Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) EQMontoya válasza Speeedfire (#46149) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebből mondjuk az AD900 és az A900X, ami szerintem korrektebb darab, nem is rossz áron.

Same rules apply!

(#46152) zsocy válasza EQMontoya (#46151) üzenetére


zsocy
őstag

Igen, de ezek demo darabok. Mindenki ezt tesztelgette, fogdosta, húzta a fejére.
Szerintem ez már inkább a használt cuccoknak felel meg állapotra, bár élőben nem láttam még, lehet mind tökéletes.

(#46153) EQMontoya válasza zsocy (#46152) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy kolléga most indult el megnézni, majd kiderül. :)

Same rules apply!

(#46155) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

fejhallgató vásárláshoz szeretném a segítségeteket kérni. egy cm storm sirus 5.1 lecserélése a cél.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
-Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
-Jéték 80%, zene 15%, film 5%
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
-20-30k között a legoptimálisabb
4.) Új vagy használt?
-Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
-Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
-Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
-Általánosan jót. Csodát nem várok de a sirus-t verje oda minden ponton
8.) Honnan vásárolnál?
-Magyaroszág
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
-integrált. később usb-s hangkari ha javasolt de max 7-10k értékben.(itx miatt csak usb jöhet szóba)

Fontos!!!, amennyiben lehetséges szövet párna legyen

válaszotokat előre is köszönöm

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46156) schawo válasza Crondore (#46150) üzenetére


schawo
titán

wasapi és asio alatt nem működik

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46157) fericske válasza EQMontoya (#46148) üzenetére


fericske
addikt

+1 az 1770 pro-ra

Alternatívát nem tudnék mondani, kevés fülest ismerek az árában, de ezt a T70, T90, T1 és T1.2 mellett hallgattam meg ugyanarról a forrásról és nekem ez jött be a legjobban.

(#46158) EQMontoya válasza fericske (#46157) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha már így hallottad mindet: T90 vs régi T1 mekkora előrelépés?

Same rules apply!

(#46159) fericske válasza EQMontoya (#46158) üzenetére


fericske
addikt

A régi és új T1-ek között mondhatni nem vettem észre különbséget.
De a T1 és T90 között már igen.
A T1-et jóval nyíltabb ("hangfalasabb") hangúnak ismertem meg mint a T90-et. Az utóbbi dobozos hangú a T1 után. A T90 és T70 hasonló hangzású ebből a szempontból. Elsősorban ez az egyből szembe(fülbe)tűnő különbség, illetve egy kicsit jobb minden másban is; dinamika, tisztaság, csillogó hangzás, a tér talán nem, egyébként ugyanolyan zenei stílusokhoz van hangolva mint a többi T.
Én jól érezhető előrelépésnek tartom a T1-re való váltást bármelyik másik T-ről.

Amúgy a blogomban van ezekről szó

[ Szerkesztve ]

(#46160) Crondore válasza schawo (#46156) üzenetére


Crondore
tag

Értelemszerűen nem, mert az asio és a wasapi megkerüli a rendszer audio routingot(DS)... ezért használjuk ezeket alapjába véve zenehallgatásra. De a kérés az volt - ha jól értettem -, hogy windows alatt mindenre legyen hatással -> ez minden DS-et használó kimenetre hatással van... a játékoktól kezdve a web böngészésig az alapvető/alapértelmezett hanghasználatra ... ha asio-ban akarsz valamit pl eq -zni, akkor abba az útvonalba illeszthető megoldást kell választani, ez többnyire valamilyen vst használatot feltételez - ha csak nem tud a hangkártyád alapból hardveresen ilyen szolgáltatást - mert ez viszont minden outputra/útvonalra fog neked tudni effektezni -, a szoftveres megoldáshoz legalább vst host emuláció kell(lsd.: foobar dsp lehetőségei)... öszintén nem is értem a felvetésed... :)

Ez a foobar tele van alapból dsp effekt lehetőségekkel, amiket aztán vagy fogsz használni vagy nem...
http://audiophilesoft.ru/load/audiophilesoftware/foobar2000_by_audiophile/3-1-0-56

(#46161) f4lcon


f4lcon
őstag

@kemcso mint nemrég az Oppo emberétől megtudtam, az iPhone gyári lejátszója szoftveresen nem játszik le tömörítetlen zenét, hiába az az eredeti formátum a telefonon letöltve. ahhoz, hogy a lightning csatlakozón keresztül kimenjen a 24bit/96kHz ahhoz olyan lejátszó program kell ami tud ilyet, szóval amikor megkérdezted, hogy a Ruzsa Magdi tömörítetlen-e vagy sem és azt mondtam, hogy ALAC akkor tévedtem az sima AAC volt 256Kbit/s
ez okozhatta a térérzeted hiányát.
nem mondom, hogy az Oppo nem limitálja a teret, csak azt, hogy legközelebb egy olyan lejátszóval is kipróbáljuk ahol rendesen kijön az ALAC/FLAC

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46162) Samtya válasza marec1122 (#46155) üzenetére


Samtya
senior tag

Kingston HyperX Cloud, esetleg Superlux HMC-681 Evo, ha majd kapható lesz itthon is.

(#46163) Bodz válasza marec1122 (#46155) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hyperx Cloud, Magnat LZR 580, ATH-M30X, esetleg ATH-M40X (ez picit már 30 felett van).

[ Szerkesztve ]

(#46164) marec1122 válasza Bodz (#46163) üzenetére


marec1122
senior tag

ezek közül csak a hyperx szövet párnás viszont kérdéses hogy az nem a lenézett gamer kategória? már nem azért mintha nem tetszene csak nagyon nem ajánlották eddig az ilyen típusúakat.

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46165) .DLL válasza marec1122 (#46164) üzenetére


.DLL
veterán

A Cloud alapja a Magyarországon méltán világhírű Takstar Pro 80. :D
Erről már találsz véleményeket itt, a fórumon is: [1] [2] [3]

(P.H.)

(#46166) salytmasztor válasza Dorien (#46146) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Igen, megvettem a fülest.
Alaplapi Realtek ALC892 van és ez is marad (illetve ha veszek, akkor olyan lapot veszek, amiben az új DAC+AMP-os Realtek 1150-es chipes), mivel ezekben van csak olyan microsoft/realtek loudness-eq kapcsoló/normalizer amit sokszor használok (főleg játékoknál és filmeknél) és más külső / belső hangkártyánál nincs vagy nem igazán ilyen a hatása (pl Xonar STX-ben az SVN hasonló, de annál is el van cseszve a white noise miatt).
Kösz az infókat és beállításokat.

Crondore #46150:
Köszi, kipróbálom majd ezt a proggit.

[ Szerkesztve ]

(#46167) demars válasza zsocy (#46152) üzenetére


demars
addikt

Én vettem demó fejest... Teljesen rendben volt. Sőt, kábelt cseréltek rajta (gondolom megtörhetett), egy minőségibb kábelt kapott!!
Meg kell nézni, hallgatni! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46168) .DLL válasza demars (#46167) üzenetére


.DLL
veterán

Minden említettből 1db van/volt gondolom. (?)

(P.H.)

(#46169) marec1122 válasza .DLL (#46165) üzenetére


marec1122
senior tag

akkor még 1 kérdésem volna. mind1 hogy cloud vagy cloudII?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46170) #16820480 válasza f4lcon (#46161) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért ez milyen szar már... Még jó, hogy van saját lossless kodekjük, sokkal jobb így, nagyon nem mindegy ám, hogy mit nem játszik le a saját szoftverük ;]

(#46171) .DLL válasza marec1122 (#46169) üzenetére


.DLL
veterán

Amelyik olcsóbb, a 2-höz adnak egy virtuál tér-sound USB-s mini hangkártyát, ami tök fölösleges, de legalább drágább lesz a csomag. Persze ha van leakciózva valahol és olcsóbb, akkor miért ne. A fejes ugyan az a dobozban.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46172) Azurooandrew válasza #75604736 (#46007) üzenetére


Azurooandrew
tag

Hasonló erősségeket és gyengeségeket lehetne tapasztalni, ha mondjuk egy Hi-2050 tulajdonos kezdene el használni egy Superlux HD-330-ast? Sziszegőbb magasak, de feneketlenebb mély a 330-asnál, ám jobb középtartomány és szofisztikáltabb magasak a Takstarnál?
(Megj: kényelem javítás érdekében valószínűleg vennék egy Beyer 990V szürke velúr fülpárnát a Superluxra)

Én nagyon szeretem Hi-2050-et, magasan a legkényelmesebb fejhallgatóm, világos, részletes, jó térrel, de olykor kevésnek érzem a mélyeit.

[ Szerkesztve ]

(#46173) marec1122 válasza .DLL (#46171) üzenetére


marec1122
senior tag

valami hangkarit adnak a simához is. vagy az nem az?

másik akkor tisztázzuk mert azért nem akarok bakot lőni. ez a füles tényleg szebben szól mint a sirus? mármint lehet hogy sokat akarok de van valakinek gyakorlati tapasztalata a 2 darabbal?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46174) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Vezetéknélküli fejhallgatót keresek, lehet megköveztek, de nem vagyunk vájtfülüek, azonban egyre többször igényként merült fel a családban, hogy ne zavarja a másikat (alszik a másik) aki tv-t néz. Nos erre lenne szükség egy alap verzióra és az játszik-e, hogy egy tv-t ketten külön-külön fejhallgatóval hallgatnak?
(két gyerek alszik két szülő nézi, tudom gyerekek menjenek a szobájukba, szülő menjen ki stb...)

F.K.T.

(#46175) EQMontoya válasza psg5 (#46174) üzenetére


EQMontoya
veterán

Láttam ilyen megoldást, a tv kimenetét pl. jack elosztóval több vezeték nélküli fejhallgató adójára is rá tudod dugni. Konkrét típusban nem tudok segíteni, nem értek a vezeték nélküliekhez.

Same rules apply!

(#46176) .DLL válasza marec1122 (#46173) üzenetére


.DLL
veterán

Nem ismerem a CM Storm Sirius 5.1-et, de nekem biztos jobban tetszene a Pro 80, mint egy ilyen gamer csoda :)) Viszont mi itt 90%-ban zenehallgatásra használjuk a fejhallgatókat, ahogy olvastam nálad az arány fordítva lenne.

Mivel nem ismerem sem a Sirius-t, sem azt, hogy te mennyire szoktad meg a hangját, így nem tudom megítélni, hogy tetszene-e az új hangzás. Ha lehet próbálj felkeresni egyet meghallgatásra, mielőtt megveszed.

Én amúgy csak a bőrpárnával próbáltam a Pro 80-at, de a szövetre azt mondják, hogy világosabb lesz tőle a hangja (nem meglepő) tehát a basszus csökken. Egyébként a műbőr párna is puha és kényelmes, a szorítóerő nem túl nagy így szerintem nem izzaszt, nekem legalábbis nem volt gondom ezzel.

A másik lehetőség picit kereten túl az Audiotechnica M40X. Ennek mégjobb felbontása van, kicsit gyorsabb, dinamikusabb hangja, viszont kisebb tere. A szorítóerő is nagyobb ás a párna sem olyan nagy, bár könnyebb az egész. Szövet párnát nyilván erre is lehet tenni, de csak utángyártottat (talán a Takstar féle plüss is jó rá) nyilván ennek is megváltozna a hangja tőle.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46177) Bodz válasza marec1122 (#46164) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ez pont nem a lenézett kategória tagja, mert egy normális fejhallgató az alapja (Takstar Pro80). Ha nem ragaszkodsz mindenáron a plüss párnához, meg persze belefér a keretbe, akkor legyen inkább M40X, mivel jobb fejhallgató. :)

(#46166) salytmasztor: Normalizálást minden normálisabb videólejátszó tud, játékoknál meg pláne nem sok értelmét látom, ott sok esetben igenis nagyon a fontos az effektek, zene eltérő hangereje.
Zenénél meg simán csak bűn...

(#46172) Azurooandrew: A HD330-nak a gyári és a Beyer párnával is jóval ütősebbek a mélyei, mint a Takinak.

(#46178) EQMontoya válasza EQMontoya (#46153) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kolléga hozott egy A700X-et, tök szép állapotban, szerintem 30k-ért határozottan korrekt vétel volt.

Same rules apply!

(#46179) TromF válasza EQMontoya (#46178) üzenetére


TromF
tag

Sziasztok, az AD500X + PC kombom usb DAC-ra vagyik, ebben kernem a segitsegeteket. Meg mindig a Fiio E10K az optimalis vetel? Ha igen, honnan erdemes beszerezni, kell-e aggodni a hamisitvanyoktol

(#46180) quickscoper


quickscoper
újonc

Üdv!
Új fejhallgatót szeretnék venni és szükségem lenne egy kis segítségre :)

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- otthon

Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- zene, film és játék
- mikrofonra nincs szükségem

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- 55.000 Ft

Új vagy használt?
- új

Circumaural vagy supraaural?
- circumaural

Zárt vagy nyitott?
- zárt

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
- kiegyensúlyozott legyen

Honnan vásárolnál?
- bármelyik magyar webshopból, a lényeg, hogy megbízható legyen

Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- alaplapi integrált hangkártya (Realtek® ALC892 8-Channel High Definition Audio CODEC featuring Crystal Sound 3)

Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#46181) EQMontoya válasza quickscoper (#46180) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha belefér a keretbe, és megvan még, akkor Az itt lévő demo A900X-et javaslom. Persze, ha nem zavar, hogy demo cucc volt.

Beyer DT770 pro is jó lehet, szerintem kicsit drágább az is újonnan.

Viszont azt hozzátenném, hogy alapvetően ezekhez a fejhallgatókhoz már jóval tisztességesebb forrás illene, mint egy alaplapi hangkártya.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#46182) Speeedfire válasza EQMontoya (#46181) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha jól tudom akkor az a beyer inkább V, erős méllyel. :U
Legalábbis leírások alapján, nem hallottam még. :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46183) EQMontoya válasza Speeedfire (#46182) üzenetére


EQMontoya
veterán

A pro tudtommal kevéssé. A sima 770, és az edition-ök valóban V.

Same rules apply!

(#46184) Tim82 válasza TromF (#46179) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt inkább itt.

A Fiio E10k-t konkrétan bármelyik hazai boltból (pl. Extreme Digital, iJoe stb.), úgy biztosan nem kapsz hamisítványt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46185) salytmasztor válasza Bodz (#46177) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

"...játékoknál meg pláne nem sok értelmét látom..."

Pedig pontosan játékoknál (multiknál, én szinte csak azokkal tolom) nekem brutálisan bevált.
Előny is valamilyen szinten, mert a halk / távoli hangokat felerősíti (pl lépések), viszont talán még jobb, hogy a közeli dobhártyaszaggató robbanások és közeli hangos lövések erejét lentebb veszi, ergo minden hangot jobban lehet hallani és nem süketül bele az ember.
Elvileg ez is lenne a lényege ennek a kapcsolónak / effektnek.

Filmeknél ugyanez.
Amikor suttognak a szereplők az is érhető és utána a hangosabb akciójelenetnél sem kell kapkodni a hangerő levételével, mert előtte a suttogás miatt túl hangosra vettük azt.
Oké, hogy a legtöbb lejátszóba be van építve, de ugye játékoknál ez nincs.
Nekem nagyon bevált és mindenképpen szeretném használni későbbiekben is.
(Zenénél persze én is kikapcsolom általában.)

[ Szerkesztve ]

(#46186) .DLL válasza quickscoper (#46180) üzenetére


.DLL
veterán

Vagy Bodz hirdet egy DT770-et nagyon jó áron, én ezt venném. Eddig miket hallgattál, milyen fejhallgatóid voltak? Csak, hogy kontextusba helyezzük a "kiegyensúlyozott" jelzőt, nem mindenki érti ugyan azt ez alatt. Ennél tulajdonképpen a mély/magas egyensúlyban van, a közép kicsit kevesebb, visszafogottabb, de tiszta.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46187) Bodz válasza EQMontoya (#46183) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fordítva, az Edition kevésbé.

(#46185) salytmasztor: Pedig az már csak úgy szokott lenni, hogy ha valami közvetlenül melletted robban, az bizony hangosabb. :)
De mindegy is, mindennek megvan a maga célközönsége. Viszont magaddal tolsz ki, ha emiatt kifejezetten egy másik integrált hangkártyára vagy csak hajlandó váltani. Az ALC1150 a legjobb körítéssel is csak max egy Xonar DG szintet tud hozni, az meg nem túl sok.

(#46188) salytmasztor válasza Bodz (#46187) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Igen, tisztában vagyok vele.
Utóbbi 1-2 hónapban volt nálam 5-6 jobb külső-belső hangkártya, mégsem tudtam azt kihozni belőlük, amit a Realtek-es normalizerrel. (Pedig azoknál még több effekt / csúszka / compressor / stb volt.)
Sok próbálgatás után ez vált be, nem tudok mit csinálni.
(STX is megy eladásra így, mert nem használom ki.)

(#46189) EQMontoya válasza Bodz (#46187) üzenetére


EQMontoya
veterán

Edition 600 limitedem van (najó, inkább csak volt, benyúlta a Zasszony :D), azért arra sem feltétlen mondanám, hogy flat. :)

Same rules apply!

(#46190) TromF válasza Tim82 (#46184) üzenetére


TromF
tag

Koszi, nem lattam hogy van erre dedikalt topic.

(#46191) Bodz válasza EQMontoya (#46189) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tudom, nem az. Csak kevésbé V, mint a Pro változatok.

[ Szerkesztve ]

(#46192) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Fiamnak van valamilyen gamer fejhallgatója.
A fejhallgatóba,ahogy belemegy a kábel,egy bútorba való beakadás miatt a kábel megfeszült,s a mikrofon része nem működik.
Szerintetek javítható,ha odaadom egy tévészerelőnek,egyáltalán szétszedhető?

(#46193) .DLL válasza GEPESZ66 (#46192) üzenetére


.DLL
veterán

Általában szétszerelhetőek a fejhallgatók. Ha a párna nem ragasztott, akkor egyszerű levenni (feltenni már kevésbé) legtöbbször a párna alatt vannak a csavarok, pattintók amik egyben tartják a hangszóró házát.

(P.H.)

(#46194) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok.
Bose QC25nek van esetleg más alternatívája? Soha nem hallgattam még, ilyen kategóriában a sennheiser momentum tetszett, de abból csak a wireless tudja az NC-t és azt már sokallom. Illetve b&o h8, de az nem jött be igazán.
Wireless nem kell, viszont az Nc fontos..

(#46195) #16820480 válasza Tufa_ (#46194) üzenetére


#16820480
törölt tag

Aktív zajcsökkentősből a Bose a legjobb talán, de még megnézheted mondjuk a Sony fejeseket is, nekik is van ilyen megoldásuk.

(#46196) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Stereo fejhallgatót szeretnék venni.
Filmek és játék. és nem lenne rossz ha lenne beépített vagy csatlakoztatható mikrofonja.

Jelenleg egy Asus ROG fejesem van. De a szivacsa már ko és a csatlakozása is recseg már :S

25-30 a keret rá.

Mit tudnátok javasolni?

Köszönöm szépen

(#46197) pulutodurumo válasza Songo (#46196) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Hyperx Cloud, Superlux HMC 681 evo. Ezek már bizonyított szteró fejesek "gameresített" verziói.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#46198) schawo


schawo
titán

Érdekesség: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46199) #56474624 válasza EQMontoya (#46189) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig annyira nem is áll tőle messze, mint sokan hiszik, inkább flat, mint diszkó mosolyos. :D

Bár az is igaz, hogy sokan másképp hallják a dolgokat, pl. mostanában többször meghallgattam a DTX 710-et is a 235-tel szemben, ami egy itteni ajánlós cikk leírása szerint semleges/enyhén V, míg a 235 csak semleges, az én fülem szerint meg inkább fordítva kellene jellemezni a kettőt. Hozzá kell tenni, hogy mind a 235-ös, mind a 710-es circumként funkcionál nálam, elég kicsi a fülem, így belefér még a 235-ösbe is. Nem kérdés, hogy a 710 legteteje hiányzik meg a legalja is (ez utóbbi igaz a 235-re is), de inkább a teteje hiányos. A 235 szól "beyeresebben", de ezzel együtt sem jobb a 710-nél, túlságosan nyomott, zárt a hangja relatíve, a 710 több színt, réteget megmutat a zenéből, zeneibb, kevésbé koszos a hangja. Hangkarakterben tehát mindenképp a 235 lenne nálam az enyhén V, a 710 semleges/magasakban lekerekített, köze nincs V-hez. :N

(#46200) Bodz válasza pulutodurumo (#46197) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Raadasul mar csak 15900 a HMC681. Igy annyira nem vészes a miki felara.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.