Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) .DLL válasza Kaci84 (#46749) üzenetére


.DLL
veterán

Inkább csak 20e alatt...

(P.H.)

(#46752) Bodz válasza blackboard (#46748) üzenetére


Bodz
nagyúr

600 van nekem is Panasonic néven. Elég messze van a kiegyenlitettől. Fun, meleg hang, sok méllyel. :)

(#46750) Tomdriver: Nem emlékszem, hogy ilyet irtam volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#46753) demars válasza Bodz (#46752) üzenetére


demars
addikt

Most már kár mentegetőzni... Megrendelte... ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46754) Tomdriver válasza Bodz (#46752) üzenetére


Tomdriver
őstag

Bocs, tényleg nem Te írtad, krichd1 írta. :R
[link]

(#46755) Bodz válasza Tomdriver (#46754) üzenetére


Bodz
nagyúr

Tápot is veszel hozzá amúgy? Vagy ne szaladjunk ennyire előre? :D

(#46756) Tomdriver válasza Bodz (#46755) üzenetére


Tomdriver
őstag

:)
Először kipróbálom így. Van ugye saját tápja, ha nem is táltos - meglátjuk mit tud.

Inkább azért vagyok dilemmában, hogy berendeltem már hozzá egy Klotz USB kábelt, viszont csatlakozhatna optikaival és koaxiálissal is. Szóval nem tudom melyik lenne jobb, illetve ha ki akarnám próbálni az utóbbiakkal, melyik márkát ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#46757) blackboard válasza Bodz (#46752) üzenetére


blackboard
csendes tag

Rakerestem a Panasonicra es az amazonon ketto is van hasonlo neven, ugyanolyan keppel, de nagyon eltero aron. Mi lehet koztuk a kulonbseg?

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_2_19?url=search-alias%3Delectronics&field-keywords=panasonic+rp-htf600-s+stereo+over-ear+headphones&sprefix=panasonic+rp-htf600-s+stereo+over-ear+headphones%2Celectronics%2C402&rh=n%3A172282%2Ck%3Apanasonic+rp-htf600-s+stereo+over-ear+headphones

(#46758) Ruszli66 válasza Bodz (#46716) üzenetére


Ruszli66
csendes tag

Köszönöm szépen a választ! HyperX Cloud-ot megnézem! :)

Üdv,
Peti

(#46759) FLx


FLx
addikt

Sziasztok,

Régóta szeretnék már egy normális fejhallgatót itthonra, illetve melóba, főleg zenehallgatásra. Gondolkodtam kékfogasban, de aztán elvetettem, töltögesse a franc, meg megbolondulnék ha szakadozna úgy random.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, munkahelyen.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Főleg zene.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
50k körül.

4.) Új vagy használt?
Új.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Fül körüli kényelmesebbnek tűnik.

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Semmi extra.

8.) Honnan vásárolnál?
Bármi lehet igazából.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Többnyire Macbook pro.

Elsőre amit kinéztem és tűrhetőnek látszik, az az ATH-M40X, ATH-M50X. Egyáltalán van egyébként értelme ilyen kaliberű füleseknek egy laptophoz? Kijön vajon normális jel ebből a kacat macbook-ból vagy kb. mindegy mit veszek, mert a forrás már kuka? Köszi előre is.

(#46760) biokox válasza Tomdriver (#46756) üzenetére


biokox
tag

Mindenféleképpen koaxiális.

(#46761) #16820480 válasza .DLL (#46741) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztosan máshol, mert neked a Beyerek is tetszenek, meg a HD600 is :))
Nem is baj ez amúgy, csak meglepett, hogy ilyennek hallod, a találkozón nem emlékszem, hogy mondtad volna.

(#46762) cappa72


cappa72
nagyúr

Sokat keresgéltem fej vagy fülhallgatót, és próbálgattam is néhányat, ami a max 5kHUF értékhatár körül van.
Hát nem volt valami elképesztő a kínálat.
Azonban tegnap a nagybevásárlás közepette az intel'spárban kereken ötezer forintért vettem egy Panasonic RP-HTF295 típusú fejest.
Féltem tőle, hogy megint nem leszek vele elégedett.
Szerencsém volt, otthoni használatra megfelelő nekem.
Hangszínszabályzó nélkül flac formátumot próbáltam ki, szubjektíve, de nekem a basszus kicsit sok, hangszínszabályzót bekapcsolva azonban szelidíthető.
Ennyit szerintem megért, főleg azok után hogy egy Philips SHE2001 fülhallgató mekkora csalódást okozott.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#46763) Bodz válasza Tomdriver (#46756) üzenetére


Bodz
nagyúr

Gondolom valami olcsóbbra gondoltál. Cordial?

(#46757) blackboard: Semmi, ez ugyanaz a fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#46764) Tomdriver válasza Bodz (#46763) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ez teljesen jó lesz, köszönöm. :R

(#46760) biokox : Azt látom, hogy az otikai és koax bemenetek 24bit/192kHz jelátvitelre képesek az USB pedig 32/384-re.
E paraméterek ismeretében a legjobb választás továbbra is a koax kábel lehet?

[ Szerkesztve ]

(#46765) Tomdriver válasza Bodz (#46763) üzenetére


Tomdriver
őstag

Illetve kell majd nekem hozzá egy ilyen jobb minőségű átalakító, mert az alaplapon 3,5 Jack kimenet van.

(#46766) FLx válasza FLx (#46759) üzenetére


FLx
addikt

Na végül ma meghallgattam egy csomót és ami kényelmes is volt a fülemre meg tetszett is a hangja az a K550 lett. M50x-ben nekem sok volt a mély, és nem is annyira passzolt a fejemre sajnos.

(#46767) BMS


BMS
őstag

hali

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
4.) Új vagy használt?
5.) Circumaural vagy supraaural?
6.) Zárt vagy nyitott?
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
8.) Honnan vásárolnál?
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

cs go-hoz kellene
max 10.000ft
legyen mikrofonos
csak új!
pc-re dugnám rá usb 3.0 vagy a régi
mind1 honnan

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#46768) BMS


BMS
őstag

van 1-2 opció :

1, [link]

2, [link]

3, [link]

4, [link]

5, [link]

6, [link]

7, [link]

8,[link]

9, [link]

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#46769) #16820480 válasza Tomdriver (#46764) üzenetére


#16820480
törölt tag

És mennyi 32/384-es felbontású zenéd van? :) A koax jellemzően azért jobb, mert régebben az USB modulok elég szarok voltak, és emiatt magasabb volt a jitter rajtuk, mint koaxon. Hasonló a helyzet az optikával is, ott is több jittered lesz, mint koaxon. Viszont ha nincs az gépeden koax kimenet, akkor oda kell közbe valami átalakító, mondjuk egy XMOS, de olcsóbb rendszernél nem feltétlen éri meg arra beruházni, egyszerűbb simán USB-re dugni.

(#46770) schawo válasza BMS (#46768) üzenetére


schawo
titán

Jobbra fönt:
Téma tudnivalók
● kérdés előtt olvasd el a Téma összefoglalót!

Nem fülhallgató, nem headset, nem gamer, hanem sima FEJhallgató!

Ezt a topikot keresed: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46771) Bodz válasza Tomdriver (#46765) üzenetére


Bodz
nagyúr

Egész biztos, hogy lesz így neked koaxod? Milyen lapod van?

(#46759) FLx: Grat! Esetleg később csak vehetnél még valami dac/amp kombót a K550-hez.

[ Szerkesztve ]

(#46772) Tomdriver válasza Bodz (#46771) üzenetére


Tomdriver
őstag

Szerintem nem. (Msi Z97 Mpower)
Amiről azt gondoltam, hogy jó lehet ide az csak egy sima audió jack kimenet sajnos. Úgyhogy marad vagy az optikai, vagy az usb és gondolom akkor már az utóbbi.

Back Panel Connectors:
■■1x PS/2 keyboard/ mouse combo port
■■4x USB 2.0 ports
■■1x Clear CMOS button
■■6x USB 3.0 ports
■■1x Optical S/PDIF OUT connector
■■1x HDMI port
■■1x DisplayPort
■■1x LAN (RJ45) port
■■6x audio jacks

(#46773) HIGH-END


HIGH-END
csendes tag

Üdv Sennheiser HD555/595 drivert (left bal) vajon hol lehet beszerezni rendelni
Esetleg valakinek lenne érdekelne ,szervîzelés is ha van info aki hozzáértő.
Köszönöm. :R

(#46774) Bodz válasza Tomdriver (#46772) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha van optikai kábeled, akkor próbáld ki azért azzal is az usb mellett, aztán használd ahogy jobban tetszik. :)

(#46773) HIGH-END: Audiopartnernél érdemes kezdeni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#46775) HIGH-END válasza Bodz (#46774) üzenetére


HIGH-END
csendes tag

Köszönöm :R

(#46776) .DLL válasza HIGH-END (#46773) üzenetére


.DLL
veterán

Minden esetre párban rendeld szerintem, mert lehet hogy kicsit más lesz a hangja így a két oldalnak...

(P.H.)

(#46777) HIGH-END válasza .DLL (#46776) üzenetére


HIGH-END
csendes tag

Lehet jobban megéri nézni egy másikat..9200ft körül láttam egy db ot

(#46778) Receptor


Receptor
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek:
Szeretnék egy zárt circumaural fejhallgatót vásárolni, utazás közbeni zenehallgatás lenne a cél, forrás egy LG G4.
Fontos lenne:
-jó izoláció
-V karakter oké, de nem szeretnék agyzsibbasztó mélyeket (ennek ellenére szeretem nagyon, ha ott van pontosan és feszesen) és nagyon éles magas hangokat.
-Elég sokféle zenét hallgatok, így jó lenne ha amolyan "allrounder" lenne a hangkép. (klasszikuson nem feltétlen kell jól szerepelnie, azért azt rikán buszozás közben)
- Tartósság a hurcibálás miatt (kemény tokban lenne tartva, de azért akarva akaratlanul néha az ember nyakába lesz picit, rázkódás stbstb)
-Térábrázolás (tudom, hogy zárt fülesnél ez egy elég korlátolt dolog, azért gondolom vannak különbségek)
A forrás miatt az is eszembejutott, hogy hol van a határ amit kilehet hajtani egy telefonról és mi az ami már felesleges hozzá.
Amiket eddig nézegettem:
-DT 770 32ohm (leginkább itt kérdéses nekem, hogy van-e értelme amp nélkül)
-Shure SRH 440
-Audio-Technica ATH-M50x
Valamint még szeretnék pesti fülelő helyek után érdeklődni, ahol esetleg az ajánlott/kiszemelt típusokat meghallgathanám.
Előre is köszönöm, hogy elolvastad/válaszolsz!

[ Szerkesztve ]

(#46779) FLx válasza Receptor (#46778) üzenetére


FLx
addikt

Fejhallgatoplaza-ban van MT50x és Shure, DT770 sajnos nem volt.

(#46780) biokox válasza Tomdriver (#46764) üzenetére


biokox
tag

Nekem a koax jött be de ez nagyrészt lehet kábelfüggö koax és koax között is lehet óriási különbség.

(#46781) biokox válasza #16820480 (#46769) üzenetére


biokox
tag

+1

(#46782) Tomdriver válasza Bodz (#46774) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszönöm, optikai kábel berendelve! :)

(#46783) Tomdriver válasza #16820480 (#46769) üzenetére


Tomdriver
őstag

Hát kb. semennyi. :) Csak a jövőre gondoltam, de mint kiderült, alaplap váltás kéne nekem a koax kábelhez, annyit meg nem ér meg.

[ Szerkesztve ]

(#46784) #16820480 válasza Tomdriver (#46783) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az még elég távoli jövő lesz szerintem :) Próbálj meg keresni 32/384-es zenéket, bármilyen, bárhonnan. Még 24/192-es sem sok van :N

Ilyen szinten szerintem jó lesz neked az optikai, vagy USB is, aztán majd ha nagyon lépegetnél felfelé, akkor meglátod mi legyen.

(#46785) schawo válasza #16820480 (#46784) üzenetére


schawo
titán

Meg aztán ha lekonvertálod a csoda-384/32-t akár 96/24-re, akkor sem vesztesz az ég világon semmit. Nem csoda, hogy nincs 384 sehol, mert már a 192-nek sincs semmi értelme. Ráadásul a ma használatos stúdiós konverterek sokkilences százaléka max 192-t tud.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46786) #16820480 válasza schawo (#46785) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, leginkább a tárhely foglalására jók ezek a szupernagy felbontású anyagok. Nem baj, majd a DSD512 lesz a megváltás, mert annak még a neve is menő manapság :K

(#46787) Argo007


Argo007
csendes tag

Hali!
Pénzenergia van a láthatáron, így azt a döntést hoztam meg, hogy végre veszek egy jobb fejhallgatót, ami túlmutat az eddigi "olcsó, majd ha elkopik veszek egy következő kínait" kategórián. Nem vagyok audiofil, de a különbséget felismerem ismerősök jobb fejhallgatói és az imént vázolt kategória között.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Kollégiumban. Fontos, hogy lehetőség szerint jól kizárja a külvilág hangjait.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Klasszikus zenét és pop/rock muzsikákat hallgatnék rajta.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20-30e HUF.
4.) Új vagy használt?
Új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt. Ez fontos szempont, hagynám tanulni a körülöttem élőket.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Lehetőleg közelítse a koncertélményt.
8.) Honnan vásárolnál?
Magyar eladó esetleges garanciális prombémák miatt előnyt élvez, de ha küldöldről jelentős árelőnnyel lehet beszerezni, akkor fontolóra veszem a küldöldi rendelést.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Lenovo y510p (laptop)

+1: Kényelem: napi 4-5 órát használnám kisebb nagyobb megszakításokkal. A teremtő az átlagosnál nagyobb fejmérettel áldott meg, feltétel, hogy ne húzza föfele a füleimet az eszköz.

Ami előnyt jelent, de tudok élni ezen tulajdonságok nélkül: letisztult, minimalista dizájn, cserélhető kábel, mikrofon.
Ami nem játszik szerepet a döntéshozásban: Hozzá adott tok,hordozhatóság (nem hordoznám gyakran), szín (azért ne rózsaszín legyen).

Én vezettem, azt mondd meg, ÉN VEZETTEM?

(#46788) demars


demars
addikt

Elment az m40x! Az új tulaj nagyon boldog... :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46789) schawo válasza #16820480 (#46786) üzenetére


schawo
titán

A gondolat apropóján nekifutottam keresni egy DSD AD-konvertert, hátha van végre valami érdekesség. Az elmúlt évben duplájára emelkedett a piacon kapható DSD rekorderek száma. Egyről kettőre :DDD De az új (Tascam DA3000) versenyző szarabb és drágább, mint a már 8 éve folyamatosan kapható Korg MR2000. Az Mr2000-en már filóztam egy ideje, de valahogy mindig nehézkesnek találtam a saját HDD-s rekordereket. Az interfészelt (tehát közvetlenül számítógépre rögzítő) 20000 dollár alatti pro (tehát nem játékra szánt) DSD konverterek száma továbbra is zérus köb (az új Korg bohóckodás nem ér). Szóval továbbra sem kell félni a DSD forrásanyagok dömpingjétől. ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46790) Bodz válasza Argo007 (#46787) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mit értesz koncertélmény alatt? :)

(#46778) Receptor: M40X? Az még nem agyzsibbasztó és telefonról is elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#46791) Argo007 válasza Bodz (#46790) üzenetére


Argo007
csendes tag

A kiegyensúlyozott hangzásra próbáltam szinonímát adni. Tehát ha van egy jó felvételem akkor ne emelje ki a mély vagy a magas tartományt.

Én vezettem, azt mondd meg, ÉN VEZETTEM?

(#46792) #16820480 válasza schawo (#46789) üzenetére


#16820480
törölt tag

Felmerül akkor a kérdés bennem, hogy ha ilyen a helyzet, akkor azokat a DSD anyagokat mivel rögzítik, amik jelenleg elérhetők?

(#46793) BigBlackDog válasza #16820480 (#46792) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gondolnám, hogy 20000 dollár feletti eszközökkel...

(#46794) fattyu válasza BigBlackDog (#46793) üzenetére


fattyu
veterán

kizárásos alapon vagy játékra szánt dolgokkal :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46795) papaibence00


papaibence00
újonc

Helló!

Valakinek van tapasztalata, véleménye az Audio-Technica ATH-PRO5MK3 nevezetű fejeséről? Gondolkodom a megvételén, de az M40x is szimpatikus. Melyik lenne jobb vétel?

(#46796) Samtya válasza Argo007 (#46791) üzenetére


Samtya
senior tag

NVX Audio XPT100, Sony MDR7506, Sony MDRV6.

(#46797) schawo válasza #16820480 (#46792) üzenetére


schawo
titán

98%-ban PCM to DSD szoftveres konverterrel :P, esetleg 1%-ban a Korg MR1000/MR2000-rel. :)

Ne várjatok semmi csodát a maradék 1%-tól sem. A 20k-s rendszer a Mytek 8x192-vel 8 csatornán felveszi a DSD-t (30k a 16 csatornás, ha nagyon kell), majd átalakítja PCM-be, úgy keveri, és a legvégén konvertálja újra DSD-be. De ezt olyan katyvasz módon magyarázzák el, hogy az sem érti, aki használja. Szóval a legjobb DSD felvételek még mindig azok, amikor az eredetileg PCM alapú felvétel analóg 2buss (mastering) végét visszarögzítik egy Korggal DSD-be.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46798) #16820480 válasza schawo (#46797) üzenetére


#16820480
törölt tag

De a konvertálásnak meg mi értelme? Ha már PCM-ben van az anyag, akkor mért jó áttenni DSD-be? Attól már nem lesz jobb, csak másabb, nem?

(#46799) schawo válasza #16820480 (#46798) üzenetére


schawo
titán

Mert a DSD egy PWM-es delta-szigma jelfolyam, ami matematikailag teljesen kezeletetlen. Nem lehet sem keverni, és semmilyen műveletet végezni rajta. Miért kell mégis a konvertált DSD? Különben hogyan adnák el a nyomorult Sonoma vagy Pyramix rendszert végtelen áron (mikor egy Mytek 8x192 max 2000 usd)? Egyszerűen letolják a hülye stúdiók torkán. :D Szóval tessék így fogyasztani a DSD tartalmakat ;]

A visszarögzített DSD viszont teljesen rendben van. Csak macerás kezelni, annyit nem ér, amennyi fölösleges időt elvesz egy saját HDD-s rögzítő.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46800) schawo válasza schawo (#46799) üzenetére


schawo
titán

De amúgy sem úszod meg a delta-sigma jelre konverziót. Amikor a PCM DAC-nak elküldöd I2S-en a PCM jelfolyamot, ő belsőleg realtime átalakítja egy DSD-hez nagyon hasonló jelfolyamra, és azon végzi el a DA konverziót, nem közvetlenül a PCM-en. Szóval ha így nézzük, lehet, hogy szerencsés egy jobb eszközzel, sokkal több processzoridővel konvertálni, mint ami szegény DA IC-nek van. Az AD konverzió is először egy delta-sigma (PDM) jelet gyárt, abból lesz a PCM még az IC-n belül, de a PDM-to-PCM konverzió legalább egzaktabb, sokkal kevesebb erőforrást igényel a normális megvalósítás, mint lejátszáskor.

jav: nem PWM hanem PDM (pulse density)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.