Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) kisspall válasza Tulku (#27148) üzenetére


kisspall
aktív tag

Tévén vaktesztet? A képzavar szót most különösen ideillőnek érzem :DDD

(#27152) krx21 válasza Tulku (#27133) üzenetére


krx21
nagyúr

A villogtatástól folyamatosabb még nem lesz a kép, csak élesebb... A folyamatossághoz interpolációs képeket szúrnak be...

(#27153) Tulku válasza kisspall (#27151) üzenetére


Tulku
veterán

Vmi abx vakteszt...de értelek...képzavar ez rendesen...belátom...legyen kiszámíthatatlan random teszt...

Fericske: Csontos jut eszembe...már nem él...ő volt a Merlin megalapítója, AN, Ongaku...csöves erőlködők...itt csak nevetést váltana ki...már hogy csöves...miféle az...

Ő írta egyszer:

"A hétmillió forintos szett megértéséhez ugyanis tudnunk kell, mit csinál az a rendszer. És ezt a hetvenmilliós felszerelésen lehet megérteni. Amikor behozok egy olcsóbb hangfalat ötven-hatvanezer forintért, az a Boss öltönyös nember, akinek a hetvenmilliós cucca van, őrjöng az örömtől, és ugrál a bemutatóterem díványán. Akinek viszont csak pont ennyi pénze van, sokszor húzza a száját, és fanyalog. Hogy miért? A hetvenmilliósnak már iskolázott a füle annyira, hogy felismerje a jót. Végig kell menni a megértési folyamaton. Iskolázni kell a fület."

És ez így van...ha megállsz a hatvanezresnél...hogyazmárjó...akkor ott is maradsz...persze ez is szubjektív...mint minden...

(#27154) sadamsa válasza kemcso (#27146) üzenetére


sadamsa
csendes tag

Vagy áldozzunk hi-fistát, mondom hogy kell: Meghallgatod a profi több százezres cuccát, aztán előkapod a 25.000-es bluetoothos hangfalad, mondod hogy "ja tényleg jól szól, de az én hangfalam is szól így". Bekapcsolod és elismerően bólogatsz, a szemébe nézve, közbe kérdezgetve, hogy "na, ugye hogy szól ez is úgy"? Vége lenne... :DD

(#27155) Tulku válasza sadamsa (#27154) üzenetére


Tulku
veterán

Több százezres ...az nem hifista...több tízmilliós :D

(#27156) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok ebben (#27121) segíteni?

(#27157) sadamsa válasza Lalee (#27121) üzenetére


sadamsa
csendes tag

Szerintem jobban jársz, ha külön fileokba rippeled, kezelhetőbb úgy, a képfájlt egybe játsza le.
Rá tudod kötni, de mivel nem erősítés nélküli kimenet (nem line-out) nem lesz az igaz. Át tudod váltani másra a füllhalgató kimenetet a beállításokban (mire)?
RCA to jack kábel kell, megkapod médiában is, meg bármelyik hangcucc boltban.

[ Szerkesztve ]

(#27158) fericske válasza Lalee (#27121) üzenetére


fericske
addikt

Úgy emlékszem, hogy nincs jelentősége, hogy külön track-ek vannak-e. Olvasott mindent, volt x1-em. A konvertálástól függ, ha egyben lesz, hogy egy track-ként kezeli az albumot, vagy felosztja külön track-ekre.
Jack to RCA [link] kábellel rá tudod kötni erősítőre és érdemes line-out-ra állítani a kimenőjét.

kissé lemaradtam, de nem törlöm :)

[ Szerkesztve ]

(#27159) Lalee


Lalee
aktív tag

sadamsa és fericske köszönöm a választ. :R

(#27160) Tulku


Tulku
veterán

Szakértők segítségét kérem...

Van egy Cowon D2 és egy AK100...

Hangerő összehasonlítást szeretnék technikai adatok alapján....de különböző adatok állnak rendelkezésemre:

D2: Max Output: 16 Ohm earphone : 37mW + 37mW

AK100: Maximum output level: 1.5Vms

Kérdés...hozzuk közös nevezőre a két készülék paramétereit...

Help :R

(#27161) AGE-T válasza Tulku (#27160) üzenetére


AGE-T
senior tag

Vms = VRMS

Amúgy ide!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27162) assemble válasza kemcso (#27146) üzenetére


assemble
addikt

Mondjuk az ami felett mar nem "hallasz pixeleket" mondatommal utjara inditott kepzavar-hullam miatt valoszinuleg megerdemelnem hogy felaldozzanak, de meg meg akartam erni a fules talalkozot :DDD

(#27163) sadamsa


sadamsa
csendes tag

A 96Khz 24bit zenéket dinamikusabbnak, szebbnek hallok mint a 44,1Khz 16bit-et, viszont valamivel halkabbak, több erősítés kell rájuk. Miért halkabbak?
Illetve, csak az a lejátszó képes 96Khz-t lejátszani amelyikben van 96Khz-s oszcillátor, azaz minen frekvenciához saját órajelű (vagy rész órajelű pl 196,4Khz = 4x44,1Khz) oszcillátor kell, vagy ez szoftveres kéredés, és megoldaj a 96Khz-t is 44,1Khz-s oszcillátorral, csak nem lesz olyan "szép"?

[ Szerkesztve ]

(#27164) kemcso válasza sadamsa (#27163) üzenetére


kemcso
Ármester

Akkor is, ha nem tudod? :DD Amúgy a masterelés is más lehet, csak akkor érvényes az összehasonlítás, ha a 96-osból visszakonvertálod a 44-est és azt a kettőt hasonlítod!

(#27165) Tulku válasza sadamsa (#27163) üzenetére


Tulku
veterán

Mindegyik egy kicsit halkabb...van amelyik sokkal halkabb...nem tudom miért....

Szerintem ott lehet a kutya elásva hogy ezek másképp vannak átkonvertálva a master szalagról...de valami hozzáértőbb elmondja majd...

(#27166) trlala


trlala
aktív tag

Srácok!
Nem nagyon olvasok itt a fórumon a Pono-ról. Van itt ilyen valakinek?

(#27167) #16820480 válasza trlala (#27166) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van, csak alig ír róla :D

(#27168) kemcso válasza #16820480 (#27167) üzenetére


kemcso
Ármester

Azt is úgy, hogy semmi mást nem hallott a kategóriájában, így önmagában lehet jó véleménye, de hogy mennyire éri meg az kérdéses. Sztem mondjuk egy Fiio X3K (X3 II gen)/iBasso DX50 biztonságosabb választás, arról vannak tapasztalatok.

(#27169) bucsher válasza kemcso (#27168) üzenetére


bucsher
őstag

Az a kisebbik baj, hogy ő még nem nagyon hallott mást, az a gond, hogy mi még mindig nem hallottuk a ponot! Ezen most már változtatni kell! :)

In the pipe - five by five!

(#27170) Prekop válasza Lalee (#27121) üzenetére


Prekop
csendes tag

Én egy ezer forintos jack-RCA átalakítót vettem, arra kötöttem rá az IC kábelt, de ezzel a hangja sajnos messze elmarad még egy belépő szintű CD lejátszótól is. Talán meg kéne próbálni egy 8-10 ezres kábellel, de nem tudok kölcsönkérni ilyet, áldozni pedig nem merek rá.

[ Szerkesztve ]

(#27171) kemcso válasza bucsher (#27169) üzenetére


kemcso
Ármester

Na igen, arról nem is beszélve ;) Decemberi fülestalálkozóra illene eljönnie a tulajnak :DDD

(#27172) wolfman


wolfman
veterán

X3II-höz tudtok jack RCA kábelt most valahol jó áron (jót)!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27173) assemble válasza #16820480 (#27167) üzenetére


assemble
addikt

Most miert, szerintem tok sokat irtam rola.. Untatni meg nem akarok senkit.. :)
Az altalanos tapasztalatokat megirtam rola eleg hamar (meret, kezelhetoseg, kijelzo, stb), ez most se valtozott. Azota lett benne pl gapless lejatszas meg nativ DSD lejatszas, de sztem ezt is megirtam. A hangjarol is irtam, az a legfobb (illetve szinte egyetlen) tulajdonsaga, es ez se nagyon valtozott azt leszamitva, hogy balanced-ban erezhetoen annal is jobban szol (errol fejes topicban irtam nemreg), latszik, hogy tenylegesen erre lett tervezve a dolog. Az en hobbiaudio fuleimnek peldaul az SACD-rip Queen szamok mocskos jol szolnak rajta, kb olyan mintha a studioban ulnek. Azon meg minek stresszeljem magam, hogy egy AK240/380 hogy szol egy LCD3-al, amikor nem vagyok milliardos.. :)

2 tagnak amugy mutattam meg tavaly, illetve ugyanakkor DX90-et hallottam azert (ami arban hasonlo). Bar nem volt komoly osszehallgatas ugyanazokkal a szamokkal (plusz az akkori fulesem sem volt annyira a toppon). Meg ahogy sztem mar emlitettem, van otthon Sony X1051 is, ami bar annyira nem mostani, eleg hasonlo arkategoria volt, es eleg sok audiofil szerette. Szoval ha nem is sok, azert a 0-nal tobb tapasztalat van a temaban. :)

kemcso: decemberi? Nem most lesz 1 het mulva? :)
Mert amugy valszeg el tudom vinni ra ha van ra igeny, aztan en is kivancsi lennek szakik velemenyere osszehallgatva mindenfelevel. Meg en is meghallgatnek ezt-azt. :K

(#27174) kemcso válasza assemble (#27173) üzenetére


kemcso
Ármester

Most fejhallgatós találkozó lesz, arra én sajnos nem tudok menni (és sheratan se). De december 29-én előreláthatólag egy fülhallgatós találkozó lesz, ott sokkal inkább jelen lesznek a DAP-ok, amivel össze lehet hasonlítani: X5, AK100, X3K...

(#27175) assemble válasza kemcso (#27174) üzenetére


assemble
addikt

Ja ertem, ok.
Lehet h azert benezek erre is.. :)

(#27176) #16820480 válasza assemble (#27173) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez az mp3 lejtászós topik, szerintem itt nem untat senkit :D

Amúgy kíváncsi vagyok a hangjára, de csak decemberben fogom tudni kipróbálni, ha jössz :K

(#27177) wolfman


wolfman
veterán

Hol szoktátok tartani az ilyen találkozót? Mindig máshol vagy van megszokott helyetek?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27178) kemcso válasza wolfman (#27177) üzenetére


kemcso
Ármester

A fülhallgatós ugyanott szokott lenni, itt a topicja, még soká, december 29-én lesz: [link]
A fejhallgatós is többnyire ugyanott, annak ez a topicja, olvass vissza: [link], és erről lenne szó:

[ Szerkesztve ]

(#27179) wolfman válasza kemcso (#27178) üzenetére


wolfman
veterán

Fülesre lehet hogy elnézek. Már ha van valakinek egy westone w4r-ese, mert érdekelne mit tud.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27180) kemcso válasza wolfman (#27179) üzenetére


kemcso
Ármester

Több is van, jelenleg kb 4 van, így csak eljut az egyik a találkozóra. Na meg jön egy W60 is :DD

(#27181) Tulku


Tulku
veterán

Valaki igazán vehetne egy ilyet és megírhatná véleményét róla...sajnosmég külföldi oldalakon sincs semmi teszt, tapasztalat...

(#27182) kemcso válasza Tulku (#27181) üzenetére


kemcso
Ármester

Az a tologatós hangerő-szabályzó nem hiszem, hogy a legjobb ötlet :) Elképzelem, amikor valaki berakná a zsebébe... Ettől függetlenül kíváncsi lennék a hangjára én is.

(#27183) bucsher válasza kemcso (#27182) üzenetére


bucsher
őstag

AK-knak nem tekeredik el? Vagy letiltható a tekerője?

In the pipe - five by five!

(#27184) kemcso válasza bucsher (#27183) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem az sose tekeredett el, de tény, hogy igen keveset volt a zsebemben :)

(#27185) AGE-T válasza bucsher (#27183) üzenetére


AGE-T
senior tag

De, eltekeredik!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27186) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Hisoundaudio termékeket nem ajánlom megvételre senkinek, a megadott szerviz emil címre a kutya nem válaszol, hiába írtam már nekik többször :(
Esetleg van valami tippetek hol lehetne megkísérelni megjavíttatni, vagy finoman illesszem bele a kukába?

(#27187) #16820480 válasza bucsher (#27183) üzenetére


#16820480
törölt tag

A kicsinek nem tekeredett el soha zsebben, mert nem olyan érzékeny, ha elmozdul is valamennyire a tekerő, azt nem érzékeli még léptetésnek.

(#27188) Tulku válasza bucsher (#27183) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tekeredik, letiltható...

(#27189) AGE-T válasza Tulku (#27188) üzenetére


AGE-T
senior tag

AK120-ban ezt le lehetett tiltani? Én többször jártam úgy, hogy beraktam a zsebembe és le kellett vegyem a fejest, mert nagyon hangosra feltekeredett. Gondolom valamelyik új firmwarrel jött, mert én nem emlékszem ilyen kapcsolóra az enyémben.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27190) Tulku válasza AGE-T (#27189) üzenetére


Tulku
veterán

Hát katona te sem arról vagy híres, hogy egy készülék annyi időt tölt nálad amíg kiforrja magát a firmware... :D

Lock a menüben...engedélyezi a volume lock-ot...

Egyébként is egy-egy kattanásnál - sötét képernyő mellett - nem csinál semmit, csak ha tovább tekered...biztosan ezek miatt vezették be...

120-nál még erre jön a volume gomb takaró rész is...annyira tényleg nem rosszak ezek...AK azért megcsinálta rendesen...

(#27191) Bukk900 válasza Tulku (#27181) üzenetére


Bukk900
őstag

Xduoo X3-at is vehetne már valaki :D , az is van a penonaudionál. [link]

(#27192) Tulku válasza Bukk900 (#27191) üzenetére


Tulku
veterán

250 mW 32 ohmon...nem hangzik rosszul de semmit sem hiszek el...

(#27193) K1LLMy53Lf válasza Bukk900 (#27191) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

én tervezem/terveztem, csak az egyelőre fellelhető 1-2 review most picit elbizonytalanított, úgyhogy várok (pedig eddig vártam, mint a messiást:B).
Kell még idő, hogy legyen azért megfelelő számú vélemény, meg persze pár FW update (mert támogatottságra az X2 alapján eddig nagyon pozitív a xDuoo hozzáállása)

Amúgy EU-n belülről is beszerezhető, hivatalos forgalmazótól:)

(#27192) Tulku: szerintem hihető lehet:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27194) Bukk900 válasza Tulku (#27192) üzenetére


Bukk900
őstag

A Fiio X3II is 200mW 32 ohmon és írtátok, hogy nem bír egy 32 ohmos K550-et meghajtani, nekem ehhez kellene valami.
Már úton van egy Musiland 04mx lejátszó (ez egyébként csak 2×50mW 100ohmon), majd beszámolok róla mit szól az akg-hoz, én meg a kijelző nélküliséghez. :)

(#27195) Tulku válasza Bukk900 (#27194) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem nem a hangosságával volt bajom a K550-nél...de őszintén dx90-en és AK100-on sem tetszett az a füles...lehet hogy a fülemmel van baj....

PL AK100 nagyobb erőt ad le max teljesítményben mint a cowon D2 és az M30x-et sokkal jobb hangra serkenti mégis a cowon...pedig szól hangosan az AK-n is....

Illesztések...ebben rejlik a titok...

Ezért jó a tőlünk nyugatabbra élőknek, mert mindent ki tudnak próbálni...

(#27196) wolfman válasza Bukk900 (#27194) üzenetére


wolfman
veterán

Nekem az X3II jó kis hangerőre tudta tekerni a K550-et (persze sokkal halkabb mint a Vsonyc GR07BE-m), csak a mélyek kerültek a hátsó sorba. Ott volt az, csak 2 helységgel arrébb. Gondolom az alsóbb frekvenciákon harmatabb a tudása.

Ellenben furcsa számomra, hogy haver Huavei Y300 (valamennyi) telefonja meg odateszi magát basszusokban K550-nél. Nyilván hangminőségben nem jobb, csak elgondolkodtató a dolog.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27197) kemcso válasza wolfman (#27196) üzenetére


kemcso
Ármester

A mélyek hiánya általában azt jelzi, hogy gyenge hozzá teljesítményben a lejátszó.

(#27198) lacko6 válasza Bukk900 (#27191) üzenetére


lacko6
senior tag

vásárlásnál hibát ír nincs készleten vagy valami :F

(#27199) kemcso válasza lacko6 (#27198) üzenetére


kemcso
Ármester

A penon-nál előfordult már máskor is olyen, hogy készleten lévőnek írt valami és később, amikor fizetnéd írta ki, hogy nincs. Valszeg még nagyon friss és nincs nekik.

(#27200) lacko6 válasza kemcso (#27199) üzenetére


lacko6
senior tag

:R várok :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.