Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) Tulku válasza uptobase (#27949) üzenetére


Tulku
veterán

Zenétől is függhet, de azért egy gr07-tel illene hallani különbséget...bár ha mondjuk modern zenék mennek ott kevésbé pregnáns a különbség....

Mindenképp tanácsos más anyagokkal más fülesen is meghallgatni...dx80-at egyébkéntelég jó játékosként írják le ami így első blikkre ki kellene jöjjön egy g2 teló esetében...

(#27952) #16820480 válasza uptobase (#27949) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért illene hallani különbséget, de azért van több lehetőség is, ami miatt esetleg nem hallod (nem feltétlen ilyen sorrendben):
- nem tudod pontosan, hogy mit kellene hallanod, és magadtól nem arra figyelsz, ami a különbség lenne
- nem passzol karakterben a DX80 és a fülesed
- nem elég jó a füles a DX80-hoz
- a netes vélemények ellenére a DX80 hangja nem az igazi (abban is pont az a dual Cirrus chip van, ami az X3k-ban, és amitől annak ingerszegény, élettelen hangja van szerintem)

Ezeket mondjuk szisztematikusan ki lehetne szűrni, és akkor megtudnád, hogy mi az igazság.

(#27953) korpicschess válasza Tulku (#27951) üzenetére


korpicschess
veterán

Mondjuk G2 ebbol a szempontbol eleg kedvelt valasztas, allitolag elegge jo hangja van.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27954) Tulku válasza korpicschess (#27953) üzenetére


Tulku
veterán

Nem ismerem nekem g4 van de az nekem katasztrofális....ettől függetlenül a g2 szólhat jól...

(#27955) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

LG V10 nem járt a találkozón? Egyre több helyen olvasok jókat a hangjáról.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#27956) assemble válasza uptobase (#27949) üzenetére


assemble
addikt

A G2-nek viszonylag jo hangja van elvileg, en is ugy hallottam..

(#27957) uptobase válasza bucsher (#27950) üzenetére


uptobase
tag

Neki futottam most még1x és nem érzek különbséget sőt néha a DX80-on jobban bele kell piszkálni az EQ-ba mint a G2-ön mert túl sötéten szól. Nagyon furi az egész mert azt éreztem korábban is a G2-nél vezetés közben vagy amikor itthon hallgattam, hogy "édes istenem de jól szól" és el-el mosolyodtam hogy "ez igen", egy dolog nem tetszett benne, hogy a hosszabb cinek hangjai fakóbbak voltak és nagyon a háttérben maradtak akkor is amikor feltoltam az EQ-n, illetve amikor sok hangszer szólt egyszerre akkor kissé összemosódtak a hangok nem volt meg azaz éles szeparáció mint amikor kevesebb. Persze simán lehet, hogy azoknak így kell szólniuk és én akarok valami végtelen fura és perverz dolgot.

Igen, a fülhallgató találkozóra jó lett volna eljutni, de sajnos nem úgy hozta a sors. Budapesti vagyok úgy hogy tökéletesen megfelel és nagyon megköszönném, ha végére tudnánk járni ennek mert ez így nem jó :) Az is eszembe jutott, hogy hétfőn bemegyek az iJoe-ba és meghallgatok egy X5 II-őt.

(#27958) uptobase válasza Tulku (#27951) üzenetére


uptobase
tag

Értem igen.

(#27959) uptobase válasza #16820480 (#27952) üzenetére


uptobase
tag

Igen mindegyik lehet ezek közül remélem a végére tudok járni.

"- a netes vélemények ellenére a DX80 hangja nem az igazi (abban is pont az a dual Cirrus chip van, ami az X3k-ban, és amitől annak ingerszegény, élettelen hangja van szerintem)"

Ez meg aggasztó mert pont úgy gondolkoztam, hogy inkább X3-at kellene venni ha már abban is cirrus van mint a DX80-ban akkor az csak jó lehet... korábban kellett volna kérdeznem.. :/ Nem szól rosszul egyébként és az is igaz amit mondasz, hogy valahogy ilyen "vegytiszta" hangja van de én azt inkább szeretem mint nem, viszont az hogy nem szól jobban mint a Wolfson chipes G2 az mindenképpen furi.

(#27960) #16820480 válasza uptobase (#27959) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért a Wolfson sem egy csoda, már 20 éves chip ;) Én régebben szerette, de ahhoz olyan körítés is kell, van, amiben nagyon gyengén szól.

Én egyébként nem igazán javaslom a szoftveres EQ-t. Tologtani lehet, ha muszáj, de javítani nem javít a hangon, csak ront. Eleve mivel szoftveres, így feljebb nem tudsz rajta semmit húzni, hanem csak a többit relatív halkítani, az új hangképed nem lesz olyan szép, mint az eredeti. Inkább érdemes olyan eszközöket összeválogatni, amiknek jól illik a hangja egymáshoz. A szárazabb hangú DAP mellé például egy dögösebb hangú fülest, és így tovább.

(#27961) tope


tope
addikt

Szép estét.
Valami ultra olcsó mp3 lejátszó kellene, ami azért nem fog a garancia után egyből tönkre menni, hangminőség kb. mindegy. Belső memória nem fontos
Akad ilyen ?
Köszi előre is.

(#27962) K1LLMy53Lf válasza tope (#27961) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ilyen kritériumok mellett szerintem a legjobb, ha bemész valamelyik nagy multihoz és ott választasz valamit, ami külsőre tetszik és árban megfelel és reménykedsz benne, hogy még gariidőn belül megy tönkre.

Persze az, hogy "olcsó" eléggé relatív dolog:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27963) Melorin válasza #16820480 (#27960) üzenetére


Melorin
addikt

Azért az érdekes lenne ha igaz lenne amit írsz a szoftveres EQ-ról. :U
Ha kiemelem mondjuk a 12KHz feletti hangokat 6dB-el akkor az összes többi frekvencia halkabb lesz 6dB-el? Érzed az érvelésed gyenge pontját?

(#27964) Tulku válasza Melorin (#27963) üzenetére


Tulku
veterán

Azt írta...a többi rovására...

mivel plusz infót nem tudsz adni az adott szoftvernek (nem keversz rá egy új hangszert mondjuk) így eltolod a hangképet...teljesen helytelen út, tovább ront a hangon, torzítja...

Szerintem semmi baj nincs az érvelésben....

(#27965) #16820480 válasza Melorin (#27963) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem szoktam sokat játszani az EQ-val, ezért nem emlékszem, hogy melyik DAP-on volt így, de nem volt olcsó jószág, az biztos: amikor bekapcosltad az EQ-t, még ha teljesen lapos is volt, akkor is halkult néhány dB-t a hang. Szerintem teljesen jogos ezek alapján feltételezni, hogy ilyenkor az eredeti értékig tudod felfelé húzni az EQ-val a tartományokat, a többi pedig csökkentett marad.

Egyébként a szoftveres EQ nagyjából egy frekvenciánként állítható szoftveres hangerőszabályzó, én így tudom elképzelni. A DAC (végfok) maximális kimenete a 0dB, és onnan tudod lefelé húzni a jelerősséget, felfelé nem lehet, mert szoftveresen nem tudod erősíteni a jelet. Az EQ is ezt csinálja, ha egy tartományt kiemelsz, akkor azzal a kiemeléssel csökken a többi tartomány maximális elérhető hangereje.

(#27966) Melorin válasza #16820480 (#27965) üzenetére


Melorin
addikt

Én csak nagyon gagyi készülékben láttam eddig az általad leírt típusú EQ-t. A legtöbb hangereje nem változik szimplán az eq aktiválásakor. Amelyik frekit emeled azt erősítí a felvétel hangerejéhez képest. Ha eléri a 0dB-t akkor torzítani kezd. De ha az a freki jóval 0dB alatt van akkor van némi játéktered emelgetni.

(#27967) #16820480 válasza Melorin (#27966) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ettől még az egész procedúra nagyjából olyan, mint amikor te nekiállsz egy képen a szín és kontraszt arányokat húzogatni, az eredmény sosem lesz olyan minőségű már, mint az eredeti kép volt.

(#27968) YikeSS válasza Melorin (#27966) üzenetére


YikeSS
tag

A FiiO X7-en is a leírt dolog van. Ha bekapcsolom az "egyenes" EQ-t, akkor halkul minden.

mergedes...

(#27969) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Múltkor Bodz már kérdezte, hogy a Fiio M3-at próbálta valaki?

Így első blikkre nem tűnik valami komoly cuccnak. Nyilván a (külföldi) ára is ehhez mérhető, csak nem tudom, hogy a gyakorlatban hogyan szuperálhat.

Hangzás terén vajon hozhatja a Fiio X3 1.Gen szintjét?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#27970) krx21 válasza YikeSS (#27968) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem halkul semmit... :N

(#27971) tope válasza K1LLMy53Lf (#27962) üzenetére


tope
addikt

Hát azért ennél próbál az ember optimistább lenni :B
Köszi. :R

(#27972) Melorin válasza #16820480 (#27967) üzenetére


Melorin
addikt

Ebben egyetértek, ezt nem is vitattam, csak a hangerőt :)

(#27973) Bodz válasza kemcso (#27936) üzenetére


Bodz
nagyúr

Tul rosszat nem nagyon. Egy viszonylag kiegyenlített hangú lejatszonak tunik egy csipetnyi extra mellyel.

(#27939) Tulku: Hihető, hogy ami van azt nem adjak el... :D A 16 giga nem zavar, eleg, jo sok 320-as mp3 elfér.

[ Szerkesztve ]

(#27974) kemcso válasza Bodz (#27973) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha meglesz majd írj róla, kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed.

(#27975) Jimy83 válasza HUNNIA1920 (#27969) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Én is azt a lejátszót nézegetem egész jó áron van, vagy ColorFly C3 de az meg nem kapható nálunk.

(#27976) Melorin válasza Jimy83 (#27975) üzenetére


Melorin
addikt

xDuoo X2?

(#27977) HUNNIA1920 válasza Melorin (#27976) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Miért, ez kapható itthon? ;)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#27978) Jimy83 válasza Melorin (#27976) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Szóba jöhet az is, írtam privátot .

(#27979) Bukk900 válasza Jimy83 (#27978) üzenetére


Bukk900
őstag

Itt van európai raktáron.
Melorin: nagy volt a karácsonyi hajrá, nekem is késik egy csomagom Kínából. Hogy tetszik?

[ Szerkesztve ]

(#27980) Melorin válasza Bukk900 (#27979) üzenetére


Melorin
addikt

December 12-én rendeltem EU raktárból ugyan innen és ma jött meg :(((

[ Szerkesztve ]

(#27981) Brainwashed2 válasza fiio.hu (#27946) üzenetére


Brainwashed2
tag

Ranezek, egyebkent Budapesten vagyok, ugyhogy ilyen szempontbol konnyu (ha egyszer lesz idom ra). Es itt vannak valamilyen peldazenek a keszuleken, vagy valahogy vinnem kellene?

(#27982) K1LLMy53Lf válasza tope (#27971) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

A "nagyon olcsó" (ami számomra 4-7k "noname" kategória) lejátszókkal eddig az volt a tapasztalatom, hogy 0-3év után megadják magukat (jellemzőbb az 1éven belüli halálozás), pont emiatt javasoltam ezt, mert én ezt látom legjobb/optimálisabb megoldásnak:B

Persze, ahogy fentebb írtam, jó lenne tudni legalább a "keretet", mert lehetséges, hogy számodra mondjuk $1000ig belefér és tud valaki ajánlani IP68as minősítésű játékost :B

amúgy használtan esetleg egy régi típusú SE "zenemobil" (w810 pl)? Azok elvileg egész jól szólnak/szóltak (bár tudom, ez nem követelmény), tartósságra párom 6-7éve nyúz egyet és nem kíméli... még bírja :B

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27983) uptobase


uptobase
tag

Na ha van kedve valakinek DX80at és E17K Alpen II-őt hallgatni valamikor Vsonic GR07 MKII-vel vagy saját fülessel, akkor az írjon. Olyan lenne jó akinek van olyan BA-s fülese ami sokkal jobbat tud a GR07-nél mert abba én is belehallgatnék :). Illetve mikor lesz ismét ilyen össznépi összeröffenés?

(#27984) bucsher válasza uptobase (#27983) üzenetére


bucsher
őstag

Nekem van kedvem, Westone W40-nel, annak eléggé jó a hangja.
Össznépi az most elvileg jópár hónapig nem lesz.

In the pipe - five by five!

(#27985) wolfman


wolfman
veterán

Azokhoz intézném a kérdést, akiknek Fiio lejátszóik vannak. Nekem konkrétan X3 II.gen.

Ha beállítjátok a lejátszót shuffle-re, valamint, hogy ne csak az aktuális mappában lévő zenéket játssza le, nektek is úgy oldja meg a lejátszó, hogy véletlenszerűen végigmegy az összes nóta az adott mappában, majd a következőre lép és ott is mindet össze vissza, majd a következő ... ?
Én ezt úgy szeretném (és szerintem logikus is lenne mert így marhaság), hogy lejátszik egy nótát innen, egyet majd a köv. mappából majd következőből (vagy esetleg még egyet innen stb.), de nem az, hogy végigmegy egy mappán, aztán mindegyiken sorban. Megoldható ez valahogy vagy ez van, ezt kell szeretni?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27986) bozont válasza wolfman (#27985) üzenetére


bozont
veterán

Igen, ez így működik, én sem értem miért. Készítesz Pc-n egy m3u vagy m3u8 listát és ha azt nyitod meg a lejátszóval, úgy működni fog.

(#27987) uptobase válasza bucsher (#27984) üzenetére


uptobase
tag

De jó! Mikor hol lenne neked jó?

(#27988) wolfman válasza bozont (#27986) üzenetére


wolfman
veterán

na, m3u fájlal már megy a mindenen átívelő shuffle? Na akkor majd ezt kipróbálom. ha úgy megy, akkor nekem az is megfelel, csak tényleg érthetetlen húzás így megoldani, mondhatni félmegoldás.

m3u-t úgy csináljak, hogy rákötöm a lejátszót gépre, betöltöm az összes zeneszámot róla és elmentem rá a gyökér könyvtárba?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27989) Jimy83 válasza Bukk900 (#27979) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Na kipróbáltam az xDuoo X2-őt nagy viszonyítási alapom nincs, telefon / Samsung S7580 Galaxy /, illetve PC / X-Fi XtremeMusic hangkártyával /.
Teloról kicsit halk volt a fejhallgató / hd681 evo /, a lejátszó kb. 70% hangereje felel meg a Galaxy maximumának.
Nem veszek észre különbséget a hangkártya és a lejátszó közt , telefon esetében már igen, részletesebb teltebb a zene, jobban érződik a tér.
Könnyen kezelhető, amiket próbáltam sima mp3 és pár album flac gond nélkül lejátszotta, majd holnap melóba /24h/ letesztelem meddig bírja az aksija.
.

(#27990) K1LLMy53Lf válasza Jimy83 (#27989) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

lossless-t csakis .flac típusút, és kerüld az UHS-I kártyákat :B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27991) uptobase válasza K1LLMy53Lf (#27990) üzenetére


uptobase
tag

Mi a baj az UHS-1 kátyákkal?

(#27992) K1LLMy53Lf válasza uptobase (#27991) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

én 2 fajta (Kingston és OV) 32gb-ossal próbáltam és nem szerette nagyon őket :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27993) uptobase válasza K1LLMy53Lf (#27992) üzenetére


uptobase
tag

Ja értem, konkrétan a xDuoo X2 nem szerette?

[ Szerkesztve ]

(#27994) K1LLMy53Lf válasza uptobase (#27993) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

yep, ezért is írtam válaszként Jimy83 kollégának :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27995) uptobase válasza K1LLMy53Lf (#27994) üzenetére


uptobase
tag

Igen igen bocs... csak pont most vettem egy UHS-1-es kártyát és megijedtem hogy általánosságban gond van vele miközben tisztán látszik, hogy erre utalás sem volt. :R

(#27996) krx21


krx21
nagyúr

Infó: A FiiO X7-hez majd kapható cserélhető erősítőkről: A medium 310mW/32ohm és a high power pedig 470mW/32ohm teljesítményű lesz. Hasonlítás képpen a gyári erősítő 110mW/32ohm. Mind kettőben MUSE02 műveleti erősítő lesz. A harmadik balanced 120mW/32ohm. Szerintem igéretes, mármint a két erősebb...
A high power esetében a gyári adat az akkumulátor teljesítményt illetően 10 óráról 8.5 órára csökken...

[ Szerkesztve ]

(#27997) fiio.hu válasza Brainwashed2 (#27981) üzenetére


fiio.hu
csendes tag

Van zene is rajta, meg vihetsz is kártyát, mert nem biztos, hogy pont a te ízlésed.

(#27998) #00137984


#00137984
törölt tag

Helló! Fiio X3 II vagy Fiio M3 lejátszók közül melyiket érdemes választanom? Fiio X1 vs. Fiio M3 vélemények is érdekelnének. Főleg mp3-as zenékre (esetleg CD lemezről rippelt WAV zenei fájlok) és egy Sennheiser fülhallgatóval használnám. Nekem kiemelten fontos a hangminőség és az üzemidő, mert a Sony után megszoktam az egy napos folyamatos zenehallgatást egy feltöltéssel, ami esetenként nálam másfél-két hétnek felelt meg. Ezt PC-ről is képes volt tölteni gyorsan, de a Fiio-hoz 2A töltöt ajánlanak vagy hosszú ideig kell fenthagyni a PC-n (6-8 óra...?). A Fiio M3 üzemidőre 20 órát adtak meg, és 1A töltéssel igy is 4 órán keresztül tart amig tele a tank. Tudtommal X3 lejátszónak a 2600 mAh aksi birja olyan 11 órát, de ez szerintem mp3 zenével és egy kis Sennheiser fülhallgatóval normál hangerővel (EQ off) valamivel tovább is tarthat. Mennyit megy ilyen feltételekkel az X3? Nem találtam ilyen tulajdonságokról adatokat, de itt sokan használnak és ajánlanak Fiio-t. Mennyit ér egy X3 II üzemidő egy M3-hoz képest és mp3-as zenékkel érdemes X3-at vennem, vagy elég lesz az M3 is nekem? SACD ISO-t csak az X3 II kezel, de nekem csak egy SACD lemezem van. Viszont a CD lemezeimet is lejátszaná ISO-ban az jó lenne, vagy ezt WAV vagy WMA formátumban kell mindig berippelni a lejátszónak? Sok kérdés merült fel az elmúlt néhány napban, mióta olvastam a Fiio M3 tesztet. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#27999) #00137984 válasza #00137984 (#27998) üzenetére


#00137984
törölt tag

Másik felmerült kérdésem Fiio X1 és X3 lejátszón a keresőtárcsa müködését érinti. A keresőtárcsa egy idő elteltével pontatlanságot és kihagyást produkált néhány esetben és nem tudom ez mennyire jellemző. Ez főleg a menüben navigációt zavaró tényező idővel előfordul mindenkinél vagy csak néha-néha kerül homokszem a gépezetbe. Ez valami szennyeződés (por és a kezedről lekopó bőr) miatt van vagy a keresőtárcsa vetemedik meg és az érintkezők ezért kontakthibát produkálnak. Fiio az anyaghasználat miatt is kemelt dicséreteket kap tesztekben, miközben ilyen gondok is felmerülhetnek vele kapcsolatban.

(#28000) #00137984


#00137984
törölt tag

Ha valakinél kimaradt volna [link] Fiio M3 teszt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.