Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) JadenFell


JadenFell
csendes tag

Felsőkategóriás mp3 lejátszók közül melyiket tudjátok ajánlani?

(#11652) chubii válasza JadenFell (#11651) üzenetére


chubii
senior tag

Sony X1050/1060 ,ha találsz használtan. iAudio M5/X5. Esetleg Sony A845. Cowon S9

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#11653) ponti_ak válasza chubii (#11652) üzenetére


ponti_ak
addikt

Így van, egyetértek. Továbbá rengeteg-sok pénzért van még ilyen Hifiman típusú 'féltégla' is. Szó szerint sötét ló, de ajánlom, hogy legyen valakinek ilyen is, már. (Vicc, de csak félig! :) )

[ Szerkesztve ]

(#11654) chubii válasza ponti_ak (#11653) üzenetére


chubii
senior tag

Erre Hifiman-ra mindig is kíváncsi voltam.Több helyen is láttam már a neten . Mi kerül rajta ~800 amerikai pénzbe??? Tényleg ennyire jó??

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#11655) adnoctum18 válasza JadenFell (#11651) üzenetére


adnoctum18
senior tag

BeoSound 6

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11656) bwoay válasza adnoctum18 (#11655) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt valójában ki gyártja? ja, látom, Samsung.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11657) renato válasza JadenFell (#11651) üzenetére


renato
aktív tag

coeon j3 szerintem most a legjobb. egy hónap kábé és itthon is meg lehet majd kapni.

(#11658) adnoctum18 válasza bwoay (#11656) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Jaja a Samsung, ebayen elő szokott fordulni, például itt is egy kihagyhatatlan ajánlat.:D
Az UI elég fapadnak látszik, de biztos jól szól, és az utcán nem jön szembe.
Már ha ki mered vinni.:D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11659) Dottore


Dottore
addikt

Csatlakozom a valaki vegyen már Hifiman-t klubhoz. De ki az aki hajlandó beáldozni magát?

(#11660) adnoctum18 válasza adnoctum18 (#11658) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Mármint a lejátszó nem jön szembe más kezében, nem az UI.:D
Korán van még.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11661) ponti_ak válasza adnoctum18 (#11658) üzenetére


ponti_ak
addikt

Jah. Vásárolj 10db-ot, és a tizenegyedik ingyen van... Vicces. :)

(#11662) bwoay válasza adnoctum18 (#11660) üzenetére


bwoay
nagyúr

nade ez tök tré, annyit nem ér a csomagolás, mint amennyivel drágább a samsungnál (ami meg ugye eleve nem tetszik. mármint a samsung y5, vagy melyik ez lényegében) :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11663) adnoctum18 válasza bwoay (#11662) üzenetére


adnoctum18
senior tag

tré ja. ennyiért nemkéne.

Monolith jobban kéne. :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11664) bwoay válasza adnoctum18 (#11663) üzenetére


bwoay
nagyúr

ááá, olyan kell, amin megy a RB

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11665) vili13


vili13
őstag

Tegnap érdekes dolgot művelt az X, az érintőképernyő elkezdett nem működni rajta, miközben zenelejátszás alatt ütemre vibráltak a kezelőszervek. Már kezdtem megijedni, de a reset szerencsére javította! :U

(#11666) bwoay válasza vili13 (#11665) üzenetére


bwoay
nagyúr

hogy van a reset? van rajta gomb, vagy valami kombóval kell? melyik fw alatt művelte ezt? ez nem valami feature inkább? :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11667) vili13 válasza bwoay (#11666) üzenetére


vili13
őstag

A reset gomb jobb oldalt, egy kb. 1mm-es lyukban található. Fw. 1.10, nem volt feature-szerű jelenség, inkább kontakthibához hasonlított. Bár inkább a tapizós réteg valamiféle kalibrációja szűnhetett meg, és érzékelt az mindent, csak az ujjamat nem - vagy talán még azt is, csak multitouch hiányában nem tudta értelmezni.

(#11668) adnoctum18 válasza bwoay (#11666) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ilyen villogtatós feature volt a Nokia valamelyik régi telóján, ahol a ledek villogtak a zene ritmusára.:D

Hopp, meg is van, 3220.:D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11669) renato


renato
aktív tag

azt átuljátok el, mit tart eddig az infopatikának, hogy ideérjen a cowon j3? külföldről már 20x ideért volna ha megrendelem... vicc.

(#11670) bwoay


bwoay
nagyúr

guys, check it out, here's the deal:
fogod a Sony X-et, és megoldod valami módon, hogy egyidejűeg legyen bedugva a gyári füldugó és legyen kivezetve a hang erősítőre. ha bekapcsolod a zajszűrést, akkor nem egy csendgép lesz a dolog eredménye?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11671) ponti_ak válasza bwoay (#11670) üzenetére


ponti_ak
addikt

Próbáld ki... !

Ha sikerül, és használható a vuvuzela hangja ellen, akkor megveszem.

:D

(#11672) bwoay válasza ponti_ak (#11671) üzenetére


bwoay
nagyúr

az ellen nem véd

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11673) Dottore


Dottore
addikt

Nem hiszem el, hogy nem lehet olyan NC-t kapni amibe tetszés szerinti fülest lehet csatlakoztatni és nincs hozzáhegesztve a nyamvadt vezetéke.

A vuvuzela azonnal mondjon le.

[ Szerkesztve ]

(#11674) adnoctum18 válasza bwoay (#11672) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Mp3-ban kérném, csengőhangnak!:D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11675) Peat;) válasza renato (#11669) üzenetére


Peat;)
veterán

Mostanában árultak a ph!-n s9-et és nagyon jó áron. Szerintem azzal jobban jártál volna, ha itthon akarsz j3-at venni akkor szerintem 60 ezer környékére lehet számítani a 8 gigásnál. Ami persze bővíthető, de ha bővíted akkor már nem 60 óráig fog muzsikálni. Nem tudom, talán már egy kicsit soknak tűnik manapság ez az ár.

Egyébként most már a fene tudja mi éri meg, a lehető legkisebb de még jól kezelhető, kb 16 gigás készülékek vs cowon j3 és társai. A videora meg többi ficsőrre jönnek már az androidos, igen olcsó táblagépek ugye és ennél a kategóriánál lehet érdemes különválasztani a készülékeket, zenénél fontos a kis méret, net/film/e-booknál meg a nagy.

[ Szerkesztve ]

(#11676) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok!
Nemrég próbálgattam az egyéni EQ-t a clip+-on (légyszi ne kövezzetek meg:DDD) és találtam egy egészen jó beállítást ( legalábbis nekem sokkal élvezhetőbb,mint a Normal )
1. oszlop : kilencet fel
2. oszlop: hatot fel
3. oszlop: tizenegyet fel
4. oszlop: egyet fel
5. oszlop: tizet fel

Tudom, Ti nem szeretitek az EQ-t állítgatni, de hátha bejön vkinek ez a beállítás....

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#11677) renato


renato
aktív tag

hát a samsung p3 is jó vétel lehetne ha lennének dedikált gombjai (mindenfélék), de amúgy sem től kapós a cucc, alig kapni azt is pár helyen. meg kicsit már azt is drágának érzem.

viszont a samsungnak ugye vannak androidos telójai, nem is rosszak, talán végre csinálnak egy igazán zenei, netes PMP-t. továbbra sem értem amőgy, hogy pont a samsung mi a francnak TFT-t rakott a PMP lejátszóiba eddig. nah de mindegy.

potenciál most a samsung illetve a sony kezében van.

meg a HTC kütyük is jók, és a kicsikhez (HTC) képest tényleg drágának hat a cowon j3.
viszont a HTCknél mindig felületesen olvasni csak a hangminőségről, egy zenei szakportál sem foglalkozik velük kimondottan. az meg, hogy pár srácnak bejön, meg hogy a ph-n meg vannak elégedve az "audio"-val, hát az kevés, és totál laikus, semmitmondó vélemény.
én is szépen tolom a rappet néha...

a cowon felülete, meg maga a lejátszó viszont frankó, többféle profi UCI, élmény a készüléket kézbe vennie, használni, a készülék bár em a leggyorsabb, de ki van dolgozva minden. minden pixel ott van ahol lennie kell, a funkciók alapból is bőven kielégitóek.

ezeket ilyen szép tálalásban és dedikált gombokkal egy mai modern netes teló sem tudja nyújtani. akkuidő meg azért nagyon szép ahhoz képest, hogy milyen vékeonyka a kütyü.
de drága még az tuti.

csak nem tudom mire várjak. viszont az talán már tény, hogy 2011-ben egy ilyen PMPvel ami nem netezős, hanem szimpla akármi, már nem lehet sok embert megfogni. váltani kell, lépni kell. kiváncsi lennék a cowon terveire, mert már biztos vannak...

ui: én még maradok a cowon j3-nál, a megvásárlásával viszont még várok egy kicsit.

a sansa clipet néha tök körülményes használni (szám böngészés), meg milyen már hogy hálózatról nem tölthetem mert ugye nem adtak töltőt,,,?! meg belepürgetni is türelemjáték. pláne egy nagy mixbe...

(#11678) bwoay válasza Peat;) (#11675) üzenetére


bwoay
nagyúr

pont mondani akartam, hogy szerintem az senkinek nem lesz jó, ha elbizonytalanítod, mert hosszú-hosszú gazdasági elemzések és prognózisok végeredményeként sikerült leszűkítenie a dolgot egy lejátszóra, kb egy év alatt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11679) adnoctum18 válasza renato (#11677) üzenetére


adnoctum18
senior tag

A hdd-s nagy lejátszóimon kívül egyikhez sem kaptam hálózati töltőt, ez van. Venni kell hozzá ha fontos.

A pörgetés gyorsasága nem nő egyenes arányban a gombnyomás hosszával?
Csak mert nálam a sima clipen így van!

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11680) bwoay válasza adnoctum18 (#11679) üzenetére


bwoay
nagyúr

RB-ről nem is beszélve, beállíthatod, hogy mekkora lépésekben ugorjon, illetve milyen mértékben gyorsuljon.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11681) adnoctum18 válasza bwoay (#11680) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nah, hát ennyi a történet.

DAP tali nem lesz nyáron? Lehet kéne. :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11682) bwoay válasza adnoctum18 (#11681) üzenetére


bwoay
nagyúr

reszemről is ennyi a történet, miután én inkább a zenehallgatásban lelem örömöm a piackutatás helyett ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11683) renato válasza bwoay (#11682) üzenetére


renato
aktív tag

az is megvan, zene mindig szól, tippet kösz, ezt nem tudtam, majd belövöm. :D
amúgy ha anno lett volna pénzem lehet rég s9-esem vagy x1050-esem lenne, szal igy, hogy nem volt naná hogy filózgattam. :D

(#11684) Peat;) válasza bwoay (#11678) üzenetére


Peat;)
veterán

Legalább továbbb pörög a topik ezen iránya is, nem csak a clip meg clip+ ;]

renato: ha van egy clip+-od akkor erősen esélyes hogy nem értékarányos lesz az élvezeti többlet egy s9/j3-al. Vegyél inkább egy jó fülest annyi pénzből és sokkal előbbre vagy zene ügy terén! Ha meg a nyomkodás/egérmozi vonz nézz körül tablet fronton a clip mellé. Na jó abbahagyom, vedd azt mire ránézel és érzed hogy kell :) akár a j3 az akár egy szokol rádió!

[ Szerkesztve ]

(#11685) bwoay válasza renato (#11683) üzenetére


bwoay
nagyúr

de az x1050 meg fapados, szerintem azon találnál a legtöbb fogást, még ha nem is feltétlenül a szolgáltatások hiánya, hanem mondjuk a támogatott formátumok alacsony száma, vagy a bővithetetlenség...

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11686) adnoctum18 válasza bwoay (#11682) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Same here.

Bár már lassan a zenéről is leszokom. :U

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11687) bwoay válasza adnoctum18 (#11686) üzenetére


bwoay
nagyúr

az nem gond, DAP rajongók vagyunk elsősorban :U

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11688) littlelion21


littlelion21
addikt

Üdv Urak!

Lehet hogy "szentségtörés" ebben a topicban ilyet kérdezni, de mégis megteszem: létezik manapság olyan telefon, amelynek a hangminősége megközelíti egy jobbfajta mp3 lejátszóét?
Volt egy Samu P2-m, amit (balga módon) eladtam, mert meguntam hogy egyszerre 2 eszközt hordjak a kiegészítőkkel együtt, vigyázzak rá, stb...

Azóta is keresek egy olyan eszközt, ami 2in1, azaz egyszerre jó minőségű zenelejátszó és telefon is egyben.

Ha nem találok ilyet, feladom, és veszek egy Samu P3-at, a P2-t úgyis imádtam :)

(#11689) Dottore válasza littlelion21 (#11688) üzenetére


Dottore
addikt

Konkrét választ nem igen tudok adni a kérdésre. Viszont nekem E71 van amit még a kis a Clip is keresztbe ver.

Szerintem különben nem létezik. Főleg ha a támogatott formátumokat nézed. Bár most néztem, van olyan lejátszó s60-ra ami kezeli a flac fájlokat is.

(#11690) adnoctum18 válasza littlelion21 (#11688) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Iphone.

Az Iaudiot-Clipet-Sony X1050et nem veri meg hangminőségre, de mindenképp vállalhatóan szól.

Más gyártók zenetelói is érdekesek lehetnek, mondjuk egy Nokia 5800, ha már úgyis érintős vonalon mozgunk, csak ezt nem próbáltam még.

A postot nem Apple flém indításának szántam természetesen. Szubjektív véleményem.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11691) Dottore


Dottore
addikt

Hát amelyik telefon nem szól jobban egy Clipnél azt hülyeség megvenni ha számít a zene hallgatás minősége.

Clip használtan 10 ezer, mellé egy nem rossz füles plusz régi Nokia 6310i vagy egy Ericsson T39m és kész. :)

(#11692) renato válasza adnoctum18 (#11690) üzenetére


renato
aktív tag

gombhiány miatt nem ajánlott.

(#11693) bwoay válasza Dottore (#11691) üzenetére


bwoay
nagyúr

T39m FTW :K

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11694) littlelion21 válasza Dottore (#11689) üzenetére


littlelion21
addikt

Hmmm...valahol ettől féltem.

Konkrétan a Nokia XM szériára gondoltam hogy váltok, de ehhez jó lenne egy olyan ember akinek tényleges viszonyítási alapja van. Nekem a P2 a referencia az alá nem szívesen adnám.
Apropó, a P3-ról valakinek valami tapasztalat?

adnoctum18:
Iphone jó lenne, csak pannonos flottában vagyok, Tré-s így nem tudnék lenni, függetlenül meg nem ér meg nekem annyit amennyiért adják.
Alapvetően az érintősöktől nem tartok, a P2-t ezért is imádtam.

(#11695) adnoctum18 válasza littlelion21 (#11694) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Próbáld meg a Nokia topicban, biztosan tudnak segíteni.

P3 tulajról nem tudok a topictagok közül sajnos, de nem lehet rossz, anno az ABI is jókat írt róla.

Cowon S9 meg egyéb pléjerek is szóba jöhetnek különben, de ezekről inkább majd a tisztes PMP-tudós mag tol valamit.:D

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11696) Peat;) válasza littlelion21 (#11694) üzenetére


Peat;)
veterán

Egy ilyen telefon van jelenleg amiről én tudok, meizu m8. Itthon nem kapható csak pl itt [link], így ugye nincs/kérdéses a garancia. Magyarul nem nagyon van életképes megoldás a problémádra, fentebb írták iphone-t, ott meg az apple rendszer is befigyel, amit vagy szeret az ember vagy rühell.

[ Szerkesztve ]

(#11697) adnoctum18 válasza Peat;) (#11696) üzenetére


adnoctum18
senior tag

A rendszer az M8-nál is problémás, sokáig vártam ezt a telefont, de kicsit csalódtam benne.

Inkább vennék egy HTC Legendet, vagy egy Desiret.

Persze hangminőségre lehet jó.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11698) Peat;) válasza adnoctum18 (#11697) üzenetére


Peat;)
veterán

Én csak zene szempontból írtam a rendszert. A többi, mint os, programok azokat nem tudom mi a helyzet, de applénél zenére is sajátos rendszer van.

HTC-knél még egynél nem hallottam hogy kiugró lenne a hangminőség. Android meg nem jó minőségibb fajta zenére jelenleg, amennyire én tudom. Talán a samsung új bada-s vagy milyen telefonjait kéne körbeérdeklődni, mert ott erősen építettek a multimédiára.

(#11699) adnoctum18 válasza Peat;) (#11698) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Androidra legalább van FLAC lejátszó, Iphonera ott az Apple lossless, már akinek az megfelel azzal együtt, hogy konvertálgatni kell, de FLAC lejátszó nincs rá.

A Samsung nem tudom, hogy áll ezzel. Szerintem érdemesebb lett volna az Androidos vonalra ráfeküdniük, mint egy új OS kifejlesztésére, nem lesz könnyű megszorongatniuk a két régebbi játékost.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11700) renato


renato
aktív tag

szólni jöttem emberek. vala mondom. :DDD

telóm egy kicsit durva buli után sérülgetett pár helyen, (azt inkább ne tudjátok meg mi okból/célból :O ;] ) de persze még működik, csak gondoltam szétnézek miújság teló ügyben, azt tudtam hogya HTC okos és szép dolgokat csinálgat, nah de akkor rátaláltam a samsung S8500 Wave-re. és nyert is rögtön. kiütéssel.

előnyeit nem sorolnám annyi van... elvileg akár 35 órát is lehetne zenélni vele, szóval ideális az is, ahhoz képest milyen vas van benne, meg hogy mit tud, de szóval egyetlen hátránya az, hogy nincs számlépegetőgomb. kár érte, de ha nappali fényviszonyok közt nagyjából használható, elnézzük neki..

nah mindegy, oda jutottam, hogy ezt fogom megvenni, nem a cowon j3-at.
a cowon 60 ezer forint lett volna minimum - a legkisebb kiszerelésben -, ez viszont mindössze 95 ezer forint, a tudásuk pedig nagyon nincsenek egy szinten.

hangminőség? oké. lehet a cowon szebben szól. de nem annyival. valamin az ABI-n ugye az év lejátszója lett a samsung p3, ha jól emlékszem, igy abban is biztos vagyok, hogy nem holni szar hangja van ennek a kütyünek sem.

a cowon már elvesztett egy vásárlót, amibe ugye bár nem fog belehalni, de lépéshátrányba kerül a konkurenciával szemben, ezt ledolgozni pedig verejtékes és véres munka lesz. ha lehetséges egyátalán.

és igen, nem nem fogok varálni, egyszerűen mindig a legjobbat akarom énis, és a jelenlegi telókat és pmp-ket is belevéve messze ár/teljesitmény bajnok ez a teló.

ui: közben látom ti is pont megemlitettétek ezt a telefont. :) szerintem jó hogy belekezdtek egy saját "rendszerbe", minnél több a konkurencia annál jobb nekünk. a samsung ütős dolgokat csinál, tuti van tőke a fejlesztésekre meg minden. jó lesz ez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.