Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) .DLL válasza #71562240 (#46496) üzenetére


.DLL
veterán

A textiles ötlet is nagyon jó. Én pl. a pánt körüli műanyag felületbe gondoltam néhány apró befúrást tenni, melyekben a bőven adagolt ragasztó körbe megkapaszkodhat, de textillel (vagy mégjobb ha aramid vagy szénszál fonat (modell- és hobbibolt is jó ötlet)) igazi kompozit anyag jöhet létre, annak minden előnyével (hátránya a kinézet, de szerencsére az most másodlagos).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46502) Nigér válasza Bukk900 (#46458) üzenetére


Nigér
őstag

Köszönöm, jelenleg sajnos csak itthoni beszerzés játszik.

(#46503) Bodz válasza Nigér (#46502) üzenetére


Bodz
nagyúr

Fiio?

Hát ez mi ez? Egész pofás.

[ Szerkesztve ]

(#46504) Bodz válasza Bodz (#46503) üzenetére


Bodz
nagyúr

Többen is vannak. K52, K72, K92.

[ Szerkesztve ]

(#46505) DEJVID válasza Bodz (#46504) üzenetére


DEJVID
őstag

Rímel a színük a 3 K240-emre: DF, Sextett, Monitor :))

(#46506) EQMontoya válasza Bodz (#46503) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez ennyiért még akár jó is lehet a saját árkategóriájában.

Same rules apply!

(#46507) Bodz válasza DEJVID (#46505) üzenetére


Bodz
nagyúr

És tényleg. :D

(#46508) hugeboy


hugeboy
tag

erre valaki ?

Köszi

(#46509) Faget válasza #16820480 (#46497) üzenetére


Faget
tag

És akkor vmi tipp? Pl.:[link]

(#46511) Bodz válasza hugeboy (#46508) üzenetére


Bodz
nagyúr

Vegyél HD681 Evot szerintem. Elsőre nagyon furcsa lesz valószínűleg az XB400 után, de majd megszokod.

(#46509) Faget: Mivel nem tudjuk, hogy milyen az ízlésed, milyen hangot keresel, ezért elég nehéz segíteni. Oké, van egy X1-ed, vmi sötétebb fülessel meg lehet próbálkozni, de az nem a DT 440. :N

(#46512) Faget válasza Bodz (#46511) üzenetére


Faget
tag

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
zene
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
50k
4.) Új vagy használt?
új
5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
zárt, félnyitott de majdnem mind1
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
jelenleg a nad 315 ersősítőmhöz JBL es30 hangfalpárom van, szeretem, utcára sennheiser px-100 II
szintén szeretem, a kiegyensúlyozott hangzást keresem
8.) Honnan vásárolnál?
Megbízható bolt
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
a fenti erősítőn túl a fiio x1 (a becsmérelt :O )

[ Szerkesztve ]

(#46513) Nigér válasza Bodz (#46503) üzenetére


Nigér
őstag

Köszi, Fiio-t vágom, ha más nem akkor onnan lesz.

(#46514) .DLL válasza hugeboy (#46491) üzenetére


.DLL
veterán

A Pro 80 jó, ha találsz még eredetit. Ezen kívül Creative Aurvana Live, nagyon jó mélyekkel, és állítólag a JVC HA-M55x sem rossz ebben a kategóriában. De Bodz tippje is érvényes. :K

(#46512) Faget: Az eredetileg kérdezett AKG K702 és az itt említett max. 50k-s keret hol jön össze? :)
No mindegy, Beyer DT770 80 Ohm lenne az én választásom, bár nem a kis Fiio-hoz, illetve Audiotechnica M40X. Nem akarjuk "túl"becsmérelni szegény X1-et de tényleg elég vékony hangja van, nem elég testes, bizonyos zenékkel száraz. Így igazából mondjuk egy M50X-szel akár jól is működhetne együtt, vagy pl. Denon D1100-val, de ezek nagyon mélyorientáltak, a kiegyensúlyozottság nem szerepel a tulajdonságaik között, és más forrással már valszeg túl zsírosnak találnád a hangjukat. A forrás és a fejhallgató hangja ki tudja egészíteni egymást, de elmehet rossz irányba is a kombináció.
Mindenesetre M40X egy biztonságos választás, DT770 pedig ha szereted a kockázatot, izgalmat. ;]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46515) Faget válasza .DLL (#46514) üzenetére


Faget
tag

A te szemszögedből érthetetlen, hogy 50k-t írtam. Ennek csak annyi az oka, hogy az itt "elhangzottak" miatt nem akarok annál többet rákölteni, sőt még megfontolom, hogy kevesebbet fordítok fejhallgató vásárlásra. Ilyen erősítőhöz és lejátszóhoz fölösleges pénzkidobás. Minek annyit költeni rá? :F

(#46516) #16820480 válasza Faget (#46515) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem arra gondolt, hogy a K702 nem igazán 50 ezres kategória, inkább olyan 80-90 körül kapható otthon.

(#46517) Bodz válasza Faget (#46512) üzenetére


Bodz
nagyúr

AKG K545? Topikban sokat volt már róla szó. Most éppen kapható 40-ért is, szerintem egy próbát megér. Nem igazán kiegyenlített, de egy olyan fülessel szerintem kínzás lenne az X1.

Ha mégiscsak elköltenél több pénzt, akkor Viso HP50, ez joooval közelebb áll a kiegyenlitetthez.

[ Szerkesztve ]

(#46518) Tomacko válasza hugeboy (#46508) üzenetére


Tomacko
senior tag

Én felpróbálnék a helyedben egy JVC HA-M55X fejest. Mélyben igen csak veri a Sony-t, enyhe V karekere van ennek is, de messze nem annyira. Ja és a magas hangok is elég jók, se a mély se a magas nem túloz annyira, hogy elnyomná a közepet, de mondom, kissé V karakterű :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#46519) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Srácok, aliexpressen a fejhallgatókat is hamisíthatják? Teszem azt mekkora az esélye, hogy ez vagy ez eredeti?

(#46520) DEJVID válasza TeebyKay (#46519) üzenetére


DEJVID
őstag

Kínai OEM cuccot nem sok értelme van hamisítani.

(#46521) nyunyu


nyunyu
félisten

Tudtok valakit, aki Pesten foglalkozik fejhallgato javitassal?

Kontakthibas lett a K242HD-m a kabel bekotesenel, altalaban nem szol az egyik oldala.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46522) Faget válasza Bodz (#46517) üzenetére


Faget
tag

Köszönöm szépen a segítséget mindenki részéről. Elég infot kaptam ahhoz, hogy agyalhassak tovább :-)

(#46523) TeebyKay válasza DEJVID (#46520) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor rendeljem nyugodtan az olcsóbbat, vagy talán a legjobb egy ilyen eladótól aki már több mint 180 darabot értékesített?

(#46524) Bodz válasza nyunyu (#46521) üzenetére


Bodz
nagyúr

Van a fejhallgató szerviz nevű hely, jot is, rosszat is hallani roluk.

[ Szerkesztve ]

(#46525) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Ma meghallgattam az ATH M40/50x-et, illetve a Shure SRH840-et is, és döntésképtelen vagyok. Az M40x már az elején kiesett a másik kettővel szemben (nyilván alájuk is van pozicionálva). Egy bő egy óráig próbálgattam az M50x-et és az SRH840-et, az előbbi nekem túlságosan mélykiemeléses volt, ez a dominancia számomra nagyon háttérbe szorította a közepeket és a magasakat - nem tűnt túl részletgazdagnak a hangkép, és picit fárasztónak is tűnt a fejes. A Shure szvsz veri kényelemben és részletességben, elképesztő finom dolog, rendkívül ellazított a hallgatása, viszont számomra egy picit mélyhiányos volt, emiatt nem vettem meg.
Mi lehet megfelelő számomra, ami valahol a kettő között helyezkedik el? Ahol picit hangsúlyosak a mélyek, de mégis nagyon részletes és kényelmes? Akár egy kicsit többet is rászánok, ha muszáj. A Beyer DT 770 Prót gondoltam, hogy esélyes lehet, de azt olvastam a közepe hiányos, és a mélyei miatt az is fárasztó lehet. Pedig szimpatikusnak tűnik, főleg plüsspárnákkal. Más javaslat esetleg?

Előre is köszi.

üdv.
Peti

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#46526) .DLL válasza petata (#46525) üzenetére


.DLL
veterán

Nem mondanám hiányosnak a DT770 közepét, csak a mély és a magas hangsúlyosabb, de pontos, nem elkent, hozza a szintet, de tény hogy az SRH 840-nek meg pont az az erőssége. AKG K55#, hasonló a 840-hez, szintén nem egy bass király, nincs előtérben, de mélyebbre lemegy, mint a Shure. Ezzel együtt a hangja nem olyan nyugodt, élesebb, mint a 840-nek. Érdemes megfülelni a Sony 100AAP-t is, kellemes minden tartományban.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46527) petata válasza .DLL (#46526) üzenetére


petata
őstag

Azok alapján, amiket leírtam, a DT770 vajon megfelelhet számomra? Azt olvastam, a K550-nek még kevesebb mélye van az SRH840-nél, de hülye voltam, mert az is ott volt kiállítva, csak kihagytam valamiért.

Akkor nincs az SRH840 és az M50x közti tuti tipp? :( De jó lett volna az a Shure picivel hangsúlyosabb mélyekkel.. Mondjuk a Beyer tényleg nagyon kényelmesnek tűnik, ha kevesebb basszusa és kicsivel részletesebb középtartománya van az M50x-nél, határozottan kipróbálnám valahol.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#46528) sting2 válasza petata (#46525) üzenetére


sting2
addikt

Anno, Én is megfutottam ezt a kört és hasonlóképp vélekedtem.
A Shure 840 - ezekkel összehasonlítva messze túllépett a hangjukon csak hát a kényelme az nagyon szubjektív, nem egy kanapé na.. :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#46529) #16820480 válasza petata (#46527) üzenetére


#16820480
törölt tag

AKG K545, ATH A500x esetleg?

(#46530) petata válasza sting2 (#46528) üzenetére


petata
őstag

Valóban remek volt, nem győzöm hangsúlyozni, nekem a kényelme is 10 pontos volt. Csak a túlságosan visszafogott mélyek zavartak, ennyi pénzért meg olyat szeretnék, ami tényleg közel tökéletes számomra (!) minden szempontból, persze nem egyszerű, tudom. :)

(#46529) sheratan: Sajnos csak zárt játszik, az AKG-t meg 60-ért (feketében) túlárazottnak érzem. Ahogy mondtam, szerintem feltétlenül kipróbálom a DT 770 valamelyik változatát, tudom, megosztó fejes, de hátha nekem pont az felelne meg.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#46531) fattyu válasza petata (#46525) üzenetére


fattyu
veterán

yamaha hp1 yh1 yh100. sajnos csak használ ebayről.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46532) Tomdriver válasza petata (#46530) üzenetére


Tomdriver
őstag

Akkor hogy segítsek a döntésben: én tegnap hoztam haza a DT 770 Pro (80) fejest, és az első belehallgatás után legszívesebben magammal vittem volna az ágyba. :D

Biztos gagyi füleseim voltak eddig, vagy ez tud valamit, mert így nyersen is nekem csodálatos a hangja! Azóta már ment bele vagy 10 órányi hang, és egyre jobb lesz. :) Úgyhogy köszönöm mindenki írását, tanácsát, tapasztalatait, így elsőre sem bántam meg, hogy ezt választottam! Nekem tetszik a mélye, a közepe és a magas hangok is, olyan effektek jönnek át a már ismert zenékből amikről nem is tudtam eddig, hogy belekomponálta a szerzője!

Úgyhogy nyugodt szívvel ajánlhatom, árban is nagyon kedvező, tudásához mérten mindenképpen. :K

(#46533) petata válasza Tomdriver (#46532) üzenetére


petata
őstag

U7-tel hajtod? Érdekes, hogy a Kürbis (szvsz nagyon részletgazdag hangzást nyújt, de nyilván hangfalat és fejhallgatót nem hasonlítgatunk) után ilyen katarzisban volt részed, ezt én egyik próbált darabtól sem kaptam meg, hozzátéve, hogy sajnos csak i5s-sel volt módom kipróbálni a 840-et és M50x-et. Egyébként köszönöm a véleményt. :)

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#46534) Tomdriver válasza petata (#46533) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nem a Kürbissel volt "gondom", hanem a Roccat Kave XTD-ről gondoltam, hogy az a tökély. Nem rossz fejes persze az sem, de inkább gamer és a játékok is sokkal jobban szólnak a DT 770 alól, nemhogy a zene. Úgyhogy szegény most kegyvesztett lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#46535) DEJVID válasza petata (#46527) üzenetére


DEJVID
őstag

Egy darabig hallgattam DT770-et (32Ohm) nem volt rossz, de nekem kicsit túl V volt talán, vagy nem is tudom, összességében valahogy sok volt. Igaz akkor még sokkal gyengébb lánc volt előtte. Kényelemre úgy emlékszem elég jó volt nekem 8-9/10, viszont a K550 10/10. A mélyei egy kicsit sem kevesek szerintem az AKG-nek, nagyon jól tudnak szólni. Összességében szerintem egy baromi jó fejes, baromi jó hanggal, hibátlan kényelemmel.

(#46536) Tin válasza petata (#46525) üzenetére


Tin
veterán

én több mint 1 hétig toltam az m50x-el, végül azért esett ki, mert túl sok volt a mélye, és nem is annyira kényelmes a fejen, viszont nagyon jó minőség, és óriási plusz a cserélhető kábelezés és az összehajthatóság is. a gond tényleg a túl sok méllyel volt, még a normál zenéknél elment, de az elektronikusoknál egy idő után sok volt. a részltgazdagság hiánya nem igaz: járasd be, ott vannak a részletek benne, csak idő kell neki, dobozból kivéve tényleg nem az igazi. illetve, ha olyan a forrás (hallgattam más erősítőről is), akkor tényleg elnyomhat mindent a mély.

a shure 840-hez csak pár percig volt szerencsém, telefonról. nekem tetszett, de nem győzött meg. összességében jobb hangképe volt, mint az m50x-nek, de valahogy nekem kicsit kínainak tűnt, pedig van kínai fülesem.

a beyer 770pro (80 ohmos) lett végül a befutó. szerintem 24 órán át viselhető, nekem 4-5 óra sem árt meg, a hangképe NEM MÉLYSÚLYOS, és a közepek sem szegények, van egy kiemelés a hangjában valahol a cintányérok magasságában, de csak 1-2 zenénél erőteljesebb, összességében jó a hangképe. sőt, nekem még egy kicsit több mély is lehetne benne, de szerintem, ezért részben a fiio q1 a felelős, mert ennél a fülesnél érzem, hogy még több van benne. ja, és egy hülyeség, hogy nincs közepe. van közepe, picit sok a magasa, és a mély éppen jó. hozzáteszem, hallgattam ennek a 32-es és 250-es változatát is az m50x-el együtt még a hitspace-ben, és a 32-est azonnal kilőttem, a 250-est meg azonnal megvettem volna. ott, azzal a konfiggal pont annyival több volt a mély, amennyit ebből hiányolok. szóval itt meg fontos az erősítő.

én a 3 közül egyértelműen a 770 pro-t ajánlanám.

viszont komolyan szerezni fogok hozzá egy rendes erősítőt, miután a saját darabomat meghallgattam egyről:D

[ Szerkesztve ]

(#46537) petata válasza Tin (#46536) üzenetére


petata
őstag

Köszi. Fejhallgatóplázában próbáltam ki, szóval biztosan be volt járatva, a forrásnál (telefon) lehetett inkább a hiányosság.

(#46535) DEJVID: Neked is köszönöm a választ, a párnák miatt egyelőre a Beyer még mindig szimpatikusabb. De nem zárom ki akkor a K550-et sem.

Viszont igencsak hajlok egy 250-es DT 770 Pro felé, ám ha ez lenne a végleges befutó, abban vagyok tanácstalan, van-e valami rendes DAC/AMP alá emberi árban, vagy muszáj 80-asat vennem, ha nem akarom, hogy elszálljanak a költségek?

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#46538) Tin válasza petata (#46537) üzenetére


Tin
veterán

telefonnal a 80-ast sem fogod tudni kihajtani, ahhoz is kell egy kisebb fejhallgató erősítő. a 250-eshez m4eg egy komolyabb. nekem az volt a gond akkor, amikor ezt kerestem, hogy a 80-ast és a 250-est nem tudtam egyszerre meghallgatni, mert nem volt egy helyen mindkettő. így maradt a netes rendelés. én direkt a 80-asra mentem, nem csak az erősítő miatt, hanem azért is, mert picit mélyebb súlyosnak írják a 250-esnél, illetve utóbbihoz már tényleg kell egy komolyabb valami, ez meg még azért elmegy egy alaplapiról vagy telefonról, igaz, talán nem éppen csutka hangerőn.
a kettő között még annyi a különbség, hogy ennek 3m-es egyenes kábele, a 250-esnek meg csavart kábele van. de mindkettő plüss párnás.

kipróbáltam neked az alaplapi hangkártyáról és mobilról. mindkettőt max hangerőre vettem, így "hangos" a zene. nem hallgathatatlanul hangos, de még éppen hangos, szóval normál hangerőn mindkettőn lehet hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#46539) petata válasza Tin (#46538) üzenetére


petata
őstag

Azt elfelejtettem említeni, hogy alapvetően PC-vel használnám, és legyen 80 vagy 250 Ohmos, mindenképp vennék valamit alá, egy ilyen fejeshez szerintem már dukál. Viszont köszönet érte, hogy kipróbáltad. :R

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#46540) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Üdv, mindenki.
Van (lesz) cca 20-22 ezer JMF-om, amit fejhallgatóba szándékozok invesztálni.
¤hordozható legyen, viszonylag normálisan nézzen ki
¤mindenképp circumaural legyen (supraauralt ki nem állhatom)
¤jó lenne, ha egy oldalt jönne ki a vezeték, és esetleg cserélhető lenne
¤az se lenne hátrány, ha a telefonom (Lumia 640 @ W10 Tech Preview) ki tudná hajtani.
És amilyen zenékkel lenne használva: death metal, melodic death metal, symphonic metal, power metal, heavy metal, rap, hip-hop, dubstep, chill, komolyzene, epikus zene..etc, szóval mindenevő vagyok (de a metál és alfajai lényegiek).
Az olvasottak alapján szimpatikus az ATH-M20x és a Takstar HD2000.
Esetlegesen később beszerzésre kerülhet egy fejes erősítő, ebből mit érdemes?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#46541) Tin válasza petata (#46539) üzenetére


Tin
veterán

értelek, de egy fejhallgatót nem 1-2 évre vesz az ember (a hd555-öm 12 éves, és a mai napig használom), és a 250-est neked a "sima" fejes erősítők nem fogják kihajtani. én ezért mondtam, hogy vagy döntsön a hangzás, vagy a kábel típusa, vagy bármi egyéb paraméter, de ne az, hogy most "úgyis gépnél használom". a friendlyhouse-nak elvileg van 80-asa és 250-ese is, de karácsony előtt a 80-as kölcsön volt adva, ezért nem tudtam ott meghallgatni, végül megvettem weben. kérdezz rá náluk, és hasonlítsd össze a hangzásukat.

(#46542) krichd1 válasza petata (#46539) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem a Dt770-ek közül a Pro Limited Edition 32ohm tetszett legjobban eddig, bár annyira azért nem, hogy vegyek is egyet magamnak. Ehhez is kell egy közepesen jó DAC+fejhallgató erősítő, hogy kontrollált, tiszta legyen a hangja.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#46543) Golota válasza petata (#46537) üzenetére


Golota
aktív tag

Milyen zenét hallgatsz? Azért is kérdezem, mert én nem szégyellem egy kis EQ-val megküldeni azokat a metál zenéket, amiket hallgatok.

Ez a basszus dolog furcsa, mert én is igénylem és általában a metal zenék keverése is profitál a kiemelt basszusból.

Amit én tapasztaltam: elsőre a basszus túlsúlyos fejesek mindig jobban bejönnek, jobban megmozgatnak. Elsőre sokaknak az tetszik jobban, de egy kis idő múlva elmúlik a "WOW faktor" és akkor bizony kijön, hogy hiányzik a többi tartomány. Az AKG K550 meg egy kiváló fejes. Elképesztően kényelmes és szerintem a basszussal sincsen semmi gond, csak nem mászik rá a többi tartományra.

Olyan ez, mint a nagycsecsű szőke: elsőre nem tudod levenni róla a szemed, de aztán rájössz, hogy a kis szolíd barna smink nélkül sokkal jobban néz ki, legalább olyan csinos, csak nem rakja ki közszemlére és azzal beszélgetni is lehet, míg a smink-királynő kb egy dolgot tud, de azt sem jobban, csak elsőre tűnik úgy. :DD

Bocs a hasonlatért, egy kis borozás közepén vagyok.

(#46544) Blue meth


Blue meth
senior tag

Sziasztok!

10-12 ezerért szeretnék fejhallgatót venni, filmezéshez, játékhoz és zenehallgatáshoz itthonra.

Pár típust már néztem, de igazából eléggé ragaszkodom a Sennheiserhez:

HD 419
HD 429
HD 202 II
PIONEER SE-M521

Ezek vannak a tarsolyban, esetleg ha ezek közül valakinek van véleménye, tapasztalata ne habozzon megosztani! :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#46545) .DLL válasza Tin (#46541) üzenetére


.DLL
veterán

"a 250-est neked a "sima" fejes erősítők nem fogják kihajtani."

Ezt hogy érted? Mit jelent a "sima"? :) Nálam pl. a "sima" fejes erősítő azt jelentené, hogy "normál" vagyis normális fejhallgató erősítő, azaz asztali, van benne erőtartalék, rendes kettőhuszas tápja van, és kategóriájának megfelelő a belső színvonala (szóval nem csak egy nagy doboz benne egy Cmoy-jal) :)
Egy ilyen márpedig meg tudná azért érdemben szólaltatni a 250 Ohm-os DT770-et, nem a legnehezebben hajtható fejes az. Ha hosszú távon gondolkodik az ember, akkor úgy is betervez egy normális erősítőt a meghajtására.

(P.H.)

(#46546) Tin válasza .DLL (#46545) üzenetére


Tin
veterán

te kis szőrszálhasogató:D

egyszerű fejes erősítőkre gondoltam, amik általában usb-sek, vagy valami beépített, de kompakt méretűek, és hordozhatóak. pont azt írtam, hogy nem biztos, hogy mindig asztalnál fogja használni, és míg egy kis dacot simán tudsz telefonhoz vagy laptophoz használni, azért a saját tápos erősítőt az ember nem cipeli magával. a dt770 meg azért nem az a szint, ahol az ember megáll, körülnéz, és azt mondja magában: "megérkeztem".

(#46547) Krisszer válasza Krisszer (#46540) üzenetére


Krisszer
aktív tag

¤És jól szigetelje a külvilágot

- küldve az Atari Portfoliomról

(#46548) DEJVID válasza petata (#46537) üzenetére


DEJVID
őstag

A párnákról jut eszembe, hogy ugye nyáron még nem volt meg a k550, nem tudom mennyire izzasztó (mondjuk van kifejezzetten nyárias fejhallgatóm, vagy ha szigetelés kell akkor iem).

(#46549) petata válasza .DLL (#46545) üzenetére


petata
őstag

Igen, be van tervezve, esetleg 50 korul mar lehet normalis DAC/AMP-t kapni egyben vagy kulon, ami passzol egy 250 Ohmos 770-hez? (Hasznalt is siman jatszik!) Bar ez mar masik topic, csak telefonon maceras megkeresni, elnezest.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#46550) .DLL válasza Tin (#46546) üzenetére


.DLL
veterán

Csak nem akartam hogy ez elijessze egy amúgy jó fejhallgatótól. :)
Utolsó mondatra: egyáltalán nem biztos, erről a szintől a továbblépés már exponenciálisan drágul, annyit lehet hogy nem hoz egy átlag usernek a dolog. Én pl. a DT880-at nem fogom eladni egy darabig az biztos, hacsak nem lesz muszáj. Kb ez a szint kicsit finomabb, kicsit más karakter.
Valóban nem mondom magamban, hogy "megérkeztem", ha pl. nyernék a lottón lehet hogy vennék egy jobb fejest, de lehet hogy inkább hangdobozos rendszert fejleszteném, és fejhallgatóban a végállomás mégiscsak ez lesz, ki tudja.
Természetesen lehet hogy az illetőnek megtetszik az audiofil világ, és a zene legapróbb részleteire, legnagyobb volumeneire is kíváncsi, és meg sem áll egy LCD-3-ig, mindenesetre már ettől a középkategóriától kezdve igaz az, hogy normális erősítő (és DAC) kell alájuk. Szóval nem látom hol a probléma a magas Ohm értékkel. Ha továbblépne? Jó! Úgyis kell egy jó erősítő. Ha megmarad ennél hosszú távon (5-10 év) akkor szintén nem vész kárba az erősítő, mert mindig tudja hallgatni és nem csak ez a fejest, hanem bármit amit pl. kölcsön kap vagy ilyesmi... :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.