Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) Golota válasza Speeedfire (#46363) üzenetére


Golota
aktív tag

Ne nézz túl sok youtube tesztet, mert az afroamerikai fiatalok meg fogják mondani neked, hogy az Mx50 az mindent ver, míg a K550 gagyi.

Én ugyan nem vagyok expert ebben a témában, de az általad listázott fejesek közül többet hallottam és eléggé eltérő karakterek. Az Mx50 kifejezeztten populáris karakter, szeretik is a csimm-bumm zenét kedvelők, míg a K550 kb ennek az ellentéte, ellenben egy kiváló fejes, amiben van basszus is rendesen. Szerintem leírás, meg a tesztek alapján ne hozz döntést.

(#46402) Speeedfire válasza Bodz (#46399) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Rájuk írtam, majd kiderül. Esetleg utolsó lehetőség (bár eléggé ***** dolog), hogy megrendelem és visszaküldöm.


Golota: Sehol sem írtam yt-t. Illetve azt sem írtam, hogy az m50x mindent ver. Ne gondolj bele többet a hsz-embe, mint amik.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46403) .DLL válasza #16820480 (#46400) üzenetére


.DLL
veterán

Csak annyi, hogy nem tulajdonolja, de az tény, hogy a Denon D#000 szériát a Foster Electronics készítette, és az ő márkájuk a Fostex is. A Masstex TH-X00-n lévő párna megegyezik pl. a Denon D2000-ével ami nálam járt. Mérete jó, de lehetne puhább, a szélek felé érezni az "anyagvastagságot", a TH 600/900 párnája ránézésre szimpatikusabb.

(#46386) f4lcon: Lehet benne igazság :D de az is tény, hogy ennyiért nagyon jól árasított fejes. Én sem tudom megnyitni a Massdrop oldalát, úgyhogy itt kérdezem: ez is limitált szériás?

(#46389) krichd1:
Mindenesetre az tény, hogy félnyitottak. A kagyló kupakja és karimája között körben, tervezett légrés van.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46404) Golota válasza Speeedfire (#46402) üzenetére


Golota
aktív tag

Félig vicc volt és arra a kommentre vonatkozott, hogy a K550-et lehúzták. Ez egyébként hatalmas baromság, mert az egyik best buy.

(#46405) f4lcon válasza .DLL (#46403) üzenetére


f4lcon
őstag

ha megveszem, akkor megint nem lesz késem :( az Oppo is elvitte a késre szánt keretet, most meg ez...
viszont eszméletlenül szép, nagyon tetszik. massdrop nekem megnyitja, nem tudom mi lehet a baj. lehet ti nem vagytok regisztrálva, és így nem engedi megnyitni? azt írja összesen 1000 darab készül, és a mostani állás szerint 726 már elfogyott belőle.
még 11 nap van hátra a drop-ból.
a tesztek alapján valahol a 600 dolcsis TH600 meg az 1300 dolcsis TH900 közé teszik - 400-ért nem rossz ajánlat.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46406) TeebyKay válasza Bodz (#46112) üzenetére


TeebyKay
őstag

Megérkezett a HD681B, első amit észrevettem rajta, hogy hatalmas ez a kerek fülrész, és a rajta lévő párna nem a legkényelmesebb, a csontos hosszúkás arcomat már rövid távon is nyomja egy kicsit, hosszú távon meg valószínűleg mégjobban nyomni fogja. A következő meglepetés a nagyon kevés basszus volt a hangfal után, de gondolom félnyitott/nyitott füleseknél több basszust nem is lehet elvárni. Még tesztelgetem, de mivel több pénzem nincs rá egyenlőre valószínűleg maradni fog és esetleg fél év múlva visszatérek cserélni egy drágábbra. Ez a félnyitottság is, picit jobb mint a régi, de túlzás azt állítani, hogy megoldotta a "nem hallom rendesen a hangomat" problémát.

(#46407) #16820480 válasza f4lcon (#46405) üzenetére


#16820480
törölt tag

Minek neked kés? :) Vegyél csak fejest inkább :K Késed bármikor lehet, ilyen fejesed meg még 11 napig.

szerk.: de amúgy szerintem ez sem lesz jó hordozható forrásról igazán.

[ Szerkesztve ]

(#46408) #71562240 válasza Speeedfire (#46388) üzenetére


#71562240
törölt tag

A simát, persze. A P5 S2 teljesen más, azt én nem is javasolnám.

A NAD-hoz a Lurdy-beli Hififutár bolt nem esélytelen, hogy kibontják neked, ha nincs kibontott példányuk. Jobbára tárgyalóképesek az eladók.

(#46409) Gevox válasza Bodz (#46385) üzenetére


Gevox
tag

Üdv.
Ezeket ha jól értelmeztem,akkor a HD660-ról írtad? Kevesebb a mélye mint a HD330-nak? :F
Pedig anno a 330-nál is kevés volt nekem kicsit annak a mélye! :(

Mit javasolsz/tok akkor,ha nem a 660-at? Olyan fejhallgatót keresnék,aminek hasonlóan szép magas és középhangja van mint a Superlux HD330-nak,csak épp több méllyel rendelkezik,és max 20e az ára.

Köszi!

(#46410) biokox válasza #16820480 (#46407) üzenetére


biokox
tag

Vagy nézzen körül egy kicsit az órás topicban.

(#46411) Speeedfire válasza #71562240 (#46408) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi! Alakul ez. :)) :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46412) #16820480 válasza biokox (#46410) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#46413) f4lcon válasza #16820480 (#46407) üzenetére


f4lcon
őstag

minek minek, hát mert szeretném :DDD
a specifikáció szerint 25 Ω ami azért nem lehet gond egy hordozható eszköznek sem, mégsem egy 600 Ω fejesről van szó...

(#46410) biokox van egy Tissot-m, jól elvagyok vele, köszi ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46414) Tulku válasza #16820480 (#46412) üzenetére


Tulku
veterán

Egy arany-acél Rolex Submariner és egy Chronoswiss Timemaster Chronograph között volt egy Jaeger Le Coultre Master Compreccor Chronograph-om...na az óra volt.... :)

(#46415) #16820480 válasza f4lcon (#46413) üzenetére


#16820480
törölt tag

Oké, 25 Ohm, de azért nem eszik olyan forrón a kását :N A TH900 nem olyan könnyű eset.

Tulku: Ezek komolyan semmit nem mondanak nekem :N Oké, a Rolexről már hallottam, de a többiről még nem.

[ Szerkesztve ]

(#46416) biokox válasza #16820480 (#46412) üzenetére


biokox
tag

Na csak gondoltam " ha már kés"

(#46417) #16820480 válasza biokox (#46416) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát látod, harapnak rá, én vagyok a dilettáns a csoportban... :K

(#46418) biokox válasza #16820480 (#46417) üzenetére


biokox
tag

Örülj neki ott elmebetegek vannak velem együtt.

(#46419) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok,
1-2 napja már olvasgatom a topicot, ugyanis rászántam magam és a fejhallgatómat szeretném lecserélni egy minőségibb darabra.
A sok infó tőletek végül is megszülte a választást, DT 770 Pro (80 ohm) lenne az eszköz amit elsősorban szimulátor és fps játékokra, valamint ritkábban zenehallgatásra használnék.
Szeretem a nagy teret a mély hangokat és a leírtakból azt szűrtem ki, hogy árához képest ez egy jó vétel lehetne. (legalábbius a Roccat Kave XTD fejesemnél mindenképp)

Egy Asus Xonar U7 külső hangkártya menne alá, kérdésem hogy ez forrásként elegendő lesz e ehhez az fejeshez?

[ Szerkesztve ]

(#46420) Sonja


Sonja
veterán

Gyanúsan olcsó ez a Grado SR80! :K Kép alapján a 80e, de ár alapján inkább 80i lehet, nem?! :F Ha a 80e lenne, akkor baromi gyorsan venni kellene ennyiért. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#46421) EQMontoya válasza Sonja (#46420) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miért kellene? Nem rossz ár, de azért én nem érzem, hogy bankot robbantanál vele.

Same rules apply!

(#46422) fericske válasza Sonja (#46420) üzenetére


fericske
addikt

A kép alapján 80e.

Amúgy ez a most ennyibe kerül. 70-80 GBP
Valószínűleg esett az ára, aztán akcióként írják ki, vevő csalogatónak.

[ Szerkesztve ]

(#46423) Sonja válasza EQMontoya (#46421) üzenetére


Sonja
veterán

Azért, mert 50eHUF mindenhol máshol (pl. fejhallgatópláza). Ahhoz képest nagyon "olcsó". :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#46424) Golota válasza Sonja (#46420) üzenetére


Golota
aktív tag

Elivleg már nem gyártják a 80i-t, tehát nem meglepő. Amúgy a két modell árban nem tért el, csak ez újabb. Kint 100 USD körül van, tehát nem annyira hihetetlen (bár a hazai árképzést ismerve meglepő) az ár. Ennyiért szerintem ajándék.

(#46425) TeebyKay válasza TeebyKay (#46406) üzenetére


TeebyKay
őstag

Kieg.: A könig mikrofonnal meg ugyanolyan halk vagyok mint az eddig használt speedlinkkel, windows hangerő maxon +10db erősítés mellett tsen még rám kell rakjanak +20 db-t hogy értsék amit mondok.

(#46426) Bodz válasza Speeedfire (#46402) üzenetére


Bodz
nagyúr

Előre szólok azért, hogy a HP50 gyári kábelei sokkolóak lehetnek elsőre. :DDD

(#46406) TeebyKay: Hangfalnál ugye egész testeddel érzed a mélyeket, füles nyilván vérszegény, ha nem vagy hozzászokva.

(#46409) Gevox: Igen, a HD660-ról írtam.
Nem jut eszembe ilyen fejhallgató.

(#46425) TeebyKay: Ne lehet hogy a hangkártyád nem áll a helyzet magaslatán?

(#46427) Speeedfire válasza Bodz (#46426) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Néztem képeken, valami förtelem az a vékony madzag. :N
Jó mondjuk a fejes se nagyon esztétikus számomra, de ha jó, akkor jó. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46428) Bodz válasza Speeedfire (#46427) üzenetére


Bodz
nagyúr

Élőben még inkább... Nem tudom mennyi ideig tartom meg a HP50-et, de inkább már rendeltem is hozzá egy kábelt, biztos ami biztos alapon.

(#46429) TeebyKay válasza Bodz (#46426) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nekem is ez volt a tippem, egy asus vanguard lap integrált hangkártyája üzemelteti a hangtechnikát.

(#46430) Speeedfire válasza Bodz (#46428) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Dejó! Mindenki akinek ilyen fejese van több száz km-re van tőlem. :W

Valami speckó csatlakozója van? Nem lehet csak úgy egyszerűen cserélni? A gombok nem érdekelnek. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46431) Bodz válasza Speeedfire (#46430) üzenetére


Bodz
nagyúr

3.5mm-es jack, semmi különös. Annyira kell csak figyelni, hogy aljzat a fejesen süllyeszett, tehát dagadtabb dugók nem fognak beleférni.

(#46429) TeebyKay: Másik gép nincs a környéken? Érdemes lenne valami barátnál, ismerősnél kipróbálni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#46432) TeebyKay válasza Bodz (#46431) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nemigen, akinél ki tudnám próbálni, azok szintén ugyanolyan halkak mint én. Mondjuk akiknek jó a hangja azoknak ilyen 50ezres fülese meg webkamerája van abban meg valami stúdió mikrofon lehet vagy nem tudom.

(#46433) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Üdv, urak!
A Maxell RetroDJ kategóriájában van új versenyző, avagy az árkategóriában még mindig ez az etalon?
Illetve van nekem itthon egy, csak az egyik párnáját az unokahúgom letépte róla. Honnét és mennyiért lehet hozzá szerezni? Megéri?

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#46434) .DLL válasza Krisszer (#46433) üzenetére


.DLL
veterán

HD2000

(P.H.)

(#46435) Samtya válasza Krisszer (#46433) üzenetére


Samtya
senior tag

Megsérült a párna? Ha nem, akkor nagyon könnyen vissza lehet rá tenni.

(#46436) Krisszer válasza Samtya (#46435) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Az a párna szőrén-szálán eltűnt. Emléke már csak engem nyomaszt.

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#46437) .DLL válasza Krisszer (#46436) üzenetére


.DLL
veterán

Ebay-on keress hozzá Bose QC1-hez való utándjártott párnát. Jól illeszkedik rá és kicsit kényelmesebb is. :))

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46438) Krisszer válasza .DLL (#46437) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Hálám üldözzön.

- küldve az Atari Portfoliomról

(#46439) Tomacko válasza pityaa23 (#46294) üzenetére


Tomacko
senior tag

Amit EQMontoya ajánlott szivacsot avval bánj óvatosan. Nem a szivaccsal magával van baj mert az jóféle, de eléggé nehezen lehet feltenni. Én az öcsém 518-s fejesére rendeltem ugyanezt, sajnos be gyűrte a kis kínai egy 3 számmal kisebb zacsiba és abban utazott 4 hétig....naná hogy mockosul el deformálódott. De ez még hagyján, de a hozzá adott kétrétegű itatós papír vékonyságú ragasztó na azt az igázán nehéz ilyenkor megflelően hozzá illeszteni a fejeshez :) De ha csak kicsit van ügyes kezed és türelmed akkor menni fog. nem olyan nehéz és veszedelmes mint ahogy leírtam. :))

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#46440) Speeedfire válasza Bodz (#46431) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az nem para. Köszi. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46441) SmikOne


SmikOne
tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy hol tudok venni minosegi jack kabelt Beats Mixr fejeshez? A gyari miutan megtort javitva lett de azutan par honappal kesobb kuka... Most egy "minosegi" hama kabellel hasznaltam de 2het alatt ez is tonkrement...

Elore is koszi! :R

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#46442) TeebyKay válasza .DLL (#46437) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ha már így párnák, Superlux HD681B-hez is létezik ebayről puhább, kényelmesebb párna?

(#46443) Nigér válasza SmikOne (#46441) üzenetére


Nigér
őstag

Üdv!
Nekem is lenne hasonló kérdésem, mégpedig:
Fejeshez való, mindkét végén 3,5mm jack-jack kábelt, jó minőségű cuccot hol lehet itthon venni?
A fejesben ilyen süllyesztett aljzat van, nem a sima 3,5mm jack.

Szerk: esetleg ugyanilyen kábel, kb 10cm méretben, erősítő és dap közé, ha van tippetek, köszönettel várom.

[ Szerkesztve ]

(#46444) Tulku válasza Nigér (#46443) üzenetére


Tulku
veterán

Készíttess...megvenni elég borsos mindent...persze kell hozzá kis kísérletező hajlam...de pl kácsánál sok minden beszerezhető...

Összekötőt kácsánál vett merev rézzel méretre lehet forrasztatni...nem érdemes egy hozzávetőleges méretűt drágábban beszerezni...

(#46445) Dorien válasza TeebyKay (#46442) üzenetére


Dorien
veterán

Létezik, de érdemesebb lett volna egyből HD681 EVO-t venni, nem utólag szórakozni...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46446) Nigér válasza Tulku (#46444) üzenetére


Nigér
őstag

Jobban szeretem az ilyen "kinéz, megrendel, kiszállítják" jellegű beszerzéseket, de max. marad a te verziód ha más nincs.

(#46447) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Tegnap este megkaptam a Urbanite XL fejest az Extreme-től. Először azt hitem, h véletlenül nem az XL-t küldték, meg kellett néznem a dobozát! :D A lényeg: ez nem over ear fejhallgató! Annyira kicsi (és kör alakú) a mélyedés a közepén, h egy 3 éves gyerek füle sem férne bele szerintem, nem h az enyém. Van egy hasonló méretű gamer fejesem (TB 500X), de annak a közepén majdnem kétszer akkora, és tojás alakú a "mélyedés" (bocs, nem tudom, h mi a megfelelő szakkifejezés erre), és 10 óra játék után sem érzem különösebben, h a fejemen van. Ezzel egy óra után már fáj a fülem -nem tudom, h ez később javulni fog-e..? Egyébként nem szól rosszul, bár lehetne benne egy kicsivel több basszus. Droidos illetve pc-s Tidal HIFI-vel , és Spotify-al teszteltem egyébként. Ha kicsit megszokná a fülem maradna, mert ennyit simán megér, de félek mennie kell. Még jó, h itt vki felhívta a figyelmemet a 14 napos elállásra.. :R Egyébként baromi minőségi darab, nagyon jól néz ki, és jó kézbe venni!

[ Szerkesztve ]

(#46448) mepet


mepet
addikt

sziasztok,

Egy olcsó gamer headset (Ozone Rage ST) lecserélésén gondolkodom egy Superlux HD681B-re. A régi 32ohm-os, az új is 32-ohm-os lenne. Azt szeretném kérdezni, hogy a hangerő ugyanazon alaplapi hangkártyára dugva változhat-e a csere után. (A jelenlegi még pont elég hangerő, de ha egy kicsivel is halkabb lenne, az már nem lenne használható számomra. A max hangerő mitől függhet még az impedancián kívül?)

(#46449) TeebyKay válasza Dorien (#46445) üzenetére


TeebyKay
őstag

Éppenséggel csak majdnem duplája az ára én meg ezt a 8ezret is sajnálom, ha lenne olcsóbb azt venném. A fülpárna csere meg gondolom nem egy nagy tétel, ha igen akkor vissza az egész. Ebay/Amazon nem játszik füles rendelésnél?

[ Szerkesztve ]

(#46450) Bodz


Bodz
nagyúr

Itthonról 3.5mm-es kabelnek tok jo a Cordial CFS WW, olcso, többféle hosszban kapható. HA belefér az aljzatba. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.