Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) bwoay válasza Bjørgersson (#12400) üzenetére


bwoay
nagyúr

olyanról személy szerint nemigen tudok, ami azonos árban van a Clippel, vagy még olcsóbb, és legalább olyan, vagy jobb hangja van.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12402) vili13 válasza Bjørgersson (#12400) üzenetére


vili13
őstag

Pont az olcsóbb kategóriában nem fogsz ezeknél jobbat találni, főleg akkor, ha még jól is kell szólnia. Választéknak azért megnézheted még a Sony lejátszókat hasonló kategóriában, szvsz akár még jobban is szólhatnak valamivel, de pl. nem bővíthetőek.

(#12403) Bjørgersson válasza vili13 (#12402) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Most is Sony-m van, télen lenne 3 éves, csak elszaródott a csatlakozója és nem tudom se tölteni, se zenét rakni rá, de nem is akarok mégegyszer ilyen drágát venni. 2007 decemberében 30k-ért vettem. :D Na de akkor lényeg a lényeg, ne habozzak, vegyem megy nyugodtan a Clipet. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12404) rakal válasza themebuilder (#12387) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Csak azért szólok hozzá,mert nekem van E3 és E5 is.
Meg kell hogy mondjam,hogy van logika abban is,hogy egy mozdulattal kicseréled az AAA alkáli elemet egy újra,mintsem megvárod.míg feltöltődik az E5,bár ízlések és pofonok...
Egyébként mindennapos használatra az E3 sem rossz(vonat,busz utazás közben etc.)
Az árát pedig nagyon is megéri...

(#12405) gelbelex


gelbelex
őstag

Most olvastam utána a Fuze+-nak... Hááát.
A sima Fuze egy zenelejátszó, jó hanggal és nagyon jó kezelhetőséggel (és RB-vel nagyon informatív kijelzővel).
A Fuze+ trendi, lekerekített, tapizós mindenes, egérmozival: egy másik kategória.
Ettől még lehet kiváló hangja, praktikus menüje is, de én maradok a Fuze-nál.

(#12406) Hix3r


Hix3r
csendes tag

Mikor/hol lesz kapható a Fuze+ itthon? Vagy külföldről rendelhető már? Nem igazán találtam erről most infókat...

"It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

(#12407) footy


footy
addikt

Úgy néz ki lecserélem a Clip+-omat egy Fuze-ra. Szerintetek érdemes megárni a Fuze+-t?
Olvastam hogy van Fuze-ból V1 és V2, mi a különbség köztük? Hogy lehet eldönteni, hogy V1 vagy V2 e?

(#12408) bwoay válasza footy (#12407) üzenetére


bwoay
nagyúr

én elég nagy hülyeségnek tartom a cserét, meg magát a Fuze+-t is.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12409) footy válasza bwoay (#12408) üzenetére


footy
addikt

Nekem kellene egy picit nagyobb kijelző, hogy futás közben ne kelljen annyira zoomolnom és a kocsiban is haználnám de csak a fuze-nak van line kimenete a clip+-nak nincs. Az ipod classic volt egyébként az eredeti terv de mikor meghallgattam az iStyle-ban, akkor teljesen kiábrándultam.

(#12410) bwoay válasza footy (#12409) üzenetére


bwoay
nagyúr

aha, értelek. akkor csak a Fuze+-ot tartom hülyeségnek :D de azt nagyon

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12411) footy válasza bwoay (#12410) üzenetére


footy
addikt

Akkor marad a sima fuze :K

(#12412) Hix3r válasza Hix3r (#12406) üzenetére


Hix3r
csendes tag

Látom nem nagyon szeretik itt a Fuze+, de nekem személy szerint jobban bejön a "tapizós, trendi" kezelőfelület és design, a régit tartom csúnyábbnak, ez csak személyes vélemény, ezért kérdem, hogy mikor kapható majd itthon?

"It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

(#12413) bwoay válasza Hix3r (#12412) üzenetére


bwoay
nagyúr

továbbra sem tudjuk, mikortól kapható, ebben szerintem a sandisk hazai képviselete tudna neked segíteni :D az meg lehet, hogy a régi csúnyább, de praktikusabb, kivéve, ha valaki szereti minden egyes művelethez előtúrni a zsebéből a lejátszót, mert ez esetben a Fuze+ behozhatatlan előnnyel bír az elődjéhez képest.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12414) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Elromlott a korábbi lejátszóm, és most szeretnék venni egy újat, 15-20 ezer környékén. Semmi másra nem kell, csak zenehallgatásra. Egyértelműen a Fuse jelenleg a legjobb vétel ebben az árkategóriában?

A Sandisk Fuze-hoz adnak gyárliag töltőt meg fülhallgatót? Ha nem adnak töltőt, számítógép usbjéről tölthető? (Az én régebbi mp3amhoz nem adtak, venni kellett volna külön, de kábellel tölteni tudtam a gépről.)

Mi éri meg szerintetek jobban?
COWON IAUDIO U5 2GB 13 eFt (használt)
SanDisk Sansa Fuze 4GB 6 eFt (használt - töltő és fülhallgató nélkül)
SANDISK Sansa Fuze 4 GB 15,9 eFt (új [de lehet hogy semmi nem jár hozzá, mert nem írják a webshopban])

Köszönöm a segítségeteket! Ha van esetleg más javaslat, azt is szivesen veszem!

[ Szerkesztve ]

(#12415) bwoay válasza NoOne1976 (#12414) üzenetére


bwoay
nagyúr

az árkategóriában a Clip+ a legjobb vétel, hangja ugyanaz, mint a Fuse-é, szerintem a kezelhetősége job. A kijelzője minimalista OLED, a Fuse-é meg egy gyenge minőségű, színes TFT, ami sem képnézegetésre nem alkalmas, pláne nem jó videora, viszont nagyobb, tehát több sort/információt látni rajta egyszerre. A Clip-en nem mellesleg szabványos miniUSB van, míg a Fuse saját rendszercsatlakozóval rendelkezik.

A felsoroltakból én a használt Fuse-t választanám, bár az gyanúsan olcsó. Tartozék töltőt egyikhez sem kapsz, csak adatkábelt, amivel számítógépről töltheted. Fülhallgató viszont jár hozzá, de az szokás szerint kapásból messzire hajítható kategória (legalábbis többségünknél). Az pedig egyáltalán nem igaz, hogy NoOne1976, mert pl én is akkor születtem :DDD

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12416) NoOne1976 válasza bwoay (#12415) üzenetére


NoOne1976
őstag

De ha én nem akarok képeket, meg semmi mást nézegetni rajta, csak mp3-hoz kell, akkor is a clip képernyője a jobb? Mp3-hoz melyiket érdemes?

(#12417) Dottore válasza NoOne1976 (#12416) üzenetére


Dottore
addikt

Akkor főleg ez a jobb.

(#12418) themebuilder


themebuilder
senior tag

Így alakulnak a méretek:

Nekem a sima Fuze, Clip hangszóró kinézetű kezelőszerve tetszik nagyon

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12419) chubii válasza themebuilder (#12418) üzenetére


chubii
senior tag

A Fuze+ nem jön be, sem kinézetre sem belsőre (bár ezzel sokan vagyunk így )......előbb vennék sima fuze-t
AMúgy nekem is a sima clip jön be, de mivel a clippus többet tud, ezért azt vettem.... :)

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#12420) bwoay válasza chubii (#12419) üzenetére


bwoay
nagyúr

én elherdáltam 6 rugót arra, hogy legyen sima Clipem is :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12421) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Sajnos a használt Fuseról lemaradtam. A Cowon iAudio U5 van valakinek? Egyáltalán mi a véleményetek róla?

(#12422) bwoay válasza NoOne1976 (#12421) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem rossz az sem

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12423) footy


footy
addikt

Ti mivel tisztítjátok a lejátszókat, telefont?
Valami spray van-e kifejezetten ilyesmire? Ilyen alkoholos zsíroldó témára gondolok.

(#12424) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Olvastam valahol, hogy a Fuze szoftverét érdemes frissíteni, mert akkor okosabb lesz. Úgy rémlik, mintha az valami moddolt firm lenne. Rockbox vagy mi volt... Ha tényleg így van, honnan tudom letölteni és miben lesz más a lejátszóm ettől?

[ Szerkesztve ]

(#12425) ChrissTa


ChrissTa
tag

Szerintetek létezik olyan lejátszó, ami a következőket mind tudja?

- Normális gombjai vannak! Nem akarom állandóan kiszedni a zsebemből, csak azért, hogy hangerőt állítsak, vagy a köv számra ugorjak.
- Tud folder browse-t! Ez nálam létszükséglet, mert a zenéim többségének nincsenek rendesen kitöltve az id3 tagjei, és nem is akarok vele túl sokat vesződni.
- Jól szól. :) Jelenleg egy sony s639-em van. Szeretném, ha ezt a szintet tudná.
- Tud flac-et lejatszani.
- Legalább 16 GB memóriája van. Ha bővíthető az csak még jobb. :)
- Rendes kijelzője van, amivel végig lehet navigálni rendesen 16 gigányi zenén. És jó lenne nyári napfényben is olvasható. :)
- Lehet vele playlistet szerkeszteni on-the-go!
- Rendes mini/micro usb csatija van, és nem valami gyártó specifikus, amihez horror áron lehet kábelt kapni, ha a gyárit eladom.
- A video lejátszás nem fontos, de ha már tudja, akkor jó lenne, ha simán lejátszaná az avi fájlokat is.

Az ár most nem érdekel, csak tudni szeretném, hogy létezik-e olyan lejátszó, ami jelenleg minden igényemnek megfelel.

(#12426) bwoay válasza footy (#12423) üzenetére


bwoay
nagyúr

én egy speciális eszközt használok hozzá, úgy hívják, hogy póló.

NoOne:
rockbox.org
ez egy alternatív firmware, youtube-on találsz videokat a működésről, a weboldalon meg leírást arról, hogy miket tud, de a lényeg, hogy mind kezelhetőség, mind szogáltatások tekintetében messze fölülmúlja a gyári firmware-t.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12427) themebuilder válasza footy (#12423) üzenetére


themebuilder
senior tag

Jobb minőségű LCD Tisztító folyadék és kendő.
A rongyot benedvesíteni és azzal letörölni.
Képernyővédő fóliák is vannak a lejátszóimon.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12428) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni mp3 választásban. Ismerős fia egyetemre megy, így a diktafon funkció a legfontosabb.
Nekem egy iRiver IFP-790 van, de azt sajnos már nem lehet kapni.

Anno fontos szempont volt a nagyon jó beépített mikrofon, extra mic és line in bemenet (3.5 mm jack), közvetlen mp3-ba vesz fel (firmware kérdése, így viszont max 96 kbps-ig tud felvenni), a pc látja pendrájvként, tehát nem kell hozzá driver, saját szoftver és cserélhető aksija legyen (AA).

Tehát ami fontos, az
• jó minőségű beépített mikrofon
• egyből tud mp3-ba kódolni
• felismeri az XP is flash meghajtóként
• 10-15.000 Ft környékén legyen

tud valaki ilyet javasolni?
Én látatlanba az iRiver T5-t néztem ki, de a honlapja szerint nem mp3-ba vesz fel.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#12429) Dottore válasza footy (#12423) üzenetére


Dottore
addikt

Kizárólag egy darab rongy és víz.

Alkoholos tisztítófolyadékból még nem láttam olyat ami ne hagyna maga után nyomot. Gondolom mert alkoholos. Egyébként is zsíroldó cuccot csak akkor használnék ha utána soha többé nem fogom meg. Eddig még mindig megfogtam. :)

(#12430) riam válasza ChrissTa (#12425) üzenetére


riam
tag

Cowon S9? [link]

(#12431) Wolfskin válasza Wolfskin (#12428) üzenetére


Wolfskin
őstag

iRiver T5 hangrögzítés formátuma: PCM, IM ADPCM, MS ADPCM

ezekről tud valaki valami infót? ezek milyen kiterjesztést jelentenek? vaw? helyigénye mekkora egy átlagos mp3-hoz képest? milyen kodek kell a lejátszásához?

köszi a segítséget!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#12432) celf


celf
őstag

császtok, rég votlam erre

sony-ból most van valami ami 30 körül van, és megéri?
illetve van valami ujdonság a sansák körül?

köszi a helpet,

sorry, ha most hirtelen nem tudok visszaolvasni, de nagyon zéró timeüom van most.

köfff :R

[ Szerkesztve ]

(#12433) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Segítsetek nekem!

Sikerült vennem ma egy használt Fuze lejátszót. Megnéztem, hogy milyen firm van rajta. Azt írja: v01.02.26F Ez most milyen firmware? Gondolom a hivatalos. Ha jól nézem, a legfrissebb, amire frisíteni lehetne a 01.02.31.

Le tudnátok írni, hogy miért ajánlott a Rockbox telepítése? Miben jobb?
Ha új firmwaret telepítek, a régebbit vissza tudom rakni? Vagy a Rockbox után a gyárit?

Sorry, ha túl sok a kérdés :)

[ Szerkesztve ]

(#12434) bwoay válasza NoOne1976 (#12433) üzenetére


bwoay
nagyúr

- v1-es Fuze gyári firmware-e.
- azért ajánlott, mert mindenben jobb, mint a gyári fw, persze ettől még nem kell mindenkinek feltenni, neked sem!
- manuális után szerintem simán felmegy a régebbi fw, bár sok értelmét nem látom, eddig még nem indokolta semmi, hogy kipróbáljam
- a RB gond nélkül eltávolítható, de amíg fent van, addig is simán be tudsz bootolni a gyári fw-el is.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12435) honfoglalo válasza celf (#12432) üzenetére


honfoglalo
senior tag

A mostani E és S széria elég gyenge szerintem, októberbe jön ki az új itthon.
Azok lehet 30körül lesznek, ár nincs még.zek

Amúgy én is gondolkozom, h veszek egyet a Fuze mellé, a jobb kijelző, dalszöveg lehetőség és az 50h akku miatt.

Sansaból van Fuze+, de érintős és szvsz ocsmány.

(#12436) NoOne1976 válasza bwoay (#12434) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ha felteszem a Rockboxot, akkor azzal nem törlődik a gyári firm? Hogy érted azt, hogy "amíg fent van, addig is simán be tudsz bootolni a gyári fw-el is"?

Ha a Rockboxutilityt feltelepítem a pc-mre, akkor onnan simán online tudom updatelni a Fuset?

(#12437) bwoay válasza NoOne1976 (#12436) üzenetére


bwoay
nagyúr

Fuze (meg még egy jópár lejátszó) esetében ha felrakod a RB-t, akkor is be tudsz bootolni a gyári fw-el, ha úgy tartja kedved. Ha RB utilityt felrakod a gépedre, akkor az felpakolja a RB-t a fuze-ra kb két klikkeléssel.

de amúgy mi kifogásod van a gyári fw ellen? mi az, amire szükséged lenne, de nem tudja?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12438) adnoctum18 válasza Wolfskin (#12431) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Szerintem wav, ja.

Bitrátafüggő, hogy mennyi helyet foglal, de nagyobbat, mint az mp3 emlékeim szerint.Wavból van veszteségmentes is, de felvenni tuti nem fog veszteségmentes wavban a T5.

Nem egy über lejátszó, nem nézel valami régi irivert/iaudiot használtan, ha ilyen fontos a felvétel?

Pl. van egy eladó Iaudio M3-mam, ha érdekel, megbeszélhetjük PMben. :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#12439) vili13 válasza adnoctum18 (#12438) üzenetére


vili13
őstag

A sima PCM pedig veszteségmentes, csak az ADPCM ami eléggé veszteséges. Persze veszteségmentesen is lehet rossz minőségben felvenni, és valószínűleg így teszi. Ami meg tényleg jól vesz fel, az általában céleszköz, és kicsit drágább ezeknél.

[ Szerkesztve ]

(#12440) NoOne1976 válasza bwoay (#12437) üzenetére


NoOne1976
őstag

"de amúgy mi kifogásod van a gyári fw ellen? mi az, amire szükséged lenne, de nem tudja?"

Fogalmam sincs, mert nem tudom, hogy mit tud a rockbox, és hogy mennyiben más. Csak azért kérdeztem, mert annyi helyen olvastam, hogy érdemes feltenni, mert még jobb lesz tőle a lejátszó. Ezért is volnék kiváncsi, hogy miben lesz jobb?

(#12441) adnoctum18 válasza vili13 (#12439) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Így a pontos, köszi!

Van az ebayen egy Monolith, akit érdekel, lehet licitálgatni.:D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#12442) themebuilder válasza NoOne1976 (#12440) üzenetére


themebuilder
senior tag

Például: Használhatóságon javít, akkumulátor üzemidőn javít, homebrew programok futnak, skinek, játékok,

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12443) bwoay válasza NoOne1976 (#12440) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez egy alternatív firmware. teljesen más, mint a gyári. más a menüszerkezet, mások a beállítási lehetőségek, olyan, mintha egy más lejátszót használnál. persze amint megnézel egy videot róla, látni fogod, hogy milyen, szerintem már ott eldőlhet, hogy tetszik-e a GUI, vagy sem, mert utóbbi esetben már nyilván nem olyan lelkes az ember. bár a grafikus felület is jól testreszabható. nagy általánosságban nem lehet elmondani, hogy miben jobb, pláne annak, aki nem tudja, hogy mivel elégedetlen a gyári fw-t illetően. nekem pl már csak azért is megéri, mert van benne valódi auto-play, ráadásul a bekapcsolástól számított 2-3 mp-en belül megszólal a zene, a gyári fw ennyi idő alatt be sem bootolt.

adnoctum:
biztos, hogy olyan jó lejátszó ez, vagy mindig csak mondjuk? :D
Szerintem amúgy hugyé-szaré fog elkelni, kutyának nem kell ilyen... Riam (imádom!) linkelt egy Meizu E3-at vaterán, arra csaptam le az imént. Ja és annak ellenére, hogy tisztáztam magammal, hogy ez a gyűjteménybe kell, tehát nincs szükség mindenféle önigazoló mesére, még simán meg tudtam magyarázni magamnak, hogy azért jó hasznát fogom venni. Aha, a polcon, a többi mellett...

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12444) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv guruk!

Nehéz feladatot hoztam...

Keresek egy lejátszót, ami... Viszi a FLAC-ot is, AA vagy AAA elemről megy, és bővíthető SD kártyával, de ha nem, akkor legalább 4gb.

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12445) riam válasza bwoay (#12443) üzenetére


riam
tag

Örülök hogy megvan az E3-ad! Az enyém is a polcon van, de hiányozna ha nem lenne ott..
Én már elfogadtam hogy néha "muszáj" olyan dolgokat is megvennem, amit nem igazán használok, de mégis kell.. Most éppen egy teljesen működésképes (kb 30 éves) akg k140s-t vettem fillérekért, és teljesen odáig vagyok tőle..., imádom!

(#12446) footy


footy
addikt

Na meglett a Fuze, eddig elég pozitív, két negatívumot tudnék megemlíteni: a kijelző nagyon könnyen karcolódik és a forgógyűrű nem túl jó minőségű. Nekem a V1-es verzió jutott, a rockboxot kipróbáltam, de az eredeti felület jobban tetszik így visszakerült az.

Kérdés1: Szeretném ha megjelenne az albumborító lejátszás közben, a zenéim nagy része be van taggelve és az album borító is benne van, szóval elvileg nem kellene gondnak lennie, de a sansa csak 299x299-es beágyazott borítókat kezel. Találtam arra megoldást hogy kiszedjem a borítókat és átméretezzem egy klikkel az Album Art Extracter for RockBox segítségével. Már csak az kellene, hogy beillesszem minden file-ba az átméretezett borítót. Erre van valami egy klikkes megoldás? :B

Kérdés2: A kocsiban is szeretném használni a lejátszót. Érdemes megvenni hozzá EZT? Van számottevő különbség a fülhallgatókimenethez képest? Itt is úgyvan mint ipodnál, hogy külön képes megjegyezni a hangerőt dock kimenethez és fülhallgatóhoz?

(#12447) bwoay válasza riam (#12445) üzenetére


bwoay
nagyúr

még nincs meg, titokban örlődtem egy ideig, tegnap hajnalban ütöttem le végül. thx még1x!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12448) Wolfskin válasza adnoctum18 (#12438) üzenetére


Wolfskin
őstag

Kösz, de nem nekem kell. Ismerős fia megy egyetemre... elsősorban diktafonnak kell, előadásokat felvenni.

Nekem egy iRiver IFT 790 van, amit egy német teszt alapján választottam sok éve, mert rettenetesen jó minőségben vesz fel a beépített mikrofonnal. Plusz van jack mikrofon/line in bemenete is. Egy tuningolt firmware-el tudja, hogy direkt mp3-ba kódol és felismeri az XP pendrájvként. Ennek ára, hogy 160 helyett 96 kbps a legnagyobb bitráta, de nem zenére kell. Interjúra, beszédre bőven elég 32 kpbs is.

Az mp3 azért fontos, mert így tömörítve 16 óra ráfér 256 MB-ra. A vaw (PCM stb. azért terjedelmesebb)

egyébként találtam kettőt is
[link], [link]

Megnéztem az Iaudiót, gyönyörű ketyere. Bár winchesterest már nem vennék, most is van nálam egy Creativ Zen, haverom leejtette és annyi lett neki... Kéne bele egy 1.8' vinyó, de nem nagyon éri meg foglalkozni vele.
8GB a telefonban, 8GB a PNA-ban bőven elég.

Egyébként magam is meglepődtem, milyen egyenes frekvenciamenete van a 6303 Nokianak. És nem szól rosszul. (plusz 3.5mm jack a füles kimenete)

[link]

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#12449) riam válasza bwoay (#12447) üzenetére


riam
tag

Én is "örlődtem" előtte, de egyáltalán nem bántam meg, sőt.. nagyon jó érzés hogy a legszebb Meizu-ból mégis csak van egy példányom..
Remélem te sem bánod majd, ha mégis akkor bocsi :U

(#12450) bwoay válasza riam (#12449) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem szoktam én ezeket megbánni, nem olyan családból származom! bár ami az iPodokat illeti, hááát...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.