Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) TomiLi


TomiLi
addikt

Asrock FM2 ITX vonalon marad az A75-ös is az új A85 mellett? Ha igen, akkor javítják a hibáit vajon?

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#14752) Mercutio_ válasza .mf (#14750) üzenetére


Mercutio_
félisten

Most, hogy minden HW drágul próbáld meg eladni a mITX másodgépet és majd később/ősszel eldöntöd kell-e valami helyette, vagy költsd mFT obikra ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14753) .mf válasza Mercutio_ (#14752) üzenetére


.mf
veterán

:)) Ez is egy megoldás, és most, hogy már jönnek sorba idénre az üzleti és saját utak, lehet, hogy az obikat többet is használnám :))
Viszont: pont nemrég fejeztem be szerverként újratelepítését és újra-konfigurálását, úgyhogy nagy a dilemma. Aprón most épp nem is látok Ionos gépet, hogy az árát mihez tudjam viszonyítani...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14754) Mercutio_ válasza .mf (#14753) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom egy image-et, vagy a beállításokról valami proilt le lehet menteni :F

Milyen lap/konfig, írd össze, szerintem pillanatok alatt írnak rá a srácok kb. árat :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14755) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz tudnátok javasolni valami jó kis házat 15-16.000 körül paneltáppal?

MSI FM2-A75IA-E53
AMD A6 5400K
KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V+200
KINGSTON 2x2Gb DDR3 1866Mhz

Vagy felejtős, és gondolkozzak belső tápban? Már több helyen feltettem a kérdést, de sajnos konkrét választ nem nagyon kaptam.

Először Brazosban gondolkodtam, Modecom Feel 202 házzal, 95 W táppal. Állítólag a trinityhez ez már kevéske...

utána jött az alternatíva a CHIEFTEC FI-01B 200W személyében. Ennél viszont sokan panaszkodnak, hogy hangos a táp ventilátora...

picopsu lenne az ideális megoldás, de nem akarok rá még 15.000-et költeni...
Létezik jó megoldás, vagy kompromisszum és válasszam a chieftecet?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#14756) mtade válasza mandju (#14755) üzenetére


mtade
aktív tag

Én most kezdek a végére érni a zajeltüntetésnek. Ha elölről kezdhetném, rögtön paneltápra mennék. Spire powercube-ot vettem, a tápventi hangosabb, mint a 13 éves dízelautóm, mák, hogy sikerült csak 4000ért lőni hozzá egy csendes fsp tápot. Drága mulatság a paneltáp, de már inkább megvettem volna... :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#14757) Mercutio_ válasza mandju (#14755) üzenetére


Mercutio_
félisten

Chieftec-ből esetleg a BT-02 BT-03 házakat nézd meg.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14758) mandju válasza mtade (#14756) üzenetére


mandju
senior tag

Neked Brazosod van, ha jól látom. Mennyire vagy elégedett vele? Első alternatíva nekem is az volt, a popcorn a210 helyett kimondottan multimédiás célokra. Meg persze torrent...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#14759) mtade válasza mandju (#14758) üzenetére


mtade
aktív tag

Még nincs átírva sandy bridge-re... :)
A brazost imádtam, bár csak divx-et néztem rajta, ill office gépként üzemelt.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#14760) mandju válasza mtade (#14759) üzenetére


mandju
senior tag

BD50 iso? menüvel? XBMC-t van tervben...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#14761) Pista0001 válasza mandju (#14755) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha a nagyobb házak is tetszenek akkor Codegen MX-31/Cooler Master Elite 120/bármilyen ATX tápot fogadó ház + 80+ Gold táp. Bármelyik. Részemről a Seasonic G-360 erősen ajánlott, ezzel nem lesz sem teljesítménnyel, sem zajjal gondod szerintem. Nem passzív, de főleg kis teljesítményfelvétel esetén nagyon halk.

(#14762) Krampesz válasza mandju (#14760) üzenetére


Krampesz
tag

nekem is brazos van, openelec 3 bétával. bd50 iso megy folyékonyan, menüvel nem tudom mi a helyzet, azt hiszem olyan iso-m nincs, de folderes bd50-ben tudom, hogy működött a menü (szerintem nem java-s)

(#14763) .mf válasza Mercutio_ (#14754) üzenetére


.mf
veterán

Okés. Akkor egy tippje van valakinek, hogy egy Asrock A330ION lapnak (330 duál-Atom 1.6GHz + a full GeF9400 Ion, tehát nem LE; DDR3-as lap egy teljes x16 PCIe porttal) mennyi a mostani reális használtpiaci ára? Doboz, minden alkatrész megvan, gari viszont már rég lejárt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14764) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Milyen procihűtőt tudtok, ami rámegy az MSI FM2-A75IA-E53 alaplapba és befér a CM Elite 120-ba úgy, hogy még egy VGA is menne a gépbe. :U

Köszi: RR

Esetleg NOCTUA NH-L9a vagy SCYTHE Kabuto 2?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#14765) Benőke válasza RootRulez (#14764) üzenetére


Benőke
őstag

Gyári esetleg?

(#14766) Hurkaleves válasza RootRulez (#14764) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ha itt egy pár hsz-el visszább olvasol akkor szerintem képe kerülsz! nekem is 120 elite házam van egy athlon 750K procival és egy régi gyári hőcsöves amd hűtővel hűtöm úgy, hogy a ventilátrot megfordítottam a proci hűtőn így szív róla, valamint a tápot ventilátorral lehfele raktam a házba így azon keresztül távozik minden hő a házból.
a ház első ventija fúj befelé az oldalsó 8-as is fúj befelé, a procijé szív és egyből továbbítja a tápba. nagyon jól működő így a rendszer a procim loadnál 56 fokos 4x4.2Ghz-en!

(#14767) RootRulez


RootRulez
félisten

Hmmm, akkor ha rászánom magam, első körben marad a gyári hűtő...

Csak nem tudom Phenom II X4 955 BE-ről megéri e váltani Athlon II 750K-ra... Oké, hogy ez már miniITX lesz, de akkor is...

═════════════════════════════════════════

(#14768) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Olvasmány: 12 Mini-ITX chassis review

[ Szerkesztve ]

(#14769) radi8tor válasza Ric4m0nd (#14768) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kedvencemet bele sem rakták: [link]
Gondolom, mert nem mai darab.

⭐ Stella

(#14770) Hurkaleves válasza RootRulez (#14767) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nálam most 4.2ghz-n a hwmonitor szerint load-nál (prime95) 80watt a max proci fogyasztása... ha ez igaz akkor már emiatt érdemes lehet váltani.. ilyen sebesség mellett elveri a phenomot és társait...

(#14771) RootRulez válasza Hurkaleves (#14770) üzenetére


RootRulez
félisten

Úgy fest elhatároztam magam. Csak nem tudom, kell-e nekem a 750K, mert a 740 alig lassabb és az csak 65W-os... Az meg számítana melegedésben...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#14772) szente válasza RootRulez (#14771) üzenetére


szente
addikt

Nekem 740 van, ha kell valami infó, akkor dobj egy pü-t.

(#14773) RootRulez válasza szente (#14772) üzenetére


RootRulez
félisten

Tisztába vagyok az előnyeivel és hátrányaival mindkettőmnek, csak nem tudom, kell-e nekem a 750K.

Tuningolni most nem fogok, a fogyasztást jó lenne alacsonyra fogni. (ez a 740 mellett szól)

De idővel jól jöhet a szorzózár és a tartalék... (ez meg a 750K mellett)

═════════════════════════════════════════

(#14774) RootRulez válasza Hurkaleves (#14766) üzenetére


RootRulez
félisten

Látom, ASROCK FM2A75M-ITX lapod van. It az az egy vélemény, ami van, nem valami jó róla. :U

Épp ezért én inkább ezt az MSI FM2-A75IA-E53 deszkát nézegetem. :U

═════════════════════════════════════════

(#14775) Hurkaleves válasza RootRulez (#14774) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nálam tökéletesen üzemel a lap! nem tudom, hogy akinél "nem jó" ott user error van e vagy kifogtak valami rossz példányt...

(#14776) robim


robim
tag

Sziasztok!

(#14755) mandju-hoz hasonló gondom van, annyi különbséggel, hogy megvan minden (MSI FM2-A75IA-E53, AMD A6 5400K, Corsair 2x2GB DDR3 1600MHz, WD Green 2TB, CHIEFTEC FI-02BC). HTPC funkciókra használnám, viszont a Chieftec tápja (+nyilván a gyári procihűtő) elég hangos üresjáratban is, nálunk pedig gyakorlatilag teljes a csönd esténként.

Először PicoPSU+adapter (150-160W) beszerzésére gondoltam, de az még +25e lenne. Ezért utánanéztem más házaknak, így találtam a Silverstone SG05B-t, ami ugyan 32e, de összességében olcsóbban jönnék ki.
Főleg az SG05 tulajok felé kérdés, hogy az mennyire hangos gyári állapotában (táp+ház venti) mondjuk filmlejátszás közben? Vagy ne is gondolkozzak ilyesmiben, hanem vegyem a picopsu-t?

Köszönöm! :)

(#14777) mrbig25 válasza Hurkaleves (#14775) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem user error és nem rossz példány, hanem van egy sorozat, amin hajlamos elfüstölni a VRM. Ezért vonakodnak sokan ettől a laptól, mert nem tudni hogy éppen melyik sorozatból kap az ember.
Állítólag már van egy második sorozat, de erről nem tudom biztos infóval szolgálni.
pl1 - pl2

robim
Mindenkinek mást jelent, hogy mi a hangos, ezért tuti véleményt nehéz nyilvánítani.
Az SG05 gyári ventije nekem maxon hangos, de 7-800rpm környékére szabályozva már nem zavaró.
Az SFX tápban egy 80x15mm-es venti van, szemben az ATX-es tápokban elterjedt 120x25mm-es ventivel. Alacsony terhelés esetén tűrhető a hangszint, de a venti méretéből adódóan már így is zajosabb, mint egy ATX-es táp.
Szóval ha néma gép kell, akkor pico,-vagy paneltáp.

[ Szerkesztve ]

...

(#14778) canniball válasza robim (#14776) üzenetére


canniball
nagyúr

A táp elég hangos (volt) alapjáraton is (így el is adtam). Bár tény hogy én használtan (kb. fél évesen) vettem és meglehetősen érzékeny vagyok erre.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14779) Hurkaleves válasza mrbig25 (#14777) üzenetére


Hurkaleves
őstag

értem... ennyire nem mentem bele a témába... akkor ezek után úgy mondanám, hogy szerencsés vagyok, hogy már egy jó példányt fogtam ki! :)

(#14780) Goose-T válasza Hurkaleves (#14779) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem fogtál ki jó példányt, csak mivel IGP nélküli a procid, ezért nem terheli azt az egy darab MOSFET-et, ami azt hivatott ellátni árammal, csak nem képes rá hosszú távon. Onnan is látszik, hogy leghamarabb az A10-ek alatt füstöl el, mert azokban a legcombosabb az IGP. Én már csak tudom, két FM2A75M-ITX lapom fingott már meg két különböző tápegységgel (Chieftec 200W, Seasonic 300W). Az Iponra is én írtam az értékelést. Most már szóltak, hogy befejeződött a garanciális ügyintézésem, de még várok addig, amíg megérkezik az FM2A85X-ITX, és arra fogom cseréltetni, soha többet FM2A75M-ITX. Lehet itt még olvasgatni VRM gyulladásokról bőven a Feedback fül alatt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14781) Hurkaleves válasza Goose-T (#14780) üzenetére


Hurkaleves
őstag

phíjj... az kemény.. értem. nos, nem tervezek APU-ra váltani, így reménykedem, hogy hosszútávon nem lesz semmi problémám! thx!

(#14782) canniball válasza Hurkaleves (#14781) üzenetére


canniball
nagyúr

Pedig lehet jobban járnál ha időben bevállalnád, ciki lesz ha a gar.időn túl következik ez be és akkor pukkan el a lap...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14783) Hurkaleves válasza canniball (#14782) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hmm... és azt hogy csináljam? most vettem 1 hónapja... buknék rajta csúnyán. hiba nélkül meg gondolom nem cserélnék be egy másik lapra, még ha ráfizetnék sem...

(#14784) Ric4m0nd válasza Goose-T (#14780) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

November elején vetted a lapot? Ugyanilyet használok november 6 óta. Többször frissítettem a BIOS-t az újabb verziókra. Van valami előjele amiről látni lehet, hogy hibás széria? A6-5400K-t van benne alapbeállításokkal. Eddig még nem tapasztaltam hibát.

(#14785) canniball válasza Hurkaleves (#14783) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a helyedben megvárnám míg lesz (több fixen beszerezhető) alternatíva, akkor beleraknék egy IGP-s procit és azzal használnám amíg bírja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14786) robim válasza mrbig25 (#14777) üzenetére


robim
tag

Hát nekem a Popcorn C200 a viszonyítási alap...
Ha jól értem, akkor egy normál ATX táp tud közel zajtalan lenni? (mondjuk egy SilverStone ML03-as házban)

Az LC19 táp+adapter kombó elég lenne a konfigomhoz? adatok

(#14778) canniball: köszönöm, sajnos én is.

(#14787) canniball válasza robim (#14786) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem elég lenne de ebben nem vagyok szaki, várd meg más véleményét is. Viszont láttad annak a háznak az árát? :Y

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14788) szente válasza Ric4m0nd (#14784) üzenetére


szente
addikt

Neked melyik revízió van? Nekem 1.01. Az alaplapra van rányomtatva azt hiszem a PCI-E csati felett.

(#14789) Ric4m0nd válasza szente (#14788) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Kösz a tippet, megnézem!

(#14790) robim válasza canniball (#14787) üzenetére


robim
tag

Igen, láttam, de a picopsu+adapter 20-25e + a jelenlegi házam 16e, akkor már 40e-nél járok és inkább rádobok egy tizest és lesz egy gyári (nem összetákolt), jó minőségű házam.
Ezért gondoltam a csendes ATX táp+ML03 opcióra is...

(#14791) canniball válasza robim (#14790) üzenetére


canniball
nagyúr

Az ML03-mal és egy csendes (esetleg passzív) táppal anyagilag biztosan jobban jársz. Viszont ha ezzel korábban számolsz egy mATX lapot olcsóbban megkaptál volna...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14792) robim válasza canniball (#14791) üzenetére


robim
tag

Igen, így van, de ez a lehetőség megmarad későbbre is... (csak hogy vígasztaljam valamivel magamat) :D
Valószínű akkor ez az ML03-as verzió lesz a befutó, köszönöm szépen! :)

[ Szerkesztve ]

(#14793) Goose-T válasza Ric4m0nd (#14784) üzenetére


Goose-T
veterán

Az A6-ban feleakkora az IGP, mint az A10-ben, szerintem azzal nem kell különösebben aggódnod.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14794) Ric4m0nd válasza szente (#14788) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

1.01-es nekem is! ;) A BIOS-t most frissítettem 2.00-ra. Stabil.

@Goose-T Megnyugodtam. :)

A10-est majd az új FM2A85X-ITX-ba rakok. Az már biztos elbírja.

[ Szerkesztve ]

(#14795) Garold


Garold
senior tag

Asrock B75M-ITX lapom van és úgy tűnik hogy kikapcsolt állapotban is az összes USB portja áram alatt van. Ez nekem azért nem jó, mert így az idióta egerem éjjel-nappal világít, beragyogja a fél szobát. :((( (a világítás nem kikapcsolható rajta sem sw-vel sem hardveresen). Az UEFI-ben nem találtam ilyen opciót.

Van valakinek ötlete?

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#14796) Ric4m0nd válasza Garold (#14795) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Volt egy papagájom, ami visított egész nap..Letakartam. ;] Később elajándékoztam. :D

A másik javaslat, hogy olyan elosztót használsz, amit áramtalanítani tudsz éjszakára.

(#14797) Patice válasza Garold (#14795) üzenetére


Patice
nagyúr

Szigszalag. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14798) Garold válasza Ric4m0nd (#14796) üzenetére


Garold
senior tag

Olyan elosztóm van amit le lehet kapcsolni, de ha lekapcsolom és nem vagyok otthon nehéz lesz felkelteni WOL-on. :(((

Én azt reméltem hogy van valami UEFI beállítás ami elkerülte a figyelmemet.

Patice: Ilyen egerem van, hülyén nézne ki ha körbe szikszalagoznám. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#14799) Patice válasza Garold (#14798) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor tegyél rá megfordítva egy tálkát, amikor kikapcsolod a gépedet. :) Vagy egy vastag anyagból készült porvédő szövetdarabkát. Vagy valami hasonlót.

De tőlem akár a fiókba is beteheted estére. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14800) cekkk válasza Garold (#14795) üzenetére


cekkk
veterán

Wint használsz?

Ezt nézted, végül szerintem a winben kikapcsolható.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.