Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) funkmester válasza Bodz (#27249) üzenetére


funkmester
aktív tag

tapasztaltak reakciojaira voltam kivancsi, hogy ezek a szamok jelentnek-e valamit :R

(#27252) bucsher válasza funkmester (#27251) üzenetére


bucsher
őstag

Igen. Azt jelentik, hogy minden frekvenciát különösebb erősítés/csillapítás nélkül átvisz. Ami nyilván nem igaz :U :B

In the pipe - five by five!

(#27253) borges7


borges7
aktív tag

Sziasztok!

Sandisk Sansa Clip-em van, JVC Victor HA-S500-B fülessel, érdemes ezt lecserélnem erre?:
http://www.edigital.hu/audio-lejatszok-kellekek/fiio-x1-audio-zene-lejatszo-mp3/flac-ezust-szinben-p464850.html

mennyire hallható a különbség? főleg rock(pop)zenét hallgatok

(#27254) bucsher válasza borges7 (#27253) üzenetére


bucsher
őstag

Nem. Jól hallható a különbség, az X1 rosszabbul szól :(

In the pipe - five by five!

(#27255) OPiiPO válasza borges7 (#27253) üzenetére


OPiiPO
addikt

Igen, a különbség jól hallható, az X1 jobban szól :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#27256) kemcso válasza borges7 (#27253) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem érdemes, az X1 rosszabb, mint a Sansa :(

(#27258) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Az egyik ismerősöm lejátszóban gondolkozik és úgy fest a Xuelin iHiFi 770C lesz a befutó. Legjobb emlékeim szerint ebből készült egy v2-es variáns kicsit kisebb testtel és egyéb ráncfelvarrásokkal.
Honnan lenne érdemes megrendelni a lejátszót? Már csak a sarcok és egyéb financiális plusz költségek miatt kérdezem.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#27259) K1LLMy53Lf válasza Bukk900 (#27228) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

tényleg durva ez az eladó. megrendeltem tőle szombat éjjel, pár óra múlva jött a driver link illetve ma az értesítés, hogy feladta :Y

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27260) kemcso


kemcso
Ármester

Sziasztok,

változott a hirdetések megítélése.

Nem lehet linkelni hardveraprós hirdetést, ajánlásként sem. Egyéb hirdetést (pl banggod, edigital, akármi) is csak akkor lehet linkelni, ha garantáltan semmi közöd a hirdetőhöz.
Leírni sem lehet, hogy XY hirdeti az adott terméket a hardveraprón, csak annyit lehet, hogy nézd meg az hardveraprón is.

Ami nem változott: saját hirdetést semmiféle formában nem lehet a hozzászólásban megemlíteni, sem linkkel sem virágnyelven leírva. Ha keresel vmilyen terméket: az is hirdetés (nem csak ha el akarsz adni)!

Amit nem lehet azt törölni fogom ezután (is)

köszönöm :R

(#27261) Bodz válasza PR0JECTNR56 (#27258) üzenetére


Bodz
nagyúr

Penon?

(#27262) Luissimo válasza PR0JECTNR56 (#27258) üzenetére


Luissimo
veterán

Ugye ekkora missing list az nem étvágycsináló ?
majdcsak javítják...
majdcsak ??
No support for album art covers. Not a big deal, but it’s not here.
No real support for tags. The player goes by file names not ID3 Tags.
When you click on All Music only the music files in the 770’s internal memory seem to show.
Navigation is heavily dependent on folder arrangement. It’s not a big deal. But it’s not ideal either.
The Volume keys + and – used to unlock the player cannot be relied on to lock it.
There is no way to manually lock the player yourself. The screen has to go blank on its own.
Rewind button does not take you back to the start of the track. Goes to the previous track.
AUTO OFF function will turn off your 770 regardless of whether or not it is playing music.
Battery indicator kind of sucks. Not as stable or consistent. So it’s not anywhere nearly as precise as the one found on the DX90 or the iPods.
Buttons don’t stay lit. They only light up when touched. Makes for navigating in the dark a bit like playing Marco Polo. Me no likey.
Wish that the Play button would also work to pause the song. Doesn’t.
No dedicated equalizer function. It’s like the iPods all over again. Only presets here.
So far that is all I got. But it’s quite a long list. I just hope that Xuelin will work the bugs out in the future.

hmmm. :F

(#27263) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Bedöglött a második csodás hisoundaudio lejátszóm is és úgy döntöttem többet nem próbálkozok az eredeti kinaiakkal amelyekhez annyira nincs semmi támogatás, hogy nem is válaszolnak a leveleimre.

Kérdésem az lenne, hogy Sony NWZ-A10 vagy FiioX3II?

Amit meg sikerült állapítanom a leírásokból:
-Méretileg és árilag is nagyjából ugyan az a kettő.
-Sony 3x üzemidő, viszont kevesebb mint fele akkora a tömege.
-A sonyiban van 16GB memória alapból

Ezeken túl csak az érdekelne, hogy melyiknek jobb a hangja az egyéb extrákat úgysem használnám. Tudom menjek el, hallgassam meg de gyanítom olyan boltot sehol nem találok ahol van mindkettő. Köszönöm.

(#27264) K1LLMy53Lf válasza Chuck Norris (#27263) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

no offensive, de a Fiio nem kínai?:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27265) Bodz válasza Luissimo (#27262) üzenetére


Bodz
nagyúr

Elmosolyodtam a lista bizonyos részein. Egyeseknek micsoda problémái vannak, hihetetlen. :) De te sem olvastál utána rendesen a dolgoknak.
Egy buta, de jó hangú lejátszó (gondolom, nekem még mindig a sima 770 van). Előbbi nem nagyon fog változni, utóbbit meg reméljük nem rontja el egyik firmware sem.

[ Szerkesztve ]

(#27266) Chuck Norris válasza K1LLMy53Lf (#27264) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Hogyne, csak feltételezem -lehet nagyon naivan-, hogy hamár magyar számlával és garanciával vásárolható akkor talán több a support hozzá mint a 0.

(#27267) lacko6 válasza Chuck Norris (#27263) üzenetére


lacko6
senior tag

Helo

En ezt varom Sony NW A25HN L 16gb

A 8 oras uzemido sirba visz ez 30 elmeletileg...

(#27268) kemcso válasza Chuck Norris (#27263) üzenetére


kemcso
Ármester

Én elmennék a helyedben meghallgatni, a Fiio-t pl az ijoe-ban. De sanszosan a Fiio-nak jobb a hangja :)

(#27269) #16820480 válasza Chuck Norris (#27263) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Sony-ban van alapból tárhely, viszont ha jól nézem, akkor nem bővíthető. Szóval ha elég a 16GB, és a jövőben is elég lesz, akkor megfontolandó.

(#27270) Tulku válasza Chuck Norris (#27263) üzenetére


Tulku
veterán

Csak X3 II-m volt...

Ám meg merem kockáztatni hogy akusztikus zenéken jobban (egyenletesebben) teljesít mint a sony...

Kezelése beton stabil...én konkrétan fiio készülékről nem hallottam ami elromlott, illetve firmware frissítés elég gyakori rájuk. Kezelését szokni kell (tekerentyű) én is javalom az Ijoe-t (Kemcso említette) ott mi tudod próbálni.

ps: Most olvasom Sheratan megjegyzését----ha nem bővíthető akkor én biztosan kizárnám a sanyit...

[ Szerkesztve ]

(#27271) Chuck Norris válasza Tulku (#27270) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm a válaszokat
@lacko6: ha jól olvasom neked van A10-ed? Kicsit írhatnál a tapasztalataidról, a stabilitás, egyik számról másikra váltás közben vagy bármikor bereccsen-e, menű gyorsaság, ha bemásolok egy albumot egy könyvtárba akkor le tudja-e játszani filenév szerint sorbarakva?

@kemcso igen erre gondoltam én is viszont utána átmegyek a sony centerbe eltelik közte legalább egy óra és már nem fogom tudni. Olyan helyet meg nem tudok, hogy ott van egymás mellett a két készülék és közvetlen egymás után meg tudom hallgatni ugyan azokat a zenéket :( Esetleg az lehet, hogy rendelek a mall.hu-ról (nem az én vállalkozásom azért mertem leírni:) ) mindkettőből aztán az egyiket visszaküldöm, igaz ez nem egy elegáns megoldás.

@sheratan: azt írja, hogy Built-in and expandable memory Models come with either 16 GB or 64 GB storage built in; boost this with a microSDXC memory card for infinitely expandable playlists..

@Tulku: most akor kemcso ellenében 1-1 az állás :) Azt, hogy nem lehet frissíteni igazából nem baj -tegyük fel, hogy elsőre eltalálták és nem egy b verziót adtak ki kész terméknek- az egyik hisoundaudiom is a fw frissítésbe fagyott bele és maradt is úgy :(

Most ahogy még csak a neten nézegetem és egyiket sem hallottam soha a sony áll nyeresre, egy hátrányát találtam csak, hogy sony kábel kell hozzá és nem szabvány usb.

Nincs egy X3II tulaj allee vagy egy A10 tulaj az ijoe környékén aki eljönne velem hallgatózni? sokat tudna segíteni a döntésben.

(#27272) #16820480 válasza Chuck Norris (#27271) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Sony oldalán néztem, ott csak annyit írtak a tárhelyhez, hogy 64GB (depending on model), de ha bővíthető, akkro oké (bár úgy meg mindegy, hogy van-e beépített tárhelye).

(#27273) bucsher válasza Chuck Norris (#27271) üzenetére


bucsher
őstag

+1 az X3-ra, azzal biztos nem fogsz mellé.

In the pipe - five by five!

(#27274) Tulku válasza Chuck Norris (#27271) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem ugyanazt írtam mint Kemcso...csak kissé terjengősebben, bővebben, saját tapasztslatokkal..

(#27275) Chuck Norris válasza Tulku (#27274) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Igen, félreolvastam bocsánat. Teljesen egyértelmű akkor, hogy a fiio-t áll magasan nyerésre, egyedül sheratan adott a sony-ra egy megfontolandót idáig.

(#27276) kemcso válasza Chuck Norris (#27271) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem azt írta Tulku kolléga, amit én :) A sony egy sima mp3 lejátszó minden előnyével és hátrányával, az x3ii egy komolyabb cucc komolyabb méretben.
Sztem ha egy óra távlatából nem hallod melyik a jobb akkor amúgyis mind1, vedd ami jobban tetszik ;)

(#27277) #16820480 válasza Chuck Norris (#27275) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mivel jobb lejátszási időt tud a Sony, és nem használod az extra funkciókat, így az is lehet jó választás. Nyilván neked érdemes eldönteni. Amúgy valóban, ha az kell a különbségek felfedezéséhez, hogy egymás mellett ott figyeljen mindkét lejátszó, akkor kb mindegy is melyiket veszed.

(#27278) krx21


krx21
nagyúr

ibasso DX80-ról van már valami infó?

(#27279) Tulku válasza krx21 (#27278) üzenetére


Tulku
veterán

Folyamatos kábítás megy Ibasso részéről a hedfin is...végre kibökte hogy fogalma sincs róla mikor jelenik meg...fw fejlesztés folyik...vagymi...

(#27280) Chuck Norris válasza #16820480 (#27277) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

@kemcso, sheratan nagy igazságotok van. Megnézem élőben mindkettőt aztán döntök, köszönöm.

(#27281) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

Sajnos hőn szeretett Philips 4GB GoGear Vibe-om elkezdett rakoncátlankodni... Egyszerűen nem tudom feltölteni 100%ra, a töltés 1-2 vonalnál megáll, és nem tölti tovább. Fogalmam sincs mért.
Úgy döntöttem lecserélem...
Tudnátok ajánlani max 10ezerért, ilyesmi típusú(tehát viszonylag kicsi és nyomógombos), ilyesmi hangminőséggel mp3/mp4 lejátszót amin FM rádio is van? Csak zenét hallgatnék, a video nem érdekel.
Legszivesebben Sandisket vennék, de arra nincs keret.
Nagyon köszi
z

(#27282) krx21 válasza Tulku (#27279) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi. Hát szerintem idén semmi nem lesz...

(#27283) kemcso válasza krx21 (#27282) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez sanszos :) Az iBasso sem hamarkodja el a dolgokat :DDD

(#27284) krx21 válasza kemcso (#27283) üzenetére


krx21
nagyúr

Vajon hangban a DX90 fölé tud majd menni? Mit lehet sejteni?

(#27285) kemcso válasza krx21 (#27284) üzenetére


kemcso
Ármester

Sejteni, hogy vagy fölötte lesz vagy nem :DDD Lehet még az iBasso-nál sem tudják, olvastam kérdést a head-fin, de nem válaszoltak

(#27286) bucsher válasza kemcso (#27285) üzenetére


bucsher
őstag

Számozás szerint alatta lesz ;)

In the pipe - five by five!

(#27287) #16820480 válasza bucsher (#27286) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak pusztán a hardver alapján szerintem a Cirrus DAC-nak nincs olyan jó hangja, mint a Sabre-nek, szóval alatta lesz. Meg mivel újra kell írják hozzá az egész szoftverüket, fogadni merek rá, hogy jó ideig elég bugos lesz majd :(

Utólag most örülök, hogy nem próbáltam várni erre, nem érné meg sajna.

(#27288) medica


medica
senior tag

Hi! Sansa clip plus-t érdemes cserélni Fiio x1-re?

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#27289) kemcso válasza medica (#27288) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem nem :)

(#27290) Tulku válasza medica (#27288) üzenetére


Tulku
veterán

Többek szerint nem, de illesztés függő.
Hallgasd meg az Ijoe-ban az 5.. kerületben, aztán dönts.

(#27291) Tulku válasza #16820480 (#27287) üzenetére


Tulku
veterán

Érdekes ez a dac ügy...a dx90-ben elméletileg ugyan az a dupla dac van mint a hdp r10-ben...és az utóbbinak nagyon magával ragadó hangja volt számomra, az előbbinek pedig nem...

(#27292) medica válasza kemcso (#27289) üzenetére


medica
senior tag

:R (kemcso, Tulku)
Egy olyan füles is kellene ami futás közben nem esik ki. Van valami bevált? Most egy sony van, jól szól de kiesik.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#27293) Chuck Norris válasza medica (#27292) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A fül mögött vezetősek nem esnek ki -nekem egy shure van és még egyszer sem jártam így vele- és ha egy csipesszel hátra rögzíted a gallérodhoz a káblet akkor még az sem zavar, hogy előtted lifeg.

(#27294) peestheee válasza medica (#27292) üzenetére


peestheee
tag

Fülhallgató topic

nekem egyébként soundmagic e30 van, és nagyon jónak tartom

(#27295) Bodz


Bodz
nagyúr

Hi-fi World oktober, Paw Gold teszt is van benne mas erdekessegek mellet.

[ Szerkesztve ]

(#27296) medica válasza Chuck Norris (#27293) üzenetére


medica
senior tag

:R (pesthee)

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#27297) AGE-T válasza Bodz (#27295) üzenetére


AGE-T
senior tag

1495 GBP :D Mindez egy noname féltégláért.

Ennyi pénzből akkor már inkább kiforrott AK, de még inkább semmi ennyiért :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27298) #16820480


#16820480
törölt tag

(#27299) Tulku válasza #16820480 (#27298) üzenetére


Tulku
veterán

Számomra úgy fest, mintha a tervezőcsapat feje szövetkezett volna a triáddal és végrehajtanának egy globális kényszervásároltatást velünk....veszed, vagy visszük a családot :D

Még az jutott eszembe hogy egy későbbi reklamációt, garanciális ügyintézést megkönnyítő csapatot mozgósítottak, akik beszálltak a marketing kampányba is...

Érdekes hogy a világ bármely részén ez a slepp ugyan olyan parazst-alpári módon érzi jól magát, jó adag sztereotíp viselkedés mintával...

(#27300) Tulku


Tulku
veterán

Megjelent a Fiio X7 emberek külföldön!

Kéretik valakinek bevásárolni, aztán használtan gyorsan, olcsón eladni...nekem! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.