Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) nemdan válasza HookR (#13500) üzenetére


nemdan
senior tag

Cooler Mastert néztem én is. Láttam, hogy ott meg van mind a két hely ,de táp nélkül nem éri meg. Ezt a dupla VGA-t pedig annyira módosítanám, hogy nem feltétlenül kell, hogy két slot nyílását elfoglalja, csak egy vastagabb egy slot-os elférjen benne esetleg a későbbiekben. (nem tudom, hogy a PCIe aljzat mennyire esne távol a ház oldalától!? )

Nincs semmi konkrét elvárásom, egy Asrock lap lenne benne, egy AMD Trinity A6 procival + gyári hűtő egyenlőre, egy OCZ SSD, megy egy 1,5 TB WD GREEN vinyó. A lényeg csak annyi lenne, hogy normális és ne túl hangos a tápja legyen, meg ezért el lehessen férni benne, nem úgy mint a kis Modecom Feel 202-ben. :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#13502) tvamos


tvamos
nagyúr

Latok sok olyan mATX lapot, amin van analog VGA, meg HDMI csatlakozo is. Ezek kozott van olyan is, ami ket monitort is tud kezelni, mint a notebookom, vagy ezek nem tudjak a ket monitoros megoldast? Vagy van ilyen, csak rosszul keresem?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13503) Patice válasza tvamos (#13502) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze, mindegyik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13504) tvamos válasza Patice (#13503) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor mi az a dupla VGA, amirol a diskurzus folyik?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13505) xtevo válasza xtevo (#13468) üzenetére


xtevo
őstag

Esetleg ebben tud valaki segíteni? :U

[ Szerkesztve ]

(#13506) Patice válasza tvamos (#13504) üzenetére


Patice
nagyúr

Dupla VGA = Két videókártya. :)) Azokat is össze lehet kötni, hogy a teljesítményük összeadódjon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13507) tvamos válasza Patice (#13506) üzenetére


tvamos
nagyúr

Asszem ertem! Koszi!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13508) Goose-T válasza nemdan (#13496) üzenetére


Goose-T
veterán

A CFI tápja gagyi, és a Spire sem különb valószínűleg annyi pénzért. Ha nem akarsz rögtön még egy tízest rákölteni egy normális tápra, akkor jobban jársz, ha Chieftecet veszel, azok 15 rugó körül vannak megbízható táppal együtt. Ennél olcsóbban nem jössz ki, ha nem akarsz orosz rulettet játszani a gépeddel. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13509) nemdan válasza Goose-T (#13508) üzenetére


nemdan
senior tag

Értem. Hát nem tudom a Spire akkor miféle lehet, de 15000 ropit nem akarok kiadni egy Chieftec házért. :((( Barátnőm apjának van ugyanolyan Chieftec-je mint neked, szóval ismerem miféle minőség, de ez az árán is megmutatkozik. 10-11e fölé nem igazán szeretnék menni árban, mert a jelenlegi atomos itx configom is már 80-90e körül mozog mindennel együtt és nem sokat érek vele, de azért meghagyom szervernek. :O

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#13510) Patice válasza nemdan (#13509) üzenetére


Patice
nagyúr

Esetleg olcsón használt mITX ház + új Be Quiet! SFX 300W-os táp.

Kicsivel ugyan többet költenél a ház + táp kombóra, de megbízható tápegységed lenne jó pár évig.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13511) lipido válasza Patice (#13510) üzenetére


lipido
senior tag

Ha már elég a 300 watt, és nem alsóházasba megy, akkor szerintem elég az FSP350-60APN

(#13512) Patice válasza lipido (#13511) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak ez (ha jól látom) ATX méretű táp. Amit én linkeltem az SFX méretű!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13513) lipido válasza Patice (#13512) üzenetére


lipido
senior tag

Ó, mea kulpa! :R

(#13514) nemdan válasza Patice (#13510) üzenetére


nemdan
senior tag

Hát házat + tápot biztos nem veszek, nekem az úgy nagyon sok. Egyébként azt halottam, hogy a Spire tápjai belülről FSP-k.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#13515) HookR válasza tvamos (#13504) üzenetére


HookR
addikt

Dupla széles (két bővítőhelyet elfoglaló, azaz dual slot-os) VGA-ról volt szó, lévén az említett házak többsége nem alkalmas a fogadására.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#13516) nemdan válasza nemdan (#13514) üzenetére


nemdan
senior tag

Esetleg ismeri valaki EZT az Sfx tápot? Mert van egy ilyenem a szekrénybe eltéve...

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#13517) Goose-T válasza nemdan (#13516) üzenetére


Goose-T
veterán

Az Enhance a jobb minőségű gyártók közé tartozik. Ha sikerül kifognod egy táp nélküli házat, amibe belemegy, akkor nyert ügyed van! Volt egy ASUS házam, amibe Enhance tápot raktak gyárilag, ha ez megnyugtat. :) Sőt, a Chieftec-nek is a beszállítói közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13518) nemdan válasza Goose-T (#13517) üzenetére


nemdan
senior tag

Hát igen, majd még eldől, hogy milyen is lesz. De már hajlok a Chieftec felé, mert annak tényleg tuti a tápja és + 4000-et megér a gagyibbakhoz képest. Ha azt veszek akkor FI-01B lesz, barátnőméknél is olyan van, én is használtam sokat ha lent voltam, meg kinézetre is tetszik.

Logout-os cikkedben is látom, hogy jó nagy izmos hűtő is belefér, bár én csak A6-ost procit veszek. Szerinted kell bele még egy ház venti vagy felesleges? Egy SSD meg egy 3,5"-es WD Green lenne benne ami a most még a Modecom-omban van.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#13519) Goose-T válasza nemdan (#13518) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem nem kell bele házventi, másrészt nincs is neki hely, maximum ha barkácsolsz.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13520) xtevo


xtevo
őstag

Szerintetek mennyire lenne visszalépés a Bitfenix Prodigy-hez képest a Cooler Master Elite 120 Advanced? A konfig ami megy bele profilomban megtalálható. Felhasználás: netezés, fullhd filmezés + archicad, nagyon néha játék.

(#13521) nemdan válasza Goose-T (#13519) üzenetére


nemdan
senior tag

Akkor minek van rajta 2 hely? :DD Felfogatást sem értem, mert nincs hely külön. Vagy a rácshoz kell azt is?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#13522) zodo válasza xtevo (#13520) üzenetére


zodo
nagyúr

Prodigy szerelhetőbb és esztétikusabb vagy akár modding barát, tuti nem cserélném le ha lenne egy ilyen házam. :N

(#13523) xtevo válasza zodo (#13522) üzenetére


xtevo
őstag

Szereltem már Codegen MX-31-et is, az tényleg nem volt túl nagy, annál azért egy nagyobb az elite 120, meg minőségibb is. Nem vagyok akkora modder, egy i3-at vígan elvisz a gyári intel hűtő, ha meg komolyabb procit veszek majd, akkor egy geminii m4-et belehussantok, és azzal már probléma se lesz. Vízhűtésre meg nem váltok, az is biztos.

(#13524) Grave_444 válasza xtevo (#13520) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Méretileg jóval kisebb, nekem nemvolt semmi bajom vele.
I5 2300, HD 5870 volt benne, nem főtt meg semmi. :)
Nem rezonált a ház, de porszűrő nincs benne felül sem. Mondjuk az SG05-ben sincs, pedig elvárható lenne már..

(#13525) xtevo válasza Grave_444 (#13524) üzenetére


xtevo
őstag

Nah, akkor még komolyabb konfigot is dobtál bele, mint én tervezek. Milyen hőfokokat produkált? Múlt időt használsz, csak nem váltottál Te is? :)

(#13526) Grave_444 válasza xtevo (#13525) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Vettem egy Silverstone SG05-öt + 450W-os Silverstone sfx tápot. :)
Eredetileg is ezt akartam csak nem volt rá pénzem.

(#13527) zodo válasza xtevo (#13523) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha jól gondolom már eldöntötted hogy veszel egy Elite 120-at. :)
Nyugodtan megveheted nem rossz kuckó és az ára is baráti.

(#13528) Goose-T válasza nemdan (#13521) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha jobban megnézed a képeket, akkor láthatod, hogy azok csak szellőzőnyílások, a csavaroknak, amivel fel kellene fogatni a ventiket, már nincs lyuk. Az alaplap felőli oldalsó nyíláshoz egyébként sem férne venti pont az alaplap miatt. Esetleg a táp melletti nyíláshoz oda lehet barkácsolni egy 6 vagy 8 centis ventit.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13529) xtevo válasza Grave_444 (#13526) üzenetére


xtevo
őstag

Szép ez az SG05 is, nomeghát Silverstone. ;) Hőfokos témában esetleg tudsz segíteni?

@zodo
Még nem teljesen eldöntött a tény, de erősen filózom rajta, hogy váltok. Szerintem túllőttem a célon ezzel a Prodigy-vel, baromi jó ház, de én nem használom ki, akkor meg teljesen felesleges...
Ár tekintetében is abszolút baráti a CM.

(#13530) nemdan válasza Goose-T (#13528) üzenetére


nemdan
senior tag

Szerintem a rácsnak úgy van a lyukosztása, hogy valamelyikbe belemegy. De mind1 mert ha nem fog melegedni akkor úgysem teszek bele. Viszonylag halk rendszert akarok. :DD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#13531) Grave_444 válasza xtevo (#13529) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem tudok pontos értékeket írni.
Nyáron melegebb volt, ősszel hűvösebb. ;]
Oldalról elég levegőt kap a vga, amúgy se nagyon melegedős a 6850.
Gyárilag kapsz előre és jobb oldalra ventiket. Az elöl lévő nálam 5V-on ment a hangja miatt a másik 7V-on.
A hdd mögé tettem még egy 12-est úgy már jól szellőzött, mert felül ugye szívott a táp.

(#13532) #25954560 válasza xtevo (#13529) üzenetére


#25954560
törölt tag

azert nem kell elszallni ugy az sg05 minosegetol. nekem csalodas volt. biliacel a haz oldallapja/teteje es igencsak vannak belul sorjazatlan elek a szerkezeteben. azt hittem, jobb jatek lesz berendezni. de osszerakva ketsegtelenul pofas, jol is szellozik es jo a tapja.

(#13533) xtevo válasza Grave_444 (#13531) üzenetére


xtevo
őstag

Akkor nem Te voltál, mintha valakire emlékeznék, aki a "Milyen házat vegyek" topicban írta, de sebaj. Ezt láttam én is, ill. remélem, a gigabyte windforce ventijei jól végzik a dolgukat, ritkán melegszenek fel igazán.
Szerintem a ventiket idővel Coolink Swif2 szériára lecserélem, hogy jó kis halk masinát csináljak. ;) Ugye a jobb oldali 8cm-es is cserélhető?!

(#13534) TomiLi válasza Grave_444 (#13526) üzenetére


TomiLi
addikt

Az Silverstone tápból még nem modulárisat vetted? Mennyire hangos alapjáraton egy atx táphoz képest? (gondolom terheléskor megjön egy kicsit a hangja) Köszi! :R

Bogyorisz

(#13535) mrbig25 válasza TomiLi (#13534) üzenetére


mrbig25
őstag

Remélem nem gond, ha én is válaszolok.
Volt már a kezeim között az SG05-ben található 300,-és 450W-os SFX táp + BeQuiet SFX Power 350W is.

Ugyebár az teljesen szubjektív, hogy kinek mi a hangos, viszont az ilyen SFX tápokban található 80x15mm-es ventiknek már alacsony fordulaton is megvan a hangjuk. Hogy alapon hallod-e a hangját, az nagyban függ a konfigod egyéb alkatrészeinek a hangjától szerintem.

Egy szó, mint száz, hangosabb mint az ATX-es társaik, de ezt a békát le kell nyelni, mert egy 80x15mm-es venti nem lehet olyan halk, mint egy 120x25-ös...úgy hogy mellette még normális mennyiségű levegőt is szállít.

Saját mese:
Mivel vízhűtésem van/lesz, így nálam a táp a leghangosabb.
Én hétfőn vettem át az SG05-öt, de már most azt nézegetem, hogy milyen ventit tudnék a tápba tenni. Valószínűleg egy 92x25-ös lesz kívülről rárakva, amihez már el is készítettem a táp "burkolatát" egy régi SFX tápot felhasználva.

...

(#13536) Patice válasza mrbig25 (#13535) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem Be Quiet! SFX 350W-os van. Alig van hangja mert a rendszerem 40-70 W között fogyaszt, ami kb. 10-20% közötti terhelést jelent a tápnak, így alig melegszik és nem pörgeti nagyon a saját ventijét sem ezért.

A "leghangosabb" venti a konfigomban a procihűtő (Scythe Kozuti) + egy Noctua házventi. Hallható, de elég csendes és egyáltalán nem zavaró.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13537) radi8tor válasza Patice (#13536) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi értelme egy 70W-os gép alá 350W-os tápot rakni?
Nagyon rossz hatásfokkal üzemel ekkora terhelésnél a táp.

⭐ Stella

(#13538) mrbig25 válasza Patice (#13536) üzenetére


mrbig25
őstag

Ez is igaz, hogy kis terhelésnél nincs nagy hangja.

Viszont, ha 450W-os SFX tápban gondolkodik, akkor valószínűleg többet fog enni a konfigja 70-80W-nál. Ettől függetlenül idle állapotban lehet halk/csendes.

Nálam azért jelentkezik a probléma, mert a tápon kívül csak egy darab alacsony fordulató 12cm-es venti a van az SG05-ben, így alap,-vagy terhelt állapot...teljesen mindegy, mindig a tápegységet hallom.

...

(#13539) Grave_444 válasza xtevo (#13533) üzenetére


Grave_444
nagyúr

De én volram csak nem emlékszem a számokra.

Ceaser: azért ilyen a táp, mert ez járt a házhoz 38-ért.

Mrbig25: Most hangos vga van egy darabig a gépben, mert átvertek és a rendőrség sem foglalkozik vele... Amúgy a táp szerintem nem hangos, igaz max 220W-ra tudtam terhelni.

(#13540) Patice válasza radi8tor (#13537) üzenetére


Patice
nagyúr

1. Trinity APU 65W-os TDP-je + a többi fogyasztóhoz legalább 120-as paneltápot raknék, de inkább 150-est.

2. Az ilyen paneltápok nem olcsók egy megfelelő adapterrel együtt.

3. SFX tápos házak elég olcsók, cserébe ratyi és hangos a tápjuk.

4. Be Quiet! SFX táp elég halk, újonnan kicsit borsos az ára, de pont amikor agyaltam a vételén találtam használtan egyet 6.000-ért. :DDD

5. Ez a táp 80 Plus minősítésű és a gyártó honlapja szerint 20% terhelésnél 83% a hatékonysága. Nem hiszem, hogy 10% terhelésnél sokkal rosszabb lenne ez a szám.

6. Az általam írt fogyasztási értékek általam, konnektorból mért értékek. Ilyen fogyasztás mellett kb. le****om, hogy milyen a táp hatásfoka, ha ráadásul nem is hallom ki a gépből a hangját és még csak nem is melegszik.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13541) mrbig25 válasza Grave_444 (#13539) üzenetére


mrbig25
őstag

A 450-es változatnál az egy picivel több az 50%-os terhelésnél. Ott még emberi fordulatszámon megy a kis venti.
Egyébként engem se nagyon zavarna, de vízhűtés mellett még alapon is kihallatszik a kis venti a tápból.
Ha találok megfelelő 92x25mm-es ventit, ami nagyon alacsony feszültségen elindul, akkor mehet a barkács...ha nem, akkor marad a gyári, mert azért nem elviselhetetlen a hangja.
Egyébként van egy Noiseblocker ventim, amit már kipróbáltam egy régi 300W-os SFX tápnál és zéró terhelésnél (a táp zöld és fekete vezetékének rövidre zárásával) is elindul, viszont annyit pörög hogy meg tudom számolni :DDD

Jó lenne tudni, hogy a fordulatszámot hőmérséklet vagy terhelés alapján növeli a tápegység?!

...

(#13542) subset válasza mrbig25 (#13541) üzenetére


subset
senior tag

Hőmérséklet alapján szabályoz a venti, ami természetesen a terhelés hatására nő.
Végső soron azt is mondhatjuk, hogy a terhelés hatására :)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#13543) Patice válasza mrbig25 (#13541) üzenetére


Patice
nagyúr

"Ha találok megfelelő 92x25mm-es ventit, ami nagyon alacsony feszültségen elindul, akkor mehet a barkács.."

Ez biztosan elindul 5V-tal is, de talán 4-gyel is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13544) Grave_444 válasza mrbig25 (#13541) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem a vinyó "búgása" szerintem lesz olyan hangos, mint a tápventi idle-ben.
A lényeg, hogy halk a gyári 12cm-es venti és annál halkabb a tápegység.
Terhelés alatt egy nem vízhűtéses gépben úgyis a vga lesz a leghangosabb 1600-2000-es fordulaton..

(#13545) HookR válasza 04ahgy (#13480) üzenetére


HookR
addikt

Na akkor ezt tisztázzuk, elkerülendő a félreértéseket!

Egyrészt vannak a gyártó által megadott értékek, például ennél a 120W-os paneltápnál (de a 12V-on 4A körüli megadott érték jellemző a többi 120W alatti paneltápra is).

Illetve az állításod, miszerint:
"A paneltáp maga nem 120W-os, hanem pártíz watt (5V, 3,3V, 5VSB, -12V előállításért felel). Az ATX12V csatira közvetlenül megy a 12V az adapterből. Ha 180W-os a 12V-os hálózati adapter, akkor annyit bír. Ha csak 120-as, akkor meg annyit.

Persze a vezetékezés terhelhetősége határt szab valahol..."

Akkor most hogy is van ez? Mert, ha a legutolsó mondaton (vezetékezés terhelhetősége) van a hangsúly, akkor nem értem, mit akartál kihozni a Pista0001-gyel folytatott párbeszédből.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#13546) xtevo válasza Grave_444 (#13539) üzenetére


xtevo
őstag

Semmi gond, nézegettem közben teszteket róla, csak hátha van személyes tapasztalat, az mégiscsak más. Végülis eldöntöttem, hogy váltok. zodo-nak igaza lett, hogy már megvan a döntés. :D

(#13547) 04ahgy válasza HookR (#13545) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem tudom, szereltél-e már NYÁK-ot. Ha igen, akkor tudod, milyen folyamat, hogy a 12V bemenettől a 12V-os molex kiágazó vezetékekhez, és az ATX csati 12V-jához áramot szállító vezetősávokat ráfektetett rézhuzallal és folytonos forrasztóón felvitellel megerősíted. Ekkor nem fog melegedni és elégni a vékony rézfólia, megnő a terhelhetősége.

Ha ezt egy 12V-os ATX tápról táplálod meg (csak a 12V-ot veszed onnan, mintegy szimulálva egy bivalyerős adaptert) akkor többtíz amper terhelhetőségű 12V-os bemeneted lesz. A táp kimeneteihez nem vezet más, csak vezetékezés. Így a paneltápot, ha terheled 3,3V-on 2A-rel, 5V-on 2A-rel, 5VSB-on 1A-rel, és -12V-on 0,3A-rel, akkor a kis paneltápod áramátalakiítói kb. 25W-ot fognak leadni. maguk disszipálnak kb. 5W-ot. A 12V pedig átmenő, a kis paneltáp vígan elvan akkor is, ha 5 halogén autóizzót ráaggatsz a kimeneten, több tíz amper áramfelvétel mellett.

Az általad linkelt tápon is jól kivehetően 4db DC/DC konverter látható (a kép alapján), melyek rendre a 3,3V, 5V, 5VSB és -12V. Nincs ötödik, amiből szintén következik, hogy a +12V-on nem történik feszültségátalakítás.

Ez csak azokra a paneltápokra vonatkozik, amiken a 12V "átmenő" jellegű. Ezeknek 12V-os adapterük van. Aminek nem 12V-os az adaptere, ott értelemszerűen van minden ágon DC/DC konverter, és túlterhelhető.

Más: Nem konkrétan mini-ITX a téma, de APU, az meg kiváló lehet akár játékos ITX konfigba. Egy A10-5800K, teljesen alapórajelen ezt produkálta, tegnap mértem: [link].

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13548) radi8tor válasza 04ahgy (#13547) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kösz az infót! :R

⭐ Stella

(#13549) TomiLi válasza mrbig25 (#13535) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi!

Én is gondoltam módosításra a ventit illetően, a külső megoldás még jó is, mert még úgy is bőven megéri helytakarékosság szempontjából.

SG05: lesz majd írás róla? Kíváncsi vagyok nagyon a fejleményekre.
Neked milyen tápod van az SG05-ben?

Azt nem is tudtam, hogy 80x15-ös venti van az SFX-ekben. Azt hittem 25mm vastag.

Bogyorisz

(#13550) mrbig25 válasza TomiLi (#13549) üzenetére


mrbig25
őstag

Nálam a vízhűtéses blokk miatt bőven van hely a tápegység alatt, így valami ilyesmi megoldás lesz -> oldal közepe.
Én is venticsatlakozót fogok rakni a táp ventikábelére, így szétszedés nélkül lehet majd ventit cserélni. Nem valami esztétikus, de legalább csendes lesz.

SG05 írással kapcsolatban.
A házról érdekelne cikk vagy a vízhűtéses mizériámról? :DDD
A vízhűtésről bejegyzés lesz, de még keresem a tökéletes komponenseket...
A ház nem egy mai darab, de lehet hogy írok róla egyet címlapra, elvégre még nincs róla magyar nyelvű bemutató.

Én a gyárilag hozzáadott 300W-os FSP-t használom. 65W-os i3 mellett már hajtottam róla 6870-et, GTX560-at, de másnál volt már rajta 6950 is.
Maradok is ennél, mert a következő kártyám se fog többet kajálni, így bőven elég ez a teljesítmény. (7850 vagy GTX660 lesz majd valamikor)

...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.