Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) #16820480 válasza AGE-T (#27640) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, de te mondjuk szifont használsz, az tényleg elmegy 2-3 évet, bár már a 3 éves készülék viszonylag elavult, nem nagyon kap funkciókat, csak foltozgatják a szoftverét kicsit. Droid fronton viszont az 1 éves modellek alig akarják általában megkapni a frissebb rendszert, még ha a hardver nem is lenne olyan rossz alatta. Ezen sajna nem nagyon lehet jelenleg változtatni. Amúgy én is kb évente váltok, valahogy mindig úgy alakul, hogy nagyjából ennyi időnként szükségem lesz egy újra. Bár most elvileg 1-2 hónapon belül jöhet majd másik, ha kiadják addig :K

(#27652) ragingspears


ragingspears
tag

Sziasztok,

Van egy Sony NWZ-A818 lejátszóm (8 GB-os), előtte ugyanebből a típusból a 4 GB-os verziót használtam, a kettőt együtt már kb. 10 éve.
Típushiba ezeknél a készülékeknél, hogy egy idő után rengeteg gyári resetelés után is csak fényévente ismeri fel a számítógép a lejátszót, és akkor is hamar megszakad a kapcsolat a két eszköz között? Emiatt egy ideje már egyáltalán nem tudom kezelni a lejátszón lévő zenéket, törölgetni, újakat másolni rá, stb. Plusz az aksi is már csak néhány óra lejátszást tud teljes feltöltést követően.
Érdemes, vagy lehet-e ezt egyáltalán javítani?

Nem vagyok túl bizakodó :D, szóval köszi, ha segítenétek új lejátszó választásában.
Ami legyen benne: legalább 8 GB hely, de az igazi egy bővíthető memóriájú készülék lenne. Hangzásban és max. hangerőben (!) legalább olyan szint, mint a fent említett Sony Walkman.
Lossless támogatás (WAV/FLAC elég) nem ártana. Videólejátszás, rádió, képnézegetés, stb. extra egyáltalán nem kell. Külföldről rendelés is OK lehet. 20-30-40ezer Ft-os árkategóriában gondolkodom.

Köszi! :)

(#27653) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Kicsit OFF a téma, de nem találtam jobb topikot. Valami olyan eszközt keresnék, ami optimális lenne hangoskönyvek lejátszására és rendelkezik beépített hangszóróval (fül/fejhallgató nem jöhet sajnos szóba). Jó lenne, ha könnyen mozgatható, "hordozható" lenne. Telefonra gondoltam már, de félek, hogy a célközönség számára túl bonyolult lenne a kezelése és kicsit ágyúval verébre megoldás lenne (ráadásul az üzemidő sem túl acélos). Szerintetek miben lenne érdemes gondolkozni?

(#27654) krx21 válasza BigBlackDog (#27653) üzenetére


krx21
nagyúr

Kütyüt nem tudok, de ezt találtam.
[link]
IOS -re és android ra is van sok ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#27655) pulutodurumo válasza BigBlackDog (#27653) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Valami hasonlóra gondoltál? Ez a legalja, tuti van kártyaolvasós is ami ki is néz valahogy.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#27656) BigBlackDog válasza pulutodurumo (#27655) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, csak valami minőségibb, kipróbált típusban reménykedtem. Lényeg, hogy ne kelljen az MP3-akat kipörkölni CD-re.

(#27657) krisztianAMG válasza BigBlackDog (#27656) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Xiaomi BT hangszóró kártyaolvasóval

A kistesóját is nagyon dícsérik. Én tegnap adtam le a rendelésemet.

Gearbesten a rózsaszín csak 30$.

[ Szerkesztve ]

(#27658) BigBlackDog válasza krisztianAMG (#27657) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, valami ilyesmire gondoltam. Köszönöm szépen! :R

(#27659) K1LLMy53Lf válasza BigBlackDog (#27658) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

szvsz bőven jó az, amit pulutodurumo kolléga linkelt. Egyik kolléganő használ ilyet melóhelyen (egyedül van egy irodában szegény) rádiót hallgatni és baromi jól szól. Gondolom a kártyaolvasó része sem lehet rossz:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27660) bucsher válasza pulutodurumo (#27655) üzenetére


bucsher
őstag

Ilyenem van. Ez tényleg a legalja! :D

In the pipe - five by five!

(#27661) funkmester


funkmester
aktív tag

sansa clip tipusok hangjat jellemezne valaki?

(#27662) Luissimo válasza funkmester (#27661) üzenetére


Luissimo
veterán

JÓK . :D

Bővebben,
az árához képesti hangminőségük teljesen rendben van, 10 ezres kategóriában nincs jobb.

mindennapokra használok egy Clip+ lejátszót, naponta, utazáshoz, akkora mint egy kisebb gyufásdoboz, a szemem már alig olvassa le a disolayt, de mezítláb is rndbenvan, ROCKBOX-al megspékelve pedig tökéletes. (ennyi pénzért azt hozza amit kell.)

Jó, a Cowon S9-em hangzásban, komfortban és üzemidőben persze megeszi, de ez az áruk közti négy-ötszörös különbségből levezethetően nem is lepi meg a vájtfülű hallgatót.
Szóval, ha venniakarsz, ne bizonytalanodj el...

(#27663) K1LLMy53Lf válasza Luissimo (#27662) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nem kötekedésből, de xDuoo X2-t hallottad már?:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27664) Luissimo válasza K1LLMy53Lf (#27663) üzenetére


Luissimo
veterán

Nem kötekedésképp, de nemhallottam.

A Sansa Clip+ ba nem tudok belekötni, ami baja van az szubjektív... :K

Nincs késztetésem új lejátszót venni, a meglévő kettővel elvagyok.
A harnmadik egy viperel felszerelt Lenovo Z2 Pro, azzal sem kell bujkálnom :DDD

Mindennapi futkározásra bringázáshoz, utazáshoz a Clip+ azon túlmutató napi rutinhoz a Cowon.

köszönömszépen, mindkettő játssza azt a veszteségmentest ,ami nekem kell.

Egyébiránt az amolyan ráncfelvarrásos darabnak tűnik, a kijelzőtudása nem előrelépés, a kezelőgombokat kicsit átszabták,

nem szakadtak meg a formatervezők, szerintem egy péntek délután összedobták :DD

50 dodó, ára a régihez konvergál.
mondjuk már ráfért egy kis átöltözés...
és Te már hallottad.?

Te hallgattál már Cowon J3-at vagy S9-et ?

Te mit hallgatsz, mennyipénzért?

[ Szerkesztve ]

(#27665) K1LLMy53Lf válasza Luissimo (#27664) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hallottam. ugyanakkor én sansa-t nem hallottam még, ezért is írtam, h nem kötekedésből :B

Szimplán Head-Fi-n sokak szerint jobb a sansa-nál (tudom, sok mindent túlhype-olnak arrafelé, nem mérvadó), csak így hirtelen erős volt a "nincs jobb" kijelentés szvsz. (Persze lehetséges, hogy igazad van, jó lenne végre hallani egy sansa-t is:B)

Cowon nem tudom egyébként hogy jött ide, nem egy kategória árban (legalábbis újonnan semmiképpen:) ), de nem, nem hallottam:)

Illetve azt sem értem, hogy a többi rész hogy jött most ehhez? Jó.. nincs tapasztalatom, sry:R (xduoo x2, musiland 04mx ezeket nyúzom és amúgy még colorfly c3at hallottam. ennyi az össz)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27666) Luissimo válasza K1LLMy53Lf (#27665) üzenetére


Luissimo
veterán

nem kötekedünk, csak a véleményeinket ütköztetjük, abból majdcsak kijön valami.

Én azért vettem a Sansát elsősorban, anno, merthogy olyan pici, amilyen :K
használtan vettem, de teljesen új volt, asszem 7 rugóért.

belefér az ingem felső zsebébe és igy kevés gond van vele a vonaton.

ROCKBOXvolt rajta, de nálam összeomlott és így megtudtam győződni a gyári firmver hangjáról is.
Az sem rossz, de a Rockboxtól megtáltosodott.
Komoly dinamikája van, teljesen olyan minthakoncerten a nézőtérről lemennél a küzdőtérre, közelebb vannak a hangok és hallod, hogy melyik zenész merre van a szinpadon.

Megmondom őszintén, hogy nem hittem az akkori hozzászólásoknak, hogy egy ilyen kis szar ilyen jól szólhat, de igen.
Ennyi pénzért nincs jobb, ezért írtam.

Perszehogy egyébként van jobb.
Ezért is említettem a Cowont,hogy nehidd, hogy csak ez az egy Sansa járt már a fülemben :D
Ja és a Cowont jó két évvel a Sansa előtt vettem, akkor volt 45 rugó, egy itteni fórumtárs rendelte az Amazonról.

No attól is lepetéztem anno, ahogyan szólt, akkor egy BlueStorm lejátszó után került a fülembe, mintha Mercibe a Trabantból

Akkor kezdtem el "megszállott" módjára füleseket gyűjtögetni, hogy lássam (jó képzavarral) a fülemmel a különbséget, ugyanaz a FLAC zeneforrás melyik fülessel mit produkál a fülbe, ugyanazokkal a válogatott zenékkel. (Pink Floyd, Jethro Tull, Dream Theater, Leonard Cohen, és a minőségi rockzene minden ága, Ossiantól Vad Fruttikig,Traveling Wilburystől Alan Jacksonig, Kispáltól Alvin és a Mókusokig, Mark Knopflertől Slash-ig és a Three Doors Down-ig, Rammsteintől Ac/DC-ig...) (továbbisvan, de nemmondom) :DDD
minden műfajhoz más füles dukálna, de ennyire nem lettem megszállott :DD
(Sennheiserből több, , Brainwavz M1, M2, Soundmagic,PL30, PL50, Vsonic GR06, Xears-ból 3 model, több Sony, Maxell Metalics, Akai, AKG,...)

És ezek a fülesek még mindig szolgálnak...
az ilyen hobbik elvarázsolják az ember józaneszét bizonyos mértékben.
Miért, van aki festményeket, van aki autókat és van aki barátnőket gyűjt :W :C

[ Szerkesztve ]

(#27667) Bodz válasza K1LLMy53Lf (#27665) üzenetére


Bodz
nagyúr

A Sansa melle mehet a GoGear Vibe is. Picit ugyan kevesbe szol tisztan (de meg igy is jobb sok hasonlo aru kacatnal), viszont vastagabb, puhabb hangja van, ami sok fuleshez jobban passzolhat.
A gui es a jack aljzat minosege meg mas dimenzio. Ket Clip Zip fogyott el nalam. Egyiknel meghalt az akksi + kontaktos aljzat, a masiknal az elejen levo 4 iranyu gomb adta fel. A csipteto mindkettorol letort, de ez varhato az ilyeneknel, nem is tartom hibanak.

[ Szerkesztve ]

(#27668) WHooPeR2


WHooPeR2
csendes tag

hello nem vagyok nagy audiphil de szeretnék kicsit jobb minőségű cuccokra váltani és szerintem a telefonom se illik bele a "jó minőségű audió cuccokba" (sony xperia z3) mennyiért lehetne legolcsóbban venni egy normális flac lejátszót venni? illetve érdemes e venni egy mee audio m6 pro-hoz?(vagy ha vagytok olyan kedvesek hogy arra is adnátok másik javaslatot hogy van e azon kívül normális minőségű cserélhető!!! kábeles(elég fontos a cserélhető kábeles mert eléggé nyúzom őket) fülhallgató)
válaszokat előre köszönöm :R :R

(#27669) #16820480 válasza WHooPeR2 (#27668) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Z3-at egy elég jó hangú telefonnak mondják, szerintem attól jobbat mondjuk olyan 30 ezer környékén találnál, vagy feljebb. Inkább a fülesed lesz a gyenge láncszem, az M6 pro nem egy kiemelkedő hangú jószág, inkább első körben azt váltanám le a helyedben. Bár cserélhető kábelest nem nagyon tudok most ilyen árkategóriában, illetve amik esetleg lennének, azok sem érik meg igazán, mert amennyibe kerül egy kábel, annál nem sokkal többért már egy egész fülest kapsz. Az RHA-nak vannak egyébként 3 év cseregaranciás termékei, bár nem tudom, hogy az csak a drágábbakra vonatkozik-e, vagy az olcsóbbak is ilyenek.

(#27670) zethmix


zethmix
csendes tag

Sziasztok!

Kb. nekem is a szokasos kerdesem lenne. Telefonos hangzastol jobbat szeretnek, de nincs igenyem kiemelkedore. Szobai rendszerem regi Denon lejatszo es NAD sztereo erosito, autoban uDimension Jr. erosito es hangszorok. Viszonylag jo hangzas, semmi extra de nekem pont megfelelo.

Futashoz, ide-oda szaladgalashoz egy JBL reflect sport fulhallgatot hasznalok, otthon egy Sennheiser urbanite xl. Ezek sem kiemelkedoek, de nekem megfelelnek.
Zenek legtobbszor Morcheeba, Jamiroquai, M. Davis, de meg Mozart is elofordul (ahogy oregszem egyre gyakrabban :) ).

Tehat a kerdes, hogy szerintetek pl. egy Fiio X1 vagy az a kategoria eleg lenne vagy feljebb kellene nezelodnom? (olvastam, hogy az X1 nem nepszeru itt, de lehet, hogy a fentiek tukreben eleg lehet)

(#27671) kemcso válasza zethmix (#27670) üzenetére


kemcso
Ármester

Telefonos hangzásnál az X1 nem fog többet adni, sőőőőt...
Ha fontos az itthoni rendelés, akkor Fiio X3K (vagy X3 II, ki hogy hívja), iBasso DX50... Ha külföld is lehet, akkor iHifi 770 (c) pl.

(#27672) AGE-T válasza zethmix (#27670) üzenetére


AGE-T
senior tag

"Telefonos hangzastol jobbat szeretnek"

Melyik telefon hangzásától? Azért van pár készülék, aminek azért elég jó hangja van. Lehet elég lenne egy telefoncsere is. Amúgy meg Kemcso ajánlatához plusz egy.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27673) Chuck Norris válasza zethmix (#27670) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Futás szempontjából már megvizsgáltam az X3II-t -ami ha jól tudom fizikailag pont akkora mint az X1- én már túl nagynak ítéltem meg ahhoz, hogy cipelgessem magammal. Lesz majd olyan, hogy Fiio M3 az talán már alkalmasabb lesz erre a célra, már csak a hangja a kérdéses.

(#27674) zethmix válasza AGE-T (#27672) üzenetére


zethmix
csendes tag

Huawei G8. Nemreg vettem, ezert nem cserelem le. Nem nagyon rossz, de olyan ures, unalmas. Szinte egyforman szol egy flac es egy kozepes mp3.

Hallgatok ratok, az X1-et nem veszem.

(#27675) zethmix válasza Chuck Norris (#27673) üzenetére


zethmix
csendes tag

No igen, ez is eszembe jutott, hogy futashoz kenyelmetlen mar egy komolyabb keszulek, de akkor oda hasznalom azt a kis noname lejatszot amit eddig is.

(#27676) peestheee válasza Luissimo (#27666) üzenetére


peestheee
tag

a rockbox-tól komolyan jobb lesz a hangja a cuccnak?

(#27677) Chuck Norris válasza zethmix (#27675) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az NWZ-A15 -öt nézd majd meg, az méretileg még megfelelő, szerintem hangilag is.

(#27678) OPiiPO válasza kemcso (#27671) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Telefonos hangzásnál az X1 nem fog többet adni, sőőőőt..."
- ezt egyszer alátámaszthatnád észérvekkel is, . . . a puszta zsigeri utálat ennyire direkt kimutatása egy adott gyártó egy adott terméke ellen szerinted mennyire emeli ezen topic színvonalát amelynek gazdája vagyol?

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#27679) PR0JECTNR56 válasza OPiiPO (#27678) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Már nagyon sokszor el lett magyarázva több szemszögből is megközelítve az X1 népszerűtlensége itt, meggyőző érvekért használd a keresőt és olvass vissza kicsit.

(#27680) Bodor válasza OPiiPO (#27678) üzenetére


Bodor
veterán

A topik színvonalát nem csak egy pozitív, hanem egy megalapozott negatív vélemény is növeli!

Egy olyan szubjektív dolgot, mint a hangminőség megítélése, szerinted milyen észérvekkel kéne alátámasztani?
Nem szép a hangzása, és kész! Ennyi!

(#27681) kemcso válasza OPiiPO (#27678) üzenetére


kemcso
Ármester

A kinézete tök jó, minőségi, csak egyszerűen szar a hangja (visít, szétesik, dinamikátlan). Hallottam, semmi zsigeri utálat nincs bennem.

(#27682) bucsher válasza Bodor (#27680) üzenetére


bucsher
őstag

Nekem se tetszett a hangja. Mi lehetne ennél objektívebb vélemény? :P

In the pipe - five by five!

(#27683) Luissimo válasza peestheee (#27676) üzenetére


Luissimo
veterán

RockBoxtól?
IGEN.
Határozottan.

Mindkét módban hallottam, nemcsak a hangzása sokkal jobb, hanem a többi tudása is... :K :K

(#27684) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Kipróbáltam milyen az iBasso DX50 USB-DAC módban. Ilyenkor a hang késése a képhez képest normális?
Ha igen,akkor mivel lehetne kiküszöbölni?
Csak pár tizedmásodperces a delay,de azért zavaró.
DX50-en a legfrisseb firmware van, illetve a gépen is telepítve vannak a driverek.

Szerk.: Most nézem,hogy a kábel csak USB 2.0 Lehet amiatt van a késés? :F

[ Szerkesztve ]

(#27685) bucsher válasza Heavyrain (#27684) üzenetére


bucsher
őstag

Igen normális. Ha filmet nézel, akkor a lejátszóban utána kell állítani, hogy siettesse a hangot, és akkor nincs vele gond. Ha játszani akartál, akkor sajnos így jártál (jártunk) :(

In the pipe - five by five!

(#27686) kemcso válasza Heavyrain (#27684) üzenetére


kemcso
Ármester

Nemcsak a DX50 de az AK100 is késik, és emlékeim szerint valaki a Fiio X3-ra is panaszkodott ugyanez miatt. Szóval igen, "normális".

(#27687) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#27688) #16820480 válasza Heavyrain (#27684) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sőt, a Plenue 1 is késik 300ms-et, pedig az aztán nem egy olcsó lejátszó :)) Egyébként gondolom az USB vevő egységgel van kapcsolatban ez a dolog. Állíts utána a lejátszóban.

(#27689) AGE-T válasza Heavyrain (#27684) üzenetére


AGE-T
senior tag

Mivel nézed a filmet? Nem lehet buffert állítani? Minél kisebb a buffer annál gyorsabb a hang. Pl. jRiverben erre elég sok beállítási lehetőség van. Wasapi, Kernel streming, vagy directsound esetén is. DX90 0.05 ms ig lehetett tornászni. Ezt már nem nagyon kellene észrevenned. Szerintem a DX50 is tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27690) deedee


deedee
őstag

Üdv!

Tanácsot kérnék a hozzáértőktől.
Egy hat éves Philips go gear-t cserélnék le, mert nem tud tömörítetlent lejátszani. Kiszemeltem a Philips SA4VBE04KF/12 GoGEAR Vibe-ot és a Sansa sport clip-et. Viszont anyagilag megengedhetem magamnak pl az iBasso dx50-et is. Viszont nem vagyok egy igazi kifinomult hallással rendelkező. Észrevenném a különbséget?
Tehát? :F Mit lenne érdemes vennem?

thx

(#27691) kemcso válasza deedee (#27690) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem próbáld ki: hallgass meg egy Sansa-t és egy DX50-et is, ha lehet egymás mellett (vagy akár egy Fiio X3 II-t). Ha hallod a különbséget még mindig eldöntheted, hogy megéri-e a drágább :) Ha nem hallod akkor meg persze nincs miről beszélni :)

(#27692) deedee válasza kemcso (#27691) üzenetére


deedee
őstag

Tudom, hogy az egyes "szabály" vásárlásnál a meghallgatás, de sajnos itt vidéken nem nagyon van lehetőség egymás mellett kipróbálni a cuccokat. :(((

(#27693) kemcso válasza deedee (#27692) üzenetére


kemcso
Ármester

December 29-én lesz előreláthatólag egy fülhallgatós találkozó, ott minden valószínűség szerint lesz mindkettő. Gyere el ha tudsz.

(#27694) deedee válasza kemcso (#27693) üzenetére


deedee
őstag

Hol, és mi is lesz ez pontosan? Valami Ph-s tali?

(#27695) kemcso válasza deedee (#27694) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, Ph-s, a Fülhallgatós topicé. Itt van a találkozó topicja: [link]

(#27696) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Idő hiányában nem nagyon tudok most kutakodni. Használtan, esetleg újonnan milyen lejátszót ajánlanátok 15000 Ft-ig? Ipodokat és Sandiskeket néztem, de remélem tudtok valamit! :) Ipod vagy Sandisk jobb hangminőségre és hangerőre?

(#27697) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok valakit, aki ki tudja cserélni a sim foglalatot?
Betoltam a micro sim adaptert.... Az eredményt kb sejtitek. :W Minden érintkező letört.
Aliról meg lehet rendelni a csatit, de itt elég komolyat kell forrasztani.
Róla van szó:

Köszi a segítséget előre is. :R

(#27698) Tim82 válasza vfeco (#27697) üzenetére


Tim82
nagyúr

Függetlenül attól, hogy ez az MP3 lejátszós topik, nekem hasonló módon kicsinált telefont fagyalllo (így, 3 db l-lel) fórumtárs javított meg. A Lehel tér közelében van a szervíz, ahol dolgozik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27699) krx21


krx21
nagyúr

Hétfőn kapok tesztre egy FiiO X7-et! :))

(#27700) vfeco válasza Tim82 (#27698) üzenetére


vfeco
aktív tag

basszus félrement sorry... És köszi. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.