Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) #16820480 válasza schawo (#46800) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ez jutott nekem is eszembe, hogy lehet, hogy jobb egyszer a studióban áttenni DSD-be, vagy valami hasonló formátumba, és akkor a DA részen nem kell vele már szenvedni. Ez amúgy nem érhetné meg helytakarékossági okokból alacsonyabb mintavételezésű (mondjuk ilyen 16/44.1, vagy 24/96 PCM-mel azonos nagyságrendű) DSD-ben forgalomba hozni a hanganyagokat? Már elméletben, mert ha nincs senkinek kompatibilis lejátszóeszköze, akkor nyilván nem.

(#46802) Bodz válasza Argo007 (#46791) üzenetére


Bodz
nagyúr

És van jó felvételed? :DDD
Viccet félretéve, valószínűleg (így érzem) az AKG K72 és K92 lenne a megoldás. De csak hangosan gondolkozok, nem hallotta még őket senki a topikba rendszeresen járók közül.
Szerintem egy M30X megfelelő lenne. Persze ennek is vannak mindenfelé kiemelései, de a keretedből én ezzel próbálkoznék elsőnek. Meg tudod oldani a meghallgatását valahol?

(#46795) papaibence00: Terepszínű MK2-t régen hallottam, az egy mélyláda, nem tudom az MK3 mennyiben különbözik.

[ Szerkesztve ]

(#46803) schawo válasza #16820480 (#46801) üzenetére


schawo
titán

Az alap DSD64 is elkezd zajosodni már rögtön 20kHz fölött, és jó minőségű DAC kell hozzá, hogy ezt kezelje. Ha kisebb volna a mintavételezés, akkor 20kHz alatt jönne már az alapzaj, ami senkinek sem hiányzik. A fő különbség a DSD és a PCM-ből DA-ban belső konverzióval nyert delta-sigma jel között az, hogy a DSD 1 bites, a PCM-PDM pedig több bites (általában 4), így kevésbé generál nagyfrekis zajt. DSD-nél inkább növelni kell a mintavételezést, a 128-as sokkal-sokkal jobb, mint a 64-es. A DSD-vel az a baj, hogy nincs veszteségmentesen tömörített változata. A tömörítés nélküli 96/24 wav fájl is csak 19%-kal foglal kevesebb helyet, mint a DSD64.

Szóval igazán optimális adatfolyam egy veszteségmentesen tömörített vegyes 4-bites PCM-PDM kombó volna. De azzal meg az volna a gond, hogy mi van, ha csinálnak egy 8-bites delta-sigma DAC-ot. Na az soha a büdös életbe nem játszaná le ezt a jelet. Ez jut erről eszembe:

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46804) .DLL válasza schawo (#46803) üzenetére


.DLL
veterán

:C

(P.H.)

(#46805) Receptor válasza Bodz (#46790) üzenetére


Receptor
csendes tag

Köszönöm azoknak akik válaszoltak!
Holnap elmegyek hallgatózni, kiváncsi vagyok az m40x milyen lesz, jobb impedanciája van telefonhoz mint a másik kettőnek mindenkepp.

(#46806) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Hali srácok,

Kérdés :

Tiamat 7.1 vagy Strix 7.1
illetve alá milyen hangkártyát ajánlanátok, ? én egy ASUS STRIX SOAR-t néztem. :R :R

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#46807) demars válasza L1ZRRR (#46806) üzenetére


demars
addikt

Mielőtt a szakik elküldenének...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46808) L1ZRRR válasza demars (#46807) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

;) ;) :R

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#46809) EQMontoya válasza schawo (#46803) üzenetére


EQMontoya
veterán

Zseniális ez a standardes képregény, jót nevettem, köszi! :R

Same rules apply!

(#46810) #16820480 válasza schawo (#46803) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, így már világos a lényeg :R :C

(#46811) gery2123


gery2123
őstag

Valaki ismeri a maxell play fejhallgatót? Az egyik nagy áruház adja 6k. Vajon szól úgy mint a retro dj?
Külsőleg számomra sokkal szebb, modernebb. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#46812) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Eljutottam oda, hogy meg tudnám venni a már korábban ajánlott Beyer 770 PRO-t (32; 80; 250 Ohms) valamelyik változatát.

Kérdésem még annyi lenne, hogy:

- miben nyilvánulna meg az impedancia különbség számomra, lentről - felfelé, úgy, hogy nem vagyok egy penge audiofil felhasználó.

- tudnátok nekem egy olyan hosszabbítót (5-7 m), ami állandóan a televízióra lenne kötve és az esti, hangosabb film, sport esetén, csak erre csatlakoznék a fülessel, hogy a család tudjon aludni.

- meg tudnám valahol szerintetek ezt a típust valahol személyen próbálni?

Köszönöm, üdv:
A

(#46813) FLx válasza anytime (#46812) üzenetére


FLx
addikt

Mivel hajtod meg? Mert a 250-es verzió már nem játszik telefonnal, meg közvetlenül tévével se nagyon, de talán már a 80-as sem.

(#46814) anytime válasza FLx (#46813) üzenetére


anytime
őstag

Ááááááááááá, értem és nem értek ugye hozzá.
Mindenes lenne, korábban (régebben leveleztünk róla).
Részben PC (zene és játék) és TV + teló 25-50-25%-ban.
Akkor kizárásos alapon a 32 Ohm-os?

A PC-n most csak alaplapi chipset van, amit majdan cserélek hangkártyára (ha és amennyiben), de a TV és a teló az nagyon fontos!

[ Szerkesztve ]

(#46815) vodkaboy22 válasza anytime (#46812) üzenetére


vodkaboy22
addikt

legelső bejegyzés nomono.hu/blog éppen neked éppen most!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#46816) anytime válasza vodkaboy22 (#46815) üzenetére


anytime
őstag

Nagyon köszönöm! :R
Olvasom és 80-as, üdv:
A

(#46817) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Sziasztok!

Fejhallgatót szeretnék venni mert a régi meghalt.

Akg 512 mk2-t néztem ko mégvrégen s ha csak nincs valami jobb tippetek azt is fogom venni.
Jelenleg egy pioneer se-m531 van, volt.

1. Otthon használnám.
2. Leginkább játékra de mellette filmre és zenére is.
3. A keret 100£ alatt azaz kb 40ezer ft környèkén lenne.
4. Új.
5. Circu legyen.
6. Kizárólag zárt!
7. Csak legyen jó. Rádugom a laptop integrált kártyájára szerintem mindegy higy pontosan mit várok. :)
8. Ahol kapni lehet. Neten lesz rendelve.
9. Laptop-on meg tv-n lenne hasznàlva.

Előre is köszi mindtn segítséget!

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#46818) Gengi


Gengi
senior tag

Sziasztok!

Esetleg valaki tudja, hogy milyen belső vezetéket használnak a Beats Solo 2 fejhallgatónál? (Ami a hangszóróra megy.)

Megszakadt a vezetékem és ki szeretném cserélni. Elég rossz így MONO-ban hallgatni a dolgokat :). De nem igazán találtam róla információt, hogy milyen vezeték kell. Tippre 2X0,16 vagy 0,12...

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#46819) EQMontoya válasza Kvelstadt (#46817) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ath-m50x, ha kifogod ennyiért, vagy Beyer DT770, de ez utóbbiból csak a 80 ohmos jöhet szóba.

Same rules apply!

(#46820) Bodz válasza Kvelstadt (#46817) üzenetére


Bodz
nagyúr

Na azert ugy megis milyen hangzást szeretsz? :)

(#46821) Kvelstadt válasza Bodz (#46820) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ja még két dolog. Ne legyen bőr a fülpátna hanem inkább szövet és a vezetéknélküli sem jó.

A tiszta hangzást. Szerintem a pioneer-t se tudtam sose kihasználni igazán.

Ez az audio tech jó márka? Nem is ismertem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#46822) Tin válasza EQMontoya (#46819) üzenetére


Tin
veterán

tegyük azért tisztába, hogy a 80 ohmos dt770-hez mind a mobilt, mind az alaplapi fejhallgatókimenetet maxra kellett raknom ahhoz, hogy hangos legyen (és még ekkor sem volt bántóan hangos). ehhez azért már kell egy kis erősítés.

de amúgy baromi jól szól. főleg, mióta 1 hete észrevettem, hogy a foobar DS-en maradt még karácsony előtt, amikor próbálgattam a beállításokat, még a burn-in közben.

[ Szerkesztve ]

(#46823) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Ma hallgattam bele haverom Bluetoothos Beats fejhallgatójába. Telóval ment (talán Samsung Core Prime) és az EQ-ban semmi sem volt beállítva, minden alap. De hogy akkora basszusa volt, hogy 2 perc után fájt tőle a fülem és a fejem. Nem hallgattam hangosan. Szerintem baromi sz*r. Elvileg 65.000 forint volt. Szerintem szebben szól az aláírásomban lévő fejhallgató, ami kb 16.000 forint. Az is ilyen Bass Boost, de ennyire nincs túl húzva. Divatmárka, de ennyire? :U

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#46824) schawo válasza holozis_HUN (#46823) üzenetére


schawo
titán

Divatmárka, de ennyire.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46825) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Abba az árkategóriába amibe az akg 512 van, van még valami ami jó?
Kicsit gondolkodtam és lehet sok lesz most nekem az a 100£-oskeret.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#46826) Bodz válasza Kvelstadt (#46825) üzenetére


Bodz
nagyúr

Superlux HD681 Evo? Van hozzá szövet párna is.

(#46827) Dorien válasza Kvelstadt (#46825) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem is próbáld meg a Superlux HD681 EVO-t.
Igaz, hogy félig nyitott fejes, de nem vészesen hangos kifelé / befelé, a tere viszont ennek köszönhetően jó és adnak hozzá plüss párnát is a műbőr mellé.
Ha mindenképp zárt kell plüss párnákkal, akkor a kis Beyerdynamic DT235 jut eszembe.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46828) Faget


Faget
tag

Sziasztok!

Egy ilyen teszt mennyire lehet mérvadó? (azért egy fejhallgató hangzását átadni :F )

(#46829) schawo válasza Faget (#46828) üzenetére


schawo
titán

Csak az hangképét. A részletességét, dinamikát nem. És a hangkép is csak a referenciához viszonyítva értelmezendő, hacsak nincs egy teljesen lineáris fülesed (nincs.).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46830) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Bevált a munkahelyre vásárolt Pro80, ezért úgy döntöttem, hogy otthonra is beszerzek egyet, mert kimondottan élveztem, hogy úgy tudok hangosan zenét hallgatni, hogy az asszony ebből semmit nem érzékel, tehát nem zavarja. :)

Viszont otthonra a mikrofonos verziót vettem (Cloud Core), mert néha szoktam játszani, ha időm engedi, és ezt kényelmesebb használni, mint a talpas mikrofont. Sőt, egyből kettőt rendeltem, mert az asszonynak is nagyon megtetszett, névnapjára megleptem egyel. :)

Sajnos plüss párna ezekhez nem érkezett, de hallottam, hogy huzamosabb használat esetén azokkal kényelmesebb (főleg nyáron), utólag honnan célszerű beszerezni? (minimum 2, de lehet, hogy 3 pár kellene)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#46831) Bodz válasza A_ScHuLcZ (#46830) üzenetére


Bodz
nagyúr

Alin 8 dollar korul van a gyari. Gondolom azt azert tudod, hogy világosabb lesz a hangja ezektol a parnaktol.

[ Szerkesztve ]

(#46832) Kvelstadt válasza Dorien (#46827) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Köszi az infót de teljesen zárt kell. Nem szeretem ha kifelé is szól.
Am mi helyzet a razer-ekkel? Nem jók?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#46833) #16820480 válasza Kvelstadt (#46832) üzenetére


#16820480
törölt tag

De nem ám :N Razer, Steelseries, Logitech meg a többi ilyen förmedvény is máglyára való.

(#46834) mantaxsz


mantaxsz
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy normális fejhallgatót.

1.) Otthoni felhasználásra kellene.
2.) Zene hallgatás, játék.
3.) 15 ezer. Max 20 ezer.
4.) Új.
5.) Circumaural.
6.) Zárt.
7.) Mindenféle zenét hallgatok. Nincs kedvenc irányzatom.
8.) Internetről.
9.) PC-re dugnám rá ha nagy teljesítménybeli növekedést jelentene később vennék egy hangkártyát is.(nem értek hozzá)

Eddig egy AKG K512 MK II-t néztem ki. Nagyon kényelmes volt és nem is szólt rosszul bár a basszus-t kicsit keveseltem. Gondoltam mielőtt megveszem megkérdem tudtok e jobbat. :D

(#46835) Kvelstadt válasza #16820480 (#46833) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Pedig nézegettem razer-t is. Persze a legtöbb mokrofonos olyat meg nem akarok.
Szerintem ebben az árban maradok az akg 512-nél. Hameg mégis tudok többet áldozni akkor meg az a beyer amit ajánlottatok.
De am fogalmam sem volt mi ez a beyer márka vsgy hogy pl az azdio technika az is jó. Azt hittem az valami gagyi cucc.
De pont ezért járok ide fórumra mielőtt veszek valamit.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#46836) Samtya válasza mantaxsz (#46834) üzenetére


Samtya
senior tag

Creative Aurvana Live vagy olcsóbban Soundsation HD-40.
Milyen alaplapod van?

(#46837) mantaxsz válasza Samtya (#46836) üzenetére


mantaxsz
csendes tag

Ezek is olyan jól szólnak mint egy akg?
Alaplap: Asrock Z68 Pro3 Gen3

(#46838) BigBlackDog válasza mantaxsz (#46837) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mármint melyik AKG? :)

(#46839) Samtya válasza mantaxsz (#46837) üzenetére


Samtya
senior tag

A K512-nél jobban szól a CAL. Drágábban próbálkozhatsz Amazonról Takstar Pro 80-nal is. Ahhoz egy kicsit kevés lesz az alaplapi hangod, tehát a Takstar teljes tudását csak valami jóféle hangkártyával tudod kihozni. Vagy leginkább fejhallgató erősítővel. :)

(#46840) Dorien válasza Kvelstadt (#46832) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem vegyél egy Kingston HyperX Cloud-ot. [link]
Ez lényegében egy Takstar Pro 80 mikrofonnal és plüss párnákkal. A mikrofont le lehet szedni.

Ennél feljebb zárt/plüss fejesben szerintem csak a DT770 Pro van. Az meg már 46k.
Audio-Technica ATH-M30X, M40X is jó, de ezek műbőr párnásak.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46841) mantaxsz válasza BigBlackDog (#46838) üzenetére


mantaxsz
csendes tag

AKG K512 MK II

(#46842) mantaxsz válasza Samtya (#46839) üzenetére


mantaxsz
csendes tag

Erről mi a véleményed? :) Superlux HD681 EVO

(#46843) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

FÜLhallgatóról váltanék FEJhallgatóra.
Kb. 15-20.000 ft-t szánok rá.
Szeretném ha lenne olyan hangszigetelése mint az agybadugósomnak (most egy nokiásat használok).
Szeretem hangosan hallgatni a zenét, örülnék ha mást nem zavarnék vele pl. vonaton.
Munkába járáshoz (séta) és hosszabb kerékpár és mávos utazásokhoz (film) használnám.
Nem vagyok vaj fülű, szeretem a mélyeket.
Egy Huawei P8 és egy iPad Air hajtaná felváltva őket, az iPad 99%-ban csak filmezéskor.
Márka annyira nem izgat, szeretem a Sony-t, de nem fogom tele sírni a párnámat este ha más márka lesz.
Az, hogy hajtogatható-e vagy sem, nem izgat.
Legyen kényelmes az átlagos méretű fejemen.

Van valami jó kis fejes ilyen célra vagy ilyen igényekkel maradjak a fülesnél?

Köszönöm!

(#46844) krichd1 válasza anytime (#46812) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Több különbség van a Dt770 Pro szérián belül, mint azt elsőre gondolná az ember és nem csak hajthatósági szempontból. Érdekes egyébként, hogy a 80ohmos és a 250ohmos között nincs akkora különbség erősítő igényt tekintve (hangerő szempontból), ami a 80ohmos verziót kényelmesen kihajtja, annak a 250ohmos verzióval sincs gondja. Amúgy néhány erősítőnek a 80ohm nagyobb terhelést jelent, mint a 250ohm, ez függ elsősorban a kimeneti impedanciától. Átlag alaplapiról vagy telefonról hajtva a 80ohmos Pro jóval halkabb, mint például egy Audio-Technica M50, a 32ohmos Pro a kettő között van ilyen szempontból.
Hangminőségi szempontból nekem a 32ohmos LE tetszik egyedül, ennek határozottan más jellegű hangja van, szerintem ezt a különbséget nagy részben a műbőr párna okozza, ugye a másik kettőn szövet van. Hajthatóság szempontból lehet nem kell neki annyi erő, viszont jó hangminőségű DAC/amp kell elé, mert különben szétfolyt, mosott, kontrollálatlan hangja lesz, ez sem éppen egy rádugom az alaplapra és jól szól kategória, annál nagyobb a felbontása, tudása. A hangjában megvan a dögösség, plusz egy kis közép-mély kiemelés, de a középtartománya, tere tisztább, jobban hallható, mint a 80/250ohmos verziónak. Leginkább a magas tartománya tetszik, mert nem olyan módon kiemelt, mint a többinél, tehát nem szűk tartományban és erősen, hanem széles tartományban és szolidabban, nem bántóan. Összességében számomra ebben a típusban áll leginkább össze a zene.
80 és 250 ohmos modellek elég hasonlóak, előbbiben határozottan több a mély, kontrollálatlanabb is. Középtartomány egyiknek sem jó, háttérben van, nem elég jól hallani a zene lényegét, a 32 ohmos modellben jobban hallható, valóságosabb, ezekben viszont túl mesterkélt. A 250ohmos példány pontosabb, transzparensebb, de testetlenebb. A magas tartománya mindkettőnek túlzottan kiemelt 8-10kHz környékén és erősen hangsúlyos, túllépve a "jó ízlés határait". A 80ohmos modell ezen a tartományon felül hirtelen elfogy a 250ohmos jobban kitart a 10kHz fölötti tartományban.
Összességében szerintem a 32ohmos LE Pro-t válaszd, kivéve ha nem ragaszkodsz a szövet (plüss) párnához. Vagy még inkább ezeken túllépve a használt NAD Viso HP50-et, ez már egy magasabb, kifinomultabb szintet képvisel, azon kevés fejhallgatók közé tartozik, amit elég jól finomhangoltak fejhallgatós lehetőségekhez képest.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#46845) Gengi válasza Gengi (#46818) üzenetére


Gengi
senior tag

Nha szétszedtem. Most már csak a kábelt kellene kicserélni, de még most sem találtam meg az igazit...

Viszont nem is igazán találok megfelelő kábelt. Amit eddig tudok róla ,hogy 2 eres kb 1mm külső átmérőjű. A 2 ér közül az egyik lakkozot piros a másik sima réz színű / gyanítom ez is lakkozott, de ez csak tipp. Igazából már végignéztem rengeteg oldalt, több fülhallgatónál is láttam már hasonlót... De egyszerűen nem találok ilyet sehol.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#46846) Samtya válasza mantaxsz (#46842) üzenetére


Samtya
senior tag

Nagyon jó választás az EVO is! Csak azért nem írtam, mert állandóan azt ajánlgatjuk és már unalmas ez a rengeteg EVO-zás. :D
Kétfajta párna van hozzá (plüss és műbőr) és kétféle hosszúságú kábel. Hangja szuper, jó tér, sok mély, megfogott magasak. A legjobb Superlux kb.

#46843 csipszikutya: ebben az ársávban Sonyból az MDR-V55-re szavazok. Mobil eszközökről könnyen hajtható, nagyon sok mélye és a magasa is. V-karakter, de valahogy a közepe sincs visszahúzódva. Eléggé részletes is. Ha bejáródik akkor már egész jó minőségben tud megszólalni. Puha a párnája, gyárilag nagy a szorítóerő de a pántot szét lehet hajlítani és meg is tartja az alakját.
Fontos, hogy ez supraaural, tehát rajta van a fülön.
A pánt csuklómechanizmusaitól hülyét kapok, kb úgy tekeredik, mint a bűvös kígyó. :D

(#46847) .DLL


.DLL
veterán

Gyerekek ez a Sextett nagyon jó! Most a Philips által brand-elt változatát hallgatom (fehér membrános piros rácsos) és nagyon korrekt, dinamikus, tiszta, részletes, jól elkülöníti a hangokat, mégsem szedi szét, élvezetes. Csak lehetne kényelmesebb, a fülem már gofri. :D
Illetve a mélye lehetne megfogottabb, mert hajlamos kicsit megúszni, bebúgni, a Beyerem kb. ebben jobb csak, illetve térben, és asszem nyugodtságban: azaz a Sextett nem igazán alkalmas háttér-zenehallgatásra, nagyon megragadja az embert, és nem hagyja lankadni, de ezzel együtt wow mit tud!

Mindenki vegyen jó vintage fejeseket! :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46848) Samtya válasza Gengi (#46845) üzenetére


Samtya
senior tag

[link] és [link]
Esetleg kimaradt agybadugós fülhallgatóból vágsz ki kábelt. Vagy veszel párszáz forintos fülhallgatót vagy mikrofont és abból.

(#46849) mantaxsz válasza Samtya (#46846) üzenetére


mantaxsz
csendes tag

Attól félek hogy nem lesz kényelmes. Sok helyen olvastam hogy sokaknak nem kényelmes. Mivel félig nyitott ezért pl.: ha játszok és beszélgetünk TS-en akkor nem hallatszik a mikrofonba ha zenét hallgatok?

(#46850) Tin válasza krichd1 (#46844) üzenetére


Tin
veterán

érdekes de - mivel már évek óta nincs 32 ohm LE, csak sima 32 ohm - nekem pont a 32-es nagyon nem tetszett: lapos volt. a 250-es volt az, amire azt mondtam, na ez jól szól, de végül a kis plusz mély meg a hajthatóság miatt vettem a 80-ast. nekem bejött. ízlések és pofonok:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.