Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27852) stemplar07


stemplar07
őstag

Akit esetleg érdekel :-) LG-V10

Végre : DAC Fix for LG V10 és Működik !!! Minden zenelejátszónál bekapcsol a a 32Bites DAC !!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phascinate.lgv10.dacfix

,,...This app enables the use of your LG V10\'s high fidelity ESS DAC/AMP output mode for any app on your phone, not just the built-in music app. Use this app at your own risk! I'm not responsible for any damage done to your device! It is suggested that you only use this for music apps and YouTube, as games can be buggy. Expect extra battery drain!

NOTE: This app is ONLY intended to be used on the LG V10. Though it's possible that when the LG G5 comes out (or some other model) that this app may work on it too...,, :DD

(#27853) krx21


krx21
nagyúr

Beruháztam egy FiiO X7-re... Előtte volt nálam egy demó darab 3-4 napig. Annál megállapítottam, hogy egy kicsit talán jobban melegszik a készülék mint kellene... Nos, a vásárolt darab egy leheletnyit kevésbé melegszik. További jó hír, hogy a demó készüléknek kicsit soknak éreztem a magasait, ezt is visszavettek érezhetően. Bekapcsolás után a wifit bekapcsolva a rögtön jelezte, hogy új firmware található a neten. A netről hiba nélkül tud frissíteni, nem kell másolgatni, csomagolgatni sem... Apró szoftver hibákat még találok, de szarvas hiba már nincs benne... Megy a hallgatás, bejáratás... A csomagolás és a készülék igényes:2 fólia, 1 műanyag tok a dobozban. Eddig csak jót tudok mondani róla, nekem tetszik. Van egy fiio store jópár letölthető alkalmazással, azokat még nem néztem...

[ Szerkesztve ]

(#27854) bucsher válasza krx21 (#27853) üzenetére


bucsher
őstag

A demó készüléknek kicsit soknak érezted a magasait, ezért vettél egyet? ;]

In the pipe - five by five!

(#27855) krx21 válasza bucsher (#27854) üzenetére


krx21
nagyúr

Reménykedtem... És bejött... :))

(#27856) Tulku válasza bucsher (#27854) üzenetére


Tulku
veterán

19-re lapot húzott... :)

Jövő héten megpróbálom becserkészni...mit tud az új fiio...

(#27857) krx21 válasza Tulku (#27856) üzenetére


krx21
nagyúr

Pontosan... :DDD Mert maga a készülék nagyon szimpatikus volt...

(#27858) Bodz


Bodz
nagyúr

Ha már Fiio, akkor M3 próba volt már?
Bár én valamiért tartok tőle, hogy az itthoni áráért nem lesz nagy durranás.

(#27859) bozont


bozont
veterán

Na megjött a Pro 5 és be kell valljam, nem számítottam rá hogy ilyen jól szól. Bár még csak pár számot hallgattam meg, de igazából így elsőre tényleg hozza az X3ii szintjét. :Y Persze még tapasztalni kell, de nagyon ígéretes. Így elsőre mélyekben talán jobb is, a tere picit kisebb.

(#27860) bozont válasza bozont (#27859) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk itt sem működik minden lejátszóval a dac, legalább is nem lehet high gain-re állítani. Hangzásban nincs akkora különbség két lejátszó között, szóval gondolom ettől még az ESS-t használja. Viszont annál mivel megy a dolog, gond nélkül lehet váltogatni lo/hi gain között kis impedanciás füles mellett is.

Sajnos ehhez a dirac cucchoz nincs sok profil, az AN16-hoz sem, így nem tudom kipróbálni hogy jó dolog e vagy sem.

Az egyik tesztben mértek kimeneti erősséget a füles csatlakozón, 1.87v-ot. Bár nem tudom ez pontosan mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#27861) Tulku válasza bozont (#27860) üzenetére


Tulku
veterán

Ezt most nem értem...az mit jelent pontosan hogy nem működik minden lejátszóval a dac?

DAC az kell a digitális jel analóggá alakításához...akkor mi csinálja ezt...elnézést ha nem követtem az eseményeket....
..esetleg két dac van a játékosban?

Más...

Egy hónapja sincs hogy jóslataim között szerepelt elvárásként olyan telefonok kijövetele, amik egy alap jó dap minőségét hozzák...és úgy néz ki itt a második fecske...menni fog ez...lehet egy év múlva cserélem az LG G4-et egy normális hangú telefonra (V10 szint minimum), mert ez egy rettenet...ilyen sz..t még nem hallottam...egy mosott f.s az egész hangkép....

(#27862) bozont válasza Tulku (#27861) üzenetére


bozont
veterán

Rosszul fejeztem ki magam, a dac működik, de csak low gain-en. Hiába váltogatok a módok között nem történik semmi. Nem tudom mi az oka pontosan, de vagy itt, vagy a V10 topicban láttam linkelve hogy melyik lejátszók működnek rendesen. Bár a gyári sem rossz, én a Gonemad-et használtam eddig, de ezzel nem ehet állítgatni sajnos. Bár most inkább a lineout lenne fontos, fülessel bőven elég a low gain is.

(#27863) Tulku válasza bozont (#27862) üzenetére


Tulku
veterán

Valaki említette hogy akkor váltott át neki high-ra ha nagy impedanciás készüléket érzékelt...

(#27864) bozont válasza Tulku (#27863) üzenetére


bozont
veterán

Itt szerintem nem erről van szó, a gyári lejátszóval szabadon tudom állítani. De a másikkal a line out opció sem megy. Majd írok a Meizu supportnak hogy miért van ez, és javítsák a dolgot. Vagy valamiért a lejátszónak kellene támogatnia?

(#27865) stemplar07 válasza bozont (#27864) üzenetére


stemplar07
őstag

A MEIZU PRO 5 - nál legalább állítható manuálisan a Low-High gain , ennek örülni kell ( még ha egyenlőre csak a gyári lejátszóval is..) és nem kell trükközni ,50 ohm alatti fülesnél az impedancia adapterrel
:) :) mint a V10 esetében .

Érdekes , hogy a Meizu bár a DAC ua. (ES9018K2M) mint V10 , de a fejhallgató erősítő Texas Instruments OPA1612 , és nem SABRE9602 . Ahogy néztem , elég komoly erősítést tud ugynacsak alacsony torzítással ..

A V10-nél egy ügyes programozó felrakott a play-ra egy kis progit (DAC Fix for LG V10) , amivel már minden lejátszónál bekapcsolható a hifi , mód :( mert egyébként , valóban a gyári playeren kívül ,,csak,, 4-5 playerrel volt a 32bitDAC aktív ), hiába mutatta ,hogy HiFi ben van, semmi különbség nem volt hallható on/off állásban .
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phascinate.lgv10.dacfix#details-reviews

[ Szerkesztve ]

(#27866) kemcso


kemcso
Ármester

*** VII. (vagy VIII.?) Fülhallgatós találkozó (vagy megméretés?) ***
Időpont : 2015. december. 29, kedd 14:00-
Helyszín : Repülő Puli Kávézó
Ha jönnél, ezt kérlek töltsd ki: link

Bármi kérdésed van a találkozó topikjában felteheted: [link]

(#27867) stemplar07


stemplar07
őstag

:D alakul ......................
http://szifon.com/2015/12/21/hi-res-felbontas-az-apple-music-ban/#more-74398

Hi-Res felbontás az Apple Music-ban?

(( ha jól számolom, egy iPhone 6s+(128 gb +Lightning-csatlakozó és USB füles ..aaaaz annyi mint fél milla ..)

(#27868) Tulku válasza stemplar07 (#27867) üzenetére


Tulku
veterán

B...hatod a hi-res felbontást, ha nincs normális dac-amp és a körítés benne...

...de remélem a szifon is bekapcsolódik...és mindenki....egy év múlva válogatós leszek, és X5 szintjét akarom legalább hallani (esetleg jobbat) egy telefonban amibe beleszeretek....és ez így is lesz...tegyétek el ezt a posztot....

(#27869) stemplar07 válasza Tulku (#27868) üzenetére


stemplar07
őstag

:) pont ezt írtam pár-100 hozzászólással ezelőtt ,hamarosan turkálhatunk a ,,jóféle DAC-os,, telefonok között , egyébként , így lehet benne DAC, a lighting kit után (odáig kimegy a jel ) és USB-s fülesben van a DAC (ha jól értettem) .. nota bene ,, 600.000 ft, mire HighReZ lesz :D ebből az árból ,Astell & Kern AK380 -at lehet már kapni .. sokba kerül a trendiség :-)

(#27870) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Boldog karácsonyt mindenkinek!
Nem követtem igazán a piacot, érdeklődnék, hogy telefonok közül készült valami olyan, amiben jó DAC van?
Sony Z2, LG G3, Xiaomi Mi4 és hasonló 50-70k-s árkategóriában.

:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27871) Nigér


Nigér
őstag

Minden, mp3 játékost keresgélő és elégedetten hallgató fórumozónak békés, boldog Karácsonyt kívánok!

(#27872) krx21


krx21
nagyúr

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

(#27873) #16820480 válasza korpicschess (#27870) üzenetére


#16820480
törölt tag

Boldog Karácsonyt! :K

Olcsóbb kategóriában nem annyira. Talán a Meizu MX4 Pro még a legolcsóbb, de az sem 50-60 körüli. Elvileg a sima Sony Z3 (nem a + jelű) is jól szól, de azt nem ismerem.

(#27874) OPiiPO válasza korpicschess (#27870) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nincs olyan ebben az árban - LG V10 és Meizu MX4 Pro amiben elfogadható van, de egyik sem az 50-70 eFt kategória.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#27875) #16820480 válasza OPiiPO (#27874) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha már V10, akkor ott a Meizu Pro5 is, abban is ES9018k2m DAC van. Meg van pár Vivo telefon Cirrus chippel, de azokat nem próbáltam még.

(#27876) OPiiPO válasza #16820480 (#27875) üzenetére


OPiiPO
addikt

Igen, pontosan.
A Vivo X1/X5 mobilokról eddig még nem tudtam, megnézem őket.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#27877) korpicschess válasza #16820480 (#27873) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi a válaszokat. Samsung S (4-5) széria esetleg? Az talán Wolfson.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27878) #16820480 válasza korpicschess (#27877) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Wolfson nekem nem igazán jön be személy szerint. :N Egyébként az S szériánál nem tudom, de a Note-nál azt hiszem csak a koreai (Exynos változat) használ Wolfsont, a Qualcommnál a QC saját chipjét tették csak bele.

(#27879) korpicschess válasza #16820480 (#27878) üzenetére


korpicschess
veterán

Ühüm. :)
Még opció lehet LG G3, abban elvileg Cirrus Logic CS35L32 van. Arról esetleg?
Vagy egyáltalán nem érdekel az audió rész, ha OTG-n kezeli a Dragonfly-t akkor meg mindegy.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27880) #16820480 válasza korpicschess (#27879) üzenetére


#16820480
törölt tag

Android 5.x-től és USB OTG hardveres támogatással a telefon részéről működik a dolog, de azt nem tudom, hogy a Dragonfly konkrétan megy-e Androiddal.

Alternatív megoldás, hogy veszel egy olyan BT-s headsetet, aminek jó hangja van, és tudsz bele akármilyen fülest dugni.

(#27881) bucsher


bucsher
őstag

Boldog Karácsonyt!

In the pipe - five by five!

(#27882) Bodz


Bodz
nagyúr

Ihifi nélkül maradtam... Na akkor mit vegyek Pio DJE-1500-hoz olyan 35, max 40000 forintig? Most mondjátok, ha láttátok valami nagyon érdekeset! :)

(#27883) korpicschess válasza #16820480 (#27880) üzenetére


korpicschess
veterán

Ugy dontottem nagy hirtelen, hogy veszek egy G3-mat. GSMarena meresei szerint audio resze nagyon jo, kerdes ez mit jelent. Majd kiprobalom!:)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27884) #16820480 válasza Bodz (#27882) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én már nem merek semmit mondani, mert pont tegnap jöttem rá, hogy az új telefonom mellett az X3k is teljesen értelmetlen dolog :N

(#27885) bucsher válasza #16820480 (#27884) üzenetére


bucsher
őstag

Milyen típus? Ugye elhozod? :)

In the pipe - five by five!

(#27886) #16820480 válasza bucsher (#27885) üzenetére


#16820480
törölt tag

Motorola X Play, semmi extra (nincs külön reklámozott hifi meg mittomén milyen DAC benne), de szerintem jól szól. Viszem, nyilván, mivel ez a telefonom, te is gondolom hozol telefont :P

(#27887) bucsher válasza #16820480 (#27886) üzenetére


bucsher
őstag

Hozok, de kiöntöm forró ólommal a jack foglalatát, nehogy valaki meghallgassa :))

In the pipe - five by five!

(#27888) #16820480 válasza bucsher (#27887) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez jó ötlet, ugye nem ugrik tőle a garancia? :))

(#27889) Tulku válasza #16820480 (#27888) üzenetére


Tulku
veterán

Bucsher a gyors megoldások mestere...

Más...

Betűid alapján:

Akkor lehet hogy még a jövendölésem is igazzá válik egy éven belül...az alsó-közép szegmenset felváltja a mobil...dap szinten...a felső szegmens megmarad őrülteknek...

(#27890) #16820480 válasza Tulku (#27889) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vagy visszatérünk az örök fámához, hogy a Fiio mégsem olyan jó :P

Egyébként ez a fülesek minősége miatt is van, ezek azért nem olyan hihetetlen minőséget képviselő cuccok. Az mondjuk a másik, hogy a nagyon jó minőséget képviselő fülesekkel meg megint nem egy csoda az X3k, valahogy a két véglet közt érdemes hozzá választani valamit.

(#27891) kemcso válasza Tulku (#27889) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem meg arról van szó, hogy egy bizonyos szintű füles alatt nem igazán jön ki a forrás minősége. A GR07 ebből a szempontból jó referencia, azon már érezni, ha jó a forrás (és persze felette a 2-3-4-sok BA-k).
Én szkeptikus vagyok: egy szintig elég a telefon, afölött meg már X5-DX90... ami megéri igazán.

(#27892) Tulku válasza kemcso (#27891) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor kissé átfogalmazom, mert félreérthető volt a kategória besorolás...elnézést...

Tehát új áron 100 alatt (nevesítve mondjuk x3kés dx50) hamarost nem éri meg KÜLÖN költeni egy dap-ra...ha beleforgatjuk egy jobb hangú telefonba a fennmaradó összeget...

(#27893) kemcso válasza Tulku (#27892) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez így tökéletes megfogalmazás, ebben egyetértünk :R

Nekem a DX50 nem nyújtott akkora előrelépést már a htc one M7-hez képest annó, hogy pénzt adtam volna érte. Az AK100 volt az, ami igen.

[ Szerkesztve ]

(#27894) Bodz


Bodz
nagyúr

Nem fog változni semmi. Oké, megjelenik (megjelent) mondjuk 10-15 jó hangú telefon (ezek is jellemzoen dragabb darabok), de a másik 1000 tovabbra sem üti meg azt a szintet, amire ti vágytok. Már csak azert sem, mert az igazán jo hangzás egy szűk réteg igénye.

[ Szerkesztve ]

(#27895) Tulku válasza Bodz (#27894) üzenetére


Tulku
veterán

Nem is azt jövendölöm hogy mindegyik okostepsi egy év múlva burr-brown-nal szerelt lesz...elég az a 10-15...abból már lehet választani rendesen...

Illetve ha abból a szűk szegmensből is kimagaslik némelyik az majd ösztökéli a többit...így megy ez...

(#27896) kemcso válasza Tulku (#27895) üzenetére


kemcso
Ármester

Ösztökélheti, de ez a felső kategória lehet, az átlag, ahogy Bodz mondja marad a alsó-középfos hangú. A mennyiségi termelésnél 12Ft spórolás is rengeteg bevétel, hát még az a sok bele nem fektetett mérnöki munka. Szóval az átlag nem lesz jobb (majd talán akkor, ha nem a P3 lesz a szint, hanem a GR07)

(#27897) Bodz válasza Tulku (#27895) üzenetére


Bodz
nagyúr

Pedig az igazan nagy dobás az lenne, ha valamelyik gyártó az olcsobb, sokkal keresettebb arkategoriaban robbantana valamit (persze megfelelő marketinggel). Az mar igen...

(#27898) korpicschess válasza Bodz (#27897) üzenetére


korpicschess
veterán

Az a fura, hogy pl. Sony nem próbálja ezt egyáltalán kiaknázni, holott korábban ők nagyon zenére voltak kihegyezve.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27899) #16820480 válasza korpicschess (#27898) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem kisebb baja is nagyobb a Sonynak ennél :N Egyelőre azt kellene megoldaniuk, hogy vegyenek tőlük egyáltalán telefont az emberek.

(#27900) korpicschess válasza #16820480 (#27899) üzenetére


korpicschess
veterán

Hát igen... Mondjuk szvsz nem a telefonokkal van baj, azok szerintem elég jók, hanem a hozzájuk társított árral.

Más kérdés: aki használt DAC-ot telefonhoz, milyen OTG kábelt használ, honnan érdemes nézni? Majd kipróbálom persze ami nekem van, de ismerősömnek nem ment a Dragonfly, akadozott a zene olcsóbb kábellel egy G2-őn, míg Samsung OTG kábellel meg szuper.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.