Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) Zozzant válasza vili13 (#12598) üzenetére


Zozzant
addikt

Kinőttem már abból a korból, hogy csodát várjak olcsón, és nem is csodát kerestem, a lap alján ott van pár "Reviews for:", tehát egyelőre erre hagyatkozva (gondolom te még nem próbáltad) próbálok mérlegelni, mindent a helyén kezelve. Csak úgy hozzátéve a témához, Neked mond az valamit hogy a nappalimban preludium hangfalaim vannak, hogy mi hajtja azt nem mondom el mert célom nincs vele, csak nem értem az ismeretlenül felém kialakult előítéleted, azaz nekem most nem "terelgetésre" volt szükségem, hanem konkrét eszközre. Azt azért köszönöm, hogy óvni próbálsz, csak ennyiről lehet szó.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#12602) baandii


baandii
senior tag

Sziasztok!

Gondolom most nagyon alapvető dolgot kérdezek de nem vagyok járatos a témában...
Szóval mi az a Rockbox?...és mire jó?

(#12603) Dottore válasza baandii (#12602) üzenetére


Dottore
addikt

Megváltoztatja az alapértelmezett kezelőfelületet. Sok esetben plusz funkciókat érhetsz el vele és részletesebben testre szabhatod a beállításokat.

(#12604) bwoay válasza baandii (#12602) üzenetére


bwoay
nagyúr

egy alternatív firmware. nagyjából úgy képzeld el, mintha lecserélnéd az operációs rendszert a PC-den egy olyanra, ami gyorsabb, okosabb, és kevesebbet fogyaszt. más a kezelőfelület, mint azt tanult kollegám mondotta volt, illetve több formátumot támogat, gyorsabban bootol, a beállítási lehetőségek meg10x-eződnek, stb, stb.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12605) eeXaa


eeXaa
addikt

....üdv!
...van valakinek ötlete, hogy miért szól szarul egy 7000-es sony fülhallgató htc desire-val?
...a füles ráadàsul, szuper bass, csak sajna mindebből semmit sem hallok...

(#12606) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok.

Jelenleg egy Cowon D2 -es lejátszóm van(2GB+8GB SDHC) gyári 2.57-es rommal. Érdekelne, hogy van-e értelme ehelyett vennem valami újabb lejátszót(csak zene és FM rádió a lényeg) vagy bőven elég feldobnom egy RockBox-ot? RB-re azt írják, hogy "unstable" erre a típusra, valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Ha vennék is helyette másikat, akkor feltétel a 40+ óra folyamatos lejátszás, a fizikai gombok, a bővíthetőség és elsősorban a hangminőség. Max 30 000 Huf.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12607) Dottore válasza Xaels (#12606) üzenetére


Dottore
addikt

Ehhez annyit tudok hozzátenni, hogy nekem is volt Cowon D2 és A Clip hangja sokkal jobban tetszet, így el is ajándékoztam. Érdemes lenne meghallgatnod egyet, ha van rá lehetőséged.

(#12608) Xaels válasza Dottore (#12607) üzenetére


Xaels
félisten

Ha lesz rá lehetőségem akkor meghallgatom, de egy nagy mínusz pontot találtam már most "Battery Life: 15 hours". Persze a méret fenomenális és, hogy microSD-t is eszik, de nálam fontos szempont az üzemidő.

Lényegében RB után elvileg túl nagy különbség nem lehet a 2 lejátszó között hangzásban nem(főleg ugye ha saját szájízre állítom az EQ-t)?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12609) Dottore válasza Xaels (#12608) üzenetére


Dottore
addikt

RB után a hangminőség nem lesz jobb. Az EQ persze birizgálható (aminek én nem vagyok a híve), de ebben a D2 alapban sem gyenge.

Viszont a Clip RB tuningal többet bír mint 15 óra. Bwoay erről többet tud mondani neked. amit tudni lehet róla, ő tudja.

Még annyit a minőségről (szubjektív vélemény), hogy emlékszem volt olyan zeném amit meg sem bírtam hallgatni a Cowonnal, bármennyire is bűvészkedtem a beállításaival. Ellenben a Clip sokkal kiegyensúlyozottabb, ezzel ment a dolog. EQ nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#12610) vili13 válasza Xaels (#12608) üzenetére


vili13
őstag

Nagyon is lehet különbség RB után is, a hangzás nem csak a szoftvertől függ, hanem az adott lejátszó hardverétől is, nagy mértékben. Ezek nem olyan különbségek, pl. alapzaj vagy torzítás, amit EQ-val kompenzálhatnál.

Ha a Clip+ 15 órás üzemidejét kevesled - bár napi használatban bőven elég lehet, és a Rockbox kicsit javíthat is rajta -, akkor ott a Fuze/Fuze+, 24 órás üzemidővel. A Sony NWZ-E453/454/455 meg pl. 50 órát is tud, talán még jobban is szól, de nem bővíthető, nincs RB, és drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#12611) Xaels válasza vili13 (#12610) üzenetére


Xaels
félisten

1. Gen-es iPod Touch volt D2 elött és estére mindig behalt, arról nem is beszélve hogy halk volt és minőségre meg sem közelítette a kis Cowon szintjét. A 15órát igen keveslem, mert nem pár hónapra, hanem akár évekre is tervezek egy lejátszót és az akkuidő csökken a sok használattól.

Tudom, hogy hardvertől is függ meg a használt fejhallgató sem mindegy, de ebben a kategóriában nem hiszem, hogy olyan sok lenne a különbség, hogy megérje lecserélni. Amúgy D2-nél nem tapasztaltam sem torzítást sem alapzajt és eddig minden zenémmel jól el volt. RB-t még nem raktam rá és nem feltétlen szükséges csak érdekelne mit javul a készülék anélkül, hogy buherálnom kéne.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12612) vili13 válasza Xaels (#12611) üzenetére


vili13
őstag

Ha úgy vesszük, pár éve a D2 még az élvonalat jelentette, nyilván nem muszáj lecserélni, ha még használható. Jobban szólhat persze valamivel nála egy újabb, kisebb, könnyebb Clip+, ami szvsz olyan olcsó, hogy akár második lejátszónak is megteszi a nagyobb mellé, ha az utóbbit valahova pont nem akarja cipelni az ember...

(#12613) Xaels válasza vili13 (#12612) üzenetére


Xaels
félisten

Na igen a Clip+ ára nagyon durván emberbaráti. Majdnem 3 kijön belőle edigital-nál 1 D2-es árából. Mondjuk barátnőm jelenleg KM900 Arena-n hallgat zenét, de jövő hónapban lesz úgy is az évfordulónk és akkor egy ilyen csöppséggel lehet meglepem.

Valami boltot esetleg nem tudtok ahol kipróbálhatók a lejátszók? Kíváncsi vagyok, mondjuk egy S9-et vagy vmi régebbi iAudio cuccot is meghallgatnék.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12614) bwoay válasza eeXaa (#12605) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem a Desire topicban lenne érdemes ezt megkérdezni

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12615) eeXaa válasza bwoay (#12614) üzenetére


eeXaa
addikt

..ok, csak gondoltam, aki kifejezetten ért mp3 lejátszókhoz, tud mondani valami okosat...
...van egyébként olyan topic ami általánosságban foglalkozik mp3 playerekkel?
..a fülhalgatóm egyébként sony MDR-ED21LP ....

(#12616) bwoay válasza eeXaa (#12615) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem ez az a topic, de a problémád sehogyan sem mp3 lejátszókkal kapcsolatos, hanem vagy Desire, vagy füldugó :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12617) Xaels


Xaels
félisten

RockBox telepítés közben elszállt a rendszer. Azóta D2-t nem ismeri fel a gép és a lejátszó sem indul el "Starting" felirat mellett 3fehér pöttyig jutok :O Ez szervíz lesz vagy tudtok vmi megoldást?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12618) themebuilder válasza Xaels (#12617) üzenetére


themebuilder
senior tag

Mit szúrtál el közben?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12619) riam válasza Xaels (#12617) üzenetére


riam
tag

Nemrég olvastam itt [link] hasonló hibáról, ott sem látta a Windows a D2-t, de a leírás szerint sikerűlt megcsinálnia! Hátha segít neked is...

(#12620) Xaels válasza riam (#12619) üzenetére


Xaels
félisten

Köszi szépen, amint hazaérek ki is próbálom, remélem jó lesz.

Themebuilder: áramszünet volt és nem ment végig rendesen a soft telepítés ès rábootolt a D2-es.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12621) tope


tope
addikt

Hol lehet legolcsóbban venni Sandisk Sansa Clip-et ? (elég lenne az 1GB-os is ha van)

(#12622) Xaels válasza riam (#12619) üzenetére


Xaels
félisten

Sikerült életre kelteni a D2-est :R

W7 alól a tcctool-t úgy kell elindítani, hogy a windows bootolása elött F8-al elő kell hívni a menüt és az illesztőprogram aláírásának ellenörzését ki kell kapcsolni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12623) riam válasza Xaels (#12622) üzenetére


riam
tag

Örülök hogy sikerült! :C

(#12624) Xaels


Xaels
félisten

Mint kiderült nem nagyon szereti W7-et a RockBox utility és kénytelen voltam manuálisan felrakni. Hát mire rájöttem a Manual.pdf -ből, hogy kell a bootloadert megcsinálni, de végül sikerült és rendben működik. Témákkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12625) Xaels válasza tope (#12621) üzenetére


Xaels
félisten

Itt

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12626) rakal válasza tope (#12621) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
[sansa-clip-mp3-lejatszo-fm-radio-4-gb]
Ennél jobb áron szvsz nem kapsz,max. használtan.
A megrendelésnél vedd figyelembe,
1.A későbbi garanciális ügyintézés macerás lehet,úgyhogy vigyázni kell a cuccosra.
2.2-3 hét is eltelhet,mig a szállítás ténylegesen megvalósul(sk tapasztalat)
De hogy vmi pozitív dolgot is mondjak a Pixmániáról(főleg szidást kap a fórumokon )
Ha vmi ritka,Mo-i forgalomból már kivont cuccot akarsz venni,ott lehet,hogy megtalálod(így vettem Sony mikrokazettás analóg diktafont,olcsón),lutri,de lehet,hogy bejön...

(#12627) bwoay válasza rakal (#12626) üzenetére


bwoay
nagyúr

a garanciát az első évben az itteni márkaszervizekben is érvényesíttetheti (elvileg).

ja, egy válasz kimaradt: nincs 1 GB-os, 2 a legkisebb.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12628) themebuilder válasza bwoay (#12627) üzenetére


themebuilder
senior tag

Feltéve ha kapsz hozzá számlát (ami nem szokásuk), de akkor is csak elvileg lehetséges.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12629) themebuilder válasza rakal (#12626) üzenetére


themebuilder
senior tag

visualelektronic.com itt is olcsón kaphatóak a Sandisk Mp3 lejátszói. Személyes tapasztalatom sajnos nincs velük.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12630) bwoay válasza themebuilder (#12628) üzenetére


bwoay
nagyúr

ennek azért nem olyan bonyolult ám utánajárni, mármint annak, akinek ez sarkalatos kérdés.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12631) tope válasza themebuilder (#12629) üzenetére


tope
addikt

:R
Jó áron van tényleg, de a 2.500 Ft-os szállítási ktg., banyek.

Még 1 olyan kérdésem lenne, hogy

1. Olyan lejátszó kellene (mp3 elég) aminek az akksija tud 3-4 órát, az se baj ha elemes, mert az van.
2. 1 GB-os modell bőven elég, de azért a hangminősége ne legyen gagyi, de azért nem kell elérnie a Sandiskét
3. Nem baj ha nincs saját memóriája, van 1GB-os microSD kártya

Érdemes ilyen Transzmiteres (vagy mi a neve) elképzelésben gondolkodni, semmi extrát nem kell nekem tudnia, csak a fentebb felsoroltakat, és így a lehető legolcsóbbat.

(#12632) bwoay válasza tope (#12631) üzenetére


bwoay
nagyúr

még a szállítási költséssel is bőven az itteni árak alatt vagy (egyébként anno 800 Ft-ért hozták ki nekem, szóval kicsit furán hangzik a 2500, bár most nem néztem utána). Láthatod, hogy az extreme digitalon annyiért mérik a 2 GB-ost, mint amennyibe a 4-es kerülne pixmaniáról a 2500 Ft postaköltséggel számolva. ennél amúgy biztos van olcsóbb lejátszó, csak az mind olyan kategória, amit nem érdemes megvenni, tehát ilyeneket soha nem is szoktunk ajánlani. keress egyet használtan, a 2 GB-ost olyan 8 rugó körül szokták hirdetni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12633) themebuilder válasza bwoay (#12632) üzenetére


themebuilder
senior tag

862Ft az sima levélként értendő előreutalás esetén (bármikor eltűnhet nyom nélkül a csomag, felelősségre vonás sincs, és valóban 30%-ban el is tűnik a csomag a Pixmaniás tapasztalatok, visszajelzések szerint) bedobják a postaládába ha nem fér bele akkor az ajtód elé lerakják és ott hagyják.

2500Ft Ajánlott és vagy utánvétes csomag lehet. Átvételkor alá kell írni, egy átvételi elismervényt. Legvégső esetben ha zárható a postaláda akkor rakják bele, de ez ritkán fordul elő szerencsére.

Csak ajánlottan rendeljetek, de még ez se garancia, hogy valóban megérkezik a csomag. Tértivevényesen és vagy biztosítással még nagyobb lehet a biztonság.

A postáson is sok múlik.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12634) bwoay válasza themebuilder (#12633) üzenetére


bwoay
nagyúr

a gyakorlatban pedig nekem 800 Ft-ért küldték el, ez volt a 10 napos kézbesítés, amit ugyan nem tartottak, mert elhúzódott 2-3 hétig, de ajánlott küldeményként jött a csomag, a postán vettem át. ez mi, ha nem pixmaniás tapasztalat?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12635) themebuilder válasza bwoay (#12634) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ez szerepel a honlapon:

A szállító vállalat 10 napon belül szállítja ki a rendelt termékeket hétfőtől szombatig (kiszállítás közvetlenül a postaládába). Ennél a szállítási módnál a csomag online nyomon követése nem lehetséges.

Ezeket érdemes megnézni aki innen vásárol az jó ha tudja, hogy mivel járhat:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12636) themebuilder válasza themebuilder (#12635) üzenetére


themebuilder
senior tag

Elnézést lejárt a szerkesztési idő.
Az utolsó előtti link helyesen:

[link]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12637) bwoay válasza themebuilder (#12635) üzenetére


bwoay
nagyúr

javaslom, hogy olvasd el mégegyszer az előző postomat. a linkeid között egyébként van a számlázással kapcsolaban hasznos információ, azt is a figyelmedbe ajánlom.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12638) Xaels


Xaels
félisten

Nem szeretnék belefolyni a Pixmania-s vitátokba de megosztanám a véleményemet erről, ha nem baj.

Vannak akiknek bejött és vannak akiknek nem a náluk vásárlás. Én azt mondom, hogy akármilyen webshop-ból akar valaki vásárolni, sohase utaljon előre még akkor se, ha mindent rendben talált a céggel. A jobb oldalakon van lehetőség utánvétre ill. egyre több helyen van személyes átvétel ami esetében nincs ugye szállítási költség, ha már mindenképp spórolni akarunk. Persze sokan vannak akik nem tudnak személyesen bemenni, azok kénytelenek a futárra támaszkodni, de sokszor pár száz forinton nem érdemes kukacoskodni, ha viszont minden flottul megy és a rendelt termék is olyan állapotban érkezik, ahogy mi szeretnénk.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12639) bwoay válasza Xaels (#12638) üzenetére


bwoay
nagyúr

én nem hiszem, hogy ennek a topicnak a feladata lenne döntést hozni a pixmania ügyében, viszont ha valaki rákérdez, akkor én személy szerint a saját tapasztalataimat tudom megosztani vele. a rémtörténeteket én is olvastam korábban, ennek ellenére bevállaltam a kockázatot. mindenki a saját felelősségére rendel webáruházból, a pixmaniával meg éppen elég topic foglalkozik internetszerte, ha valaki körültekintően vásárol, akkor úgyis végigböngészi ezeket a pixmania weboldalával együtt, hülyeség ellen meg a PH sem véd.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12640) ottoarc


ottoarc
tag

Sziasztok!

Felraktam a Rockboxot a Fuze-ra, nem jött be. Most le szeretném szedni, és visszarakni a gyári fw-t, de nem engedi. Kérem valaki segítsen mi ennek a menete, milyen lépések vannak. Köszi!

(#12641) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Noss, megérkezett a sansa clip+ a pixmania-tól. :)
Egy kis plusz infó, amit nem mindenhol írnak le:
Nagyon bejövős, de azért nem felhőtlen a dolog.
A kisebbik baj, hogy a rádiója nem tud RDS-t.
A másik viszont fájóbb: ez a lejátszó a hangminőségéről híres, de ezt kizárólag abban az esetben tudom alátámasztani, ha az EQ teljesen nullára van állítva. Amint egy minimálisat belenyúlok, egy jól érezhető váltással tompább lesz a hang, és kb. telefon minőséget produkál így, akárhogy állítgatom.
Nincs mese, nullára kell venni mindent.

Bici

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12642) bwoay válasza Bici (#12641) üzenetére


bwoay
nagyúr

összesen hány RDS képes, érdemleges lejátszót ismersz? (ha tudsz mondani egyet, akkor be fogom dobni azt a kitételt, hogy "ebben az árkategóriában!" ;]) az EQ-t amúgy is ki szokás iktatni, de ha valaki ragaszkodna a használatához, RB-vel ragyogóan kezelhető a probléma.

ottoarc:
egy sima fw frissítés. utólag törölheted a rockbox foldert, ha zavar. nem is igazán vágom, mit értesz az alatt, hogy nem engedi.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12643) schawo válasza Bici (#12641) üzenetére


schawo
titán

Szvsz itt a fórumon is rengetegszer elhangzott már, hogy a Clip(+) beépített EQ-ja borzalmasan gyenge. Ezt kompenzálja, hogy EQ nélkül nagyon jó, és nem is szorul EQ-ra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12644) Bici válasza bwoay (#12642) üzenetére


Bici
félisten

Nem ismerek semmilyen lejátszót ezen kívül, csak sehol sem említik az RDS hiányát, holott azt hiheti az ember, hogy ha egy 5000Ft-os gagyi telefon tudja, akkor egy kifejezetten zenehallgatásra való eszköznél is alap.
Az EQ pedig sokaknak lehet fontos, hiszen nem mindenki rohangál 15-20k-s fülessel, az olcsóbbaknál meg előfordulhat, hogy szükséges az EQ.
Egyébként mi az az RB?

Nem kell változtatni semmin, csak tájékoztatásul írtam le ezeket tök jó szándékkal.

(#12643) schawo: Nem szorul EQ-ra, ha elég jó a fülesed... De nem mindenkinek van jó fülese.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12645) bwoay válasza Bici (#12644) üzenetére


bwoay
nagyúr

végülis igazad van. hajlamosak vagyunk elfeledkezni arról, hogy van, aki a gyári füldugóval küszködik, vagy valami hasonló kategóriájúval. persze ennek azért nem látom sok értelmét, mert egy Clip minőségű lejátszó hangját vétek elrontani ilyen vackokkal, a tapasztalat meg azt mutatja, hogy a többség a Clip áránál többet szán egy lejátszóra, akkor meg azt mondom, hogy a különbséget érdemes rááldozni egy jó füldugóra.

RB = rockbox, de már csak rövidítve szoktunk hivatkozni rá.
ja, rockbox meg egy alternatív firmware, ami mindent tud, amit a gyári nem, sőt...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12646) schawo válasza Bici (#12644) üzenetére


schawo
titán

Mindig a audiólánc a lényeg. Mert valóban gáz, ha van egy 10k lejátszód, ami a 30-50k lejátszók hangminőségét hozza, és hozzá egy 2k forintos fülesed.

Helyes megoldás: kell hozzá egy 10-20k füles, és még mindig csak 20-30k-t költöttél, és röhöghetsz a drága lejátszókon, meg azok gyári fülesén.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12647) Dottore válasza Bici (#12644) üzenetére


Dottore
addikt

Vegyél (TESCO) egy ilyen fülhallgatót magadnak mellé. Nem drága, próbáltam, boldog leszel vele.

(#12648) Bici válasza bwoay (#12645) üzenetére


Bici
félisten

Ok, kipróbálom az RB-t, mert ez a hold -> középső gomb -> USB bedug -> középső gomb elenged megoldástól a falra mászok.
Köszi!

Tudom, hogy "kár" elrontani a hangját, de nem mindenki a jó minőségéért vesz ilyen, hanem az alacsony áráért, vagy azért, hogy később vegyen egy jobb fülest, de addig is használja a gyárival, vagy egy olcsóbbal. :)
Én is egy 15-20k körüli fülest akarok majd venni hozzá, de még nem döntöttem el, hogy melyiket. Hagyok időt magamnak, hogy a legjobbat válasszam, és hátha addig találok valami akciósat, ami kiemelkedő ár/érték arányú. :)

schawo: Teljesen igazad van. Én, mint akusztikából diplomázott villmosmérnök ezt elég jól tudom, és magam is eszerint járok el mindig, csak ugyebár vannak sokan, akik nem a szuper minőségéért veszik ezt a típust, hanem mert 12-14k-ból megvan minden, és mégse gagyit vett. :) Nekik írtam az eredeti hozzászólást. :K

Dottore: Köszi a tippet, jelenleg is hasonló van, de majd beruházok egy komolyabbra. :)

Még pár kérdés a lejátszóval kapcsolatban:
- Olyat láttatok már, hogy a microSDHC karit betéve megáll minden? Hiába nyomok bármit, nem reagál. Ha kikapcsolva tezsem, be akkor a logo-nál áll meg az egész. Ha kivezsem, pár mp után jó minden. Nem tudom a kártya márkáját, de elképzelhető, hogy nem szereti? Vagy hibás a kari?
- Hogy lehet letörölni az a 6db ultrafos számot, ami gyárilag rajta van?
- Üresen kb. 1600mega hely van rajta... fel lehet szabadítani a maradék helyet?

Köszi! :R

ui.: Most mértem meg a lejátszó paramétereit. :D
- 20-20000 Hz-es tartományban max. 0,7dB eltérés tapasztalható. A legnagyobb 2870Hz-nél van pozitív irányba. - kitűnő
- Jel-zaj viszony: 87-93dB között van, 20k-nál 87. - nagyon jó
- Áthallás: 41-44dB - érdekes, hogy a jobb csatornából több hallatszik át a bal oldaliba, mint fordítva - ez nem túl jó, pláne, hogy nem szimmetrikus. Ez annyit jelent, hogy komolyzenére mérsékelten alkalmas, de mai modern zenéknél ez szinte észrevehetetlen.
- torzítást is szerettem volna mérni, de ehhez nincs itthon műszerem, így csak az oszcilloszkópon néztem a négyszögjelet, ami tökéletes formájú volt - szemre. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12649) Dottore válasza Bici (#12648) üzenetére


Dottore
addikt

Nagy valószínűséggel rossz a SD kártya. Kell egy másik akkor ki fog derülni.
Törölni úgy tudod, hogy csatlakoztatod, megkeresed a számokat egy fájkezelővel, utána letörlöd.
Maga a firmware is foglal helyet, ezt ne felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#12650) Veron


Veron
őstag

Hi!

Nektek nem szokta a Clip+ azt csinálni, hogy azt jelzi, kb. negyedig van az akksi, majd a következő pillanatban "battery low" jelzéssel kikapcsol? Eléggé meglepődtem a minap, amikor hirtelen elszállt, pedig egy 2-3 órát még jósoltam neki. Ez volt a 3. feltöltése kb., szóval eléggé új még. Firmöt meg egyszer frissítettem, mióta megvan. Van valami ötletetek?

Üdv,
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.