Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) sanyi32 válasza biokox (#27494) üzenetére


sanyi32
tag

legalább az EL-8-l hallgattad meg? :)
ma sajnos nem tudtam elmenni, de holnap biztos kinézek.

[ Szerkesztve ]

(#27502) hatala válasza Tulku (#27487) üzenetére


hatala
tag

Köszi az infókat, megnézem az E17K-t is.
Jellemzően az ágyban, fejhallgatóval zenehallgatásra szánnám.
SACD-nél eredeti lemezeket, valamint kompatibilis dvd lejátszón lemezről, iso formátumba kiírva hallgatom az SCAD-t.

(#27503) hatala válasza fiio.hu (#27488) üzenetére


hatala
tag

Köszi a tanácsot, benéztem ezt az optikai be és kimenetet, ráadásul a laptopon is koax digit kimenet van, nem optikai. na megvárom a fekete pénteki akciókat és beruházok egy X3 2 gen-re.

[ Szerkesztve ]

(#27504) krx21


krx21
nagyúr

Na, az AV kiállításon meghallgattam a Fiio X7-et... Alapvetően tetszett kézbe fogva, az alsó része az erősítő teljesen cserélhető... Gondolom üzletpolitika, +50.000-ért megkapod hozzá a jobb erősítőt is, a régire persze nincs betétdíj... ;] A hangja tetszett, bár túl nagy volt a zaj körülötte és egyébként is hosszabb idő kell a teljes véleményre. Nekem ez az első fiio ami tetszik így mint készülék. De nincs még kész, a mappában indított számot nem tudta átugorni, csak ha a következőre böktem... Szóval jó cucc lehet ez eddig... Kíváncsi vagyok milyen erősítőt vagy erősítőket lehet hozzá majd kapni, remélem lesz erőben is különbség. A SRH1540-et kielégítően meghajtotta, de azért szerintem gyengébb mint a Dx90...(erősítésben)
Aztán meghallgattam a Sony NW-ZX2-öt! Nagy reményem volt. Nem volt sehova kirakva, úgy kellett elkérni egy elrakott bemutató darabot. Súlyos darab, minőségi nagyon! Aztán ért a csalódás, evvel a tömeggel nem tudta meghajtani rendesen az Shr1540-met. Mondom nézzük már meg nincs bekapcsolva valami limit, vagy low gain... De nincs, egyszerűen gyenge... Mondtam is a srácnak, hogy a zsebemben lévő alsó kategóriás Samsung ace3 telefon erőssebb. Meg is mutattam neki és egyetértett... Innentől kezdve nem is vizsgáltam tovább...
Aztán közben a sony lány ajánlotta a Sony hi-res sd kártyát, hogy ő vak teszten igazolta, hogy avval jobban szól... :D Aranyos volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27505) fiio.hu válasza Tulku (#27492) üzenetére


fiio.hu
csendes tag

6ig lesznek holnap is az extremeaudiosok a FiiO cuccokkal.

(#27506) fiio.hu válasza Nigér (#27499) üzenetére


fiio.hu
csendes tag

December közepe esélyes, de azért ez simán lehet január eleje is. Írok, ha elindul a fuvar.

(#27507) fiio.hu válasza Chuck Norris (#27491) üzenetére


fiio.hu
csendes tag

Január lehet reális, de még nem tudunk árat sem. Az artisjus matrica meg extra 4000 Ft lesz rá. :(

(#27508) krx21


krx21
nagyúr

(#27509) AGE-T válasza krx21 (#27504) üzenetére


AGE-T
senior tag

Van az a pénz, amiért mást is validált volna vakteszten :D

Holnap lesz kint valaki?

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27510) Chuck Norris válasza fiio.hu (#27507) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Hangzásilag ez az X1 alá van pozicionálva, vagy egész más termékvonal mint az X és ne is hasonlítgassuk?

[ Szerkesztve ]

(#27511) Chuck Norris válasza krx21 (#27504) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az A15, A25 nem volt véletlenül kiállítva? ha mégiscsak akkor megkérném, hogy hallgassa már meg egy sokat hallott ember is már.

(#27512) krx21 válasza Chuck Norris (#27511) üzenetére


krx21
nagyúr

A kisebbek szerintem mind kint voltak (105-ös szoba, ha jól emlékszem)

(#27513) krx21


krx21
nagyúr

Már csak ez van fent:
DX80![link]
Azért 1-2 technikai paraméter közlésében alulmarad a Dx90-el szemben, de majd a gyakorlat a lényeg...

[ Szerkesztve ]

(#27514) bozont


bozont
veterán

Tudom, hogy ne várjunk sokat egy telefontól, de azért kíváncsi vagyok mit fog produkálni, mikor megérkezik: [link]

(#27515) Tulku válasza biokox (#27494) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy látom fejesekkel hallgattátok...nyilván jó erős erőlködő van benne...

De más kondícióknak kell megfelelni egy füles esetén. Itt nem az erő a fő szempont ezért megy a w60-hoz a kis AK...

És persze nem tudom hallottál-e 240-et de ha nem akkor te se tedd...eddig ott éreztem azt ami máshol nem...hihetetlen teret és összességet pazar részletekkel...

Majd azért meghallgatom...és megtapasztalom...

(#27516) AGE-T


AGE-T
senior tag

Találkoztam ma két érdekességgel, sajnos csak az egsiket tudtam nyomkodni.

Lotoo PAW Gold - Hát...:D Nem kellett volna ezt sem meghallgatni. Nem túl nagy holmi, de igen vaskos, és nagyon nehéz. Mintha valami ipari készüléket fogna az ember a kezében, aminek az lenne a célja, hogy túléljen egy atomcsapást is. Igen masszív holmi kézben tartva. Ez az a cucc, amin szerintem egy autó is áthajthatna, majd bekapcsolnád és hallgatnád tovább a zenét. Magam részéről én nem tudnám elképzelni, hogy ezzel az utcán rohangálok, lehúzná rólam a nadrágot.
Massziv külső mögött a belbecs is hasonló kvalitásokkal bir. DX100 erősítője tudta kb. ezt. Elképesztő hangerőt produkált a T20I -vel. 60% fölé nem is tudtam csavarni. Hangtól pedig teljesen el voltam ájulva. DX100 erejét képzeljétek el, mondjuk az AK120 hangzásával. Le a kalappal előtte.
Menü elég fapadosnak tűnt, ezt nem nyomkodtam sokáig, de pár perc alatt azért rá lehetett jönni, mi micsoda. A nagy kör alakú rész az elején, szerencsére nem tekeredik, az egy négy irányú gomb.
Maximalistáknak ajánlom, árban is maximalista :D

Acoustic Research M2 - ez csak ki volt rakva, sajnos nyomkodni nem tudtam, csak külsejét sikerült megvizslatni. Anyaghasználat rendben van, szép munkának tűnt. Körbe fém, elől, hátul üveg, és szép nagy ez is. Rendszerben ez szólt fejegységként. Egész hallgatható holminak tűnt. Sajnos nem elég kicsi, hogy azt lehessen mondani rá, ez valóban egy hordozható cucc.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27517) Tulku válasza AGE-T (#27516) üzenetére


Tulku
veterán

Paw gold-ért fél vesét kérnek...kíváncsi lennék egy AK240-nel történő összehasonlítással...eléggé hype-olják...

(#27518) AGE-T válasza Tulku (#27517) üzenetére


AGE-T
senior tag

Erősítőben abszolút beverné az biztos. Ez a része igen komolynak tűnik. Én mondjuk elvből nem fizetnék érte 2000 USD-t.

Azt el is felejtettem írni, hogy valamiért akkorát pukkant az első szám lejátszása után, hogy majdnem eldőltem a sokktól. Próbáltam beletekergetni, hátha előjön megint, de másodjára nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27519) kemcso válasza AGE-T (#27518) üzenetére


kemcso
Ármester

Semmilyen hordozhatóért nem fizetnék annyit :DDD Igazából kinézetre egyik sem szép, de a 240 se ez...

(#27520) Nigér válasza AGE-T (#27518) üzenetére


Nigér
őstag

Hali, Sony NW-ZX2-őt nem fülelted meg?

(#27521) AGE-T válasza Nigér (#27520) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nem is találkoztam vele.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27522) Nigér válasza AGE-T (#27521) üzenetére


Nigér
őstag

Kolléga ugyanott hallgatta meg.
Csak kíváncsi lettem volna a véleményedre.

(#27523) AGE-T


AGE-T
senior tag

DAC-ként használható lenne, és 700 USD körül megvásárolható, lehet beruháznék egyre :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27524) AGE-T válasza Nigér (#27522) üzenetére


AGE-T
senior tag

SONY standon voltam, de ott nem láttam a "nagyágyút". Lehet pult alól kellett volna kérni, annyira égő ki sem rakták :D

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27525) Tulku válasza AGE-T (#27524) üzenetére


Tulku
veterán

ZX2-nek olyan kimeneti teljesítménye van hogy holnapig röhögnél rajta...van itt az aprón occsón 300-ééé...gondolkodom rajta veszek egyet a gyereknek :)

Paw meg hogy néz ki...nevetséges...akkor már inkább az a qp1r...vagymi....

Te a 240-nek van ám ereje is...bár nem hallottam ezt a paw-ot de engem sohasem érdekeltek a voltok...fülest hajtsa meg...fejesre ott az asztali...meg azok nem hordozhatók...

(#27526) AGE-T válasza Tulku (#27525) üzenetére


AGE-T
senior tag

DX100-tól te is lehasaltál azért. Nekem mondjuk azért fontos, mert szeretem a feszes mélyeket, és ahhoz kell a kraft. AK-ban az nincs. Bár a legnagyobb amit hallottam az a AK240-volt, lehet a angyobbik már hozza a powat :D Annyi pénzért egy autót vennék asszameg, őrület...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27527) Tulku válasza AGE-T (#27526) üzenetére


Tulku
veterán

DX100 szépen szólt...dinamikában az AK100 felett, erősítőben nincsenek egy osztályban de részletességben, térben nagyon ott van a kis AK...nem igen fogom egyhamar leváltani, még ha akarom sem...

X7-et meghallgatom majd, de nagy előre lépést nem várok tőle...bár ne legyen igazam...az a cserélhető erőlködő szekció nagyon jó ötletnek tűnik...te nem hallgattad?

(#27528) Nigér válasza AGE-T (#27524) üzenetére


Nigér
őstag

Az elég nagy baki ha ilyen gyenge lenne, a hozzávaló erőlködő (Pha-3) meg még külön 250k...

Hahó Sony Magyarország, kűggyetek a Mobilarénának tesztkészülékeket!!! ;]

(#27529) Tulku


Tulku
veterán

Sonx ZX2 power output 2x15 mW

Hát ehhez biza kell erőlködő...persze könnyen hajtható fülesekhez nem...
De nem erőltették meg magukat végfok fronton...

(#27530) Nigér válasza Tulku (#27529) üzenetére


Nigér
őstag

LINK

Mire lehet ez elég egy átlagos tojástartónyi armatúratartalmú füleshez?

[ Szerkesztve ]

(#27531) krx21 válasza AGE-T (#27526) üzenetére


krx21
nagyúr

X7-et meg sem hallgattad?

(#27532) AGE-T válasza krx21 (#27531) üzenetére


AGE-T
senior tag

De, meghallgattam. Csak meg is feledkeztem róla. Nem hagyott mély nyomot, ugyanaz a semmilyen hang mint az összes fiionál. És ez is nagy. Meg világit középen valami "gyönyörű" kék csík.., hát, tiszta Kína :D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27533) krx21 válasza AGE-T (#27532) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem egyáltalán nincs rossz hangja, sőt... Mit értesz "semmilyen " hangon, hogy nem színezett? Neked mi volt veleva baj?

[ Szerkesztve ]

(#27534) Tulku válasza krx21 (#27533) üzenetére


Tulku
veterán

Így első blikkre meghallgatás nélkül....

Bizonyára valamivel szűkebb de magasabb tér...ráadásul ugyan az a dac chip...biztosan neutrálisabb, egyenletesebb hangkép....kevesebb színnel...és akkor még a választható erősítőket nem is hozom szóba (dehogy nem)....

Én személy szerint jobban örültem volna ha maradnak a 1792-nél egy részletesebb erősítéssel, de meglátjuk....annyi bizonyos így olvasgatások után, hogy alapvetően két tábor van; fiio hangzást kedvelők és az ibasso-sok....ezek szinte soha nem egyeznek...dx90 és x5 hangkaraktere ég és föld, lehet pro és kontra nem szeretni, vagy egekig magasztalni (mindkettőre van jó néhány példa)...lehet te fiio-snak születtél de dx90-ed lett anno... :)

Ha tetszett az x7 szerintem ne habozz....UI bug-okat szinte biztos hamarosan javítják, a választható erősítés pedig szerintem nagyon jó döntés volt...

(#27535) kemcso válasza Tulku (#27534) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez így tökéletes spekuláció :DD

Szerintem készülékek vannak, amik még ha egy általános fejlesztési koncepció szerint is készülnek mindnek egyedi a hangja.
A Fiio közül is van, ami jó (X3k, X5) van ami hallgathatatlan nekem (X1, X3). A két jónak hidegebb hangja van.
Az iBassonál a DX50 nekem olyan semmilyen, a DX90 jó, melegebb hangú cucc. A DX100 eddig mindent visz hangban (az erősítés miatt is), csak hát... :)

(#27536) Tulku válasza kemcso (#27535) üzenetére


Tulku
veterán

Igen spekuláció...és nem is biztos hogy tökéletes :D

De látod két ember...két egymásnak ellentmondó vélemény...

Áááá megvan: Biokox jelentkezz!!!

Milyen az X7 hangja a DX100-hot képest? Gyors, részletes jellemzést kérünk!

(#27537) kemcso válasza Tulku (#27536) üzenetére


kemcso
Ármester

Pont ezért írtam, hogy spekuláció, ráadásul mindkettő DX90 (volt) tulaj ;)

(#27538) AGE-T


AGE-T
senior tag

Nekem X5 hangja volt ennek is, túl neutrólis, el lettem kényeztetve a DX100-90-el. 100 után az AK-t is kevésnek éreztem, ezért is váltam meg tőle.
DX90-től meg azért váltam meg, mert kellett a funkcionalitás, gyorsaság, kényelem, spotify. Amit egy telefon tud csak megadni. Szépek, jók ezek a cuccok, de nagyok, gyorsan merülnek, bugosak, és leginkább még egy helyet foglalnak valamelyik zsebemben, ami már nem kell...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27539) Tulku válasza kemcso (#27537) üzenetére


Tulku
veterán

Na megkérdeztem telefonon Biokox-ot...neki HDP R10-e van....

Neki jobban tetszik az X7 mint a HDP....azt mondta jobb hangja van (K551-el és Audeeze EL8-al tán...)

Ez már jelenthet valamit...de meg kell hallgatnom...mit mutat a w60-nal...a lényeg a saját tapasztalat..és a szinergia :)

AGE-T: Hát igen...a helyszűke...ezért (is) nem adom fel az AK100-at...néha keresnem kell a zsebeimben :)
x7 nem kicsi...nagyobb mint az x5...de te is láttad...a szifon is hogy néz ki az oppo erőlködővel...mint egy piaci nagymama pénztárcája....nem igazán kompakt, mobil...vagy megelégszel a telefon hanggal...

LG V10-et dicsérik hangra, de Európába nem hozzák (minek is...)....

[ Szerkesztve ]

(#27540) kemcso válasza Tulku (#27539) üzenetére


kemcso
Ármester

Meg kell hallgatni nekem is :) Bár okot nem fogok találni arra, hogy ~700 eurós izére cseréljem az X5-öt...

(#27541) bozont válasza Tulku (#27539) üzenetére


bozont
veterán

Jön EU-ba is a V10, csak kicsit késve. Szerintem január körül már biztos kapható lesz.

(#27542) Tulku válasza bozont (#27541) üzenetére


Tulku
veterán

Hangjára kiváncsi vagyok...ha megfelel cserélem a G4-et az biztos...

Nem off topik mert kivételesen egy dap szintű telefon hangról beszélünk...de hiszem ha látom...olvasottaknak már nem hiszek...

Sheratan igazán meghallgathatná vmi Shanghai-i MM-ben... :)

[ Szerkesztve ]

(#27543) bucsher válasza kemcso (#27535) üzenetére


bucsher
őstag

Az eszed tokja semmilyen (meg az AK100), nem a DX50! ;]

In the pipe - five by five!

(#27544) AGE-T válasza Tulku (#27539) üzenetére


AGE-T
senior tag

Per pill is telefonról hallgatok zenét, és boldogság van :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27545) Chuck Norris válasza bozont (#27541) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az árukereső oldal szerint lehet is már kapni.

(#27546) bucsher válasza AGE-T (#27544) üzenetére


bucsher
őstag

Milyen típusú telefon okoz boldogságot?

In the pipe - five by five!

(#27547) kemcso válasza bucsher (#27543) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem semmilyen :P
A boldogság meg viszonylagos: hangfalai vannak otthon, így a hordozható rendszer csak utazáshoz :D

(#27548) AGE-T válasza kemcso (#27547) üzenetére


AGE-T
senior tag

harapottalma 6 plus, egész korrekt hangja van, erősítőben legtöbb csúcs droidot agyoncsapja.

Igen hangfalak és egy jó dac elég komoly élménybeli különbség egy hordozhatóhoz képest. Utazgatni ez a cucc elég. Melóhelyen is teljesít, most hirtelen nem érzem, hogy el kellene vernem 100-150-et, hogy itt is "csúcs" hangot kapjak. Kb. ennyibe lenne használt alkatrészekből az a cucc, amire már bólintok.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27549) funkmester


funkmester
aktív tag

jobb telefonok outja es es az atlagos mostani laptopok outjai kozt mekkora a kulonbseg es kinek a javara??

htc desire 500 -at hasonlitottam notebookommal, es a notebook nyert magasan, sokkal tisztabb hang, mély kevesbe kiemelve

[ Szerkesztve ]

(#27550) kemcso válasza funkmester (#27549) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez egy értelmezhetetlen kérdés: a laptopok között akkora a szórás, hogy ezt így nem lehet megválaszolni (és ugyanez igaz a telefonokra is kb...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.