Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) MaSzKa válasza Dottore (#11949) üzenetére


MaSzKa
senior tag

20eFt környékén
De ha van valami drágábban és megéri akkor több pénz se kizárt.

(#11952) Dottore válasza MaSzKa (#11951) üzenetére


Dottore
addikt

Clip Plus vagy SanDisk Sansa Fuze.

Clip Plus akár használtan és ehhez egy jobb fülhallgatót 20, 25 ezer környékén. Így lenne 30, 35 ezerért egy nem rossz cuccod. A fülest sokan elfelejtik, pedig ritka, hogy a gyári bármi másra is jó legyen mint büntetni. Szóval ezt is kalkuláld bele. Ezzel sokkal közelebb vagy a minőséghez sem mint egy 50 ezres cucc a saját füldugaszaival.

(#11953) ponti_ak válasza footy (#11950) üzenetére


ponti_ak
addikt

bwoay pl igen, neki megy az instabulid -del vagy 2 hónapja.
Keress rá itt, erre: " plü " :DDD

@riam: Siker! :)

@MaSzKa: Fuze vagy Clip+ és hozzá egy jó füles, pl Sennheiser CXakárhány, vagy PX100. Ha nincs még. Kis szerencsével kaphatsz náluk a kifutó I-es sorozatból, olcsón..
Vagy valamelyik E-s Sony lejátszó, amihez alapból használható(bb) IEM-et adnak.

@Dottorre: megelőztél.. :))

[ Szerkesztve ]

(#11954) adnoctum18 válasza footy (#11950) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ha úgy "szűnik meg" az USB támogatás, mint a sima clipnél, akkor az azt jelenti, hogy minden gépre kötésnél az eredeti FW "áttöltő-felületét" használja a lejátszó, és az első bekapcsolásnál a számok beszkennelése és az első indulás is a gyári sansa FWvel történik.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11955) bwoay válasza adnoctum18 (#11954) üzenetére


bwoay
nagyúr

úgy-úgy

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11956) footy


footy
addikt

Közben feltettem a Rockboxot és mintha tényleg jobban szólna, de a menüjét még szoknom kell. Azt hol lehet beállítani hogy kikapcsolásnál onnan folytassa a lejátszást ahol előzőleg abbahagyta?

(#11957) Dottore válasza footy (#11956) üzenetére


Dottore
addikt

Placebo lesz az a mintha jobban szólna. :)

[ Szerkesztve ]

(#11958) superecneB válasza Dottore (#11918) üzenetére


superecneB
őstag

Ezek képesek videó lejátszásra?

(#11959) footy válasza Dottore (#11957) üzenetére


footy
addikt

Lehet :B
Viszont így, hogy nem találom az opciót amivel onnan folytatja a lejátszást ahol abbahagytam, így megy vissza a régi firm.

[ Szerkesztve ]

(#11960) Dottore válasza superecneB (#11958) üzenetére


Dottore
addikt

Szerencsére a Clip Plus nem. A Fuze igen.

(#11961) adnoctum18 válasza footy (#11959) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Resume-t kapcsold be valahol a menüben, tuti van benne, mert nekem folytatja.

Már ha bekapcsolás után gondolod, hogy folytassa.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11962) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Korábban itt a társaság ajánlott nekem egy MP3 lejátszót, mégpedig a SanDisk SANSA Clip+-t! Áradoztatok hogy 20k-ig az egyik legjobb mp3 lejátszó, sokat tud, jó a hangzása, künnyű stb. stb.

Azt kell mondjam hogy a flac kompatibilitásán kívül egy nagy rakás........... A hangereje borzalmasan alacsony (bár ez lehet a fejhallgatóm miatt is, de az előző mp3-am küldte neki), a lejátszási struktúrája kénylemetlen (nem könyvtárszerkezetű), az akkumulátora nem cserélhető és nem is bír sokat viszont k.rva keveset. De ami a legsiralmasabb, hogy nincs fél éves és úgy néz ki besz.rt! Tekerek bicajjal az utcán, szól a zene, pont a végére ért, majd csend. Nézem hogy elnyomtam volna valamit vagy a végére ért a lista, de nem, de se kapcsol. Hát tök jó, biztos lemerült. Most hazajöttem, rádugom gépre és nem tölt semmit, be se kapcsol! :(

Ennek tükrében elmondhatom hogy az eddigi legszarabb lejátszóm amim eddig volt, és most megint vehetek egy újat. Most örülök hogy nem dobtam ki a Canyonomat, csak annak meg nem fogom látni a kijelzőjét! :( Jó, persze, lehet hogy erős volt, akkor úgy fogalmazok, hogy NEKEM nem tetszik egyáltalán ez a cucc.

Egyébként tudtok rá valami megoldást vagy ötletet hogy mi lehet a baja és hogyan orvosolható?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11963) adnoctum18 válasza wolfman (#11962) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Cserélik ilyen hibával.

A menüben pedig állítsd a hangerőt normalról highra, a régiónál az elején pedig ne használd az Európát. Ez gyógyír a hangerőre. Milyen fülessel használod?

Persze csak ha kicserélték, és megkaptad az újat.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11964) Dottore válasza wolfman (#11962) üzenetére


Dottore
addikt

A Clip Plusban van könyvtár szerinti keresés. A hangerő nem alacsony, a te füleseddel van gond vagy be van kapcsolva a korlátozás, esetleg mindkettő.

(#11965) wolfman válasza adnoctum18 (#11963) üzenetére


wolfman
veterán

Valamint Dottore-nak mondom, hogy már párszor lefutottuk ezt a kört itt. Már High-ra van állítva és így is halk. Fülesem egy Sennheiser OMX52. Tudom hogy halkabb ezzel, de eddig minden mással hangosabb volt.

Megtaláltam a garit, decemberig jó, ez az öröm az ürömben.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11966) wolfman válasza Dottore (#11964) üzenetére


wolfman
veterán

Be lehet állítani a Clip Plus-t hogy a zenéket könyvtár szerint játssza le ne pedig ömlesztve akárhova másolom? Ezt a funkciót nem találtam benne, merre van.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11967) Dottore válasza wolfman (#11966) üzenetére


Dottore
addikt

Akkor ez itt egy félreértés. Könyvtár szerint lejátszani vagy könyvtár szinten böngészni nem ugyanaz.

Tessék a zenéket normálisan (tag) kitölteni. Különben is. :)

"tudom hogy halkabb ezzel, de eddig minden mással hangosabb volt." Ezt is elmagyarázta itt már valaki.

Szóval engem nem bosszant ha valamiért nem jön be neked félre ne értsd, csak ezek annyira triviális dolgok amellett, hogy ennyi pénzért kapsz egy olyan lejátszót ami bőven szól úgy mint egy 40, 50 ezer forintos másik vacak. Az más kérdés, hogy az igényeid nem találkoznak ezzel. Ebben az esetben valóban másikat kell keresned magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#11968) adnoctum18 válasza wolfman (#11965) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nahat akkor egyertelmuen gari, es csok.

Nem akarok, es nem is fogok minden forumozot, es az o lefutott koreiket fejben tartani, elnezest.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11969) bwoay válasza wolfman (#11962) üzenetére


bwoay
nagyúr

reset volt? (20+ mp-ig nyomva tartott power button)

én már mindent megcsináltam a Clipplüvel, és volt, amikor halottnak tűnt, de végül mindig user errornak bizonyult a jelenség, illetve pontosabban mondva sikerült megoldani. Amúgy ha lefutott körökről van szó, akkor az is VÓTMÁ, hogy az OMX-ed egy ratyi. Persze lehet szar füldugóhoz is ragaszkodni, de ha a jó minőség a cél, akkor nem érdemes. Ha valami más, akkor viszont teljesen más szempontok alapján kell lejátszót választani. Mondjuk érdekes, hogy nekem még szinte a HD595-öt is kihajtja a Clip (mondjuk ahhoz nem ajánlanám amp nélkül), de hogy közelebbit mondjak, PMX100-al is csodásan szól, és a hangerőt sem keveslem. Az akksija 20 óra körül teljesít, igaz, én rockbox-szal használom, az állítólag hozzáad még 2-4 órát. A nem cserélhető akksit nem tudom mennyiben fair hátránynak felhozni, elvégre azt vásárlás előtt is tudja az ember, tehát ezt te magad vállaltad be, VAGY nem voltál körültekintő, de arról ugye ki tehet... amúgy a lejátszás kurvára könyvtárak szerint történik, music/folder, aztán választasz egy neked tetsző mappát. Ha nálad nem így működik, akkor annak szvsz az lehet az oka, hogy nem folderből indítottad a zenét, hanem valami ID3tag mezőből (artist, album, bármit), de ez tipikus RTFM dolog.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11970) themebuilder válasza wolfman (#11962) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szia

Megoldás:

Ha egészen biztosan hibás (resetre és firmware frissítésre sem reagál) akkor,
Mivel a Sandisk-ekre hivatalosan 2 év garancia jár (akár a gyártón keresztül is történhet az intézés), ráfizetéssel kicserélteted egy Sandisk Sansa Fuze-ra
Ennek magasabb az akkumulátor üzemideje és a könyvtárakkal is jobban megbirkózik

A 32Ω-os Sennheiser OMX52-t lecseréled 16Ω-os in-Ear fülhallgatóra (Sennheiser CX400-II Precision vagy jobb ajánlott)

Ezzel, garantáltan megoldódnak a problémáid és elégedett leszel.

Esetleg felrakhatod a Rockbox-ot még rá.

;)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11971) anri-ur válasza Dottore (#11967) üzenetére


anri-ur
tag

Akkor ezek szerint nincs benne mappa szerinti lejátszás?

(#11972) bwoay válasza anri-ur (#11971) üzenetére


bwoay
nagyúr

:O 2 hozzászólással előtted írtam le

themebuilder: engem marhára érdekelne, hogy a Fuze miként birkózik meg jobban a könyvtárakkal.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11973) anri-ur válasza bwoay (#11972) üzenetére


anri-ur
tag

Hoppá, valóban!

Sorry!

(#11974) Dottore válasza anri-ur (#11971) üzenetére


Dottore
addikt

De van ahogy bwoay is írta, csak nekem fogalomzavaraim voltak amiket azóta tisztáztam magammal.

(#11975) mclaren777


mclaren777
senior tag

Szeretnék venni egy MP3 lejátszót. Egy 2 GB-os SanDisk Sansa Clip+ -t néztem ki 13K-ért, viszont: 20K-ért lenne 4GB-os SanDisk Sansa Fuze MP4.
Utóbbi 1.9 colos kijelzőjén szerintem nem nagyon néznék videókat, sőt amúgy is elég lenne nekem a zene, viszont utóbbi 15 óra helyett 24 óráig bírja az mp3 lejátszást, jóval erősebb akkujának köszönhetően.
Emiatt megérné nekem Fuze-t vennem? (+2GB a belső memória is, igaz mindkettőt bővíteném)
Egyéb dolgokban van jelentős különbség? (pl. hangminőség, stb.?) (úgy látom clip+ jóval újabb típus)

[ Szerkesztve ]

(#11976) Peat;) válasza mclaren777 (#11975) üzenetére


Peat;)
veterán

A memóriakártya valamennyit elvesz az üzemidőből szerintem. Illetve hiába mondod hogy nem kell a kijelző, a beállítások, navigáció a zenék között (főleg hogy bővíted) sokkal barátságosabb egy nagyobb megjelenítőn. Magyarul én biztos fuze-t venném ezek alapján. De hangminőségről és egyéb dolgokról nem tudok, de szerintem ha olvasgatsz ebben a topikban akkor választ kapsz a kérdéseidre.

(#11977) themebuilder válasza bwoay (#11972) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nagyobb kijelzőre több információ fér el, az a jobb benne
Listázáskor több fér ki, így könnyebb keresni

Fuze
[link]
[link]
[link]

Clip+
[link]
[link]

Sansa Lejátszók Méretei

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11978) bwoay válasza themebuilder (#11977) üzenetére


bwoay
nagyúr

azért kérdeztem, mert nekem van mindkét lejátszó, és könyvtárkezelés terén (amit wolfman nehezményezett) semmi eltérés nincs köztük. az más kérdés, hogy a Fuze-on nagyobb a kijelző, több sort tud megjeleníteni, de ezzel kapcsolatban nem volt panasza a Clipre.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11979) wolfman válasza Dottore (#11967) üzenetére


wolfman
veterán

Mint írtam "úgy fogalmazok, hogy NEKEM nem tetszik egyáltalán ez a cucc."

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11980) wolfman válasza bwoay (#11969) üzenetére


wolfman
veterán

Hát hogy a reset működik-e vagy sem, ne mtudom, mert megnyomtam 20mp-re de semmi. ELLENBEN MAGÁHOZTÉRT a Sansa. Fene se tudja mi van vele. Olyan is van hogy feltöltöm és bírja egy full akksival 1 napot majd reggel nem tudom vinni mert lemerült. Aztán feltöltöm és 3-4 nap múlva még mindig van benne energy, pedig nem szanáltam kevesebbet, fura.

Ez az OMX fejhallgatóm lehet hogy egy gagyi, nem tom, de azért 7000Ft-ért elvártam volna hogy ne legyen már egy f()skanna. Olyan van vele hogy mikor egy nap először akarom hallgatni akkor recseg miközben mozog a jack dugós része, mikor picit megmozgatom akkor utána abbahagyja. Előző Mp3-ammal is csinálta.

A lejátszást látom hogy könyvtár szerint megy, csak nem éppen olyan pikk pakk elérhető mint a Canyon-ban ahol ugye egy gombnyomásra egy Total Commander szerű menü jött be. Hozzászoktam na. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11981) wolfman válasza themebuilder (#11970) üzenetére


wolfman
veterán

Olyankor melyik állítás az igaz, ha a készülék a Extreme Digitalos garanciára 1 év gari van írva, de a dobozon már 2 év granacia? Gondolom ilyenkor automatikusan a 2év a domináns, csak azt is tudom hogy ilyenkor szeretnek belekötni a dolgokba. Annó mikor a Panasonic walkmanomat vettem, visszavittem mert hagos volt a motorja(bele hallatszódott a zenébe) aztán hőbörgött nekem a faszi, hogy hát ezek ilyenek ez nem gari téma. Aztán a fogyasztóvédelemmel való találkozni nem akarásos kör után kapott másik hasonló walkman érdekes módon már jó volt. :)

NODE eltértem...

A Sansa Fuze azért nem tetszik mert színes kijelzője van és túl sok benne a számomra felesleges funkció. EZ persze megint csakegyéni probléma, de én mondom egy mp3 lejátszó zenére legyen kihegyezve ne pedig szar videózásra, mert akkor egyik se lesz jó. Én ezzel így vagyok. Meg a Clip után nagy lenne a mérete. :)

Ő, in ear fülesekről azért szoktam le mert eddig egyik se adott szép mélyeket amit szerettem volna hallani. Bátyám pedzette meg hogy akkor vegyek on ear fülest, megvettem és azóta minden in ear füles(bár igaz nagyon nincs a közelemben ember akinek minőségie lenne) szar az enyémhez képest.

Olyan 10.000 kategóriában tudtok olyan in-ear fülest ami odab.sz (mélyileg is)? THX

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11982) ponti_ak válasza mclaren777 (#11975) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia,
A nagyobb kijelző, de főleg a praktikusabb TrackWheel miatt számomra a gyakorlatban használhatóbbnak bizonyult a Fuze, sok zenéből válogatva jobb az. Más kérdés, hogy újabban Shuffle All módban 'vagyok', így ennek pl. épp nincs igazán jelentősége. A hangerőt is jobb a tekerentyűvel állítgatni. Kézben tartva. Zsebben viszont pont hogy nem.

Szóval kb egál, de én inkább a Fuze-t venném, a Clip+ fizikai mérete számomra már túl kicsi is volt, ezért is váltam meg tőle...Azután meg a Fuze-tól is, kihasználatlanság miatt...).

Ezek (mármint a fenti a szempontok és a player-ek is.. :DDD) 'apróságok', és nem jársz rosszul egyikkel sem.

üdv: ponti

@wolfman: 2 év lesz a gari ekkor szerintem is.
Füles: p(m)x100, csak ne menj zajos helyekre. Kimondottan FÜLhallgatót nem tudok ennyiért, az mx-ekről évek óta átálltam az IEM-ekre (volt sok-sok cx, majd FS Atrio - drágább, és itthon nem kapható)

[ Szerkesztve ]

(#11983) mclaren777 válasza ponti_ak (#11982) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszi a válaszokat!

Viszont még így is elég nehéz dönteni. :Y

[ Szerkesztve ]

(#11984) themebuilder válasza wolfman (#11981) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az Extreme Digital-nál 1 évig érvényes a jótállás ha kaptál róla számlát vagy lepecsételt jótállási jegyet.
A gyártónál meg 2 évig. Bár fogalmam nincs, hogy lehet intézni, de valószínűleg a Memóriáknál megismert módon.

Ezeket az In-Ear fülhallgatókat javaslom (AKG-ből is akad pár jó típus):
-Sennheiser CX 300-II Precision (Trance zenékhez)
-Sennheiser CX 400-II Precision
-Sennheiser CX 400-II Precision G4ME
-Sennheiser CX 680 Sport Adidas
-Sennheiser CX 500 G4ME
-Sennheiser CX 550 Style II

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11985) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Hogy is van ez a nem szabvány 3.5mm audio csatlakozó a Sansa Fuze-nál?
Illetve honnan tudom hogy V2-es e már? Mennyire fontos ez?

(#11986) bwoay válasza mclaren777 (#11985) üzenetére


bwoay
nagyúr

sehogy, szabvány 3.5, mint az összes többi.
a fw verzióból derül ki, amelyik 2-vel kezdődik, az V2-es.
jelentősége pedig nincs, amióta ehhez is van használható RB build.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11987) mclaren777 válasza bwoay (#11986) üzenetére


mclaren777
senior tag

"sehogy, szabvány 3.5, mint az összes többi."

Akkor valamit félreérthettem, bocsi :)

[ Szerkesztve ]

(#11988) _Blank_


_Blank_
aktív tag

üdv

max 10k-ig vennék 1-2GB-os mp3 playert, nem kell semmiféle videó meg játék sallang, csak zenehallgatásra kell de az jól szóljon, kijelzőből is elég a legalapabb, de nem bánnám ha színes lenne.
mit tudnátok ajánlani?

(#11989) Veron


Veron
őstag

hello!

szerintetek melyik éri meg jobban?
1) iPod Shuffle 5. gen 2 GB boltban itthon vásárolva újonnan eredeti csomagolásban 12000 Ft-ért
2) Sandisk Sansa Fuse 4 GB ebayen vásárolva újonnan, de nem eredeti csomagolásba, leírás nélkül 13000 Ft-ért
3) Sandisk Sansa Clip Plus 4 GB ebayen vásárolva újonnan, eredeti csomagolásban 13000 Ft-ért.

annyira nem fontos a video meg az egyéb extrák. szépen szóljon, kicsi legyen, zenét hallgatni kell.

kösz!
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11990) chubii


chubii
senior tag

Mind a kettőtöknek Clip+ :)

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#11991) themebuilder válasza Veron (#11989) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az ebay-en Fuze Refurbished-et kapsz annyiért, ami majdnem egyenlő a használttal, csak a gyárban újracsomagolták.
Itthon is kapsz Clip+ 4GB-ot 14eFt-ért

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11992) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

átolvastam itt a hsz-ket mielőtt kérdezek.
valaki elmagyarázná mi ez a rockbox dolog?
és hogy műxik?
ma vettem meg a Clip+-t és eddig teccik, csak szokni kell a menüjét(előtte W580 on zenéltem...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11993) Veron válasza themebuilder (#11991) üzenetére


Veron
őstag

sőt. ahogy elnézem 12ért is van itthon 4 GB-os clip+ .
nem tudom, mert nem ismerem a sandisk refurbished programját, de nekem hasonlónak tűnik mint a HP renew. abból kiindulva pedig nem lehet használt, nekem van renew netbookom, és teljesen hibátlan a cucc. na de mindegy ebayes cucc akkor nem kell, marad a shuffle vs clip+ meccs.
azt mondjátok meg nekem, hogy a clip+ tényleg jobb, mint a shuffle? tudom a shufflenak nincs kijelzője... ok ezt lenyelem. ahogy hallom mindkettő gyári fülese elég tré, a sandisk ráadásul még nagyobb is sajnos, ráadásul kisebb márka -most ne menjünk bele, hogy mennyire nagy hype van az apple körül-.
szóval ti ennek ellenére vagy éppen ezért a sandiskre voksoltok? nem kötözködöm, csak kérdezem. az a probléma véleményem szerint ilyen apple-s összehasonlításnál, hogy az alma, olyan mint schumacher (volt) az F1-ben. van fetisizálja valaki és csak azért is azt veszi, vagy pedig utálja és csak azért sem veszi meg. én most a kettő vagyok, szimpatikus, de ha gagyi vagy értelmetlenül drága, akkor nem kell.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11994) bwoay válasza Veron (#11993) üzenetére


bwoay
nagyúr

milyen shuffle? ne vicceljünk már, sokkal jobb a nanonál is, elég egyszer összehasonlítani a kettő hangját, szerintem akárki észreveszi, akinek nincs botfüle... ráadásul pont az a shuffle-t, aminél a kezelőszervek hiánya rákényszerít arra, hogy a gyári szar füldugót használd? komoly alternatíva :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11995) Veron válasza bwoay (#11994) üzenetére


Veron
őstag

hangzásban ezek szerint a sansa veri az ipodot. ennek ellenére az apple-nak annak is vannak előnyei azért, pl. nagyon kicsi, ez pedig sokszor fontos lehet. én azt olvastam, hogy a clip fülese is gagyi. persze vehetek hozzá jobbat, de ha valaki csak megveszi és használja a pakkot, akkor az a csomagban szintén sz*r fülest kapott.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11996) themebuilder válasza bwoay (#11994) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ki tudja lehet az iTunes a hobbija. :DDD

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11997) themebuilder válasza Veron (#11995) üzenetére


themebuilder
senior tag

SanDisk Sansa Fuze Review

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11998) bwoay válasza Veron (#11995) üzenetére


bwoay
nagyúr

biztos van előnye a shuffle-nek, pl tök színes, meg ha ki van tűzve a gallérodra, akkor a tudatlanoktól bezsebelhetsz pár elismerő pillantást (lányoktól irigyet, ha rózsaszínt használsz), de hogy pont a mérete lenne az? volt már a kezedben shuffle és Clip egyszerre? mert ha a kettő között te nagyságrendbeli különbséget látsz, akkor nagyon feszes nadrágot hordhatsz, de még talán annál sincs jelentősége. nem nézek most utána a specifikációknak, enélkül állítom, hogy milliméterekben térnek el, viszont annak fényében, hogy az egyiken VAN kijelző, meg VAN micro SD slot, talán érthető, hogy ezeknek valamivel több hely kell.

a gyári füles mindig szar, kivéve pár Sony lejátszónál, de még azokra is igaz, hogy a füldugó a szűk keresztmetszet. az meg egyébként is fura megközelítés, hogy olcsó, kicsi lejátszót akar az ember, plusz valami decens füldugót adjanak hozzá. a Sansáknál adott a lehetőség, hogy lecseréld bármi másra. A Shuffle-nél meg vagy megbarátkozol a gyárival, cserébe a kábelről tudod kezelni, vagy megveszed huszonezerért a normális in-ear Apple fülhallgatót, és máris elgyúrtál (mennyit is?) olyan 40 rugót összesen?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11999) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Mp3 lejátszó vásárlásában kérném a tanácsotokat.
Amikre szükségem van:

Veszteségmentes zenék lejátszása (ape, flac);
Természetesen jó minőségű hang;
Utálom a joy-t, a kijelzőt tapogatni meg pláne (ezzel elég sok mindent kizárok), tehát gombjai legyenek;
Nyilvánvalóan minél kisebb, könnyebb és tovább bírja egy feltöltéssel annál jobb;
A megbízható működés is magától értetődő gondolom;
Mappanézet mindenképp legyen.

A többi igazából mellékes, feltételezem memóriában manapság már alap a 2GB, pláne ha veszteségmenteset is tud, ha több az még jobb, ha bővíthető az külön jó. Akksi lehet beépített is (manapság ez az elterjedtebb). Videó lejátszás nem fontos, eddig sem hiányzott, valószínűleg eztán sem fog, ebből következik, hogy színes kijelzőre sincs szükségem.

Az egyetlen amit találtam az az iAudio i9, ennek viszont az ára sok egy kicsit, illetve a videólejátszás is felesleges, mindezek ellenére egyenlőre egyedüliként van versenyben. Régebbi, már nem kapható modell is szóba jöhet, hátha használtan még fellelem valahol.

Köszönök minden segítséget.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12000) bwoay válasza Tamy (#11999) üzenetére


bwoay
nagyúr

és az ajánlott lejátszók közül valamelyik? ;]
(hint: topic címe)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.