Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Bici válasza themebuilder (#12499) üzenetére


Bici
félisten

Tehát, akkor tudsz máshol 10 alatt Clip+-t, vagy használtra gondoltál?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12502) themebuilder válasza Bici (#12501) üzenetére


themebuilder
senior tag

Egyedül a francia Pixmániánál van 10000Ft környékén újonnan ha jól tudom. De mint írtam már; innen csak akkor rendelj, ha mersz kockáztatni és kötélből vannak az idegeid. Én nem ajánlom ezeket.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12503) Sonor


Sonor
tag

Hát én azt hiszem maradok inkább az edigitalnál...eddig velük nem volt gond úgyhogy inkább biztosra megyek és azt a pár ezer forint különbséget valahogy kibírom.

(#12504) themebuilder válasza Sonor (#12503) üzenetére


themebuilder
senior tag

A Edigital se makulátlan, több emberrel fordult már elő, hogy használt készüléket küldtek.
Ezeket a véleményeket is érdemes megnézni.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12505) Dottore


Dottore
addikt

Személyes tapasztalat (Pixmania). Türelem kell hozzá, de nem mondanám, hogy nem ajánlom. Nagy cég, messze van, lassan történnek a dolgok. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#12506) Sonor válasza themebuilder (#12504) üzenetére


Sonor
tag

Eddig legalább 6-8 műszaki cikket vásároltam tőlük és minden hibátlan volt. Azért ahogy elnézem náluk jóval ritkábban vannak problémák mint a pixmániánál.

[ Szerkesztve ]

(#12507) riam válasza themebuilder (#12504) üzenetére


riam
tag

Az Edigital-al nekem sem volt még problémám, nem mondanám hogy olyan nagyon előzékenyek, vagy kedvesek lennének, de találkoztam ott nagyon rendes eladóval is nem egyszer. Eddig már legalább 10 alkalommal vásároltam náluk, és nem volt még rossz tapasztalatom.
Legutóbb a tévémet vettem tőlük, amit interneten rendeltem meg, nem kellett előre utalnom a vételárat sem, csak kiválasztottam hogy mikorra kérem a (díjmentes) szállítást, és otthon átvételkor fizettem... Azért ez annyira nem rossz ..
Tudom hogy az MM sem megbízható szerinted, én a k701-t és a sony x1050-t is ott vettem akciós áron, olcsóbban a webáruházak árainál is, de volt olyan termék is ami mégsem tetszett, és nagyon jól jött hogy 3 napon belül simán visszavihettem csak mert meggondoltam magam..
Nem mondom hogy ezek a legjobb lehetőségek, csak nem nagyon ismerek jobbat.
Te igen?

[ Szerkesztve ]

(#12508) themebuilder


themebuilder
senior tag

Ezek a "nagy" cégek előszeretettel "hibáznak" (valahol spórolni kell). Ha valami gond van akkor mutatkozik meg milyenek is valójában és hogy kezelik az adott helyzetet. Hibák/hiányosságok véletlenül is előfordulhatnak. Ha minden rendben van akkor nincs gond, de mi van ha mégis megesik?

Én inkább a szakboltokat részesítem előnyben, ahol a megfelelő szakértelemmel rendelkeznek és már a termék kiválasztásában is tudnak segíteni. Igaz, hogy drágábbak, de hosszútávon sok idegeskedéstől kímélhetjük meg velük magunkat.

Van egy ilyen mondás is:
"Nem vagyok olyan gazdag hogy olcsó dolgokat vegyek! "

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12509) riam válasza themebuilder (#12508) üzenetére


riam
tag

Igen, jó dolog ha az eladó megfelelő szakértelemmel rendelkezik, bár szerintem mire eldöntjük mit szeretnénk, már annyi mindent elolvasunk róla (akár itt is), hogy nem hiszem hogy az eladó tanácsa alapján választanánk. Ami inkább sokat jelentene, ha lehetőség lenne arra hogy kipróbáljuk a terméket mielőtt döntünk. Vannak azért olyan üzletek is ahol mindez adott, pl Infopatika

[ Szerkesztve ]

(#12510) themebuilder válasza riam (#12509) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nagyon sokan vannak azok akik csak kinéznek valamit és megveszik. Itt a topicba is valaki beírja, hogy mire van szüksége (mi az elképzelése) aztán ajánlanak neki valamit, majd dönt és megveszi. Sokan lusták vagy épp nincs idejük ilyenre, ezért nem hinném, hogy sokat olvasnának a vásárlás előtt. A legtöbben még mindig bolti eladóra hagyatkoznak aki a régi pulton porosodó, raktáron ragadt termékeket sózza rá a gyanútlan vevőre.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12511) bwoay válasza themebuilder (#12510) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, hát a hülyeség ellen a PH! nem véd. annyit tudunk tenni, hogy ajánlunk egy jó lejátszót, ha valaki elmegy valami olyan üzletbe, ahol az eladók nem igazán felkészültek, és ott hagyja, hogy rábeszéljék valami ratyira, az meg is érdemli. de az egész már elkanyarodott abba az irányba, hogy miként vásárolnak azok, akik nem is olvasnak utána, őket útbaigazítani viszont nem a mi posztunk. minket meg nem érint a jelenség, asszem ezt nyugodtan kijelenthetjük.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12512) w.miki


w.miki
veterán

Diktafonos MP3 lejátszót keresek.
Olyat ami jó minőségben tud felvenni hangot, és lejátszani zenét 15e Ft körül.
Kis méretűt szeretnék, amit rá tudok tenni az előadóra, vagy odatenni a közelébe.
Amit könnyű kezelni, aki akkor látja először az is tudja használni.
Ha mikrofont rá lehet kötni, az még jobb, de nem feltétel, ha alapból is jól vesz fel térben.
2 órás előadásokat szeretnék rögzíteni, ennyi férjen rá, de még jobb, ha bővíthető változat.
Összefoglalva:
- diktafonos, jól rögzít
- apró méretű
- könnyű kezelni
- 15e Ft környékén van

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#12513) themebuilder válasza w.miki (#12512) üzenetére


themebuilder
senior tag

Valószínűleg jobban jársz, ha kimondottan egy diktafont veszel, olyan 15eFt körül lehet kapni már egész jókat.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12514) w.miki válasza themebuilder (#12513) üzenetére


w.miki
veterán

hallgattam már 15eFt-os diktafon előadás felvételét, hát...
nem voltam elájulva
akkor már inkább egy MP3 jó felvevővel

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#12515) Dottore válasza w.miki (#12514) üzenetére


Dottore
addikt

Ennyi pénzért nincs ilyen. Egy Fuze vagy Clip is tud felvenni, kérdés persze milyen minőségben. Jobbat 15 ezer forintért nem kapsz de ezek legalább jól szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#12516) themebuilder válasza w.miki (#12514) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szerintem ha direkt diktafon akkor kizárt, hogy olyan rossz minőségben vegyen fel.
Ha ennyire nagyok az igényeid akkor javaslom hogy nagyobb kereted legyen rá.

Sony Diktafon

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12517) w.miki válasza Dottore (#12515) üzenetére


w.miki
veterán

igen, engem is az érdekel, hogy azok milyen minőségben tudnak felvenni
illetve köthető-e rájuk mikrofon

vagy egy iriver E150 milyen lehet
...
vagy egyéb...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#12518) themebuilder válasza w.miki (#12517) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nem értelek. :(
40-50eFt alatt biztos nincs olyan minőségi Mp3 lejátszó aminek a mikrofonja is kiváló és diktafonként is megállja a helyét az adott körülmények közt. Amint fent linkeltem Sony-t arra tudsz kötni mikrofont (14eFt) és veszel mellé egy Sandisk Sansa Clip+ 2GB-os lejátszót (10eFt). Szerintem ezzel a kombóval jól járhatsz talán.
A döntés a tied.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12519) w.miki válasza themebuilder (#12518) üzenetére


w.miki
veterán

mit nem értesz ezen?
15e Ftért már lehet diktafonos MP3 lejátszót venni, a kérdésem az, hogy ezek közül melyik a legjobb diktafonban
ennyi, nincs ebben semmi bonyolult

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#12520) vili13 válasza w.miki (#12519) üzenetére


vili13
őstag

Abban sincs semmi bonyolult, hogy ebben a kategóriában diktafonként nincs legjobb, hanem egyik rosszabb, mint a másik. Szerintem próbálj inkább megbarátkozni a gondolattal, hogy az általad igényelt felhasználáshoz valódi diktafonra van szükség, nem olyan lejátszókra, amelyek ezt a funkciót leginkább marketing értelemben biztosítják.

(#12521) footy válasza w.miki (#12519) üzenetére


footy
addikt

Vegyél egy sansa fuze-t. Ebben van beépített diktafon, ha mégsem vagy megelégedve a minőségével, akkor van egy jó mp3 lejátszód és vehetsz mellé egy diktafont.

(#12522) mclaren777


mclaren777
senior tag

Szerintetek egy komolyabb mobil/PNA mellé(Omnia-II) megéri még venni egy kis Clip+ MP3 lejátszót is?

(#12523) mclaren777


mclaren777
senior tag

Egyébként engem is érdekelne, hogy akinek van Sansa Clip+ Mp3-asa tesztelte már, mennyire jó, érzékény a diktafon része? Jobb mint egy átlag telefoné mondjuk?

(#12524) themebuilder válasza mclaren777 (#12522) üzenetére


themebuilder
senior tag

Igen mindenképp megéri venni, mert minőségi javulás tapasztalható ahhoz képest.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12525) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Sziasztok!

Gondoltam, linkelek pár cikket a Headphoniától DAP témakörben..

HiFiMan HM-602 bemutató / teszt: klikk

Nagy teszt: öt felső kategóriás 'jelforrás' összehasonlítása: klikk
Köztük van a Sony X1060 is..! :)

Van más is, pl fej- és fülhallgatók, és szerintem igényes, érdekes írásokat találni náluk.

Jó olvasgatást, böngészést ! :)

ponti

[ Szerkesztve ]

(#12526) Dottore válasza ponti_ak (#12525) üzenetére


Dottore
addikt

Köszi. :) Hasznos oldal.

(#12527) Dottore válasza ponti_ak (#12525) üzenetére


Dottore
addikt

Mégsem köszi, mert most meg vennem kell egy Hifiman-t. :D

(#12528) riam válasza Dottore (#12527) üzenetére


riam
tag

Lehet hogy nekem sem kellett volna elolvasnom... :O nagyon meghallgatnék egy Hifiman-t ....
Mire összejönne rá annyi, biztos hogy lenne még ennél is jobb... szóval inkább beérem azzal amim van.. vagy elkezdek végre lottózni... :F

[ Szerkesztve ]

(#12529) Dottore válasza riam (#12528) üzenetére


Dottore
addikt

Viszont akkor már kevesebbet kellene hozzátenned. :)

(#12530) riam válasza Dottore (#12529) üzenetére


riam
tag

Vagy.. nem is vennék semmit, inkább mindig találnék még jobbat, és mire az kapható lesz, még annál is jobbat... amihez mindig csak egy kicsit kellene hozzárakni...

(#12531) Dottore válasza riam (#12530) üzenetére


Dottore
addikt

Azért nem hiszem, hogy annyira sűrűn kellene ezen gondolkodni. Úgy értem egy igazán kiemelkedő lejátszó nem cserélődik évente.

Másrészt meg igazság szerint ezt Pontinak kellene megvennie (utána ráérünk mi is eldönteni), mert az egészet ő "találta" ki. :)

(#12532) ponti_ak válasza Dottore (#12531) üzenetére


ponti_ak
addikt

Igen, a HifiMan-nal én is ellennék egy pár évig, azt hiszem.

Majd, sok év múlva (használtan)... talán... addig meg jó a Sony, nagyonis. :)

(#12533) bwoay


bwoay
nagyúr

vegye meg a Hifimant az, aki bőszen hangoztatja, hogy neki kizárólag a hangminőség számít, hál' Istennek nálam sokat nyomnak a latban egyéb szempontok is

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12534) Dottore válasza bwoay (#12533) üzenetére


Dottore
addikt

Ez úgy érzem nekem szólt. Nem kell ennyire komolyan venni ezt.

(#12535) bwoay válasza Dottore (#12534) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem, ez vilinek szólt

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12536) Dottore válasza bwoay (#12535) üzenetére


Dottore
addikt

Akkor most már, hogy jól lebuktattam magam, nyílt titok a hozzáállásom a dolgok mikéntjéhez. :)

(#12537) mclaren777


mclaren777
senior tag

Egyébként láttátok már a Sony Ericsson W100 Spiro-t? Kártyásan 22.000 Ft 2 GB-os MicroSD-vel. Ezek után mennyire ajánlott még mondjuk egy Clip+? :Y

[ Szerkesztve ]

(#12538) themebuilder válasza ponti_ak (#12525) üzenetére


themebuilder
senior tag

$439.00 (90eFt) Nem kis összeg :U A pici gombok valahogy nem állnának nekem kézre. (Hogy őszinte legyek, felesleges volt bearanyozni)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12539) Dottore válasza themebuilder (#12538) üzenetére


Dottore
addikt

Van ezüst gombokkal is. ;)

(#12540) mclaren777 válasza mclaren777 (#12537) üzenetére


mclaren777
senior tag

Sőt, Vodánál 18.000 Ft én meg a 2GB-os Clip+ -t 13.000 Ft ért vettem. :Y

[ Szerkesztve ]

(#12541) Dottore válasza mclaren777 (#12540) üzenetére


Dottore
addikt

Legalább van egy kis lejátszód ami szebben szól mint a Vodától egy SE W100.

[ Szerkesztve ]

(#12542) mclaren777 válasza Dottore (#12541) üzenetére


mclaren777
senior tag

Igen, de fülest nem tervezek hozzá venni, esetleg majd használom hozzá az Omnia-II fülesét, az azt hallottam nem olyan rossz.
Clip+ gyári fülesén szerintetek egyáltalán nincs mélyhang?

[ Szerkesztve ]

(#12543) Dottore válasza mclaren777 (#12542) üzenetére


Dottore
addikt

Van, de sajnos méltó a füles magas és közép tartományához.

(#12544) riam válasza Dottore (#12531) üzenetére


riam
tag

Először a Hifiman HM-801-ről olvastam (kb 2x annyiba kerül mint a HM-602) és tényleg nagyon tetszik az is, viszont nem kevés a 9-10 óra lejátszási idő?

[ Szerkesztve ]

(#12545) doktordrog válasza Tamy (#12046) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Valóban úgy tűnik, hogy nem tudja, mert nincs ott a támogatott formátumok között az ape. De lehet, hogy később lesz...

Én most raktam fel a Rockbox-t és hihetetlenül jó. Mivel nekem még clip 1-m van az tudja az ape-t, csak kb. 2 albumom van, ami abban van, szóval nem nagyon használom. A gyári fw borzalmas volt, a legújabban már hangerő sem volt. Buszon semmit nem hallottam. Azon is elgondolkoztam, hogy tudta -e a sztereót, mert mostanában feltűnt, hogy ilyen is van a számokban :) A Rockboxban annyi beállítás van, hogy a felét se használom.

(#12546) bwoay válasza doktordrog (#12545) üzenetére


bwoay
nagyúr

A hangerőlimittel az a helyzet, hogy ez a régió beállítás függvénye, ha EU-t választasz, akkor lekorlátoz, de ez könnyen orvosolható, mint azt korábban már többször megvitattuk. Szerintem egyébként nem rossz a gyári fw sem, de nyilván nem összemérhető a RB-szal :), mert az tényleg mindent tud. Ezzel most végülis csak annyit akartam mondani, hogy ha nem lenne RB, én akkor is ajánlott lejátszóként tartanám számon a Clipeket.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12547) vili13 válasza bwoay (#12533) üzenetére


vili13
őstag

A Hifiman fő baja, hogy hiába szól jól, ha gyakorlatilag minden másban gyalázatos. Az üzemideje kicsi, a mérete nagy, meglehetősen fapados, és nagyon drága. Az X1060 meg pont elég jó ahhoz, hogy ne vágyjak ekkora kompromisszumokra.

(#12548) themebuilder válasza vili13 (#12547) üzenetére


themebuilder
senior tag

Hifiman márka ha jól értelmezem kínai fejlesztés és gyártás. Összeszedték a nagy gyártók jó ötleteit és egy egyszerű formában megvalósították. Az ötlet nem rossz.

Lehet 10-20 év múlva Kína fog diktálni...

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12549) Dottore


Dottore
addikt

Vettem egy Philips SHE 3583 kis fülhallgatót (2.400 ft) mert ez volt a legolcsóbb, kellett a szilikongumi, gondoltam utána vagy eldobom vagy ajándék valakinek. A helyzet az, hogy ez a kis vacak nem szar. Illetve az, de nem úgy szar mint egy CX300, 300II, annál jobb. Szerintem. Nincs tolakodó erőltetett basszusa, teljesen rendben van a hangképe. Hihetetlen.

Tehát a félreértések elkerülése végett nem azt mondom, hogy megbántam a Denont. :)

Azt mondom, hogy sokkal tisztességesebben rossz mint egy CX300.

[ Szerkesztve ]

(#12550) mclaren777


mclaren777
senior tag

Egyébként Li-Ion aksi van ezekben a Clip+ -okban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.