Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) bozole válasza krx21 (#27599) üzenetére


bozole
újonc

Köszönöm a segítséget. Akkor ezek szerint nem egy „elavult” konstrukció az X5. Hangban tudom hogy nem érezhető a különbség az X5ii-höz képest, inkább a kezelhetőség ill frissítések terén nem tudom mennyire érdemes kiadni a +32e forintot. az X5ii-re. Mert ha ebben sincs számottevő eltérés ezt a pénzt áldozom inkább a fejhallgató oltárán. :K

(#27602) Nigér válasza bozole (#27601) üzenetére


Nigér
őstag

Akksi és erősítés miatt én az első generációs X5-öt ajánlom, az új ezekben visszalépés.

(#27603) kemcso válasza bozole (#27601) üzenetére


kemcso
Ármester

Én se vennék X5II-t csak akkor, ha lényeges, hogy kisebb legyen és füleshez kell.
Az X5 régóta frissül, de eleve nem szokott a Fiio bugos lenni.

(#27604) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Hali,
MP3-at keresek, lehetőleg NAGYON hangosan kongassa meg a füleseket :DD
Ár: 10 ezer.

(#27605) biokox


biokox
tag

Tegnap mini talit rendeztünk Tulku szaktársal 1 héttel ezelőtt mondtam neki hogy az X7 szól olyan jól mint a hdp-r10. Ott több féle fejessel meghallgatva jutottam erre a következtetésre. Tegnap végre hallottam szólni a w60+ hdp-r10 et számomra ez a végállomás brutális jó füles ezzel hallgatva már bizony nem tűnt egyenértékünek az x7el jobbnak meg semmiképp Ö mondta hogy biztos van a w60nál is jobb füles mondtam neki ne nyomozzon tovább ez a végállomás (legalábbis nekem). Az el8 at is meghallgatuk csoda elmaradt neki nem tetszett (nekem se) Annak idején Essenbe saját cuccal jónak találtam csakhogy azóta sok fejes erösitövel hallgattam nincs mese az kell hozzá a meghajtás. Mert ezek a dappok benne hagynak legalább 60%ot az el8ban. Csak az a baj hogy azAudeze hordozható lejátszókhoz fejlesztete ki az ajánlásaik szerint. Ennek ellenére még mindig azt mondom hogy nagyon jó fejes de kell neki a kakaó

(#27606) Tulku válasza biokox (#27605) üzenetére


Tulku
veterán

No én nem hallottam még az X7-et tán a jövő héten, de...

W60-on ilyen hang még nem szólt...

Élet van az ibassoban, hangszerek elkülönülése, a megszólalás a jelenlét...lenyűgüzütt...a hangja.
AK100-nál mélyebbre megy (kissé) azonos szélességú de mélyebb, magasabb tér, jobb elkülönülkéssel és jobb magasakkal...jobb a hangja na...nem védem a mundér becsületét...bár nagyon hasonló hangszín, nem azonos az AK240-nel...
Minden zenében éreztem valami eddig nem hallott pluszt, nem ájultam el, de érezhető volt hogy egy jobb meghajtó van alatta...

A kezelése...
Horror...talán a 802 is jobban reagál (mert ott fizikai gombok vannak..de az meg kattog :) )
Végtelen türelem kell hozzá...nálam mindkettő (R10 és 802 az asztal sarkán végezné rövid idő alatt...

És a méret...azt mondja Biokox (jutubon megerősítettem magam) hogy hosszra még nagyobb az X7...persze vékonyabb...na itt van a kutya elásva...ezek sajna nekem lapátok...nagyon el kell tanakodnom, ha elbűvöl az X7 hogy mit csinálok majd vele, hová teszem...

Az AK100 azért elkényelmesít....megfelelő méret, megfelelő hanggal...nem éreztem őrült hiányt utána...

Életem eddigi legjobb mobil hangját hallottam a párossal...nagyon tetszett...csak R10-hez kell egy állandó kínai aki kezeli...és azt üthetem ha nem gyors a számváltás...nem is rossz ötlet :)
(Beszélek Sheratannal...)

(#27607) kemcso válasza biokox (#27605) üzenetére


kemcso
Ármester

Sajnos nagyon kevés olyan fejes van, ami jól szól hordozhatóról. A planárok meg főleg, az Oppo PM3-ra is azt írták, hogy hordozható, az sem lett igaz...

(#27608) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg 1. gen Fiio X3-at használok, de a közeljövőben le szeretném cserélni. Nagyjából már el volt döntve, hogy nem lesz komoly vátozás, csak a második generációra váltok. De a fejhallgatós topicban gerjedt DAP-vita után már nem vagyok ebben annyira biztos. :D
A csapat jelenlegi tagjai: AKG K551/K181Dj UE, és úton van egy AudioSense AS20 is (hibrid).
Ha csak utazás közben használnám, biztosan nem váltanék, de sokszor hallgatok zenét este ágyban is, ahol van ám idő hangot elemezni.

Ami érdekelne, hogy a népítélet szerint érdemes-e cserélni a 2. gen-re, ha nem, akkor míre lenne érdemes cserélni, illetve milyen alternatívái vannak az X3 II-nek.

Használt X3 II-re vadászom, úgyhogy az alternatíváknál (újonnan) legyen a felső határ 150€. Kitétel, hogy az UI-vel nem akarok szívni, ezért csak (viszonylag) bugmentes felület jöhet szóba. Például az X3-mal ilyen szempontból teljesen elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#27609) bucsher válasza krisztianAMG (#27608) üzenetére


bucsher
őstag

X3-ról a legjobb fölfelé lépés a DX50, annak az az előnye, hogy kapsz is használtan annyiért. :B X3 II-őt nem hiszem, de ha mégis, abban se fogsz csalódni.

In the pipe - five by five!

(#27610) Tulku válasza krisztianAMG (#27608) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon jó az X5 mindkét generációja hangban kezelésben...
Ha az x3 valamennyre elfogadhatóan szólt akkor a 2 gen meglepően jól fog...de az igazi életteli hang az X5-ben van.
Szerintem....

(#27611) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Ti milyen mSD karikat használtok DAP-ban? Azért érdekelne, mert xDuoo X2höz eredetileg egy OV 32gb c10 kártyát vettem, viszont ezzel néha "beszaggat" 1-2mp-re (mintha az olvasási sebesség 1-2kbps-re esne vissza), aztán megy tovább normálisan. Ugyanezt csinálta egyébként a Colorfly C3 is vele. Gondoltam noname kártya, olcsó volt, nem a legjobb minőség. Viszont telóba tökéletesen jó, sosem volt semmi drop és teszten sem dobott ilyen "hibát".
Kipróbáltam egy Kingston uhs-i 32gb c10 kártyával, ugyanezt csinálja.

Viszont van egy régi Transcend 32gb kártyám, azzal tökéletes (szintén c10es)

Természetesen az összes kártya esetén a lejátszón keresztül írtam fel az adatot, nem külső kártyaolvasóval stb.

Szóval érdekelne, hogy szerintetek mi az, amit érdemes venni (64gb-os kártya), amivel nem lövök mellé? :)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27612) Tulku válasza K1LLMy53Lf (#27611) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem Sandisk mindig teszi a dolgát...már ráfaragtam Samuval, Kingstonnal...ezzel sosem...

(#27613) kemcso válasza K1LLMy53Lf (#27611) üzenetére


kemcso
Ármester

Samsung EVO 64-es van, tökéletesen teszi a dolgát.

(#27614) #16820480 válasza K1LLMy53Lf (#27611) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is Samsung EVO van, igaz 128-as, és eddig tökéletesen működik.

(#27615) Tulku válasza #16820480 (#27614) üzenetére


Tulku
veterán

Igen fiiok nem háklisak...mindent megesznek, X5-nél az sem volt baj ha 2 különböző kártya van a nyílásokban...de az AK pl nem tolerálja....

(#27616) #16820480 válasza Tulku (#27615) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem csak ebben használtam, hanem tabletben is, semmi baja nem volt annak sem vele.

(#27617) PR0JECTNR56 válasza K1LLMy53Lf (#27611) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Samsung Evo 64GB szintén.

(#27618) Bodz válasza K1LLMy53Lf (#27611) üzenetére


Bodz
nagyúr

Transcend Ultimate. Ezt hasznalom, igaz csak 32 gigast.

(#27619) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Köszönöm a válaszokat.:R Megvallom őszintén: samsung-tól, mint márka, alapvetően óckodom:B

Annyi update, hogy tegnap este otthon felfedeztem, hogy az OV is UHS-I kártya, akárcsak a Kingston, lehet ezt annyira nem szereti az x2, ezért picit napolom a vételt, amíg megjön x3, aztán majd azzal kipróbálom a mostani 32es kártyákat és utána vásárolok.

Egyébként felraktam a legújabb FW-t az xDuoo X2-re (szám szerint a 7.0), gondoltam hátha segít a memóriakártyás dolgon (természetesen nem), viszont került bele pár új dolog:

- hangképre is változott, mintha a teljes frekigörbét eltolták volna jobbra picit (vagyis ez nem teljesen helyes megfoglamazás, a lényeg, hogy basszus kevesebb lett (vagyis sok zenénél, ahol 6.0tal jó volt, most nem érzem elég teltnek), a magas meg élesebb, KC06-tal már van kis sziszegése, de még határon belül van). Ez ugye teljesen szubjektív, hogy pozitív vagy negatív, nekem jobban bejött a korábbi hangzás, de nem rossz ez sem,

- menü bővült:

- most már külön menüpont van a képernyő lezárására (eddig a háttérvilágítás kikapcsolás == képernyőzárás)

- belekerült egy "All songs" menüpont, ami lényegében alfabetikus sorrendben kilistázza az összes mappa tartalmát egy listába (számomra ez teljesen haszontalan funkció, viszont annak jól jöhet, akkor random lejátszást akar pl a teljes kártyáról. Más értelmét nem látom a dolognak)

- belekerült egy "Update Media Lib" menüpont: nem tudom pontosan mire kell ez, mert ha gépre töltünk rá újabb file-okat akkor leválasztás után automatikusan lefut egy update (lehetséges, hogy zenehallgatás közben is esetleg lehet írni a memóriakártyára (kétlem) és arra egy manuális update funkció?)

Más újdonságot egyelőre nem fedeztem fel (mondjuk nem is tudom, hogy érint-e valakit rajtam kívül, esetleg annak infó, aki a jövőben venni szeretne ilyen lejátszót:B)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27620) fericske válasza K1LLMy53Lf (#27619) üzenetére


fericske
addikt

Én egyáltalán nem óckodom a Samsungtól.
'89 óta ismerem ezt a márkát, mikor még 3 kis gyémánt embléma is díszelgett a Samsung felirat előtt. A kezdetektől jó minőséget csinált. Tévé ás vhs videó volt az első kütyüm tőle, "évtizedeket" mentek szép képpel, jó minőségű felvételekkel.
A Samsung eddig mindenben jó minőséget csinált amibe belefogott, csak valamivel leállt amiben nem látott nagy bizniszt (PC-k, HIFI* pl.).
Mostanra az egyik legmegbízhatóbb név a számítástechnikában, ami nem semmi, ha valaki foglalkozik a témával.
Sima mp3-as lejátszóból a kedvenc márkám volt - hogy témánál legyünk.
A T10-es volt az utolsó mp3-as lejátszóm tőle, előtte meg egy Ypk3.
Mindkettő jobb hangminőséget hozott mint a népszerű Ipodok.
Ha netalán csinálna egy korrekt DAP-ot, biztos, hogy meghallgatnám.

* '96-ban egy műszaki boltban dolgoztam, és érkezett egy korlátozott példányszámú Samsung mini hifi. Már a külcsíny sem volt semmi. Motoros, süllyesztett magnókazetta ajtó. Rejtett, motoros kezelőpult. MDF-es dobozolás nem csak a hangdobozoknál, amik kellőképp súlyosak is voltak. Hangra is jó volt. Viszonyítani nem tudnám már semmihez, de hangszínszabályzás nélkül hallgattuk, arra emlékszem.

Ez nem egy fizetett Samsung reklám volt, hölgyek és urak! :)

(#27621) K1LLMy53Lf válasza fericske (#27620) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Számtech dolgokra elég nagy rálátásom volt 2-3évvel ezelőttig, mert sokat foglalkoztam vele, illetve végzettségem is az alapvetően:B Nekem a Samu valahogy mindig "midcore" márka volt, annak ellenére, hogy engem személy szerint sosem szivatott meg, viszont (szvsz) az köztudott róla, hogy ők spec mindent akarnak, mindennek nekiállnak, gyártják stb, de semmit sem visznek tökélyre, valahol középszinten megállnak vele. Ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy rosszak, sőt... ahogy fentebb is írtam: erős, stabil középkategória. És persze sokkal előbb vennék tőlük terméket, mint bizonyos nagy "márkáktól" :)
De szimplán úgy vagyok vele, hogy próbálom a lehető legjobbat venni, ha már vásárolok, emiatt is kérdeztem itt rá a személyes tapasztalatokra (tesztek nem mutatnak ugyebár semmit ezzel kapcsolatban, de még ha mutatnának is, akkor is rákérdeznék inkább)
No de ahogy írtam: előbb tesztelem ezt az UHS-I dolgot X3 mennyire szereti, aztán meglátjuk mit veszek (meg mikor. mert, ha ő megeszi a mostani karikat normálisan, akkor lehet picit várok vele és majd 128gb-osra megyek rá fél év múlva:) )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#27622) peestheee válasza K1LLMy53Lf (#27592) üzenetére


peestheee
tag

nekem is van már, még nem használom, nemrég jött meg, most a kártyát várom hozzá, ami egyébként kingston uhs-i, ha már ez a téma..

samsung meg egy tömegmárka, aminek remek a marketingje, de jópár területen nagyobb a füstje mint a lángja

[ Szerkesztve ]

(#27623) kemcso válasza K1LLMy53Lf (#27621) üzenetére


kemcso
Ármester

Annyi infó van ezzel kapcsolatban, hogy a Kingston nem nagyon ajánlott. A Sandisk, Samsung, Transcend, Lexar igen.

(#27624) tucsok.


tucsok.
senior tag

Nah, ma érkezik az IBasso dx50 hozzám, kíváncsi leszek a hangjára a Sandisk Sansa-hoz képest.

"So say we all"

(#27625) krx21 válasza tucsok. (#27624) üzenetére


krx21
nagyúr

Érdekes lenne ha nem találnád jobbnak... :K

(#27626) Tulku válasza krx21 (#27625) üzenetére


Tulku
veterán

Árul vki 50-est 45-ért aprón...bár a leírásban már 50-et ír...

80-at lágyabb simább hangúnak írják nem olyan szétterpesztett térrel...meghallgatnám...de előbb X7!

(#27627) krisztianAMG válasza Tulku (#27610) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

De az X5 szökőévente egyszer bukkan fel használtan (nálunk), az új ára pedig túllépi a lélektani határt, annyit már nem szeretnék lejátszóra költeni. Azért figyelek majd, hátha felbukkan valami visszautasíthatatlan ajánlat. :)
Egyébként ha választani kellene, inkább DX50, vagy X3 II? Gondolom ha már az X5 is bekerül a képbe, egyértelműen ő lenne a legjobb választás.

(#27628) bucsher válasza krisztianAMG (#27627) üzenetére


bucsher
őstag

DX50. Ha van X5, akkor is. :B Meg eléggé füles- és ízlésfüggő. De inkább hallgasd meg mindkettőt/mindhármat.

In the pipe - five by five!

(#27629) Tulku


Tulku
veterán

Na ámberek...remélem a héten meghallgathatom Strucc kolléga V10-es LG telefonját (azt írta róla hogy nem akármilyen játékos) mert külföldi fórumokon ódákat zengedeznek róla...még a K701-et is gyönyörűen meghajtja (én kétlem...)

Azonban az igazolva látszik hogy a koreaiak itt elmentek minimum Cowonékhoz és tanácsot kértek tőlük (szintén koreai cég...)
Ha annyira bejön a hangja, komolyan el kell gondolkodnom telefon (MP3 lejátszó :) ) cserén...állítólag vmi dinnye utótagú cég már csinálja a komplett hátlapot 9000 MaH-s akkuval és 500 GB-os slottal...meglátjuk, annyi bizonyos hogy nagy a hype körülötte...

Krisztian: Attól függ milyen hangot szeretsz...DX50 meleg-színes, X3 II analógabb-száraz...
X5 szerintem mindkettőnél nagyságrenddel jobb hangot ad, ED-nél 90 ezer most az ára...
X3 II-t láttam haszáltan 60-ért (nevetséges, le kell menni 50-re) DX50-et már írtam...de DX90 is van aprón 80-ért...

Én most 45-ért a DX60-et venném...de ez én vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#27630) kemcso válasza Tulku (#27629) üzenetére


kemcso
Ármester

Haha, K701-et gyönyörűen meghajtja :DDD Még az asztali erősítők közül is többnek gondja akad vele, de egy telefon persze :DD

(#27627) krisztianAMG én meghallgatnám őket a helyedben, de az X5 jobb lényeges fejeshez, mint az X3K. A DX50 hangja nekem nem volt kiemelkedő, de mint írtam: hallgasd meg :)

(#27631) Tulku válasza kemcso (#27630) üzenetére


Tulku
veterán

Én is kétlem...de előremutató hangja van az biztos (bízom Strucc kolléga pár szavas ítéletében ennyire, akinek egyébként egy AK240 nyomja a napi rigmust...).

Szerintem valahol az X3 környéke lehet (szárazságban is) viszont ez egy telefon...és nemrég olvastam hogy telefonnal nehéz DAP szintű hangot generálni...na talán ez első fecskének elmegy (szerintem több annál) és elindít valamit...

Fotósoknak mond valamit, hogy csúcs kompaktoknál mennyire váltam az evf-et (egy időben egyiknek sem akarózott...) míg valamelyik elindult vele, aztán az összes többi követte...ma már ha csúcskompakt evf nélküli azt meg sem veszik...igazuk is van...na ilyet remélek itt is egy-két éven belül...

(#27632) #16820480 válasza Tulku (#27629) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk majdnem mindegy milyen hangja van, annyiba kerül, mint egy szifon, az meg rengeteg pénz, akármit is tud. Abból simán inkább egy Plenue M-et vennék, és a telefon meg teljesen mindegy, hogy micsoda és hogy szól.

(#27633) AGE-T válasza #16820480 (#27632) üzenetére


AGE-T
senior tag

Azért egy telefon valóban jó hanggal egy elég komoly piaci rést tudna lefedni. Mivel nem mindenki szeret külön kütyüt cipelni magával, telefont meg szinte mindig használjuk. Lásd az én példámat. Nekem kellet a kényelem, funkcionalitás, és voila egész jól megvagyok a nagy almával. Még Tulku is bólogatott a telefon hangjára. ;)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27634) Tulku válasza #16820480 (#27632) üzenetére


Tulku
veterán

Abszolúte nem osztom a vélekedést...ebben az esetben a size does matter rigmust hajtogatom...amennyiben tömegközlekedsz nem mindegy hogy 2 féltéglát (Plenue is az) vagy egyet viszel magaddal...aztán engem nenet közben is gyakorta hívogatnak ügyfelek...ilyenkor füles ki, dap leállít és telefon felvesz...telefonnál pedig felbukkan egy OK gomb amit ha megnyomok már beszélek is az ügyféllel, a végén pedig folytatja Michelangeli zongorán, ahol abbahagyta Beethovent...nem mindegy...nekem...

Minőségileg persze perpill biztosan neked adok igazat, jelen esetben is ezt teszem, és nem gondolom hogy a V10 megveri hangban az AK100-at...de eljöhet az idő (szerintem hamarosan) amikor simán kivált egy közép kategóriás dap-ot...és egy készüléked lesz...fenyképezésénél ugyan ez már nagyjából lezajlott...senki nem mondja hogy egy mobil felveszi a versenyt egy DSLR-rel vagy MILC-cel de egy alap kompakttal igen...

Én személy szerint váropk egy V10 nagyságú de 3x vastagabb telefont cserélhető 1,8-as optikákkal, X5 hanggal...tudom naiv vagyok, de hátha....

(#27635) kemcso válasza AGE-T (#27633) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem kevesen vannak azok, akiknek az igazán minőségi hang megér olyan sok pluszt.

(#27634) Tulku azt gondolom, hogy egy igazán minőségi DAP-pal felszerelt telefon kb a telefon+DAP árát közelítené, ha ebbe még optikát is akarsz tenni akkor meg egy telefon+dap+közép. fényképezőét. És kb a HDP-R10 méretében :DDD

(#27636) Tulku válasza kemcso (#27635) üzenetére


Tulku
veterán

Vastagságra kisebb lenne de egyéb paramétereiben pedig nagyobb (hossz-szél)...igaz...

Az árral is egyetértek...nekem viszont megérné egy univerzális kütyü ami mindig nálam van...nagyon fontos paraméter...NEKEM...

2/3-os, 1"-os szenzorral kibékülök :D
És X5 hanggal...

(#27637) #16820480 válasza AGE-T (#27633) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezzel az a probléma, hogy telefont még mindig átlag évente cserélget az ember, és szerintem azt már végképp kevesen tudnák megtenni, hogy évente kiadnak 250-300 körül telefonra.

Tulku: Én is telefonról fogok hamarosan menet közben zenélni, de ezzel elfogadom, hogy fel kell adjam a minőséget lényegében. Illetve én nem nagyon vagyok hajlandó olyan összegeket kiadni telefonért, mert az csak egy használati eszköz (ellenben a DAC az szerelem :DDD ).
Vannak bőven olcsóbb telefonok is jó DAC-kal, én is ilyenre fenem a fogam, ha majd kiad a Meizu végre egy olyan telefont, amiben SD kártya is van meg ES9018 is, de még az sem lesz több az LG árának felénél, de inkább harmadánál.

(#27638) kemcso válasza Tulku (#27636) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, és még párszáz embernek: nem hiszem, hogy komolyan megéri bárkinek is a fejlesztés költségei. Jah és a mérete egy dolog, de nehéz is lenne, ha ennyi mindent ki kell szolgálni akksival (vagy csak 2-3 órát bír).
Akkor lesz belőle valami szerintem, ha az AK/iBasso/Fiio/... jön ki egy olyan DAP-pal amivel telefonálni is lehet. A telefongyártókban én kevésbé hiszek hangminőség terén.

(#27639) Tulku válasza kemcso (#27638) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy ha egy LG (vagy samu) összefog-tanul Cowon elvtárssal(tól)...

És a hang csak egy paraméter..még ott a kamera is...hidd el nem oly távoli ez, meg fogják lépni, minden ott van már a tarsolyban, ezek a cégek (LG, Samu) ezerszer nagyobbak mint a fiio, ibasso, cowon...ha valamire ráálnak ott mindent meg tudnak valósítani...

Tedd el ezt a hozzászólást pont egy évre...jövő ilyenkor már lesz 3-4 igen hallgatható telefon komoly füles erőlködővel (továbbra sem hiszem hogy egy telefonnak fejest kell hajtania, vagy DSLR szenzorral, optikával rendelkeznie...)

Fenyképező optika fronton kissé leálltak most...nem hajtja őket a tatár...de ha egyik előjön egy baró optikával lesz nemulass :)

(#27640) AGE-T válasza #16820480 (#27637) üzenetére


AGE-T
senior tag

Mi a viharért cserélném a telefonom évente, főleg, ha csúcsmodellt veszek? Arról nem is beszélve, hogy legutóbb is almám volt, ami mai napig jó, ja...2011ben vettem :D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27641) kemcso válasza Tulku (#27639) üzenetére


kemcso
Ármester

Kicsi piac ez, mármint azoké, akik igen jó hangot akarnak (DAP minőségűt). A nagy többségnek elég az, ha látja: Wolfson, Sabre, Yamaha, stb.
Persze, ha beleállna bármelyik nagy már rég lenne ilyen, de szerintem nem ez adja el a telefont. Ha így lenne, akkor a htc nem a csőd közelében lavírozna (az első one szériával az átlaghoz képest jó hangot adtak, sztereó hangszóró stb, mégse robbantottak piacot)

(#27642) AGE-T válasza kemcso (#27641) üzenetére


AGE-T
senior tag

HTC-nek két baja volt (szerintem), túl drágák voltak, és a szerviz siralmas. Marketing oldalrós sem lehetett látni semmi izgalmasat. Míg az LG, HUAWEI googleel karöltve hozott ki telefonokat, és olcsóbb is volt. Ők megcsináltak a "beetetés" részt.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27643) kemcso válasza AGE-T (#27642) üzenetére


kemcso
Ármester

Drágák voltak, mert volt benne befektetett mérnök-idő: jól szólt és fém. Ugyanez igaz lenne egy LG/Samu jóDAP-os telefonra, persze ezeknél van pénz a marketingre: az évszázad legjobban szóló telefonja, stb stb :)
De érted mire akarok kilyukadni: amiben van egy kis plusz az drágább is és nem hiszem, hogy akkora kereslet van rá, mint egy pl S6-7-8-9-re, ami csak annyi újat nyújt, hogy új :)

(#27644) Tulku válasza kemcso (#27643) üzenetére


Tulku
veterán

Ez mind igaz,de...mindig kell vmi új...nem forradalmi, de új a népnek...s előbb-utóbb eljutnak a jó hangig...

OFF...

..meggyőződésem, hogy minden készen áll már gyártás technológialilag (DVD már "kész" volt 1967-ben!) csak mindig csepegtetnek...mindig egy kicsivel több-jobb...nem túlságosan, hiszen ha az egyik túl nagyot szól akkor a másiknak le kell kopiznia, cserélhetik alapjaiban a gyártósort...stb..nem éri meg senkinek...amíg a nagyok egyenlően falnak a tortából nem tesznek egymás alá...a kicsik pedig szükségszerűen elbuknak (htc, de ibasso, fiio hamarabb menne a levesbe ha beszállna az biztos...).
Ez a nagyok asztala, mi akkor járunk jól ha minden 5-6. szériát megvesszük (nem évente, hanem 5-6 évente cserélünk) és jót röhögünk rajta mennyit fejlődött a technika...dehogy fejlődött...csak perpill ez eladható marketing ügyileg...vissza nem lépnek, csak apró léptekben feljebb, vagy topognak és nagy szavakat zengedeznek...

ON...

Ez az LG viszont szerintem első fecske (hiába volt már Sabre chipes telefon) mert szerintem tisztességes hangot ad ki és azonos formatervű mint a sikeres G4 (én is ezt használom) ezért gyanítom az árcímke ellenére is eladható lesz külföldön...itthoni állapotokkal egyetértek, jól írtad...pár száz...de nem mi vagyunk a mérce...

(#27645) kemcso válasza Tulku (#27644) üzenetére


kemcso
Ármester

Addig, amíg a többség P3-at vesz a 200e+ telefonjához (vagy gyári headsettel használja) szted van fizetőképes kereslet rá? ;]
Ha bármelyik nagy akarná simán jöhetne a piacra ilyen telefonnal, de a hifisták egy furcsa közösség, sok esetben nem hiszi el, hogy a kommersz gyártó jót tud csinálni. Na meg aki hisz a kábelekben az elfogadja, hogy el tudják különíteni a hangkeltő részt és a többi radio-t? :P

Szóval ez soktényezős, szerintem: ha egy gyártó bevállalja és sikeres lesz akkor jönnek a többiek is utána az tuti. Egy kommersz telefon (olyan Sansa és X3K között félúton hangban) még kieshet, de sztem AK100-X5-DX90 hangminőségét nem várnám.
De ne legyen igazam és jöjjön pl a Moto X 2016 hifi editon/LG G5 Hifi/iPhone 7 hifi/Samsung S7 hifi, stb :D

(#27646) Tulku válasza kemcso (#27645) üzenetére


Tulku
veterán

Jöjjön...az nekünk jó...az én vágyam a minőségi hifi teljes kommercionalizálása...úton-útfélen lehessen kapni fillérekért tökéletes hangminőséget...én nem sajnálom senkitől...a zene mindenkié!

Na abbahagyom mert felcsapok ciemtiológusnak :)

(#27647) AGE-T válasza Tulku (#27646) üzenetére


AGE-T
senior tag

"ciemtiológusnak" LOL :DDD

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#27648) assemble válasza #16820480 (#27637) üzenetére


assemble
addikt

"Ezzel az a probléma, hogy telefont még mindig átlag évente cserélget az ember"

Szerintem ez azert nagyon sok helyen nem igy van, illetve szerintem viszonylag kicsi resze csinal mar az embereknek ilyet - tipikusan az, aki divatbol csinalja, es semmit nem szamit neki a penz.
A telefonok miutan elertek egy eleg jo szintet ~2-3 eve, az utobbi evekben mar elegge lelassult a telefonok fejlodese, a legtobb embernek akit ismerek, legalabb 2 eves telefonja van, es ami a durva, hogy sokuknak kb semmi oka nincs lecserelni, mert elhanyagolhato az uj modellek elonye. De ez globalis trend is, az okostelefon piac novekedese folyamatosan lassult az utobbi idoben. Es ez a trend csak folytatodni latszik: egyre ritkabban fog az atlagember okostelefont cserelni. Legalabbis amig nem jon valami tenyleg attoro dolog.

Tulku: "DVD már "kész" volt 1967-ben!" - ez nagyon furan hangzik, errol van valami forras? :)
Ahogy utananeztem most, CD prototipusok is csak a '70-es evek vegen kezdtek el keszulni, es '82-ben jelent csak vegul meg - annal meg aligha keszult el elobb a DVD sztem :)

[ Szerkesztve ]

(#27649) Tulku válasza assemble (#27648) üzenetére


Tulku
veterán

Nem így hívták, ezt macsusitáék és filipszék költötték...de a vietnami háború idején annyira felgyorsult a technikai fejlődés mint előtte csak a II. nagy német háborúban..mindig a háború a tech fejlődés mozgatórugója...katonai technológia volt, csak 90-es évek elején - hosszas vajúdás, cívódás után - dobták nekünk picra..marha drágán, hogy gazdagpistiék megvegyék....

Nem tudjuk jelenleg milyen technológiák vannak nem konzumer téren...lehet tátva maradna a szánk kissé...

(#27650) krx21


krx21
nagyúr

Na, úgy tűnik, a meghallgatható X7 már nincs az országban és csak max. január lesz belőle... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.