Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) BigBlackDog válasza dewil666 (#46050) üzenetére


BigBlackDog
veterán

M30X? Használtan AKG K550/K551? Mondjuk ezek csak saját tippek, vannak itt nagyobb tapasztalattal rendelkező kollégák is.

(#46052) dewil666 válasza BigBlackDog (#46051) üzenetére


dewil666
őstag

Csak új jöhet számításba (ajándékba lesz)
vélemény?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46053) dewil666 válasza dewil666 (#46052) üzenetére


dewil666
őstag

Vagy ez?
Milyen márkát nézzek ebben az ársávban?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46054) Dorien válasza dewil666 (#46048) üzenetére


Dorien
veterán

Pár tipp:

Takstar Pro80 / Kingston HyperX Cloud
ATH M30X, M40X
árban feljebb:
Beyer DT770 Pro
Shure SRH840

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46055) BigBlackDog válasza dewil666 (#46053) üzenetére


BigBlackDog
veterán

JBL fejeseket (szerencsére) nem nagyon hallgattam sokat. Egy-kettőt sikerült kipróbálnom, de azok hasonlóan a többi "divatmárkához" nem hozták az áruk alapján indokolt szintet hangminőség, kényelem terén. :( Jobb esetben erős V volt a hangzásukra a jellemző, de volt bőven mélykiemelt hangképpel rendelkező példány is. A kettő közül egyik sem előnyös stúdiózásra szerintem. Szóval ne márkára utazz! :)

Milyen forrásról lesz hajtva egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#46056) dewil666 válasza Dorien (#46054) üzenetére


dewil666
őstag

Köszi a segítséget! :R

ATH M30X, M40X nézegetem, szerinted melyiket? Van a drágábbnak értelme?

BigBlackDog
Köszi az infót! Nem tudom miről lesz meghajtva :(

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46057) .DLL válasza dewil666 (#46052) üzenetére


.DLL
veterán

Ez felejtős, pláne mert amit linkeltél bluetooth-os!

Fejhallgatóra nehéz keverni, mert becsaphatja az arányokat illetően. Ennek ellenére én is azokat mondanám, miket BigBlackDog is, illetve ott van még a Shure SRH-440.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46058) Dorien válasza dewil666 (#46056) üzenetére


Dorien
veterán

Azokkal szerintem nagyon nem tudsz mellényúlni. Az M40X-nek valamivel nagyobb a párnája, jobban V hangzása van (tehát több mély és magas - dögösebb hang), míg az M30X inkább semleges hangzású. Egyik sem igazán kényes a forrásra. Én magamnak az M40X-et venném, bár keverésre lehet, hogy jobb választás az M30X.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46059) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!
Érdeklődni szeretnék :R
Utcán, buszon, otthon, mindenhol használatos eszköz érdekelne. Leginkább úgy tudnám összefoglalni, hogy egy kényelmes K518.
Szóval mélykiemelése van, de nem brutálsok, a többi tartomány pedig moreless egyenletesnormális, magasból semmiképp sem szeretnék kiemelést.
Fül körüli, jól szigetelő.
A legideálisabb egy fül körüli K518 lenne, de mivel tudtommal nincs :F
Árban is valahol annak a környékén érdekelne a dolog.

Ez a K518 grafikonja, állítólag (a párnán belüli szivacsot kivette a srác).

Előre is köszi :R
Nem halt még meg a K518, szeretem, de nagyon kényelmetlen tud lenni néha.

[ Szerkesztve ]

(#46060) .DLL válasza norbert1998 (#46059) üzenetére


.DLL
veterán

Creative Aurvana Live.

(P.H.)

(#46061) norbert1998 válasza .DLL (#46060) üzenetére


norbert1998
veterán

Ettől félek, hogy gyakorlatilag csak dub-dub-ra lesz jó, viszont én amellett rock-ot is hallgatok, plusz gépen elég sokminden mást is. Illetve a Creative nálam olyan márka, mint egy elitebb Genius. Félreinformált vagyok? :B :R

(#46062) dewil666 válasza Dorien (#46058) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Keverés miatt a M30X lesz rendelve. Most egy noname van szóval biztos 1000x jobb minőségű lesz az új :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46063) norbert1998 válasza norbert1998 (#46061) üzenetére


norbert1998
veterán

Kicsit ijesztő az a nagy lyuk ott 4 KHz-nél. Tudom, az AKG-nak is vn feljebb, de annyival feljebb, és talán kisebb is.

(#46064) BigBlackDog válasza dewil666 (#46056) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az M30X kisebb és még össze is csukható, gyakori szállításnál előnyösebb lehet. Az M40X már kicsit súlyosabb darab, nagyobb volt a szorítóereje is, de ez sem feltétlen kényelmetlen. Mondjuk kisebb fejmérethez talán az M30X jobban passzol.
Hangban van különbség bőven, mint ahogy Dorien is írta, az M30X egy semlegesebb, szürkébb, kicsit unalmasabb karakter, ami viszont hosszabb távon nem fáraszt annyira. Viszont a leírt feladatra talán emiatt alkalmasabb is. Az M40X viszont funabb hangvilágú és szerintem részletesebb is. Ha zenehallgatás is lesz, akkor az M40X-el jobban járna véleményem szerint.
Persze ez mind csak a saját véleményem. Az lenne a legbiztosabb, ha vásárlás előtt ki tudná(tok/d) próbálni mindkettőt.

(#46065) dewil666 válasza BigBlackDog (#46064) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen az infót! :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46066) .DLL válasza norbert1998 (#46061) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor egy Takstar Pro-80 klón kellene neked. Szintén van egy letörése a közepeknél, de a mély nem ennyire kiemelt, összességében nagyon kellemes fejes, és bőven a K518 felett van a hangminősége (a CAL-nak is!)
A Cerative audió cuccokban azért nem kezdő, mondhatni van fülük is nem csak egy noname OEM gyártó termékét matricázzák át, a CAL! elődje pl. a Danon D1001 volt. De gondoljunk a sok SoundBlaster hangkártyára, vannak köztük híresen jók is, ajánlott ma is az X-Fi HD USB, mint külső hangkártya és fejhallgatóerősítő. Genius az mindent gyárt ami PC periféria, egerek, billzetek, stb.

(#46064) BigBlackDog:
Igen, szerintem is keverésre a semlegesebb hangút válassza. :K AKG K550 is jó lehetne, de van egy élesség a felső közepekben, ami miatt az elkészült zene az ellentettje, azaz kissé tompa lehet. Mondjuk amúgy sem árt a végső export előtt minél több mindenen meghallgatni az elkészült művet, hogy úgy szól-e ahogy a készítő akarta. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46067) helltp válasza norbert1998 (#46059) üzenetére


helltp
aktív tag

Én is pont emiatt "váltottam" a k518-ról. Hosszas keresgélés után végül egy jóárasított Sony MDR-V55 mellett döntöttem. Mély mennyiségben nem volt visszalépés, mély minőségben szerintem jobb, egy fokkal talán kevésbé 'puffog'. Számomra sokkal kényelmesebb lett a k518-nál miután kicsit kitágult a fejpánt. Egy viszont biztos, szigetelésben sajnos annak ellenére hogy zárt, jelentős volt a visszalépés (bár olyan mértékű izolációt mint a k518 esetében, én még soha nem tapasztaltam). Grafikonokat itt találsz. Mindenképp javaslom hogy hallgass bele mielőtt megveszed, kb. mindegyik Sony boltban ki van téve. Ja és ha megveszed esetleg, ne felejtsd el bejáratni mert bejáratás nélkül ritka rossz hangja van (mély mindenek felett és minden helyett).

Egyébként nekem olyan érzésem van amikor hallgatom mintha hiányozna valami a magasakból. Lehet ez azért van mert a fülem teljesen hozzászokott a Superluxok elcseszetten karcoló magasához? :F Mert rajtam kívül sehol senki nem panaszkodott ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#46068) hamacsim válasza Tin (#46046) üzenetére


hamacsim
csendes tag

Lehet én is inkább egy HD558- ra vagy DT-770-re fogok beruházni. Igazából nekem van, hogy jó pár órát egy huzamban van a fejemen szóval fontos, hogy ne zavarjon. Amúgyse szeretném butára hallgatni magam . És 770-ből mekkora Ohm értékűt ajánlasz gépi, telefoni használathoz?

(#46069) Tin válasza hamacsim (#46068) üzenetére


Tin
veterán

nekem 80-as van. a 32-esek jó telefonhoz, de annak még műbőr a párnája, és rövid a kábele, a 80-as már plüss és hosszú kábeles, a 250-es meg plüss és csavart.
telefonhoz inkább csak a 32 ohmosokat fogod tudni használni, de most kipróbáltam a 80-ast mobilról (lumia), max hangerőn már jó (éppen hangos), persze vannak zenéim, ahol a max már csak közép hangerejű. mindegy, irodában nem üvöltetve jó ez is.
normális fejeshez már illik egy normális fejes erősítő is, legalább egy olcsó kategória. persze első körön megveheted, használod, és később is vehetsz erősítőt hozzá.
vagy veszel 32 ohmosat, azt simán kihajtja egy mobil is, rövid is a kábele ami zenehallgatáshoz jó, csak hát a műbőr nyáron nem az igazi.
hd558-al nem lesz ilyen gondod, de az NYITOTT, és mélyszegény.

(#46070) #16820480 válasza .DLL (#46066) üzenetére


#16820480
törölt tag

Keverésre lineárisabb fejesnek meg lehet próbálni a T40rp/T50rp párost is, de azért kellene alá valami normális forrás.

(#46071) mrmft


mrmft
senior tag

Audio-Technica ATH-M40x-hez plüss párnát hol tudnék venni, ha egyántalán kapható hozzá?

(#46072) Dorien válasza mrmft (#46071) üzenetére


Dorien
veterán

Ez elvileg jó hozzá: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46073) mrmft válasza Dorien (#46072) üzenetére


mrmft
senior tag

Köszönöm, tehát még senki nem probált itt ilyesmit?

(#46074) Dorien válasza mrmft (#46073) üzenetére


Dorien
veterán

Nem tudom, használd a keresőt.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 95.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46075) Asrach


Asrach
tag

Sziasztok!

Beyerdinamic alkatrészeket honnan lehet venni, ilyenre gondolok hogy pl a dt 770-hez hangszóró?

(#46076) hamacsim válasza Tin (#46069) üzenetére


hamacsim
csendes tag

Tudnál mondani a 80-as hoz egy olcsóbb kategóriás erősítőt?

(#46077) Tim82 válasza Asrach (#46075) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én vagy a Bluesound-nál, vagy a Nomono-tól rendeltem eddig, mindkettővel messzemenően pozitív tapasztalatom van (vintage DT770, DT431).

Én innen néztem a rendeléshez a típusszámokat ("Article Number"). Nem tudom, melyik változat van neked DT770-ből, tehát aszerint módosítsd az oldalon a szűrőfeltételt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46078) #71562240 válasza norbert1998 (#46063) üzenetére


#71562240
törölt tag

A K518 egy hordós döngésű karakter, mondhatni éppen az olyan, hogy csak "dub-dub"-ra jó.
A CAL! ellenben mindenre jó, hangminőségben is sokkal jobb a K518-nál, és karakterét tekintve viszonylag kiegyenlített.
Amint .DLL is írni akarta, a CAL! egy Denon (nem Danon, hehe) licensz, hiper olcsón a tudásához képest.

[ Szerkesztve ]

(#46079) aizen92


aizen92
addikt

sziasztok,

szerintetek honnan lenne érdemes Sennheiser HD558-hoz, 3.5-es kábelt szerezni? ebay-en nézegettem de a minőségben picit kételkedem. Illetve a legjobb hivatalos sennheiseres kéne Magyarországról,
Lehet itthon ilyet beszerezni? 1-1.5 méteres max.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#46080) sepsi0 válasza aizen92 (#46079) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Audio Partner
Sokszor más kábel is jó és olcsóbb...
Pl. nekem a HD 600-hoz a gyári kábel 3x annyiba került volna, mint a HD 650 kábele és még jobb minőségű is.
Ugyanez igaz a párnákra is... körbe kell nézni. Nagyon rendesek a boltban is (Budaörs)

(#46081) norbert1998 válasza #71562240 (#46078) üzenetére


norbert1998
veterán

Értem. Köszönöm szépen mindenkinek :R

(#46082) aizen92 válasza sepsi0 (#46080) üzenetére


aizen92
addikt

Pont erre gondoltam, soha nem találtam volna rájuk. Az árak is jók és köszi a tanácsot is, körbenézek! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#46083) Tin válasza hamacsim (#46076) üzenetére


Tin
veterán

itt érdeklődj
nekem fiio q1 van, akcióban vettem, nem rossz, de azért a fejesben több van, mint amit ez tud. kérdezz rá a topikban, hogy mit ajánlanak ahhoz a fejeshez, és azok közül érdemes válogatni.

(#46084) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Egy Sennheiser URBANITE XL-hez milyen cuccot ajanlotok ami normalisan kiszolgalja?
Pc-rol kellene adni a kraftot neki.
Gep a profilomnal

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#46085) jim bcs válasza GRaul (#46084) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Fejhallgató erősítő és DAC topik

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46086) GRaul válasza jim bcs (#46085) üzenetére


GRaul
őstag

okés, köszi :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#46087) f4lcon


f4lcon
őstag

innen is örök hálám kemcso-nak, aki fél órát várt rám hogy meghallgathassam az Audio Technica AD1000x-ét
azaz lett egy referencia pontom, ahonnan elindulhat a quest :DDD

forrás: Apple Music (256kbit AAC) és ALAC (Apple FLAC) zenék egy Oppo HA2-ről.
preferencia: valami, ami hasonlóan jól szeparált de az AD1000-nél picivel több basszusa van illetve egy árnyalatnyival (egy hangyaf.sznyival) melegebben szól.
remek az AD1000x tényleg fantasztikus, és ha nincs olyan ami az elképzelésemnek megfelel, akkor én is kerítek egy ilyet.

de ha van, és mondjuk ideális esetben 100-120 ezer megállítaná, az remek lenne. angol, német ebay, aliexpress, amazon, minden játszik ahonnan ide küldenek és hitelkártyával lehet fizetni. sőt, angol és német belföldi boltok is játszanak.
ötlet, hogy merre induljak a keresésben innen?
szerk: lehet használt is.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46088) #16820480 válasza f4lcon (#46087) üzenetére


#16820480
törölt tag

De hordozható forráshoz keresel nyitott fejest?

(#46089) f4lcon válasza #16820480 (#46088) üzenetére


f4lcon
őstag

negatív, hordozható forrásra keresek egy JÓ fejest :)
a nyitottság nem szempont, hanem eredmény.

ha külső alapján kellene venni, akkor ezt venném:

de sajnos nem hallottam még, meg a kereten is kicsit túl csúszik....
pusztán esztétika szerint ez a legszebb fejhallgató, amit eddig láttam.
kár, hogy nem csak szépségre vesz az ember ilyet...

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46090) .DLL válasza f4lcon (#46087) üzenetére


.DLL
veterán

Sennheiser HD650. Még nem hallgattam össze AD1000X-szel az biztos, hogy ez utóbbi hihetetlen "spacious" hanggal van megáldva, talán jobb is a felbontása, de a HD650 közelebb áll karakteben, ahhoz amit leírtál.
Esetleg Hifiman HE400i ? Bár ezt még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46091) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Venni készülök egy AKG Q701-es fejhallgatót.

Gondoltam veszek hozzá kiegészítőket. :))
Doboz

Gondoltam még kábelre is, olyan 10-15k-s kategóriában. Mit gondoltok, érdemes kábelre költeni? És ha igen ebben az árban lesz jobb kábel mint a gyári?

Köszi előre is! :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#46092) BigBlackDog válasza Honkydoo (#46091) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen forrásod lenne hozzá? :)

(#46093) Honkydoo válasza BigBlackDog (#46092) üzenetére


Honkydoo
őstag

DAC

Egyébként, meg flac fájlokat hallhatnék tidal-ról. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#46094) BigBlackDog válasza Honkydoo (#46093) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor nem szóltam, lehet gondolkozni a kábelen, meg egyéb kiegészítőkön. Dobozt akkor érdemes venned, ha sűrűn hordozod (ezt nem valószínűsítem a DAC mérete miatt), akkor viszont kifejezetten előnyös szerintem. Egyébként otthoni tárolásra kényelmesebb egy állvány, viszont a gyorsabb porosodás a hátránya.
Kábellel lehet elérni hangbeli különbséget, adott esetben jobb-rosszabb irányba is változhat a saját tapasztalatok alapján.
Ez mondjuk mind csak saját tapasztalat, vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#46095) Honkydoo válasza BigBlackDog (#46094) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi!
A dobozt a porosodás miatt gondoltam venni. Úgyhogy az fix. Meg ki tudja, lehet néha vinném is magammal.

A kábelre akkor még alszom egyet, mert lehet először kitapasztalom, milyen az eredeti, utána kitalálom.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#46096) f4lcon válasza .DLL (#46090) üzenetére


f4lcon
őstag

hmmm, azt hittem kb egy unikornist keresek.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#46097) fericske válasza f4lcon (#46096) üzenetére


fericske
addikt

Hasonlóképp DLL. ajánlásához, de én a HE-400s-et mondanám, azt könnyen hajtható fejesnek tervezték.
Bodz-nak van, azt ki is próbálhatnád.
Nekem tetszett a hangja egy olcsó erősítőről (~40ezer huf) hajtva is.

(#46098) schawo válasza .DLL (#46090) üzenetére


schawo
titán

Valóban, a HD650 jó ötlet

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46099) Samtya válasza schawo (#46098) üzenetére


Samtya
senior tag

A hordozhatóság rovására nem megy a kábelhossz és az erősítő igény?
Philips Fidelio X2, mint másik lehetőség, esetleg?

(#46100) f4lcon


f4lcon
őstag

nem mindenképpen nyitottat keresek ám :)
tőlem lehet zárt is addig,a míg teljesülnek a feltételek.
szeretem a melegebb hangzást, de nem a részletesség kárára

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.