Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Simi-San válasza adnoctum18 (#11549) üzenetére


Simi-San
tag

Pontosan és zsír új!!! :D

ルーク、お前の父はわしだ!

(#11552) csul1 válasza bwoay (#11545) üzenetére


csul1
tag

Igen sikerült minden tökéletesen működik rajta és a füles dugója sem csúszkál ki belőle. :))

(#11553) bwoay válasza csul1 (#11552) üzenetére


bwoay
nagyúr

kool! de mit szereltél? mert gondolom nem cseréltél aljzatot... :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11554) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Milyen mp3 lejátszót ajánlotok, aminek nagy tárhelye van? Eddig egy 5. generációs 60GB-os iPod classicom volt, vele nagyon meg voltam elégedve, de sajnos meg kellett tőle válnom. IPod-on kívül mi jöhet még szóba, feltétel, hogy nagy háttértára legyen (min 40-60GB). Többi dolog nem annyira lényeges.

Köszi

(#11555) bwoay válasza sgergi (#11554) üzenetére


bwoay
nagyúr

nincs semmi más :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11556) sgergi válasza bwoay (#11555) üzenetére


sgergi
veterán

Az se rossz :DDD Vajon miért nincsenek?

(#11557) bwoay válasza sgergi (#11556) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát legalábbis én nemigen tudok ilyen lejátszóról. nem jellemzőek a HDD-s lejátszók, pláne az iPod Classichez hasonlóak, melyek elsősorban audio playerek. Amiben merevlemez van, az manapság jellemzően PMP, az ezzel járó nagyobb mérettel (kijelzővel). A gyártóknak is egyszerűbb szilárdtest memóriát alkalmazni, az iPod Touch is 64 GB-nál tart, a többi gyártónál ennek inkább a fele az elérhető legnagyobb tárhely.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11558) csul1 válasza bwoay (#11553) üzenetére


csul1
tag

Neeem nem cseréltem . Amikor próbáltam kipiszkálni belőle a műanyagot akkor elgörbítettem benne az érintkezőt.. azt visszagörbítettem és már jó is volt.

[ Szerkesztve ]

(#11559) renato


renato
aktív tag

cowon j3, vagy valami ilyesmi miért nem alternativa?
veszel egy 32 GB-osat meg majd bele egy 32 vagy idővel mégnagyobb microSD-t.
ha csak mp3 lejátszó kellene, akkor is nyerő lehetne szerintem a cowon j3, tudtommal ma nem sok lejátszó közelíti meg a 60 órás lejátszási időt.

(#11560) bwoay válasza renato (#11559) üzenetére


bwoay
nagyúr

számold ki, hogy ez így együtt mennyire jön ki. mert amúgy alternatíva, ha az ár nem számít, mivel 50 rugó környékén már be lehet szerezni egy 160 GB-os iPodot.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11561) sgergi válasza bwoay (#11560) üzenetére


sgergi
veterán

Márpedig akkor már az iPodnak kicsit nagyobb a tárhelye.

(#11562) bwoay válasza sgergi (#11561) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, bár kérdés, hogy kinek van ténylegesen szüksége ekkora tárhelyre. mert filmet náézni egy iPod Classicen... hát... hmm. Zenére meg 160, 120, de még 80 GB is rengeteg. Tele lehet pakolni, nyilván, de nekem szerintem a teljes zenei gyűjteményem nem foglal 80 GB-ot (mármint az mp3). Arról nem is beszélve, hogy ez csak a tárhely, minden egyéb szempontból simán van jobb alternatíva.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11563) renato válasza sgergi (#11561) üzenetére


renato
aktív tag

nah jah, de azért bazz, nehogymár úgy szóljon egy ipod mint egy cowon j3. ha már zenéről beszélünk.
plusz néha kurvajólesú érzés lehet, megnézni az amoleden éppen aktuális kedvenc :DDD barátnőd legjobb képeit, vagy csak a kedvenc videóklipped, esetleg egy egy sorozatot is simán le lehet nyelni 3,3 colon.
meg sorolni lehetne, szerintem MINDEN szinten jobb a cowon, ezért pedig naná, hogy fizetni kell. még egy ilyen pmp nincs a piacon, nem csoda, hogy elkérik az árát.
de mondom, kinek mire kell. nekem is kellene cseszettnagy háttértár, de majd meglesz azis. cserébe viszont addig meglesz a legjobb pmp-m, meg 32+16 GB.

32 micro sd viszont ideérhetne már...

ui: és ne, nem vagyok cowon buzi,sem anti-apple fan, egyszerűen nincs olyan specifikáció amiben jobb lenne az az ipod, kivéve a méretét (GB), de ugye az is csak idő kérdése.

a j3nál vékonyabb kütyü nekem már nem kell, ez a player 5 év múlva is tökéletes lesz...
(hacsak nem terjed el tényleg az e-ink...)

[ Szerkesztve ]

(#11564) gaabi válasza renato (#11563) üzenetére


gaabi
tag

sziasztok. kérhetnék erről valami véleményt? Philips SA1VBE02K
/15000 Ft-ért láttam valahol/

(#11565) bwoay válasza renato (#11563) üzenetére


bwoay
nagyúr

te nem ezt vártad?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11566) renato válasza bwoay (#11565) üzenetére


renato
aktív tag

jó lenne, de ahogy látom, oldalt csak hangerőt lehet állítani köszi nemkérekbelőle.
pláne hogy nagy, elővenni még kényelmetlenebb is mint egy kisebbet.

a cowon j3 átmeneti megoldás netfüggőknek. de nekem elég lesz egy ideig.
addig mindenképp amíg kijönnek 3g-s meg wifis PMP-k. azok közül sem az elsőre kell lecsapni, hanem majd a legjobbra. szóval még szerintem 1 év és talán kapunk egy klassz kis kütyüt.

egy cowon j3 szerű cucc, androiddal, csodás UI-val és nettel, dedikált gombokkal, atom akkuval, nah az kell majd.

(#11567) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Tudom, hogy nem erről szól a topic, de a "honos" topicban nem nagyon csordogál az infó. Az is lehet, hogy lehetetlent kérek... :U

Szóval keresek az MPIO ML100-as (egyébként egész jó) gyári fülese helyett egy másik fülhallgatót. A paraméterei a következőek lennének, preferenciális sorrendben:

-nem agybadugós
-egyenes (nem L) csatlakozós
-max. 4-5 ezer forintba kerülő
-lehetőleg minél egyeneletesebb hangzású (nem basszusra kihegyezett)
-szimmetrikus
-lehetőleg nem szivacsos

Találtam/találtunk már egyet, az AKG K315-öst, de ezt meg a tesztek felében nagyon lehúzzák az abnormális basszus, szétcsúszott hangzás és a visszhang miatt. Más helyeken meg hülyére dicsérik. Példa

A kérdésem az lenne, hogy ezzel a fülessel van-e valakinek tapasztalata, ha igen, mennyire tudja visszaigazolni a tesztben leírtakat.
A kérdésem2 pedig az, hogy milyen fülest tudtok még ajánlani, ami a fenti feltételeknek megfelel?

Még egyszer bocsi az offolásért, de most már kellene valamit vennem, mert falra mászom zene nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#11568) renato


renato
aktív tag

miért nem agybadugós?

(#11569) DeFranco válasza renato (#11568) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: mert utcán használom 60%-ban, és ott meg szeretem tudni/hallani mi van körülöttem, mikor fékez rám egy autó, jön a sziréna, stb.
2: a fülem nem bírja, ha van benne valami, elkezd termelni, tehát 100%, hogy nem lenne jó

(#11570) riam válasza DeFranco (#11567) üzenetére


riam
tag

Szia!
A fiam k315-t használ egy Iaudio 7-hez,, és kimondottan szereti. Én is meghallgattam még mikor megvette, és egyáltalán nem találtam túlzottnak a basszust, ill nem tapasztaltam semmi "viszhangot, vagy szétcsúszást" a hangjában.Ha esetleg attól tartassz, hogy a basszus elnyomja benne a közép, és a magas hangokat, megnyugtathatlak, hogy erről szó sincs.
Ebben az árkategóriában nem tudnék jobbat ajánlani , és ahogy láttam, a paraméterei megegyeznek a többi elvárásaidnak is (egyenes dugó, szimmetrikus, nem agybadugós..)
Amennyire tudom, a sennheiser, és a sony hasonló kategóriában lévő fülesei nem egyenes dugósak, és nem hinném hogy hangban, vagy kényelemben jobbak lennének a k315-nél. Az olcsób panasonic fülesek se túl jók..
Szerintem nem fogsz a k315-el mellényúlni.

[ Szerkesztve ]

(#11571) renato válasza DeFranco (#11569) üzenetére


renato
aktív tag

az lehet, de egy agybadugóst is be lehet úgy dugni, hogycsak úgy ahogy. és még úgysem esik ki. az ilyen sima füleseknél viszont sokkal nagyobb hangerő kell pl vonaton (ott ugye már nem kell mire figyelni (mint az utcán), cserébe jól felnyomod a hangerőt, aztán ugye könnyen szopi lehet belőle hosszútávon.

de te tudod. :) ajánlani nem tudok semmit, vagy agybadugós vagy fejes. mindig nevetek magamban amikor valakit meglátok egy sima fülessel... :P ;]

(#11572) DeFranco válasza renato (#11571) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Félig-meddig igazad van, de hidd el, attól, hogy a vonaton vagyok, lentebb veszem a hangot, nem fentebb. 29+ vagyok, már nem hiányzik, hogy kiabáljanak a fülembe :D

Ellenberger ha agybadugósat veszek, akkor törvényszerű, hogy egy hét múlva takaríthatom, mert telemegy "cuccal". Egyszerűen ilyen a fülem.

@riam: köszönöm a visszajelzést :) Nem értem akkor, hogy miért írogatnak ilyeneket. A Te tapasztalataidat olvastam már, és eddig ez az egyetlen itt a PH!-n. Ezért is kérdezősködök még. Ha más nem lesz, akkor 1 ember szavazata alapján döntök :)

(#11573) riam válasza DeFranco (#11572) üzenetére


riam
tag

itt pl [link] nagyon pozitív véleményt találtam róla..

[ Szerkesztve ]

(#11574) riam válasza DeFranco (#11572) üzenetére


riam
tag

(#11575) DeFranco válasza riam (#11574) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na ez az :) Most akkor melyik az igaz? :F Ha PH! teszt lenne róla, akkor azt elfogadnám, de ezeket nem ismerem, hogy mennyire objektívek. Minden esetre elolvasom ezt is.

(#11576) bwoay válasza csul1 (#11541) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt láttad már? időközben válaszolt a tag vaterán.

hja, ha a hamisak 200 USD-ért mennek eBayen, akkor már értem a 40 rugós árat. És ahogy a tag a reviewban írja, az csak egy dolog, hogy az aukció képein a valódi füldugó szerepel.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11577) csul1 válasza bwoay (#11576) üzenetére


csul1
tag

Igen láttam, hogy válaszolt, de nem bízok a válaszában sajnos annyira, hogy meg is vegyem.
Szeretik hamisítani a sennheiser dolgokat sajnos... Majd talán 1x ha lesz keret beszerzek eredeti 1 ie8-at.

(#11578) bwoay válasza csul1 (#11577) üzenetére


bwoay
nagyúr

pont azt próbálom elmagyarázni, hogy ez gyanúsan egy 200 dolláros hamisítvány eBayről

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11579) csul1 válasza bwoay (#11578) üzenetére


csul1
tag

Nem 100% de elég gyanús szerintem is. :K

(#11580) szoti27


szoti27
tag

Sziasztok valami jo kis mp3 lejatszo kene nins konkret elvarasom jo legyen a hangminoseg es min 1 gb hely kene ár keret max 8000 ft köszi szépen sziasztok

(#11581) chubii válasza szoti27 (#11580) üzenetére


chubii
senior tag

Sandisk sansa clip(+) ??? A clip+ bővíthető is, ha nem lenne elég a tárhely, és a hangja is jó...

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#11582) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni a következő témában:
Anyámnak kellene MP3 lejátszó.
Ami fontos:
-Könnyű kezelhetőség
-A zenék, és egyéb file-ok másolása egyszerű legyen
- A hangoskönyveket játsza le.
Az ára max. 40-50Ezer lehet.
Előre is köszönöm.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#11583) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Még mindig nincs legyőzője a sasna clip-nek? :D

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#11584) bwoay válasza Porcupain (#11583) üzenetére


bwoay
nagyúr

ár/érték arányát tekintve nincs, és még jóideig nem is lesz

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11585) ponti_ak válasza CivicEsi (#11582) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia,
Kb barmelyik jo lesz.
Olyat valassz ami tetszik neki (es könnyu a kezelese).
Ilyen pl. a Sansa Fuze. Es meg olcso is.

ponti

(#11586) bwoay válasza ponti_ak (#11585) üzenetére


bwoay
nagyúr

úúú, Ponti....éppen azt kérdezi, hogy melyiknek könnyű a kezelése :D azért a 40-50e. Ft-os árkategória az rohadt tág, és egy csomó szar lejátszó is benne van, ld iPod Nano.
arról nem is beszélve, hogy elképzelem anyámat, hogy nézne rám, ha megkérdeném, melyik lejátszó tetszik neki ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11587) Porcupain válasza bwoay (#11586) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A szülők gyakran a mobilt se tudják kezelni, nemhogy még egy mp3 lejátszót! :D

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#11588) renato válasza CivicEsi (#11582) üzenetére


renato
aktív tag

jah, 49-ért van cowon s9 is, kérdés az a szülőket mennyire érdekli az ilyen (touch, amoled, jó akku, szép hang, 3,3 col, karcálló kijelző, dedikált gombok..), meg hogy költenétek-e rá ennyit. :))

[ Szerkesztve ]

(#11589) g@bo


g@bo
nagyúr

a sansa fuze lejátszómon egy karcolás sincs úgy óvom, de hátul a gumirozás már egy saroknál málik le.... szép krómozott hátlapja van.

másnak is?

(#11590) bwoay válasza g@bo (#11589) üzenetére


bwoay
nagyúr

nálam nem, de alig várom, hogy kilátszódjon a fém váz :D
sosem óvtam, első pillanatban látszott, hogy lehelletre karcolódó műanyag az előlap.
te, nem ám kiderül, hogy ami neked van, az csak egy SanDisk Fuze bevonatú iPod Nano 3G! :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11591) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Ph-n vettem egy Cowon D2-t (D2+ firm), és hát baromira meg vagyok elégedve már ami a hangját illeti. A kezelés kicsit nekem macera, kicsik a gombok, dehát valamit valamiért.

A lényeg, hogy szeretnék hozzá védőfóliát (2,5") és tokot venni. Védőfóliákról nem tudok semmit, mire érdemes figyelni, mennyire érdemes áldozni rá, a gagyi mennyivel bír kevesebbet mint a 2000HUF-os Dörr, stb?

Tok tudom hogy van az Infopatikában, de a szilikon gyűjti a koszt, és nem védi a kijelzőt, a bőrért meg soknak tartom a 6k-s vételárat... A lényeg, hogy övre csíptethető változat kellene. Esetleg olyan, amin a kijelzőt áttetsző rész védi. Vagy ha lesz védőfólia, akkor már lehet szabadon is. :F

Bocs hogy ide írtam, de látom itt vannak hozzáértő kollégák :R , külön topikot meg nem találtam. :B

Üdv!

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#11592) bwoay válasza DBAtti (#11591) üzenetére


bwoay
nagyúr

van egy iAudio topic, de ez is jó :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11593) Dottore válasza bwoay (#11590) üzenetére


Dottore
addikt

szeretem én is ha a használat során kicsit viseletes lesz az eszköz. Jó példa erre a T43. Imádom ahogy a sarkainál fényesen csillog a műanyag. Valahogy az az érzésem, hogy ettől jobban az enyém.

(#11594) Dottore


Dottore
addikt

Na jó azt meg azért kifejezetten utálom, ha kölcsön adom és más cseszi szét.

(#11595) bwoay válasza Dottore (#11594) üzenetére


bwoay
nagyúr

:D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11596) g@bo válasza bwoay (#11590) üzenetére


g@bo
nagyúr

sajna fuze ez... és nincs karc az előlapon, de a vélony gumi az gyün le. mondjuk, alatta fémes, szálcsiszolt cucc van, nem igénytelen, csak eltűnnek a feliratok....

(#11597) bwoay válasza g@bo (#11596) üzenetére


bwoay
nagyúr

sajna? kívánom, hogy legyen szerencséd egy Nanohoz :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11598) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok,

normális az, hogy érzésre hirtelen megfeleződött az mp3 lejátszóm lejátszási ideje? Eddig alig tudtam lemeríteni, olyan jól bírta. Mondjuk nem egy mai darab, de nem szeretném még kidobni e miatt :( De ez a 1,5-2 óra lejátszás nagyon sovány :F
3 éves Philips GoGear a típusa

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#11599) bwoay válasza wiggen123 (#11598) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem normális, de a duplája sem volt az

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11600) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Ha SanDisk Sansa tulaj jár erre kérem dobjon rám egy privit, mert vásárlás előtt lenne 1-2 kérdésem és nem szeretném szétoffolni a fórumot. :R

Xbox GT: nozsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.