Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) Nigér válasza kemcso (#27540) üzenetére


Nigér
őstag

Ez nekem új, hogy X5 van neked... :F
1st. gen...?

(#27552) kemcso válasza Nigér (#27551) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, Tulku-val cseréltünk, hozzá ment az AK, hozzám meg az X5. Fejeshez ez utóbbi lényegesen jobb, de többnyire csak usb-transzportként üzemel :DDD
Hangban az AK verhetetlen az árkategóriájában (nekem a P1 lenne utána a következő szint), de 0.00001-es erősítő van csak benne, fejeshez teljesen alkalmatlan, fülest meg nem igazán hallgatok, ezért van nálad ;]

[ Szerkesztve ]

(#27553) Nigér válasza kemcso (#27552) üzenetére


Nigér
őstag

Ja, amúgy sejtettem hogy ilyesmi biznic van a háttérben...! :U
Igen, X5 elég jó (hordozhatóban persze) fejesekhez, de pl van egy K540-em, az eléggé adja AK-val is. :K
Ja, 4R kösz jól van, megbecsülöm, szeretem ;)

[ Szerkesztve ]

(#27554) krx21


krx21
nagyúr

Fent a gyári specifikáció, FiiO X7 [link]
Kiváncsi leszek a cserélhető erősítők között milyen különbség lesz, főleg a high amp modul kimeneti teljesítményére, illetve, hogy avval mennyire csökken a lejátszási idő? Mert úgye az akkumulátor fix...

Kemcso: szerinted milyen lehet egy Fiio X7 vs Cowon plenue 1 teszt???

[ Szerkesztve ]

(#27555) assemble válasza AGE-T (#27548) üzenetére


assemble
addikt

Arban is agyoncsapja a legtobbet. :) (a legtobben szerintem asztali dac-ra sem koltenenek annyit :) )
A legujabb modelljuk (6s) pedig hallhato elektronikai zajokat produkal sok fulesen, ami azert gaz.

Komolyra forditva a szot: a legtobb okostelefonokhoz kepest valoban viszonylag jo hangja szokott lenni, de azert egyertelmuen, kiemelten a legjobbnak nem szoktak mondani szerintem. Lasd: mar a 2010-es galaxy s a wolfson dac-cal is oda tudott porkolni neki (voodoo sounddal), mostanaban eleg sok gyarto elkezdett durvan ramenni a hangminosegre, nyomjak a 192/24-es dac-okat bele minden extraval, amik kozul boven talalni joval igeretesebbet is, lasd pl: uj Xiaomi telok ESS chippel, Marshall telo, stb.
Szoval jonak jo, de kifejezetten zenere azert talalni nala jobbat es olcsobban (dap-okrol nem is beszelve).

(#27556) Nigér


Nigér
őstag

(#27557) biokox válasza assemble (#27555) üzenetére


biokox
tag

Jónak mondod

(#27558) #16820480 válasza assemble (#27555) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az, hogy milyen DAC chip van benne, még önmagában semmit nem jelent. Egy ilyen chip ára nem olyan iszonyatosan magas, mostanában kezd jó reklámérték is lenni, a körítés meg ritkán számít sajnos a gyártóknál, mert ott mennek el az igazi mérnökórák és a sok pénz. Ott a Fiio X3k, ugyanazt a DAC chipet használja, mint az AK240, de azért semmilyen szinten nem említhetők egy lapon.

Ha kellenek az okostelefon szolgáltatások, akkor a legtöbb felső kategóriás telefon hangja elmegy már manapság, de nyilván mindegyiknél kell kompromisszumot kötni. Ez kb a legalja manapság a DAC implementálásnak. Viszont ha valakinek mondjuk kell az iOS, akkor nincs olyan rengeteg lehetősége.

(#27559) Tulku válasza krx21 (#27554) üzenetére


Tulku
veterán

Hát ez a végfok egység erősen karcsú...gondolom ez tipikusan fülesre van kihegyezve mert az X3 II is kétszer ekkora számokkal dolgozik saját spec szerint..akkor várjatok míg lehet fejes egységgel kapni, mert az legalább 2x ekkora erejű lesz (persze nem 2x...csak a számok értéke lesz 2x-es...)

Gyanítom hogy piacra lesz dobva sok változat....3-4 biztosan...és ez nekem tetszik...

Nigér: Én a 100 II-t hallottam ami nem balaced kimeneten állítólag ugyan azt a minőséget produkálja mint ez, de nekem más a véleményem....dinamika van rendesen, tér megfelelő, kontrollált, minden irányban jó, ám a részletességet nem sikerült felfedeznem...lehet megint meg kellene hallgatnom...de ahhoz időpontot beszélni a plázával, és persze kimenni oda....

[ Szerkesztve ]

(#27560) kemcso válasza Tulku (#27559) üzenetére


kemcso
Ármester

Most megnéztem az X7 specifikációját: az árától eltekintve van még egy paraméter, ami szinte biztosan az elkerülendők közé sorolja: Operating System: Deeply customized Android 4.4.4

Fejessel minden eddig hallott csak korlátozott mértékben használható. Értem a szándékot, de nem csak az erősítés az, ami egy asztali rendszert a DAP-ok fölé emel hanem a DAC-ok részletessége. Azt ilyen méretben egyszerűen jelenleg képtelenség utolérni, szerintem még jópár év miniatürizálás kell ehhez.

(#27561) krx21 válasza Tulku (#27559) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát igen tényleg felére van írva... Bár a gyakorlatban nem volt gyenge. Lehet elírás? Vagy tényleg ennyi?
Az a baj, hogy az egyéb erősítőkről nem találtam még infót...

(#27562) Bukk900 válasza assemble (#27555) üzenetére


Bukk900
őstag

Mai hír ez a Lenovo is Sabre 9018C2M DAC és OPA1612 erősítő párossal. A legolcsóbb 84k, ennyiért nem lenne rossz egy használható hangú telefon.

(#27563) Tulku válasza kemcso (#27560) üzenetére


Tulku
veterán

RK procik sem a megbízhatóságukról híresek...asszem 3168-ból volt szinte mindegyik kuka...na de meglátjuk...

Én sem android alapra tettem volna egy játékost, ha nem akarok telót készíteni...nem is igazán értem a koncepciót...plenue android nélkül is villámgyors, de az AK100 II is...mire kell android?

Kábel nélküli adatátvitel?....minek? Netezni úgy sem ezen fog senki sem...főleg nem app-okat futtatni...és persze az elődök (DX100) kezelése sem igazán tökély android alapokon....

Persze nem asztaliakkal akar senki versenyezni...és az áramerősséget sem tudja prezentálni egy pöttömnyi akku...de azért egy 2-3x akkora teljesítmény már egyes fejeseknek elég tud lenni...

És nem 0 erősítéssel mint az AK100...ugye? :)
(Egyébként nem értem miért szidod...az AK-t...szerintem teljesen fülesekre terveztek egy igen kicsi szerkezetet finom hanggal...ez sikerült, minden fülest meghajt, fejesre pedig teljesen alkalmatlan...)

(#27564) bozont válasza Bukk900 (#27562) üzenetére


bozont
veterán

Azért vicces az a Dolby Atmos felirat a hátulján. :D

(#27565) AGE-T válasza bozont (#27564) üzenetére


AGE-T
senior tag

Pont ez akartam kérdezni...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27566) kemcso válasza Tulku (#27563) üzenetére


kemcso
Ármester

Van más android alapú, pl a Sony-k, teljesen használhatatlanok. Valszeg azért kellett android alapra tenni, mert nem akartak bajlódni az érintőkijelző programozásával. Az készen van, csak testre kellett szabni.

Teljesítményben elég tud lenni bizonyos fejesekhez, de attól még kevés.

Nem szidtam, olvass alaposabban :P Hangban az AK verhetetlen az árkategóriájában (nekem a P1 lenne utána a következő szint)
Fülesekhez (kevés kivételtől eltekintve) a legjobb: méretben tökéletes, a hangja meg vmi csoda.
Csak fejessel ne találkozzon, mert a legkönnyebben hajthatókkal is elvérzik (az AK120 is, szerintem)

(#27567) Tulku válasza kemcso (#27566) üzenetére


Tulku
veterán

Vannak ezzel más dap-ok is amúgy...új AK-k sem teljesítmény bajnokok de tény hogy erősebbek az elődöknél...és persze kissé drágábbak is...és a plenue sem az erejével büszkélkedik....de nem is erre lettek kifejlesztve...akkor van baj ha fülessel vérzik...

Pl a ZX2 15 mW-ja már elég necces szerintem egy 40-50 ohmos sok armatúrással...de ne legyen igazam...

Szidást arra értettem hogy mindig megjegyzed az erőtlenségét fejesen...fülesre elég, fejesre meg - mint gyakran helyén valóan meg is jegyzed - úgy sem jó szinte egyik sem....dap-ok fülesre jók, vagy meghajtónak...

(#27568) kemcso válasza Tulku (#27567) üzenetére


kemcso
Ármester

Azt a fülest, ami nem megy rendesen egy DAP-ról én se értem mire találták ki. De van pár ilyen...

Mert erőtlen és itt a kollégával épp arról beszéltem, hogy miért lett csere az X5-re. Neked tökéletes a W-vel, nekem meg az X5 hasonlóképpen: mindenhol boldogság van ;)
Igen, igazán egyik sem jó, de az ilyen hordozható, pár10e fejeshez az X5/DX90/P1 még használható, komoly zenehallgatásra szerintem/nekem nem való egyik sem

(#27569) peestheee


peestheee
tag

banggoodon az "XDUOOX3" kuponkóddal 11%-ot le lehet faragni az xduoo x3 lejátszó árából

banggood - xduoo x3

(#27570) Nigér válasza Tulku (#27567) üzenetére


Nigér
őstag

Tiédre 25 Ohm van megadva, szóval... :U
Szóval próba cseresznye, ki kellene próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#27571) biokox válasza kemcso (#27568) üzenetére


biokox
tag

Na igen és elég gáz hogy az el8 at dapokhoz ajánlják mint hordozható fejest miközben 60% tuti benne marad a fejesben mert nem tudja kihajtani teljesen a lejátszó

(#27572) krx21


krx21
nagyúr

Kérdésem, mert most így hirtelen ciki de nem is tudom a választ arra, hogy a kimeneti teljesítményeknél hogyan hasonlítom össze mondjuk a 200mW/32ohm-ot a 2vrms-el??? És az impedancia miért van megadva a villamos teljesítménynél, mikor P=I^2*R, (P=U*I) jó mondjuk egyenáram esetén, persze...

(#27573) Nigér


Nigér
őstag

Új firmware verzák X1, X3II., X5II.-re, és az első gen X5 uccsó frissítése

(#27574) Tulku válasza Nigér (#27570) üzenetére


Tulku
veterán

Eszemben sincs ezer dolláros sanyit próbálni...inkább X7...

(#27575) #00137984


#00137984
törölt tag

Fiio X1-et a hangzása miatt nem ajánlottátok itt, pedig a SONY-k után lehet jónak találnám az NWZ-E384 után, ami nagyon karcosodott a gyenge anyagminősége miatt és a vezérlőtárcsa is megadta magát sajnos. A hangja viszont csak jobb volt, mint amit jelenleg most használok és cserélni szeretnék. Fiio X3 a digit kimenetben és a dupla kristályoszcillátorban, meg az akkumulátor kapacitásban jobb vagy a hangminősége miatt ténylegesen megindokolt a kétszeres ár. Nekem a Sennheiser fülhallgatóval legyen jó hallgatható hangja és gyorsan kezelje a 32GB-os microSDHC kártyákat.

(#27576) Nigér válasza Tulku (#27574) üzenetére


Nigér
őstag

Hát ja... részemről várós...

(#27577) Tulku válasza #00137984 (#27575) üzenetére


Tulku
veterán

Hallgasd meg mindkettőt és dönts...füles illesztés is fontos...x1-nek kissé éles, karcos hangja van, X3 II egy jóval kifinomultabb játékos...gyorsaságra egyforma...mindkettő kezeli, gyorsan...

(#27578) kemcso válasza Nigér (#27573) üzenetére


kemcso
Ármester

Köszi az infót :R

(#27579) bucsher válasza #00137984 (#27575) üzenetére


bucsher
őstag

Az X1-nek kellemetlen hangja van, az X3 pedig egy nagyon jó kis lejátszó. Szerintem gyakorlatilag bármilyen árkülönbség indokolt közöttük. :)

In the pipe - five by five!

(#27580) assemble válasza #16820480 (#27558) üzenetére


assemble
addikt

Nyilvan, es soha nem is mondtam, hogy csak a DAC szamit, csak egyike azon dolgoknak, amik szamitanak. Es mivel a legtobb masik dologrol kevesbe szoktak konkretabban beszelni, es kevesbe is kimutathato, igy pl egy meg nem megjelent cuccnal jo eloszuro lehet, hogy erdemes-e egyaltalan a cuccal erdemben foglalkozni vagy sem.
A legtobb ESS DAC-os cuccrol amit emlitettem, nem olvastam rola meg konkret tesztet sehol, szoval nem kizart, hogy meg sem jelentek meg, addig meg nyilvan csak talalgatni lehet, hogy hogy fognak majd szolni...
Mindenesetre a legtobb komolyabb gyarto mostani, mar piacon levo csucsteloja eleg jo hangminoseggel bir, szoval feltetelezheto, hogy igy, hogy megjobban ramennek ezekre a dolgokra, ezek tovabb fognak meg javulni.

[ Szerkesztve ]

(#27581) Tulku válasza assemble (#27580) üzenetére


Tulku
veterán

Kénytelenek ebbe az irányba fejleszteni...persze mértékkel...

Épp olyan ez mint a kamera...mindenki tudja hogy - extrém esetektől eltekintve - nem lehet egy szinten egy normális kompakt fenyképezővel, de próbálnak olyan innovációkat belepakolni, ami eljuttatja a határpontra a bizonytalanokat...ettől az egyik legfontosabb tényező az optika még mindig nevetséges minden telóban...

Szerintem egyébként - itteni fórumtagokkal ellentétben - az a meglátásom hogy nagyon profi szintig vihetik a hangot...nem kell 2x400 mW egy fülesnek...csináljanak normális 2x15-20 mW-os de finom hangú készüléket és akkor nem kell 2 cm vastagnak sem lennie...egyébként elég jó infókat olvasni az új LG V10-ről...lapos de nagyon kontrollált, részletes hangzás...ezt egy meleg fülessel kiegészítve megfelelő alternatívának látom...de majd a meghallgatás után...

Sheratan betérhetne vmi plázába ott Chinatown-ban... :)

(#27582) #16820480 válasza Tulku (#27581) üzenetére


#16820480
törölt tag

Telefonnál az a baj, hogy az audió részt teljesen szeparálni kellene és árnyékolni, hogy ne okozzon interferenciát a mobilantenna, a WiFi, a BT, a GPS és a többiek. Illetve ideális esetben az akksit is külön kellene kapjon, mert ha a nagy fogyasztók (SoC, antenna végfok, képernyő például) megrántják az akksit, akkor nem biztos, hogy marad elég ereje, hogy az audió kimenet erősítőjét vigye a hátán.

Amellett amúgy, hogy ez a piszokdrága LG nem igazán hoz lázba, még nincs is mivel kipróbáljam.

(#27583) krx21


krx21
nagyúr

X7-ről infó, hogy a további erősítőket külsős cégek (is?) fejlesztik... Remélem, hogy például a high power amp modul akár plusz akkumulátort is fog tartalmazni. Nem lehetettlen, mert az alsó egységet szerintem lehet úgy is illeszteni, hogy akár az egész készülék vastagabb lesz a hátánál... Én nem bánnám. És akkor dupla akkumulátoros lenne a kimeneti teljesítményhez megfelelően... Persze csak fantáziálgatok, de remélem ezt teszik a külsős cégek is...

(#27584) Tulku válasza #16820480 (#27582) üzenetére


Tulku
veterán

BT, Wifi már van az újabb dap-okban is...megoldották...lcd is egyre nagyobb (X7, Plenue)...a vevő részt aláírom, de úgy gondolom némi ráfordítással, visszirány szűrőkkel lehet azért manipulálni...és persze nem azt mondom hogy AK240 szintű telefonok fognak születni...és írtam is hogy nem több száz mW-os végfokokra számítok...de hogy ezeknél a maiaknál lényegesen jobbak lesznek az biztos...mint a fényképezés fejlődése...egészen egyszerűen a G4-el majd mindent meg tudok csinálni alapfokon...

Okos ember vagy te...kérsz hozzá valami KM16-ot is...vagy egyszerű W60-at :D

(#27585) kemcso válasza Tulku (#27584) üzenetére


kemcso
Ármester

Több esetben van BT/Wifi, de attól még még beleszól(hat) a hangba. A jó hang meg egy plusz fícsör csak, alapvetően a telefon funkcióknak kell működni (van ott a wifin/bt-n kívül még csomó zavaró: nfc, gps, kutyakaka). Na meg azt nézd, hogy eladnak egy telót 200+ért, abból mennyi jut a hangrészre, amikor egy alsóközép DAP ára 70e?

(#27586) Tulku válasza kemcso (#27585) üzenetére


Tulku
veterán

Én akkor is hiszek benne, hogy egy x3 II hangminőségű (nem erősségű) telefon megszülethet a közeljövőben...

(#27587) Tulku


Tulku
veterán

Trálááá...

És máris 240 dollárral leértékelték...milyen jópofa ez az Amazon...
Teljesen egy árban árulják a dx90-nel...

(#27588) AGE-T


AGE-T
senior tag

EU-ból is lehet már jó áron.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27589) lacko6


lacko6
senior tag

Hol lehet megnyomkodni a Sony NW A20-as szériát?

(#27591) Tulku


Tulku
veterán

Tegnap volt szerencsém egy AK240-hez Strucc fórumtárs jóvoltából (és persze egy K3003-hoz is, de azt más topikban).
Gyors, futurisztikus külsejű (fogalmam sincs mi a cél az ilyedtén külsővel, de gondolom a megkülönböztetés), minden kézre áll és tökéletes a hangerőgomb...ennyit a külsőről...én nagyobbnak gondoltam, de szerencsére tévedtem, kényelmesen kezelhető kézben, nem lapát.

Hang: Klinika, analízis labor...minden rendben, egyáltalán nem lehet belekötni...az analitikus hangzás etalonja...olyan mint egy tantálgömb végtelen simára csiszolva...nem tudod megtámadni. Egy végtelenül bonyolult differenciál egyenlet megoldva...semmi hiba.

Akik esetleg barangoltak már szobai fronton azoknak T+A, Burmester esetleg feljebb Mark Levinson hangzás...az igazi tranzisztoros...

Tere nem nagyobb mint az AK100-é, mélyei, magasai sem mennek lejjebb-feljebb, de a tér precizitása, az elkülönülés, a felbontás más szinten van...

Én speciel egy kissé megrémültem tőle...ez nem az én világom, utána jóleső érzéssel hallgattam az AK100-at, aminek lelke van a hibái miatt, illetve gondolom a Wolfson vs Cirrus hangzás különbség elbillent az előbbi - már megszokott -irányába.
X 3 II-nél éreztem ilyet (persze ehhez képest semmi precizitással, felbontással) amit a 240-nél...ez a számomra analitikus hangzás érzése...ehhez képest az X5 de különösen a Plenue (az R10 is) egy nyitottabb, puhább hangkép...

A tranzisztoros-csöves hangzás motoszkált végig a fejemben mikor a plenue-vel hasonlítottam össze, ahol természetesen a 240 a tranzisztoros csúcs...

Nagyon profi lejátszót ismertem meg...persze én szobain is a csöves (hibáktól nem mentes) hangzás híve voltam, de le merem fogadni hogy a többségnek ez a hihetetlen precizitás bejön...

A tesztet W60-nal végeztem, gyanítom egy másik füles esetleg más eredményt adna...

(#27592) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

van egyébként itt valakinek xDuoo X2 lejátszója? (rajtam kívül:B)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27593) bozont válasza Nigér (#27573) üzenetére


bozont
veterán

A wheel control pontossága tényleg nagyon jó lett, ennél már csak az lenne jobb, ha fokozatmentes vagy akár érintésérzékeny lenne.
Lehet hogy placebo, de mintha a mélyek is kicsit előbújtak volna, főleg a sub tartományban.

(#27594) Nigér válasza bozont (#27593) üzenetére


Nigér
őstag

Én még nem tettem fel mert jól elfelejtettem, de majd ma felbikken a készülékre

[ Szerkesztve ]

(#27595) Tulku válasza bozont (#27593) üzenetére


Tulku
veterán

Nézd meg nem állította-e át az eq-t off-ról vmi spec értékre...csak tipp, de gondolom már megtetted...

Én a legnagyobb változást X5-nél akkor tapasztaltam mikor használtan vettem egyet eredeti fw-vel (ami óta már fent volt a neten vagy az 5.) és ebben nem volt off állása az eq-nak..na az mosott volt kissé...és szétesős, basszus hiányos...de mikor engedte az off állást, akkor helyreállt a kép...

(#27596) bozole


bozole
újonc

Sziasztok,
vásárlás előtt állok, bár végigolvastam az eddigi hozzászólásokat, maradt bennem 1-2 kérdés. Tudom (akkor meg minek kérdezem), meg kell hallgatni mindet és dönteni.
Csakhogy munka és gyerekek mellet… :O :O
Szóval a Fiio x3ii ill 5ii között majd a hallgatás fog dönteni hogy érdemes-e annyival többet kiadni mint az ára.
1.kérdés: az x5 most akciósan 90e alatti áron elérhető. Ez jó vétel, vagy inkább nem érdemes foglalkozni vele (gondol ok itt a frissítések hiányára , nem tudom mennyire kiforrott még a menü stb.) vagy inkább bármelyik második generációs.
2. kérdés a fejhallgató. Egy 60e körüli fejhallgató már jól érzékelteti a 3 és 5 közötti különbséget? Amiket néztem Audio-Technika MSR7, ATH-M50x, senheiser momentum. A lényeg hogy többnyire utcán, vonaton, elalvás előtt hallgatnám ezért senkit nem zavarva inkább a zárt fejet nézek. Van ötlet ebben az árkategóriában mi az amit érdemes még kipróbálni? Előre is köszönöm a segítséget!

(#27597) kemcso válasza bozole (#27596) üzenetére


kemcso
Ármester

Fejhallgatóhoz csakis az X5 a kettő közül...
A Fiio kiforrott, nincs vele gond.

Fejest meg a fejes-topikban fognak ajánlani :) Az összefoglaló elolvasása után ;)

(#27598) Tulku válasza bozole (#27596) üzenetére


Tulku
veterán

X5 90 alatt nagyon jó vétel...ne habozz, nagyon szép hangú, erős lejátszó.Semmi bug, baj vele, múlt héten is érkezett hozzá fw frissítés...
Szerintem M50x egy mélybomba, nem illeszkedik a fiio-hoz, max M30x-et tudnám ajánlani...de ezt tényleg fejes topikban...

(#27599) krx21


krx21
nagyúr

TEAC HA-P90SD, erről valami infó valakinek? [link]

(#27600) Tulku válasza krx21 (#27599) üzenetére


Tulku
veterán

Drága, csúnya, kezelhetetlen kicsi elcédével, bágokkal...de 1795 burr dac...

Hang szép, kezelés szörnyű, nem igazán mobil, viszont drága...meghallgatnám...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.