználó, majd beépítette a fejesbe: [link2] Én is megcsináltam sokkal élvezhetőbb lett a hangja, egy próbát megér a 2050-en is.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46142) salytmasztor válasza .DLL (#46141) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Bármilyen szoftveres módszer?
Olyan megoldás / plugin / eq, mint az eddig leírtak a media playereknél, csak ugye minden windows-os hangra kiterjesztve?

[ Szerkesztve ]

(#46143) Samtya válasza BcJarod (#46125) üzenetére


Samtya
senior tag

Szia!
Nem ismerem közelről a két említett fejhallgatót, de ha csak ezek jöhetnek szóba akkor a Sonyt választanám.
JBL E30-at már próbáltam, egyáltalán nincsenek jó emlékeim róla, csak rosszak. Sonyból van egy hasonló fejhallgatóm, MDR-V55 a tipusa. Lehet, hogy ugyanaz a driver van benne, mint a 660-asban, de nem vagyok benne biztos. Sokan szeretik a V55-öt, populáris, mélytúlsúlyos hangja van, közep/magastartomány színezett. Újonnan hihetetlenül rossz hangja van, be kell járatni, sokáig. Mindkét általad linkelt fejhallgató szerintem tutira kényelmetlen. Over-ear (supraaural) kialakításúak, ez sokakat zavar.
7000-ért az ajánlóban lévő Invotone HD2000 jobb lehet ezeknél, eleve kényelmesebb de valószínűleg a hangja is jobb. Megemlíteném még a JVC HA-S600-at, amiről szintén sok pozitív véleményt láttam már. Jó lenne, ha ki tudnád próbálni vásárlás előtt, végülis a JBL elég olcsó és ahogy említettem, konkrét infóm nincs róla.

(#46144) #16820480 válasza f4lcon (#46129) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, a Fostexeket eléggé szeretik tunningolni, a T20/40/50rp is ilyen, és ezek a Th modellek is kaptak új házat. Mondjuk nem tudom kinek van arra még pár száz dollárja, de ezek szerint igény van rá.

(#46145) Bodz


Bodz
nagyúr

NAD Viso HP50 tulajoktól kérdezem, a kábel füles felőli vége sima 3.5mm-es jack, semmi trükk nincs?

[ Szerkesztve ]

(#46146) Dorien válasza salytmasztor (#46142) üzenetére


Dorien
veterán

Én nem tudok ilyenről. Gondolom az adott hangkártya / DAC szoftverében kellene körülnézni. Mindenesetre ha találsz ilyesmit, írd meg ide plz.

Amúgy megvetted a fejest? Milyen forrásról és milyen lejátszó szoftverrel / EQ-val próbáltad?
Nekem most ez a felállás:

-2dB @ 2100Hz BW=3
-9dB @ 7100Hz BW=3
-4dB @ 11000Hz BW=3

(Fiio E10, JRiver Media Center 20)

sting2: Lehet mosolyogni, de ilyen beállítással a HI2050 sokkal drágább fejeseket is porig aláz, az
árkategóriájában meg nem nagyon találok neki ellenfelet se felépítésre, se hangra. Kb. kapsz egy DT880 Premiumot töredék áron, jó basszussal.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46147) BcJarod válasza Samtya (#46143) üzenetére


BcJarod
csendes tag

Szia

Köszönöm az infót, meglesem az ajánlottakat. A kipróbálás a nehéz mert kicsiny városomban nem túl sok az üzlet, ha meg valami nagyáruházba jutok el ott sem biztos hogy van. Ha az egyik meglesz és lesz nagyon laikus véleményem, természetesen megírom, hátha másnak segít.

(#46148) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Újabb alapvetően pozitív review a 1770-pro-ról

Az én fantáziámat is mozgatja, mert kellene otthonra valami, ami:
-Zárt, és jól is izolál (Fostex itt kiesik, és az ára is nagyon combos). Nyitott van, de nem mindig szerencsés azt használni.
-Passzol karakterben ahhoz, amim otthon van (Beyer A20 illetve OTL dual-mono csöves), tehát inkább nagyobb impedanciás. (itt mondjuk kiesik az A2000X, Shure 1540)
-Nem túl nehéz. (Itt kiesik az LCD-XC, de az ára miatt is)

Nem nagyon látok alternatívát a 1770-en kívül. Azért ha van tipp, szívesen fogadom. :)

Same rules apply!

(#46149) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Vótmá?!
Nagy kár, hogy csak pár hónap múlva tervezem a cserét. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46150) Crondore válasza salytmasztor (#46142) üzenetére


Crondore
tag

Ezt keresed szerintem: http://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

Forrás: http://www.head-fi.org/t/649389/a-free-parametric-equalizer-for-windows-vista-7-and-8-that-doesnt-need-asio-or-vst-it-works-inline-at-the-os-level

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.