Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) riam válasza csul1 (#11200) üzenetére


riam
tag

Sajnos fogalmam sincs, szerintem ezt csak a szervízben tudák megmondani. Viszont nagyon érdekel hogy mi lett vele?

(#11202) csul1 válasza riam (#11201) üzenetére


csul1
tag

Az a helyzet, hogy műanyag iparban dolgozom és 1 műanyag granulátum szem ami pont beleillik szépen bele ragadt... Addig próbáltam kiszedni, hogy teljesen belement. Hazajöttem mondom beledugok 1 meleg tűt az majd szépen ráköt és kihúzom. Na ez úgy sikerült, hogy megolvadt az egész szem és szépen bele kötött az aljába.... Csak ez történt vele. :W

(#11203) bwoay válasza csul1 (#11202) üzenetére


bwoay
nagyúr

azt a részét is osszd meg velünk, amikor belekerült a granulátum!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11204) csul1 válasza bwoay (#11203) üzenetére


csul1
tag

Hallgattam a zsebemben volt. Kihúztam a fülest vmiért. Előveszem, hogy visszadugjam és már benne is volt. Tudom tudom ilyen a mesében sincs én is ezt gondoltam...

(#11205) riam válasza csul1 (#11202) üzenetére


riam
tag

Köszi a választ, sajnálom hogy így jártál vele..

(#11206) bwoay válasza csul1 (#11204) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez azért nagyon durva! tipikusan az az eset, amikor az ember 1000x is megbánja, holott nem is tehet a dologról. amúgy szerintem házilag kellene orvosolni, ha lehetséges (mármint a lejátszót szétszedve), mert szerintem márkaszerviz olyan javítási költséget fog mondani, hogy megáll a szíved. mondjuk ne legyen igazam!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11207) riam válasza bwoay (#11206) üzenetére


riam
tag

Nagy anyagköltsége azért nem lehet szerintem. Egy ajánlatot érdemes lenne kérni a szervíztől, mielőtt szétszedné..

(#11208) csul1 válasza bwoay (#11206) üzenetére


csul1
tag

De ha szétszedem akkor bukom a garanciát. Na persze 1 csatlakozó csere csak nem lesz olyan drága... Persze azóta próbáltam kiszedni a cuccot és szerintem szükséges a csere. :((

(#11209) csul1


csul1
tag

Lehet valahol kapni a fülbedugató fülesekhez olyan gumit ami a füledbe dugsz?

(#11210) vili13 válasza csul1 (#11208) üzenetére


vili13
őstag

A garanciát már azzal bukhattad, hogy megpróbáltad kiszedni. Ezzel együtt jobb megpróbálni a szervizt, hátha mégis ki tudják szedni belőle valahogy. Különben jön az, hogy egyedileg kell csatlakozót rendelni hozzá Japánból, aranyáron.

(#11211) csul1 válasza vili13 (#11210) üzenetére


csul1
tag

Kifizetem én a cserét csak csinálják meg nem hiszem, hogy 10 ezernél drágább lenne.

(#11212) Dottore válasza csul1 (#11211) üzenetére


Dottore
addikt

Pedig kezdhetsz barátkozni a gondolattal, hogy igen. :)

Mellesleg részvétem.

[ Szerkesztve ]

(#11213) degu


degu
senior tag

Letezik olyan sima,egyszeru MP3 lejatszo,ami NEM beepitett akksis,hanem cserelheto/toltheto elemes/akkus?
/Unom mar marhara,hogy meghal a beepitett akksi,es dobhatom el az egyebkent kifogastalan cuccost :W /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11214) csul1 válasza Dottore (#11212) üzenetére


csul1
tag

Na képzeljétek délután kis fúrószárral és persze csak kézzel megpróbáltam kiforgácsolni belőle a műanyagot de nem igazán sikerült. Legalább is azt hittem, hogy csak még jobban tönkretettem, de nem rég hazajött muter piszkálta 1 kicsit és most simán bele megy a dugó!
Persze nem olyan mint előtte kicsit furán megy bele, de tart és ugyan úgy szól mint elötte ez a lényeg.
:)) :C

(#11215) Dottore válasza csul1 (#11214) üzenetére


Dottore
addikt

Anyu csak egy van. :)

(#11216) Tim82 válasza degu (#11213) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sandisk Sansa C250. Cserélhető akkus, kicsi, egyszerű. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11217) Dottore válasza degu (#11213) üzenetére


Dottore
addikt

(#11218) adnoctum18 válasza csul1 (#11214) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Na grat! Akkor eddig hepiend!:D
Most olvastam csak a kálváriádat, együttérezésemet akartam kifejezni, erre paff rendbejön:D.

Nekem az egyik régi Samum jackje kopott ki, de sajnos menthetetlenül.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11219) Brigitte88


Brigitte88
csendes tag

Sziasztok!Nem vagyok egy nagy szakértő,egy kis segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy régi ipod nanom,asszem 2. generációs,szegényke megszolgálta a magáét 4 év alatt és az akksija már a padlón van,ezért vennék egy 5. generációsat. Kérdésem az lenne,hogy milyen rajta filmet nézni?tudom h kicsi a kijelző,de pl nem szaggat vagy hasonló?van esetleg az egész kütyünek valami felróható hibája amiért nem ajánljátok megvennem?elég fontos lenne nekem utazások alkalmával a filmezés,ezért biztosra szeretnék menni,mielőtt vegveszem.
Előre is köszi szépen a válaszokat! :)

(#11220) Peat;) válasza Brigitte88 (#11219) üzenetére


Peat;)
veterán

Filmnézésre alkalmatlannak tartom. Egyrészt kicsit a kijelző másrészt konvertálni kell a videoanyagot rá. Ha maradsz a márkánál akkor miért nem touch-ból veszel egy 8 gigásat? Ott már normális a kijelzőméret, sokkal szélesebb a tudása és alig drágább mint a nano. :F

Nanoval nagyon hasonló árban én ezt is bepróbálnám: [link], nem olyan nagy mint a képeken átjön, egy MM-ben meg tudod nézni, tapizni. Ha ez túl nagy, akkor itthon sajnos nincs több értelmes lejátszó hasonló árban, esetleg iaudio d2+ de annak alig nagyobb a kijelzője mint a nanoé.

[ Szerkesztve ]

(#11221) Peat;) válasza Peat;) (#11220) üzenetére


Peat;)
veterán

[link] Ez még kimaradt és talán a legjobb. Ha filmnézés akkor talán ez a legideálisabb választás. [link]

A kijelzője viszont napfényben elég rosszul látható. (mindegyiké, de az amoled-es kijelzők még gyengébbek napfényben) Cserébe rendkívül szép ha nincs napfény, szebb színek és nincs olyan hogy betekintési szög, szinte olyan mint egy kinyomtatott színes újság, oldalról sem torzítanak a színek.

[ Szerkesztve ]

(#11222) Brigitte88 válasza Peat;) (#11221) üzenetére


Brigitte88
csendes tag

Köszi szépen!
igazából tudom,hogy konvertálni kell,meg kicsi a kijelző,de ha nem szaggat a lejátszása,akkor engem ez kárpótolna.erről esetleg tudsz vmit?normálisan lejátszik mindent?ja igen,és a feliratokat tudja kezelni?

(#11223) bwoay válasza Brigitte88 (#11219) üzenetére


bwoay
nagyúr

Nekem 4G volt (hál' Istennek tegnapelőtt megszabadítottak tőle), ami túl sokban nem különbözik az 5G-től (mondjuk a kijelzője kisebb). Video makulátlanul ment rajta, de miért is szaggatna, hiszen a saját formátumát eszi csak meg, úgy viszont alapvető dolog, hogy képes legyen folyamatosan lejátszani. Felróható hibák: szarul szól (mondjuk a 2G-nél jobb, mert annál még háttérzaj is volt), kezelhetetlen (a 2G-nél a clickwheelt akár kesztyűben is lehet használni, itt már nem, mert úgy viselkedik, mint egy kapacitív éritőfelület, csak bőrre reagál), ha a videozás annyira fontos, akkor ez az egyik legrosszabb választás, hiszen az árkategóriában van ennél nagyobb kijelző, jobb hangminőség, egyszerűbb kezelhetőség, iTunes mentesség,stb. Viszont itt az iPod topic, ők talán nem akarnak majd ennyire lebeszélni róla.

szerk: feliratokat nem kezel (legalábbis a 4G hozzá sem szólt), így marad az, hogy "ráégeted" konvertálás során.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11224) Dottore válasza Brigitte88 (#11222) üzenetére


Dottore
addikt

A nem szól túl jól dolgot én is meg tudom erősíteni. Bár találkoztam már olyan véleménnyel, ahol tökéletes hallással megáldott emberek el voltak ájulva tőle.

Mivel a két információ ellentmond egymásnak, az egyik nem lehet igaz. :)

(#11225) Peat;) válasza Brigitte88 (#11222) üzenetére


Peat;)
veterán

Ha maradsz az apple termékénél akkor úgyis konvertálni kell és akkor lehet ráégetni a feliratot, de ennek folyamatát nem ismerem. (tehát nem lehet be/kikapcsolni pl, hanem a képanyag része lesz a felirat) De 2.2-es kijelzőre felirat tök felesleges. Minimum 3"-as méretű kijelzős készüléket válassz ha szeretnél rajta valamit nézni. A fentebb felsorolt termékek egyike sem kezel feliratot a gyakorlatban amennyire én tudom.

Cowon s9 nevű termék kezel feliratot, csak ennek ára eléggé magas itthon(8 gigás 59ezer). Külföldről jóval olcsóbb megrendelni, csak ha a vámnál fennakad akkor utána be kell fizetni az áfát és vámot, tehát megint magas ára lenne.

Amik még kezelnek feliratot, azok a kínai lejátszók, de azok is külföldről szerezhetőek be garancia nélkül, de kifejezetten olcsón. Azokról ebben a topikban tudnak segíteni, konkrét készüléket ajánlani: [link] , ha megtetszenének(rengeteg van) csak arra figyelj, hogy max 4.3-as méretű kijelzőset válassz. Ez még elfér zsebben, az ettől nagyobb már nehezen.

(#11226) bwoay válasza Peat;) (#11225) üzenetére


bwoay
nagyúr

biztos megtetszik neki valamelyik kínai ratyi egy iPod Nano után ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11227) Peat;) válasza bwoay (#11226) üzenetére


Peat;)
veterán

Odaírtam az összes lehetőséget. Sok kínai ratyi ha egy nagyobb márkanév alatt jönne ki, felkészültebb firmware-vel akkor nagyon sokan hajlonganának egyébként. :) [link] - 101 dollár.
De ez ebben a topikban totál off.

(#11228) bwoay válasza Peat;) (#11227) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, csak előtte ki kellene válogatni a szarok közül a gyémántokat, arra meg rakalon kívül ki vállalkozik? ráadásul ha idekeverjük az iPod usereket is, akkor... tényleg hagyjuk :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11229) vili13 válasza Peat;) (#11227) üzenetére


vili13
őstag

Ha a nagyobb márkanév megbízható minőséget és szerviz hátteret is takar, akkor nyilván. Nagy márkákon is előfordul egyébként a "made in china" felirat, és újabban már meg se botránkozunk rajta. Amúgy a nagy márkák is jobbára kicsiként kezdték - ami tényleg jó, annak előbb-utóbb híre megy akkor is, ha eredetileg teljesen ismeretlen volt, a többi zsákbamacska, vagy inkább potenciális pénzkidobás szvsz.
Ha egy lejátszóról nem lehet rendes teszteket találni, a közismert szakfórumokon sem igazán említik, akkor rengeteg ezzel foglalkozó embernek egyszerre nem keltette fel az érdeklődését, ami azért jelenthet valamit, pl. azt is, hogy magára vessen, aki megveszi.

(#11230) bwoay válasza vili13 (#11229) üzenetére


bwoay
nagyúr

pontosan. nem a kínai lejátszókkal, hanem a kínai ratyi lejátszókkal van gond. ott volt pl a Meizu E3-am, hangminőségben azért nem érte el az iAudiokat, és a fw-el is voltak problémáim, de összességében egy jó kis lejátszó volt, vállalható árral, és olyan fém házzal, amiről sok más gyártó példát vehetne.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11231) renato válasza Peat;) (#11221) üzenetére


renato
aktív tag

csak sajna az iriver spinn már nagyon nem ér ennyit, itthon nagyon túl van árazva, akkor már cowon s9 49-ért.

[ Szerkesztve ]

(#11232) Peat;) válasza vili13 (#11229) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem kicsit túl lett ragozva már, infot adtam hogy olyan is van, garancia nélkül. Bennem azért nincsenek ilyen mély előítéletek, illetve nem is volt konkrét készülékről szó aminek minősíteni lehetne a működését és minőségét. Bár a pixmanian már kapható valamelyik régebbi darab, csak átcímkézve(viewsonic talán), csak velük akar a franc garanciát intéztetni.

(#11233) degu válasza Dottore (#11217) üzenetére


degu
senior tag

Hat az olcsobb tipusokrol elegge rossz velemenyek voltak! Egy-ketto bedoglottek :Y
/Kiserletezni,brahizni,meg a 4k is sok/Hat nemtom... :F

A scandisk /a cserelheto akkus/ jonak tunik,de a csereakksirol semmi infot nem talaltam.
Nem tartozek-az biztos!De hogy beszerezheto -e,az kerdeses.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11234) Peat;) válasza renato (#11231) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem egyik linkelt sem ér annyit amennyit kérnek érte :) valóban akkor az s9 tűnik a legjobb választásnak, felirat miatt, 49-ért. (Úgy néz ki elindult az árcsökkentés az utódja előtt, mert nekem új az 50k alatti ár).

(#11235) Dottore válasza degu (#11233) üzenetére


Dottore
addikt

Igen, ezek szarok, de a kérdés nem is ez volt ha jól emlékszem. Nyugodt szívvel semmit nem tudnék ajánlani amiben cserélhető az elem és jó minőségű. Mert nincs.

Amit Tim linkelt, a Sandisk Sansa C250, de az meg ugye akkumulátor.

Nincs más hátra, három évente kuka. :)

[ Szerkesztve ]

(#11236) bwoay válasza Dottore (#11235) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt a 3 évet már vagy 6 éve hallom, miközben az akkor vásárolt lejátszóm a mai napig vígan megy ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11237) ponti_ak válasza bwoay (#11236) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hja kérem... ...aki időutazó... :D

Viccet félretéve: jogos a meglátás, egyetértek. :K

(#11238) Dottore válasza bwoay (#11236) üzenetére


Dottore
addikt

Mondjuk nem hiszem, hogy 3 év alatt tönkremenne. De ez ugye függ a töltések számától is.

Basszus. Thinkad Edge. Most láttam csak. Vagy matt kijelző és matt fedél. Akkor talán. Vagy nem kellett volna ráírni, hogy Thinkpad. Amúgy érdekes módon nem ronda, csak Thinkpadnak az.

[ Szerkesztve ]

(#11239) bwoay válasza Dottore (#11238) üzenetére


bwoay
nagyúr

Az ára az, ami igazán jó. AMD-s verziót még a kedvezőbb ár ellenére sem érdemes venni belőle, ez egyértelműen kiderült. Az intelesek meg... huhh. A T400s-em 255 volt (de az már a 128 GB-os SSD-s változat, plusz ez tavaly októberi ár), az x200s-em meg 175. Namost ezek Thinkpadek. Rollcage-dzsel, Thinklighttal, dokkporttal, folyadékelvezető billentyűzettel, fém zsanérokkal, amik miatt az emberek szeretik a TP-ket. Egy (még IBM!) x41-et 100 alatt ki lehet hozni SSD-vel, és használhatóbb, strapabíróbb gépet kap az ember, mint ezek az új csodák.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11240) Tim82 válasza degu (#11233) üzenetére


Tim82
nagyúr

Beszerezhető, én Tgrass-éktól vettem anno a lejátszót, mint refurbished, 1 év garis cuccot, ők foglalkoznak tartozékokkal is hozzá.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11241) Dottore válasza bwoay (#11239) üzenetére


Dottore
addikt

Nem lesz ennek jó vége. Sajnálom pedig.

Nekem most egy T43 van. Nem panaszkodom. Kis okossággal bőven elég mindenre. Még a Photoshopot is elindítom néha.

[ Szerkesztve ]

(#11242) ponti_ak válasza ponti_ak (#9157) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ehehe...nem ezt kerestem, de ..nicsak, mit találtam... :))

(#11243) degu válasza Tim82 (#11240) üzenetére


degu
senior tag

Koszi a tippet! :R Megnezem a Tgrasst.
/Egyebkent azert gorcsolok vele,mert naponta 2x-3x toltom fel./
Egyebkent mi az a *refurbished*?

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11244) rumkola válasza degu (#11243) üzenetére


rumkola
veterán

újracsomagolt

általában azt mondják rá, hogy sérült volt a csomagolása és kicserélték, de ez kamu
ezek javított cuccok, nem szabad megvenni őket

(#11245) Tim82 válasza rumkola (#11244) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez kicsit csúsztatás, refurbished azt is jelenheti, hogy a gyártónál átnézték, műszakilag-esztétikailag rendben lévőnek találták és gyártói garanciával újra kereskedelmi forgalomba került. Az általam vett lejátszóra alapból egy év gyártói gari volt (van) és lehetett hozzá bővítést is venni (én nem gondoltam úgy, hogy érdemes).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11247) bwoay


bwoay
nagyúr

hmm... most vettem észre, hogy az RB-s X5-ön nem megy a dual-boot, a gyári fw-t nem tölti be. M5-ön viszont makulátlanul megy. Még jó, hogy van itt elfekvő X5, azzal le tudom ellenőrizni... ahha! tök más a release is. Használja valaki a 3.5.1-et X5-ön?

nnah, a másikon sem megy, installerrel raktam fel mindkettőre, ha lesz kedvem, megpróbálom manuálisan is, de lehet, hogy csak más kombóval kell behozni a gyárit, mint eddig? ezt valahogy kétlem...

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11248) degu válasza Tim82 (#11245) üzenetére


degu
senior tag

Hat akkor...rulett? :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11249) ponti_ak válasza bwoay (#11247) üzenetére


ponti_ak
addikt

Haggyadazt.. Inkább képzeld el mindezt egy CF-moddolt M5-ön.. :D

(#11250) bwoay válasza ponti_ak (#11249) üzenetére


bwoay
nagyúr

hagytam, elképzeltem... és most mi leszesz?
egyébként csak fura, mert nyilván marhára nem hiányzik a gyári fw ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.