Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) malphitee válasza HUNNIA1920 (#28850) üzenetére


malphitee
senior tag

En csukott szemmel navigalok mar vele ;) pedig par napja tesztelem csak. Elobb hallgattam vele az eph100-al valami szinfonikus klasszikus mit tudom en mi pontosan(keszuleken van rajta) . Hat nem tudom.. odarepitett az elso sorba a teremben.. meglepo azert reszletessege az m3 nak. Arra vagyok figyelmes hoogy befejezi a nagybogos a számát,es kicsit arrebbül, faszeke meghuzta a padlot. Not bad.

(#28852) afi0903 válasza kemcso (#28842) üzenetére


afi0903
aktív tag

Xduoo X3 jobb, mint az M3? Legalább milyen füles kell hozzá?

(#28853) K1LLMy53Lf válasza afi0903 (#28852) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

szerintem nincs itt olyan ember, aki mindkettőt hallotta volna. Headfi fórumos vélemények alapján sokkal jobb (sokak szerint az x2 is), de nem árt figyelembe venni, hogy ott azért elég sokszor nagyon erős a hypetrain, tehát azért készpénznek kell/lehet venni a dolgokat.
Én szeretem az X3-at, de magasabb kategóriát még nem hallottam.
Fülesek közül nekem mindegyikkel tetszik, amivel próbáltam (K550 fejessel a legjobban:)) )

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28854) denko


denko
senior tag

sziasztok,

[link]

Ilyet valaki rendelt már?
Van vélemény?

(#28855) krx21 válasza denko (#28854) üzenetére


krx21
nagyúr

Most őszintén, mit vársz tőle???

(#28856) kemcso válasza krx21 (#28855) üzenetére


kemcso
Ármester

Paw gold hangot ;]

(#28857) malphitee válasza kemcso (#28856) üzenetére


malphitee
senior tag

Nem tudom az emberek miert ennyire igenytelenek. Fules topicot is ellepte a kici cina 2k fulesek.

(#28858) #16820480 válasza malphitee (#28857) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs pénz, így abból kell válogatnak, amire futja. Hiába van felháborodva sok ember a kínai silány minőségen, azért gyártanak ilyet, mert van rá igény, van rá felvevőpiac. Tudnának jót is csinálni azért, de ezt olcsóbb, és tömegesen veszik az emberek.

(#28859) malphitee válasza #16820480 (#28858) üzenetére


malphitee
senior tag

Akkor addig hallgatom a gyari headseteket amig nincs penzem egy normalisra, nem?

(#28860) Tulku válasza malphitee (#28859) üzenetére


Tulku
veterán

Nem szabad saját igényeinket másra átruházni....(az Én és Más aspektusa)...mert ezáltal különböztetjük magunkat a Mástól...ezáltal különülünk...

Nyilván ez az igényesség jellemzően más termékekkel (egyéb folyamatokkal) szemben is jelentkezhet, de a súlyozás mindenütt másképp alakul...

Abba gondolj bele, hogy sokaknak a te Yamahád is a "lenézendő" kategória (ebben a kontextusban amit felállítasz) mert ugyan ki mondja meg, mindenki számára mi az elvárható, elfogadható szint...az inerciarendszert különbözőképpen hangoljuk, alakítjuk.

Denko: 8 gb és nem fejleszthető...az egyik szűk keresztmetszet...gondolom a másik a hang :)
Általában jó hangú kínai csodák hype-ja a head-fi fórumain rendre felbukkan, érdemes ott kutakodni (akár topik címekben is) már csak a nagyobb merítés miatt is...

[ Szerkesztve ]

(#28861) vasi89


vasi89
addikt

Hali!

Onn X5-ről valakinek bármi véleménye? Van egy közel 10 éves Sony NWZ A828-am, végleg megadta magát aztán ha azt a szintet tudja hozni amit a sony 10 éve az nekem már jó. Vagy esetleg itt gearbest-en ami jobb vétel? azért itt akarom mert van pár dollárnyi kuponom aztán akkor fel is használnám.

(#28862) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok. Vásároltam egy C3-as Colorflyt a páromnak. Nem adtak hozzá adatkábelt, de ez a kisebbik gondom, azt túrtam a régi techkacatok közül. Nem látja a PC. És nem tudom hogyan bírjam rá hogy észrevegye. :N Bármilyen tippet örömmel vennék.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#28863) PHM válasza capulet75 (#28862) üzenetére


PHM
addikt

Némely lejátszót csak bekapcsolt állapotban csatlakoztatva ismer fel a PC.
Egyébként csak töltődik. Próbáltad úgy?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#28864) capulet75 válasza PHM (#28863) üzenetére


capulet75
addikt

Igen, úgy raktam fel az összes portra. semelyik sem látja, csak hogy unkown device és 45 a hibakód.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#28865) Tomorrowland


Tomorrowland
csendes tag

Sziasztok
Honnan érdemes Sansa Clip+ lejátszót vásárolni? Ahogy elnézem kis hazánkban már nem kapni.

(#28866) Tulku válasza capulet75 (#28864) üzenetére


Tulku
veterán

Ha az adatkábelt az usb-micro usb kábelre érted, akkor abból létezik két fajta, az egyik csak töltésre szolgál, a másik jó adatkapcsolatra...engem is viccelt már meg kábel elég szépen...

cserélj kábelt....

(#28867) malphitee válasza Tomorrowland (#28865) üzenetére


malphitee
senior tag

Fiio m3 ha teheted. Mindenben tobbet tud nyujtani.

(#28868) Tomorrowland válasza malphitee (#28867) üzenetére


Tomorrowland
csendes tag

Megnéztem az általad említett terméket, az igazság hogy én jobban preferálom a fizikai gombos lejátszókat, így akár zsebből is könnyen kezelhetem. Egyet évekig használtam napi szinten, de sajnos megadta magát, nekem tökéletesen megfelelt. Nézegettem a sport, meg a jam szériát de nem nyerte el a tetszésemet, ráadásul nem is nagyon ajánlják. Így gondoltam maradnék annál ami már bevált egyszer, de itthon már nem kapni. :/ Csak az Amazonon, meg az Ebayen láttam.

[ Szerkesztve ]

(#28869) kemcso válasza Tomorrowland (#28868) üzenetére


kemcso
Ármester

Jó lesz az a Sansa ;) Sztem nincs gond az ebayyal.

(#28870) capulet75 válasza Tulku (#28866) üzenetére


capulet75
addikt

Ez a régi Meizu mp3 kábele, azzal ment szvsz gondolom ez datacable.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#28871) malphitee válasza Tomorrowland (#28868) üzenetére


malphitee
senior tag

M3 fizikai gombos..

(#28872) PHM válasza capulet75 (#28870) üzenetére


PHM
addikt

Azért nem ártana másik kábellal, esetleg másik oprendszer
alatt is kipróbálni. Jómagam találkoztam például olyan lejátszóval,
ami XP-nél nem, de linux és W7 alatt gond nélkül csatlakozott.
Lehetséges persze az is, hogy hibás a lejátszó.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#28873) capulet75


capulet75
addikt

Áh, nem fogok ezzel küzdeni. Veszek bele egy micorsd kártyát oszt csókolom. A tippeket azért köszönöm. :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#28874) malphitee


malphitee
senior tag

Sziasztok . Lehetőségem nyílt kipróbálni egy Fiio m3 belépő szintű DAP-ot. A véleményemet elsősorban azért osztom meg ,hogy a leendő lejátszó vásárlók kapjanak egy kis betekintést a lejátszóról. Ha tudtam segíteni bármiben, akkor már megérte ide pötyögni pár mondatot.

Összeszerelés minősége :nagyon jó , egyben van, nem recseg ropog. kicsi, könnyű ,sportolásra alkalmas ,a zsebben szinte észrevehetetlen ,a gombjai jó nyomáspontúak, pirosan világít minden egyes gombnyomás kor.

Usb dac ként nem használható, 64 gigabájtos memóriakártyát lehet beletenni.

Kijelzője: fényes, nappali viszonyok között is jól látható, mérete megfelelő az adatok leolvasás ára.

Az mp3-om mellett lejátsza a 44khz 16bit flac zenéket zökkenőmentesen, memóriakártya beolvasása gyorsan történik, minden egyes zenehallgatás- kor kiválaszthatjuk hogy a belső memóriát vagy a memóriakártyán lévő zenéket szeretnék hallgatni. Van shuffle, mappa nézet, dal nézet, stílus álltali keresés.

Térjünk át a hangra:

Összehasonlításképpen egy rivális sansa clip plus lejátszóval tudom,a sansa clip plus egy jó minőségű telefon hangjával ér fel, addig az m3 ezt is túl tudja szárnyalni érezhetően ,hallhatóan. (Ez magába foglalja azt is, hogy hangja maga mögé utasítja a telefonok hangzását. Kivéve a hifi részlegre odafigyelő gyártók eggyes kêszülékei mint például az LG v10, Lenovo x3, meizu mx4, pro5 stb.. Clip+ al szemben Kiegyenlítettebb a hangzása ,vastagabb ,teltebb, dinamikusabb a mélyei,közepe részletezőbb, a terük nagyjából egyformák, ebben a kategóriában ez elfogadható. A hangja olykor okozott meglepetést, klasszikus zenénél flac formatum mellett , meghallottam ahogy odebb huznak egy széket. Melegebb hangot kepvisel a lejatszo, mint naturalisabb, x3 x5 társai.

Végszó :

Sok helyen olvastam hogy drágáljátok a lejátszót, de én azt gondolom, hogy a jobb hangminőséget, összeszerelési minőséget, nagyobb átláthatóbb kijelzőt ,megéri azt a plusz 10 ezer forintot. Arrol nem beszélve hogy 8gb belső memóriát tartalmaz. Nem beszélve arról hogy nem élünk olcsó országban.

Ennyi pénzért kategóriában a legjobb választás úgy gondolom. Fontos megemlítenem a láncot mivel minden lejátszó máshogy szól minden fülhallgatóval a teszt során egy Yamaha EPH-100 fülhallgatót használtam , melynek lineáris hangot lehet elképzelni. Érdekességképpen egy alsókategóriás tízezer forintos sony fejhallgatót is rákötöttem ,melynek ellenállása 32ohm, hatvanas maximális hangerő ből 40es hangerőn élvezhető modon tudta meghajtani . A doboz tartalma 3 darab kijelzővédő fólia, töltésre illetve adatátvitelre alkalmas usb kábel, illetve 1 hagyományos kialakítású fülhallgató minek minőségétől nem várhatunk sokat . Ez a lejátszó értelemszerűen megérdemli a drágább fülesek használatát.

Vége 😂

[ Szerkesztve ]

(#28875) HUNNIA1920 válasza malphitee (#28874) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én annyiban vitatkoznék veled, hogy a kijelzője szerintem napsütés esetén elég rosszul olvasható, bár ez nem a nap hibája, hanem az eleve ócska kijelzőnek.

A FLAC lejátszás jó benne, csak éppen nem lehet rá szabadon rámásolni akármit, mert ahogy írtad is, csak bizonyos FLAC zenékkel boldogul el. Ez azért problémás, mert így szelektálni kell, hogy melyiket másolom rá és melyiket nem. Magyarán egyszerűbb csak MP3-al használni. Ami meghaladja a 16 bit 44KHz-et, azt egyszerűen átlépi.

Semmi közöm nincs hozzá, hogy ki mivel használja, de azért egy 15eFt-os (itthon 27e) lejátszóhoz nem biztos hogy megéri egy 50 ezres fülest párosítani. Magyarán a kapott hang minősége sokban függ a fülestől is. Aki pl.: egy 10eFt alatti fülessel használja, lehet más (rosszabb) eredményt kap(na).

A többivel nagyjából egyetértek.

Ehhez biztos jobban értenek az itt fórumozók, hogy melyik éri meg jobban, a "gyengébb" lejátszó - "jobb" füles, vagy az "erősebb" lejátszó - "gyengébb" füles.

Bocs, ha belekontárkodtam. :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#28876) malphitee válasza HUNNIA1920 (#28875) üzenetére


malphitee
senior tag

Nalam minden 44/16 ment, afelett nem jatsza mar.
Keerdes melyik fw volt fennt neked.

En X5 hasznalok,M3 tesztelesre van nalam.

[ Szerkesztve ]

(#28884) Bodz


Bodz
nagyúr

(#28891) malphitee


malphitee
senior tag

DX90 van még valakinek innen?

(#28892) Nigér válasza malphitee (#28891) üzenetére


Nigér
őstag

Biztos van de szerintem nem lesz eladó ;]

(#28893) Tulku válasza Nigér (#28892) üzenetére


Tulku
veterán

Mondjuk mikor Krx 60-ért kínálta a DX90-ét akkor megremegtem, pedig nem volt késztetésem dap vásárlásra....meg amikor te kínáltad az X5-öt 40 környékén.... :)

(#28894) HUNNIA1920 válasza malphitee (#28876) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, 16/44-re gondoltam én is, azzal nem volt gond.

Legújabb, ha jól emlékszem 1.7-es volt rátéve.

Ma kipróbáltam a Lumia 950-est, hogy hogy szól, kicsit meglepődtem, mert annyira nem szól rosszul, mint amit vártam. A régebbi Lumia 525-ös viszont elég gyenge, azt kár erőltetni, max. ha tényleg nincs más.

Kipróbálnám a 950-est egy ilyen cuccal: [link]. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#28895) malphitee válasza HUNNIA1920 (#28894) üzenetére


malphitee
senior tag

Figyelj szerintem minden magasabb szinten levő zenehallgatónak flac zenék közül 90% ban 44khz hallgatnak. Aztan van koztuk nehany 96 meg magasabb.

Ha innen nezzuk teljesen elfogadhato ennyi penzert..

En kihallottam azert a kulonbseget rendesen, de az eph nak is jobban tetszett az vitathatatlan.

Nekem LG G3 van, eleg jo adottsagokkal mobilos kornyezetben, de pl m3 koroket ver ra minden tartomanyban. Ami a legkinosabb hogy hangero novelesevel parhuzamban no a magas mennyiseg es kis torzulas is jelen van mar. Erosito 0 magyaran. Pl egy fiio e12 vel kivancsi lennek mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#28896) malphitee válasza Tulku (#28893) üzenetére


malphitee
senior tag

Megéri igen, sajnos nem lehet eladni dragabban ezeket a dapokat. Itthon mennyi dx90 lehet még hasznalatban? Kulfoldon nagyon gyatra az eladok száma. Dx50 porog jobban.

(#28897) krisz242 válasza malphitee (#28896) üzenetére


krisz242
tag

Nem akarjuk eladni, mert szeretjük. Szerintem aki vett, az tudja, hogy abban az árban nem nagyon fog jobb hangot kapni, ezért otthon vagy útközben hallgatjuk mosolyogva, és eszünkbe sem jut megválni tőle.

(#28898) malphitee válasza krisz242 (#28897) üzenetére


malphitee
senior tag

Biztos jó hangú dap. Egyszer meg próbálom hallgatni valahol. Bar a sok mély lehet nem lenne szimpi.

(#28899) Nigér válasza Tulku (#28893) üzenetére


Nigér
őstag

Csak kifejezetten azért adtam el olyan árszinten mert azt akartam hogy elmenjen.
Különben még itthon figyelne megbecsülésben, de sajnos totálisan kihasználatlanul, és ezt nem akartam.

/Bitch meleg van, nem embernek való.... /

(#28900) krisz242 válasza malphitee (#28898) üzenetére


krisz242
tag

Hozzá illő fej/fülhallgatóval egyáltalán nics sok mélye. Meg ugye az sem mindegy melyik firmware van rajta, mert sajnos/szerencsére mindegyiknek más hangja van. Nekem még mindig a 2.1.5 van fönt, a többinek valami miatt (általában több mély, vágottabb magas) nem tetszett annyira a hangja... és milyen jó, hogy szóba került, mert most látom, hogy 3 napja jött ki a 2.5.1-es, holnap ki is próbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.