Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) Chuck Norris válasza zümzümm (#28700) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia, nem játsza a töpörítetlen formátumokat és nem lehet bővíteni a memóriáját sem, senki nem fogja itt ajánlani ezt neked.

(#28702) PHM válasza zümzümm (#28700) üzenetére


PHM
addikt

Azért egy másik, biztosan jó USB kábelt még próbálj bele.
Engem egy gagyi kábel tréfált meg oly módon, hogy bár a
lejátszó jelezte a töltést, valójában merült.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#28703) zümzümm válasza PHM (#28702) üzenetére


zümzümm
senior tag

3 USB kábelem is van:) Mindegyikkel ezt csinálta.
De ez csak a kisebbik probléma, ezzel még el voltam. Az igazi probléma az az hogy nem kapcsol be.

(#28704) K1LLMy53Lf válasza zümzümm (#28700) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

30k-ba sok minden belefér, fiio-ról én spec mindenhol azt olvastam eddig, hogy túlárazott (az M3).
rádió nem tudom melyik "normálisabb" DAP-ban van egyébként (xduoo, musiland, colorfly, ihifi stb egyik sem tudja)
Mondjuk Ruizu X02/06 tudja és töredékében kerül, mint a kereted :))

(#28701) ytjTRY: ezzel nem értek egyet. Ha jó hangja van és ár/értékben is jó, akkor miért ne? Legtöbb ember nem otthon, full csendben használja a DAP-ot, városi/munkahelyi stb zaj mellett (ne adj isten sport közben) pedig szvsz elég erősen megkérdőjelezhető, hogy valóban hallható-e a különbség a 320kbps és a flac stb között. Szóval attól, hogy csak empé3at tud lejátszani, még bőven lehet ajánlható egy lejátszó.

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28705) Chuck Norris válasza K1LLMy53Lf (#28704) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Mivel nem értesz egyet? :) mert én semmi olyat, nem írtam, hogy ajánlom vagy nem ajánlom, hanem csak mivel már régóta olvasom a Témát tudom, hogy ha legalább az általam felsorolt két kritériumnak nem felel meg biztos nem lesz benne az ajánlott kategóriában a Témakör "hangadói" között. Ha nincs valakinek itt pont ez a típus a kutya nem fog tudni neki segíteni ebben a kérdésben.

(#28706) K1LLMy53Lf válasza Chuck Norris (#28705) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Amit írtál azt jelenti az én értelmezésemben, hogy tuti nem ajánlott, mert csak mp3at tud és nem bővíthető, nem pedig azt, hogy emiatt a tulajdonságai miatt nagy valószínűséggel nem ismeri itt senki, és emiatt nem tudnak róla nyilatkozni. Én az előbbire írtam, hogy szerintem nem így van, mert ettől még lehet ajánlott lejátszó.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28707) zümzümm


zümzümm
senior tag

Én jól elvagyok a jobb minőségű mp3 formátumokkal is. Főleg ugy, hogy vannak olyan számaim, amit még mp3ban sem találtam eddig viszonylag jobb minőségben megtalálni. Ha igy vesszük, a radio fontosabb is mint hogy veszteségmentesen hallgassam a zenét. Amugy sem otthon hallgatok ily módon zenét, ha nem tömegközlekedésen, sportolás közben...
Én is olvastam hogy túlárazott az M3. Már mint hogy az itthoni ára. De külföldről már elfogadható.

(#28708) zümzümm válasza PHM (#28702) üzenetére


zümzümm
senior tag

Neked is Gogear vibe van?
Ha igen, akkor neked mindig egyből felismeri a PC, illetve elindul a töltés? Radio nem fagyott be soha?
Én ezekkel a problémákkal küzdöttem az első Vibe-omnál is, és most a másodiknál is. Bár a radiot még nem próbáltam.

(#28709) PHM válasza zümzümm (#28708) üzenetére


PHM
addikt

Mind a 4 generáció megfordult nálam, de csak az első kettőt
használtam huzamosabban. Első genes most is van.
A rádiót ritkán használom, fagyást nem tapasztaltam.
Ha össze tudunk valahol a városban futni, megpróbálhatom
feltámasztani a játékost.
(Egyszerűbb megcsinálni, mint elmagyarázni, ráadásul a 4 genhez
más-más program kell.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#28710) sarasota123 válasza zümzümm (#28707) üzenetére


sarasota123
aktív tag

egyébként az xduoo x3 is 30k alatt van, én nagyon szeretem.

ja elnézést, rádió ebben sincs :D

[ Szerkesztve ]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#28711) zola09


zola09
aktív tag

Hello srácok, nem tudom hol lenne a legjobb feltenni ezt a kérdést, remélem nem lövök nagyon mellé!
Édesanyám sikeresen kimosta öcsém Sansa Clip+-át, és azóta nem igazán akar működni rendesen. Bekapcsol, lehet rajta zenét is hallgatni,képet is szépen ad, de pár másodperc után fagy, elmegy a hang, és annyi. Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy kuka?
Bocs ha rossz helyre írtam, köszi a válaszokat! :R

(#28712) schawo válasza zola09 (#28711) üzenetére


schawo
titán

Szétszedni, és rendesen kiszárítani belül is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28713) zümzümm válasza zola09 (#28711) üzenetére


zümzümm
senior tag

Telefonos topicban ajánlgatták, video is van róla a youtubeon:
Ha leszedhető, leszeded a hátlapot/előlapot, papírtörlővel felitatod a nedvességed amennyire lehet, aztán hajszárítózod, majd egy zacskó rizs (kb fél kiló) közé teszed, lezárod hermetikusan. 1-2 napig benne hagyod. A rizs, szépen lassan felszívja a maradék nedvességet.
De ez általában akkor használ, ha közvetlenül a baleset után egyből megteszik.

(#28714) zola09 válasza zümzümm (#28713) üzenetére


zola09
aktív tag

és schawo:

Köszi, sikerült szétszednem, a probléma forrása pedig, hogy a képen látható kondi öcsém lejátszójában szét van folyva [kép], gondolom ez így akkor kuka, vagy ez cserélhető rajta? (nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, nézzétek el tudatlanságom! :R )

[ Szerkesztve ]

(#28715) PHM válasza zola09 (#28714) üzenetére


PHM
addikt

Az a hosszúkás, ezüst színű henger egy rezgőkvarc.
Valószínűleg csak némi ragasztóval rögzítették.
Hagyd még száradni kicsit, az IC-k alatt még megbújhat némi nedvesség.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#28716) zola09 válasza PHM (#28715) üzenetére


zola09
aktív tag

Most hogy mondod tényleg ragasztó, rohadjak meg pont úgy néz ki mint ha szét lenne nyílva az a cucc és onnan folyt volna ki. Köszi a felvilágosítást!

(#28717) #00137984 válasza zümzümm (#28700) üzenetére


#00137984
törölt tag

Sony NWE394B lejátszó 8GB tárhelye hamar kevés lehet és nem bővithető. Üzemidőre olyan 35 óra mp3-as lejátszást adnak meg, ami nem rossz. Hangzásra kicsit "puha" volt nekem, vagyis nem olyan erős mélyeket és tiszta magasakat ad ki és a középtartománya (ének és akusztikus zene) kicsit részletszegénynek tünt nekem. A kifutott Sony NWZ-E384 csak anyaghasználatban gyengébb, de alig volt olcsóbb nála. NWZ-B163F majd vegyesen kialakult hangzása miatt alig volt rosszabb ezeknél, de az NWZ-B183 lejátszót inkább nem jellemezném megint, mert szóra sem érdemes. Sony NWZ-A15 van jelenleg nekem, és eddig nagyon elégedett vagyok. Bővitettem a 16GB-ot a duplájára, ezért a tárhelyem elég lesz még egy jó darabig. A rádió érzékenysége viszont nagyon kiváló, ha eddig nem mondtam volna a topikban. Sajnos ez már nem 30ezres kategória, de az egész lejátszó megépitésén és hangzásán érezhető az árkülönbség. Sony NWZ-E584 még talán ajánlható lenne használtban.

[ Szerkesztve ]

(#28718) fiio.hu válasza zümzümm (#28707) üzenetére


fiio.hu
csendes tag

Azt hiszem az M3 itthoni ára kis magyarázatra szorul ezek alapján. Magyarországon beépített tárolóval ellátott lejátszót nem szabad forgalomba hozni Artisjus matrica nélkül. Ez a kis matrica azonban 4150 Ft+ÁFA, ez azt jelenti, hogy 5270 Ft extra költséget kell sajnos beleépíteni az árába. Ezzel együtt örömmel vennénk meghallgatáson alapuló véleményt is, szerintem innen a fórumról még talán senki nem próbálta. Ha valaki kíváncsi, szívesen megosztjuk egy tesztre.

[ Szerkesztve ]

(#28719) schawo válasza fiio.hu (#28718) üzenetére


schawo
titán

4150 Ft+ÁFA nagyon szomorú:( Adó adó hátán.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28720) assemble válasza schawo (#28719) üzenetére


assemble
addikt

Hat igen, valamibol meg kell epiteni az uvegpalotajukat.. [link]

(#28721) Tulku válasza assemble (#28720) üzenetére


Tulku
veterán

Sálómék mindig jó lóra tesznek...ez az artiszdzsúz ott van mindenütt...még kocsmákban is büntetnek ha vki bekapcsolja a rádiót, vagy feltesz egy cd-t....és csak folyik a bevétel egy fillér kiadás nélkül...

Az pedig hogy ebből mennyit látnak a kiadók, pláne a szerzők, inkább ne forszírozzuk...

(#28722) HUNNIA1920 válasza fiio.hu (#28718) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igaz nem senkinek hívnak, de én már próbáltam és írtam is róla pár sort. ;)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#28723) assemble válasza Tulku (#28721) üzenetére


assemble
addikt

Kocsmak meg hagyjan. Ahogy tudom, szallagavatokra jarnak rendszeresen tobb szazezres vedelmi penzt szedni az ott jatszott zenek miatt. Mert honnan mashonnan kene penzt kizsarolni, mint az amugy is olyan jol finanszirozott allami iskolakbol. De legalabb a beszedett penz azokhoz az eloadokhoz jut el, akiknek a zeneit jatszak - jaa, azt pont nem...

[ Szerkesztve ]

(#28724) schawo válasza assemble (#28723) üzenetére


schawo
titán

Egyébként tényleg azokhoz jut el. Ami nem jut semmi értelmes helyre, az az üres hordozó díj.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28725) #16820480 válasza schawo (#28724) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért cserébe meg legális a torrentezés. Ja, nem... :N

(#28726) schawo válasza #16820480 (#28725) üzenetére


schawo
titán

Attól, hogy esetleg legális is lenne a torrentezés, még mindig a megfelelő helyre kéne eljutnia a cserébe beszedett díjnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28727) assemble válasza schawo (#28724) üzenetére


assemble
addikt

Ezt hol hallottad? Szerinted majd jegyzetelnek hogy pontosan melyik szamok mennek le a tobb oras rendezveny alatt, es ennek megfeleloen pontosan oda megy majd a penz, es nem hozzajuk? Ezt teljesen kizartnak tartom.. :)

(#28728) Tulku válasza assemble (#28727) üzenetére


Tulku
veterán

Ilyen üvegpalotában már van hely sok jegyzetelőnek :)

(#28729) schawo válasza assemble (#28727) üzenetére


schawo
titán

Le kell adni egy nyilvántartást a lejátszott zeneművekről. Sok zenésszel vagyok kapcsolatban. A közepesen ismert zenészek jelenleg legnagyobb bevételi forrása az Artisjustól kapott jogdíjak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28730) assemble válasza schawo (#28729) üzenetére


assemble
addikt

Es tenyleg egyenkent fel fogjak keresni ezeket a zeneszeket? Akkor is ha mondjuk a vilag tuloldalan elo, egyik leghiresebb zenesz es akkor is ha mondjuk a vilag tuloldalan elo alig ismert zenesz?
Mert en valami olyasmit olvastam ezzel kapcsolatban, hogy kb ugy mukodik a dolog, hogy a hazai artisjus-tosok - illetve ott beregisztralt zeneszek kapnak/osztanak el maguk kozott mindent, talan olyan aranyban amennyire itthon ismertek. Attol fuggetlenul, hogy minden ilyen helyen/rendezvenyen 90+%-ban csak kulfoldi zeneket jatszanak..

[ Szerkesztve ]

(#28731) schawo válasza assemble (#28730) üzenetére


schawo
titán

Kiadással is foglalkozom, ennél rálátok. Minden országban van jogkezelő. Minden egyes zenekarnak, minden egyes zenei kiadványnak (album), és minden egyes megjelent zeneszámnak a világon teljesen egyedi azonosítója van, ami alapján minden egyes lejátszást azonosítani lehet. Ez alapján a jogkezelők elszámolnak egymással. Mi például amerikai jogkezelőhöz vagyunk bejelentkezve, mégis a nálunk megjelent zeneszám után a magyar zenész magyar jogkezelőn tudja felvenni a jogdíjakat, a külföldi zenészeink a helyi jogkezelőnél, függetlenül a lejátszás helyszínétől. 2016-ban ez ám már nem okoz gondot, a világ teljesen globális, az adatbázisok működnek. (amerikai kiadó, magyar zenekar, Timbuktuban rádiólejátszás, és a zenekar pénzt kap érte) Korábban (90-es években) hogyan működött, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28732) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

Olyan 30e ft max. környékén szeretnék venni mp3 lejátszót. A két szempont nekem a hangzás (mily meglepő) és a méret. Szeretném ha jól szólna, akár hangosan is. Fülbedugós fülhallgatót preferálnám, tehát azért nem kell üvöltenie sem. Viszont jó lenne ha nem valami batár nagy darab lenne. Nekem nem kell nagy kijelző, elég a minimális információ. Minél kompaktabb annál jobb. De azért hajlandó vagyok a kompromisszumra a hangzás érdekében :) A sony régi dizájnos "kis hurka" lejátszóit nézegettem, de visszaolvasva pont azt hallom hogy itt senki sem fogja ajánlani :) Régen (amikor utoljára volt mp3 lejátszóm) a sony-nak jó hangja volt, ezért kezdtem ott a keresgélést :) Ajánlat esetleg? Köszi előre is! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#28733) assemble válasza schawo (#28731) üzenetére


assemble
addikt

Ez mondjuk egesz jol hangzik, akkor jobb azert a helyzet, mint gondoltam.
Mondjuk nekem tovabbra is total irrealis osszegnek hangzik peldaul egy szallagavatora az ilyen szazezer forintos osszeg, el nem tudom kepzelni, hogy ilyen magas jogdijak (?) hogy jonnek ki, es hogy annak a penznek mekkora resze hol is kot ki valojaban.

(#28734) schawo válasza assemble (#28733) üzenetére


schawo
titán

Nem ismerem az összegeket, de nekem furán soknak tűnik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28735) Sz.Péter válasza fiio.hu (#28718) üzenetére


Sz.Péter
tag

Üdv.A muziker.de szinten legális oldalon itt 64€,itt is sztem kifezetik az ilyen,olyan dijakat.Da ha a artisbigyò dijat erre ràrakom még igy is olcsóbb.

(#28736) #00137984 válasza Highground (#28732) üzenetére


#00137984
törölt tag

Sony-t újonnan alig kapni ebben az árban. Sony NWZB183FR tényleg gyenge hangminőséget ad az elődeihez képest. NWZE394 mp3 lejátszó 37ezerért lehet az első értékelhető darab, de a hangminőségéről nem sokat tudok nyilatkozni, mert nekem csak az NWZE474B-hez volt szerencsém néhány napra (31ezer utolsó ismert ár és valami kis terméktámogatás) és az már kicsit jobb volt mint az NWZE384-em. Sony nálam most az A szériát jelenti hangzásban és szolgáltatásokban (frissithető firmware). Ez az NWZA15 majd kétszer drágább, de üzemidőre és hangminőségre valamivel jobbak és bővithető. Hangerő kérdésében sem tudok rosszat mondani, mert 27-en (30 itt is a maximum hangerőszint) jó hangos és még nem szinezi szét a hangképet (kicsit a magasakat emeli, de nem zavaró mértékben).

[ Szerkesztve ]

(#28737) Highground válasza #00137984 (#28736) üzenetére


Highground
aktív tag

A választ és a segítségedet nagyon szépen köszönöm! De (mint te is mondtad) sajnos az általad említett típusokból csak az NWZ-E384-et lehet kapni. Az A15 nekem már túlontúl drága. Semmiképpen nem adnék ki 30e ft-nál többet egy mp3 lejátszóra. Igazából pont emiatt a kis felhozatal miatt írtam be ide, hátha valaki tud ajánlani hangzásban hasonló jó minőséget mint a Sony. :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#28738) kemcso válasza Highground (#28737) üzenetére


kemcso
Ármester

Xduoo x3, iHIFI 770 vagy a szokásos Sansa Clip. Esetleg kicsit gyűjtesz hozzá használtan egy DX50 vagy egy X5 is jó lehet, 40 környékén bele lehet futni időnként.

(#28739) pulutodurumo válasza Highground (#28737) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Most hirtelen két kínai ugrott be: iHiFi 770c és az Xduoo X3. Ezeket már hallották az itteniek és jók. Méretük még nem túl nagy szerintem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#28740) fiio.hu válasza Sz.Péter (#28735) üzenetére


fiio.hu
csendes tag

Tudom, hogy ez a vásárlókat kevésbé érdekli, de engedd meg, hogy leírjam, mi van mögötte. 64€ - 19%-os német áfával valójában nettó 53,8€, ami ha szerencsés vagy és mai középárfolyamon tudod átváltani, akkor kb. 16879 Ft. Erre jön itthon 4156 Ft-os matrica. És a magyar ÁFA. Így kb. 26700-900 Ft az ára (eheti € ár függően). Nálunk teljesen megfelelve a magyar törvényeknek 26990 Ft. Sajnos az ottani ÁFÁ-val és matrica nélküli értékesítéssel mi nem tudunk versenyezni, de nem is szeretnénk német piacra árusítani. Magyarországon pedig a muziker sem árulhat legálisan M3-at matrica és magyar áfa nélkül.

(#28741) malphitee válasza fiio.hu (#28740) üzenetére


malphitee
senior tag

Tegnap ment egy privát üzi 😃

(#28742) assemble válasza fiio.hu (#28740) üzenetére


assemble
addikt

Amugy brutalis, hogy az artisjus ezzel mennyire kicseszik a hazai boltokkal.
Nem eleg, hogy az afa onmagaban is olyan vilagrekord magas, hogy lenyegeben elfojtja a normalis kereskedelmet, de ez az artisjus matrica a hab a torta tetejen
A vasarlo meg annyit lat belole, hogy kintrol rendelve megvan joval olcsobban, raadasul ha onnan veszi, nem tamogatja egy forinttal sem ezt a mafia bandat. Nem nagyon lehet oket hibaztatni...

schawo: Kozben megkerestem, 6 eves cikk szerint akkor 60 ezres dijakat szedtek: [link]

(#28743) #16820480 válasza fiio.hu (#28740) üzenetére


#16820480
törölt tag

Várj, akkor a matrica a nettóra jön rá, és utána számolnak áfát? Tehát az Artisjus matrica áfa-köteles? :F

(#28744) kemcso válasza #16820480 (#28743) üzenetére


kemcso
Ármester

Írta az előző hszben, hogy + áfa. De mi van nálunk áfa nélkül?

(#28745) #00137984 válasza Highground (#28737) üzenetére


#00137984
törölt tag

Sony NWZ-E393 (4GB és 26ezer) [link] , NWZ-E394 (8GB és 32ezer) [link] elérhető és anyaghasználatban jobbnak tünik mint a 384-em volt. Clearaudio+ és FM rádió, WMA és mp3 lejátszás van. Videó lejátszás nincs, de a kijelző mérete miatt ez talán nem is gond. Még nem hallgattam meg egyiket sem, ezért a hangminőséget illetően nem nyilatkozhatok.

(#28746) Sz.Péter válasza fiio.hu (#28740) üzenetére


Sz.Péter
tag

Értelek,ès köszöm tisztelettel a válaszod.A beèpitett tároloval minden pc,tab,teló stb rendelkezik,van rajtuk matrica?

(#28747) schawo válasza assemble (#28742) üzenetére


schawo
titán

Nem "szedtek" annyit, csak egy félkegyelmű iskolaigazgató (értsd: politikailag támogatott földrajztanár) írt ilyen banális baromásgot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28748) assemble válasza schawo (#28747) üzenetére


assemble
addikt

Kozelrol nem ismerem a sztorit, de a cikk szerint "Több budapesti iskola szintén 60 ezres tételekről beszéltek az [origo]-nak"..

[ Szerkesztve ]

(#28749) fiio.hu válasza Sz.Péter (#28746) üzenetére


fiio.hu
csendes tag

Igen, azokon is kellene matricának lennie, azokra viszont alacsonyabbak ezek a díjak, termékkörönként vannak meghatározva. Kérdeztük a FiiO-t hogy beépített memória nélkül legyártható-e az M3, de kicsi ehhez a mi piacunk, máshol meg nincs ilyen gond. Egy 8GB-os SD kártyára pl. kb. nettó 750 Ft ez a díj, ami a beépített tárolóra 4150 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#28750) Sz.Péter válasza fiio.hu (#28749) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ez komoly.Ha erről is a népek tudnának,főleg a fiatalság,talán mennének megintazucára.Besenyö pistabá jutott az eszemba a kézmozdulattal,és a normális szavával.Nem is tudom hová sarcolják tovább még a népet.😕

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.