Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Tulku válasza kemcso (#33000) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem SP1000-nél mindkét véget normálisan megkonstruálták...én nem hiszem hogy hifikavics lenne a dologban...egyszerűen, ha valóban full balanced a jelút, a szeparáció sokkal jobb, ezért a tér és az eszközök szétválasztása, a hangszer hangok jobbak....ennyi...

Nyilván abban igazad van, hogy olcsó fülessel nem érezhető annyira (vagy semennyire) a jelenség.
Nekem első balanced játékosom az AK240 volt, ott hallottam a különbséget Angie-vel, Laylával. Később, 320 majd SP1000-nél szintén több féle fülessel, mindig ugyan azt a különbséget véltem felfedezni....azt amit már leírtam...

A T20-as kérdéshez...én a fiio-t nyilván egy komoly fülessel (azt hiszem SE5 ultimate) hallgattam...két féle ugyan olyan kábelem volt, az egyiken 3,5-es a másikon 2,5-es trrs jack volt...az X5 III balanced és SE kimenete nem volt pariban...nem tudom, ha a balanced kimenetnél a füldet összekötjük, milyen változást idéz elő a hangképben...lehet ugyan azt a hangot kapnád mint SE kimeneten...

Én spec nem tudom ezt előre megjósolni, ha ajánlottam a T20-at, az már nyilván a saját ügyeim ilyedtén továbbgondolása lett volna...egy napot nem élt volna a T20 3,5-es jack-kel...de belátom ez esetben nem mindenki számára megvalósítható ez... :N

(#33002) s4tch válasza gianni85 (#32999) üzenetére


s4tch
veterán

Hmm, ebbe valóban nem gondoltam bele. Ha jól sejtem, rövidzár lenne belőle...

(#33003) Tulku válasza s4tch (#33002) üzenetére


Tulku
veterán

Nem lesz rövidzár...csak valami egészen más, mint amiért a balanced modot létrehozták....

(#33004) #16820480 válasza Tulku (#33003) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig valamiért direkt olyanra csinálták a csatlakozót, nehogy véletlen bedughasd az egyiket a másikba, szóval szinte biztosan kárt tehetne esz eszközökben a dolog.

(#33005) Tulku válasza #16820480 (#33004) üzenetére


Tulku
veterán

Ha a két melegeret összezárod nem lesz rövidzár....szerintem....csak teljesen felesleges...

PL AK380 amp-nál azt láttam, hogy mindkét erősítés KÜLÖN ki volt építve...tehát az SE opa-buf szekció elkülönítve a dupla balanced szekciótól...

(#33006) RobeeK


RobeeK
tag

Ha nem szabad balanced kimeneten unbalanced-el hajtani, miért van ilyen adapter? Feltételezném unbalanced-balanced-ra azért van, hogy kényszerből lehessen azon hallgatni unbalanced fülest, nem azért, hogy tönkre lehessen tenni a lejátszót :)

Ezek szerint plusz infó: mivel a T20-ast egyelőre nem tervezem lecserélni, olyan dap-ot kell nézegetnem, ami jó unbalanced kimeneten. Nyilván, hisz csak azzal tudom tesztelni is, más füles híján, de hogy hosszú távra tervezve is.

(#33007) Tulku válasza RobeeK (#33006) üzenetére


Tulku
veterán

Én nem mondtam, hogy nem szabad, csak felesleges...

T20-hoz nekem nagyon jó volt az AK100 amit itt is árul vki....de retróságot és tidal nélküliséget hoz, áraszt :)

(#33008) s4tch válasza RobeeK (#33006) üzenetére


s4tch
veterán

"Ha nem szabad balanced kimeneten unbalanced-el hajtani, miért van ilyen adapter?"

Mutatsz ilyet?

(#33009) Tulku válasza s4tch (#33008) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem meg olyan dap-ot mutassanak, ahol csak 2,5 mm-es trrs jack kimenet van...mert bizonyára ezért csinálnak ilyen eszeveszett baromságot...vagy ha ilyen nincs, akkor végképp nem értem, miért....

(#33010) gianni85 válasza Tulku (#33009) üzenetére


gianni85
veterán

Ibasso-nak van olyan amp modulja, amin csak 2db 2,5 van, egy HP és egy LO :)

(#33011) Tulku válasza gianni85 (#33010) üzenetére


Tulku
veterán

Mert gondolom azt kizárólag balanced hajtásra szánta.....de ettől függetlenül elhiszem és baromságnak tartom...

(#33012) fericske válasza Tulku (#33011) üzenetére


fericske
addikt

A dx150-hez van 7 féle amp modul. Azok közül az egyik csak balanced-es. Van amelyik csak single, és van amelyiken mindkettő van.
Lehet válogatni :)

(#33013) Tulku válasza fericske (#33012) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor hogy tovább cizelláljam a létjogosultságát az említett (de be nem mutatott) átalakítónak, vennék egy balanced modulost és hallgatnám azzal az átalakítóval...az úgy akkor jó lenne? ;]

(#33014) fericske válasza Tulku (#33013) üzenetére


fericske
addikt

Persze. Mi a kérdés?
Az a legjobb. Vention gyártmány, mi? Azok csinálnal usb-rca kábelt is. [link] [link]
Tök jó cuccok vannak mán, ne legyé befordúlva.
Aztán meg lehet, hogy nem is igazi szimmetrikus, mert csak egy akksi van benne. Még lehet jót is tesz neki egy ilyen átalakító. Mer addig csak külön-külön hallod a 2tő füleddel a zenéket, aztán meg egyszerre mind a 2tővel. Na?
Tuti a tuti.

(#33015) Tulku válasza fericske (#33014) üzenetére


Tulku
veterán

Egy akksi mér baj?

Hogy egy balanced-3,5-es átalakító miért baromság, arról nem nyitnék vitát....

Illetve mi ez az istenverte kettővel meg eggyel??? :F

ps: úgy nagyjából a sztereó tér létrehozása és az hogy miért hallod a sztereo-t térnek az pontosan megvan?

(#33016) fericske válasza Tulku (#33015) üzenetére


fericske
addikt

Hát nem érted a viccet? :)

Kényszermegoldásnak jó, ha másképp nem tudod rádugni amit szeretnél. Egyébként persze, hogy nincs értelme.

(#33017) atti29


atti29
tag

Sziasztok!
Van 3 használt lejátszó,mind 50 ezer körüli áron.
Cowon Plenue J 64gb,Ibasso Dx90,AK 100.
Minden műfajt hallgatok.
Ezek közül melyik a jobb választás?!
Füles jelenleg egy Sm E80,amit majd cserélek,most a lejátszó csere a tervezett! :)
Válaszotokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#33018) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Tudnátok esetleg olyan mp3 lejátszót mondani, aminek érintőkijelzős a kezelése és nem drágább 20K-nál? Vagy ebben a kategóriában ez teljesen felejtős?

Másik megoldás a sima "nyomógombos" vezérlős lenne, de csak úgy, ha a kijelzője elég nagy és jól olvasható.

Idősebb embernek lenne majd, ezért kell a minél egyszerűbb és áttekinthetőbb kezelés.

Az is fontos, hogy akkor is lehessen használni, ah éppen töltőre van rakva.

(#33019) #16820480 válasza atti29 (#33017) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én vagy Plenue vagy AK100 mellett döntenék. Utóbbi ellen talán a magasabb kimeneti impedancia szól, ami nem minden fülessel jó. Ha tudod, akkor próbáld ki őket. Meg nem árt tudni, hogy milyen fülest szeretnél melléjük majd egyszer (bár lehet úgy is, hogy megveszed a lejátszót, és majd később próbálgatsz füleseket hozzá).

SunMount3r: Idősebb ember biztosan szeretné az érintőképernyőt?
Amúgy ilyenre esetleg valami olcsóbb/használt mobil lehet jó megoldás.

(#33020) atti29 válasza #16820480 (#33019) üzenetére


atti29
tag

Üdv!
Úgy lesz,ahogy írtad a dap mellé választok majd fülest,ezért megveszem a lejátszót és utána a fülest!
Az Ibasso és az Ak amit meg tudnék hallgatni,a Plenue sajnos Debrecen,azt látatlanban tudnám venni!

(#33021) bucsher válasza atti29 (#33020) üzenetére


bucsher
őstag

Egyikkel se jársz rosszul, a saját ízlésedtől függ, hogy melyik lesz neked a legjobb.

In the pipe - five by five!

(#33022) #16820480 válasza atti29 (#33020) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem is tudom... Vedd meg mindkettőt, és amelyik nem tetszik, azt eladod? :) Bár nem akarlak semmibe belerángatni, mostanában nem olyan élénk a használt piac.

(#33023) Tulku válasza atti29 (#33020) üzenetére


Tulku
veterán

Ibasso DX90 pokol (kétoldalas, középen nincs semmi) és nekem nagyon nem jött be...
AK100 az E80-nal nagyon jól harmonizál...tetszeni fog amit hallasz, lehet jó ideig nem gondolkozol fejlesztésen... most az AK100 nevetséges áron van az aprón...

(#33024) VVoid válasza atti29 (#33020) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szia,
nekem van AK100-am, futólag hallottam csak a Plenue J-t, de nekem egyértelműen az AK100 hangja jön be.
Üdv,
VVoid

(#33025) atti29 válasza VVoid (#33024) üzenetére


atti29
tag

Sziasztok!
Köszönöm a választ,megkérdezhetem milyen fülessel használod?!
A Plenue a távolság miatt úgy néz ki kiesik,beszéltem a sráccal és nem jár errefelé,én meg nem tudom mikor járok idén még arra munkából kifolyólag.

bucsher: Igen,eddig az AK100 ajánlások alapján az első. :)
sheratan :Valahogy éreztem valaki felveti ezt a lehetőséget. :D De nem akarom álljon benne a pénzem,mert tényleg nem veszik most a használt dapokat!
Tulku: Azt néztem én is amit korpicschess fórumtárs árul.Remélem nekem is tetszeni fog,a Hifimant is a te ajánlásod után vettem és szeretem de egyre jobban kevésnek érzem,pedig próbáltam elhessegetni az érzést de nem sikerül. ;]
Ha meg összejön az AK100 utána meg a füles fogja bökni a csőrömet,de hát pont Nektek írom ezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#33026) VVoid válasza atti29 (#33025) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szia,
azóta már AK320-at hallgatok, de az AK100-at is előveszem néha, ha olyan helyre megyek, ahol előny a hosszabb akkuidő, kisebb méret, meg kell valami hangkeltő, hogy ne a telefon rettenet hangját kelljen hallgatnom... Még annyi az AK100-hoz, hogy 2x128GB microSD-vel is elboldogul, nagyobbal ugyan nem próbáltam, de valószínű, azzal sem lenne gondja, csak FAT32-re kell formázni...
Elég sok fülest végigpróbáltam, amiket konkrétan hosszabb ideig használtam is vele, azok kb. olcsóbb Sennheiserektől meg Audio Technica-tól kezdve Shure 215, RHA MA750, Soundmagic E50/E80, Shure 535, Sennheiser IE80, Westone UM50 Pro, szóval végigjártam egy létrát, ezek közül csak az RHA MA750-nél éreztem, hogy valami nem oké, jobban kellene szólnia, talán nincs meg a "szinergia"...
Üdv,
VVoid

(#33027) fericske válasza VVoid (#33026) üzenetére


fericske
addikt

Vagy egyszerűen csak az MA750 nem oké.
Szerintem legalábbis nem :)

(#33028) VVoid válasza fericske (#33027) üzenetére


VVoid
aktív tag

Lehet, így 3-4 év távlatból annyi maradt meg, hogy nem volt jó, se az alja, se a teteje, hamar túl is adtam rajta...

(#33029) stemplar07 válasza Tulku (#33023) üzenetére


stemplar07
őstag

Astell & Kern KANN
,,...One player to rule them all, KANN ...,,

Köszönöm az ajánlást ,,Tulku,, .Hát belevágtam (mivel a HD660S elkelt), még ,,csak ismerkedem vele ,mert vidékezem , és csak a Sony MDR-1AM2 van velem , és bár ez a fejes nem releváns a HD650-hez , mégis elég sok részlet derült ki vele . A 7 Vrms (balancedben) 4V rms (unbalanced) impozánsan tükrözi is az erőt amit képvisel , de ez majd a HD650-nél kiderül… . Pozitív ,hogy az új firmware lehetővé tette ,hogy a microSD is 400 GB , lehet . A mérete engem nem zavar, hiszen a FiiO Q5+LG V30 combo , még nagyobb és nehezebb , itt kárpótol a 6200 mA aksi . Na majd kiderül . :)

(#33030) Bodz válasza stemplar07 (#33029) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mi az a vidékezem?

(#33031) stemplar07 válasza Bodz (#33030) üzenetére


stemplar07
őstag

Nekem BP a vidék, és a vidék az otthon :) Nincs nálam a HD650 , majd este tudom csak kipróbálni vele ...de akit érdekel, majd beszámolok róla ..

[ Szerkesztve ]

(#33032) #16820480 válasza stemplar07 (#33029) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Vrms értékeket azért fenntartással kell kezelni, mert annál ugye terhelés nélkül mérnek (condition no-load), és így az ideális esetet képviseli (amikor a hangkeltőd nem tesz semmi terhelést a lejátszóra). Viszont ez sajna nem sokat árul el a különböző impedanciákkal való viselkedését illetően. Ezért informatívabb a Fiio által megadott mW @ Ohm mérés. Az igazi persze az lenne, ha folyamatosan szabályozható ellenállással mérnének egy görbét, és azt adnák meg, de hát ez már túl magas elvárás :)

(#33033) Tulku válasza #16820480 (#33032) üzenetére


Tulku
veterán

Az viszont biztos, hogy dupla opa-buf szekció van benne, az egyik az SE kimenethez, a másik a balancedhez és ez utóbbiban duplázódik az elemek száma és majdnem a teljesítmény is...ilyen volt az AK380 erőlködő...nem mernék rá mérget venni, hogy ez a szerkezet, nem egy AK300 és egy AK380 amp összeházasítása...mert akkor meghajtja majd rendesen a fejeseket is...bár ugye a kihajtás az más tészta...

[ Szerkesztve ]

(#33034) #16820480 válasza Tulku (#33033) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, nem azt mondom, hogy szar lenne, inkább csak azt, hogy a Vrms nem egy az egyben konvertálható mW-ban megadott teljesítményre. Az AK-ról elhiszem, hogy normálisan megoldják, de mondjuk egy noname gyártó ráírhat 10Vrms-t, aztán lehet nézni, hogy milyen torzítással tudja azt és milyen a teljesítmény görbéje.

(#33035) Tulku válasza #16820480 (#33034) üzenetére


Tulku
veterán

Nyilván egyrészt az a cél, hogy a rengeteg számadattal ellehetetlenítsék a tudást, másrészt a mintavételezés iletve a megadott értékek intervalluma is gyakorta kérdéses...és nagyjából semmit nem mond el...

A KANN-ról azt hallottam, hogy erős, ezért mertem megkockáztatni ezt a háziasítást...

(#33036) atti29 válasza VVoid (#33026) üzenetére


atti29
tag

Szia.
Én is fogom hordani magammal,úgyhogy remélem a mérete nem lesz gond a mostani után.
Köszi a felvilágosítást a micro sd-vel kapcsolatban is! :R
Remélem a hangja is tetszeni fog,a héten biztos de lehet már holnap kiderül. :)

(#33037) stemplar07 válasza Tulku (#33035) üzenetére


stemplar07
őstag

KANN:

[Normal]
Unbalance 2 Vrms
Balance 2 Vrms
(Condition No Load

[High]
Unbalance 4 Vrms
Balance 7 Vrms
(Condition No Load)

AK 300+AMP

[LOW GAIN]
Unbalance 1.88 Vrms
Balance 1.88 Vrms
(Condition No Load)

[HIGH GAIN]
Unbalance 3.85 Vrms
Balance 7.66 Vrms
(Condition No Load)

AK 300 ,,sima,,

Unbalance 1.98 Vrms
Balance 1.98 Vrms
(Condition No Load)

AK 380

Unbalance 2.2Vrms / Balance 2.3Vrms (Condition No Load)

ezek a hivatalos adatok , minden esetre a megvétel előtt pár embert kérdeztem ,a HeadFi-n hogy 300 ohm környékén ,hogy ,,muzsikál,, balancedben használja a többség (HD600/650/800.. DT 600 ohm stb) mindegy is majd kiderül az igazság :) A 300/KANN a legerősebb erősítővel szerelt szériák az A&K -nál. A PC usb mellett a V30 usb/UAPP al is nagyon szépen használható, de még nagyon nem volt rá időm sem ,,belakni,,

[ Szerkesztve ]

(#33040) stemplar07


stemplar07
őstag

[link]
Zöld emberkés shop
SanDisk Micro SDXC 400GB Ultra Plus Class 10 UHS-I + SD adapter , 29.990 azért ilyen olcsó még nem volt ..akit érdekel esetleg . 120 hó garival .

[ Szerkesztve ]

(#33041) OPiiPO válasza stemplar07 (#33040) üzenetére


OPiiPO
addikt

jó az ár, de a szokásos zöld emberre jellemző akciós árképzés ( amiért már büntit is kaptak ) a nem akciós ár egy fiktív háromszoros szorzós aminél csak jóval alacsonyabb van rákeresve :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33042) stemplar07 válasza OPiiPO (#33041) üzenetére


stemplar07
őstag

:) én csak a szupergameznél találtam hasonló árat, mindenhol 38-65 között volt, Te hol találtál ?

(#33043) kemcso válasza stemplar07 (#33042) üzenetére


kemcso
Ármester

Ne itt beszéljétek meg, hogy hol van jó ára az SD-kártyáknak kérlek, van topikja [link] :R

(#33044) stemplar07 válasza kemcso (#33043) üzenetére


stemplar07
őstag

:)ezt nem nagyon értem , mert nem egy akciós karácsonyfa izzóra hívtam fel a figyelmet ,hanem egy ,,Mp3 lejátszók melyiket,, fórumban egy ,,MP3,, igen fontos tartozékára,, egy SD kártyára ami kb. mindegyikben van .. :)

(#33045) kemcso válasza stemplar07 (#33044) üzenetére


kemcso
Ármester

Megpróbálom elmagyarázni. Ez a Melyik MP3 lejátszót vegyem? topik. Aki ide betér MP3-DAP-stb lejátszót keres (vagy arról szóló témát). Az, hogy jelezted, hogy itt meg ott nagyon olcsó a 400Gb-os még nem probléma (bár ez sem a mindennapi felhasználó igénye és az eredetiségről sem győződött meg senki), de nem azt szeretné oldalakon keresztül off-ban olvasni, hogy az SD-kártyák hol olcsók és hol nem, hol éri meg hol nem. Ezért kértem, még mielőtt elharapódzik az off-áradat hogy a témával a helyére menjetek át. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#33046) stemplar07 válasza kemcso (#33045) üzenetére


stemplar07
őstag

.... .....

(#33047) stemplar07 válasza Tulku (#33035) üzenetére


stemplar07
őstag

:D Na hát kiderült ,hogy nem csak erős , hanem kifejezetten részletes ,gyönyörű hangja van , még tesztelgetem ..
A HD650-hez nem kell (az erősítés miatt) még DSD-vel sem a balanced out , simán (160-ból) 100-120 körül elég a hangerő és a dinamika persze HighGainben . Az más kérdés, hogy még szebb a dolog balancedben :D , de ez már az én mániám . Hasonló valóban a 380 AMP-hez (8.1 VRMS high-gain balanced output.
4.1 VRMS unbalanced output. ) az egy picit erősebb csak balancedben .
Az ,,AK Connect ,, ami meglepően gyors WiFi-n a 4 Tb FLAC/DSD ellenére ..

(#33048) Tulku válasza stemplar07 (#33047) üzenetére


Tulku
veterán

Azt hiszem úgy nagyjából érzed...hogy amikor beszálltam a fiio, ak polémiába, miért tettem...
Itt a részletek mást jelentenek mint fiio-nál, az egészen bizonyos...majd HD650-nel szépen meghallod...

Nem kell neki semmilyen nagy felbontás...balanced mód és flac...annyi bőven elég...a felvétel legyen jó...a többi körítés...

(#33049) stemplar07 válasza Tulku (#33048) üzenetére


stemplar07
őstag

[link]
Igen valahogy így van . ..,,Kukáztam,, a fenti linket ,egy orosz oldalról,aztán hogy mennyire helyes azt nem tudom,de kb fedi a hallható valóságot a KANN AMP ,,erő,, tekintetében , miszerint , 300 ohm 101.40 mW 14.83 dBV .
Ha a matekot nézem és a KANN-t csak mint DAC/AMP- ot veszem figyelembe , amit hallok (ebben minden benne, szinergia,színpadtér,részletezés..stb stb..) +50% a FiiO Q5-höz képest , az erő látható is 70mW vs.100mW ,cca.. +30% . Q5 ..120+36 ezer (hiszen nem rendelhető sajnos az AM3B-vel, az külön kltsg) / 360 ezer..KANN . Itt ezt kicsit sokallom (viszont nincs külön DAC/AMP-ja az AK-nak, ,,egyébként kár, mert egy jó alternatíva lenne) . Ha viszont a FiiO X7-hez nézem ,mint DAP/DAC/AMP , akkor még közelebb kerül és ahogy az angol mondja ,, worth it ,, . :)

[ Szerkesztve ]

(#33050) kemcso válasza stemplar07 (#33049) üzenetére


kemcso
Ármester

Érted végre, hogy miért ajánljuk azt, amit és a többség miért mondja hogy az AK az AK? Nem azért mert bármit utálunk, hanem mert hallottunk sok mindent. És ugyanez van az olcsó(bb) kategóriában, csak ott a kínaiak eszik meg a Fiio-t ugyanannyiért vagy olcsóbban ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.