Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) imibogyo válasza HookR (#45245) üzenetére


imibogyo
veterán

Én jövő hónapban ugrok bele egy régi tervembe. Sajnos a képek elég bénák és nem látszódik minden részlet. Alul egy 1000 rpm-es, felül egy 800-as venti lenne szűrőkkel. Nem mindenhol lenne "rés" a függőleges oldalon, kb. úgy nézne ki a dolog, hogy 3 rés, 5 teli rész váltakozna, belülről ezek is szűrővel. Szemből nézve jobb oldalra (kb. szemből nézve 45 fokos szögben, tehát nem teljesen oldalra) pedig egy ilyen hub kerülne lecsupaszítva. :K

[ Szerkesztve ]

(#45252) mpierre válasza HookR (#45249) üzenetére


mpierre
veterán

És akkor még nem számoltál azzal, hogy mi lenne ha vízhűtés is kerülhetne bele... ;]

Gyakorlatilag egy végeláthatatlan tervezgetési folyamat az egész. Valahol meg kell húzni a határt, amit "értelmes" időráfordítással abszolválni tudsz. Nem kell minden igényt kielégíteni, mert igencsak nehéz. Az már más kérdés, ha "tömeggyártásra" készül a kecó. Akkor jó, ha szélesebb réteget szólít meg.

De teljesen érthető, mindig időbe kerül kitalálni a megfelelő megoldást... és még akkor is jöhet vmi új ötlet, apró hiba, stb.

Pár napja jöttem rá pl, hogy minden tervezgetés ellenére kihagytam a számításból az anyagvastagságot. A vázét. Így gyorsan vissza a tervezőasztalhoz és átszabtam a házat, mert nem fog benne elférni úgy a rendszer, ahogy szeretném. Aztán a corsair 800d-ről kiderült, hogy az alaplapi tálcája pont ott likas, ahova a EK-XRES 100 SPC-60 MX kerülne rögzítésre. Keresni kellet egy másik áldozatot. Az átszabott belsőben az első 120-as raditól nem férnek el a sfx táp csatlakozói, de ha hátrébb kerül, akkor meg a fill port ugrik... Ilyen ez a sport. :DDD Az már csak mellékes dolog, hogy a kivitelezéshez nem árt, ha van megfelelő géppark.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#45253) #16939776 válasza mpierre (#45252) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem eddig mm-re pontosan össze jöttek a levegős, vizes projektek, kábelhosszok is, elsőre. Egy likat nem kellett még arrább reszelni. Nem szorul, nem feszül össze semmilyen alkatrész, de jellemző, hogy egy papírlapot már nem tudsz közéjük csúsztatni.

Nem modellezek PC-n, nézem-elképzelem-mérem-csinálom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45254) DanielLong válasza HookR (#45249) üzenetére


DanielLong
senior tag

Gyártási költségekről van valamilyen számításod már?
Mekkora a kiterjedése a háznak?

(#45255) mpierre válasza #16939776 (#45253) üzenetére


mpierre
veterán

Amióta szemüveges lettem óvatosabban csinálom ezt a nekiugrok dolgot. :DDD A corsair 750d és vízhűtés összerántása tervek nélkül ment főként, de műhely, sufni, alkalmas hely hiányában csak óvatosan dolgozgatok ilyeneken mostanság.
Meg sok mindenhez nem értek, azt meg nem babrálom.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#45256) Archttila válasza DanielLong (#45254) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Erre én is kíváncsi lennék. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45257) HookR válasza imibogyo (#45251) üzenetére


HookR
addikt

"Sajnos... ...nem látszódik minden részlet"
Kíváncsian várom a kiérlelt változatot! :K

(#45252) mpierre: "És akkor még nem számoltál azzal, hogy mi lenne ha vízhűtés is kerülhetne bele... ;]"
De. És arra jutottam, hogy nem lesz benne víz, mert sok a luk és csak kifolyna. ;]

(#45253) Duracellm...: "Nekem eddig mm-re pontosan össze jöttek a levegős, vizes projektek, kábelhosszok is, elsőre. Egy likat nem kellett még arrább reszelni. Nem szorul, nem feszül össze semmilyen alkatrész, de jellemző, hogy egy papírlapot már nem tudsz közéjük csúsztatni."
Akkor már csak egy kérdés maradt. Gyártást vállalsz? :D

(#45254) DanielLong: Még nincs. Felszedett néhány decit a legutóbbi változathoz képest: 166 x 266 x 232 mm (12mm-es talppal együtt) - 10,24l
(1-2 mm változás még előfordulhat.)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45258) Seep válasza HookR (#45257) üzenetére


Seep
senior tag

:R Esetleg ha teljesen kivenned a hdd tarto keretet akkor a tapot el lehetne teljesen tolni jobbra a falhoz es akkor beferne a hosszabb gpu is nem?

[ Szerkesztve ]

(#45259) HookR válasza Seep (#45258) üzenetére


HookR
addikt

Sajnos nem. SFX táp + dual slotos dVGA + burkolat alsó hangon 171mm szélességet eredményez, de ebben se a köztük hagyott távolság, se az ehhez igazított házszerkezeti elemek nincsenek benne. Utóbbiak miatt igazából a dVGA-t sem rakhatod teljesen a burkolat mellé, ott is kell hagyni plusz távolságot. Reálisan olyan ~180mm alatt nem állna meg. Az a baj az SFX táppal, hogy elfordítva (Lásd: Dan A4-SFX) nagyon megnöveli a hosszt, DVGA mellett keresztben meg 105-110mm körüli CPU-hűtő helyet ad ki, amire nincs feltétlenül szükség. 90mm-be már bőven jó top-flow hűtők elférnek ~25mm vastag ventivel.
TFX táp arányai jobban passzolnak ehhez az alkatrész-elrendezéshez, de abból meg elég gyér a választék. Nem is tudom van-e félpasszív változat.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45260) Seep válasza HookR (#45259) üzenetére


Seep
senior tag

Igy is jo lesz az, van mar MSi 2070 Aero, ami eleg gyors es kicsi. :))

(#45261) Archttila válasza Seep (#45260) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ugy volt h nekem is az lesz majd a sasba, de szerencsere sikerult visszafogni magamat, igy csak egy 2060 Giga gaming oc pro-t vettem 123k-ba. Jatek kozben sokszor meg az 55 fokot sem eri el igy a ventik fel sem porognek, pedig laza 1950 a gyari boost...

Viszont masok tapasztalatai alapjan az MSI 2070 Aero sem az a tipikus nv fele blower! Allitolag total semmi hangja meg idle allapotban sem (nem kerreg a motor ami engem nagyon zavart) es az ara sem veszes. (3 hete 151 ropogos volt az ara)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45262) spgabor válasza Archttila (#45261) üzenetére


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Picopsu-val kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Adott egy Asrock lap, egy i3 4160-as cpu, egy ssd, max még egy hdd az eszközben. Ezen kívül USB-n egy vezeték nélküli bill/egér és egy wifi adapter lenne rádugva. Néha maximum külső hdd lenne csatlakoztatva.
PicoPsu táppal szeretném hajtani. Néztem több helyen is őket, de a maximális terhelésen kívül nem nagyon lehet olvasni róluk.
Ezért aki picopsu-t használ, tudna ajánlani megbízható panelt magyar vagy külföldi piacról? Illetve egy 12V 10A-s megbízható tápot hozzá?

Köszi!
Üdv:
spgabor

(#45263) #16939776 válasza spgabor (#45262) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Ezt tudom ajánlani ha konyhakész megoldást szeretnél: @minipc.de @ebay

(#45264) CSB29 válasza CSB29 (#45217) üzenetére


CSB29
aktív tag

Raijintek Ophion még több kép. Tudom, hogy lehetne jobban kábelezni, de elfogyott a kötegelőm :D


Mindjárt írok egy pozitív összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

(#45265) CSB29 válasza CSB29 (#45264) üzenetére


CSB29
aktív tag

24"-es monitor mellett. Műnövénnyel, ahogy illik.

(#45266) CSB29 válasza CSB29 (#45264) üzenetére


CSB29
aktív tag

Raijintek Ophion pozitívumok:

1, Az ár korrekt 38-39 ezer körül vehető, sztem ez csak feljebb mert külföldön EUR/GBP árak alapján 40-50 körül van. PCI-e riser van az árban előre beszerelve. Nem vagyok szakértő, de jó anyaggal van bevonva.

2, Anyag főleg alu, nem is emlékszem, hogy lenne benne műanyag. Egyébként pedig dupla edzett üveg. Később talán lesz perforált alu, ami nyilván sokkal strapabíróbb és jobb a szellőzése. Méretben ideális és jól is néz ki. Nagyobb mint a DAN A4 és társai, de cserébe + 2 normál méretű venti befér, ami szerintem elengedhetetlen.

3, Annak ellenére, hogy üveg, elég jó a szellőzése, mert elég hely van az oldallapok és az üveg között. Akinek nem tetszik, vagy a por miatt aggódik, talál szivacs szerű csíkokat, amiket berakhat a lapok közé porszűrő címén. Egyébként a felső tető és alul az alaplap alatti venti mágneses porszűrős, rém egyszerű takarítani.
2 db static pressure 120x25 ventit ajánlok a tetejére, mert a porszűrőn ki kell tolni a levegőt. Itt nálam a Be Quiet Pure Wings 2 nem biztos, hogy jó választás volt, de ennek még utána kérdezek. Alulra slim 120x15 intake a jó, pont az itx lapra, meg a CPU bordára fúj (vagyis ezt ajánlanám). Itt nem sok lehetőség van, ha nem érdekel a szín, csak a hang meg a teljesítmény, akkor Noctua all the way.

4, ATX tápot is fogad. 140-150 mm max, de modulárisat mernék csak beletenni. Én itt spórolnék, mert az SFX tápok között vannak nagyon jók (pl. Corsair SF450, vagy nagyobb), de drágák. ATX tápok halkabbak is általában a nagyobb venti miatt.

5, ITX alaplapból legalább közép kat. (pl. B450) ajánlott minimum 1 db m.2 foglalattal (mert 2,5" csak 1 hely van + 1 gettó). Továbbá figyelni kell a fan header számára és elosztására. Nekem kellett egy 1000-1500 ft-os pwm venti elosztó Asrock Fatal1ty B450 laphoz.

6, AMD konfigot azért ajánlom, mert pl. a gyári AMD wraith hűtők elegek akár OC-val is. Nekem csak Ryzen 3 1200 van. 1,35 V @ 3,8ghz. Viszont megszereztem hozzá a ledes Wraith Spire hűtőt, ami nem annyira hangos és baromi jól néz ki. Játék alatt ~50C, Prime 95 alatt ~70-75C - de nem túl magas fordulaton, ezt még tudnám hangerő ellenében javítani. Ha jön az új Ryzen 3xxx nyáron majd valószínű cserélem a procit, de a hűtő tökéletes. Tudom ajánlani. Intelhez nem használnék gyárit, esetleg i3-i5- hez oc nélkül. Egyébként mindenki talál magának megfelelőt a limit szerint (pl. Noctua NHl9 AM4/INTEL - ezt korábban használtam, 10/10 hang és teljesítmény, 2/10 szín)

7, Videokártya elég sokrétű lehet hosszban és vastagságban is. Mellette jó a hűtése is, mert az egész majdnem felének a légszállításához hozzájut. Határ a csillagos ég. Illetve a tápod, meg kb. 2,5 slot. Az üveg helyett itt viszont jó lenne a sima perforált oldal, főleg a hagyományos 2-3x ventis kártyáknak. Úgyse látod ezt az oldalt (vagy a másikat, ha neked fordítva van). Nálam Zotac GTX 1070 mini van, alacsony fordulatszámon, mert a hangra gyúrok. Egy sokkal nagyobb, halkabb kártya jobb ötlet lett volna, de ennek is elég max terhelésen a 60-70% (ha nincs kimaszolva, akkor meg 40-50%) körül fan profile, hogy még ne vegyen vissza. OC lehetőség van, én nem élek vele még.

Nagyjából ennyi jut most eszembe, kérdésre szívesen válaszolok. Gondolom nem a high end userek akarnak ITX házat venni i9 procikkal, gémereknek meg tudom ajánlani, főleg AM4 konfigban.

[ Szerkesztve ]

(#45267) spgabor válasza #16939776 (#45263) üzenetére


spgabor
aktív tag

160W-ot kellene néznem, nem is 120-at szerinted? Jó drágák. A nas-hoz rendeltem Chieftec CDP 120 ITX-et, az is csak 16k volt.
Illetve mi a nem konyhakész megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#45268) #16939776 válasza spgabor (#45267) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem hinném hogy indokolt a nagyobb táp, ha van konnektorba dugható fogyasztásmérőd nézd meg tól-ig mennyit eszik a konfig.

A 160XT-t én biztos pontnak tekinteném, de a AC-DC-n tudsz fogni, ha olcsó-kínai fémházasat veszel pl.:[link], és bekötöd magad. Feltéve, hogy tényleg értesz hozzá (be tudod kötni a vezetékeket, és érintéstől védett helyen tudod üzemeltetni).

[ Szerkesztve ]

(#45269) spgabor válasza #16939776 (#45268) üzenetére


spgabor
aktív tag

Megmérem a fogyasztását majd, van otthon fogy mérőm. Néztem fémházas tápot is, de elsőre azért vetettem el, mert praktikusabb a műanyag házas, főleg úgy, hogy nem én használom majd. A bekötése nem jelent problémát egy ilyennek sem nekem, sem apukámnak, aki használná.

(#45270) #16939776 válasza spgabor (#45269) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem sem ezen kell megpróbálni pénzt spórolni. :K

(#45271) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Helló!!

Kis segíítség kellene abban ,hogy vajon egy Node 304es házba befée-e a Sapphire Vega56 Pulse kártyája..??
Ez a VGA ugye 2.5 slot-os /5cm/ , és a házról látott videók alapján nem tudom biztosan megítélni, hogy ven -e neki elegendő hely...? :U :U

Köszönöm!! :K

(#45272) HookR válasza dzsóbácsi (#45271) üzenetére


HookR
addikt

Szerintem nem: Node 304 - Vega 56 Pulse

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45273) Grave_444 válasza dzsóbácsi (#45271) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem határeset.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#45274) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Ma beruháztam egy ilyenre, ezüst kivitelben: [RGeek alu ház]
A Realan H60 volt még versenyben, de az RGeek-nek USB 3.0-s kivezetése van, ezért győzött ő. Meglátom, hogyan férek el benne, pl. a procihűtővel. Először meg is várom, hogy megjöjjön és körbeszaglásszam, hogy mi hogyan fog elférni benne, utána rendelem a többi belevalót. Gombhoz a kabátot... :P

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45275) D1Rect


D1Rect
félisten

SFX tápból mi az ajánlott?
Legfontosabb, hogy csendben legyen, ha félpasszív , akkor meg legyen valami normális szabályzás benne, mert az elindul-megáll-elindul kombóval a világból is ki lehet kergetni.

i5-7600 + 1050Ti(esetleg 2060)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#45276) HookR válasza D1Rect (#45275) üzenetére


HookR
addikt

Pl.: Silverstone NJ450-SXL-nek jó eséllyel nem fog elindulni a ventilátora. Feltéve, hogy megfelel a hosszabb, SFX-L méret.
De a Corsair SF450 / SF600 / SF750 sem az a sűrűn bekapcsolgatós fajta. Első kettőből van Gold és Platinum is, a 750-esből csak Platinum.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45277) D1Rect válasza HookR (#45276) üzenetére


D1Rect
félisten

Elgondolkozom rajta, hogy 90W vagy 120W-tól kapcsoljon be a venti. :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#45278) Archttila válasza D1Rect (#45277) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A Corsair SF450-nek sem kapcsol be a ventije. :)
Na jo tavaly nyaron egyszer bekapcsolt, de kb ennyire emlekszem. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45279) Speed® válasza dzsóbácsi (#45271) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Prodigybe épphogy befért, szóval nem vennék rá mérget. Az 50mm backplateel együtt értendő, kb. 47 a valós helyigény "előre".

(#45280) D1Rect válasza Archttila (#45278) üzenetére


D1Rect
félisten

Azzal a konfiggal ami az adatlapon van?
(gondolom nem 2060 volt)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#45281) HookR


HookR
addikt

ASUS Phoenix GTX 1660 Ti 6GB és 6GB OC hivatalos oldal - 6GB / 6GB OC
- 174 x 121 x 39 mm

=========================================

EVGA GTX 1660 Ti XC Gaming és Black Gaming hivatalos oldal - Gaming / Black Gaming
- 190 x 111 mm

=========================================

Gigabyte GTX 1660 Ti 6GB Mini ITX OC hivatalos oldal - [link]
- 170 x 121,3 x 36,4 mm

=========================================

MSI GTX 1660 Ti AERO ITX 6G és OC hivatalos oldal - 6G / 6G OC
- 178 x 126 x 41 mm

=========================================

Palit GTX 1660 Ti StormX és StormX OC hivatalos oldal - StormX / StormX OC
- 168 x 122 x 40 mm

=========================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45282) Pete55555 válasza HookR (#45281) üzenetére


Pete55555
addikt

Az EVGA elég érdekes megoldás, kíváncsi leszek a hőmérsékletekre így 3 slotosként.

...Szeretem leracsniztatni...

(#45283) Speed® válasza Pete55555 (#45282) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Biztosan jók lesznek, lévén az esetek nagy részében nem ITX rendszerbe fog kerülni a 2 slot limit miatt..nem is értem igazából mit szívtak a tervezői.

(#45284) HookR válasza Pete55555 (#45282) üzenetére


HookR
addikt

Már vannak tesztek.

EVGA GTX 1660 Ti XC Gaming:
- Anandtech
- GamersNexus
- TechPowerUp
- Tom's Hardware

EVGA RTX 2060 XC:
- HotHardware
- LegitReviews

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45285) AxBattler válasza HookR (#45281) üzenetére


AxBattler
félisten

Látom, a Giga félpasszív maradt - faja!
Az Aero ITX-ről viszont nem találok semmi infót... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45286) Archttila válasza D1Rect (#45280) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Egy ennel combosabb konfig alatt. :)
Csak akkor kapcsol be a venti (es ezt a gyarto irja) ha nagy terheles mellett eler egy bizonyos belso homersekletet a tapegyseg. Ezt nekem az elmult kozel 3 evben egyszer sikerult osszehozni pedig volt, h direkt parhuzamosan futtattam cpu, illete gpu benchmarkot de semmi, alltak a ventik, mivel onmagaban a terheles meglete még keves volt a felporgeteshez.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45287) Ispy válasza Archttila (#45286) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem sem kapcsolt be sokáig, na de amikor bekapcsol, azt az élményt nem felejted el gyorsan. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45288) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani 1150-es foglalathoz max 45-46 mm magas CPU hűtőt? Néztem a Scythe SCKZT-1000-et, de elég drága, így egy alternatívát keresek, ha lehet.
Amít hűteni fog, az egy i3 4160-as cpu egy Asrock H81-es lapban. A házban ezen kívül csak egy ssd van.

Köszi és üdv.:
spgabor

(#45289) dugo_ válasza spgabor (#45288) üzenetére


dugo_
veterán

ID-COOLING IS-40X - 5,2k
Alpenföhn Silvretta - 6,2k
Raijintek Zelos - 5,4k

(#45290) hegegabi80 válasza spgabor (#45288) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ha nem sürgős akkor apót is érdemes nézegetni, ezekből mindig akad pár ezresért (3-4K).

(#45291) spgabor válasza hegegabi80 (#45290) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszönöm a tippeket mindkettőtöknek.
Nem azonnal kell, nézegetem is az aprót, de eddig amit találtam low profile kialakításút, mind magas volt, vagy nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

(#45292) spgabor válasza dugo_ (#45289) üzenetére


spgabor
aktív tag

Közben néztem a leírásokat és azt nem tudom egyértelmű nekem, hogy a ventilátorral együtt 45mm a magasságuk, vagy csak a borda? Mert külön-külön van a specifikációban írva a borda és a venti magassága. Képekből ítélve nekem úgy tűnik, hogy venti nélkül 45mm-es bordák, ami viszont nekem sajna magas.
Olyanra lenne szükségem, mint a Noctua NH L9i vagy a tegnap írt Scythe SCKZT-1000. Ezek ventivel együtt vannak a 45-47mm-es határ alatt, viszont elég borsos az áruk sajnos.
A ram foglalat kitakarása nem érdekel, mert akkor mex kicserélem alacsony kivitelüre azt is.

(#45293) hegegabi80 válasza spgabor (#45292) üzenetére


hegegabi80
addikt

Megnyugodhatsz, a Silvretta ventivel együtt 45mm az össz. magassága. teszt+képek
Valszeg a többi is így van. Raijintek Zelos

[ Szerkesztve ]

(#45294) Pgraph válasza spgabor (#45292) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Akár ezt a Silverstone-t is megnézheted. Rézmagos, a 4160-at biztosan meg tudja hűteni és csak 34 mm magas. Jómagam ilyet fogok venni egy hasonló fogyasztású procihoz.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45295) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Van egy Node 304 házam és van benne egy ASRock qc 5000-itx lap. Szeretném fejleszteni, melyek azok a lapok amikre érdemes lenne ránézni?
Úgymond szeretném kimaxolni h pár évig ne keljen hozzányúlni.
Akarok hozzá cpu-t is, így ha esetleg abban is tudtok segíteni annak külön örülnék:) (használt CPU-ban gondolkodom).
Játékra nem kell, media szerver,plex, docker stb.. szóval azért használni szeretném:)

(#45296) spgabor válasza Pgraph (#45294) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszi, ez teljesen elkerülte a figyelmem. Első nézésre elég szimpatikus és még árban is teljesen ok.

(#45297) hegegabi80 válasza spgabor (#45296) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sőt az Akasa-nak is van ilyen alacsony hűtője. 1 vagy 2. Azt az i3-at ezek is lehűtik, pláne ha nem lesz nagyon terhelve a proci,

(#45298) dugo_ válasza hegegabi80 (#45297) üzenetére


dugo_
veterán

Ezekért mondjuk egy fillért sem adnék.

(#45299) AxBattler válasza Pgraph (#45294) üzenetére


AxBattler
félisten

Még nem is láttam ezt a modellt, köszi a tippet!
Jó a cserélhető venti megoldása...

(#45297) hegegabi80
Jah, az a sárga-fekete Akasa menő, és ugyanúgy rézmagos... viszont pót ventit találni hozzá nem lehet könnyű.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45300) spgabor válasza hegegabi80 (#45297) üzenetére


spgabor
aktív tag

Néztem az ilyen kialakításokat is. Elsősorban Zalman-t, de az nagyon túlárazott újan. Viszont kicsit félek tőle, mert azért elég pici a hűtőfelülete, így ne menjen a ventije nagyon magas hőfokon.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.