Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Tulku válasza Hack3er (#28299) üzenetére


Tulku
veterán

Mire? Mivel?
Mi a cél?

(#28302) bucsher válasza Tulku (#28301) üzenetére


bucsher
őstag

Verébre. Ágyúval. :DD

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#28303) Tulku válasza bucsher (#28302) üzenetére


Tulku
veterán

Nem viccből kérdeztem...csak két más hang karaterű játékos, ráadásul az egyik már tudtommal nem kapható újonnan, tehát ha használt is szóba jön akkor igen nagy az előnye egy 90 ezres használt cuccnak egy 200 ezres újjal szemben...

AK100 egy precíz, széles terű, szerintem klasszikusra, jazzre igen ajánlható játékos, ellenben az erősítője kizárólag fülesekre elég (andzsira nem..de ez itt nem lehet kizáró ok), persze a JR erőlködője sem rettenet, de legalább erősebb.
Kezelésben, gyorsaságban, funkciókban a JR agyonveri az AK100-at, de nekem személy szerint az AK100 hangja jobban tetszik...viszont a JR hangja hallhatóan populárisabb...

(#28304) kemcso


kemcso
Ármester

Változott a hirdetéssel kapcsolatos hivatalos álláspont:

"Hozzászólásban hirdetni, saját hirdetést linkelni (a Hardverapróról, vagy máshonnan) tilos.

Megjegyzés:
Ha később derül ki, hogy a hirdetés köthető hozzá, akkor a szankció csak késni fog, de nem elmaradni."

Vagyis más hirdetése linkelhető bárhonnan, ha nem fűződik érdeked hozzá (ajánlás valakinek pl)

(#28305) M@rdel


M@rdel
őstag

Ha valaki Xduoo X2-ben gondolkodik, most akciós az aliexpressen.
Egész pontosan 9194 jó magyar Forint.

(#28306) OPiiPO válasza M@rdel (#28305) üzenetére


OPiiPO
addikt

már egészen korrekt ár . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#28307) Ciccuka válasza M@rdel (#28305) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egyre lecsaptam köszi! :R
Pedig X3-ról álmodtam.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28308) Hack3er válasza Tulku (#28303) üzenetére


Hack3er
őstag

Erre lettem volna kíváncsi, köszi! :R
Ha ki lenne iktatva az a 22 ohm-os ellenállás 1-2 ohm-osra, akkor gondolom jobban kellene bírnia a fejeseket is nem?

(#28309) bucsher válasza Hack3er (#28308) üzenetére


bucsher
őstag

Azt nem tudom, de az akksi biztos hamarabb elpukkanna :U

In the pipe - five by five!

(#28310) Hack3er válasza bucsher (#28309) üzenetére


Hack3er
őstag

A Mezzo Soprano és a Red Wine audio is csinál ilyen alakítást jó pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#28311) Tulku válasza Hack3er (#28308) üzenetére


Tulku
veterán

Nem...gyenge az erősítője...füleshez való...de ott csodát csinál...én meghallgattam azak100 II-t, azX7-et a Plenue1-et aztán maradtam azak100-nál...na jó megtoldottam egy mobil erőlködővel...

Fejeshez ez már rendben van...de mondjuk nem egy planárhoz vagy 600 ohmoshoz...illetve az asztali készülékek izmosabbak, egyenletesebb hangkép érhető el velük...

(#28312) Hack3er válasza Tulku (#28311) üzenetére


Hack3er
őstag

Értem, optikai bemeneten keresztűl lehet dac-ját használni pc-vel? Mondjuk egy usb to optical konverterrel és egy optikai kábellel összekötve és úgy rá a fülhallgatót?

(#28313) kemcso válasza Hack3er (#28312) üzenetére


kemcso
Ármester

Az AK100 megy usb-dac-ként, minek oda az optikai?

(#28314) krx21 válasza kemcso (#28313) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát igen, optikával már nem az AK100 hangját hallaná...

(#28315) Hack3er válasza kemcso (#28313) üzenetére


Hack3er
őstag

Hát csak gondoltam hogy úgy nem lenne az 300ms késés, jó-jó tudom hogy filmnél állítható, zenében nem zavaró, de monjuk játékokban zavaró lehet.

Ide a rozsdás bökőt, ha hülyeséget beszélek :)

(#28314) krx21 Nem úgyanazon a dac egységen menne a hang?

[ Szerkesztve ]

(#28316) krx21 válasza Hack3er (#28315) üzenetére


krx21
nagyúr

Optikán nem, persze... Ha az AK100 hangját optikán tovább küldöd, akkor az AK dac nem is dolgozik...
Bocs, most nézem pc-vel kötöd össze, azt hittem külső erősítővel...

[ Szerkesztve ]

(#28317) muszurkefal válasza krx21 (#28316) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Hali!
Látom témánál vagyunk, Audio-technica ATH-MSR7-hez keresek DAP-ot, méghozzá egy Astell&Kernre gondoltam. Először ránéztem a 120 II-re, aztán az árára...
Úgyhogy AK JR maradt az egyik, (jelenleg egyetlen) versenyző.
Szívesen venném hozzáértők véleményét, hogy ennél jobbat találhatok-e árkategóriájában, illetve mennyire illik össze a fent említett fejessel. Remélem próbálta már valaki! :C

(#28318) #16820480 válasza Hack3er (#28315) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ilyesmivel túlbonyolítod már a jelutat :N Ha jól emlékszem, akkor a Fiio lejátszóknak nincs ilyen késése, esetleg nézhetnél egy X5-öt, vag X5 II-t, azoknak sem rossz a hangja.

(#28319) krx21 válasza muszurkefal (#28317) üzenetére


krx21
nagyúr

Bizonyára az AK JR egy jó lejátszó én rövid ideig hallottam. Minden lejátszó és fejes egy egyedi lánc, egyedi karakter. Tehát vásárlás előtt mindenképpen hallgasd meg a fejeseddel, sőt több lejátszót is... Vajon passzolnak e egymáshoz, tetszik e neked... Az AK JR megjegyzem azért nem a legerősebb fejeshez...
Az AK 100II, Fiio X5, X7+am2, Ibasso 50, 90, 80 erőssebb...
Amúgy ebben az árkategóriában én vetnék egy pillantást, a Fiio X7-re is...

[ Szerkesztve ]

(#28320) Tulku válasza krx21 (#28319) üzenetére


Tulku
veterán

Megerősítve ezt...ebben az árkategóriában (200 környéke) az X7 szerintem egyértelműen jobb választás lehet hangban...

De azt is megerősítem; mindenképp meg kell ezeket hallgatni...én speciel nem 1x hallgattam meg bizonyos játékosokat mire kialakult a véleményem róluk....

(#28321) muszurkefal válasza krx21 (#28319) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Szimpatikus ez az X7. Visszaolvastam, amiket írtatok róla korábban.
Az am2 modult külön kell megvenni hozzá, vagy lehet konkrétan azzal rendelni vajon? :)

Illetve tudtok helyet, ahol ki lehet próbálgatni ezeket a készülékeket?
Megnéztem néhány webshopot, de nem találtam kiírva, hogy "boltunkban kipróbálható".

Köszönöm a gyors segítséget! :DD

(#28322) krx21 válasza muszurkefal (#28321) üzenetére


krx21
nagyúr

Az AM2 modul, egyenlőre csak külön rendelhető...
Az oldalról: [link]
A termék kipróbálható:
iJoe Apple Kereskedés
AV-Land (Kecskemét)

[ Szerkesztve ]

(#28323) muszurkefal válasza krx21 (#28322) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Nagyon jó, köszönöm!

(#28324) schawo válasza Hack3er (#28308) üzenetére


schawo
titán

Nem véletlenül van benne a 22 ohmos ellenállás, nem random generátor dobta ki az értéket. Nélküle a puffer begerjed megahertzes tartományban. Nem hallatszik, csak szívja az akkut a fölösleges terhelés, melegszik a chip, és csökken az élettartam. Persze ez a moddereket nem érdekli.

Egyébként pedig a nagyobb impedanciás fejhallgatónak pont mindegy, milyen az erősítő kimenője, az csak kis impedancia esetén lényeges.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28325) Tulku válasza schawo (#28324) üzenetére


Tulku
veterán

Igen...pont ezt tapasztaltam én is...25 ohm körüli Westone-t egyáltalán nem zavarja, 17 ohmos Angie-t már némiképp...kiküszöböltem egy erőlködő közbeiktatásával, ráadásul nagyot dobott a dinamikán, téren...mindenen...

(#28326) bucsher válasza Tulku (#28325) üzenetére


bucsher
őstag

Pontosan milyen erősítőről is van szó? :)

In the pipe - five by five!

(#28327) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Melóba keresek valami zenelejátszót, mivel a telefon a kamera miatt nem engedélyezett. Annyit kéne tudnia, hogy a bluetooth fejhallgatómmal tudjak zenét hallgatni (3.0), ne őszüljek bele a lapozásba (jópár éve egy mp4 lejátszóm ezzel kergetett az őrületbe, megnyomtam a következő szám gombot és 1mp volt mire váltott) és tudjak lapozgatni mappákban, szóval ne sima 2-3 soros mp3 lejátszó legyen. Nem kell hiperszuper erősítő stb, csak ezeket tudja, olyan 20-25 ezerig, magyar boltból.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#28328) Tulku válasza bucsher (#28326) üzenetére


Tulku
veterán

Lars&Ivan hordozható csöves erősítő.

THA8X névre hallgat, ez csak korlátozott számban gyártott volt (Muse02 vel szerelt) de a sima (nem X végtagú) modelleket lehet kapni. Én kifejezetten jó véleménnyel vagyok róla....

(#28329) #16820480 válasza SidCorky (#28327) üzenetére


#16820480
törölt tag

20-25-ig otthonról úgy igazából normális lejátszót sem tudok, nem hogy Bluetooth támogatásút. Szerintem azt lehetne esetleg, hogy szerzel egy régi telefont használtan, és ha van is rajta kamera, akkor kiütöd, lefested, leragasztod, kiöntöd ólommal, stb.

(#28330) SidCorky válasza #16820480 (#28329) üzenetére


SidCorky
senior tag

Mi a legolcsóbb ami jó is?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#28331) bucsher válasza SidCorky (#28330) üzenetére


bucsher
őstag

Telefon. Alapvetően az mp3 lejátszókat nem bluetooth forrásnak gyártják.

In the pipe - five by five!

(#28332) SidCorky válasza bucsher (#28331) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nem az okostelefon topicban vagyok...tényleg nincs bluetoothos mp3/4 lejátszó? Nem csak az a réteg létezik aki flacot hallgat többszázezres fejhallgatóval

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#28333) K1LLMy53Lf válasza SidCorky (#28332) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Ruizu x06, amiről én tudok. Hangra elméletileg jobb 1-2fokkal, mint egy olcsóbb telefon.
Azért csak elméletileg, mert ez állítólag egy Ruizu x02 BT-vel kiegészítve. Én az x02-őt hallottam, ez alapján mondom. A BT egység képességéről nem tudok nyilatkozni, viszont ha rákeresel erre a típusra itt topikban, emlékeim szerint írt olyan kolléga, aki vett ilyet, nála érdeklődhetsz ezzel kapcsolatban.
Mindenesetre azt mondom, hogy akár látatlanba is meg lehet próbálni, mert nem az az összeg, ami földhöz vág (~$20)

Gearbest ($18)

Menükezelése "kínai", ez az, ami idegesítő lehet benne, illetve, ahogy ez ebben a kategóriában lenni szokott: időrendben rendezni a kártyára másolt anyagokat (de ezt egy egyszerű progivel meg lehet oldani pár kattintással... de ne kérdezd a nevét, mert nem emlékszem már rá :) )

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28334) #16820480 válasza SidCorky (#28332) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az ilyen 20 ezres kategóriát lényegében kiszorították a telefonok, úgy általában alig éri meg gyártani ilyesmit.

(#28335) Tulku válasza K1LLMy53Lf (#28333) üzenetére


Tulku
veterán

Kolléga azzal kezdte, hogy:

- nem szeretne megőrülni a kezeléstől
- olcsó legyen és BT-os
- ne telefon legyen

Az általad ajánlott az első feltételnek nem biztos hogy megfelelne, én osztom Sheratan logikáját (forró ólmot a kamerának) bár megjegyzem hogy jó BT szegmenssel rendelkező telefon azért nem 20-30 ezer, de biztosan ki lehet fogni használtan (nem vagyok járatos benne)

Az biztos, hogy DAP-ok amik BT-osak és olcsók, ráadásul jól kezelhetők viszonylag kis számban készülnek...

(#28336) K1LLMy53Lf válasza Tulku (#28335) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

2/3-nak megfelel: olcsó és nem telefon. Illetve mondhatni a 3.nak is, mert a kínai kezelés csak abban nyilvánul meg, hogy a "fő" képernyőn az irányok "normálisan" működik, eggyel beljebb pedig a balra/jobban átvált le/fel irányba.... (nincs nálam, régen próbálgattam, de valami ilyesmi van vele)
mappakezelése okés, 3szintig biztos bírja, kijelzője teljesen olvasható, számok között gyorsan lehet lépkedni/"görgetni", átlátható... szóval azzal a "résszel", ami az őrületbe kergetné a kollégát, nincs probléma (szerintem :B)
De, mint írtam is: van itt ph-n 1-2embernek, náluk lehet érdeklődni, hogy mit tud a BT része (illetve természetesen a kezelhetőségről stb), de árban meg nem egy összeg, még a megadott kerethez képest sem.

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28337) Chuck Norris válasza SidCorky (#28327) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia, igaz jóval drágább de egy Sony-A15-öt most próbáltam ki egy régi motorola bluetooth-al, tud mindent; halkítani hangosítani számot váltani.

(#28338) fericske válasza SidCorky (#28332) üzenetére


fericske
addikt

Nézz utána használt Samsung mp3 lejátszóknak. Azok közül több is tudta/tudja a bluetooth-t és hangra is egész jók (az akkor aktuális ipod-oknál jobban). Nekem egy T10-es volt, talán ez volt a legolcsóbb kékfogas samuk közül. Baráti a kezelése. Könyvtár-album-műfaj-előadó szerinti rendezések. Memóriából nem sokat pakoltak bele, de mp3-hoz elégséges.

(#28339) bucsher válasza SidCorky (#28332) üzenetére


bucsher
őstag

A DAP lényege a DAC meg az erősítő. Téged ezek nem érdekelnek, csak a BT. Tényleg nehéz ügy. Biztos létezik ilyen, de nem nagyon ismerjük. Meg a mai telefonok mellé szinte biztos hogy nem éri meg ilyesmit gyártani.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#28340) kemcso válasza fericske (#28338) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem ha két készülék ugyanazt a BT szabványt használja akkor hangban nincs közük különbség. Digitális csatorna, a DAC részt a fül/fejhallgató intézi.

(#28332) CyborGabe pont az nem érdekel egy DAP-ból, ami a többséget: a jó hang. BT-n digitálisan megy át a hangkeltőbe, így a forrás szinte mind1 (szabványok miatt nem, na meg az adó minősége miatt sem). Párat ajánlottak a kollégák, de ezeknél is csak másodlagos a BT, lehet sheratan telefonos javaslata lenne a legjobb, mind kezelhetőség mind választék terén.

(#28341) fericske válasza kemcso (#28340) üzenetére


fericske
addikt

No igen, konfúzióne....Nem a BT-s hangzásra gondoltam, hanem a kábelesre. Vezetéknélküli hangoskodás eddig még nem játszott nálam, és beláthatatlan ideig nem is fog.

(#28342) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Habár sokakat nem érint, de azért megosztom: végre megszületett a Rockbox első, "hivatalos" beta-ja Xduoo X3-ra: [link] :C
(és szerencsére dual-boot-os szóval így bátrabban ki merem majd próbálni:B)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28343) Tulku válasza fericske (#28341) üzenetére


Tulku
veterán

"Vezetéknélküli hangoskodás eddig még nem játszott nálam, és beláthatatlan ideig nem is fog."

Ahogy figyelem a trendet,(illetve magam)...én azt érzem, igenis van létjogosultsága a vezetékmentességnek.
Én itt nem elsősorban a vezetéktől függetlenedésre gondolok (bár ugye ez az alap ilyenkor) hanem az univerzalizmusra (konfuzione...konfúciusz...konfúcionalizmus).

Amennyiben útközben ki tudod küszöbölni a berendezések sokaságát, kiváltod egyetlen készülékkel a szendvics szerű RIG-eket, sokat nyersze természetesen, de a telefon egyben kommunikációs eszköz, ami mindenkinél jelen van...sajnos számomra az utcai zenehallgatás elképzelhetetlen telefonhívás (és az ezzel járó mérhetetlen procedúra...füles ki, rig megállít, telefon fel...) nélkül, amit a BT telefonon gyönyörűen szabályoz.

Hangminőség
A fejes gyártók felmérték a lehetőségeket, előnyben vannak mert fejesben elfér a megfelelő minőségű DAC-AMP páros és akksi, ezért az általam hallott 2 csúcs BT fejes hangja igen elfogadható kategória.
Igen, drága...és sajnos füles méretben ez egyelőre nehéz dió...hogy mit hoz a holnap, nem tudhatjuk, de előrukkolhat valamelyik gyártó olyan megoldással ami elindíthat itt is egy minőségi ugrást...meglátjuk...

(#28344) #16820480 válasza Tulku (#28343) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként egy nagy bajom szokott lenni a BT-vel, mégpedig az, hogy (legalábbis az SBH20-on) alig néhány lépésben lehet állítani a hangerőt, így általában a megsüketülök, és a nem nyomja el a külvilág zaját közt lehet választani. Nem tudom, hogy ez más eszközönél is így van-e.

(#28345) schawo válasza Tulku (#28343) üzenetére


schawo
titán

Léteznek olyan telefonok, amik abszolút alkalmasak zenehallgatásra. Én inkább ezt az irányt preferálom. Az sokkal kisebb kompromisszum.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28346) Ciccuka válasza K1LLMy53Lf (#28342) üzenetére


Ciccuka
veterán

Xduoo X2-re biztosan nem lesz :F Egyébként ez a másik hagyományos RockBox oldaltól miben különbözik, netán másik team?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28347) K1LLMy53Lf válasza Ciccuka (#28346) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

X2-ben kevés hozzá a memória, nem lehetséges rá.
A linkelt oldalt a fejlesztő linkelte head-fi-n (XVortex), gondolom saját maga által létrehozott oldal, az általad linkelt pedig a "hivatalos" rockbox-os oldal.
Am ha jól sejtem, akkor elég erősen a Sansa portot dolgozta át az x3-ra, legalábbis abból, hogy a Sansa-hoz különböző témákat 1:1ben lehet használni x3-ra is
szerintem várok pár napot, hogy mi a head-fi fórum véleménye róla (most nagyon pörög a topik ;] ), aztán feldobom én is

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28348) Ciccuka válasza K1LLMy53Lf (#28347) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hangminőség ezzel tovább javulhat? A felrakás menetét leírhatnád, ha lesz rá kedved.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28349) K1LLMy53Lf válasza Ciccuka (#28348) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Hát erre max akkor tudok válaszolni, ha felraktam. Általánosságban a többi, nálam jóval tapasztaltabb kolléga tud esetleg nyilatkozni (Sansa alap vs Rockbox viszonylat milyen pl) és esetleg abból lehet következtetni. Az általam korábban említett sebességgond (1mp alatt ~0,997mp-nyi zenét játszik le) a Rockbox esetén javítva lett, ez biztos :)

Amúgy az installáció: [link] (csak beleolvastam, mert elég hosszan/részletesen van leírva)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28350) Bodz


Bodz
nagyúr

Nem tudom ki emlékszik még rá, de rendeltem egy Hifiman HM-700 - RE400 pakkot az IHIFI 770 helyett. Gondoltam utóbbit majd jól eladom ugye. Nem így lett, 4 nap használat után kipurcant a bal oldala. Jó hangja van egyébként, azt hiszem többen is hallottátok már.
A lejátszó picit csalódás a DJE-1500 fülesemmel, ennél azért egy harapósabb hangú cucc jobban illene hozzá, aminek nem ilyen szégyenlősek a magasai. Amúgy egész kiegyensúlyozott, főleg a közép tartományra fókuszáló hang, jól eltalált, precíz mélyekkel, amik egy kicsit "üresek", valahogy nem az igaziak nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.