Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) assemble válasza f4lcon (#28099) üzenetére


assemble
addikt

Tenyleg megszokas kerdese, volt mind2 fajta telom, es par napig mindig problemam volt vele, aztan megszoktam es mar gondolkozas nelkul ugy tettem el/vettem elo, ahogy kb a legegyszerubb.
Sztem olyan esetben van jelentossege, ha hasznalnal gombokat kozben, mert ha azok a gombok a jack csati kozeleben vannak, akkor azokat ugy is elered, hogy kozben ki se kell venni a cuccot a zsebbol.

(#28102) CyberVanDal


CyberVanDal
csendes tag

Sziasztok!
MP3 lejátszót szeretnék vásárolni, kb. 20.000 Ft-ig bezárólag.
Amiket teljesítenie kellene:
*- 300-400 zene tárolása.
*- Közepes hangminőség.
*- "Jó" szervizhálózat.
*- Megbízható minőség.
Esetleg tudnátok ajánlani valamit?
Köszönöm válaszotokat előre is.

(#28103) bucsher válasza Bici (#28100) üzenetére


bucsher
őstag

Én nem erősíteném a telefonból kijövő jelet, azzal nem vagy előrébb. Esetleg DAC+AMP rákapcsolásával lehet próbálkozni, de akkor már majdnem ott vagy, mintha vettél volna egy rendes DAP-ot.

In the pipe - five by five!

(#28104) K1LLMy53Lf válasza bucsher (#28103) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Egyébként egyik telónál sem érdemes simán AMP-ot ráköti?

Azért kérdezem, mert főnököm is gondolkodott ilyenen, hogy telóhoz AMP spotify miatt.

De egyébként xDuoo X3 a megoldás ;] (habár tomtop is visszavitte most az árat)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28105) Bici válasza bucsher (#28103) üzenetére


Bici
félisten

Igen, a DAC-os megoldás nálam is előkerült, mint ötlet, és pont a DAP-pal vetekedő ára miatt nem erőltetem.
Persze, az építés még terítéken van, de ez inkább egy hosszú távú project, mintsem valós alternatíva jelenleg.

A telefon erősítése azért tűnik (jó?) megoldásnak, mert ha a telefon kimenete nincs leterhelve fülessel, hanem csak erősítővel (aminek sokkal nagyobb a bemeneti impedanciája), vagyis line-out-ként funkcionál, akkor sokkal jobb minőségű hang jön ki a füles kimeneten.
Kérdés, hogy ez a párosítás megközelíti-e egy jóféle DAP hangminőségét. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28106) Bukk900 válasza Bici (#28105) üzenetére


Bukk900
őstag

Én egy ilyenen gondolkodom telefonhoz, ez egy új termék, de a régebbiekről jókat olvastam.
Most kíváncsiságból kipróbáltam az asztali fejeserősítőmet telefonnal, hát nem hozott javulást, sőt, nélküle még jobb is a hangja, én dac-ot néznék a telefonhoz.

(#28107) #16820480 válasza Bici (#28105) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ki lehet próbálni, de szerintem nem lesz olyan fenomenális eredménye. Ugyan sokkal jobb a kimenet, ha nincs terhelve annyira, de azt is vedd hozzá, hogy az erősítő ezeket az apróbb hibákat is erősíti. Ugyan nem teljesen hordozható, de még a Lumia 930-at próbáltam egyszer rákötni így a Headflow-ra (ami egy elég jó házi építésű erősítő, ha esetleg nem ismernéd), és siralmas volt a kimeneti hangminőség, 2 percet sem bírtam úgy hallgatni, inkább magában hallgattam a telefont.

(#28108) Tomorrowland


Tomorrowland
csendes tag

Sziasztok.
Szeretett clip+om 4 év után végleg megadta magát, nagyon a szívemhez nőtt a kicsike. :(
Milyen mp3 lejátszót ajánlotok 20 ezer forintos értékhatárig?
Fontos kritérium;
- legyen kicsi
- méretéhez képest relatíve jó üzemidő
- Flac támogatás
- bővítési lehetőség

(#28109) Nigér


Nigér
őstag

Új játékos a hazai kínálatban, volt is róla itt előzetes írás.

Remélem nem minősül reklámnak a linkem :F

[ Szerkesztve ]

(#28110) Tulku válasza Nigér (#28109) üzenetére


Tulku
veterán

Uh....hogy lesz 600 dollárból 270 ezer....sajnos el kellene már felejteni ezt a földön található teljesen kétpólusú árképzést...

Képzelem akkor az Onkyo mennyi lesz...300 ezer (az azt hiszem 7-800 dollár)

Tudom vám, áfa, tefu, tehó....meg a vécésnéni gázsija....

(#28111) Nigér válasza Tulku (#28110) üzenetére


Nigér
őstag

Áfával és vámmal együtt kb. közelíti a 800 dodót, és erre még rá kell pakolni a forgalmazó hasznát is, úgyhogy sajna azt kell mondanom hogy így kb. ennyi...

Melyik Onkyo?
Mert van egy ami ugyanaz tökben mint a Teac pléjere és kb. ugyanannyiba is kerül, asszem 190-200k

(#28112) Tulku válasza Nigér (#28111) üzenetére


Tulku
veterán

Nem nem...a pioval együtt lett asszem fejlesztve csak az Onkyo dupla dac-os...asszem dp x1 néven fut

(#28113) krx21 válasza Nigér (#28109) üzenetére


krx21
nagyúr

Klassz, de nem olcsó... Én gyenge az erősítője... Csak füleshez...

(#28114) AGE-T válasza Nigér (#28109) üzenetére


AGE-T
senior tag

Szép az a fogantyú a tetején...Ja, nem! :D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#28115) Strucc válasza Tulku (#28110) üzenetére


Strucc
csendes tag

Az még úgy is tisztes haszon, ha figyelembe vesszük, hogy Amerikában minden árat netto kell érteni, azaz államonként különböző mennyiségű áfa még rákerül.

Az ott 600ért hirdetett cucc viszont már kisker áras, mindenki hasznával együtt.
Ezért, ha rendben működne az árazás, kizárólag az áfa magasabb mértékével szabadna itthon többe kerülni bárminek.
Persze itthon (a kalózok országában) a jogvédő még külön megsarcol minden befutó bájtot, de még ez sem indokol ennyi felárat.
És mivel úgyis minden ilyesmi made in china, ezért a szállítás ugyanannyi, csak nem jobbra, hanem balra indul a hajó...

(#28116) Chuck Norris válasza Chuck Norris (#27186) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Több mint három hónap után, ma válaszolt a HisoundAudio support a levelemre :)
Felajánlottak egy 40%-os kupont is a legújabb HISOUNDAUDIO STUDIO S6 játékosukra, ha valakit érdekelne keressen meg.

(#28117) fericske válasza Chuck Norris (#28116) üzenetére


fericske
addikt

Ránéztem erre az S6-ra, a Penonaudio-nál jött az első találat.
Drága kütyü ez is az 5száz5ven dodós árával, ami mellé egy Aqua-Barbie Girl-ös fotó nem túl jó reklám. Lehet csak azt a szintet üti meg....

(#28118) #00137984


#00137984
törölt tag

Fiio M3 ha meg van valakinek, mondhatna róla valami véleményt. Fiio X1 összevetése is érdekelne, de legfőképpen a 320kbps mp3 zenehallgatás szempontjából. Másik alternativának még a Sony NWZ-A15B mp3/mp4 lejátszó lehetséges. Melyiket érdemes megvennem, mert a Fiio X3 II kiesik a pénz miatt és az alacsony űzemidő és hosszú töltési idő egyaránt kizáró okok nálam. :)

(#28119) mrmft


mrmft
senior tag

Alap mp3 lejatszot szeretnek.
Forras: 192-320-as mp3.
Amin szolna: Audio-Technica ATH-M40x, AWEI ES-Q9, Microlab B-73. Hallgatasi idoben (70-20-10% a fenti sorrendben, tehat 2/3 reszeben az M40x-et kellene hajtania).
FiiO M3 es xDuoo X2 a kiszemelt eddig az itt olvasottak alapjam, bar az M3-rol nem igen talatam infot.
Arban max 20.000,-ig mit valasszak esetleg ezeken kivul? Fontos lenne, hogy normalis supportja legyen (FW frissites) es lehessen kesobb akkut kapni hozza. Koszonom.

(#28120) hobbyone válasza hobbyone (#27493) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Vettem még egy Olympus diktafont. A WS-750M bruttó 18,5K volt, ez br. 10K-ba került.
Előzetesen 75% adtam rá, hogy hangban egyeznek, és 25%-ot, hogy a WS-812 jobb lesz. Tévedtem. Flat EQ-n kissé sok a mély + a magas is kiemelt/zavaró. Egyenlőre még szokom. Be kell járatni.
Az oldalsó jack hatalmas baromság, de az összeszerelés, a gombok, valamint, hogy elemmel megy + pontot érdemel.

A WS-750M nekem bevált, hála istennek fogadja a 32GB-os kártyát is, a brossurán/mindenhol max. 16 GB szerepelt.

[L:/dl/upc/2016-02/03/353401_mn0g1nbsy8oaxzv3_fenykep017.jpg](IMG:/dl/upc/2016-02/03/353401_mn0g1nbsy8oaxzv3_fenykep017.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#28121) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Srácok!
Olyan mp3 at/device-t keresek amihez tudok csatlakoztatni egy Rode videomicro mikrofont és jóminőségű hangot tud felvenni, és lehetőleg tud fogadni microSD kártyát. DSLR rel való filmezéshez lenne szóval örülnék ha legalább a mikrofont ki tudná használni rendesen.
Büdzsé nincs, de minnél olcsóbban szeretnék kijönni, mert a bankkártyám már az utolsókat rúgja.
A segítséget előre is köszönöm!

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#28122) Nigér


Nigér
őstag

Jó, oké, av-online, de FIIO X7 teszt

(#28123) #16820480 válasza hszilard666 (#28121) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valamilyen diktafonra lesz szükséged. Olyasmiket érdemes nézegetni, amiket pédául hobbyone próbálgatott mostanában itt a topikban. Vagy drágábban valami ilyesmit, ez profibb cucc, de persze jóval drágább is.

(#28124) kemcso válasza Nigér (#28122) üzenetére


kemcso
Ármester

Annyira fölösleges még elolvasni is az AVonlányos "teszteket" :(

(#28125) Bodz válasza kemcso (#28124) üzenetére


Bodz
nagyúr

A videókat meg szoktam nézni, de néha csak hang nélkül, akkora ökörségeket beszélnek...

(#28126) Nigér válasza kemcso (#28124) üzenetére


Nigér
őstag

No igen, de magyarul még sehol nem írtak róla.
Egészséges gyanakvással, és bizalmatlansággal, de szoktam az av-t lapozgatni....

... ha már marhára unatkozok ;]

Bodz: ja, lehetne a videóikból olyat csinálni, mint a tecsőn fellelhető Dallas-részletek, amiken tök más szöveget adnak a szereplők szájába, jókat lehet nevetni rajta... :))

[ Szerkesztve ]

(#28127) hszilard666 válasza #16820480 (#28123) üzenetére


hszilard666
veterán

Nekem a H1 nagyon drága, és kihasználni sem tudnám. Tényleg ennyi kell csak hogy meghajtsa rendesen a mikimet. :B

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#28128) #16820480 válasza hszilard666 (#28127) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor esetleg az eredeti hsz-ed előtt levő két Olympus egyike? Nem nagyon ismerem sajnos ezeket a hangrögtőket.

(#28129) Tulku válasza Nigér (#28122) üzenetére


Tulku
veterán

Azt kell mondjam, még ennél a cikknél alszom el legkevésbé...persze érzik rajta a reklámszag, de legalább jó pár ordas hibára kénytelen felhívni a figyelmet...

Persze a nagy baki pont a hangminőség részen van....a 600-as mellett egy Sonus Faber Pryma-val is tesztelték...nos volt alkalmam meghallgatni eme műremeket...óva intek minden zenerajongót a hangjától mert botrányos...szégyellje magaát a nagy hírű olasz hangfalgyártó, hogy ilyen japán membrános moslékkal akar betörni a fejes piacra...garantálom hogy nem fog.

Én mindenképp írtam volna egy-két mondatot amiben összevetem az X5-tel...egyébként miért adnánk ki 200+ ezret egy béta lejátszóért egy bevált ellenében? Mert kitkat van rajta?...

(#28130) kemcso válasza Tulku (#28129) üzenetére


kemcso
Ármester

De ez az AV onlány, ott ne várj értelmes cikket. Egyszerűen egy reklámoldal, semmi több, azért tesztelték azzal a fejessel, mert azt is reklámozni kell. :W

(#28131) Nigér válasza Tulku (#28129) üzenetére


Nigér
őstag

Ez a "japán membrános moslék" lehet kicsit erös volt....
Itt most úgy általában a japó membránok mellett állok ki, az a konkrét fejes akkor sem kéne ha ingyen kapnám.

Amúgy ez a cserélgethetős erősítő rész ami tetszik az X7-ben, majd kiváncsi leszek a tapasztalatokra, valaki csak vesz innen a topikból... ;]
Ja a 200+k-ra: azért éri meg mert tudsz rajta engribörcözni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28132) Tulku válasza Nigér (#28131) üzenetére


Tulku
veterán

A japán itt nem degradáló, csak egy nagy nevű manufakturális olasz cégtől (aki mellesleg high end hangfalakat gyárt) nem várná az ember hogy olcsó beszerzésű membránnal indítsanak egy projektet...ennyi...és persze a hang erre nem cáfol rá, tehát 150-ért klasszisokkal jobb hangot kapok (OPPO PM3 pl...)

(#28133) Nigér válasza Tulku (#28132) üzenetére


Nigér
őstag

Milyen volt az Oppo az AK+L&I párosról?

(#28134) Tulku válasza Nigér (#28133) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon tetszett...eddig itt hallottam meg, mit is tud az OPPO...jó kis füles az és egyáltalán nem részlettelen...persze hasonlít az Angie-hez karakterben nekem, talán kissé morózusabb, de nagyon élvezhető volt...

(#28135) krisz242 válasza Nigér (#28131) üzenetére


krisz242
tag

Van itt olyan akinek van már X7-ese: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28136) bucsher válasza krisz242 (#28135) üzenetére


bucsher
őstag

Hallottuk is. Én is csak jókat tudok róla mondani.

In the pipe - five by five!

(#28137) kemcso válasza bucsher (#28136) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem is jó a hangja csak kár, hogy Android. Na meg hogy Tök nem is kell :DDD

(#28138) Tulku válasza kemcso (#28137) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem ezek az új nagyágyúk teljesen egyformának tűntek Angie-val: X7, Plenue1 és AK100 II.

Ebből a triumvirátusból az AK100 II hozta a legtöbbet ki a fülesből, de egyrészt ez a legdrágább, másrészt mintha úgy olvastam volna hogy ezekhez hangolták (ami lehet épp oly baromság is)

Szűkebb tér mint az AK100 első generációján, nagyobb dinamika (jóval) és erősen középre hangolt hangszerek...de jók ezek a játékosok, baromi gyorsak, jól kezelhetők. Nekem az AK100 II tűnt a legszebbnek és persze a kis potméter is nagyon belopta magát a szívembe...de 300 ezer fölött nem fizetnék egy dap-ért...ahhoz hanyatt kel hogy vágódjak a hangjától...

(#28139) bucsher válasza Tulku (#28138) üzenetére


bucsher
őstag

Én is a P1-hez tudom hasonlítani. Az új AK-t még nem hallottam.

In the pipe - five by five!

(#28140) krx21 válasza kemcso (#28137) üzenetére


krx21
nagyúr

X7-el kapcsolatban: Az 1.5-ös firmwarehez képest az 1.8 több lett egy kicsit magasban, de azért a demo verzió túl sok magasát nem éri el... Úgy néz ki, szerintük egy kicsit túl sokat vettek le a demo magasaiból és most vissza tettek egy kicsit... Én továbbra is szeretem, de várom már a MUSE02-es erősítőt hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#28141) kemcso válasza bucsher (#28139) üzenetére


kemcso
Ármester

Szintúgy :) Csak a P1 saját felülete magasan jobb kezelhetőséget biztosít ->nekem :)

(#28142) Nigér válasza kemcso (#28141) üzenetére


Nigér
őstag

Tulképp miért baj az android felület?
Jól el lehet játszani a különböző lejátszó programokkal, kinek mi jön be pl. hangra, kezelőfelületre, szolgáltatások stb.

(#28143) kemcso válasza Nigér (#28142) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem ez egy céleszköz, ami arra való hogy jól szóljon. Az android testre szabhatósága itt hátrány: bonyolítja a kezelését (és igazán egy jól kezelhető andoroidos lejátszó sincs). Ezen kívül lassítja a kezelést, stb. Nyilván egy tökéletes hordozható hangért (olcsón persze) el tudnám viselni, de így inkább a P1 :)

(#28144) Nigér válasza kemcso (#28143) üzenetére


Nigér
őstag

Nekem van androidos lejátszóm és a fent említettek miatt eléggé csípem.
Hozzáteszem hogy rengeteg pár dolgot tiltottam, fagyasztottam "butítottam" rajta, ami nem szükséges feltétlenül a zenéléshez.
Ja és nem bonyolult a kezelése és nem is lassú, pláne nem az AK-hoz képest. :))
De megértem a te álláspontodat is. :)

[ Szerkesztve ]

(#28145) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Sziasztok,

Tudnátok olyan jó kis kütyüt ajánlani, amiben normális hangchip van, és (esetleg) támogatja a Spotify-t? Ha lehet ne androidost, és ne Applet...
Van ilyen egyáltalán? Ami megáll 100k-ba?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#28146) #16820480 válasza Nigér (#28142) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is azon a véleményen vagyok, mint kemcso, ilyen lejátszóra nem kellene Android. Bár a zenelejátszó appok kezelhetősége jó általában, és látványosak, de maga a rendszer általában lassabb, mert a droidnak kellene egy erősebb SoC is, hogy önmagában jól fusson. Ehhez még az is hozzájön, hogy a droid audiorendszere nem a legjobb azért, és ezen a különféle lejátszók sem tudnak igazán sokat segíteni.

És ami pedig kifejezetten zavar engem, az az, hogy az ilyen eszközöket általában nem frissítik rendesen, amilyen szoftverrel kiadták, olyanon marad. Ez alapvetően nem lenne gond, ha csak offline módban használod, de akkor meg minek a droid?

(#28147) Nigér válasza #16820480 (#28146) üzenetére


Nigér
őstag

Mit hallgassak online róla, deezert? :)
Arra jó a teló is.
Az meg hogy lassú, viszonylagos, mert az AK-mnál szerintem minden gyorsabb.
Az a lényeg hogy mindenki mérje fel, neki mi az amit egy ilyen playertől elvár és aszerint döntsön.
Én egyik mellett sem teszem le most a voksomat, mindkettőt elfogadom.

(#28148) bucsher válasza #16820480 (#28146) üzenetére


bucsher
őstag

a droid audiorendszere nem a legjobb azért, és ezen a különféle lejátszók sem tudnak igazán sokat segíteni
De hiszen most egyeztünk meg benne, hogy jó a hangja :U

In the pipe - five by five!

(#28149) #16820480 válasza Nigér (#28147) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát jó, de ha nem használod ilyen Deezer meg Spotify-hoz, akkor minek rá droid? :) Nekem amúgy mindegy, ki mit vesz, én is elfogadom, csak kifejtettem a véleményem. Nem is konkrétan az X7 ellen, mert azon tényleg elég jó a droid, hanem úgy általában a droidos lejátszók ellen (például AR-M2, régebbi Sony lejátszók).

bucsher: Mármint ti :P
De egyébként arra gondotlam, hogy például a mostani rendszeremnél lényegesen gyengébb az összhatás, ha a telefon a forrás (X Play ->USB OTG ->Yulong DA8 II ->fejes), mintha a laptopról etetem (Manjaro Linux 4.4-es kernel és Cantata ->USB OTG ->Yulong DA8 II ->fejes). Egyelőre nem jöttem rá még, hogy mi az oka, de jól érezhető különbség. Vagy jitter, vagy a telefon oldaláról valami hardveres/szoftveres limit.

(#28150) Tulku válasza #16820480 (#28149) üzenetére


Tulku
veterán

"hanem úgy általában a droidos lejátszók ellen"

Nekem nagy szívfájdalmam a HDP R10..azt még megszoknám hogy egy hosszabb lélegzetvételű lemez, hallgatás után töltőre kell kerüljön, de azt az iszonyú droidos katyvaszt amiben hagyták azt a szerencsétlent, nem.

Pedig a hangja - bátran ki merem jelenteni - fenomenális. Az elmúlt posztomban emlegetett 3 "nagyágyú" alúlról sem böködi hangban, nagyon messze állnak tőle..

Csak megerősítés - legdurvább példa - akart lenni a droidos elbaltázásra....

Egyébként egy ilyen X7 szinten már szerintem lesz frissítés, vagy legalább eszkábálása az adott droid verziónak...annyira itt már nem véres, de - mint olvashattuk nem egy helyen - vannak még hiányosságok. És abban is egyet értek, hogy a gyártónak kellene a legjobb, legoptimálisabb lejátszót megcsinálnia, nem a usernek reszelgetni ilyen-olyan droid félmegoldásokkal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.